&y.M&w Erecodecommissie deed uitspraak in geschil IBB contra Leiden $L£MLGAT Cabaret-avond van KAB-wijk St. Petrus en St. Lodewijk DUINSTREEK Ontslagene in het gelijk gesteld GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN "-'"ir*Sm-icSten MAANDAG 5 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (Advertentie) Aannemer Kuyl kreeg boeie van t 10.000 De COMMISSIE VAN TOEZICHT op de naleving van de ERECODE in het bouwbedrijf van de stichting Raad van bestuur Bouwbedrijf (kort weg de Erecodecommissie) heeft in het geschil waarbij het Ingenieurs bureau voor Bouwnijverheid te Oegst- geest, de firma A. Ph. Kuyl te Voor schoten en de gemeente Leiden be trokken waren uitspraak gedaan en de aannemer Kuyl 'n boete opgelegd van tienduizend gulden. Men zal zich de feiten herinneren: Bij een door de gemeente Leiden op 30 mei 1958 gehouden openbare aanbesteding van de bouw van 221 woningen in Leiden-Noord, werd door het IBB ingeschreven voor 3.767.000 en door de firma Kuyl voor 3.771.500 en door de overige inschrijvers voor belangrijk hogere bedragen. Omdat ook de prijs van de laagste inschrijving nog 100.000 ho ger bleek te liggen dan de zg. curve- prijs, heeft de gemeente Leiden de Het bestuur van de K.A.B.-wijk St. Petrus en St. Lodewijk bood zater dagavond in Den Burcht leden en genodigden een cabaretavond aan. Na de verwelkoming van vertegen woordigers der Sted. K.A.B. en K.A.V. en van de zuster-wijkbestu- ren, wilde de voorzitter, de heer C. J. van Leeuwen niet laten aanvan gen zonder alle aanwezigen de bes te nieuwjaarswensen aan te bieden. De opkomst was beneden de ver wachting. De grote verscheidenheid in het optreden van het cabaret-ge zelschap „Showtime", de rijke nuan cering van de diverse muzikale shows en bovenal de onverbeterlijke clown Piet van den Berg, die met zijn steeds aanvaardbare clownerie, de zaal deed daveren en zelfs zijn medespelers diverse malen uit de plooi bracht, heeft gemaakt dat de én één-na-laagste inschrijver uitgenodigd voorstellen tot bezuini ging te doen. Verschil. Uit de zitting van de Erecode-com missie is gebleken, dat het IBB op 2 juni 1958 telefonisch is aangezocht op 6 juni daaraanvolgend te komen praten over bezuinigingen en dat zij op die datum mondeling bezuiniging tot een bedrag van 100.000 heeft voorgesteld. De firma Kuyl blijkt op 2 juni telefonisch te zijn aangezocht schriftelijk suggesties te doen tot be zuiniging tot 'n bedrag van 104.500. (Dit is 100.000 plus het verschil in de inschrijving tussen het IBB en firma Kuyl). Het werk is daarop voor de aldus gereduceerde prijs van 3.667.000 aan de firma Kuyl gegund. Het bleek ook, dat het IBB er niet in heeft toegestemd, dat de firma Kuyl onderhandelingen met de op drachtgeefster voerde, haar prijs ver laagde en het werk aanvaardde. Ontmoeting. Wel heeft de firmant A. Ph. Kuyl bij een toevallige ontmoeting met ir Rombouts, adjunct-directeur van het IBB,aan deze verteld dat zijn firma was uitgenodigd tot het aangeven van bezuinigingen. Volgens de ver klaring van de heer Kuyl heeft de heer Rombouts toen gezegd: „Dat doet u toch zeker niet?" Waarop de heer Kuyl geantwoord zou hebben: „Ik zou niet weten waarom niet"; waarna ir Rombouts kwaad zou zijn weggelopen. Verder contact is er niet geweest. De Ere-code-commissie overweegt dus, dat beklaagde na de inschrijving doch vóór de gunning van het werk onderhandeld heeft met de directie en onder het aanbrengen van bezui nigingen zijn inschrijvingscijfer heeft verlaagd zonder toestemming van klaagster (het IBB) als laagste in- schrijfster en zelfs zónder dat van overleg met klaagster kan worden gesproken; dat beklaagde in ernstige mate heeft gehandeld in strijd met hetgeen haar jegens klaagster be taamde en mede hiei'door een op dracht heeft ontvangen, die zij an ders wellicht niet zou gekregen heb ben; dat de handelwijze in strijd was met het oude en nieuwe ere-code en in dit geval een strenge correctie op haar plaats is en een boete dient te worden opgelegd, die de kamer zal vaststellen in overeenstemming met de ernst van de overtreding en met de omstandigheden van beklaagde. A C* HUIZEN 5 MEIPLEIN VERHUURD, houten barak ten behoeve van de in- De huizen boven de winkels aanterne geneeskunde van het Acade- Leidse agenda Dagelijks Kwartier voor God St Lodewijkskerk, van half een tot kwart voor een. MAANDAG 5 JANUARI. Ned. Reisvereniging voor Katholie ken. Dr. L. van Egeraat over Italië. ,,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. Club de Limetz. Driekoningenvie ring „Het Profje", Burggravenlaan; kwart voor zeven nam. DINSDAG 6 JANUARI. Kath. Nat. Bond voor E.II.B.O. afd. Leiden aanvang cursus R. K. Lyceum Mariënpoelstraat, 8 uur. DONDERDAG 8 JANUARI. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolg cursus R. K. Lyseum Mariënpoelstraat, 8 uur. ZATERDAG, 10 JANUARI. „De Royalisten" Toneelopvoering „Rapalje over de vloer". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. 't Oude Vierde (regiment infante rie). Ontvangst deelnemers reünie cantine Doelenkazerne (2 uur nam.) waarna défilé met „Werkmans Wils kracht" naar Stadhuis (ca. 3 u. nam.); Borreluurtje in cantine Doelen (4 u. nam.). Snertmaaltijd 5 u. nam.) en cabaret in Schouwburg te 7.30 nam. „Tot Ieders Genoegen" Toneel voorstelling „Flanel en miljoentjes". Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DIENST DER APOTHEKERS. Leiden: Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hoge woerd 171, telefoon 20502. Oegstgeest: Geopend apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. leden een uiterst genoeglijke avond Ook de winkels beneden deze het 5 Meipein zijn door de exploi tante N.V. Verenigde Grondbezit al len verkocht of verhuurd. Nadat de woningen voor een groot deel gerui me tijd leeg heben gestaan, daar er niet voldoende belangstelling was voor de huurkoop, heeft men de res- j terende huizen te huur aangeboden. hadden. Jac Nieuwesteeg had de leiding over bands die met dezelfde musici uiteenlopende muziek verzorgden op perfecte wijze, waarbij de aanwezi gen ook in de gelegenheid werden gested de bekende melodieën mee te zingen. Naast zijn virtuose spel op het electrisch hammond-orgel toon de Jac. Nieuwesteeg zich ook een meester op de accordeon. Pia Kers bergen en Joop Koster brachten de zangnummers op zeer verdienstelij ke wijze. Na een langdurig applaus aan het slot bracht de heer Van Leeuwen zijn hartelijke dank over aan het ge zelschap voor deze geslaagde avond. Daarna nam Jac. Nieuwesteeg de leiding van het bal op zich m.m.v. zijn musici die onder de naam van „The Sunny Side Combo" de deelne mers nog een genoeglijk uurtje dan sen bezorgden. Burger!-"1-*? Sl'nd Geboren: Carla M., dr van B. van Steensel en C. Rijerskerk; Johannes C., zn van J. C. van de Wetering en M. M. Florijn; Andreas H. J., zn van M. Slierings en S. Monfils; Jan B., zn van J. P. van Rooijen en M. van der Klift; Johanna M., di van D. J. van der Poel en C. M. van den Berg; Ca- tharina A. A., dr v. J. van der Weerd en M. C. Stals; Tannere E., dr van P. van den Broek en E B. Constant. Overleden: G. A. Scheel, 71 jr, echt genote van N. van Rijt; J. Ivl. Slinger land, 85 jr, weduwe van J. van der Kaai; C. van Uffelen, 80 jr, weduwe van L. F. van Steenbergen: A. L. van der Reijden, 68 jr, echtgenote van G. J. Spanjaard; A. M. Molenaar, 30 jr, man. gen heeft men nu verhuurd. De woningen in de flat op de hoek ,van het 5 Meiplein zijn nog niet ver huurd. Exploitante is hier de N.V. C. Jamin te Rotterdam, die hoekwinkel en flats heeft aangekocht. De ge middelde huurprijs van de woningen is 115 gulden. De N.V. Jamin zal echter waarschijnlijk voor haar wo ningen wat méér vragen daar de ka mers ruimer zijn, maar voor dit pand is het defintieve huurbedrag nog niet vastgesteld. Zij, die zich hadden vooi-genomen, op'donderdag 8 januari a.s. het vijfde abonnementsconcert te bezoeken, worden er op attent gemaakt dat het concert niet zoals in Leiden te doen gebruikelijk zal aanvangen nadat alle bezoekers hun plaatsen hebben ingenomen. Wil men zich een teleurstelling besparen, dan dient men vóór 8 uur nam. aanwezig te zijn. Van het concert, gegeven door het Radio Philharmonisch Orkest o.l.v. Willem van Otterloo, wordt na melijk een directe uitzending gege ven voor de radio. Daardoor kan geen enkele storing getolereerd wor den. Zij, die precies om acht uur hun plaatsen niet bezet hebben, woi-dt de toegang tot de zaal gedu rende de uitvoering van het eerste deel geweigerd. Uitgevoerd worden de ouverture Oberon van C. M.'von Weber, Sin- foniëtta van Janacek, het vierde pianoconcert van Saint-Saëns so liste Lelia Gousseau en de 2de suite „Daphnis et Chloë" van Ravel. De rijksgebouwendienst, te 's-Gra- venhage heeft het bouwen van een De president van de Haagse recht bank, jhr mr G. Witsen Elias, uit spraak doende In kort geding, heeft de N.V. ter bevordering der Leidse Onderwijs Instellingen te Leiden bevolen de heer G. J. J. Vredeveidt uit Leiden binnen 24 uui in zijn oor spronkelijke functie te herstellen op straffe van een dwangsom van 50.- voor elke dag, dat zij in gebreke blijft. Het vonnis is bij voorraad uit voerbaar. Voorts werden de L.O.I. veroordeeld in de kosten van het ge ding, begroot op 125 gulden. Eiser G. J. J. V., voor wie mr P. Zonderland uit Amsterdam optrad, was oorspronkelijk exploitatiechef geweest bij de L.O.I Men had hem echter niet capabel gevonden en hem overgeplaatst naar de postkamer ter wijl hij later hoofdcorrespondent werd. Bij het Gew. Arbeidsbrreau was een ontslagvergunning aange vraagd. De president overwoog nu, dat een werkgever een zekere vrij heid moet bezitten om zyn werkne mers op zodanige wijze te werk te steilen dat het voor het bedrijf de beste resultaten oplevert. De rech ter meende evenwel, dat deze vrij heid niet onbeperkt is. Een werkne mer, die op een bepaald punt gespe cialiseerd is mag men niet tegen zijn zin een ander werk opdragen, tenzij de prestaties daartoe aanleiding ge ven. Immers, dit vormt een handicap voor sollicitaties. Eiser heeft een vooropleiding en ervaring als sales- promotor in het drukkerijbedrijf en zijn latere werkzaamheden vormden een degradatie. De president haalde voorts de wei gering van de directeur van het GAB aan om toestemming tot ont slag te verlenen op grond van het feit, dat hij niet overtuigd was van de ongeschiktheid van eiser Voor de L.O.I. trad op mr J. P. Vreeken uit Amsterdam. misch Ziekenhuis na onderhandse aanbesteding gegund aan de firma L. Zitman te Leiden voon 38.988. De lessen van de gymnastiekver eniging „Groen Wit" nemen met in gang van hedenavond weer een aan vang. Men maakt er ons op attent, dat het telefoonnummer van de Meer burgerkade, dat in de folder werd vermeld, moet zijn: no. 30434. De Kaartclub Hartebrug begint op donderdagavond. 8 januari, weer te kaarten. (Dus niet op woensdagavond). De deelnemers wor den vriendelijk verzocht op tijd te ko men. De K.A.B.-leden te Leiden zijn met hun dames van harte welkom op de contact-avond van de afdeling Hartebrug, die op 12 januari a.s., des avonds om 8 uur wordt gehouden in de foyer van het St. Antoniusclub- huis. Het wordt een echt gezellige avond met kaarten, muziek, dans en spel. Gladheid van de weg was zater dagmiddag oorzaak van enkele onge vallen. Omstreeks kwart voor één slipte op de hoek van Diefsteeg en Pieterskerkgracht de 12-jarige Leni Vermeer uit de Magdanela Moons- straat. Ze brak het rechter-onder- been en werd door de E.H.D. naar een ziekenhuis gebracht. Later op de middag gleed op de Stationsweg een 81-jarige heer uit. Hij viel en brak de rechter-schouder. Na eerst per taxi huiswaarts te zijn gegaan, moest hij vandaar toch naar een ziekenhuis om zijn blessure te laten behandelen. Tegen half twee, tijdens een hevige sneeuwbui, sloeg de bliksem in de schoorsteen van de Stedelijke Licht fabrieken. Behalve door de korte dondei'slag was de blikseminslag slechts te bemerken aan 2 dikke rook wolken, die traag op de wind weg dreven. De afspraak was dat de Kaartclub „Hartebrug" woensdag 7 jan. weer opnieuw zou gaan klaverjassen. Door omstandigheden kan dit niet door gaan; deze avond wordt verplaatst naar donderdag 8 jan. Aanvang 7 uur. LEIDERDORP Gunning. De directeur van ge meentewerken heeft namens B W het aameggen van riolerings- en be- stratingswerken in de Hoofstraat gegund aan de firma Joh. Visscher te Leiden voor 70.000. BOSKOOP ZIELENTA.L BREIDDE UIT. Het aantal ingezetenen van de ge meente Boskoop gaf in i958 een stij ging van 79 personen te zien. Per 1 januari 1958 telde Boskoop 4708 mannelijke en 4605 vrouwelijke per sonen (9313) en 1 januar 1959 be droeg dit aantal 9392 t.w. 4716 man nelijke en 4676 vrouwelijke perso nen. In het afgelopen jaar werden 103 vrouwelijke en 99 mannelijke per sonen geboren, terwijl 40 mannelijke en 30 vrouwelijk personen overle den. De gemeente werd door 209 man nelijke en 193 vrouwelijke personen verlaten, terwijl 191 vrouwelijke en 158 mannelijkt personen zich in Boskoop vestigden. Het aantal in 1958 gesloten huwelijken bedroeg 76, tegenover 63 in 1957 WOUBRUGGE TOCH NOG TERECHTGEKOMEN Na 32 jaar ring terug Toen de heer H. Langhout zijn erf aan de Vrouwgeestweg op Oude jaarsavond met de hark nog een goe de beurt wilde geven, zag hij tot zijn verbazing iets blinken in het grint Het bleek tot zijn grote verbazing en verrassing een gouden ring te zijn. Bij nader onderzoek ontdekte hij, dat het zyn eigen verlovingsring was, die hij 32 jaar geleden was kwijtge raakt. De gelukkige vinder is inmid dels al bijna dertig jaar getrouwd! KATWIJK AAN DEN RIJN J OVERZICHT GROENTENVEILING. Het jaar 1958 is weer voorbij. De tuinders kunnen hun boek afsluiten. Met welke uitkomst? Deze is wel zeer verschillend. Voor enigen gaf 1958 niet wat men er van gehoopt en ver wacht had, anderen hadden een re delijke uitkomst. Dat is het risico van de tuinbouw, het risico dat er al tijd al in gezeten heeft. Maar in het algemeen waren de uitkomsten te leurstellend. Het veilingbeeld bewijst zulks. De totale omzet was pl.m. 4 ton lager niettegenstaande de oogst aanmerkelijk meer leverde dan in 1957. Maar een lichtzijde mag toch ook niet onvermeld blijven. Heel veel tuinders hebben een gemengd bedrijf n.l. tuinbouw en bloembollen en bloementeelt en de uitkomst van bei de laatsten waren zeer joed, kon dus gedeeltelijk goed maken wat men eventueel in de tuinbouw tekort kwam. Van rampen in 1958 kan niet gesproken worden. Het tuinbouw- areaal werd door de noodzakelijke woningbouw enigszins ingekrompen maar „verdreven tuinders" hadden we nog niet. En zo gaan we het nieu we jaar weer in met de hoop dat we met Gods zegen weer vele optimisti sche weekoverzichten in 1959 zullen mogen schrijven. De afgelopen week ging de handel weer z'n gewone gang. De waspeen vormde de hoofdschotel en de aan voer van de andere producten was in het algemeen matig. Restanten bloemkool gingen vlot weg voor f 20 tot 50, naar kwaliteit Ook van An dijvie waren het nog maar restanten want de nachtvorst van onlangs heeft er bijna een eind agn gemaakt. Zeer variërende kwaliteit en dito prijzen van 15 tot 38.— per 100 kg. Voor spruiten was er voldoende belangstel ling met voor eerste soort redelijke prijzen van 36 tot 50 per 100 kg. Gele, groene en rode kool bleven op hetzelfde prijsniveau als vorige week en breekpeen had onvoldoende vraag met te lage prijzen van 0.80 tot 1.60 per kist. Witlof kwam nog in kleine kwantums, wat best was ging tot 70.— per 100 kg. en twee de soort maximaal 45. LEIDSCHENDAM WEER NIEUWE HUIZEN. Nadat de nieuwe R.K. Woning bouwvereniging „Leidschendam" bij koninklijk beslirt van 11 november j.l. is toegelaten als instelling uit sluitend in het belang der volkshuis vesting, heeft tij bij het gemeente bestuur een aanvrage ingediend om financiële steun ten behoeve van de bouw van 54 etagewoningen nabij de Zaagmolenstraat, op aan de ge meente in eigendom toebehorend terrein. De gevraagde financiële steun zal dienen te omvatten de verstrekking van een grondvoorschot groot 129.000,— de verstekking van een bouwvoorschot groot 856.900, de verstrekking van een voorschot voor de aanleg van een gemeen- totaal 989.900,—. De totale jaarlijkse exploitatielas ten zijn berekend op 54.338.94 en de jaarlijkse bijdrage, inclusief toeslag voor de grondkosten op 19.532.50 zo dat het verschil ad ƒ34.806.44 uit de huur opbrengst moet worden gedekt. Hierdoor zal de gemiddelde huur van een woning komen op f 12.65 per week waarbij dan nog 25 cent per week komt voor de aanleg en onder houd van de gemeenschappelijke tuin. WARMOND Kerstboomverbranding. Voor de jaarlijkse kerstboomverbranding, wel ke ditmaal plaats vond on het ter- rln nabij de Julianastraat. bestond vooral van de zijde van de jeugd grote belangstelling. De plaats van de samenkomst was de >aan en van hieruit werd een rondgang gemaakt door het dorp, waarbij zich zeer ve len aansloten, een kerstboom mee dragende. De stoet werd geopend door een drumband, hetgeen aan een en ander een feestelijk aanzien gaf. Op het terrein werden de kerstbo men hoog opgestapeld en rijkelijk besproeid met benzine. Het werd een groot en mooi vuurfeest waarbij de gemeerftelijke brandweer een oogje in het zeil hield. TENTOONSTELLING Rijksmuseum Geologie en Minara- logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologe van Nederland. Op werk dagen van 10—32 en 2—4 uur. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur filmvoor stelling (tot en m-Jt 1 maart 1959) Rijkspi entenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling foto's »n tekeningen Ralph Prins. Werkdagen 2—5 uur nam. (t.m 10 jani'&ri>. Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: xO uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestdaeen 1—4 uur nam. (tot 18 januari 1959). Lakenhal: ..Schatten uit het Mau- ritshuis", Werkd.; 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestd.: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). L. H. K'. Gerla en fam., auto-monteur. J. P. Coenhof 54; P. van der Horst en fam., woninginrichter, Vijf Meiplein 36; J. K. van Leeuwen en fam., Metaliseer- der, Pioenstr. 5; A. F. Jillings geb. Ben- ning en fam., Temmincks'.r. 8; M. F Kramers en fam.. Hoogl. Kerkgr. 13; F. A Kalmeijer, Hogewoerd 133; T B. M Bulten, secretaresse, Rijnsburgerweg 191; V. Rasmussen, worstmaker, Sumatrastr 44a; A. M. van Harinxma thoe Slooten (Baron) geb. Wentholt, v. Vollenhoven- plein 34; J. R. M. M. G. Defauw, Witte Singel 84; J. F. Pietersz, Bernhardkade 28; J. van Egmond, verpleegster, Jan v Houtkade 34; G. N. Landschoot, verple- fer, Boerhavelaan 21; D. W. Baad, Witte ingel 49; M. C. Rasker, Breestr. 14; J M. T. Kooien geb. Rohling, gem. ambte naar, Hoge Rijndijk 105b; F. P. van As- selt, Koninginnelaan 35; J. G M. van der Valk, Jan v. Goijenkade 19; L. E. En gel, verpleegster, Rynsburgerw. 10; T C. de Lange, hulp in de hulsh., Frans v. Mierisstr. 34a; J. P. van den Berg chauffeur, Munnikenst.. 36; M. E. Rueb Rijnsburgerweg 40; W. F. Filippo, mach bankwerker, Ambonstr. 31; J. K. Bouma militair. Morsstr. 82—64; C. M. T. Vlas man, Plantage 10; A M. van Buuren Waldeck Pyrmontstr. 68; R. M. Jonk man, Boerhaavelaan 21; A. Leupe, aar dewerk-bewerker, Scholtenstr. 84; T. van Veen, Kam. Onneslaan 4; H. A. M Baad geb. Laurens, vertaalster. Witte Singel 49. H. C. van Kempen en fam., v. d. Werfstr. 43a, Zoeterwoude. Hoge Rijn dijk 363; W. M. de Greef en fam Tes- selschadestr. 40, Leiderdorp, Fred. Hen- drikln 86; W. G. Braams en fam., Bos- huizerkade 18, Groningen, H. Slccema- singel 174; B. J. Jesse en fam, Zoeterw. weg 152, Amsterdam, Meer en Vaart 146 II; J. W. Beij en fam, Aarstr. 3. Voorschoten, Rijndijk 284; A. J. van Ec en fam., Morslaan 32, Wassenaar, v. Z. v. Nijeveltstr, 155; J. P. Bol en fam., Hoflaan 140, Oegstgeest, Assendelftstr. 19; E. van Kooten, Moddermanstr. 7„ Zuidlaren, Denneoord E 4; S. A. Kooij, Stille Rijn 8. Heemstede. Wagnerkade 95; H. W. E. G. G. Hartgrink. Aloëlaan 47a, Vlaardlngen, Hoogstr. 206: A. Kas- telijn. Lijsterstr. 30, Oegstgeest, Regen- tesselaan 4; P. C. Duininck, Rijnsbur gerweg 40, 's Gravenhage, Tomatenslr. 15; M. G. A. de Graaf, Rijnsburgerweg 10, 's Gravenhage, Valkenboskade 564; E. Gesink, Rijnsburgerweg 10, Rotter dam. Persijnstr. 14; F. Erk, Herenstr. 16, Groenlo, Lichtenvoordseweg 11; J. C. M. Timp, Cronesteinkade 2, Doetinchem Markt 10; J. H. van der Zeeuw, H. de Vriesstr. 50, Voorschoten, Tolstr. 33; C. W. Demmenie. Riindijkstr. 79, Leider dorp, Jaagpad 45; J W. G. Blok. Molen- steeg 29, Warmond, Oranje Nassaulaan 3a; E, Holterman, Rijnsburgerweg 10, Nieuwer-Amstel, Soerlaan 43; C, J. Hoogendijk, Rijn en Schiekade 7, Arn hem, Diepenbrocklaan 31a; L. Hobijn, Witte Rozenstr, 57. Laren NH. Vlnke- baan 8; C. Fransen, Kcrsenstr 25, Rot terdam, v. Lennepstr. 74c; K. Delmeer, Hoge Rijndijk 206, Rotterdam, 2e Mid- delandstr. 22; A. W. Blanken, geb. van de Laar, Fiantage 22, Oegstgeest, Ha- zenboslaan 38; E. Staring geb. Kooien, Haverstr. 97, Hazerswoude, Spekpoort 14; J. H. M. den Adel geb. de Rijk, Burgsteeg 7, Uithoorn, Mr. W. F. Treub- laan 9; L. M. E. Hendrlks-Fassotte, Gas- str. 74, Venlo, Boekendorstr. 46; P. van Rijsbergen, Mezenstr. 2, Rotterdam, le Schansstr. 22a; M. Schieck, geb. van Dam, J. de Wittstr. 50, Utrecht, Kromme Nieuwegrt 40; E. Klosowski, R. Vls- scherstr. 10, Katwijk, Boulevard 7; P. H. M. Zijerveld, Plantage 10. Velsen, dc Genestetlaan 34; J. Smeitlnk, Noordein de 2a, Katwijk, Wassenaarsweg 75. Laatste Berichten SPORTLERAAR WILDE 'N UILTJE KNAPPEN. In het cabaret ,,'t Uiltje" van Kees Mander aan het Thorbeckeplein te Amsterdam heeft zich de afgelopen nacht opnieuw een vechtpartij voor gedaan, waarbij de heer Manders om een klant, die hem bedreigde kwijt te raken, een waarschuwingsschot met een pistool heeft gelost. Omstreeks kwart over twee was een 22-jarige Amsterdamse sport leraar met twee van zijn vrienden tot de zaak toegelaten. Toen het drie tal zich rumerig ging gedragen ver zocht de heer Manders hun zijn zaak te verlaten. Aan dit verzoek gaven de mannen geen gevolg en er ont stond een vechtpartij tussen de sport leraar en de heer Manders met zyn personeel. Toen de heer Manders op een gegeven moment de trap op vluchtte, werd hij door de sportleraar achtervolgd. De heer Manders voelde zich bedreigd en trok een zwaar pistool, waarmede hij een schot om hoog lostte. De sportleraar werd door enkele agenten uit het carabet ver wijderd. De politie, die van mening is dat de cabaretier terstond haar hulp had moeten inroepen in plaats van te proberen het zelf te klaren, nam het pistool in beslag. „Ik heb het ingele verd", aldus de heer Mander^. die zei geen vergunning te bezitten tot het dragen van vuurwapenen. De kans bestaat dus, dat hij een proces verbaal zal krijgen terzake van het ongeoorloofd bezit van een vuurwa pen. Naar de mening van de heer Mandeis was de sportleraar „kenne lijk met het doel om te vechten" in zijn zaak gekomen. Tijdens de vechtpartij werd enig glaswerk vernield. De twee gouden kronen, die de sportleraar uit zijn mond waren geslagen, werden later in cabaret teruggevonden. In jul. van het vorig jaar heeft zich in het ca baret de nogal geruchtmakende rel voorgedaan waarbij de Amsterdamse vechtersbaas Th. van der V. betrok ken was. SCHEEPVAARTCONFFRENCF VERHOOGT VRACHTTARIEVEN OP COLOMBO De scheepvaartlijnen, die diensten onderhouden van het Verenigd Ko ninkrijk en het Europese continent naar Colombo, hebben zich gedwon gen gezien hun vrachttarieven voor deze dienst met ingang van 2 febr. a.s. te verhogen en te brengen op wat zy noemen een meer realistisch peil. Omdat zij bij deze beslissing de be langen van de handel als ook hun eigen belang op de langere duur voor ogen hebben gehouden, leggen zij er de nadruk op, dat zij er om deze re den van hebben afgezien de tarieven te verhogen op een wijze, die nood zakelijk zou zijn om de rederyen ge heel schadeloos te stellen voor de verhoogde exploitatie, aldus delen deze lijnen ons mede. De volgende omstandigheden heb ben tot bovenstaand besluit geleid. Het is algemeen bekend, dat in de laatste maanden de schepen zeer ernstige vertragingen hebben onder vonden als gevolg van de lange wachttijden in Colombo. Bovendien hebben sinds de laatste wijzigingen in de vrachttarieven naar Colombo de verhoogde havenkosten en ar beidslonen, gepaard gaande met een belangrijke verslechtering in het tem po van lossen, geresulteerd in een aanzienlijke verhoging van de kosten voor het lossen van lading. Deze om standigheden, waarop de conference- lijnen op geen enkele wijze invloed kunnen uitoefenen, vormen sedert lang een bron van grote bezorgdheid. De lynen zijn evenwel doorgegaan met het dragen van deze zware finan ciële lasten in de hoop, dat de tc- genwoordige moeilijkheden te Colom bo binnen redelijke tijd zouden wor den opgelost, aldus vervolgen zij. Het is nu echter duidelijk, dat een belangrijke verbetering in deze fac toren niet spoedig verwacht mag worden en de lijnen zien zich dan ook tot hun spijt niet in staat de be treffende kosten in hun geheel te blijven di-agen. In dit verband zou den zij de aandacht willen vestigen op recente persberichten over de be taling van belangrijke bedragen aan overüggeld door de autoriteiten van Ceylon aan trampschepen, die voor het vervoer van volle ladingen wer den opgenomen. Zij wijzen er verder op, dat deze vorm van compensatie niet ter beschikking is van dc con- ferencelijnen, welker vrachttarieven worden berekend op een „all in" ba sis, waarin niet inbegrepen zyn de uitzonderlijke hoge kosten te Co lombo. LEIDEN, 5 jan. Groente. And ij- vie 94111; kroten, gekookt 16—25; boerenkool 13—22; rode kool 16—20; groene kool 19, prei 37—46; spinazie 8590; stoofsla 5874; spruiten 62— 72; idem B 6669; waspeen 2025: winterpeen 8: witlof 52—67 per 100 kg.; bloemkool B 48—58: knolselderij 17; sla B 1516 per 100 st.; peterse lie 9.90; selderij 11.6011.90 per 100 bos. ROTTERDAM, 5 jan Vee. - Aan voer 1778 stuks vee. 1109 vette koeien 669 varkens. Prijzen: vette koeien lc kw. 1 3.10—3 40; 2e kw. 2.95—3.10, 3e kw. 2.75—2.85; varkens 1.05— 1.93—1.91. Handel: vette koeien aanvoer gro ter, handel vlot, wat hoger in prij j prima's boven notering; varkens aan voer ruimer, handel stroef, pryzei iets lager vooral bij afloop; primaV boven notering.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3