Jaarvergadering van de KVNWV kreeg onverwacht scherp karakter Kein Donner opnieuw Ned. Schaakkampioen J=E=5 Nederlandse Roeibond zwichtte voor data Aegir-wedstrijden De laaisie hindernis deed hei hem MAANDAG 22 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Valken mei Draconzeilen, Flying juniors nieuwe Eenheidsklasse Ernst Crone, de aftredende voorzitter van de Koninklijke Verbonden Neder landse Watersport Vereenigingen, is za terdag op de jaarvergadering van het verbond op grootse wijze gehuldigd. Het voorstel van het bestuurslid Simon de Wit, hem tot erelid van het verbond te benoemen, werd door de afgevaardigden met ovationeel applaus begroet. Ir. J. Loeff kondigde even later aan dat Ernst Crone, die sedert 1934 voorzitter van de KNVWV is bovendien de Lucassen-pen- ning werd toegekend voor zijn grote ver diensten voor de watersport. Tevoren had een vertegenwoordiger van de Unie voor watertoerisme aan de heer Crone „de Watertoerist in het groot" de Unie penning voor 't jaar 1958 aangeboden en de scheidende voorzitter dank gebracht voor het vele werk in het belang van het watertoerisme verricht. Ernst Crone heeft het niet gemakke lijk gehad, tijdens" deze laatste jaarver gadering. die onder zijn leiding werd ge houden. De voornaamste oorzaak daar van wat het voorstel van de vereniging „Het Witte Huis" tot het instellen van een nieuwe Eenheidsklasse. „Het Witte Huis" had bedoeld, „het instellen van een nieuwe eenheidsklasse, nl. de „Fly ing junior", en dus het voorstel nie* ge heel juist geredigeerd. Uit de toelich ting van de vereniging, die op de agen da stond, en uit het commentaar van het bestuur bleek de bedoeling van „Het Witte Huis" evenwel duidelijk. Ondanks vaak felle pleidooien van de afgevaar digde handhaafde de voorzitter zijn vergadcrtechnische weliswaar juiste standpunt, dat slechts over een nieuwe eenheidsklasse kon worden gesproken, en niet over de „Flying junior" klasse. Hot debat kreeg een emotioneel verloop, vooral doordat het bestuurslid de heer H. Wesselo. die zijdelings bij het debat betrokken raakte, plotseling in felle be woordingen verklaarde, dat hij het ten zeerste betreurde, dat het bestuur wetende dat er bij het redigeren van het voorstel een fout was gemaakt niet meteen contact had opgenomen met „Het Witte Huis" om tot een juiste redactie te komen Na anderhalf uur van vaak ver hitte deba'ten werd een compromis ge vonden. Het (oniuiste) voorstel werd aanvaard en de technische commissie zal nader onderzoeken of de ..Flying junior" in aanmerking komt om deze nieuwe na tionale klasse te worden. De overige agendapunten werden vlot afgewerkt. Slechts over het voorstel van het bestuur, met ingang van 1 januari 1959 ook in de valkenklasse het eebruik maken van uit synthetische stoffen ge weven zeilen toe te staan, werd hoofde lijk ges'emd en met 68 tegen 39 stem men aanvaard. Het voorstel van de Noord Nederlandse Watersoort Bond. de nationale kampioen schapwedstrijden in de Regenboog-, de Jan Hein Donner heeft zijn titel van kampioen van Nederland behouden. Gis teren beb aide Donner uit zijn afgebro ken partij tegen mr. Spanjaard (9e ron de) het benodigde halve punt. Hij bracht zijn totaal op 8 punten en dat kan door geen andere deelnemer meer worden overtroffen Wel kunnen van Scheltinga die zijn afgebroken partij uit de 5e ron de tegen Barendrecht verloor, en Cort- lever nog met de Hagenaar gelijk komen doch in dat geval behoudt de kampioen van 1957 toch zijn titel. Dé resultaten van de tiende ronde: Orbaanmr Spanjaard 01; van Schei- tin ?avan Weezei afgebroken, later re mise overeengekomen. Cortlevervan don Berg 10: dr. Barendrechtir. van Donk afgebroken: JonkmanRoesse' 01: Donner was in deze ronde vrij. Uit de zevende en tiende ronde zijn af gebroken partijen uitgespeeld. De resul taten waren: Roesselvan Scheltinga 1—1: Barendreptir. van Donk De stand luidt thans: 1. Donner 8 pnt: 2. Cort'ever 7 nnt: 3. van Scheltinea 5* pnt en 1 af«rebr. partij: 45. dr. Baren- dregt cn mr. Soaniaard beiden 5 pnt; 6 van den Berg 4* nnt en 1 af<?ebr. oartij; 7. ir van Donk 3* nnt; 8 Roessel 3* nnt (uit 101; 9 van Weezei 3 pnt: 1011 Orbaan en Jonkman beiden 2 nnt. Met uitzondering van Roessel moeten alle deelnemers nog een partij spelen. HET 21e HOOGOVENSCHAAKTOERNOOI De Zuidslavische grootmeester Trifu- novic. die oorspronkelijk was eenoemd als deelnemer aan het 21e Hoogoven- schaaktoernooi, dat van 8 t.m. 18 januari te Beve'-wiik wordt gehouden zal niet komen Hij wordt vervanpen door de Ar gentijnse grootmeester Erich Eliskases Verder is bericht ontvangen, dat de Spaanse meester Toran zal deelnemen. LAWNTENNIS VERENIGDE STATENITALIë 50. Het Amerikaanse tennisteam heeft in de tweede interzonefinate van het toer nooi om de Daviscup met 50 van Italië gewonnen Gisteren brachtpn Alex Ol mede en Barry te Peth (West Austra lië) ook de laatste twee enkelspelen op hun naam. SCHERMEN NEDERLAND WON VAN SPANJE Tijdens de eerste dag van de twee daagse sehermwedstrijden tussen Spanje en Nederland, die zaterdag en zondag te Madrid werd gehouden, hebben de Ne derlandse schermers 14 overwinningen behaald tegen de Spanjaarden 8. Bü het Floret-schermen dames boek ten de Nederlandse v rtegenwoordigers 14 overwinningen. De heren zegevierde op Floret 10 maal (J. Kars 4. H. Sauer- bier 2. J. Mak 2. W. Mandl 2). De Nederlandse schermploeg heeft ook gisteren een wedstrijd gewonnen. De Ne derlanders kwamen 38 maal tot een overwinning. De Spanjaarden konden hier 26 overwinningen stellen. Op de tweede dag zegevierde onze landgenoten op sabel met 97 door Sauerbier 2. Mandl 0. Kardolus 4 en Hei- dendijk 3 maal, maar de degenschermers moesten met een 115 nederlaag genoe gen nemen: Dwinger 1, Kardolus 0, Mandl 2 en Kars 2. 16 M2-, de Valken- en de Vrijheidsklasse in 1959 op het Sneekermeer te houden werd bij acclamatie aangenomen. Het door de heer J. Kraaier ontworpen jeugdbootje werd voorts als nationale eenheidsklasse voor onderlinge wedstrij den aanvaard. Met algemene sstemmen werd de heer A. J. Dragt gekozen tot opvolger van Ern6t Crone. De aftredende besstuursle- den P. J. van der Giessen. ir. N. E. Ser- vatius en L. van der Steur werden her kozen. De heer J, D. Luder, die niet her kiesbaar was, zal worden opgevoed door de heer van Coeverden en in de vaka- ture Coors werd voorzien door de benne ming van de heer D. H. Reinders Het bestuur werd voorts uitgebreid met de heer A. E. Dudok van Heel Jr. Evenals in voorgaai e jaren werd ook voor 1959 een prijsvraag uitgeschreven Ditmaal luidt de opdracht een kieljacht te ontwerpen met een zeiloppervlak van 20 k 25 M2. De kampioenschapswedstrijden in de Regenboog- de Valken-, de 16 M2- en de Vrijheidsklassc zullen op 8, 9, 10 en 11 augustus op het Sneekermeer wor den gehouden. De wedstrijden in de Dra ken-, Flying Dutchman- en Finnjollen- klasse op 5, 8, 12 en 13 september op het IJsselmeer en de wedstrijden in de Pam pus-, 12 M2-, 01 ympiajollen-, Stern-, ei 12 Voetsjollenklasse op dezelfde dagen op de Westeinder. Wedstrjjdkalender. Tenslotte werd de wedstrijdagenda voor 1959 vastgesteld. De voornaamste evenementen kregen de volgende data toegewezen: 2 en 30 maart: Loosdrecht Int, Flying Dutchman- en Int. Finnjol- lenklasse. 27, 28 juni en 4. 5 juli: Westeinder zeil wedstrijden, 16—18 mei Goud.e Zeilweek, 3 Juli: aanbrengwedstrijden Llmuiden Den Helder: 12—16 Juli: Braassemweek; 18—22 juli: Kaagweek; 25—27 juli: Nieuw Loosdrechtweek; 31 Juli, 1r aug.: Hollandweek I: 69 aug.: Holland week II. 810 augNat. Jeugdwedstrij den Goudse Zeilweek: 811 aug. Kamp. wedstrijden op Sneekermeer: 1416 aug; Flevorace: 1520 aug.: Sneekweek: 22 25 aug.: Alkmaardermeerwedstrljden, 5 6. 1213 sept. nationale kampioenwed strijden Westeinder. 2920 sept.: Reser- vedagen nationale kampioenschappen, 26 27 sept.: Na-Braassem. Sierke arm was nodig bij de winnende Bolton Wanderers Bolton Wanderers, speciaal doel- De uitslagen luiden: Eerste divisie: man Eddie Hopkinson, heeft zaterdag ArsenalPreston North End 12; in de uit-wedstrijd tegen Leeds Uni- I Birmingham CityAston Villa 41; ted gespeeld met de geruststellende zekerheid „de sterke arm van het ge zag" achter zich te weten. De gewel dige doelmancapaciteiten van Hop kinson, die vele malen voor het En gelse nationale team uitkwam, ver droten enkele fervente Leeds-aan hangers zozeer, dat zij met allerlei voorwerpen begonnen te gooien. Toen Eddie Hopkinson zich hierover bij de scheidsrechter had beklaagd, wer den enkele stevige politie-agenten achter zijn doel geposteerd om ver dere ongeregeldheden te voorkomen. Geïnspireerd door deze „rugdek king" wisten de mannen uit Bolton een zwaar bevochten 43 zege te be vechten, die hen aan de top van de Engelse eerste divisie bracht. Leider Wes Bromwich Albion zag zijn wed strijd tegen Luton Town namelijk na 09 minuten gestaakt, omdat de voort durend vallende regen het veld in 'n soort zwembad had veranderd. Toen de wedstrijd afgesloten was de stand gelijk: 11. De ontmoeting moet ech ter worden overgespeeld. Arsenal zakte verder af. De Gun ners leden zaterdag hun derde ach tereenvolgende nederlaag op eigen terrein, ditmaal tegen Preston North End (12). Preston North End dankt de overwinning vooral aan de 16-ja- rige doelman John Barton, die uit het vierde elftal „promoveerde" naar de topploeg en een geweldige wedstrijd speelde. De stand in de eerste divisie ziet er, wat betreft de vijf hoogstgeklas- seerde teams, als volgt uit: 1. Bolton Wanderers 22 wedstr. 29 pnt., 2. Wol verhampton Wanderers 2228; 3. Preston North End 2328; 4. West Bromwich Albion 2127 pnt en 5. Arsenal 2327 pnt. Als gevaarlijkste „outsider" geldt momenteel Manchester United, dat zaterdag zijn vijfde achtereenvolgen de overwinning behaalde. Hoewel zij de wedstrijd maar met tien man be ëindigden, versloegen de „Mancu nians" Chelsea met 32. Bobby Charlton, Engelands nationale bin- nenspeler, verscheen na de rust we gens een knieblessure niet meer op het veld. Maar ook dat was voor de ploeg van Busby geen bezwaar om Chelsea de vijfde nederlaag in 6 wed strijden toe te dienen. De onlangs door West Ham United voor ruim 300.000 gulden gecontrac teerde Phil Woosman, scoorde zater dag het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club in de wedstrijd tegen Portsmouth. Het was overigens niet het enige West Ham-doelpunt, want de doelman van Portsmouth moest in totaal zesmaal de bal uit het net ha len. Onderaan in de eerste divisie werd de positie van Tottenham Hotspur, ondanks het gelijkspel tegen Black pool (00) nog wat ongunstiger. Lei- cester City won namalijk met 10 van Everton en deed daarmee de voorlaatste plaats over aan de „Spurs", die nu 7 punten uit 22 wed strijden hebben. Aston Villa sluit de rij met 16 pnt. De scheidrechters in Engeland zijn van mening, dat de Engelse voet balbond, ondanks de onlangs afge kondigde maatregelen tegen spel- verruwing, te zachtzinnig tegen over treders van de reglementen blijft op treden. In het blad van de scheids- rechtersbond, die meer dan 12.000 leden telt, schrijft redacteur Cyril Jackson onder meer: „Ondanks de strenge bepalingen die de F.A. heeft afgekondigd worden overtreders meestal slechts gewaarschuwd en ge zegd, dat ze in de toekomst goede sportlieden dienen te zijn. Op zijn hoogst krijgen <ij een schorsing van een week, doch zelfs dat is al een hoge uitzondering. Het heeft geen zin spelers van het veld te zenden, in dien men van tevoren weet, dat de strafcommissie van de bond geen harde maatregelen durft te nemen". De scheidsrechtersbond heeft aan de F.A. voorgesteld de kwestie nader te bespreken, doch dit voorstel is docr de voetbalbond verworpen. Blackburn RoversNewcastle United 30; BlackpoolTottenham Hotspur 00; ChelseaManchester United 23: EvertonLeicester City 0-1; Leeas UnitedBolton Wanderers 34; Manchester CityBurnley 14; Nottingham Forest—Wolverhampton Wanderers 13; West Bromwich Al bionLuton Town 11 (gestaakt na 70 minuten); Westham United Portsmouth 6—0. Tweede divisie: BarnsleyCardiff City 32; Brighton and Hove Albion Middlesbrough 46; Bristol Rovers Ley ton Oriënt 13; Derby County Huddersfield Town 31; Grimsby TownLiverpool 2—3; Ipswich Town Scunthorpe United 31; Rother- ham UnitedBristol City 12; Shef field UnitedCharlton Athletic 50; Stoke CityFulham 41; Sunder landLincoln City 20; Swansea TownSheffield Wednesday 40. DE VOETBALTOTO. Weer is deze week het aantal in zendingen en het bedrag voor de voetbalsport hoger geworden. Er werd niet minder dan 456.425 inge legd door 299.788 inleggers. De eer ste prijs werd daardoor 127.800, de tweede 54.770. Voor de hoofdprijs had zich gisteravond één deelnemer met 14 goede uitslagen gemeld, ter wijl er voor de tweede prijs reeds 35 gegadigden waren. PROTEST IN INTERNATIONALE WEDSTRIJD TE GENèVE CDNA-Sofia heeft bij het bestuur van de Europese Voetbalunie 'n pro test ingediend naar aanleiding van het beslissingsduel tegen Athletico Madrid om een plaats in de kwart finales van het Europese bekertoer nooi. De Bulgaren verloren deze wedstrijd, die op donderdag jl. te Genève werd gespeeld en na de reglementaire speeltijd met een half uur verlengd moest worden, met 31, hoewel Athletico lange tijd numeriek in de minderhèid was. C.D.N.A.-Sofia ver ijt de Span jaarden onsportief gedrag en meent dat de Zwitserse scheidsrechter Mel- let de strijd niet meer beheerste. In het protest zeggen de Bulgaren bo vendien, dat de heer Mellet in de eerste helft ten onrechte een doel punt vn CDNA heeft afgekeurd. De Bulgaarse ploeg verlangt van het bestuur van de Europese Voetbal unie, dat de wedstrijd geheel zal wor den overgespeeld. HOCKEY PIONIERS TE STERK VOOR BATAVIEREN: 4—0. De kandidaten voor het Nederlands hockey-elftal hebben de centrale bij eenkomsten van 1958 zaterdagmiddag besloten met een goede en nuttige oefenwedstrijd. Op het drassige en lang niet gemakkelijk te bespelen veld van SCHC in Bilthoven wonnen de onder de naam „Pioniers" uitkomen de A-spelers met 40 van een elftal van de Batavieren, dat voor deze ge legenheid met o.a. de Ruitèr, Keulen, van Grimbergen en Kristen in het veld kwam. Maar hoe geducht dit Batavieren- elftal er onder aanvoering van voor zitter Reus op papier ook uitzag, voor de fel spelende ploeg van de Pioniers was het team toch te zwak In de aanval van het voorlopig Ne derlands elftal was vooral Zwier op eigen terrein kennelijk in zijn ele ment. Met prachtige passes en snelle solo-acties bracht hij Reus en Keulen telkenmale op het „verkeerde been" Dat hij het zelf niet verder bracht dan tot één doelpunt was dan ook voornamelijk aan het klevende veld te wijten. Ook middenvoor de Beer was zeer gevaarlijk. Heren West le klasse: Be FairSCHC 0—2; Laren—BMHC 1—1. Dames. West le klasse: Be FairKie viten 11. DAAROM is Mascotte 3 x beter Ruim 5H uur hebben de vereni gingsafgevaardigden gisteren nodig gehad om, onder leiding van de lieer C. E; van der Ploeg, de niet al te omvangrijke agenda van de jaarlijk. se algemene vergadering van de Ne derlandse roeibond af te werken Langdurig vooral waren de debat ten, die ontstonden bij de samenstel ling van de nationale wedstrijdagen da voor 1959 en bij een bestuursvoor stel inzake wijziging van de over gangsbepalingen van de lichte klasse naar andere categorieën. Het probleem ten aanzien van de wedstrijdagenda was, dat Aegir en de Koninklijke/Holland-bekercommissie hun wedstrijden op dezelfde data hadden geprojecteerd, t.w. 20 en 21 juni. De Koninklijke kon de oudste rechten laten gelden, Aegir kwam met het argument, dat het in ver band met de lustrumviering geen an dere data kon accepteren. Nadat de voorzitter van de Koninklijke Neder, landse Studenten Roeibond de ver gadering voor een voldongen feit had geplaatst door mede te delen dat de studenten-roeiverenigingen in ieder geval aan de wedstrijden van Aegir zouden deelnemen, werd tenslotte een compromis bereikt: Aegir kreeg de gevraagde data en de Koninklijke verplaatste de wedstrijden naar 4 en 5 juli, de oorspronkelijke data der na tionale kampioenschappen. De wed strijden om de Koninklijke/Holland beker zullen nu tevens gelden als wedstrijden om de nationale titels: géén precedent, aangezien ook in 1924 en 1946 de Nederlandse kam pioenschappen met andere wedstrij den werden gecombineerd. De kwestie van overgang van de lichte klassen naar andere catego rieën werd op voorstel van het be stuur voorlopig opgelost door de be- ialing, dat een lichte roeier door het ehalen van een nationaal kampioen schap senior wordt voor één jaar te „bevriezen". Deze beslissing geldt al leen voor nationale wedstrijden. Op de algemene jaarvergadering in 1959 zal de kwestie definitief worden ge regeld. De Nederlandse roeibond maakt op het ogenblik een periode van bloei door. In zijn openingsrede deelde de heer van der Ploeg mede, dat het le denaantal in 1958 was gestegen van 9535 tot bijna 10.000. Het bestuur kreeg van de afge vaardigden de toezegging dat zij een zekere mate van „dirigisme" zullen accepteren op het punt van voorbe reiding op Europese tltelwedstrijden. De heer van der Ploeg zei in dit ver band, dat de organisatie van deze wedstrijden, mogelijk in 1963 of 1965 aan Nederland zullen worden toege wezen. Hij pleitte voorts voor een andere mentale instelling van de Ne derlandse roeisters op dergelijke top wedstrijden. „Het is bij onze dames nog te veel een sportief spel, geen harde concurrentiestrijd". De jeugd zal in de toekomst roeien in de Overnadase Skif (1416 jaar) en de Gladde Skif (1618 jaar), waardoor men vooral de techniek wil verbeteren. De oefengieken zullen over enkele jaren van de wedstrijd- banen verdwijnen. Het numm^ Vier zonder Stuurvrouw werd van het programma der nationale kampioen schappen afgevoerd. De nationale roei- wedstrijdkalender De nationale wedstrijdkalender voor het seizoen 1959 werd tenslotte als volgt samengesteld: 5 April: kampioenschap van de Amstel (heren). 26 April: kampioenschap van de Amstel (dames). 2 Mei: Benelux-jeugdwedstrijden op de Amstel. 3 Mei: Varsity. 910 mei: wedstrijden van de Zaanlandse. 22—23 Mei; wedstrijden van Hol- landia. 3031 mei: nachtwedstrijd van Wil lem III. 67 Juni: Amsterdamsche Roei bond. 20—21 Juni: lustrum wedstrijden Aegir (te Delfzijl). 4—5 Juli: Koninklijke/Holland-be- ker, tevens nationale kampioenschap pen en nationale jeugdkampioen schappen. 7—8 Juli: Télegraafbeker. 18 Oktober: lange afstandwedstrijd Delft—Den Haag. SCHAATSENRIJDEN GOEDE TIJDEN VAN NEDERLANDERS IN NOORWEGEN De Nederlandse schaatsenrijders keur- ploeg heeft zaterdag in het Noorse plaats je Fagemes onderlinge wedstrijden ge houden op de 1500 meter. De omstandig heden waaronder werd gereden waren goed. Het vroor zes graden. Winbaar werd Jan Pesman, in de tijd van 2 min. 20.4 sec., waarmee hij slechts 1,2 seconde boven zijn -rsoonlijk record bleef. De uitslag was: 1. Jan Pesman 2.20,4; 2. Wim de Graaf 2.21.3; 3. Arie Zee 2.21.4; 4. Jeen van der Berg 2.21.9; 5. Jaiques Vogels 2.24.0; 6. Chris Meeu- wisse 2.29,8. De Nederlandse kernploeg reed verder de 500 meter. De uitslag luidde: 1. van der Grift 44.1 sec 2. de Graaf 45.1 sei., 3 Koeleman 45.1 sec., 4. Vogels 45.7; 5. van den Berg 45.8; 6. Arie Zee 46.3; 7 Houter 46.7; 8. Meeuv issen 46.8, 9. Pes man 46.9. Op de 5000 meter werd Pesman eer ste in 8.36.7 en van den Berg tweede in 8.37.2. Tijdens nationale schaatswedstrijden in Lillehammer zijn bij een temperatuur van 4 graden onder het nulpunt en goed ijs zowel op de 500 als op de 5000 meter matige prestaties geboekt. Alv Gjestvang was op de 500 meter met 42.7 sec. de enige uitzondering. Op de 5000 meter werd Sverre Haugli eerste in 8.27.4, gevolgd door Gunnar Nilsen 8.28,9, Thorstein Sandholt 8.31 en Sven Erik Sogge 8 33.3. Kees Broekman, die als lid van Hamar startte, werd vijfde in 8.36. Op de Hokij-baan in Den Haag wer den zaterdag tv. 2e wedstrijden gespeeld tussen jeugdteams van de Hokij en de Duitse club Krefeld. De Nederlandse jeugd verloor beiontmoetingen. Het team, dat samengesteld was uit spelers tot 16 jaar, met 1—4 (0—0 0—1 1—3) en de ploeg met spelers van 1618 jaar zelfs met 1—9. (1—2, 0—6, 0—1.). In het sportpaleis te Antwerpen heeft gisteravond het Haagse HokiJ-team met 93 de Antwerpse ijshockeyclub versla gen. De tussenstanden waren: 51, 21 en 2—1. HOKIJ-TEAM VERSLOEG STANDARD LUIK Het HokiJ-team heeft zaterdagavond te Luik in een vriendschappelijke wedstrijd de ijshockeyploeg Standard Luik met 11—5 verslagen. De tussenstanden waren 6—2, 2—0, 3—3. BILJARTEN JAARVERGADERING K.N.B.B. Er is op de jaarvergadering van de K.N.B.B. veelvuldig en met gloed volle woorden afscheid genomen van voorzitter W. Eeuwijk, die echter als vice-voorzitter in het bondsbestuur zal terugkeren, een afscheid van se cretaris-penningmeester A. W. H. van Haaren, die zijn laatste jaarverslag in 1 uur 9 min. 42.4 sec. voordroeg en van bondsbestuurder D. Eller- broek, die tot lid van verdienste werd benoemd. De nieuwe voorzitter van de bond werd bij enkele kandidaatstelling drs J. j. van Vliet (Rotterdam), die de bond enkele jaren geleden al als vice-voorzitter heeft gediend. Een belangrijk punt van de i vormde het voorstel om de contribu tie te verhogen van 2,50 tot 3,00. Er waren nogal wat afgevaardigden, die zich aanvankelijk daartegen ver zetten, maar na een langdurige dis cussie werd het voorstel toch bij ac clamatie aanvaard. Het ledental van de K.N.B.B. is vrijwel stationair gebleven. Van 790 verenigingen met 12.269 leden op 31 oktober 1957 kwam de bond tot 830 verenigingen met 12.094 leden op 31 augustus 1958. Mr D. E. Lionibeker voor Piet van de Pol Op de gisteren gehouden jaarver gadering van de K.N.B.B. heeft Piet van de Pol een van de hoogste on derscheidingen in de Biljartsport ont vangen, de mr D. E. Lionibeker. Dit kleinood wordt uitgereikt aan hem. die zich bijzonder verdienste lijk heeft gemaakt voor de biljart- sport. Hoe groot die verdiensten wel moeten zijn blijkt uit het feit, dat de beker slechts tweemaal na de oorlog werd toegekend. Piet van de Pol, die in zijn biljart- loopbaan al 24 nationale-, 1 Europese- en 2 wereldtitels heeft behaald, kreeg de Lionibeker niet daarvoor, maar omdat hij in maart van dit jaar in Gent in het Europees kampioen schap 47/2 een partij in één beurt uitmaakte en daarmee het absolute record in deze spelsoort als eerste ter wereld vestigde. Voorzitter W. Eeuwijk noemde deze serie een „monument van «nauwkeu righeid, toewijding en meesterschap' ATLETIEK JAN VERGEER WON CROSS TE ROTTERDAM De Boskoper Jan Vergeer heeft giste ren de jaarlijkse cross van de afdeling Rotterdam der KNAU gewonnen. Hij legde het zware modderige parcours van 9 kilometer, dat in en rondom het Kra- lingse bos was uitgezet, af in 29 min. 9.8 sec. tweede werd de Minervaan Dick de Bruin en derde de b-klasser Henk Christ. Een veldloop voor dames over 1000 m., werd een overwinning voor mej. Snel (ALO Rotterdam). De uitslagen luiden: Heren: 1. Jan Vergeer (AV 47. Bos koop) 29 min. 9.8 sec.; 2. Dick de B~uin (Minerva, Rotterdam) 29 min. 26.6 sec.; 3. Henk Christ (Sprint, Breda) 29 min. 27.2 sec. (le b-klasser); 4 Thomas Stolk (Gouda) 30 min. 40.6 sec.. Dames, 1000 meter: 1. mej. Snel (ALO. Rotterdam) 3 min. 36.4 sec.; 2. mej. van Gastele (LDA, Den Haag) 3 min. 53.— sec. Een tuimelpartlj tijdens de zater-1 werd lagen beide paarden nog nek 1 berijder af. Het was voor Staghoun dag te Hurst Park (Engeland) gehou- aan nek. Toen kwam de laatste hin- toen geen moeite meer de race te den „Henry VIII" steeplechase: tot dernis, en die bleek voor Flame Gun winnen een seconde voordat de foto genomen I teveel: het paard viel en wierp del

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8