DE LEIDSE BIOSCOPEN Rijscholen komen in 't geweer )LWmGAT &>JLMU$TAD Scherp Veemarkt Leiden 1957-1958 Pitmanschool K A C* POTLOOD EN GEEST Waar olifanten worden opgevoed I Vóór honderd jaar MEDISCHE jj DIENSTEN jj ZATERDAG 3 JANUARI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGlN.' Men vreest de beunhazerij In een gesprek met de pers hebben de Verenigde Leidse Rijscholen aan dacht gevraagd voor een probleem, dat voor het >vegverkeer niet zonder gevaar is: de beunhazerij in de rij-in- structie. Zolang er nog geen wettelij ke erkenning is kan ieder, die in het bezit is van een daarvoor geschikte auto rijlessen geven. Men wees ons erop, dat juist de on dergrond bepalend is voor de vaar digheid waarmee een automobilist zijn wagen bestuurt. Theoretische kennis van het wegverkeer en de verkeersregels is daarbij ook zeer be langrijk en dit wordt veelal verwaar loosd. De instructeurs legden voorts de nadruk op de noodzaak van uniforme lesgeving en van een algemeen exa men voor de rijschoolhouders, dat se lecterend kan werken. Het moet een voorwaarde worden, dat het rij-instructeur zijn het hoofd beroep is van degene die tot het exa men wordt toegelaten. Door de wet telijke regeling zou men al een heil zame snoeiing krijgen van het ry-on- derwijs, dat nu een onverantwoord wilde groei vertoont. De minister moet de beslissing ne men, maar het lijkt wel alsof hij daar voorlopig nog niet aan toe is. Maar als de regering haar verantwoorde lijkheid niet ziet ten aanzien van een goede ontwikkeling van het auto-ver keer, laten de toekom9tigfe automobi listen voor hun opleiding dan een goede keuze maken, aldus onze zegs man in dit onderhoud. Het aantal les sen dient minstens gelyk te zijn aan de leeftijd van de degeen, die rijles neemt en hij of zij zal een lesprijs moeten betalen, die in overeenstem ming is met het gehalte van het on derwijs, dat hij ontvangt. De verenig de rijschoolhouderis zijn van mening, dat deze prijs nog niet eens iin over eenstemming is met de kosten die voor het rijonderricht worden ge maakt. Landelijk werden en worden door de VAMOR, het overkoepelend or gaan van vier verenigingen van rij schoolhouders, t.w. de ABAN, BBN, BOVAG en FNOP, stappen onderno men, de regering te bewegen tot wet telijke erkenning over te gaan. Onderstaand geven wij een vergelij kend overzicht van de aanvoer op de Leidse Veemarkt in 1957 en 1958. PLANTSOEN 65 - TEL. 26558 Typen Steno in 4 talen Boekhouden Duits - Engels Frans - Spaans Nederlands Middenst. Opl. (Advertentie) 1957 1958 Stieren 300 312 Melkkoeien 3509 3765 Vette koeien 13803 13672 Varekoeien 6551 5447 Totaal 24163 23196 Graskalveren 344 327 Vette kalvemen 3261 3105 Nucht. kalveren 7697 6550 Schapen 83384 90050 8% Varkens 1998 1954 Schrammen 15757 15235 Biggen 31555 31988 Paarden 48 48 Geiten 746 698 Totaal 168958 173151 -f 2,5% Dinsdag: Vette varkens 9996 8667 Algeheel totaal 178954 181818 -f 1,6% UITBREIDING FABRIEKSGEBOUW Architect J. Splinter te Leiden, heeft namens de Leidse Matrassen- fabriek Redeko N.V. de uitbreiding van het fabrieksgebouw aan de Han senstraat onderhands aanbesteed. De inschrijvingen waren van hoog naar laag als volgt: firma Versloot, Nieu- werbrug a. d. Rijn 261.000; Ing. Bur. voor Bouwnijverheid Oegstgeest 249.900; J. D. Splinter, Valkenburg Z.-H. 249.650; A. J. Langeveld, Leiden 248.120. De gunning is aan gehouden. KLOK.... Dit „Sleutelgat" beginnen we met een zaak welk? een onzer lezers na aan het hart ligt: de klok op de hoek van de Herenstraat en de Ko- ninginnelaan. Dit nuttige instrument is omver gereden: één, twee weken geleden, maar een nieuwe klok is nog niet verschenen. Komt er nu een an der zo vraagt hij of zal men de be woners van deze buurt klokloos la- laten? We nemen de vraag gaarne over. Er zijn nieuwe ongelukken bijge komen, die het getal van 1959 omhoog brengen. Gistermorgen zijn twee mo torrijders op de Haai lemmerweg in volle vaart tegen elkaar gereden. Het waren een 30-jarige Leidenaar en 'n 33-jarige inwoner van Noordwijk. Waarschijnlijk is het ongeluk ont staan doordat de Noordwijker ko mend van de richting Oegstgeest links van de weg reed. De Leidenaar, die van tegengestelde richting kwam, kreeg een verbrijzelde linkerenkel en de Noordwijker verwondingen aan het gelaat; hij brak ook beide benen. Alcoholmisbruik was de oorzaak van een ander verkeerongeluk in Lei den op de Nieuwe Beestenmarkt, waar een 67-jarige voetganger, onder invloed van sterke drank, plotseling de rijweg overstak en werd aangere den. Met een gebroken rechterbeen moest hij door de EHD naar het Aca demisch Ziekenhuis worden overge bracht. Wij ontvingen een artikel over de uur-actie van de kajotters, dat he laas niet in zijn geheel afgedrukt kan worden. Op 6 januari organiseert de Katholieke Werkende Jeugd 'n groot scheepse actie, die „uurloon-actie" wordt genoemd. Elke katholieke jon gen en meisje zal een uur loon af staan om daarmee mede-mensen te kunnen helpen. Het geld zal bestemd worden voor het werk onder de Afri kaanse jeugd. Uurloon-zakjes werden by alle jongens en meisjes bezorgd. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1. big, 3. log, 5. hij, 6. are, 7. ei, 9. s.l., 10. ik, 12. kol, 14. aan, 15. avond, 16. ban, 17. elp, 19. ga. 21. Sr, 22. L.S., 24. lap, 25. A.P.. 26. Ilm 27. als. Verticaal: 1. bij, 2. gal, 3. lei, 4. ge, 5. hek, 8. Inn, 9. slang. 11. kader, 13. mos. 16. bal, 18. pop, 20. alm, 21. spa, 23. si, 25. as. Op de Philippijnen heeft 100% van alle jongens en meisjes een dagloon afgestaan voor deze actie. Men zal zich de feiten nog herinneren uit het verslag van de KAJOTTERS-verga- dering, maandag j.l. Leidse agenda Dagelijks Kwartier voor God St Lodewükskerk, van half een tot kwart voor een. ZATERDAG 3 JANUARI De Bonte Duif. Clubtentoonstelling Bellevue, Steenstraat. 1923 uur. K.A.B. St. Petrus, St. Lodewijk. Cabaretgezelschap „Showtime", 8 u. n.m. De Burcht. Verzameling kerstbomen. Op de speeltuinen 911 uur v.m. en op ver brandingsplaatsen (Schuttersveld en Rooseveltstraat). 9—4 uur n.m. Verbranden kerstboiren. 7.45 -8 u. n.m. Rooseveltstraat en Schutters veld. ZONDAG 4 JANUARI R.K. Instuif Herensingel. Verjaar dagsbal. Zaal Maria Gijzensteeg; 8— 12 uur nam. „De Bonte Duif" Club-ten toonstel ling, Bellevue, Steenstraat, 10 v.m. 18 uur nam. Duivensportver. „Columba". Ten toonstelling Royal, Doezastraat, 10 uur v.m.5 uur nam. MAANDAG 5 JANUARI. Ned. Reisvereniging voor Katholie- j ken. Dr. L. van Egeraat over Italië. I ,,'t Gulden Vlies", 8 uur nam. Club de Limetz. Driekoningen vie ring „Het Prof je", Burggravenlaan; kwart voor zeven nam. ZATERDAG, 10 JANUARI. „Dc Royalisten" Toneelopvoering „Rapalje over de vloer". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. 't Oude Vierde (regiment infante rie). Ontvangst deelnemers reünie cantme Doelenkazerne (2 uur nam.) waarna défilé met „Werkmans Wils kracht" naar Stadhuis (ca. 3u. nam.); Borreluurtje in cantine Doelen (4 u. nam.). Snertmaaltijd 5 u. nam.) en cabaret in Schouwburg te 7.30 nam. „Tot Ieders Genoegen" Toneel voorstelling „Flanel en miljoentjes", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. TENTOONSTELLING Rijksmuseum Geologie en Minara- logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werk dagen van 1012 en 24 uur. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" Zondagmiddag 2 uur film voor- Tweeduizend jaar geleden een vervaarlijke oorlogstank, nu een gewaardeerde werkkracht op de plantage (van onze verslaggever) BELG. CONGO (P P) - Met een woest getrompetter verkondigen de jonge olifanten, vastgebonden aan stevige bomen, hun ontstem ming over de verloren vrijheid. Reeds uren worstelen zij om zich van hun boeien te bevrijden, maar het mag niet baten. De negers, die hen omzichtig benaderen met armen vol heerlijke sappige twijgen en andere lekkernijen, wagen hun leven en moeten zich dikwijls met een lenige sprong in veiligheid stellen. Zes jonge dieren werden deze dag gevangen. De jacht op zich betekende reeds een sensatie van de eerste rang. Het besluipen van de rustig grazende kudde. Het schot in de lucht, waarop de paniek ontstond en de zwarte jagers zich als schimmen tussen de vluchtende kudde konden mengen. Het afscheiden van enkele jonge dieren, het vangen met een lus om een achterpoot, die aan een boom kan worden bevestigd. Alles wat vooraf ging was vol spanning. De vangst is heel goed deze dag. Het zijn alle dieren tussen de anderhalf en twee meter hoog, dus zo tussen de 8 en 20 jaar oud. Zij zijn bestemd voor de bekende olifantenopleidingsschool Gangala na Bodio, waar zij zullen worden opgeleid tot gewaardeerde werkkrachten voor de plantages. De vreemde melodie TEGEN HET vallen van de avond komt er een neger aangeslenterd, zwaaiend met een tak. Hij neuriet een zeer merkwaardige melodie en de wilde olifanten spitsen hun oren. Dadelijk en zonder aanwijsbare re den worden zij rustig en staan on bewegelijk. De neger zingt voort en na enige tijd nemen de dieren het ritme over. Zachtjes wiebelen zij op hun voorpoten mee. Rustig gaan ze de nacht in, de woede is over, de opvoeding kan beginnen. Vroeg in de morgen dreunt de grond. Volwassen olifanten van het opleidingsstation naderen om de kleuters onder hun hoede te nemen. Het is een groep flinke volwassen reuzen, met een sterke persoonlijk heid en volkomen betrouwbaar. Lij behoren tot de leraren en lerares sen van de school. Zij zijn het, die de dieren zullen opleiden en dat zeer voortreffelijk doen. Bij de gevangen dieren gekomen, plaatsen zij zich naast deze, steeds een gevangen jong dier tussen twee volwassen tamme olifanten ln. De kleintjes kunnen zich niet meer bewegen, want de groten verstaan hun vak. Nu maken de negers de boeien los en zo tussen twee vol wassen olifanten in begint het ge vangen jong de wandeling naar het opleidingsstation. De reuzen houden de kleine wildebras volkomen in be dwang en hebben eerlijk gezegd geen moeite met hem, want hij loopt braaf mee. De school IN HET station krijgt de nieuweling de gelegenheid kennis te maken met de andere olifanten. Na enkele da gen is hij gewend en dan begint de opleiding. Een volwassen tamme olifant, die tot het lerarencorps behoort neemt twee leerlingen mee, één aan de llnker- en één aan zijn rechterzijde. Door hun voorbeeld en door zachte drang leren zij de jonge dieren die dingen te doen, die de mensen van hen ver langen. Perfect worden zij verzorgd in die tijd en daarna, want een goed opge leide olifant vertegenwoordigt een aanzienlijke waarde. Zij wandelen, voortzetting van een zeer oude tra ditie. Reeds meer dan tweeduizend jaar geleden trok Hannibal met zijn strijdolifanten over de Alpen om het Romeinse rijk te belagen. Ja, in die tijden werden de Afrikaanse olifan ten ook reeds afgericht, doch hoofd zakelijk als strijdmaterieel, ?o onge veer in de vorm als onze huidige tanks. Hannibal had er in zijn stal len te Carthago niet minder dan om streeks zeshonderd in voorraad. Bij de ondergang van het Romeinse rijk is het temmen en opleiden van Afrikaanse olifanten verloren ge gaan. Onder de regering van koning Leo pold 11 besloot men in de Congo de ze oude opleiding weer ter hand te nemen. Maar hoe? Er was niemand die deze tweeduizend jaar had over leefd om aanwijzingen te geven be treffende de te volgen methode. Het lied van de Hindoes MEN LIET temmers uit India ko men, die het vak leerden in een school met 'n duizenden jaren erva ring. Maar de Afrikaanse olifant was niet te temmen volgens deze metho- aan de Azande-negers, die in samen- hun land terug en het leek als zou de gehele opzet mislukken. Het enige tastbare resultaat dat men boekte, was dat de Hindoes hun geheimzin nige liederen, die de olifanten zo bij zonder kalmeerden, hadden geleerd aen de Azande-negers, die in samen werking met de blanken en de ver worven wetenschap de pogingen voortzetten. Na vele mislukkingen en na steeds weer opnieuw proberen, kwam men tenslotte tot een zeer geschikt sy steem, waarmee de Afrikaanse oli fant opgeleid kan worden tot een be trouwbaar en goed werker. In ver schillende opzichten blijkt de te volgen methode af te wijken van die welke in India reeds duizenden ia- ren met zoveel succes wordt toege- li past. Zo bijvoorbeeld 't vangen van een gehele kudde of een gemelleerd deel daarvan in één keer blijkt bij de Afrikaanse olifant slechte resul taten te hebben. De Afrikaanse dik huid moet individueel gevangen en opgeleid worden en zo zouden er nog meer verschillen te noemen zijn. Men weet echter in Gangala na Bo dio precies wat men doen en laten mannen niet voor. Zij zijn vooral kan en zo volgen alle nieuwelingen goed bruikbaar op die plaatsen waar i de opleiding met succes. De ver zwaar werk moet worden verricht, j standhouding tussen mens en dier doch die niet bereikbaar zijn voor '~~L l""J grazen, baden, rusten en leren vol gens een rooster, waarvan onder geen beding wordt afgeweken. On der het wakend oog van de kornaks brengen de leerlingen omstreeks ze ven uren per dag aan de zijde van hUn leermeesters door. Na twee tot drie maanden zijn de nieuwelingen dermate aan alles ge wend, dat zij alléén mee kunnen, dus zonder het toezicht van de vol wassen olifant. Dan leren zij de kor nak op de nek te dragen, te knielen, op te staan en wat al niet meer. De ze opleiding duurt plus minus vier maanden. Hierna krijgen zij een nog grotere vrijheid en mogen zelf in een bepaald gebied hun voedsel zoeken. Een oude traditie DE OPGELEIDE OLIFANTEN wor den door het station aan plantages verhuurd, waar zij vier tot zes uur per dag mogen werken. De arbeid die deze kolossen verzetten mag er zeker zijn, want daar staar vele Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 3 January 1859. (Uit de nieuwjaarsorverpeinzing) Over het algemeen mogt de toe stand des lands gunstig genoemd worden. De meeste bronnen van het volksbestaan bileven milde- lijk vloeijen. De vh-ees voor het mislukken van dem oogst bleek bij de uitkomst overdreven te zijn geweest. Onze overzeesche bezittingen bleven bij toeneming weldadige vruchten opleveren, waardoor Nederland in staat was zijnen schuldenlast op nieuw te verminderenOrde en rust bleven daar ongestoord heerschen. modern rollend materieel. Hier doet de olifant het werk van dragline of bulldozer. Deze olifantenschool is eigenlijk een is daar perfect, tot beider welzijn. (Nadruk verboden). De onderwijzers staan keurig in het gelid. Voor Leiden en Omgeving Leiden. De artsen Hartman, Den Haan, Verbrugge, Pleiter, De Bruijne. Apotheek Herdingh Blanken, Ho- gewoerd, teL 20502. Alkemade en Leimuiden. De artsen v. d. Bijl, tel. K 1713217, en v. d. Werf, tel. K 1712—202. Hazerswoude. Zie Leiderdorp. Katwijk-Rijn. Dkt. H. M. Hue- ting, tel. 2102, apotheek Princestr. 3, Katwijk-Zee, tel. 2755. Katwijk-Zee. Dkt. L. Borleffs, tela 2181, apoth. Princestr. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei derdorp. Lange raar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Dkt. G. A. de Bruij ne, Hoofdstraat 8, tel. 22208. Lissew Dkt. N. Bet, tel. 3996. Nieuwkoop. Zie Zwammerdam. Nieuwveen. Dkt. A. M. van Don gen, Nieuwveen, tel. K 1723101. Nootrdwijk. Dkt. Mulder, tel. 2230. Duinrandapotheek van 121 en van 56 uur. Wit Gele Kruis zr Hooijmans, tel. 3388. Noordwijkerhout. Dkt. A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, tel. K 2520—5707. Oegstgeest. De artsen E. W. F. van Walchren, tel. 22030, en A. B. J. v. d. Vlietde Vries, tel. 22331. Apo theek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk-Rijn. Valkenburg. Zie Katwijk-Rijn. Voorhout. Zie Warmond. Voorschoten. Dkt. Th. van Schaik, tel. 3344. Gezondheidscen trum Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond. Dr H. Walenkamp, I tel. K 1711—220. Wassenaar. De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en K. T. de Wit, tel. 2460. Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge. Zie Nieuwveen. Zwammerdam. Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. K 17262527. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrij dagmorgen in het bezit van de re dactie zijn. stelling (tot en m?t 1 maart 1959). Rijkspientenkabinet (Kloksteeg 25) Tentoonstelling foto's >an tekeningen Ralph Prins. Werkdagen 25 uur nam. (t.m 10 januari). Lakenhal: Tentoonstelling „Vor ming". Werkdagen: lO uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestdaeen 14 uur nam. (tot 18 januari 1959). Lakenhal: „Schatten uit het Mau- ritshuis", Werkd.: 10 uur voorm. 4 uur nam.; zon- en feestd.: 14 uur nam. (tot 16 februari 1959). BIOSCOPEN. De films in de week van 19 jan. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „In de schaduw van de guillotine", 14 jaar. Lido: „Vergeet mij nooit", jaar. Luxor: „The hunters", 14 jaar. Trianon: „Heimweh, dort wo d Blumen blühn", 18 jaar. „De duivels van de rode cirkel", 14 jaar. Casino. „In de schaduw van de meer van deze tyd. Het is allemaal worp afstand; de kogels vliegen in het guillotine" is de verfilming van de grote roman van Dickens „A tale of two cities" (Een verhaal van twee steden). In deze roman - beschrijft Dickens de lotgevallen van een jon ge Franse edelman, die onder een an dere naam in Engeland is gaan le ven, omdat hem het gedrag van de Franse adel niet bevalt. Wij bevinden ons nl. in de jaren, welke onmid dellijk voorafgingen aan de grote Franse revolutie. De jongeman tróüwt in Londen met de dochter van een Franse dokter, die jarenlang gevan gen heeft gezeten in de Bastille, de beruchte politieke gevangenis van Parijs. Toevalligerwijze is de dokter in de gevangenis terecht gekomen door toedoen van de oom van zijn schoonzoon. Maar het wordt nog in gewikkelder als de revolutie uitbreekt en het Franse gepeupel de jonge edelman te pakken krijgt. Hij zou zijn leven onder dé guillotine gelaten hebben als een verlopen Britse advo caat zich niet had opgeofferd en zyn plaats had ingenomen. Het moet niet meegevallen zyn om het vrij lange verhaal van Dickens in een rolprent van normale lengte te persen, maar men is erin geslaagd om er een gran dioos schouwspel van te maken, de oude meester waardig. Toegang bo ven 14 jaar. Lido. Het staaltjes van ontroe rende huwelijkstrouw, dat deze week in Lido te zien is onder de titel „Ver geet me nooit", doet het hart goed. Zoiets zie je tegenwoordig niet alle dagen, althans niet op de film. Niet, dat deze film niet modern zou zijn, verre van dat. De nieuwste auto's en de modernste japonnetjes schijnen niet nieuw genoeg en verschillende „top-tunes" zullen de toeschouwers verrukken. Maar de uitwerking van het gegeven lykt ons niet helemaal wat te toevallig en te sentimenteel. rond, maar de vluchtelingen worden Een Duits meisje moeder dood, vader in de Oost-zóne kijgt werk bij een Duitse firma in Rome. Ze wordt „overrompeld" door de rech terhand van de baas, een Don Juan. Die schuift en passant even een „vriendin" aan de kant en verwent zijn Elisabeth. Dat valt by de onttroonde liefde niet bar in de smaak en ze doet een boekje open over de schone Rudi. Hevig ontgoocheld gaat Elisabeth teriig naar de Heimat. Ze kan Rome en Rudi echter niet vergeten. Haar herinneringen worden haar te mach tig als ze in de concertzaal haar niet geraakt. Er komt een liefdesverhaal bij: twee mannen en één vrouw, die met één van de twee, een dronkaard, getrouwd. Het gaat er hard en ge sperd aan toe, maar de straaljager piloten laten zien, dat zij niet alleen „doders" en „jagers" zijn, maar ook mensen met een goede inborst vol gens het bekende devies: ruwe bol ster, blanke pit. Voor veertiejari- gen en uiteraard ook ouderen. Rex. Bijna twee uur lang knal len schoten en worden gevechten op de vuist geleverd, waarvan de groot oude buurman, Aldo Morani, hoort j ste boef nog zou rillen. „De duivels kwelen. Aldo ziet van achter het voetlicht haar traantjes en hij is op slag van slag. Met Italiaans vuur ver overt hij haar, geholpen door zijn kleine jongen. Maar eenmaal aan Al- do's zijde wordt Elisabeth opnieuw belaagd door haar eerste liefde. Hij tracht haar over te halen doch op het laatste ogenblik overwint het goede het dreigende kwaad Toeschou wers boven 14 jaar kunnen smullen van dit suikerzoete verhaal. Luxor. Men kan niet nalaten ge boeid te kijken naar de prestaties van de Amerikaanse luchtmacht, die in de film „The Hunters" opereert boven het gebied van Korea. Maar we geloven wel, dat de toeschouwer tevens een flinke dosis straaljagers- latyn te slikken krijgt. Het is wel héél erg stoer en ongelooflijk wat in deze rolprent verteld wordt. Sensatio nele gevechten met vijandelijke MIG's en een fantastische vlucht door het gebied van de communisten van drie neergeschoten piloten, waarvan er één levensgevaarlijk gewond is. De rode Mongolen volgen op 'n steen- i tijdgrens op 18 jaar. van de rode cirkel" zorgen behalve voor vel lachwekkende ook voor een flinke dosis spanning, als het er gaat om het onrecht te straffen dat wordt begaan door een vroegere compagnon van Granville, eigenaar van oliebron nen en dus geldmagnaat. De misda dige ex-medewerker die uit de ge vangenis is ontsnapt en thans wraak wil nemen is er op uit het levens werk van Granville te vernietigen en geeft zich daarbij uit voor Granville, die hij in we: 'lelijkheid gevangen houdt. Drie circusacrobaten verliezen door een van de misdadige aanslagen van de pseudo-Granville hun broer tje en besluiten aan de ondergang van de gevaarlijke misdadiger mee te werken. Dat dit niet zo gemakke lijk gaat zal iedere bioscoopbezoeker. Burcerliïke Stand Geb.: Jeltje dr. v. J. Wiebes en M. A. van Oort; Ivonne dr. v. P. Schlag- wein en P. van der Walle; Hendricus Miohielus zn v. G. A. Brandt en M. van Munsteren; Petrus Aloysius zn v. P. A. M. van der Boog en C. E. van Zeil; argaretha dr. v. H de Roode en M. T. d- Roode; Yvonne dr. v. W. Schouten en G. Hansen; Bernardus Silvester Maria z" v. F. Over en A. J. Schalkwijk; Klaas zn v. W. G. de Vries en E. J. H. M. Schilder; Maria dr. v. A. de Groot en M. Meijers; Buis Cornelis zn v. C. van Duijn en P. van der Bent; Wilhelmus Albertus Gerar- dus zn v W. L. Wijnaods en A. Kroe zen; Jacobus Petrus Franciscus zn v F. W. M. Burgmeijer en T. M. J. Reeu- wijk; Luise dr. v. J. G. van der Mada en G. Houwaart; Jacobus Petrus Ma ria zn v. C. Montagne en R. S. M. Walt- r; Leendert zn v. L. Holshuijsen en K. Lunenborg; Ronald zn v. J. Arnoldus en M. Kulk. Overl.: B. W. van Wingerden, 80 jr. man; H. Imanse, 52 jr, echtgenote v. P. Wijnhout; O. A. van Kampen 71 jr. man; C. A. P. A. Bakker, 10 jr, zoor: L. Beekman, 79 jr, man; A. C. Mieog, 48 jr, man; S. van Tongeren, 67 jr, echtgenote van A. Bavelaar. Ondertr.: R. T. Zuidema en L. Wachter; E. E. van Jeusekom en M. I. R. Forger; S. G. Kamphues en C. Velthuijzen; B. Hoogkamer en A. N. Timmers; H. J. Telgen en C. S. On- vlee; W. van der Reijdcn en B. S Buder; P. J. Schleeper en J. E. de Vreede. DODELIJK ONGEVAL IN ROTTERDAMSE HAMEN Tijdens het verrichten van sloop werkzaamheden aan boord van het s.s. „Caymond", dat bij de s'eepsslo- perij van Simons aan de Feijenoord- dijk te Rotterdam ligt, is gistermiddag de 35-jarige brander C. A. Oosten rijk uit Bolnes om het leven gekomen De man was bezig het het losbranden van een vuurmond van een ketel, waarop hij stond. Toen hij er af sprong brak de vuurmond af, ver moedelijk omdat deze te ver was doorgebrand. Het zware stuk staal raakte het slachtoffer aan het voor hoofd, waardoor hij achterover in wat schroot viel. Gewond werd hij overgebracht naar het westerzieken huis, waar bleek dat hij was over leden. BIJBELDAGEN OP DE „TILTBNBERG" Van vrijdagavond 13 februari tot 0zondagavond 15 februari a.s. is op de die intense spanning kan verdragen, I Tutenberg te Vogelenzang een sa- onwaarschijnlijkheden graag op de koop toe neemt en boven de veertien jaar is, ervaren. Trianon heeft de charmante film „Heimweh, dort wo die Blumen blühn" wederom voor een week ge prolongeerd. De KFC stelde de leef- menzyn voor jpnge vrouwen, waar zij haar kennis van en liefde voor de H. Schrift kunnen verdiepen o.l.v. pa ter dr L. Terstroet SMM uit Nijme gen Voor beide weekends worden na dere inlichtingen gaarne verstrekt door mej. B. Timmerman, de Graal Zilkerweg 38, Vogelenzang.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2