Gebr.vanUlden Appèl voor ruim 1200 jongeren Gebr. v. ULDEN DONDERDAG 8 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 PERSONENWAGENS TRUCKS AANHANGWAGENS SCHEEPSMOTOREN Off. Dealer OOK IN LEIDEN: (Advertentie) BOSKOOP K.A.B. GAF PROPAGANDA- FEESTAVOND Voor de propaganda-feest welke door de vakafdelingen van de KAB, afd. Boskoop, in het r.k. Vereni gingsgebouw werd gehouden, be stond zo'n grote belangtelling dat de grote zaal tot in de uiterste hoe ken was bezet. De voorzitter van de afd. Boskoop, de heer A. Binken, was zeer verheugd over de grote op komst. Verheugend vond hij het ook, dat de g.a., kapelaan Kempen, aan wezig was alsmede afgevaardigden van de KAB afd. Reeuwijk, Wad- dinxveen en Hazerswoude, van de Middenstand, de L.T.B. en van het NVV en CNV. Hij sprak zijn beste wensen uit voor het komende jaai en wekte zijn toehoorders op in het organisatie-leven niet te verslappen. Onder het motto ,,'t Is feest van daag" verzorgde het cabaret- en re vuegezelschap „Florida" uit Den Haag, onder leiding van Kees Nouens, het feestelijke gedeelte van deze avond. Het is inderdaad een feest geworden want de talrijke aan wezigen hebben intens genoten van muziek, zang, goochelen, clownerie en toneel. Vooral „De Zingende Zus jes" en het accordeon-trio „De Drie Jelly's" vielen bijzonder in de maak. De conferencier Harry Touw was als humorist de man waar het geheel om draaide. Toen na afloop de heer Binken aan de aanwezigen vroeg of „Florida" haar „loon" waard was toonde het geweldige applaus dat' al len bijzonder tevreden over dit op treden waren. Eenzelfde applaus weerklonk toen de dames van het gezelschap bloemen werden aange boden. Na de pauze greep de heer P. Ber- beé, hoofdbestuurslid van de KAB, de gelegenheid aan om er op te wij zen, voor welk doel de feestavond gegeven werd. Het gaat om het bou wen van een nationaal huis en het is de Katholieke Arbeidersbeweging, die medehelpt om daarvoor het fun dament te leggen. Wij hebben na 1945 heel wat gebouwd doch het be geerde gebouw is nog lang niet vol tooid. Wij staan nog niet op de bo venste trede van de maatschappelij ke ladder en het is vooral de jeugd waarop wij het oog richten. Laat de jeugd meebouwen aan het huis van de arbeid, opdat dit zo spoedig mo gelijk kan worden afgebouwd. De heer Berbeé besloot met te zeggen: „Toont niet alleen interesse voor feetavonden als deze, maar maakt U ook op voor het werk van de Kath. Arbeidersbeweging, want daarvan hangt alles af". De heer A. van Rijn vestigde de aandacht op een grote feestavond welke op 21 januari a.s. in Gouda zal worden georganiseerd. De heer Romijn sprak zijn grote waardering uit voor het vele orga- nisatiewerk dat door het bestuur van de KAB in Boskoop wordt ver richt. Als blijk van waardering bood hij de heren Binken, Wolswijk en Redegeld, die als de stuwkrachten van de KAB alles voor het organisa- tiewerk over hebben, fraaie boek werken aan. De avond werd beslo ten met een zeer gezellig bal. TER AAR Hengelsportvereniging „De Brasem'.' Gisteravond hield de Hengelsportve reniging „De Brasem" haar 3e beker Klaver jas wedstrijd voor haar leden. Hieraan werd door 20 leden deelge nomen, en was na 4 ronden van 16 giften de uitslag als volgt: 1, J. v. d. Starren met 7335 pnt; 2. H. J. Hogen- boom 7221 pnt; 3. D. van Heiningen 7118 pnt; 4. W. Rietveld 6576 pnt; 5. J. D. Costeris 6501 pnt; 6. M. v. Acker 6488; 7. R. Rozeboom 6463 pnt; 8. D. J. Verschuur, Alphen a. d. Rijn, 6263 pnt; 9. Jac. Rietveld, Nieuwveen, 6252 pnt en 10. M. Roggeveen 5998 pnt. De prijzen werden door de 2e voor zitter, de heer J. v. d. Starren, uitge reikt, die tevens nog bekend maak te, dat op dinsdag 3 februari nogmaals een beker-wedstrijd zal worden ge organiseerd. ZEVENHOVEN Loop der bevolking in 1958. Voor Zevenhoven is de loop der bevolking naar verhouding zeer goed te noemen; deze kleine gemeente is in 1958 aan gegroeid met 45 inwoners, hetgeen uit onderstaand overzicht zal blijken. Aantal inwoners per 1 januari 1958. Man Vr. Totaal 663 649 1312 Geboren in 1958 Overl. in 1958 22 22 44 1356 6 2 8 679 669 1348 Ingek. in 1958 32 Met voorbereidingen reeds begonnen Naar het voorbeeld van Rotterdam en Dordrecht gaan thans de katho lieke jongeren van Leiden en omge ving een groots appèl organiseren. De ervaring in de grote steden heeft geleerd, dat voor confrontatie met enkele actuele levensvragen grote belangstelling is en het was daarom dat vertegenwoordigers uit diverse groeperingen uit alle parochies ter vergadering bijeen waren In de Ro- manuszaal. Te zamen gaan zij de or ganisatie der appèl-dagen ter hand nemen en dat er voor dit streven van de zijde der geestelijkheid een warme belangstelling bestaat, bleek uit de aanwezigheid van de Deken van Leiden en een groot aantal aal moezeniers en geestelijk adviseurs. Hoewel men zich nog slechts kon bepalen tot afronding van de eerste voorbereidingen, o.m. door het sa menstellen van een stedelijk werk comité en het trekkeft der grote lij nen, is ter vergadering toch reeds overduidelijk gebleken, dat onze rij pere jeugd enthousiast is voor een dergelijke massale opzet. De verga dering, onder leiding van de aal moezenier van de Leidse Jeugd raad, pater H. Hagen o.f.m., heeft de practische punten van alle kanten bekeken en de voorstellen uit de aanwezigen gaven stuk voor stuk blijk van lust tot aanpakken. Deken Haring sprak in een per soonlijk woord daarover zijn vreug de uit en zei, dat de zorg voor de jeugd steeds opnieuw het voorwerp der geestelijkheid is. Ook de bis schop laat geen gelegenheid voorbij gaan om priester en leek zijn be zorgdheid mede te delen. Het is voor mij, aldus spreker, dan ook een gro- 711 Vertr. in 1958 Aantal inwoners op 31 dec. 1958 717 43 1428) 71 UITBREIDING ZEEPFABRIEK SANDERS Door het architectenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest is na mens de N.V. Kon. Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumfabriek v.h. San ders en Co. het slopen van panden langs het Levendaal hoek St. Joris- steeg en het daar ter plaatse bouwen van een uitbreiding van het fabrieks complex gegund aan de firma Jac. van Riet te Leiden. Leidse agenda DONDERDAG 8 JANUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolg cursus R. K. Lysei^m Mariënpoelstraat, 8 uur. VRIJDAG 9 JANUARI. Oud-leerlingen Titus Brandsma- ULO. Reünie, St. Antonius Clubhuis 8 uur nam. ZATERDAG, 10 JANUARI. „De Royalisten" Toneelopvoering ,,Rapalje over de vloer". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. 't Oudé Vierde (regiment infante rie). Ontvangst deelnemers reünie cantine Doelenkazerne (2 uur nam.) waarna défilé met „Werkmans Wils kracht" naar Stadhuis (ca. 3 u. nam.); Borreluurtje in cantine Doelen (4 u. nam.). Snertmaaltijd 5 u. nam.) en cabaret in Schouwburg te 7.30 nam. „Tot Ieders Genoegen" Toneel voorstelling „Flanel en miljoentjes" Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DIENST DER APOTHEKERS. Leiden: Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, telefoon 20502. Oegstgeest: Geopend apotheek Oegst geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 19 jan. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar. Lido: „Vergeet mij nooit". 14 jaar. Luxor: „The hunters", 14 jaar. Trianon: „Heimweh, dort wo die Blumen blühn", 18 jaar. Rex: „De duivels van de rode cirkel", 14 jaar. TENTOONSTELLING Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling, geologie van Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ,,Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en m-!t 1 maart 1959) Rijkspi entenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling foto's m tekeningen Ralph Prins. Werkdagen 25 uux nam. (t.m. 10 januari). Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: i0 uur vourm 4 uur nam.; zon- en feestdasen 14 uur nam. (tot 18 januari 1959), Lakenhal: ..Schatten uit het Man. ritshuis", Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestd.: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). te vreugde de bisschop te kunnen mededelen, dat er ook in onze goede stad iets gaande is. Spr. had de vaste overtuiging, dat de zaak grondig wordt aangepakt en zegde alle per soonlijke medewerking toe. Maak deining in Leiden! Het moet zijn als het steentje in de vijver, waarvan de rimpels tenslotte de oever bereiken. Uw initiatief was het steentje, de vergadering van nu de eerste kleine rimpels en in april zullen zij de oever zeker bereiken. „Bij deze zaak is uw zelfv/erkzaamheid de grote factor, jullie zullen het tezamen ze ker klaren". Spr. wenste allen veel succes en sprak de wens uit, dat het appèl voor Leiden veel vruchten zal afwerpen. Het Jongeren-appèl is vastgesteld op 1, 2 en 5 april a.s. en zal een pro gramma bieden, dat is afgestemd op de verschillende aspecten in de jonge mens als het sociaal maatschappelij ke, godsdienstige, culturele, ontspan nende en het technische. Het geheel zal worden besloten met een plechti ge Avondmis, gezamenlijke feestelij ke maaltijd en een feestavond. De werkgroepen zijn gestart en onze stad wacht binnenkort een gro te propaganda-actie. Voor de meeste programma-punten zijn reeds af spraken gemaakt. Zij zullen zeer bin nenkort openbaar worden gemaakt. De appèl-bijeenkomsten zullen wor den gehouden in drie zalen op ver schillende plaatsen in de stad, dit om een zo groot mogelijke verscheiden heid te kunnen bieden. Men rekent op een deelname van ruim 1200 jon geren. Burperliike Stand De Britse ballon „De Kleine Wereld" is maandagavond veilig in Crane Beach op Barbados in de Caraïbische Zee aangekomen. Op de bijgaande telefoto zien we de kleine gele gondel met de opvarenden na hun enerve rende tocht door de lucht en over zee. Geboren: Joannes Antonius Joseph z. van J. A. Beugelsdijk en J C. Pont. Adriana d. v. L. C. van der Marei en A. van der Plas. Lucas Gerardus z. van A. J. Rozier en C. J. Koek. Adrianus Wijnand z. v. A. Geers en J. van den Bosch. Maria Catharina Cornelia d. v. T. G. J. Wijfje en T A. 1 Aartman. Daniëlle Wilma d. v. M. A. van der Born en A. Braxhoven. Petrus Hendricus Johannes z. v. P. Brouwer en S. M. Akerboom. Hui- bertje Petronella d. v. S. P. van der Does en J. J. Vuijk Robbert Laurens z. v. L. van der Linden en M. van Egmond. Richard Franciscus Maria z. van N. M. M. Konings en M. H. F. Gerits. Jacobus z. v. J. Boot en C. J. van der Meer. Arjen z. van J. Snijder en A. Rijke. Johannes Ma ria z. v. J. D. Pelgrim en C. M. J. van der Laan. Overleden: L. B. M. Lefeber 8 maanden dochter. J. A. J. M. Paarde- kooper 2 j. zoon. A. Hoe vers 48 j man. Gehuwd: B. W. Poortenaar en E. T. van Zwieten. H. Lever en G. Vrie- link. De Stichting „Commissie voor Huishoudelijke- en Gezinsvoorlich ting" Levendaal 1, hoek Garenmarkt. Tel. 25032, is het jaar 1959 begonnen met enige nieuwe cursussen in haar leerplan op te nemen n.l. Ziekenver zorging in huis. Het maken van pop pen voor de poppenkast. Schookmaak- wetenswaardigheden. Aille gewenste inlichtingen over deze en andere cursussen zijn telefo nisch of mondeling te verkrijgen aan bovenstaand adres. Aronde öuper ae Luxe 5850. Ariane 6 pers 4 cil. 8500. Beaulieu 6 pers. 8 cil. 9950.— Off. Dealer Hoge Rijndijk 90 Tel. 23041 (Advertentie) RECHTSZAKEN NIET CHAUFFEUR MAAR ALCOHOL DE SCHULD. De procureur-generaal bij het Ge rechtshof te 's-Gravenhage, mr. J. Zaaijer, heeft gistermorgen bevesti ging van het vonnis van de recht bank te Dordrecht gevorderd tegen een 25-jarige loondorser uit Klaas waal, die in de avond van 5 augus tus jl. in Numansdorp een voetgan ger had aangereden, tengevoige waarvan deze voetganger was over leden. Het vonnis van de rechtbank luid de: drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Daarbij was de bepaling ge maakt dat de loondorser in deze proeftijd alleen op een landbouwtrac- tor mag rijden, en niet in auto's. De loondorser reed die avond met een snelheid van ongeveer 40 kilome ter per uur. Opeens, tien meter voor zich uit, zag hij drie mensen lopen aan de rechterkant van de weg. Hij ,zei, dat het te laat was geweest om nog te remmen. Hij was, zo zeide hij, direct doorgereden om de politie te waarschuwen. De aangereden voet ganger kwam ongelukkig te vallen, met het hoofd tegen de trottoirband en overleed ter plaatse. De loondor ser had die dag, maar dat was hem niet tenlastegelegd, enige flesjes bier en drie glazen port gedronken. Bij de bloedproef bleek hij 1.5 promille al cohol in het bloed te hebben. Een po litieman. die als getuige-deskundige werd gehoord, verklaarde dat, ook al zou de loondorser hebben geremd, het toch te laat was geweest om een aan rijding te voorkomen. De procureur-generaal zei in z'n re quisitoir dat de automobilist in de kom van een dorp redelijkerwijs kan verwachten dat er mensen lopen De loondorser was niet attent genoeg ge weest, mogelijk tengevolge van de glazen port. Het alcoholgebruik acht te de procureur-generaal een ver zwarende omstandigheid. De verdediger, mr. A. de Jong uit Mijnsheerenland meende dat de voet gangers de auto hadden moeten ho ren aankomen, omdat de uitlaat ka- pos was. De aangereden voetganger had niet uiterst rechts gelopen, het geen volgens het wegenverkeersreg lement moet. Hij vroeg een voor waardelijke straf voor de dorser. Het Hof zal op 21 januari a.s. ar rest wijzen. OPROERIGE LASSER KWAM VOOR DE RECHTER. „Een gevangenisstraf van 2 maan den is wel het minimum dat kan wor den gegeven voor een dergelijke schandelijke daad", vond gistermor gen de procureur-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage. Hij vroeg daarom bevestiging van dit vonnis van de politie-rechter te Rotterdam over een 34-jarige lasser uit Middel- harnis die bij eén rel op de dijk van Overvlakkee twee politieagenten met een knuppel had geranseld. ,,'s-Avonds komen velen op die dijk lummelen je zou het een opstand der horden kunnen noemen", meende de president, mr. Van Lookeren Cam pagne", en velen zijn dan dronken. Op een avond kwamen twee politie agenten een dronken man arresteren. De lasser schoot te hulp en de onge veer 300 mensen, die er rondhingen, deden mee. In de algemene rel kreeg een agent een schop in het gezicht. Hij liet van pijn zijn knuppel vallen. De lasser pakte deze op en ranselde op de beide agenten in. De president zei, zich erover te hebben verwonderd dat de agenten niet naar hun pistolen hadden gegre pen. Hij vond het keurig dat zij zich zo hadden beheerst. Je weet nooit wat je boven het hoofd hangt als po litieagent, als je daar 's-avonds dienst hebt. Tegen 300 man kun je niet op, zei hij. De president vroeg de ver dachte of er geen voetbalclub in het dorp was. Jawel, antwoordde deze. ..Dan kun je daar beter je vrije tyd aan besteden, inplaats van rond te hangen en teveel in kroegen te ko men." De verdachte had een doktersattest meegebracht, waarin stond dat zijn moeder overspannen zou raken als hfj de gevangenis in'moest, omdat hij kostwinner is. Maar de procureur-ge neraal wilde daar niets van weten. Hij meende dat men voor een derge lijk ergerlijk optreden slechts een on voorwaardelijke straf kon geven. De verdediger vroeg een voorwaar delijke straf. Hij meende dat de c#? week voorarrest van de verdachte een voldoende straf was geweest. Het hof zal 21 januari, a.s. arrest wijzen. Wilt U iets weten Vraag Adres voor gezondheids inspectie voor woningen. Antwoord U kunt zich hier voor wenden tot het departement voor Volksgezondheid in Der. Haag, bij de hoofdingenieur voor Volks huisvesting en Bouwnijverheit, in De Haag, of tenslotte tot minister dr Marga Klompé van Maatschap pelijk Werk, eveneens in Den Haag. Laatste Berichten Bromfietsdiefstallen nemen nog steeds loe Bijna 5000 bromfietsen, 1000 meer dan het jaar tevoren, werden volgens deskundige schatting in 1958 gesto len. Van dit aantal konden ongeveer 1500 stuks niet meer worden achter haald. Daarmee hebben de benadeel de eigenaren een gezamelijke strop van ongeveer een half miljoen gulden geleden. Vergelijkt men het aantal gestolen bromfietsen met he* aantal gestolen en weer achterhaalde auto's, dan liggen deze cijfers veel gunstiger. Ditzelfde geldt voor motoren en scooters. Deze motorvoertuigen zijn I op grond van de noodzakelijke pa pieren gemakkelijker te indentifice- I ren en terug te vinden. Slechts vier j of vijf percent kan niet meer worden opgespoord. Het opsporen van gestolen brom fietsen is een kostbaar karwei. De moderne communicatiemiddelen, die snelle verspreiding van de gegevens mogelijk maken, worden ervoor ge bruikt. Vele honderdduizenden en wel licht meer dan een miljoen gulden kost alleen het verspreiden van ge gevens en het opsporen van de gesto len bromfietsen. Het ligt dan ook voor de hand, dat naar een methode gezocht wordt om het stelen en verhandelen van gesto len bromfietsen minder aantrekke lijk te maken. In kringen van des kundigen wordt op het ogenblik overwogen of het mogelijk zou zijn om voor iedere bromfiets een niet te vervalsen „onverwoestbaar" identi- teitsbewijsje te maken. Zou hieraan een vrijwillige of verplichte regeling worden verbonden, dat iedere brom fietsberijder dit kaartje, waarop ge gevens van frame en motornummer staan genoteerd, bij controle moet kunnen tonen, dan zou de aardigheid er voor de bromfietsdieven en hande laren in gestolen bromfietsen hele maal af zijn. Immers, zonder identi teitskaartje zou men geen brommer kunnen verhandelen. De kosten van zo'n kaartje zouden op het aankoop bedrag geen rol spelen. In kringen van handel, politie enz. wordt dit een van de mogelijkheden genoemd om de diefstallen van brom fietsen te bestrijden. Aan eventuele identiteitsregeling voor bromfietsen zitten administratief zowel als tech nisch nogal wat haken en ogen. Een controle zou als het ware in een oog opslag moeten kunnen geschieden. Nu het aantal bromfietsen op de Nederlandse wegen naar het miljoen loopt en het aantal diefstallen een sterk stijgende lijn vertoont, wordt naar mening van vele deskundigen een sluitende, zo eenvoudig mogelijke regeling steeds noodzakelijker. Niet alleen zouden daardoor de uitgaven van 's lands kas verminderd kunnen worden, doch ook de bescherming van de particuliere eigendom zou er mee. gebaat zijn. Sommige deskundi gen achten de kans niet uitgesloten, dat in de thans in ontwerp zijnde nieuwe wegen-verkeerswet de grond slag voor een dergelijke regeling zou kunnen worden gelegd. VIJF JONGENS ZATEN OPGESLOTEN IN PIJLERS VAN VIADUCT. Voorbijgangers waren gisteren hoogst verbaasd toen zij geschreeuw en klopsignalen hoorden uit een pi laar van het spoorwegviaduct over 't Zeeburgerpad in Amsterdam. Er ble ken vijf jongens van 10 tot 14 jaar in te zitten, die enkele uren tevoren door een openstaand luik in de pilaar naar binnen waren gegaan. Toen even later een plichtsgetrouwe spoor wegarbeider het luik dichtdeed en het aan de buitenkant afgrendelde zaten de jongens, zonder dat hij hier van afwist, opgesloten. Ze hebben twee uur moeten schreeuwen voordat ze werden bevrijd. DE INSTALLATIE VAN DE GAULLE. Bij de installatie van generaal De Gaulle als eerste president van de vijfde Franse republiek, heeft de af tredende president Coty een rede gehouden, waarin hij een brok Fran se geschiedenis naar voren haalde. Toen het Franse volk op de bodem van de afgrond ter neer lag Coty doelde in dit verband op de gebeur tenissen van 1940 verwierf de ge neraal zich een onvergankelijke aureool. Hij riep de Franse natie op voor de strijd voor eer en vrijheid. En op het tijdstip toen het Franse volk zich op de rand van de afgrond bevond, deed het een beroep op de generaal De Gaulle. Coty verklaarde ervan overtuigd te zijn, dat Frankrijk o.l.v. De Gaul le „met energie en volharding" zal streven naar het grote doel, dat het zozeer heeft verdiend. De Gaulle, die daarna het woord voerde, verklaarde, dat de vernieuw de instellingen van de republiek en de Franse gemeenschap in werking treden op hetzelfde ogenblik, dat deze plechtigheid gehouden wordt. Frankrijk heeft in de afgelopen halve eeuw meer geleden dan wanneer ook in de loop van zijn geschiedenis, al dus De Gaulle. Hij legde vervolgens grote nadruk op de betekenis van de nieuwe ban den tussen het Franse moederland en de Afrikaanse statenleden van de Franse Gemeenschap. En in deze ge meenschap is voor het Algerië van morgen, gepacifieerd en omgevormd, een plaats gereserveerd, aldus De Gaulle. DE SITUATIE IN KONGO. Het dagelijks bestuur van de „Na tionale Kongolese beweging" heeft besloten een telegram te zenden aan de voorzitters van de Belgische Senaat en Kamer van Volksverte genwoordigers. Hierin wordt ver zocht met het oog op de huidige si tuatie onmiddellijk een parlementai re commissie naar Leopoldstad te sturen om ter plaatse een onderzoek in te stellen en na te gaan hoe deze situatie kon ontstaan. (De „Nationale Kongolese bewe ging" is kort geleden gevormd en is niet dezelfde als de Abako; deze laatste is een politiek-culturele be weging waarvan de leden afkomstig zijn uit Neder-Kongo). Uit gezaghebbende bron wordt ver nomen, dat de algemeen voorzitter van de Abako, Kasavoeboe, is aange houden. In de Kongolese gemeente van Leopoldstad is de rust volkomen her steld. DUITS KUSTVAARTUIG VERGAAN Bij Sandhammarn aan de Zweedse zuidoostkust is donder- dagochten in vliegende storm de 499 ton metende Duitse kustvaarder „Hohe Eichen" vergaan. Zeven van de acht opvarenden zijn gered door de Duitse kustvaarder „Hans Buelow", de achtste wordt vermist. De kapitein van de „Hohe Eichen" had donderdagochtend ge seind, dat zijn schip zware slagzij maakte en dat de bemanning het schip moest verlaten. De „Hans Buelow", die spoedig na dit nood sein ter plaatse was, meldde aan vankelijk dat er niets van Je „Hohe Eichen,, te ondekken was. Wel was iets waargenomen dat op een om geslagen schip leek. Korte tijd later seinde de „Hans Buelow" echter, dat zeven van de acht opvarenden van de „Hohe Eichen" waren op gepikt. Marktberichten GOUDA, 8 jan.. Kaas Aange voerd 58 partijen kuas. Eerste ktval. pet kg 2 232.30; tweede kwal. per kg 2.152 22. Kandel flauw TER AAR, 7 jan,, Groente Wit- lot 1 0.27—0.39; Idem 2 0.150.31; idem stek 0.04—0.13; spruiten 0 35— 0 46; idem B 0.23—0.29; rode kool 0.140.10; prei 0.150 26; glasandij- vie 0.740.87, alles per kg; peter selie 0 04 per boa, knolselderij 0.11 0.15 per stuk, boerenkool 0.70 -1.70 per bak: appelen; Jonathans 2 0.07; Bramley's Seedling 2 0 03: Goudrei- netten stek 0.07; Peren: Winterjan stek 0 02 alles per kg. RIJNSBURG, 7 jan. Bloemen. Hyacinthen: l'Innocence 22- 38 Pink Pearl 20—37, Pear] Brillant 22—30. Bismarck 24—33. Delfts Blauw 20— 30. Ostara 22—34. Am. Anjers 25—37 per stuk: Freesia 1.30—1.70; Tulpen: Ccpland 2.00—2 50, Victoria 1 20— 1.25, White Seal 1.15—1.40. Golden Harvest 1.20—1.45, Lustige Witwe 1.301.50, Wintergold 1.10—1 30, Early Queen 1.00—1 15. Hillegarde 1.05—1.10, Krelage 80—1.15, Crown Imperial 1.10—1.25. Superbe 1 20— J.30, Preludium 1.10—1.15, Overdale 1.10—1.20, Pink Trophee 1.20—1.30; Narcissen: Helios 70—85, Cragford 80—85, Carlton 901.00. Earlv Glory 8095, Golden Harvest 1.201 30 Paper White 1.00—1.20, alles per bos!

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3