DUINSTREEK GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Speelhol bij toeval opgeruimd Verbitterd Kaiwijk a/d Rijn uitte zijn grieven DINSDAG 27 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Goede combinatie van boeven en madeliefjes Lycéisien van Si. Bonaventura vertilden zich niei |>e liceïsten van St. Bonaventura te U Leiden hebben gisteravond „Boe ven en madeliefjes" met succes trach ten te combineren in een vrij kolde riek, maar niet onvermakelijk toneel stuk van Georges Batson en op deze wijze ouders en leerlingen een ge noeglijke avond bezorgd. Zij hebben niet te hoog gegrepen, met het heil zame gevolg, dat zij zich ook niet aan deze greep verrekt hebben. Dit toneelspel was van het bekende komische thriller genre. Men behoeft niets serieus te nemen, zelfs niet een lijk, dat met een zichtbare messteek in de rug op de planken wordt neer gevlijd. De zaal zat te schuddebuiken, de jongelui hebben er zelf ook danig plezier in gehad. Het draaide allemaal om een moord, nóg een moord, enige moordaanslagen in een verlaten landhuis en bezoekers die daar niets te maken hadden. Een van hen wordt ten om-echte van moord en bankroof verdacht, maar met behulp van verloofde en "een dwaze lerares ontsluiert men 'n com plot. De intrige is onlogisch, maar dat is nu jvist het leuke. De bekwame regisseur, pater Raymund, die het waarder. H j was de beste mannelijke kracht, maar ook Ivo Cónradi ver diende een open doekje voor zijn kor te, geestige rol als de veldwachter. De vrouwelijke rellen werden het best vervuld. Een opvallend ver schijnsel, omdat er op Bonaventura toch méér keus uit heren dan uit da mes gemaakt kan worden. Komt het, zoals een der toeschouwers opmerkte, omdat „de vrouw altijd toneel speelt"? Maar verdienstelijk spel zagen wij toch ook van Arthur Linnartz, als Da vid, evenals van Marijke Sohrier als miss van Loan van de twee leerlin getjes: Thea Willemsen en Resi de Kousemaker, van Jan Hulsebosch als een sinistere Higgins en Cok v. d, Geest, die de eer genoot vermoord te mogen worden. De souffleuse, Ineke PetersWil- lems, behoefde er niet al te vaak aan te pas te komen. Tegen alle regels der dramaturgie in en daarom uitzonderlijk aardig, be sloot het gezelschap met een vlot (door pater Raymund geschreven?) - - - - cabaretliedje, waarin de spelers zich beste deed wat hij kon doen name- nogmaals aan het publiek presenteer lijk de spelers zo vrij mogelijk laten, <jen is op de eerste plaats verantwoorde lijk voor het succes. Daarnaast noemen wij Vera Wil,- lems die als Fluffy Pride een koste lijke parodie gaf van een eigenaar dige, maar uitgeslapen lerares, Lucia Janssen, di 3 verschillende gemoeds toestanden bekwaam wist te typeren en Vannie Vos, als proctor 'en huisbe- Pater-rector, dr. Walter Geurts o.f.m., sprak een openingswoord, waarin hij de opvoering van een to neelstuk bij een leraarsj uibileum een traditie noemde. Er was ditmaal géén jubileum, maar toch een toneelavond en ook dit mag was ons betreft „mos" worden. B. F. OEGSTGEEST Vergadering L.T.B. De afd. Oegstgeest van de LTB hield haar ledenvergadering in café Knijnen-1 hogere stand en meneer Wortel zag comedie op „De dochters van de baas", een spel in 3 bedrijven van C. v d. Lingen. Het was een blijspel vol vrolijkheid en romantiek. Om de in houd kon eens hartelijk gelachen worden. Mevr. Wortel zag haar drie dochters gaarne uitgehuwelijkt in de zijn dochters liever getrouwd met een paar degelijke jongemannen, die we ten wat werken is. Wij zagen kibbel en flirtpartijtjes en door de dolle in- valen van de jongste dochter Anne- burg. De vergadering werd zeer goed bezocht. Uitgebracht werden de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, alsook een verslag van de gehouden Oogstdankdag. De fi- - nanciële positie van de vereniging miek onstonden er allerlei malle bleek zeer gunstig; het tekort van de j tuaties. Maar alles komt toch tot een gezamenlijke Oogstdankdag met happy ending. Over het spel van Sassenheim en Warmond komt voor spelers en speelsters niets dan lof. 25.— op rekening van de afdeling. Het werd een goede vertolking en de De volgens rooster aftredende be-keuze van de personen was goed ge- stuursleden, de heren G. Hooger- I daan. Op deze manier heeft het Kath. vorst en G. v. d. Meer werden her-1 Vrouwengilde aan haar leden een kozen. bijzonder prettige avond aangeboden. De voorzitter, de heer H. Kuipers, De presidente dankte na afloop het deed als afgevaardigde naar de gezelschap voor het geboden spel en Bondsjaarvergadering enige mede- j complimenteerde de vrouwelijke af delingen ovet het daar verhandelde. Gehouden werd de traditionele verloting, om nuttige en fraaie prij zen. Bij de rondvraag werd besloten bij voldoende deelname een excur sie te houden naar de „Westfriese Flora" te Bovenkarspel tussen 17 22 febr. Aangifte vo< de secr. H. de Groot. tisten met bloemen. De avond werd bijgewoond door afgevaardigden van de zusterorganisaties en een deputatie van de paters van Beresteijn. KVP. Op donderdag 29 januari a.s. houdt de KVP, afd. Voorschoten, een ledenvergadering. Op deze avond deelname bij j kcimt dr. A. M. Lucas, lid van de Tweede Kamerfractie der KVP, spre- Na sluiting van de vergadering i ken vooraf gaat een korte agenda, bleven de aanwezigen enkele uren De ieden worden dringend verzocht gezellig bijeen. VOORSCHOTEN Feestavond Kath. Vrouwengilde. De jaarlijkse feestavond van 't Kath. Vrouwengilde werd gegeven in de zal van het Bondsgebouw aan de Leidseweg. De presidente, mevrouw Schuurman,,kon een groot aantal le den, haar echtgenoten of introducée's welkom heten. Voor de verzorging van de feestavond was de toneelver eniging „St.. Genesius" aangezocht om een blijspel voor het voetlicht te brengen. Onder regie van de heer C. P. Meegdes voerde dit gezelschap de deze interessante verkiezingsvergade ring bij te wonen. Ook niet-leden zijn van harte welkom. „De Zwervers". Op 31 januari a.s. houdt de wandelsportvereniging „De Zwervers" de Prinses Beatrix- tocht. De afstanden zijn 5, VA of 10 km. Voor deelname kan men zich op geven aan de adressen Willem de Zwijgerlaan 74 of Louise de Coligny- laan 10. Voor deze tocht heeft het bestuur speciale medailles laten slaan, waarop het wapen van Voorschoten voorkomt, gevat tussen 2 Nederlandse leeuwen. De baten van deze tocht gaan naar het kinderhuis „Nieuw café Balfoort, Papelaan, des nam. 2 u. Geboren: José I dr v. G. J. Paalder Bij toeval heeft de Amsterdamse politie gisteravond een speelhol in de Beursstraat opgeruimd. In het pand werden 28 dames en heren rond de roulette aangetroffen. Aanvankelijk zijn vier personen in bewaring ge steld, waarvan de 53-jarige handels agent le B. (de bankhouder) en de 35-jarige koopman O. (de bewoner van het pand) voor de officier van justitie zullen worden geleid. De inval werd gedaan door een in specteur van politie en een pas be noemde officier van justitie, die toe vallig door de Beursstraat liepen op het moment, dat een bezoeker tot het pand, dat sinds kort als speelhol ge signaleerd stond, werd toegelaten. PARTIJCONGRES IN MOSKOU Premier Choesjtsjef van de Sowjet- Unie, die tevens eerste secretaris van het centrale comité van de commu nistische partij in zijn land is, heeft dinsdagmorgen in het Kremlin te Moskou het buitengewone 21ste congres van deze partij geopend. Chroesjtsjef ontvouwde zijn plan nen met betrekking tot de economi sche ontwikkeling van de Sowjet- Unie in de jaren 19591965. In het verleden is de Sowjet-Unie een socialistisch land geworden met een grote industrie en een breed op gezet systeem van collectieve boerde rijen. Op het ogenblik is het, wat de industriële produktie betreft, het eer ste land van Europa en het tweede van de wereld, aldus Chroesjtsjef. De lancering van de eerste aard- satellieten is een markant succes ge weest voor onze geleerden en ons volk; aldus de Russische premier en een duidelijke demonstratie van het hoge industriële en technische niveau van de Sowjet-Unie. De hele wereld begroette deze over winning enthousiast als het begin van een nieuw tijdperk in de geschie denis van de onderwerping van de natuur door de mensen, het tijdperk van de verovering van de ruimte. Deze woorden kregen een storm achtig applaus van de afgevaardig den. Over de internationale politiek zei Chroesjtsjef, dat het nodig is een einde te maken aan de koude oorlog en dat de internationale spanningen moeten verminderen. Hij pleitte voor een consequente voortzetting van een buitenlandse po litiek, die streeft naar het behoud van de vrede en veiligheid op basis van Lenins principe van een vreed zaam naast elkaar bestaan van lan den met onderling afwijkende so ciale systemen. Hierna verklaarde Chrostjtsjef, dat de Sowjet-Unie begonnen is met de produktie van intercontinentale ra ketten. De baby Taverez teruggevonden De politie te New York heeft van ochtend meegedeeld, dat de baby Tavarez, die woensdag jongstleden werd ontvoerd, is teruggevonden. Het kind, dat 28 dagen oud is, werd gezond en wel aangetroffen in een kelder in het westen van New York .In de kelder verbleef een vrouw, die, naar de politie aanneemt, de ontvoering heeft gepleegd. LIJST VAN GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 15—21 JAN. 1959 J. W. Rijnbende en fam., inspecteur, Burggravenlaan 83; C. J. M. Freriks en fam., econoom, v. Vollenhovenplein 56; P, van Kalsbeek en fam., med. fotograaf, Herengracht 23; N. Veltman en fam., Verl. Nassaustr. 12; J. G. Defares, arts, A. Loman en fam., wetensch. assistent, Jan v. Houtkade 11; J. Vaandrager en fam., Nieuwe Rijn 14; R. A. W. Möller en fam., werktuigkundige, Vijf Meiplein 72; Het is nodig, dat de autoriteiten een J. van der Waal en fam., arts, Vijf Mei- ..1 plein 40; T. T. Oei en fam., juridisch me- inzicht krijgen in de mening van het - 5jewerker, Scholtenstraat 82 H. a. Wes- publiek over het nieuwe wegensche- seis en fam., Muldersstraat 49; G. de r - Jagtr, onderladingmeester N.S., Leemans- ma van Leiden. Daarom ook hebben straat 53; a. van Dalfsen, rijksambte- wij een enquête uitgeschreven onder naar, p. C. Hooftlaan 1; L. Evers, elek- I tronicus, Meidoornstraat 27; G. J. Flim, onze lezers, en alle andere belang-Haagweg 5; a. C. C. M. Brokx, Rijnsbur- stellenden. Uw brief aan de redactie 1 |®.rv^egv (onder motto Wegenplan) Leemansstr. 33 naar Utrecht, Oudegracht 35; A. A. de Zeeuw, Lage Morsweg 5 naar Edam, Grote Kerkstr. 23; P. A. de Vries, Koninginnelaan 88 naar 's-Graven- hage, Appelstr. 173; D. J. Bijleveld, Tem- minckstr. 16 naar Haarlem, Pijlslaan 114; A. S. M. Muijsmans geb. Lafeber, Hoge Rijndijk 179 naar Nigeria; J. C. van der Mark geb. van Benten, Kaiserstr. 47 naar Vijf Meiplein 54; A. Hensen en fam., 's-Gravenhage, A. Heinsiusstr. 58a; J arts, Vijf Meiplein 56; S. den Hollander Routier, Groenhazengr. 12 naar Rotter dam., leraar, Vijf Meiplein 58; J. R. dam, Essenburgersingel 31b; F. L. Bouw» man, Breestr. 177 naar Voorburg, v. De- een, dat het middel om de ontstel lende woningnood te lenigen alleen is de bouw van woningen. Aangezien de woningbouwvereniging, naar het en~A~~B~rüijïr~Élïsabeth M.'dr v" C.|rich laat aanzien, voor 1959 slechts Vesseur en E. M. Cramer; Cornelia een zeer beperkt aantal woningen zal E dr. v. C. Looijesteijn en K. M. Ver- mogen bouwen is het zaak de parti- haar; Hendrikus A. J zn v. J. J. Le-iculiere bouw, die momenteel onbe- lieveld en E. G. Th. Schrader; Geert- P?rkt wordt toegestaan, aan te moe- Jan zn v. C. v. d. Ende en J. M. Ba-1 digen. zuin; Fleur dr v. P. Henrij en M. de Etage-bouw in twee en drie woon- Monchy. [lagen is noodzakelijk, enerzijds om Overleden: (te Leiden) C. C. Dobbe, de grondkosten per woning te druk- 69 jr, wed. v. B. H. Duivenvoorde; N. j ken, anderzijds om zo weinig moge- v. d. Plas, 76 jr, wed. v. D. v. Dijk; 'ftt[ B. J. v. Brecht, 61 jr, echtg. v. A. C. Parlevliet. w _t d. Waalstraat 27f'l'e. L. van der^Geest, de Sitterlaan behoeft'87a; A. Lau geb. Pluis, Breestraat 97; x rv" j' x x 1 M J P. Lukassen, Nieuwe Rijn 43a; C. met lang te zijn. Zij dient slechts een den 0ever' 0ude Ve!t 31. j. A kort oordeel te formuleren, eventueel aangevuld met eigen visie. We kregen reeds veel reacties, maar helpt ook u de autoriteiten door uw mening aan ons kehbaar te maken. Hoe meer brieven, hoe beter. De muzikanten van de R.K. Leid- se Harmoniekapel worden dringend verzocht, hedenavond aanwezig te willen zijn, op de repetitie, die gehou den wordt in de zaal Maria Gijzen- steeg. De repetitie begint om achi uur. Door de Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage is onderhands aanbe steed het aanbrengen van elektrische installaties voor de afdeling kinder ziekten van het Academisch Zieken huis. De vier inschrijvers waren, in volgorde van hoog naar laag: Tech nisch bureau Langezaal en Inneger te Leiden 89.176; fa. Ysselmuiden en zn, Sassenheim, 88.17'5; Tech nische Installatie bureau Ergon Elec tric, Leiden 81.185; fa. Elton, Leiden 77.000. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells zn v. W. d. Jong en C. A. M. Veltman; Lilian dr. v. J. v. d. Boon en B. v. d. Plas; Monica H. dr v. A. B. v. Buuren en M. E. Jacobs; Geertruida H. E. dr v. A. Zweistra en G. v. Heiden; Gijsbert Th. zn v. A. de Neeling en C. J. Mul der; Louisa W. dr v. W. F. Taf fijn en J. G. v. d. Deijl; Mónica Chr. M. dr v. J. A. M. Bokern en M. M. Nieuwe- steeg; Johannes A. Ph. zn v. A. P. Baelde en M. Toor; Leonardus A. zn v. A. de Groot en W. A. Br aan; Wil- helmina A. F. M. dr v. L. G. M. A. Geijer en C. B. M. J. Langemeijer; Dirk zn v. W. de Jong en P. V. Duijn; Lena dr v. W. de Jong en P. v. Duijn; Jacoba J. C. dr v. K. Rozier en D. A. Pouw; Huig zn v. B. Varkevisser en A. Groen-, John zn v. F. v. Wattingen M. J. v. Vlierden, Son ja M. dr v. E. J. Oost en S. W. von Liebenstein; Jo hanna Th. C. M. dr v. J. P. v. Diemen; en M. C. T. de Jong; Johannes zn v. J. C. de Reus en W. J Kruit; Wilhel- mina M. dr v. J. L .Leeuwe en W. M. v. Duin; Robertus H. zn v. W. J. Schouten en M. P. C. de Bruin; Teuntje G. dr v. H. G. Wesseling en W. Kop; Adrianus zn v. J. Pison en F. H. Claus, Willem 1?. zn v. D. Schaap en W. v. d. Plas. Gehuwd: J. T. Chrispijn en C. M. Langezaal. Overleden: T. Smit, 41 jr, echtg. v. W. Bot; J. E. v. d. Pol, 65 jr, weduwe v. H. Cornet; S. Masurel, 60 jr, echtg. c. C. Ouwehand; L. de Graaff, 79 jr, man; M. T. J. Bok, 81 jr, weduwe v. A. Kist. Gerritsma, militair, Groenhazengracht 12; R. R. Bergh, de M. v. Streefkerkstraat 34; C. Fasseur, Schelpenkade 47M. Tahl geb. Overman, v. Vollenhovenplein 96; C. A. L. Nijgh, Nieuwsteeg 31; D. M. E Nijgh, Nieuwsteeg 31; T. Masselink, Pie- tersk. Choorsteeg 12; H. I. M. Coppens Nieuwe Rijn 31a; A. Vreeman, stuurman gr. vaart, Zoeterw. singel 95; V. G. M Gioia, metaalbewerker, Walde Pyrmont- straat 66; J. A. van Oldenborgh, dokters assistente, Kernstr. 7; J. C. Leijte, che micus RU, Zoeterw. singel 43; J. A. G Maintz, militair, Morsstraat 6264; R. I. de Bock, Vliet 3; R. E. de Rooij, Mare- dijk 149; Z. Vliegenthart geb. de Mol. Rijnsburgersingel 3; A. van Hemers, met selaar, Langegracht 53a; G. Snoek, hulp i. d. huishouding. Nieuwe Rijn 16; J Merrelaar, militair, Morsweg 6a; W. H. Maat, Jac. Catslaan 54; F. Müthmann Witte Singel 10; S. B. Kan, Kersenstraat 28; M. C. van Soest, inpakster, Blans- jaarspoort 17; H. Eimers geb. van Dijk Kaarsemakersstraat 8; J. Fuchs, ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; C. A. van den Broeke, Korte Mare 22; A. M. J. H. van Eyseren, Kloksteeg 6; A. Coenee geb. van Leeuwe, Vijf Meiplein 72; G. Blok zijl, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; L. B. Oet, vertegenwoordiger, Breestraat 37; C. Jongsma, onderwijzeres, Vondel laan 10; B. H. Tan, de Sitterlaan 88; G. de Greeff, H. Geesthofje 6; M. G. 'H. A de Craaff, Drie Octoberstraat 29a; H. J. Takken, P. J. Blokstraat 23; A. G. Appel man, hulp i. d. huishouding, Nieuwe Rijn 1; H. J. Allaart, ass. accountant, Rijns burgerweg 136a; C. Vermeulen van Ar- kel, Plantsoen 1; M. H. van Vliet, mili tair, B. Ballotstraat 42; B. J. Edzes dienstbode, Kernstraat 11; P. s' Jacob Kagerstr..t 24; J. Fijnheer, Tesselscha- destr. 23a. M. van Es geb. Blansjaar en fam., J. v. Goijenkade 14 naar Iran; R. Brouwer en fam., v. d. Brandererkade 26 na-r Vlaardingen, G. v. Amstelstr. 26; E. Nor- de en fam., R. Visscherstr. 4 naar Oegst geest, Grünerielaan 31; J. Pouw en fam., Leemanstr. 20 naar Noordw'hout. Goo- weg 44; M. H. van der Mast geb. van Kampen en fam., Langestr. 18 naar Zuid Afrika; W. G. van Diessel en fam., Ma- resingel 30 naar 's-Gravenhage, Benne- komstr. 36 I; K. Ottens en fam., Hof- laan 277 naar Utrecht, Jadelaan 75; S. Lekatsas en fam., Muldersstr. 49 naar Rotterdam, Wolphaertsbocht 331c; J. Ot ter en fam., Haarlemmerweg 58 naar Groningen a.b. p.a. bij de Sluis 5; M. F van Scherpenberg geb. Böckling en fam. Rapenburg 50 naar Hoorn, v. Beyeren- str. 68; C. Blaauw en fam., Lage Rijndijk 79a naar Winterswijk, K. Doormanstr 14; H. C. Stipdonk en fam., Hoogl. Kerk- gracht 30 naar Gouda, v. L. Stirumstr 1820; D. G. Byrnes en fam. Rijnsbur- gerw. 159 naar Verenigde Staten v. N Amerika; H. van Rijn en fam., Noordein de 34 naar Harderwijk, de S. Lohmann 48; L. H. M. Bik., Apothekersdijk 30 naar Zuid Afrika; J. Visser, Kanaalweg 17? naar Haastrecht, Marktveld 20; J. S. J Rensen geb. Riel, Haarl.straat 191 naar 's-Gravenhage, Frans Halsstr. 37; A. J. M. Padberg, Leeuwerikstr. 11 naar A'dam Rooseveltln 154 II; G. de Wolff, Fagel- str. 2 naar Katwijk, Kon. Wilhelminastr 2d; P. Sirag, Rijnsb.weg 183 naar A'dam. Curagaostr. 107 I; M. Teseling, Rijns burgerweg 10 naar 's Gravenhage, Zuid- wal 83; M. G. T. de Zeeuw geb. van Dijk. Morsstr. 21 naar Edam, Grote Kerkstr. 23; A. M. P. Banning geb. Groene woud, venterlaan 5; P. J. Westerbeek, Lange- brug lb naar Zeist, Paduaweg 3; T. T Krol Haarl.str. 46 naar Rijswijk ZH, F. Halskade 69; A. Cornelisse, Volmolen- bracht 2a naar 's-Gravenhage, Laakkade i. J. Hendriks, Rijnsburgerweg 10 naar A'dam, Vechtstr. 7 1; A. Schin- kelshoek. Rijnsburgerwee 10 naar Vlaar-' dingen, Scb'edamseweg 99; F. W. van der List, v. 'L Hoffstr 45 naar Zeist, Doorn- weg 25: B. J. Velthuijzen. T. Sieeenheek- straat 8 n^ar Woubrugge, Wnudsedijk 9; C. J. de Groot, Hogewoerd 27 naar Ver Staten v. N. Amerika; J Swanenoel geb van Dam. levendaal 44 naar Beleische Congo: W. J. van rler Willigen. P. de la Courtstr. 25 paar Warmond, Warmunda- str. 18; J. Sloos. Duinhof 12 naar Alnhen den Rijn, Hoornstr. 12: J. van Dam Burggravenlaan 8 naar R'dam, v. Wijn- gaardenl. 92; J. de Wolf. Parkstr. 13 naar Voorschoten, Haagweg 12; H. W. de Jong. geb. Crama. Warmonderstr. 12 naar Noordwijk, Huis ter Dumstr. 4; M. A. Wes, Valdezstr. 13 naar Oegstgeest, Juf- fermansstr. 44; L. van Dam geb. Boon d. Brandelerkade 12 naar Rotterdam Wiingaardenl. 92: L. P. J. Poels. de M. v. Streefkerksfr 34 naar Venray. Oro- testr. 26; L. H. M. M-dsaers geb. Maat. Hogewoerd 59 naar Waalwijk, v. Berc- kenrodenl. 62: U. van Dam, Rapenburg 131 naar Eindhoven, Stroobloemstr. 22: A. K. Sollie, Siebelstr. 42 naar Vries, As- serstr. 115; A. Hoepel. Haarl.str 246 naar Alphen a. d. Rijn. Hooftstr. 106; R. F Nieveen. R. en Schiekade 101 naar De venter, Worp 23; C. A. Simmers, de L de Kanterstr. 3 naar Voorschoten. Leid seweg 548; J. H. J. van Rossum. Nieuw steeg 31 naar 's-Gravenhage, Trompstr 340. HILLEG0M De verwaarloosde hertenkamp Vragen in Hillegoms raad Door de raadsleden F. van Lierop en Th. Bakker zijn schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de toe stand van verwaarlozing in de ge meentelijke hertenkamp en wat daarover dezer dagen in de dagbla den werd geschreven. De burgemees ter zal hedenavond in de raadsverga dering bij de behandeling van de agenda onder het punt „Ingekomen stukken" op deze vragen antwoor den. RIJNSBURG Eigen woningbezit bevorderd door étage-bouw Vrijdagavond j.l. is door het ge lijk cultuurgrond te onttrekken. Wil Rijnsburg zijn positie als bloemen- dorp handhaven dan zal het zuinig met zijn teelgrond moeten omsprin gen. De burgemeester wees erop dat men dan ook niet moet verwachten, dat in de toekomst nog op grote schaal blokken eengezinswoningen zullen worden gebouwd in ons dicht bevolkte westen en speciaal in Rijns- burg. De étagewoningen zijn geprojec teerd langs de Petronella van Saxen- straat en de Evertsenstraat in haaks op elkaar staande blokken waartus sen flinke gemeenschappelijke tui nen. Het hoofd van gemeentewerken, de heer J. Tramper, besprak aan de hand van situatietekeningen en een maquette de mogelijkheden, voor hoogbouw, namelijk étagebouw met een gemeenschappelijk trappenhuis of z.g. galerij woningen. De kosten zijn zeer globaal ge raamd op gemiddeld 16.000, waarop 4.000,rijkspremie en nog 1.000,toeslag voor zelfbewoning is te verwachten, zodat de netto- kosten ongeveer 11.000 zullen be dragen. Beschikt men over een eigen kapitaaltje van ƒ3000,— dan moet 8.000,worden geleend. De totale lasten, onderhoud enz. inbegrepen, worden in dat geval becijferd op ge- middeld ƒ13.30 per week, gerekend meentebestuur van Rijnsburg in het naar aflossing in 30 jaar. Hervormd Jeugdgebouw aan de I Bij het einde der vergadering bleek Vliet-Noordzijde een voorlichitngs- j reeds dat in principe belangstelling avond gehouden om de belangstelling bestaat voor ongeveer 40 woningen, van de ingezetenen te peilen voor I Meerdere belangstellenden worden étagebouw voor de verkoop. verzocht zich ter gemeentesecretarie Burgemeester Koomans zette uit- te melden. „De Roskam-brug moet blijven" Protestvergadering werd druk bezoebt Onder het motto „De Roskambrug moet blijven" werd gisteravond in ,,De Roskam" een grote protestver gadering gehouden tegen de plannen om de „Roskambrug" weg %e nemen en geen andere oeververbinding daarvoor in de plaats te stellen. De bovenzaal van De Roskam was eivol en tientallen hadden een plaats moe ten nemen op de gang en op de trap, die tot de onderste trede bezet was! De voorzitter, de heer P. Schone- veld, heette allen welkom, inzonder de raadsleden van Katwijk a. d. Rijn (de heer Grimbergen had bericht van verhindering gezonden), 't Doel van deze bijeenkomst, zo zeide de voorzitter, behoefde niet uiteengezet te worden. Een krachtig protest verwachtte spr. van de vergadering te horen. Ook uit dit besluit bleek weer over duidelijk dat de meerderheid van de raad (26 leden uit Katwijk a. Zee en 5 uit Katwijk a. d. Rijn) dit laatste dorpsdeel beschouwt als een blinde darm en zo als nietsnut wordt ge hangen. Vele malen heeft Katwijk a. d. Rijn vruchteloos gereclameerd voor sommige zaken. Spr. gaf dan het woord aan de heer A. Anes, die een lang betoog hield naar aanleiding van bedoeld besluit. Spr. dankte voor zo'n kolos sale opkomst die misschien wel ge vaar zou kunnen opleveren voor het te dragen gewicht. Spr. meende er op te moeten wijzen dat Katwijk a. d. Rijn steeds het stiefkind in de raad is geweest. De historie zegt, dat reeds vroeger de nieuwe straat stenen naar Katwijk a. Zee gingen en dat de oude naar Katwijk a. d. Rijn gingen, dat ze na slijtage, weer doorverkocht werden aan Valken burg. Er is bij de Katwijk-Zeese raads leden maar één Katwijk en dat is Katwijk aan Zee. Katwijk aan Zee moet groter worden. Dat zulks moet gaan ten koste van Katwijk a. d. Rijn, door dit dorpsdeel te isoleren, is niet alleen zakelijk doch ook mo reel een schande. Naar schatting zullen middenstan ders hierdoor hun zaken met plm. 30% zien verminderen. Deze worden dus het meest gedupeerd. Spr. noemt enkele maatregelen, die reeds geno men zijn zonder succes, soms zelfs zonder antwoord te krijgen. Het zou te veel geld kosten. Maar een voor stel om een zandbak in het Molen- blok te maken van 20.000 werd zonder slag of stoot aangenomen. Het gemeentebestuur spot met de belangen van de Middenstand". De heer P. Wassenaar, lid van het comi té, las het schrijven voor dat aan B. en W. en alle raadsleden is gezon den. Daarin wordt o.m. gezegd dat, als B. en W. en de raad die activiteit aan de dag gelegd had, die zij voor de zozeer begeerde zeehaven hebben kelen. Er wordt gezegd, zeide de voorzitter dat medio maart de Ros kambrug zal verdwijnen. Krijgt men dus geen nieuwe oeververbinding dan wordt Katwijk a. d. Rijn een doodlopende weg. De heer C. Caspers adviseert om het rekest in alle zaken ter tekening te leggen. Het lijkt spr. niet zo moei lijk om behalve enkele honderden handtekeningen uit deze bijeenkomst nog 2000 handtekeningen te verza melen. De heer J. Schoneveld zegt het wel zeer onsymphatiek van het gemeen tebestuur te vinden, dat men deze aangelegenheid steeds zorgvuldig ge heim gehouden heeft en Katwijk a. d. Rijn als 't ware voor een voldon gen feit heeft gesteld. De heer v. d. Zwan licht in een uitvoerig betoog toe, hoe de gang van zaken ongeveer geweest is en spreekt tenslotte de hoop uit dat brug zal blijven. De heer Nasveld, raadslid, zegt dat ook hij, toen het voorstel kwam, met „z'n oren stond te klapperen". Zijn mening is, dat al het mogelijke moet gedaan worden om de brug te behouden De heer Anes wijst er op dat nog pas kort geleden het postkantoor tot een aanhangsel van Katwijk Zee is gemaakt. B. en W. zijn bier van de schuldigen ,,'t Was maar Kat wijk a. d. Rijn". De Woldringh van der Hoopbrug, waar degelijks 10 auto's over gaan, kwam er wèl Kleine, geniepige dingen moet men soms over Katwijk a. d. Rijn horen. De voorzitter, recapitulerend wat er deze avond besproken is, wekte allen op, het rekest te tekenen. Daarna zal het Actiecomité zich beraden wat verder te doen is b.v. nog een aantal handtekeningen ver- getoond, dit besluit nimmer genomen zamelen en Ged. Staten uitvoerig in- zou zijn. lichten. Hiermede werd deze verga Door een onhoudbare verkeers situatie te scheppen op het punt Van EgmondstraatKerkstraat is een chaos ontstaan, voor welk euvel men een oplossing gevonden heeft, door Katwijk a. d. Rijn uit te scha- dering, waarin soms een verbitterde stemming tot uiting kwamgesloten en bleef men nog lange tijd bijeen ter onderlinge bespreking van het geval dat het onderwerp van ge sprek was in Katwijk a. d. Rijn. VOORSCHOTEN Voorzieningen telefoongebouw. Het nieuwe telefoongebouw nabij de Koningin Julianalaan gaat nog meer kosten dan de 152.800 gulden waar voor de bouw is aangenomen. In deze prijs waren namelijk verscheidene werkzaamheden niet inbegrepen. Nu zijn door de Rijksgebouwen dienst, afdeling nieuwbouw, de cen trale verwarming en het schilder werk opgedragen en de elektrische installatie aanbesteed. De N.V. Technisch Bureau J. H. Goud uit Rotterdam zal voor f 13.800,— de centrale verwarming aanleggen. Het schilderwerk zal voor ruim 6.000,— door de Gebr. Ladan uit Leiden uitgevoerd worden. Voor de elektrische installatie en bliksemafleidingsinstallatie werden twee firma's tot prijsopgave uitgeno digd. Het resultaat was: fa Krou- wara, Haarlem 16.023,en de N.V. Tot en Beers uit Zaandam f 12.431. Dit laatste werk is nog niet gegund. Wanneer dit werk is opgedragen zul len dus de kosten al meer dan 185.000,zijn. Marktberichten LEIDEN, 27 jan. Vette varkens. Aanvoer 112 stuks. Notering zware: geen notering; lichte 178181; sla gersvarkens 181184; zeugen 168 172. Handel vlug; enkele prima's 1 2 cent boven notering. ROTTERDAM, 27 jan. Vee. Aan voer 2854 stuks vee. Weektotaal 4573. 375 vette runderen; 811 ge- bruiksvee; 241 vette kalveren; 206 graskalveren; 711 nuchtere kalveren; 78 varkens; 45 biggen; 49 paarden; 3 veulens; 322 schapen en lammeren; 13 bokken en geiten. Prijzen: vette koeien le kw. 3.10 —3.40; 2e kw. 2.95—3.10; 3e kw. 2.752.90; vette kalveren 2.80 2.95; 2.50—2.70; 2.10—2.50; gras kalveren 460380280; nuchtere kalveren 7260—50; biggen 6448 40; slachtpaarden 2.302.201.90; schapen 856045; lammeren 95 7045; melk- en kalfkoeien 1300 1100—975; varekoeien 890—760—625; vaarzen 975825025; pinken 680 550—425. Handel: Vette koeien aanvoer iets minder, handel flauw, prijzen als gis teren; vette kalveren aanvoer even ruimer, handel vlot, prijzen als vorige week; graskalveren aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen niet ho ger; nuchtere kalveren aanvoer gro ter, handei goed, niet geheel prijs houdend; biggen aanvoer iets ruimer, handel redelijk, goed prijshoudend; slachtpaarden aanvoer matig, handel tamelijk, ruim prijshoudend; schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stroef, goed prijshou dend; melk- en kalfkoeien aanvoer als vorige week, handel goed, ruim prijshoudend; varekoeien aanvoer iets meer, handel kalm, prijzen on veranderd; vaarzen en pinken aan voer gewoon, handel tamelijk, prijzen constant. BODEGRAVEN, 27 jan. Kaas. Aanvoer 37 partijen. Notering: eerste soort 2.25—2.33; tweede soort geen notering, extra kwaliteit f 2.342.40. Handel goed. VINKEVEEN, 26 jan. Groente. Boerenkool 21—26; prei 17—20; Sprui ten A II 32—35; Witlof A I 51—53; Witlof A II 36—45; Witlof B I 40; Witlof B II 33—39 ct. per kg.; Selde rij 1526 ct. per bos. TER AAR, 26 jan. Groente. Wit lof 1, 2940; idem 2, 1529; idem stek 917; rode kool 18; groene kool 13; glasandijvie 71; waspeen 1514; spruitkool 21—29; idem 1920; uien 1011; kroten 7: prei 15, alles p. kg.; knolselderij 1115 p. stuk; bosselde- rij 4 ct. per bos; boerenkool 401.40 per kist. Appelen: Jonathan 11 ct. Peren: St. Remy 11 ct. alles per kg. R'VEEN, 26 jan. Bloemen. Blau we Druifjes 2640; Narcissen: Early Glory 6583; Frühling 9092; Mag- nificense 78—92; Carlton 70—76 For- tuna 6371. Tulpen: Wintergold 79 97. Br. Star 4459; Crown Imperial 73—77; Krelage 57—82; White Sail 89 1.19; Rose Copland 87—1.18; Hille- garde 6983; v. d. Eerden 791.13; Golden Harvest 1.031.14; Purper Copland 871.18; Early Queen 60 88; Preludium 7597; Lustige Witwe 1.031.22; Mlrjoran 1.001.08 p. bos. Am. Anjers 1525 per stuk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3