DUINSTREEK Administrateur ,St. Deusdedit', Bollenstreek vierde Carnaval met ,De Kemeleers' KANTOORRUIMTE Nette Winkelbediende Net Winkelmeisje MAANDAG 26 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 van de bond financiëel mogelijk te maken en beval daartoe de verloting van deze avond bijzonder aan. Hij bedankte de Noordw ij kerhoutse mid denstanders, die zo buitengewoon royaal voor de prijzen gezorgd had den en de heer C. W. Bakker, de volijverige propagandist van de afd. Be r.k. toneelver. „J.A.J.A." speel de vervolgens „Leugenaar udt Lief de", hetzelfde blijspel vol dwaze ver wikkelingen rond een zomerhuisje, dat zij onlangs voor de donateurs met zoveel succes hebben gespeeld. Ook nu amuseerde de, helaas maar goed halfvolle, zaal zich weer kostelijk en dit was zeker weer voor het groot ste deel te danken aan hetgeen de speelsters en spelers onder bekwame regie van het dwaze geval wisten te maken. De band „The Sun Star Combo" zorgden er voor, dat na het toneel men nog enige tijd gezellig kon dan sen. Ook tussen de bedrijven door had deze band reeds voor een prettig stukje muziek gezorgd. KATWIJK AAN DEN RIJN Geslaagd. Te Leiden slaagde voor het diploma moderne bedrijfs administratie de heer D. van Zuilen, alhier. Voor het diploma drogist slaag de te Amsterdam mevrouw J. Ver- gunstSchoneveld. Drank wet vergunningen. Op een desbetreffende vraag door het raads lid dr G. W. O verdij kink over het maximum aantal drankwetvergun ningen hebben b. en w. medegedeeld dat dit, gesplitst, bedraagt: volledige vergunningen: Kawijk a. d. Rijn - en Katwijk aan Zee 1, tapvergunningen Katwijk a. d. Rijn 1 en Katwijk aan Zee 15, en slijt vergunningen Katwijk a. d. Rijn 1 en Katwijk aan Zee 5. Totaal 23 plus 3 hotel vergunningen. Caritas. Het bestuur van „Her wonnen Levenskracht" is ditmaal ex tra actief. Dit om de afdelingskas, die er niet te ruim voor zit, wat te ver sterken. Daarvoor zal woensdag avond 28 januari een grote kruis- en klaverjasavond in het parochiehuis gehouden worden, en wel om mooie prijzen. Present zijn om 8 uur. Hechter verbonden. Enige jaren geleden lagen de twee dorpsdelen Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee nog enkele honderden meters van elkaar gescheiden. Door bebouwing kwamen de delen steeds dichter bij elkaar. Met de bouw van twee wo ningen aan het Schelpenpad door de aannemer J. Dubbeldam, waaraan thans is begonnen, zijn de dorpsde len stevig aan elkaar gebouwd. Aanvoerders verplicht neerzetten! Nu de nieuwe neerzehal aan de Groenteveiling in gebruik is genomen is volgens het bestuur wel gebleken dat zonder bepaalde maatregelen geen ordelijk verloop mogelijk is. Het be stuur heeft daarom besloten om van af 27 januari het neerzetten in de hal der te veilen producten ver plichtend te stellen. Tot een half uur vóór de aanvang der veiling hebben de aanvoerders dan gelegenheid hun producten in de hal te zetten. Tevens ligt het in de bedoeling op nader te bepalen tijdstip, het monsteren voor de klok te laten vervallen hetgeen zeer werkbesparend zal zijn. NOORDWIJKERHOUT TONEELAVOND VOOR „ST. LIDWINA". Zondag hield de afd. „Bloembollen streek" van de Ned. r.k. Invaliden- bond „St. LAdwiha" haar jaarlijkse propaganda-avond in hotel Van der Geest. De nieuwe voorzitter van de afdeling, de heer J. J. v. Roode deel de in zijn openingswoord mede, dat burgemeester P. M. M. v. d. Weijden en pastoor C. C. Standenmeyer be richt van verhindering hadden ge zonden. Hij miste dit jaar op deze propaganda-avond ook voor de eer ste maal zijn voorganger-voorzitter, de heer Kampman, die wegens zijn grote verdienste voor de afdeling thans ere-voorzitter, is. Spreker schetste heel in het kort, wat de bond allemaal voor zijn leden doen wil en hoeveel geld daar voor nodig is. Hij deed tenslotte een dringend be roep op de aanwezigen om het werk zodat hierin de reserve schuilCln dit plan is voorts opgenomen een klein winkelcentrum met bedrijfsbebou- wing. De totale capaciteit van het plan bedraagt 1018 woningen, geeft de voorkeur aan overdracht van de grond aan de betreffende bouw ondernemer. B en W stellen de prijs voor de grond, waarop de heer Brand- soorten woningen kunnen worden wijk gaat bouwen op 23 per m2 en onderscheiden in 403 eengezinswo- de overige grond, waarop Stikvoort's ningen in gesloten bebouwing; acht meergezinswoningen in twee lagen; 411 meergezinswoningen in drie la gen; 100 eengezinswoningen in half open bebouwing (vrijstaand of in blokken van niet meer dan vier); 48 meergezinswoningen in acht lagen (torenflat); 4 verzorgende bedrijfjes met woningen; 30 eengezinswoningen in open bebouwing (vrijstaand of in blokken van twee); 14 winkels met woningen. VERKOOP GROND. Plan ,,'t Kan" ondervindt navolging. De gemeente heeft nog grond be schikbaar in plan Vlietwijk voor de bouw van woningen, waarbij gepro fiteerd kan worden van de facilitei ten van het „Besluit Bevordering Eigen Woningbezit". Dit zijn de gron den, die aansluiten aan het bouw plan van bouwondernemer J. de Graaff. De Fa. Brandwijk en Stik- voot's Bouwbureau hebben beide la ten weten dat zij deze grond gaarne wilen bebouwen en inmiddles zijn de plannen ingediend ter verkrijging van premie uit 's Rijks Kas. De firma Brandwijk gaat 39 woningen bouwen en Stikvoort's bouwbureau 40 wonin gen. Dit worden woningen van het type eengezinswoningen in gesloten bouw in de lage huurklasse. De ge meente wil wegens ondervonden fi nancieringsmoeilijkheden bij plan ,,'t Kan" de grond niet meer overdragen aan de eigenaars-kopers. De gemeente N00RDWIJK Bouwen aan de Oude Zeeweg. Het architectenbureau De Koning en Siezen uit Hoofddorp heeft namens de heer Zwetsloot uit Sassenheim het bouwen van een bungalow aan de Oude Zeeweg opgedragen aan de fa. v.h. Gebr. Ransdorp uit Lisse, voor een bedrag van ongeveer 42.000. VOORSCHOTEN PLAN ADEGEEST 1018 woningen; 3 kerken en een park. Plan Adegeest is uitgewerkt. Het Plan Adegeest strekt zich uit van de Elstlaan tot aan de geprojecteerde de gemeenteraad benoemde leden Rijksweg 4b, ongeveer ter hoogte van van de stichting „Irene" geïnstal- van de Hofweg en van de spoorbaan i leerd. Het doel van de stichting is tot de Leidseweg in de breedte. Het het verstrekken van volledige huis plan wordt doorsneden door een j vesting tegen betaling in dit nieuwe hoofdverkeersweg van plaatselijk ka-1 bejaardentehuis en hierin kunnen BOSKOOP „Irene" kreeg bestuiir Vrijdag avond werden door burgemeester Verkerk ten gemeentehuize de door rakter. Deze weg geeft aansluiting op de te ontwikkelen woongebieden aan de noordzijde van Rijksweg 4b en Leiden. Een belangrijk kenmerk is het tot park in te richten gebied van de boerderij Adegeest. Onmiddellijk langs de grote verkeersweg van de Elstlaan naar de Hofweg komt geen bebouwing. Aan de Noordkant ko men 3 hoven met hogere bebouwing. Deze hoven komen weer uit op een weg. Verder komen hier een kerk en een torenflat. Verder komen hier eengezinswoningen. Deze eenheden eengezinswoningen worden onderling gescheiden door schoolterreinen. Ver der komen nog 5 galerijflats in drie woonlagen. Aan de oostkant van de hoofdverkeersweg is een bebouwing met villa's ontworpen. Het geheel is bestemd voor de bouw van kleinere en grotere middenstandswoningen, middenstandsflats eh villa's. Irt dit plan is plaats gereserveerd voor 10 bijzondere gebouwen. Een vijftal hier van zouden scholen kunnen zijn; een, bij het winkelcentrum, zou als wijk- gebouw kunnen worden ingericht, terwijl er voorts rekening is gehou- ook chronische zieken worden onder gebracht, waarvoor een vleugel is ingericht, aldus burgemeester Ver kerk. Spr. hoopte, dat het bestuur binnen korte tijd een voorstel zou moeten doen tot de bouw van weer een nieuw tehuis omreden „Irene" volgeboekt is. De voorzitter van de stichting dr. mr. J. F. Taat, dankte de burgemees ter voor de door hem verrichtte in- stallatietaak. Vergeleken bij andere gemeenten is er in Boskoop gedurende bijna twee eeuwen wel bijzonder veel voor de bejaarden gedaan en spr. hoopte dat door goede samenwerking tussen het gemeentebestuur en het stich tingsbestuur ook in de toekomst veel goeds voor de bejaarden tot stand kan worden gebracht. Bromoto-club „Flora" Om ook in de wintermaanden elkaar niet uit het oog te verliezen, organiseert de BroMoTo-club „Flora" regelmatig contaktavonden en dit blijkt door vele leden op zeer hoge prijs te wor den gesteld. Een duidelijk bewijs Bouwbureau de woningen gaat bou wen op 20 per m2. Agenda gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op vrijdag 30 januari avonds om 20.15 uur. In be handeling komen dan o.a. de navol gende agendapunten: beëdiging en installatie van het nieuwe benoemde raadslid, mevr. A. de Waal Malefijf- Spruijt; voorstel inzake wijziging rei nigingsrechten; aangaan van een geldlening ten bedrage van 112.900; vaststelling van de Bezoldigingsrege ling 1959; aangaan van een nieuwe overeenkomst met de gemeente Lei den inzake de levering van gas; vast stelling van het uitbreidingsplan in onderdelen „ADEGEEST"; verkoop van grond in Vlietwijk in verband met de toepassing van het besluit be vordering eigen-woningbezit; benoe ming leden in de vacatures van diver se raadscommissies. Muzikaal genoi door ,,Zaank en Klaank" Tenslotte bracht spr. in herinne ring dat het ook nog nodig is om op politiek terrein de plaats te bezet ten, te behouden en te versterken, die de landarbeiders volgens het aan tal, toekomt. De actie, die zaterdag in R otterdam is begonnen, moge weerklank vinden in geheel ons land. Zaterdagavond werd door het hoofdbestuur en de afdelingsbestu ren van de katholieke landarbeiders- bond ,St. Deusdedit' aan de leden van het district „Bloembolllenstreek" een feestavond aangeboden en zove- len hebben aan deze uitnodigng ge hoor gegeven dat de zaal van Tres long, met meer dan duizend zitplaat sen nog bijna te klein was om allen plaats te bieden. De hoofdbestuurder, de heer L. A. Elfrink, heette allen hartelijk wel kom. Hij wees erop dat het voor de eerste maal was dat de katholieke landarbeiders uit de gehele bollen streek bijeen waren om feest te vie ren. Daarna sprak de bondsvoorzitter conference.humorist; Toon gcholten de heer C. J. van der Ploeg, die het to„cWtp kwam na Carnaval. Daarna ging het doek open en presenteerde de leider van het Ope rette- en kleinkunstgezelschap „Zaank en klaank" uit Maastricht zijn troep aan het publiek. Met de muzikale leiding was belast Jean Lambrechts, assistent-dirigent van het Brussels Conservatorium-orkest. De artistie ke leiding was in handen van de heer Louis Devens, van het ballet, de heer Wally Haacke, het orkest was toevertrouwd aan Jean Lahatf, Begroting. Op 29 december 1958 (een vreugdevol feit noemde dat deze LEIDERDORP ADJ. E. KRONENBURG MET PENSIOEN Op 1 februari a.s. zal adj. E. Kro nenburg, groepscommandant van de Rijkspolitie te Leiderdorp, de dienst verlaten wegens de pensioengerech tigde leeftijd die eigenlijk reeds on geveer lVa jaar geleden intrad. Een verzoek om nog ennige tijd aian te blijven deed de adjudant besluiten tot januari 1969 te wachten. De heer Kronenburg ontving zijn opleiding aan de opleidingsschool voor de mi litaire politie waarna hij als stand plaats Middelburg kreeg. Daar bleef hij niet, want na Vlissingen, Sas v. Gent en Terneuzen volgde een trek door Nederland tot in 1939 zijn aan stelling volgde als groepscommandant van Woedden. In het oorlogsjaar 1940 werd hij belast met een speciale op dracht welke hem weer naar het zuiden voerde. In augustus 1946 kwam een eind aan zijn zwerftochten en werd hij benoemd tot groepscomman dant te Leiderdorp waar op 1 april 1050 zijn benoeming volgde tot adju dant. De heer Kronenburg bekleedt ook tal van functies buiten het officiële politie verband. Hij is o.a. hoofd der BB, hoofdbestuurslid van de politie- dierenbescherming bestuurslid van de Leidse politie-sportvereniging terwijl geschiedenis en Geologie zijn speciale hobbies zijn. Op 29 januari zal, des morgens om half elf, het afscheid plaats vinden in de raadzaal van het gemeentehuis. Als opvolger van adj. Kronenburg zal met ingang van 1 februari optre den adj. W. v. d. Ster tot dan adj. te Sint Laurens op Walcheren. De heer Van der Ster werd te Vlaardingen ge boren in 1909 en ving zijn politieloop baan aan in 1931 te Dordrecht Hij had als standplaatsen Oudorp, Nieuw— Begerland en Rhoon tot hij in 1952 benoemd werd tot groepscommandant te Sint Laurens. Op 1 januari 1954 werd hij bevorderd tot adjudant en als zodanig zal hij de functie van adj. Kronenburg in Leiderdorp overne men. Z0ETERW0UDE- LEIDERD0RP KAV. Vorige week werd de jaar vergadering gehouden van de KAV afd. ZoeterwoudeLeiderdorp, mevr. van Velzen, verwelkomde voor de laatste maal alle aanwezigen, avond werd begonnen met zang, de clamatie en een toneelstukje opge voerd door kinderen van leden en den met terreinen voor drie kerken. I ?nanarvan was. dat vrijdagavond c.a. Overigens is de bestemming voor deze 300 Personen in flonda bijeen wa ll ijzondere gebouwen niet. vastgelegd, ^er'LlSmavotó1' te genieten" De! aanwezigen o.w. de voorzitter van de propaganda-commissie der KNMV de heer Zuurbier, werden door de heer Van Gemeren begroet. De heer Zuurbier merkte op, dat hij er van overtuigd was, dat ook het bestuur van „Flora" in het komende zomer seizoen niet achter zal blijven in het organiseren van puzzelritten. Hier na lichtte de voorzitter van de lan delijke ritten-commissie het KNMV reglement toe. Nadat nog was mede gedeeld, dat „Flora" in de komende weken deel zal nemen aan de door de KNMV te organiseren verkeers competitie vroegen enige mooie en leerzame films de aandacht van de aanwezigen. HAZERSWOUDE IJsclub over veldijsbaan De ijs club van Hazerswoude kwam in spoedvergadering bijeen in het café „Sport" om het actuele punt „Veld ijsbaan" te bespreken. De voorzitter de heer N. van Rijssel, stelde aan de orde de bespreking om te komen tot de huur en aanleg van een veldijs baan. Het bestuur had zijn licht zo hier en daar opgestoken, en het goedkoopste en beste veld hiervoor was het oude voetbalveld, een per ceel land van de heer L. Hofman, De baan zou moeten worden 160 meter lang en 70 meter breed. De kosten die door het bestuur zijn be rekend, komen op ruim 15QP. Om dit bedrag bij elkaar te krijgen, zou dit door middel van Obligaties moe ten geschieden. Op de vraag van de voorzitter of de vereniging vóór het aanleggen van een veldijsbaan was werd er eenparig ja geantwoord. Enkele leden wilde eerst het geld, dat zich nog in de kas bevindt, ge bruiken en als er dan nog tekort is, dat dan dit door de leden moest wor den aangezuiverd. Het bestuur was daar niet voor, doch wilde het nog in de kas bevindende bedrag houden voor wedstrijden, en wanneer er geen winter komt om te rijden ,de huur van het veld te betalen. Beslo ten werd om obligaties uit te geven, Een 14-tal personen gaven zich tot het nemen van een obligatie op. Verder stelde de avondcommissie zich bereid de overige leden die niet op de vergadering aanwezig waren, af te gaan en te proberen het bedrag bij elkaar te zien krijgen. De voor zitter zei: „wanneer dit niet gelukt, dan kan het aanleggep van een veld ijsbaan niet doorgaan". Bijkantoor Boerenleenbank Na mens het bestuur van de Coöpera tieve Boerenleenbank is door archi tect J. Dekker uit Hazerswoude het bouwen van een bijkantoor met woonhuis aan de Dorpsstraat opge dragen aan de firma B. P. Boers, Hazerswoude, Rijndijk, voor 49.739. onder leiding van mej. A. Bomans. Na de pauze begon het officiële ge deelte met de aanbieding van het nieuwe vaandel. Mevr. van Velzen zei verheugd te zijn nog voor haar heengaan aan de afdeling het nieuwe vaandel te kunnen aanbieden. Ze ver docht de G. A., pastoor Kouwenhoven, het vaandel te willen zegenen. Hierna las de secretaresse het jaarverslag voor. Het financiële overzicht werd gesloten met een batig saldo van 187. In de bestuurs vacatures werd voorzien door het kiezen van de da mes GoozenLemps en van der Voort v. d. Akker. Mevr. van de^ Voort werd gekozen als nieuwe presidente. Pastoor Kouwenhoven bedankte hier na mevr. van Velzen voor het vele goede, dat ze in de afgelopen jaren van haar bestuur he-.ft gedaan. Het bestuur bedankte namens de leden mevr. van Velzen en bood als blij vende herrinneriing een mooi cadeau aan. Hierna bedankte de scheidende voor-itster alle dames voor het geno ten vertrouwen. Op verzoek van de nieuwe voorzitster sloot de scheiden de presidente voor de laatste maal ie vergadering. ZOETERWOUDE Zusier Egidia 35 jaar in Zoeterwoude Een jubileum, dat toch wel tot de zeldzaamheden gerekend mag wor den, is vrijdag j.l., althans uiterlijk, stilzwijgend voorbijgegaan. Het was die dag n.l. precies 35 jaar geleden dat de Eerwaarde Zuster Egidia in het klooster van het H. Hart te Zoeterwoude, Zuidbuurt, ar riveerde. Wie kent haar niet, dat ge moedelijke en kortelijke „deurzuster tje"? Altijd met een van harte ge meend medeleven met ieders vreugde en zorgen. Wie z'n moeilijkheden met haar besprak, kon er van verze kerd zijn, dat er voor dat doel een vurig gebed omhoog steeg. Ze heeft er wat zien komen en gaan op de school. Mensen, wier kinderen nu de speelplaats bevolken, heeft zij als kleine hummels zelf op school gezien. Een halve mensenleeftijd heeft zij hier in Zoeterwoude gewerkt en ge beden. Niet voor zichzelf, en nooit met ook maar iets van eigen belang. En nog steeds is ze actief 'en niets is haar teveel. Het zij zuster Egidia, die een grote verering voor St. Jozef heeft, gege ven, dat zij nog lang in staat zal zijn haar verdienstelijk werk te verrich- i ten. is een schrijven ontvangen van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland waarin zij mededelen, dat de beslis sing omtrent goedkeuring van de be groting der gemeente en van de di verse bedrijfbegrotingen verdaagd is. Dit betreft de begroting de gemeente voor 1959. R. K. kleuterschool in Vlietwijk. Het r. k. Schoolbestuur heeft de ge meente verzocht in plan Vlietwijk bouwgrond te reserveren voor de bouw van een r. k. kleuterschool en wel om de reden, dat n et het bou wen van een dergelijke schoei in de onmiddellijke nabijheid van de r. k. lagere jongens- en meisjesschool, die thans bijna voltooid is, kan worden geprofiteerd van de gunstige omstan digheid, dat de leerlingen van de lagere school de jongere kinderen uit dezelfde gezinnen, die de kleuter school bezoeken, kunnen vergezellen naar en van de school. Gemeente koopt de Molenlaan. De heer D. Mulder aan het einde van de Molenlaan wil zijn jachtwerf gaan uitbreiden en heeft daarvoor grond nodig. Hij deelde de gemeente mede, bereid te zijn het onverharde gedeelte van de Molenlaan, dat hem toebehoort, aan de gemeente te ver kopen. Daar de gemeente de Molen laan toch binnenkort in baar bezit wilde verkrijgen wegens de bebou wing van Vlietwijk kwam dit aanbod gunstig. Het resultaat van de onder handelingen is, dat de heer Mulder het gde^elte van de Molenlaan aan de gemeente wil verkopen tegen de prijs van ƒ1.indien de gemeente bereid is hem te verkopen een strook grond ter lengte var 40 m., aanslui tende aan zijn erf en gelegen tussen de rondweg en de Vliet, zodat de verkoop van deze strook grond niet gaat ten kdste van de bebouwings capaciteit van de Vlietw:|k. De over eengekomen prijs bedraagt 7.50 per m- voor ongeveer 1200 m2 grond en ƒ0.10 per ma voor ongeveer 100 m2 water. B. en W. stellen de raad voor tot deze transactie over te gaan. SASSENHEIM Woonruimtecommissie De heer W. Leerdam heeft op 24 december jl. in overeenstemming met wat daaromtrent bij zijn benoeming is overeengekomen, verzocht, hem ont slag te willen verlenen als lid van de Commissie Woonruimte 1947. Op grond van dezelfde afspraak, stellen b. en w. voor, de heer Leer dam ontslag te verlenen en in zijn plaats tot lid van de woonruimte commissie te benoemen mevr. D. BreedijkDe Rcode, Marijkestraat 9 Brommen zonder brommer De bromfiets, die in de nacht van don derdag op vrijdag jl. bij de heer L. B. werd neergezet, bleek in Amster dam te zijn gestolen. Tegen de da der, de 32-jarige H. M. H., zonder vaste woonplaats, werd 'proces-ver baal opgemaakt. De bromfiets is in middels reeds naar Amsterdam over gebracht. Leentje-duur Zondagmorgen omstreeks negen uur reed mej. J. J. C. V. v. Z. uit Hillegom met een nieuwe Mercedes-Benz, de afrit van rijksweg 4 af bij de Klinkenberg. Dcor de gladheid van het wegdek slipte zij en reed zij tegen de pila ren van het viaduct. De wagen werd hierbij aan voorkant en rechterzijde zwaar beschadigd. De bestuurder, die danig was geschrokken, ver klaarde dat zij de auto van haar oom, de heer H. te leen had gekre gen. feestelijke bijeenkomst plaats vond in de bakermat van de bond. Dat de heren vergezeld waren van hun da mes, verhoogde de feestvreugde. De leuze van de actie tot werving van nieuwe leden is voor dit jaar „Doe mee!", aldus spr., en als men daar aan even spontaan gehoor geeft als deze avond aan die oproep, dan zal het in 1959 een goed jaar worden voor St. Deusdedit. Hij meende nu met grotere nadruk dan ooit te moe ten zeggen, dat het hoofdbestuur van St. Deusdedit en allen aan wie de be langen van de katholieke landarbei ders is toevertrouwd, het niet zullen dulden, dat bij de verdere verbete ringen en mechanisatie van het werk- object, de modernisering van het be drijf, er geen rekening wordt ge houden met meer moderne-sociale opvattingen ten opzichte van de arbeiders. Daarom zal het de taak zijn van allen om in eensgezindheid St. Deusdedit sterker te maken. WARMOND Tafeltennisvereniging „Steeds Voor uit". Voor de wedstrijd Steeds Vooruit ITreffers ÜI bestond grote belangstelling. Dit was geen wond r want, gezien Treffers in de tweede klasse koploper is, mocht een span nende strijd worden verwacht. En dit was inderdaad het geval. Beide clubs gaven elkaar niets toe en de punten werden eerlijk gedeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel 55. Minder s'uceesvol was de strijd tegen Effect I, want deze laatste club wist de overwinning te behalen en met niet minder dan 91. Het eerste damesteam moest tegen Docos II het onderspit delven en verloor de wed strijd met 73. Het devies luidt nog steeds: aanpakken en niet bij de pak ken neer blij 'm zitten. Wat de ko mende week betref* hebben de da mes rust. Het eerste herenteam moet naar Delft om de strijd aan te binden te gen DHC II, terwijl het tweede he renteam thuis speelt tegen Reflex 4 uit Lisse. De thuiswedstrijd vangt aan om 7.46 uur. WASSENAAR TONEELAVOND R.K. JONGEREN In het Verenigingsgebouw heeft zondagavond de toneelgroep van de R.K. Jongeren een vlotte opvoering verzorgd van het blijspel „Tot we derdienst bereid" van Piet Mossin- koff. De volle zaal heeft zich enige uren best geamuseerd met de lotge vallen van een jongeman van goeden huize, die op het punt staat te trou wen en die zich plotseling belast ziet met de zorg voor een levenslus tig en lief, maar wat ruwgebolsterd meisje en haar beschermer, een oude ronde, gepensionneerde zeeman. De reeks inbreuken, die de twee gasten mak enop de regels van de welle vendheid, waarop door een neuro tische huishoudster streng wordt ge let, veroorzaken allerlei conflicten. Maar uit de ruwe bolster van het stiefkind komt weldra de blanke pit te voorschijn, die drie mannenharten in beroering brengt. En het slot van de klucht is dan, dat het meisje en haar stiefvader het voor altijd eens worden. Gerard van der Holst speelde de rol van de als butler aangestelde oud-zeeman en hij heeft in het suc ces van de opvoering een groot aan deel gehad. Voortreffelijk speelde ook Riet Graus de rol van het meisje. Serieus spel, voor zover daarvan in een klucht sprake kan zijn leverden Ad Hoogeveen als de uit Kerlcrade en tenslotte kwam na de pauze de leiding aan de carnavals vereniging „De Kemeleers" uit Maas tricht. Voor de pauze was het alleen de wijze, waarop Toon Scholten iets van de carnavalsstemming liet horen en zien door zijn fijne op hoog peil staande humor. Het was een hoog staande avond. Er stonden drie pot pourri's op het programma, achter eenvolgens uit „Die Lustige Witwe", „Die Czardasfürstin" en „De Vogel- handler". Hierbij werden de solirol- len vervuld door de sopraan Margriet Roovers, de tenor Jean van Hooren en de bariton Louis Devens, met aan de vleugel Jean Lambrechts. Het was een avond van muzikaal genot, van luisteren naar solizangers, die de stad van de „Maastrichte Staar" alle eer aandeden. f Na de pauze volgde de intocht van Prins Carnaval Pie X. Tijdens de zit ting van de „Vorst" werden verschil lende personen gedecoreerd. Zo werden achtereenvolgens door de ceremoniemeester van „De Keme leers" voor de Vorst geleid de heren: de Winter uit de Zilk, die de „Orde van het Spraakwater" om de hals werd gehangen; Th. Witteman, Sassenheim, werd begiftigd met „De orde van de ploegbaas"; Bas War merdam uit Hillegom kreeg „De orde van de filosoof"; J. Voet, Noordwij- kerhout, de orde van „De alleswe- de penningmeester van de af deling Voorhout, J. Augustinus „De orde van de centebak", G. Kuiper uit Heemstede, de orde „Van de bollen- kraam" en ten slotte de directie van Treslong, in de persoon van de heer Aelink geëerd met de „Orde van de Kemeleers 1959". Daarna is het gezelschap er in ge slaagd, het publiek het carnaval mee te vieren. Een carnaval, dat gezien en gehoord mocht worden; een heer lijk feest, dat besloten werd met een gezamenlijk optreden van het gehele gezelschap in de slot-potpourri „lm Weissen Rössl". De heer Elfrink bracht'dank aan het gezelschap. Een daverend ap plaus onderstreepte zijn woorden en dit werd nog eens herhaald nadat aan de soli-zangeres, de sopraan Margriet Roovers, bloemen waren overhandigd, Dit carnavalsfeest zal nog lang voortleven in de gedachte van de leden van ,.St. Deusdedit" en dat is de grote verdienste van dit gezelschap uit Maastricht. En tot weerziens „Zaank en Klaank". Riet van der Holst als de huishoud ster. Betty Schroder als de verloofde en Gerda Noordover als haar moe der. Vlot bewoog Trix de Smit zich over de planken als het dienstmeisje komisch was het optreden van Wim Teeling als de vriend des huizes en van Leo v. d. IJssel als Stewart Johnson. Martien van Vliet tenslotte was de politieman op vrijersvoeten. Er was, na dit geslaagde optreden van de Jongeren-groep, gelegenheid tot dansen met muziek onder leiding van Marius de Smit. Ma i-lftKwicViten ROTTERDAM 26 jan. vee. Aan voer 1719 stuks vee. 1003 vette koeien 716 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 3.103.40; 2e kw. 2.95—3.10; 3e kw. 2.752.90; varkens 1.85 1.831.81. Handel: vette koeien aan voer korter, handel redelijk, wat stij ver in prijs, prima's boven notering; varkens aanvoer kleiner, handel ta melijk, prijzen iets lager, prima pleegvader, exemplaren boven notering. BOUWBUREAU zoekt geheel zelfst. in het bezit van rijbewijs. Brieven, eigenhandig geschreven, (geen ballpoint) met opgave van verlangd salaris, vorige werk kringen, en genoten opleiding onder no. 2558 bureau van dit blad. Handelmaatschappij vraagt voor spoedige indiensttreding een Gepensioneerden komen ook in aanmerking (zo nodig voor halve dagen). Brieven onder no. 2551 aan het bureau van dit blad. HANDELMAATSCHAPPIJ ZOEKT' (minstens 3 vertrekken) Brieven onder no. 2550 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD: en MAASDAM'S Slagerijen STEENSTRAAT 20 LEIDEN Aanm.: dinsdag 67 uur Steenstraat 20, telef. 22159 Dagbladreclame is je ware

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3