Docos moest beide punten bij leider Spoorwijk achterlaten3-1 rfiiiBi-nru Geslaagd Indoor concours te A dam SJC had weer doelpuntenhonger en scoorde zesmaal tegen ASC MAANDAG 29 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA f, Docos heeft de laatste wedstrijd Burgmeijer die het leer het beslis- van het jaar 1958, tevens de laatste sende tikje gaf, waar keeper Wanst,, van de eerste helft der competitie, mede door de gladheid, overheen niet met winst kunnen beëindigen, dook (10). Voor de rust kwam in Met 31 hebben de rood-witten aej deze stand, ondanks de vele pogin- eer moeten laten aan koploper Spoor- gen van beide zijden, geen verande- wijk. Het voornaamste wapen, waar- ring. mee de Hagenaars hun meerderheid Nadat de prima leidende scheids toonden, was: snelheid. Want telkens) rechter Wagner voor de tweede helft waren zij een fractie van een secondehad laten aftrappen zagen we enkele eerder om de bal te spelen. Bij Do cos liet ook het afgeven van de bal te wensen over. Nu hadden de blauw witte Hagenaars ook niet over geluk te klagen, want enkele malen was het een Spoorwijk-been of de lat en paal, die succes in de weg stonden. De in goede verstandhouding ge speelde wedstrijd begon een half uur te laat doordat de bus met Docos- spelers de juiste koers kwijt was en na vele omzwervingen door Den Haag te laat bij het terrein arriveer de. Docos verrichtte op het gladde, doch goed bespeelbare veld de aftrap. Maar al spoedig was het de thuisclub, die een licht overwicht op het Do- cos-doel uitoefende. Keeper Wanst liet zich echter niet passeren. Een maal moest hij zelfs ver uitgelopen een zweefduik verrichten om onheil te voorkomen. Langzaamaan bracht Docos het spel in evenwicht. In de 25e minuut zagen we een gevaarlijke aanval van de Leidenaars en na een hard schot van Jan van Marwijk was het de paal, die reddend doelman Vogel te hulp kwam. Na ongeveer een half uur spelen kwam het eerste succes voor Spoorwijk. De beide lin- kervleugelspelers brachten de bal goed op en het was linksbinnen BELANGSTELLING IN ENGELAND GROEIENDE. Prof-voetbal is op het ogenblik een goede „business" in Engeland. Volgens exacte gegevens hebben na melijk in de eerste helft van dit sei zoen 19.500.806 toeschouwers de league- en bekerwedstrijden bijge woond, een aantal, hetwelk dat van de overeenkomstige periode van vo rig jaar met 933.299 overtreft Docos-aanvallen, die echter op niets uitliepen. Spoedig ging de strijd weer gelijk op. Spoorwijk was de geluk kigste met haar aanvallen en na tien minuten werd via de rechtervleugel het tweede doelpunt gescoord. Maar de rood-witten gaven de moed nog niet op. Spoedig daarna kreeg Docos twee corners te nemen op de linker vleugel, die geen succes brachten. Bij de tweede corner was de bal uit gegaan, en na de ingooi belandde de bal voor de voeten van Henny Stuif zand, die tussen een kluwen van spe lers de bal in de touwen joeg (21) Met deze stand was dus nog van al les mogelijk, en aan beide zijden werd hard gewerkt. Maar zoals we in de aanhef schreven, de snelheid en het geluk gaven de doorslag. Het derde doelpunt van Spoorwijk was mede te danken aan het niet vol doende optreden van de Docos-ver- dediging, die n.l. vergat de bal weg te werken. Ondanks hard zwoegen DAAROM is Mascotte 3x beter! (Advertentie) van beide ploegen bleef het 31 en eindigde deze aantrekkelijke wed strijd in de snel vallende duisternis. Indien de weersomstandigheden het toelaten krijgen we zondag reeds de returnwedstrijd tussen beide ploe gen te Leiden. DOSR op het zwaar bespeelbare eigen terrein op Hillegom behaalde, zou doen vermoeden, dat de Veen- ders het wel erg gemakkelijk gehad hebben. Niets was minder waar, want gezien de verhouding in het veld en het vertoonde spel, was nie mand, zelfs met de 30 voorsprong van DOSR bij het ingaan van de rust, nog voor honderd procent ze ker van een Veense overwinning 1 Wel was het een goed geleide wed- Manchester United heeft nog altijd j strijd, met Hillegom, door haar vol- de grootste aantrekkingskracht voor houden tot in de laatste minuut als de Engelse voetballiefhebbers. Het j een sportief verliezer. Reeds bü de gemiddelde aantal bezoekers (in i aftrap toonden de Veenders er danig thuis- en uitwedstrijden) was 51.677; zin in t€ hebben, want de gevaar- vorig jaar was dit moyenne „slechts i üjke aanval, die zij lanceerden, werd 46.573 per wedstrijd. De „Mancu- slechts met 'moeite door keeper Lan- nians" hebben verschillende clubs l geveld weggewerkt Aan het ver- reeds aan een goede recette gehol- j dienstelijk werk van de Hillegom pen. Ook voor Blackburn Rovers, doelverdediger in de beginphase, dit jaar gepromoveerd naar de eer- waarbij echter een schot van W. v d ste divisie, is het een gunstig sei- Tang eenmaal door de staander ge zoen: de belangstelling steeg met ge- keerd moest worden, werd in de 7e middeld 12.188 toeschouwers per minuut wel enige afbreuk gedaan wedstrijd. Sundgrland, voor de eerste 1 toen hij de spekgladde bal niet vol keer in de geschiedenis gedegra- Jhm j deerd, daarentegen ontbeert weke lijks de recette van 8758 toeschou wers. De „top" was dit jaar de derby tussen Arsenal en Tottenham Hot spur: 65.565 toeschouwers. Verwacht wordt, dat de totaal-cij DOSR overtrof zichzelf en klopte Hillegom met 5-0 De grote overwinning, welke te brengen door J. van Veen ten val doende onder controle had en de actieve J. van Veen geen moment aarzelde door keihard in te knallen (10). Hillegom antwoordde hierop resoluut met enkele gevaarlijke aan vallen, waarbij haar rechtsbuiten Jansen eenmaal tegen de lat knalde. In de 26e minuut had DOSR echter wederom succes toen de bal onver- fers van dit seizoen die van vorig wachts voor het Hillegom heiligdom jaar aanmerkelijk zullen ovetreffen, belandde, waren de beide backs al wordt rekening ehouden met een hierdoor zo verbluft, dat zij vergaten vermindering van de belangstelling in te grijpen. De DOSR-linksbuiten in de komende weken (mist sneeuw). w oiijerhoek aarzelde echter niet en Volgens Alan Hardaker de secre- zijn fraaie schot bleek nu ook kee- tans van de league, zijn beter voet- per Langeveld te machtig (2—0). In bal en felle strijd, vooral aan de top de 34e minuut werd W. v. d Tang van de eerste divisie, de voornaam- voor het Hillegomdoel ten val ge ste factoren geweest, die tot de bracht, waarbij hij zelf de toegeken- groeiende belangstelling hebben ge- i de penalty oerhard inkogelde (3—0). leid. Ook het betere gedrag van de i in dezelfde minuut echter was de spelers en de verbeterde comfort penalty-stand weer gelijk, want nu voor de toeschouwers hebben velen, was het van Amsterdam, die met een die na de oorlog minder interesse handsbal het DOSR-doel in gevaar hadden voor de voetbalsport, naar zijn mening weer naar de velden ge lokt. Een belangrijke factor noemde Hardaker voorts de grote steun van de pers. EGYPTE VERSLOEG WEST- DUITSLAND MET 2—1. De nationale voetbalploeg van Egypte heeft gisteren te Kairo een bracht. Maar zoals reeds verschillen de malen in deze competitie wist de DOSR-keeper J. Oomen met een snelle uitval, de door de Hillegomse rechtshalf van Eek genomen straf schop, uit het doel te stompen. Na de hervatting trok Hillegom fanatiek ten aanval, waarbij het voor de gasten te betreuren was, dat deze menigmaal door buitenspel werd on- vv_ PUP Wm B derbroken. In de 16e min. kwam verrassende 21 zege behaald op DOSR wel wat fortuinlijk aan haar het team van West-Duitsland. Bij de Jier°e. doelPunt- Toen n 1. Olyerhoek rust was de stand 11 De Duitse ploeg trad niet in de sterkste formatie aan, hoewel het duel op Egyptisch verzoek als een officiële interlandontmoeting gold. De „overmoed" kwam Sepp Herber ger duur te staan, want de Egypte- naren, getraind door een Hongaarse oefenmeester, bleken in de laatste jaren opmerkelijke vorderingen te hebben gemaakt en zij hebben de strijd, dank zij een uitstekende tech niek, goed combinatiespel en hoog tempo, langdurig beheerst. Vooral in de eerste fase konden de Duitsers zich op het steenharde veld de ontmooeting werd gespeeld bij een temperatuur van 20 graden Cel-1 Dr will Meisl voetbalexpert bij sius - zich nauwelijks efectief ver- uitstek en redacteur van het Engel- weren tegen hun atletische, verras- j se maandblad „Worlds Sports", heeft de bal voor doel wilde plaatsen, schoot hij hierbij de bal hard via het been van de Hillegom rechtsback langs de verblufte keeper Langeveld (40). Niettegenstaande Hillegom in feite een geslagen elftal was, ble ven zij moedig doorvechten. De ver dediging der Veenders gaf de gasten hierbij echter weinig kans om tot scoren te komen en 10 min. voor het einde wist de Hillegom-verdediging een DOSR-aanval slechts tot staan voor het jaar 1958 een voetbalrang- lyst samengesteld, die hem, zoals hij zelf zegt, „meer vijanden dan vrien den zal opleveren".. Wat dit laatste betreft zal Meisl in Nederland alleen maar vrienden verwerven, want ons nationale team wordt op één lijn send beheerst spelende tegenstan ders. De Duitse achterhoede werd herhaaldelijk ontwricht en doelman Tiikowski moest meermalen al zijn capaciteiten tonen. Na 27 minuten kregen de Egyptenaren tenslotte toch een 10 voorsprong, dank zij de technisch zeer bekwame rechts half Fanagili, die een toegekende strafschop benutte. Tien minuten la ter zorgde rechtsbinnen Morlock, uit een pass van de goed bewaakte Rahn, echter weer voor een gelijke stand (1—1). Ook in de tweede helft was Egypte aanvankelijk sterker en de zwakte van de Duitse „Nachwuchs' bleek duidelijk. De beslissing viel reeds na vijf minuten door een prachtig doel punt van de slagvaardige midden voor Aleh Selim (21). Duitsland kreeg daarna iets meer kansen, maar doelman Abdel Gelil de beste speler van het veld voorkwam een gelijke score. De tweede wedstrijd tussen beide teams wordt op donderdag 1 jan. a.s. gespeeld, opnieuw in het stadion van I lië, Portugal, Zwitserland, Kairo dat gisteren volkomen uit- j Oost-Duitsland, Roemenië, te brengen. De toegekende penalty door Paul van 't Hart genomen, bracht de stand op 50 voor DOSR. Zo won DOSR wederom, zij het mis schien wat geflatteerd. Lutt'le uren van 't oude jaar resten, Dan komt weer een nieuw Jaar ten leste; Neemt het goede u voor En zet dat ook door: 'H het beste!" Inz. Hr. P. Z., Maas tricht ontv. I fl. TIP 4- 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe. Limericks inz. aan H. Bootz - A'dam. (Advertentie) BLAUW ZWART—VFC 3—1 Blauw Zwart heeft gisteren voor een aardige verrassing gezorgd door van het toch heus niet zwakke VFC met 31 te winnen. Verdiend te winnen ook, maar de Wassenaarders hebben het niet cadeau gekregen. Dadelijk na de aftrap was Blauw Zwart gevaarlijker in de aanval en als gevolg daarvan wist H. v. d. Ploeg reeds vrij spoedig de score v<?or de thuisclub te openen na mooi com binatiespel van de voorhoede. Naar mate de eerste helft verstreek werd de tegenstand der Vlaardingers ster ker en ondernamen zij verschillende gevaarlijke aanvallen, die evenwel dank zij het goede werk der verde diging voor Blauw Zwart geen na delige gevolgen hadden. Na de rust werd het veld door de staag neervallende regen steeds moeilijker te bespelen. Blauw Zwart bleef evenwel in de meerderheid en ook gevaarlijker in de aanval, waar bij W. Noordervliet zeer actief was. Toen J. Dekleermaker de stand op 20 had gebracht, leek het erop of VFC zich zou gaan herstellen, doch door goed werk van doelman Van Leeuwen en dank zij de hulp van Vrouwe Fortuna slaagde BI. Zwart erin stand te houden. De beslissing viel tenslotte toen Van Dongen het derde BI. Zwart-doelpunt scoorde (30). VFC bleef evenwel volhouden hetgeen zijn beloning vond in een verdiend tegenpunt van de rechts binnen (31), waarmede het einde kwam. Teylingen, nog steeds in mineur, verloor met 3-4 van Warmunda Op een zwaar, maar bespeelbaar Gielen kwam, doch deze wist het veld had de ontmoeting plaats tus sen Teylingen en Warmunda. De gas. ten trapten af en enige minuten was het een rustig verkennen. De eerste goede aanval was voor Teylingen, maar de achterhoede wist corner te maken, waaruit de bal door War munda werd weggewerkt. Na 6 mi nuten spelen zette Warmunda een mooie aanval op en ook dit leverde een corner op. Deze werd goed voor gezet, maar na enig gerammel kwam de bal weer in het middenveld. De midvoor van Warmunda kreeg de bal te pakken en loste een hard schot op het Teylingen-doel. De aalgladde bal kwam tegen de binnenkant van de paal en werd weer tot corner ver werkt. Kort hierop kreeg Warmunda een vrije trap, waarbij de bal uitste kend door Gielen werd gestopt. De blauw-witten kwamen steeds weer terug, doch verder dan enige corners kwam het niet. Na een half uur spe len kreeg Warmunda een vrije trap wegens hands. Een hard schot wist Gielen, ten koste van een corner, te keren. Uit deze goed genomen cor ner wist Henk Vergeer met een prachtige kopstoot Warmunda de lei ding te geven (01). Deze voorsprong was van korte duur, want in dezelf de minuut gaf Fr. van Kesteren War- monds keeper het nakijken (11). Nu kwam ook Teylingen er beter in en Hoogervorst loste een kanjer op Warmunda's doel, maar de keeper redde op het nippertje. Direkt hierop reageerde de midvoor van Warmond en loste een zacht schot op het Tey lingen doel (12). Na de thee was het Teylingen, die fel kwam opzetten, maar de Warmun- da-achterhoede wist steeds weg te werken. Ook enige corners hadden geen resultaat. De aanvallen van Warmunda waren gevaarlijker en Gielen ny>est steeds handelend op treden, vooral tegen de Warmunda- linksbuiten. Na een kwartier dachten we Warmunda weer te zien doelpun ten toen de rechtsbuiten alléén voor WIELRENNEN LEIDSE REN- EN TOURVER. SWIFT De uitslag van de gisteren te Noori ■■■PHH gig— eesteld met nloetren als Noord-Ier- i wijkerhout gereden rit voor de cycle gesteia metr Ploegen^ ais iNoora-xer- cross COmpetitieluidt als volgt: A en B land, Peru, Hongarije, Wales, Schot land, Chili, Tsjecho-Slowakije, Oos tenrijk en Paraquay. Het is onmogelijk volgens Meisl om elk land apart te klasseren, aange zien vele landen elkaar nooit ont moeten. Hij heeft dan ook de ploe gen zoveel mogelijk in groepen on derverdeeld met inachtneming van de behaalde resultaten van dit jaar. De ranglijst ziet er als volgt uit: Groep I: Brazilië. Groep II: Frank rijk, Zweden, West-Duitsland, Zuid- Sla vië. Groep III: Engeland, Argen tinië, Uruguay, Spanje, Bulgarije, Rusland. Groep IV: Noord-ïerland, Peru, Hongarije, Wales, Schotland, Chili,, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Nederland, Paraguay. Groep V: Ita- - België, Mexico, verkocht was (30.000 toeschouwers). Polen, Ierland, Denemarken. klasse: 1. j. v. Wet' 2. H. Grimbergen, 3. B. Zoet. 4. C. Vertegaal, 5. P. Otto. C klasse: 1. A. Steenvoorden, 2. A. v Zijp, 3. J. Hilgersom, 4. W. Hilgersom, 5 W. Schaverius, B klasse: 1. F. Brittijn, 2 F. v. d. Broek, 3 F. Leemans. Te Zeist werd Jan van Wetten in de cycle cross georganiseerd door Te.npo uit Soesst, 4e Wim Knoppert 7e en Hen van Gent 10e. Bij de aspiranten wist Bertus Zoet de 2e plaats te bezetten. IJSHOCKEY Op de Hoky-baan te 's-Gravenhage werden zaterdag twee wedstrijden ge speeld tussen jeugdteams van de Hoky en van de Duitse club Düsseldorf. De Nederlandse jeugd verloor beide ont moetingen. Het team, samengesteld uit spelers tot 16 jaar met 03 (02, 01 00) en de ploeg met spelers van 16—18 jaar met 4—6 (11, 23, 12). leer te pakken. Kort hierop was het toch Warmunda, die het derde doel punt scoorde (13). Teylingen gaf zioh niet gewonnen en door goed af geven van Van Kesteren wist Hoo gervorst de achterstand met een goed doelpunt te verkleinen (23). Drie minuten later was 't gebeurd voor Teylingen toen Warmunda Gie len verraste en de stand op 24 bracht. Teylingen verslapte en War munda probeerde dat uit te buiten Toen er nog enige minuten te spelen waren probeerde Van Kesteren de bal van Warmunda's keeper te be machtigen, deze werd echter kwaad en gaf de Teylingen-man een trap. De verdiende penalty werd door - Hoogervorst resoluut ingeschoten st£*Fd op 22 bracht. Felle strijd in het puissance-spring concours bracht drie winnaars Zaterdag leverden maar liefst vijf winnaars op. Want het sluitstuk van deze voor de organisatie zo succesvolle dag de puissance kreeg een onverwacht slot toen na de tweede barrage, waarin Willie Schee- ren, de Duitser Gunther en Herrie Wou ters van den Oudenweijer foutloos over de drie hindernissen met de grijze muur van 1.80 meter als grootste moeilijkheid waren gekomen, op verzoek van de deelnemers de wedstrijd beëindigd werd. Zij wilden hun kostbare dieren drie concoursen op het met zijn 1,50 meter minst zwaar ijjkencje witte hek. In het springconcours 5 l'Américaine kwamen alleen Patrick Moizard met „Qui d'Avril", Peter Stackfleth met „Scholli" en Willie Scheeren" met ..Audacieuz" foutloos rond. De tijd be sliste echter ten gunste van de Frans man, die een bijzonder gelukkige avond had, want hij had enkele hindernissen wel aangeraakt, maar niet omver ge worpen. Poetske Arts had met „Theresa" tien liever niet blootstellen aan een nog I hindernissen prachtig gesprongen, grotere hoogte op deze zware grond en elfde en laatste hield haar van een zowel de jury als het publiek, dat tot foutloos af. Toen zij echter na deze de laatste plaats de RAI bezette, konden deze bezorgdheid waarderen. De eerste drie geldprijzen werden door de ruiters gedeeld. De medaille van H.M. de Koningin en de „Reming- ton-coupe" vielen b(j loting deel aan de Duitser Gunther. Willie Scheeren handhaafde zich za terdag als meest succesvolle ruiter van het concours door in de middag met „audacieux" beslag te leggen op de eerste plaats in het jachtparcours. De eerste buitenlandse winnaar was zater dagavond de Fransman Patrick Moi zard, die in het concours l'Américaine met het kleinst mogelijke verschil (1/5 seconde) de Duitser Peter Stackfleth met „Scholli" naar de tweede plaats verwees. Ook hier behoorde Scheeren met „Oudacieux" tot de favorieten en een welverdiende derde plaats straf- puntloos veroverd deed hem de groe ne band voor het algemeen klassement om de „Prix du Vainqueur" behouden. Patrick Moizard uit het 100 km. ten noordoosten van Parijs gelegen dorpje Saint Mard werd het middelpunt van een extra huldiging. HiJ kreeg van dok ter Hans Tetzner namens het olympisch stadion een Delfts blauw bord omdat hij op 3 januari a.s. in het huwelijk zal treden. De huwelijksplechtigheid zal worden geleid door broer Charles Moi zard, de burgemeester van Saint Mard. In de nacht van vrijdag op zaterdag was met man en macht gezwoegd om de grondlaag, die vrijdag niet geheel had voldaan, te verbeteren. De onderlaag van klei was stevig gewalst en door meer zaagsel aan de toplaag toe te voe gen werd een piste bereikt, waarin aan merkelijk beter gesprongen kon worden Het best kwam dit tot uiting in de puissance, waarin niet minder dan J2 van de 23 gestarte combinaties foutloos door de eerste ronde kwamen, waarin de grijze muur met een hoogte van 1,50 meter de voornaamste hindernis was. Van die twaalf overleefden er evenwel slechts vier de eerste barrage. De muur was toen verhoogd tot 1,60 meter. Merk waardig genoeg strandde Peter Stack fleth in de tweede barrage niet op de nu op 1,80 meter gebrachte muur, maar WSB—ZANDVOORTMEEUWEN (GESTAAKT 2—2). De vriendschappelijke wedstrijd, die WSB gistermiddag tegen de 2e klasser Zandvoortmeeuwen speel de, is halverwege de tweede helft met gelijke stand 2—2 gestaakt, we gens een enkelbreuk van de WSB- rechtshalf J. van Duin. Een hardwerkend en enthousiast spelend WSB heeft gedurende de eerste helft kans gezien de rustiger, maar efficiënter werkende Zand voortmeeuwen in bedwang te hou den. Het eerste doelpunt in deze, het aanzien volkomen waard zijnde wedstrijd werd de beloning voor een taai doorzettende Fl. Meeuwenoord tegen de in het begin te zelfverze kerde Zandvoort-defensie. Lang heeft WSB van de voor sprong niet mogen genieten, want kort daarop scoorden de gasten uit een goede aanval de gelijkmaker (11). De gasten namen zelfs een voorsprong en het was de WSB- rechtsbuiten Augustinus, die het voorbereidende werk van Meeuwen oord en Van Eeden afrondde met een harde kopstoot en daarmede de (34). Nu probeerde Teylingen weer alles. Warmond verdedigde zich uit alle macht. In de laatste minuut moest Hoogervorst van Teylingen tot 4 maal toe een corner nemen doch doelpunten kwamen er niet en toen de scheidsrechter affloot was War mond opgelucht met deze verdiende en sportieve overwinning. Na de rust speelde WSB voor wat het waard was en korte tijd was het Zandvoortmeeuwen-doel voortdurend in gevaar. Midden in die episode kwam de voor J. van Duin fatale botsing. Kermend van pijn bleef hij liggen en na door dr. Van Praag te zijn behandeld, werd hij naar een ziekenhuis in Leiden vervoerd. Op een technisch goed spelend ASC, heeft SJC gisteren op eigen terrein op regelmatige en verdiende wijze twee kostbare punten ver overd, waardoor zij een goede slag hebben geslagen om zich uit de ge vaarlijke zóne weg te werken. Het veld, hoewel glad, was prima be speelbaar en ondanks het minder gunstige weer hebben de talrijke toeschouwers kunnen genieten van een spannende en in een goede ver standhouding gespeelde wedstrijd. Toen te kwart voor drie SJC de aftrap deed werd het leder direct door de gasten overgenomen, doch zij ondervonden, dat de verdediging der gastheren safe was. Met verre trappen zette deze telkens haar aan val aan het werk en met succes, want toen na 5 min. spelen Rozijn de bal op handige wijze aan de vrij staande P. Vink doorgaf, maakte deze geen fout en met een hard, hoog schot gaf hij de gastendoelman geen schijn van kans (10. Een volgende stormloop van ASC om de stand weer op gelijke voet te brengen stuitte af op de uitstekende verdedi ging. Voorshands bleef het spel ge lijk opgaand, met SJC iets gevaarlij-1 door de verdediging ker in de aanval met het gevolg, dat' toen na een kwartier spelen P. Vink een goede voorzet afgaf aan Rozijn, deze in moeilijke positie via de staander 20 inzette. De gasten be gonnen nu met alles op de aanval te zetten met het gevolg dat zij SJC ge heel op eigen helft terugdrongen. In deze periode ontpopte Lolkes de Beer zich als een zeer gevaarlijke aanvaller, zo zelfs, dat hij zonder veel steun van zijn medespelers na hindernis niet dóór maar néést de finishlijn uitreed werd zij door de jury gediskwalificeerd. Haar protest had na lang praten succes en met 21 punten verdrong zij Mady Koster ruimschoots van de vierde plaats. Zondagmiddag had Scheeren bewezen behalve een uitstekend ruiter, ook een voortreffelijk kaartspeler te zijn in het concours „speel uw spel", waarin 12 hindernissen naar speelkaarten waren genoemd. Harten-aas was met 80 pun ten het hoogst gewaardeerd, terwijl ruiten-zeven slechts tien punten ople verde. De keuze van het parcours was vrij, maar het is duidelijk, dat de har ten-aas het meest in trek was. Scheeren was een der weinigen die er slaagde deze hindernis tweemaal foutloos te springen. In de ene minuut die elke deelnemer tot zijn beschikking had, gooide Scheeren met „Audacieux" „Po ker aas" op tafel, wat hem 580 punten opleverde. Daarmee verbeterde hij zijn eerder in de middag met „Berenice" ge leverde prestatie met maar liefst 30 punten. Na hem slaagde niemand er meer in zoveel goede kaarten uit te spelen en dus waren de eerste en de tweede plaats voor de in dit concours zeer op dreef zijnde Brabander. Lange tijd had de Fries Tjeerd Velstra die met „Charmante" het eerst rond was gegaan, met 510 punten de leiding gehad. Pas tegen het eind slaagde de Belg Smeets met „Evagoras" erin het totaal van Velstra te evenaren, zodat dit tweetal ex aequo op de derde plaats kwam. In het jeugdspringconcours debuteer de H.K.H. prinses Margriet, die op 20 de cember j.l. haar vergunning B van de Nederlandse hippische sportbond heeft gehaald, zeer verdienstelijk. De in een beige rycostuum geklede charmante prinses, maakte met „Koralle" slechts één foutje. Maar dat kostte haar een zekere tweede plaats en omdat er be halve Marijke van den Dungen nog vier jeugdige combinaties foutloos rond wis ten te komen eindigde de prinses op de zesde plaats. Er werd evenwel ook ge let op de stijl en het regelmatige rijden en hierin bleek prinses Margriet op Marijke van den Dungen na, alle andere combinaties de baas te zijn. De resultaten van de dressuurproef M-nationaal om de „Sportevenementen- prijs" was: 1. mevr. I. Siem-Roderwald (Bilthoven) met „Barcelona", 252 pnt; 2. P. H. Oosthout (Soest) met „Fritzlar" 248 pnt; 3. A. J. Pot (Hilversum) met „Schwanhard", 246,5 pnt; 4. J. Nijl'and (Den Dolder) met „Elan", 246 pnt. Dressuurproef L nationaal: 1. P. A. Voorsluys (Oud Leusden) met Siegfried 321 punten; 2. D. Siem (Bilthoven) met Akteur 312 pnt; 3. J. Nijland (Den Dolder) met Aron 309'/s pnt; 4. Ir. A. O. van Rijsdijk (Maarn) met Jeep 305'/t pnt; 5. P. Oosthout (Soest) met Antritt 304'/» pnt. Springconcours nationaal voor junio ren om de „Daro-prijs" (10 hindernis sen met een maximale hoogte van 1.20 meter. Minimumtempo 350 meter per minuut. Toegestane rijtijd 72 sec). Leng te parcours 390 meter. 1. Adrie van Hout (Nijmegen) met „Rakker" 0 straf- punten 40.4 sec.; 2. Rog de Jong (Am sterdam) met „Flügelmaus" 0 strafpun- ten 41.8 sec. Het concours werd besloten met een intenationaal springconcours om de Heineken's prijs. Dit concours bestond uit twee gedeelten. Eerst een wedstrijd over 400 meter met tien hindernissen (12 sprongen) met een maximum hoogte van 1.40 meter en een toegestane rijtijd van 74 seconden en vervolgens een wedstrijd over 320 meter met 7 hinder nissen (10 sprongen) met een maximale hoogte van 1.50 meter en een toegestane rijtijd van 00 seconden. De resultaten van deze twee wedstrijden werden bij elkaar opgeteld en gaven toen de vol gende totaal uitslag: 1. H. J. M. Wouter6 van den Oudenweijer (Eist) met „Leut- nant" str.pnt. 136.8 sec.; 2. W. Schee ren (Vught) met „Audacieux" 8 str.pnt. 105.4 sec.; 3. A. Ebben (Den Haag) met „Schwartzro6sel" 8 str.pnt. 121 sec.; 4. W. Gunther (Duitsland) met ..Astral" 8!4 str.pnt. 129.2 sec.; 5. W. Schmidt (Duitsland) met „Abenteuer" 9 str.pnt. 135.2 sec. BOKSEN DON JORDAN IN ARREST De wereldkampioen in het welterge- wicht Don Jordan te Los Angeles is ge- arresteerd r.adat politiebeambten een 23 min. in een scrimmage voor doel I smeulende marijuana sigaret in zijn auto de stand op 2-—1 bracht. Hoewel de j hadden gevonden. Ook vier andere inzit- thuisclub zich weer spoedig uit de tenden werden in hechtenis genomen. De omknelling wist los te werken, had- P°lltIe greep in omdat de wagen, met den de schoten op het ASC doél niet g?" a"n eevaarlljk de gewenste uitwerking doordat de Don jirdan, dle op 6 maarl te st. gastenkeeper steeds resoluut wist in Louis zijn pas gewonnen titel tegen de te grijpen en dan zijn aanval weer oud-kampioen Virgil Akins moet verde- aan het werk zette, met het gevolg digen, zeide dat hij niets van narcotica dat 6 min. voor rust Lolkes de Beer afwist, en in het bijzonder niet van Ma- nogmaals hetzelfde bravourstukje rÜuana °P de hoogte was. uithaalde en de stand op gelijke voet bracht (22). Met de rust reeds in zicht kwamen de SJC-ers gevaarlijk in de aanval, waarbij Nic. de Ridder met een prachtige omhaal 32 depo neerde. In de tweede helft begon SJC di rect met een flinke veldmeerderheid om deze praktisch niet meer af te staan en na een serie hoekschoppen wist C. Alkemade na 12 min. spelen de stand op 42 te brengen. De gas ten gaven zich echter nog lang niet gewonnen en wisten, gestuwd door het goede spel van Vreeken, soms gevaarlijk door te breken. Een dezer aanvallen leverde hun een hoekschop op en deze goed voorgezet, werd van SJC SCHAATSEN KEES BROEKMAN IN IIAMAR In Hamar zijn gisteren bij een tempera tuur van zes graden onder nul nationale schaatswedstrijden gehouden, waaraan ook Kees Broekman deelnam. Alv Gjestvang won de 500 meter in de snelle tijd van 42.8 sec. Arve Schoeyen eindigde in 44 seconden op de tweede plaats en Roald Aas werd met 44.1 se conde derde. De tijd van Kees Broek-nan, die zx aequo als tiende eindigde, was 46.1 sec. De 5000 meter verliep voor onze land genoot beter. Ditmaal eindigde hij als derde met een tijd van 8 min. 35.4 sec. Odd Lundberg werd winnaar van de race in 8 min. 29.7 sec. en Roald Aas kwam met 8 min. 33. sec. op de tweede plaats. Op de 1000 meter waren Alv Gjestvang en Arve Schoeyen weer de snelsten. Hun tijden waren respectievelijk 1 min. 30 1 sec. en 1 min. 35.1 sec. WEDSTRIJDEN IN TRONDHEIM In Trondheim werden bij een tempera eigen doel gewerkt (43). Het klei ne vleugje van hoop bij de ASC-ers werd echter spoedig teniet gedaan, want vanaf de aftrap trok de thuis club ten aanval en met een hoog schot in de uiterste hoek kogelde P. tuur van acht graden onder nul interna Vink 5—3 in de touwen. Met dit re- tlonale schaatswedstrijden gehouden. De sultaat was het pleit beslecht en Jwced s'«e E"«E?r „W°P lw« afstan toen Rozijn in een soloren 8-3 ^"jooó min "JaY™ maakte speelden de gasten de nog kia5aeman, over vier afstanden belette resterende tijd een verloren wed- i hij de eerste plaats mei een totaal van Strijd. I 189.330 punten.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6