Kom spoel om Prof Romme: „88.900" geeft aansluiting op volkomen overwinning woningnood BEZITSVORMING OOK IN NIEUW KABINET Zo uit bed een koude gracht in Aantal tb-gevallen in Neede gestegen Raad van Kajotsters over uitzending naar Afrika MAANDAG 26 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Dadendag van de K.V.P. in Rotterdam Ruim 600 K.V.P.-ers waren zaterdagmiddag in een der bovenzalen van het Groothandelsgebouw te Rotterdam bijeen voor de D-Dag, de dadendag, en er was enthousiasme en stemming. Vóór prof. Romme aan het woord kwam voor een slottoespraak waren vijf sprekers aan het woord geweest, waarna nog een openbare discussie werd gehouden. Drs. Schmelzer, staatssecretaris voor Bezitsvorming en P.B.O., deelde in zijn speech mede, dat nog. vóór de verkiezingen de K.V.P. nieuwe denk beelden zal bekendmaken over het verder doorvoeren van de bezitsvorming. Ook op het staatssecretariaat blijft men bezig met deze plannen. De nieuwe kabinetsformateur zal hopelijk na 12 februa over voldoende materiaal beschikken om op dit gebied iets te onderriemen. Van bezitsvorming wil de K.V.P. echter geen stuk koopwaar maken, het moet een zaak van het gehele volk worden, al blijft het waar, dat prof. Romme de eerste was, die hieraan heeft gewerkt; en als een terrier zich in dit onderwerp heeft vastgebeten. I Hij acht het noodzakelijk dat alle ta lenten die bij de jeugd aanwezig zijn I tot ontwikkeling komen. Technisch Oud-minister De Bruyn heeft pio- onderwijs dient bevorderd te wor- nierswerk verricht en de gedachte den. Ook het openbaar onderwijs van de bezitsvorming is op ideale j dient aan zeer hoge eisen te vol wijze uitgedragen door het partijka- j doen, aldus spr., want de katholieke der van de KVP. partij draagt evengoed verantwoor- Een van de eerste resultaten, aldus ding voor deze vorm van onderwijs, de secretaris, is de spaarregeling voor 1 PIONIERSWERK ambtenaren, waarvan 300.000 men sen kunnen profiteren. Soortgelijke regelingen gaan gelden voor ambte naren bij de gemeenten, provincies, waterschappen, etc. Zo spoedig mo gelijk zal ook het regeringsvoorstel om werkgeversbijdragen in de spaar fondsen van werknemers vrij te stel-t tot beperking der atoomwapens wordt len van fiscale en sociale lasten wor den ingediend, Spreker hekelde het standpunt van de liberalen, die beweren, dat de bezitsvorming vanzelf wel komt als eerst de belastingen maar verlaagd werden. Als de regering geen maat regelen neemt, dreigt weer de over- besteding. Het is niet waar, dat on derwijs en onontwikkelde gebieden eerder komen, want de bezitsvor ming brengt juist betere mogelijkhe den voor studie en van de uitbrei ding der economische apparatuur, welke op deze wijze tot stand komt, profiteert weer het onderontwik kelde gebied. De staat zal niet zo dikwijls meer belastinggelden behoe ven aan te spreken en een groter be roep kunnen doen op een ruimere kapitaalmarkt. Ondernemingen tot bloei. Na hem sprak het Kamerlid Zwa- nikken, leidende figuur in de KAB, die bestreed, dat de KVP zoals in het socialistische kamp beweerd is er op uit zou zijn de onderne mingen voordelen te bezorgen. Juist uit de bedrijven zullen de kapitalen moeten komen, die nieuwe werkge legenheid moeten scheppen. Door straffe organisatie zal de overheid de Atoom. Tenslotte sprak mej. mr. De Vink over de internationale politiek. Zij merkte onder meer op, dat de we reld overgeleverd zal zijn aan het communisme, indien niet gelijktijdig overgegaan, hoewel dit vraagstuk de katholiek voor een zeer ernstige ge wetensvraag plaatst. Men moet nu eenmaal uitgaan van de realiteit, dat 400 kilometers oostelijk van ons land 175 divisies klaar staan, terwijl de NATO 30 divisies daar tegenover kan stellen. Kan de NATO dan verkla ren: we zullen geen atoomwapens meer gebruiken? Staatssecretaris Moorman was van mening, dat dit een uitnodiging aan de Russen zou betekenen onmiddellijk een oorlog te beginnen en dit zou het einde zijn. Minister Luns was van mening in de gedachfenwisseling, dat het bezit van atoomwapens in het westen er toe heeft bijgedragen, dat de oorlog werd voorkomen. De discussies leverden nog enige andere belangwekkende aspecten op. Drs. Schmelzer erkende bijv. dat de ongehuwden thans weinig ruimte heb ben om te sparen. Belastingverla ging voor deze groep zal voorrang moeten krijgen. Voorts werd ge vraagd of het wel verstandig is een nieuwe stad (Wilsveen) in de rand stad Holland te bouwen, terwijl er elders gebrek aan werkgelegenheid is. Minister Klompé merkte op, dat het toch óók nodig is aan opeenho ping van mensenmassa's in de rand stad te ontkomen. Prof. Romme. Tenslotte sprak prof. Romme. Hij vestigde in het begin van zijn be toog er de aandacht op, dat de KVP ten onrechte is verdwenen uit de fi- nancieel-economische-sociale sector van het kabinet. Het is in elk geval billijk, dat het beleid over de bezits vorming in handen van de katho lieken wordt gelaten. Het blijkt toch wel, dat het volk erg sterk aan dringt op deze bezitsvorming. Heeft de enquête die de P. v. d. A. heeft gehouden niet in die richting gewe zen? Spr. ging na wat bereikt is. Hulde bracht hij in het bijzonder aan de minister van volkshuisvesting, die er in slaagde 88.900 huizen in 1958 te doen bouwen. „Onthoudt het als een telefoonnummer', aldus prof. Rom me. „Een nummer dat aansluiting geeft op een volkomen overwinning van de woningnood in de komende parlementaire periode". Prof. Beel noemde hij een schoolvoorbeeld van opoffering en trouw, ,~-en man, die steeds weer zijn gehele persoon in zet voor de goede zaak. In de komende verkiezingsstrijd, aldus prof. Romme, zal de KVP ook aandacht moeten besteden aan de an dere groepen, maar voorop staat wat gaan we zélf doen. Het is niet onze bedoeling kiezers te winnen, omdat er brand is bij de buren, maar omdat het veilig is bij ons. Sommige par tijen voeren de politiek van: bij de ander is het nog beroerder, kom dus maar bij ons. Zij vergeten, dat de ncoddeur welke tot hun partij toe gang geeft, de vluchteling in werke lijkheid in de kou brengt. De socialisten zijn tegen een „rechts" kabinet. Maar de liberale leider prof. Oud is eigenlijk tegen al les, tegen rechts en tegen een breed kabinet. Hij vraagt slechts steun om de socialisten uit de regering te hou den. Oud bespeelt virtuoos het anti socialistische sentiment. Voortbordu rend op de inledingen die door an dere sprekers waren gehouden bouwde spr. het programma van de KVP op. NL Redder aarzelde geen moment Gistermorgen tegen kwart voor acht raakte te Amsterdam een 61-ja rige weduwe, die met haar hond langs de kade van de Brouwersgracht wan delde, te water. De hond gleed uit en trok in zijn val het vrouwtje mee. De denkelinge kon om hulp roepen wat ze wilde: er was nog niemand op straat. De alarmkreten deden evenwel de 24-jarige elektromonteur J. Chr. Steyn, ontwaken. De jongeman lag aan de overkant van de gracht op vier hoog te slapen in een zolderka- Het aantal op t.b.c.-besmetting po- werkgelegenheid voor de bevolkingreagerende leerlingen van de moeten verzekeren. Want Nederland j ULO-school te Neede dat door een is een bloeiend land, met vele indus- mede-leerlingen met It.b.£ bleek triële mogelijkheden, denk slechts besmet^ bedraagt thans 37. Het on- aan de havens, die de grootste ter wereld zijn; aan de andere kant ech ter heeft het land te maken met een sterk groeiende bevolking en een be perkte bodemrijkdom. In dit verband noemde hij de investeringsaftrek van groot belang. Zij is zeer noodzake lijk voor de uitbreiding van de werkgelegenheid, en het is géén dou ceurtje voor de ondernemers. Woningbouw. Het Tweede Kamerlid Van Vliet sprak voornamelijk over de wo ningbouw en prees minister Witte, die er in geslaagd is de woningnood een flink eind achteruit te duwen; en ook omdat deze ernst heeft gemaakt met de bevordering van het eigen woningbezit. Hij is van mening, dat de productie nog meer opgevoerd zou kunnen worden door het ge bruik van systeembouw en houtrijke woningen, terwijl tevens de bouw wijze voor vereenvoudiging in aan merking komt. Verdere maatregelen voor finan ced minderdraagkrachtigen ter vordering van eigen derzoek is nog niet afgesloten hoe' wel alle 180 leerlingen nu het eerste onderzoek achter de rug hebben. Men verwacht dat het aantal geval len nog zal toenemen, vooral als over zes weken alle nu niet reage rende kinderen en de leerkrachten aan een tweede onderzoek zullen worden onderworpen. Er is te Neede een hulpcomité op gericht dat onder andere ook hier voor een oproep heeft gedaan tot allen, die kunnen en willen helpen. Dit comité stelt zich verder ten doel al datgene te organiseren dat van gemeenschappelijk belang kan zijn voor deze leerlingen en ouders. Verblijfsvergunning voor drie verstekelingen De drie Indonesische verstekelin gen, die in november van het vorig jaar met de „Sibajak" in Nederland kwamen, hebben van de minister van achtte hij noodzakelijk. Onderwijs. Dr. Albering noemde het onderwijs een onmisbaar middel voor een har monische ontwikkeling van de mens. I Kwamen, neuutüi van ue woningbezit justitie, mr. Struycken, vergunning gekregen voor hun verblijf in Neder land. Zaterdag zijn de drie mannen uit het vreemdelingenoord „De Ro zenhof" bij Zutfen ontslagen. Knapen zochten buit bij sleepbootkapitein Hij had slechts 40 cent bij zich De Rotterdamse politie heeft gis teravond vier jongens van zestien tot achttien jaar oud, aangehouden. Zij hadden eerder op de avond op de Leuvebrug getracht een 43-jarige sleepbootkapitein van zijn geld te be roven. De kapitein werd opeens door het viertal omsingeld. Ze vroegen hem zijn geld af te geven, hetgeen hij wei gerde. Ze pakten hem toen beet. Hij had slechts veertig cent bij zich, het geen ze zo weinig vonden, dat hij het terug kreeg. Toen gingen ze er van door. Direct alarmeerde de kapitein de politie. In de buurt reed een radio wagen die naar hem toegestuurd werd en hem werd gevraagd mee te rijden. Na enige tijd zag de kapitein zijn be lagers lopen. Ze werden toen gepakt. Nieuwe valse rijksdaalders Het ministerie van justitie deelt mede, dat er momenteel ook valse muntbiljetten van 2,50 in omloop worden gebracht, welke het navol gende nummer dragen: 5 KY 007029. Zij dienen als een soortgelijk falsifi- caattype te worden beschouwd alf het reeds eerder gesignaleerde. Het publiek wordt derhalve ver zocht op de navolgende twee num mers te letten: 5 JC 018093 en 5 KY 007029. Bij aantrefen van een derge lijk biljet wordt men verzocht de po litie hiervan onmiddellijk in kennis te stellen. NIEUWE PREMIELENING ZUID-HOLLAND Binnenkort zal het prospectus wor den uitgegeven van een nieuwe lYi lening, Welke zal worden uitgegeven door de provincie Zuid-Holland. De lening zal betrekking hebben op'een bedrag van 20 miljoen. De koers van uitgifte zal 100 bedragen. De premies zouden niet veel afwijken van de in april 1957 uitgegeven pre mielening. Op verzoek van de grafische werk gevers- en werknemersorganisaties hebben prof. mr. W. F. de Gaay Fortman (kroonlid van de SER) en de heren T. J. Twijnstra en W. F. van Tilburg, resp. voorzitter van het Ned. Verbond van Werkgevers en secretaris van het N.V.V. en even eens lid van de SER, zich als perso nen bereid verklaard tezamen een commissie van „goede diensten" te vormen om uit de impasse te gera ken in de onderhandelingen over een nieuwe C.A.O. voor het grafisch bedrijf. Sedert 1 november 1958 is er een contractl-oze periode in deze be drijfstak. Het knelpunt in de onder handelingen is de wens van werk nemerszijde tot invoering van de vijfdaagse werkweek. Goede vangsten te Maastricht Een patrouillewagen van de Maas. trichtse politie heeft op een der avon den van de afgelopen week twee mannen op heterdaad betrapt, toen ze bezig waren de deuren van een slagerswinkel aan de Grote Gracht in Maastricht te forceren. Dit tweetal, de 26-jarige C. W. en de 21-jarige F. D., zwagers van elkaar, heeft na een langdurig en moeizaam verhoor be kend in de afgelopen twee maanden tien tot vijftien inbraken met dief stal en vernieling in Maastricht te hebben gepleegd. Ze bemachtigden onder andere een fototoestel, kleding stukken, een horloge, geld en ge bruiksvoorwerpen. Waar ze niets vonden wat van hun gading was, pleegden ze baldadigheden en vernie lingen. Met de aanhouding van dit tweetal acht de politie negentig procent van de in de laatste maanden in Maas tricht gepleegde en onopgehelderde inbraken opgelost. Zaterdagmiddag heeft de Maas trichtse recherche een veertienjarige knaap aangehouden, die in de Sint Matthiaskerk aan de Boschstraat een offerblok had geleegd. Hij werd door de koster der kerk betrapt, maar wist te ontvluchten. Toen hij later zijn bij Veiliger rijden met landbouwtrekkers Twee voorschriften met betrekking tot het gebruik van landbouwtrekkers, mer. Hij holde in zijn pyama de trap af en de straat op. Toen hij de vrouw in het water zag liggen, nam hij niet de tijd om yia de brug naar de over kant te lopen. Zonder bedenken sprong hij in het ijskoude water en zwom met krachtige slagen naar de vrouw. Inmiddels waren er ook an deren op het geschreeuw afgekomen en tezamen met hulp op de wal, hielp de heer Steyn de vrouw op het dro ge. De vrouw werd ter plaatse door de EHD verzorgd. Ze kreeg een „drenkelingenpak" van de politie en moest beloven, zich onder doktersbe handeling te stellen. Ook de hond werd uit het water gehaald. In een naburig café heeft men de redder gedroogd en gewarmd en heeft men hem van schone kleren vooi*zien. En toen al die ceremoniën achter de rug waren, ging hij thuis nog een half uurtje onder de wol om van het koude bad te bekomen en de verloren „nachtrust" in te halen. IUI llcl gcuruih Vdll ldiiuUHUWi.lcnnci a, j - treden op 1 februari in werking. De p pjfJnnj nrnf y /j KrjnL voorschriften hebben het doel, een I ICIUUUI pi UI. V. U. UÏIIIIV einde te maken aan de vele ongevallen die zich met deze voertuigen voor doen. Het eerste voorschrift wil het le vensgevaarlijke „steigeren" van de landbouwtractoren voorkomen. Hier voor zijn enkele aanwijzingen gege ven. Men moet de „aanhang" van de trekker, lager dan de hoogte van de achteras bevestigen, of men moet een zgn. steigerbegrenzer laten monteren. Deze begrenzer is een stalen balk, die achter aan de trekker wordt be vestigd. Deze balk belet het voertuig, meer dan dertig graden te steigeren. Ook kan men een veiligheidsketting laten aanbrengen. Die ketting loopt onder de trekker door naar het aan gekoppelde object. Steigert de trek ker, dan spant de ketting zich en on gelukken worden voorkomen. Het tweede voorschrift verbiedt zo danige veranderingen aan de struc tuur van het voertuig, dat de stabili teit, bestuurbaarheid of het zicht op de weg worden verhinderd. AUGUSTINESSEN ONDER EIGEN DAK. Nabij Werkhoven in de provincie ARP WIL 00K GEEN BREDEj cKT'Es PACK MPPP .'Hoogveld OESA, de eerste steen ge- DHjIj I ILCIV ieegd voor het klooster der slotzusters Augustinessen. Het klooster krijgt tot Ook de anti-revolutionaire partij naam „Gods werkhof" en wordt onder streeft niet naar het herstel van de I bescherming gesteld van St. Joseph, brede basis. Dit bleek uit. een rede, Sedert 1946 wonen 13 Monialen, van gehouden door de voorzitter van de AR, dr Berghuis. Dr Berghuis is te genstander van de samenwerking met de socialisten, Hij staat hiermede op hetzelfde standpunt als de fractielei der van de AR in de Tweede Kamer, ■dr Bruins Slot. Prof Zijlstra, lijsttrekker voor de anti-revolutionairen, heeft zich niet tegen deze uitspraak verzet, hoewel bekend is, dat de minister altijd een voorstander van de brede basispoli- tiek is geweest. Gezien het feit, dat minister Zijlstra als lijsttrekker was aangewezen, ontstond het vermoe den, dat de gehele ARP voorstander was van samenwerking met de socia- wie de meeste geprofest, in een huis te Maarssen. In 1939 werd deze Ne derlandse tak van de tweede orde van St. Augustinus gesticht. Sedert jaren is via een bouwfonds geld voor de bouw van het klooster ingezameld. De heer Vernooy te Werkhoven stelde een terrein van 3H hectare beschik baar. Het klooster, dat plaats zal bieden aan 40 zusters en novicen en verder een gastenverblijf zal omvat ten, is ontworpen door de Brunssumse gemeentearchitect, de heer D. Drum men. Vijf maanden geleden werd de eerste spade in de grond gestoken. In september van dit jaar hoopt men het klooster te kunnen betrekken. De be- listen. De redevoering van dr Berg- langstelling bij de eerste steenlegging huis heeft dit echter tegengesproken, was zeer groot. Onder voorzitterschap van mej. Leida van Groenestein hebben de Ka jotsters uit het bisdom Haarlem en Rotterdam zondag te Haarlem haar diocesane raadsvergadering gehou den. In haar openingswoord memo reerde de voorzitster de aktie „K.A. J.-wereldwijd", de z.g. contracten- aktie, volgens welke Kajotsters zich kunnen verplichten een deel van het salaris af te staan om de uitzending van Kajotsters naar Afrika mogelijk te maken. Mej. Nel de Wildt uit Oegstgeest was de eerste Kajotster, die uitgezon den kon worden. De nationale leiding van de V.K.A. J. heeft grote verwachtingen van de ze aktie. Thans maken 7 Kajotsters, van wie 4 uit het Westen, zich gereed om naar Afrika te vertrekken. Jongeman in badcel gestikt Zondagmiddag omstreeks vier uur is de 21-jarige W. P. C. K. Prelle in de douchecel van een woning aan de Asselsestraat te Apeldoorn door zijn zuster, die een gaslucht waarnam, in bewusteloze toestand aangetroffen. Zij waarschuwde onmiddellijk een arts die P. naar het Julianazieken- ic uiuviutiHcu. iucu uy ia«i tijn w.j overbrengen, waar gedu- de kerk achtergelaten fiets wilde op-1 ^^ej^rui^e ^ijd k !,*i halen, werd zij door de politie inge-' rekend. STRAALJAGER MAAKTE NOODLANDING Zaterdagmiddag heeft een R.P. 33 straalverkenningsvliegtuig van de vliegbasis Deelen, kort na de start, een noodlanding moeten maken. Het toestel kwam terecht op een open terrein in het nationale park „De Hoge Veluwe". De vlieger bleef on gedeerd. Het vliegtuig is zwaar be schadigd, maar er is geen letsel of schade aan derden toegebracht. De piloot, sergeant-vlieger J. Ra- vier uit Grave, die wau opgestegen voor een normale oefenvlucht, heeft zijn toestel in een buiklanding aan <ïe grond moeten zetten, omdat de brand stoftoevoer naar een van zijn moto ren uitviel. Het toestel kwam 3 km ten noorden van de vliegbasis neer. zijn verwondingen overleden. daan om hem met behulp van zuur stof-apparaten tot bewustzijn te bren gen. Het slachtoffer overleed echter na enige uren. Het vermoeden bestaat dat P. ge tracht heeft de geyser feller le laten branden. Waarschijnlijk is daardoor de zuurstof in de badcel sneller ge bruikt dan deze kon worden aange vuld, zodat de vlammen doofden en het gas vrij uitstroomde. De voorzitster ging het afgelopen jaar na en constateerde met vreugde de groei der V.K.A.J. De kadertrai- ning zal worden aangevuld met op leidingen voor districts- en afdelings leidsters. Een vierde vrijgestelde leidster zal zich bijzonder wijden aan de maandelijkse vormingsavonden. Mgr. dr J. van Dodewaard heeft een deel van de vergadering bijge woond. Hij vertelde de Kajotsters on der anderen van zijn bezoek aan de Paus in het begin van deze maand. De Paus had naar zijn leeftijd ge vraagd. Toen Mgr van Dodewaard antwoordde, dat hij 44 jaar was, zei de Paus: „Geweldig, wat een jonge man", met nadruk op jong. De bestuursverkiezing bracht wij ziging in het voorzitterschap. Mej. Thea Mathot zal mej. Leida van Groenestein opvolgen. Symbolisch parfum voor diplomatenvrouwen Een charmant voorbeeld van inter nationale samenwerking illustreerde zaterdagavond de rede van prof. dr. Walter Hallstein, voorzitter van de commissie voor de E.E.G., tijdens het jaardiner van de buitenlandse pers vereniging in het Kurhaus in Sche- veningen, Naardense parfumcompositeurs had den uit bloemen, planten en vruchten, karakteristiek voor op zijn minst 40 Naar belastingvrije conjunciuurreserve een rede, uitgesproken tijdens lustrumviering van de Tilburgse academische economische kring, heeft prof. dr J. R. M. van den Brink, di recteur van de Amsterdamse Bank en oud-minister van economische za ken, gepleit voor het vormen van een belastingrije conjunctuurreserve door vennootschappen. In Scandina- en in Zwitserland wordt deze vorm van investering reeds lang toe gepast. De belastingvrije conjunctuurre serve dient in de eerste plaats te worden bestemd voor investeringen tijdens een depressie. Het is gewenst een zekere verschuiving van inves teringen van de hause naar de de pressie te bevorderen. De bestaande faciliteiten van vervroegde afschrij ving en investeringsaftrek dienen te blijven bestaan. Weliswaar heeft de regering de be lastingvrije conjunctuurreserve ver worpen omdat er dan een cumulatie van faciliteiten zou ontstaan, maar een conjunctuurreserve biedt de mo gelijkheid door particuliere investe ringen tijdens een depressie de werk loosheid te bestrijden. Bij de laatste depressie investeerde daartoe de overheid in de vorm van openbare werken, dikwijls in een minder gewenste richting. Investerin gen van het bedrijfsleven kunnen echter beter bijdragen tot een anti cyclische budgetpolitiek, die tot nu toe niet aan de verwachtingen heeft beantwoord. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gr. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Pianospel. 8.30 Gram. 9.00 Gym, v. d. vr. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgen wijding. 9.55 Boekbespr. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11 00 R.V.U.: Naar het land van de kersebloesem, door mej. Tine Tusveld (Tweede lezing). 11.30 V. d. zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regeringsuit.: Landb. rubriek: Nogmaals de plastic melkbus. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelsp. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muziek. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Alt-blokfluit en clavecimbel. 16.00 Wij herdenken Jan Ligthart, caus. 16.15 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Amateurprogr. 18.00 Nws. 18.15 Piano-spel. 18.30 R.V.U.: Mense lijke verantwoordelijkheid in het ar beidsproces, door dr. ir. J. J. v. d. Spek. (eerste lezing). 19.00 V. d. kind. 19.05 Paris vous parle. 19.10 Alles op één kaart. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.45 Act. 22.00 Filmpraatje. 22.15 Pianorecital. 22.35 Muz. caus, 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New York. 23.16 New York calling. 23.21-24.00 Met de Franse slag. HILVERSUM II. 293 m. 7.00-24.00 KRO. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 V. d. jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvr. 9.40 Schoolradio. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.35 Dansmuz. 14.00 Gram. 14,05 Schoolradio. 14.35 V. -d. plattelands vrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 landen uit alle werelddelen „een sym- V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. JONGETJE OVERREDEN Zaterdagmiddag is het driejarig tweelingzoontje Lex van de fam. Slot, bakker te Oterleek bij Alk maar, op straat spelende door een auto aangereden. Het knaapje werd vijftien meter meegesleurd en is aan bolisch parfum" gecreëerd, waarvoor Nederlandse kristalkunstenaars een bijzonder flacon hadden ontworpen. Het geheel was verpakt in een fraai coffret en ging vergezeld van een in leer gebonden miniatuurboekje waar in aan de hand van het ontstaan van dit parfum en het kristal de taak van ons land in de internationale inter gratie werd geschetst. De voor H.M. de Koningin bestem de flacon met deze symbolische par fum werd aan haar particulier secre taresse ter hand gesteld. Eenzelfde coffret werd overhandigd aan de dames der diplomatieke ver tegenwoordigers en de echtgenoten der andere gasten. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rc- geringsuitz.: Rijksdelen Overzee: W. Joseph: Rijden, varen en vliegen in Suriname. 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 V. d. jeugd. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.00 5c SUS-actie. 21.20 Gram. 21.30 Strijk- kwart. 22.05 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 22.35 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Lichte muz. 23.35-24.00 Nou- veauté's. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20-22.40 La Tosca, oipera.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5