DUINSTREEK Opstandelingen-activiteit op Sumatra Veel hamerstukken in de Rijnsburgse raad MAANDAG 22 DECEMBER 1958 DE L51DSE COURANT PAGINA 5 HILLEGOM Zaterdagavond kwam het personeel van „Van Herwaarden's kalkzand steenfabrieken" voor een kerstviering 'bijeen in de cantine te Hillegom. De leden van de personeelsvereniging waren vergezeld van hun dames. De voorzitter van V.H.K., de heer E. van 't Voort opende de bijeen komst. Hij heette in het bijzonder welkom ds G. Toornvliet, geref. pred, te Bloemendaal, dr L. G. A. van Noort, studentenpastoor te Leiden, pastoor H. J. A. Theissen, kapelaan J. v. d. Waart en de heren Van Her waarden met hun dames. Geopend werd met het zingen van: „Nu zijt wellekome", daarna las me vrouw D. J. van Herwaarden het kerst-evangelie, volgens Lucas 2: 614. Dr L. G. A. van Noort hield een meditatie over „God ingedaald in de nood van de wereld". Na het lied: „Nu daagt het in het Oosten" medi teerde drs G. Toornvliet uit Bloemen, daal over: „God ingedaald in onze levensnood". Daarna werd het lied „Stille Nacht" gezongen en darana was het woord aan de heer D. J. van Herwaarden, president-directeur van de N.V., die er voor waarschuwde dat het jaarlijks herdenken van Kerstmis en andere feesten geen sleur mocht worden. Staande werd daarna gezongen: Ere zij God. Mej. Daudey uit Lisse begeleide de liede ren op de piano. Baldadigheid. Omstreeks 12 uur, zondagmorgen, werd door een paar voetballende jongens een ruit inge trapt van de Julianaschool. Om 2 uur namiddags liepen een drietal jongens over de Meidoorn- straat toen een van hen door een ko geltje uit een luchtpistool juist boven zijn oog werd geraakt. De jeugdige daders kwamen op het politiebureau terecht. Een bezoeker van de bioscoop werd de toegang geweigerd, waarschijnlijk omdat hij nog te jong was. Hij ver trok maar even daarna gooide hij een ruit in van 25 x 25 Hij is nog on vindbaar. Iedere zondag wordt er een of an der verkeersbord in de Hoofdstraat andersom gekeerd of uit de grond gehaald. Gisteren stond er ook weer een tegen een lantaarnpaal. Geb.: Magdalena Gerarda Geertrui- da d. v. A. Nederstigt en G. C. Liever- se; Christina Cornelia Maria d. v. C. J. Witteman en J. M. Lomftierse; An- dré Richard z. van R. Heidema en L. H. Boelhou wer; In grid Hendrika d. v. H. Soet en S. Nikiforenko. Ondertr.: G. A. Homringhausen en C. J. Geurts; J. P. Visser en 0- J- Uiten daal; J. C. Koot en M. J. van der Lans; C. W. M._ Slobbe en P, M. van Schagen. Getr.i P! C. van Ruiten en T. M. Buekens; F. J. van der Jagt en A. Vos; M. F. van Trigt en C. J. M. Oudejans; W. J. Wijnbout en C. C. de Kuyper; B. M. Bultink en C. M. G. Rusman; H. van Klaveren en M. G. Schipper. Overl.: C. van der Star, Cr. echt genote van T. Turk, 83 jr. NOOPOWUK Verbetering Schiestraat en Lageweg gegund. Door de dir. van gemeen tewerken is namens B en W het ver beteren de vekeersweg ged. Schie straat en Lageweg, alsmede hét aan brengen van een rijwielpad en ge deelte voetpad gegund aan de fa. C. A. Langeveld te Alphen a/d Rijn voor 158.900.-. Geboren: Clasina M. J. dr van J. C. Hoo'tgamer en J. C. Caspers; Dirk zn van J. Barnhoorn en G. v. d. Niet; Franciscus zn van H. Th. Caspers en A A. de Haas; Lëonardus J. zn van H. J. Barnhoorn en H. W. Strooband. Ondertrouwd: J. J. v. d. Geest en J. C. V. d. Meer; W. H. v. Graas en H. E. Th. Sluijs; J. A. J. Faase en M. M. Th. E, Alkemade. Getrouwd: J. P. v. d. Star en M. Th. Hermans; C. Vlieland en J. Cor- nelissen. Overleden: Charles L. Cocqheijt 85 j.; Johanna M. Reij 86 j.. wed. van Bijl. jaarvergadering veilingver. „FLORA" De voorzitter van de veilingvereni ging „Flora", de heer T. Kralt, kon gistermiddag eeh groot aantal leden welkom heten op de jaarvergadering Van de vereniging. Een speciaal wel kom kreeg het ere-lid, de heer C. Paauw. De heer Kralt vroeg de aan dacht van de leden voor zijn onder werp: „Rondom de export". Toen ik aldus spreker in 1922 nog maar pas vOorzitter van „Flora" was: héb ik hét bestuur voorgesteld, bolblöemen te gaan exporteren, daar dit gezien de hoge kosten voor de particulieren practisch niet mogelijk was. Spr. ver geleek dié dagen met de tegenwoor dige tijd: de strijd in Zwitserland bolbdoenbloembol er de Euro- markt. Na deze opening kreeg de secr., de heer den Haan, gelegenheid tot het lezeri Van notulen en jaarver slag. Aan het einde van het boekjaar, op 30 sept., bedroeg het aantal leden pfecies 1COO. Nog nimmer is in het bestaan van „Flora" over enig boek jaar een omzetcijfer "ah 10.401.487,30 gülden bereikt. De dag- en weekorn- zet gaven ook een verbetering van de bestaande records. De hoogste dagom» zet werd op 2 apfll '58 genoteerd t.w. 140.747,44 en de week van 31 maar! tot 5 april had de grootste week om zet. 053.384,01) op 27 aug. j.l. werd de tien millioen volge aakt. Bij de 'bestuursverkiezine werden de aftr.- be6tuul'slêdên t.w. voorz. Kralt en de heren P. V. Rijn en Dan. van Egmond Weer herkozen beide laatstèn als e- den van bijstand. De balahs winst- en verliesrekening sloot met een bedrag van 1.057.192.44 waarin een winst van 128.738,10 begrepen. Door de voorzitter werd een paar toeliahtingen op de explontatierekening gegeven aangaande de enigszins hoge kosten van reclame in Zwitserland. Aange nomen werd een voorstel van het be stuur om een nieuwe koelcel te bou wen, getracht zal worden om in deze koelcel een gelegenheid te maken waar de temperatuur niet koel, maar juist tegenovergesteld zeer warm zal zijn, daar dit nodig is voor Fresia en Ornithoglaium. Ook zullen 'n achttal boxen gebouwd worden Het veiling percentage werd vastgesteld op 4% 2%. SASSENHEIM Geb.: Willem z. v. H. v. d. Pols en M. H. J. Bakker; Johannes F. M. z. v. G. L. v. Raay en E. Dozeman; Johan nes C. M. z. v. A. M. v. Haasster en C. J. Schrama; Hendrikus A. z. v. M. J. v. 't Noordende en W. J. v. Beek; Johanna M. d. v. J. v. d. Slot en P. v. d. Eist. Ondertr.: N. Hey en A. M. Verhoog; F. A. v. Kesteren en B. P. C. Allard; F. J. Rewijk en J. B.- Wassenaar. Getr.: J. Th. Postma ën D. v. d. Leest; J. C. Houwelingen en H. Hen derson. Overl.: A. Miete de Groot, 75 jrC. van RijdenDames, 91 jr. ST0MPWIJK BROMFIETSER LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over elf is de 26-jarige L. van H. uit Leidschendam met zijn bromfiets in de Dr. van Noortstraat geslipt en ge vallen. Hij kreeg zeer ernstig letsel aan het hoofd. Dr. Kortmann verleen de eerste hulp. Hij achtte het nood zakelijk, dat Van H. na toediening van het H. Oliesel zonder verwijl ver voerd zou worden naar een zieken huis in Leiden. Volgens de laatste berichten is het levensgevaar geweken. De duo-passagier, de heer Van E., eveneens uit Leidschendam, kreeg 'n lichte shock en kon naar huis ver voerd worden. L.T.J. De gehouden districts-kla- verjasavond in de afdeling Zoeter- meer is zeer goed geslaagd. Er was een goede opkomst uit alle afdelin gen en er werd fel gekaart om de mooie prijzen. Als eerste werd geno teerd de heer A. Hydra en tweede werd G. d. Velde, beiden uit Ber- kel. Derde J. v. Vliet uit Stompwijk, 4e J. Goes uit BleisWijk. Op 23 dec houdt de afdeling Bleiswijk een prijs- jasavond ten bate van de Afrika- -alarm-aktie, bij de heer Valkenburg Als prijs wacht o.a. de kerstbout. Ook de dames worden verwacht. VOORSCHOTEN DIPLOMA-UITREIKING „VEILIG VERKEER". Burgemeester C. J. v. d. Hoeven heeft in het Cultureel Centrum aan zeventien cursisten van de verkeers- cursus van de afd. Voorschoten van het Verbond voor Veilig Verkeer het diploma uitgereikt. Na een kort in leidend woord door de voorzitter, mr. Drossart Bentfort richtte de burge meester zich tot de geslaagden en in het bijzonder tot de best-geslaagde, de heer J. W. d. Reus. Het verheugde spr. dat ook een gemeenteraadslid, de heer N. Lamboo, geslaagd was. Burgemeester v. d. Hoeven sprak de wens uit, dat alle raadsleden het di ploma zouden behalen Na een spel letje hersengymnastiek tussen drie verpleegsters en drie leden van de Nederlandse Spoorwegen, werden door de heer Grooss natuuropnamen Uit Oostenrijk vertoond. Geslaagd. De heer B. D. Herm* sen alhier slaagde voor het accoun tants-examen van het Nederlands In stituut voor Accountants te Amster dam. Schaken. Uitslagen Groep 1: dr van SchaickSmit 10; Braggaar Jr.Maat 01; v. d. KooiP. Se- gaar 01; van OsBraggaar Sr DE VOORSCHOTENSE SPORT RAAD BIJEEN. In „AHemansgeest" kwamen 12 van dc 19 bij de Voorschotense Sport raad aangesloten sportverenigingen bijeen, om een vrij korte agenda af te werken. De vice-voorzitter, de heer L. J. van Aken sprak het ope ningswoord, waarin hij met vreugde mocht vaststellen dat, gezien het aan tal afgevaardigden, de Sportraad nog springlevend is. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de oud-voorz., de heer Van Lookeren Campagne, waarin deze de redenen uiteenzette waarom hij gemeend had zijn functie ter be schikking te moeten stellen. Het bestuursvoorstel om tot uit breiding van het aantal bestuursle den over te gaan, had de algehele instemming van de aanwezien. Tengevolge van het bedanken van de voorz. en het intrekken van de candidatuur van de heer Veld huizen van Zanten, werden de he ren M. Dirksen, C. Fortanier en J. Teske door enkele candidaatstelling in het bestuur opgenomen. Voor het voorzitterschap waren slechts de heren Dirksen en Forta nier candidaten Bij de tweede stem ming verkreeg de heer Dirksen de reglementaire helft-plus-1. De heer A. G. v. d. Linde onthulde de plannen voor het jaar 1959. Het ligt in de bedoeling om te komen tot een jaarlijkse sportdag, die ge houden wordt op Hemelvaartsdag. Ook voor 1959 zal men trachten binnennsportavonden en filmcauserie avonden te beleggen. De rondvraag: door de grote toe name van het aantal leden van de handbalsport dreigt het sportveld complex aan de Juliana van Stolberg laan overbelast te worden en daarom dringt de ver. aan op het op korte termijn uitzien naar een vijfde sportveld. Daarbij wordt gedacht aan het braak liggend terrein bij het ten nispark. Voorts wordt er op gewezen, dat men bij het bouwen /an nieuwe gymnastiekzalen aandacht moet be steden aan de binnensporten, die haar speciale eisen kent wat bijvoor beeld de afmetingen betreft. Het contact dat de Sportraad heeft met de gemeente ligt tot nu toe al leen maar op 't vlak van het sport veldencomplex. Aangaande het be heer hiervan, is de sportraad ook door de raad als adviserend lichaam officieel erkend. Alle pogingen van de Sportraad om dit advies ook te laten gelden voor de andere sporten, zijn tot nu toe door b. en w. van de hand gewezen. Dit was aanleiding voor de heer Van Lookeren Cam pagne om zijn taak neer te leggen. De heer Kalverkamp wilde het ge meentebestuur verzoeken, gedelegeer den te benoemen in de Sportraad om zodoende tot een beter en nuttiger contact met de gemeente komen. Maar het bestuur moest deze gang van zaken van de hand wijzen omdat het bestuur van de Voorschotense Sportraad indertijd in volle vrij heid is gekozen door de sportvereni gingen zonder inmenging van wel ke instantie dan ook. Dan gaat het nu niet aan om gedelegeerden in dit bestuur op te nemen, waarbij men de vrijheid van handelen min of meer prijs geeft. Dat er door de vereni gingen personen in het bestuur wor den gekozen, die toevallig ook raadslid zijn, kan zijn voordeel heb ben en als dit zo is, dan zal het be stuur er ook gebruik van maken, maar deze opzet ligt in een geheel ander vlak dan de heer Kalverkamp voorstond. De vice-voorzitter dankt de heer v. d. Linde voor zijn uit eenzetting en spreekt zijn waarde ring uit voor het werk van de heren Campagne en Kalverkamp gedaan in het belang van de Voorschotense sport. Met de wens dat de moeilijke start van deze Sportraad, in de toekomst wat vlotter van stapel zal gaan be sluit de heer Van Aken de vergade ring. Het bestuur van de Voorschotense Sportraad is nu samengesteld als volgt: Voorzitter: M. Dirksen; vice- voorzitter: L. J. van Aken; secr.: J. M. Janssen; penningm.: J. H. Schoon beek; leden: D. Anker, C. Forta nier, J. Teske, A. G. van der Linde. Plotseling reisverbod Volgens een te Djakarta uitgege ven legercommuniqué hebben troepen van de regering onlangs 105 opstan delingen, onder wie een voormalige kapitein van de marine, gedood en een officier gevangen genomen bij een razzia van drie dagen in het dis trict Merangin. in Djambi. Het betrof hier restanten van de strijdkrachten der opstandelingen, die op nadering der regeringstroepen uit de plaatsen Bangko, Muara Bungo en Muara Aman waren gevlucht en werden op gevangen, toen zij de grens tussen Zuid- en West-Sumatra wilden over schrijden. In verband met deze opstandelin genactiviteit staat een bericht, dat het aan Indonesiërs verboden is naar Singapore te reizen. Een Britse zakenman, die zojuist uit Medan was gekomen, heeft zon dag te Kuala Lumpur meegedeeld, dat het in Medan onrustig is en dat het aantal militairen, die goed gewa pend zijn en er goed gevoed uitzien, zeer is toegenomen. In de omgeving van de stad, aldus deze zakenman, opereren opstandelingen. Functionarissen van de „Garuda Indonesian Airways" hebben zondag meegedeeld, dat het verbod voor In donesiërs om naar Singapore te rei zen tot 24 december zou duren. Het verbod betreft geen buitenlanders, to zeiden zij. Er zyn echter minstens twee be richten uit Medan geweest over bui tenlanders die op weg naar Singapore in Medan moesten uitstappen. De begroting De voltallige gemeenteraad heeft gisteravond de jaarlijkse „tractatle", de gemeentebegroting voorgezet ge kregen nadat ze eerst een agenda van twintig punten had afgewerkt. Op een ingekomen chculaire van G. S. om de jaarwedde van de wet houders met 20 te verhogen be schikt het college var. B. en W. af wijzend. Zij beuoudt zich het recht voor in de toekomst de 20 wel toe te kennen. Het prov. bestuur heeft zijn goedkeuring gehecht aan de bouw van een bejaardentehuis mits de. financieringskosten op ,ange ter? mijn gewaarborgd zijn tot op heden is dit nog niet gelukt. B. en W. worden gemachtigd in 1959 een vlottende schuld aan te gaan Van maximaal 650.000. Enkele percelen grond uilen op nieuw worden verhuurd. In de woningcommissie werd de heer C. v. Egmond als nieuw lid be noemd. De door B. en W. voorgestelde per sonen voor de commissie „Grondaan kopen cn uitbreidingsplan" werden benoemd. Evenzo die voor de com missie „georganiseerd overleg". De raad ging z.h.st accoord met de aan koop van grond Chr. Geref. kerk. Het bedrag per leerling voor 1989 is vastgesteld op f 46. Het Rhêuma- fonds krijgt een subsidie van l/« ct. per inwoner. Daar het snelverkeer o| de Hee- renweg wel gevaar oplevert voor voetgangers stelt de heer v. d. Gug- ten voor. een wandelpad aan te leg gen vanaf de Hofstraat naar de Lan- gevaart achter de huizen, aan de Heerenweg; ƒ225.000 zal in rekening courant bij de N. V. Banken voor Ne derlandse Gemeenten worden opge nomen. Voor de bouw Van het politie bureau zal de gemeente grond ver kopen voor f 20.i"r m2. Met „Spinoza" wordt de voorge- 0— 1; dr van Schack—Sluyter 0— 1. [stelde lening aangegaan. Een mie- Groep 2: V. d, WielAnker 1—0;verstand was over de kwalificatie van Groenenberg—Kuneken h-'i; Ver-j de gemeeftte-werklieden was de oor straten—R. Vermet 1—0; Kouwenho- zaak vi\ een uitgebreide bespreking. ven^W. Berkhuijzen 1—0; Hullé- De heren H. de Mooy, K. Zandberg man—van Boekei V2—'2- N. Segaar en D. v. d. Mey vormen een commis- Grobben 1—0; v. d. Marei—Noortsie van advies voor een nieuw regle- 1; N. Noort—Ewijk 1—0. ment van orde voor de vergadering Gisteravond hield de schaakvereni ging Voorschoten het jaarl-ijkse Kersttoernooi. Hiertoe werden de le- de Raad, Hamelpunten waren tenslotte de vaststelling vergoeding aan pachters den in groepen ingedeeld en werden teelgrond langs het Oegstgeester- Shelschaakwedstrijden gehouden. Het kanaal en de voorlopige vaststelling werd een gezellige avond en de ani» gemeente-rekening en rekening wa* mo was groot. Aan het einde van de I terleidingbedrijf d.enst 1957. avond konden de prijzen worden uit- gêrèikt aan diegenen die in dit toer- DE BEGROTING, nooi de beste resultaten hadden be-1 reikt. Aanmeldingen voor het jeugd schaaktoernooi zijn reeds binnen ge komen. Dit jeugdtoernooi zal gehou den worden op maandag 29 en dins dag 30 december a.s. van 1.305.30 uur in het clubgebouw, Leidséweg 15. Aan dit toernooi kan deelgeno men worden door jongeren van 13 tot en met 19 jaar. De winnaar van i was eveneens teleurgesteld over de het toernooi is dah jeugdschaakköm-1 trage werking bij de uitkeringen Vrijdagavond hielden de fracties van de RijnsbUrgse gemeenteraad hun algemene beschouwingen op de begroting voor 1959. De AR-partij, vertegenwoordigd door de heer H. de Moov, was het eerste aan de beurt. Hij sprak er zijn spijt ovef Uit dat er een tekort is. De heer De Mooy jeugdschaakköm» pioen van Voorschoten. De gemeen te Voorschoten wil zich garant stel len voor het nadelig saldo van dë jeugdwedstrijd tot eeh maximum van 50,—. D.E.S.-nieuws. De j.l. woensdag gespeelde uitwedstrijd in Ter Aar is geëindigd in een eervolle nederlaag met de volgende uitslagen: W. J. v. d. Starren (N. G.)—G. van Bemme- len (DES) 1—1: D. Spek—J. van Bemmelen 0—2; H. BroerS. Zitman 2—0; A. Hartveld—Nic. Ju 2—0; J. v. d. Starren zn.—Th. v. d. Hulst 1_1; w. van Vliet—J. M. de Bruijn 02; N. Kaashoven—J. Wésterbeek 1—1| J. BezerrterW, H. J. Ju (res.) 20; W. Snaters—J. V. d. Velden 1—1. Totaal 11—9. Woensdag 24 en 3. december a.s. geen damavond. De laatste com door het gemeentefonds. Ook bij de C.H.U. ën de PvdA was dit een be langrijk punt in de beschoUWihgen. Spr. wilde het beleid, zoals dat in het verleden in Rijnsburg gevoerd is, niet aanvallen maar hij had Integendeel gehoopt op een groter waardering voor het zuinig beleid bij de rege ring. Nu komt onze zuinigheid Rijnsbu/g duur te staan. De subsidie aan de militaire tehui zen juichte spr. toe, evenals de door braak Kerkstraat, die nu voor 1959 definitief gesteld wordt. Spr. Vroeg zich af of de böüw van woningen van 2 of meer etages, waartoe men nood gedwongen is overgegaan, verant woord is, temeer daar de gemeente de grenzen sluiten voor vreemden, die wanneer er enige Verlichting in het woöngebrek komt juist die huizen zullen bevolken. Tenslotte petitiewedstrijd is op 7 januari 1959. merkte spr. op dat Rijnsburg,' wan neer het geen verhoging in uitkering per hoofd krijgt, moet zorgen dat er meer hoofden komen. De heer Zandbergen had tot zijn leedwezen geconstateerd dat de dem ping van de Vliet bij de Dubbele Buurt tot aan de Katwijkse weg weer niet op de begroting staat. Het is toch een van de meest urgente herzienin gen uit verkeersoogpunt bezien. De kosten voor verbetering aan de Lan- gevaartbrug kunnen dan gespaard worden en er is weer een stukje grond vrij. Over de volkshuisvesting was spr. niet snel uitgepraat. In 1958 is er naast de woningwetbouw. Mo- momenteel zyn er 20 particuliere wo ningen in aanbouw. Spr. juichte dit toe. Spr. was het met de heer Do Mooy eens, dat etageboüw voor Rijnsburg niet de meest ideale oplos sing ls Maar door de hoge grond prijs is men ertoe verplicht, anders worden de huren veel te hoog. De heer v. d. Meij (PvdA) miste de demping van de Vliet; en de stich ting van een zwembad op de begro ting. De doorbraak Tulpstraat-Vliet on die van de Kerkstraat noemde hij verheugende feiten. Ook de openbare veiligheid is goed. Jammer is, dat de aanwinst van bedrijfswoningen is te ruggelopen, Spr. drong er op aan, de ze oouwvorm te stimuleren. De bedragen per leerling die met 3.33 p. 1. toegenomen zijn, vond spr. in Verhouding tot die in andere ge meenten, aan de lage kant. Zijn vro me wensen waren nog de bouw van een ambtswoning en een nieuw raad huis. De heer Van Delft (A.R.) achtte het noodzakelijk de Vinkeweg bij de reparatie tegelijk recht te trekkeh. Ook de heer T. Kralt (C.H.) zag bovengenoemde weg ook graag ver breed. In het antwoord van b. en w. op de wensen en vragen van de raadsle den bleek, dat het college wel de me ning toegedaan is, dat er wel kans ls op een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds wat betreft de wering van woningzoekertdért van buitenaf vond spr. het verstandiger, hieraan in een aparte avond de persoonlijke beschouwingen naast elkaar te leg gen. Voorlopig gaat men nog op de ingeslagen weg voort. Wat de Verbetering Vinkeweg be treft, bespeurde spr. nog öen groot Vraagteken. Bij de bespreking van de onderde len van de begroting kwam o.a. nog de volgende punten aan de orde. De verzorging, het schoonhouden vah lo kalen en stookkosten staan van 2/3 voor het gymnastieklokaal en 1/3 voor de O.L.-school op de begroting Hierover was men het niet eens zo dat deze zaak opnieuw zo objectief WARMOND Raadsagenda. De raad van deze gemeente komt morgenavond (dins dag) in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staat o.m. het vaststel len van een verordening betreffende toekenning van een tegemoetkoming in de vervoerkosten van leerlingen, die een school voor middelbaar of voorbereidend hoger onderwijs be zoeken; Voorstel tot overname van 2 percelen grond, aan de Burgemeester Ketelaarstraat; vaststelling van een gemeenschappelijke regeling inzake 't geneeskundig schooltoezicht; voor stel tot verhoging van de jaarwedden van de wethouders; beschikbaarstel ling van credieten voor bestrating en riolering- opnieuw aan de orde is voorts de vaststelling van een veror dening betreffende het verstrekken van alcoholhoudende dranken aan be paalde personen. Tafeltennis „Steeds Vooruit". De afgelopen week heeft voor de vereni ging weinig succes gebracht. Het eerste heren-team heeft het tegen Netbal 2 niet kunnen bolwerken en moest met 64 het onderspit delven. Ook het tweede heren b-team wist het niet tot succes te brengen en moest eveneens met 6—4 in T.C.S.-l haar meerdere erkennen. Het eerBte heren-team moet dinsdag a.s. naar Delft om daar de strijd aan te bin den met Detos-1. Het eerste dames team en het tweede heren-team heb ben rust. Er wordt nogmaals op ge wezen, dat de wedstrijden aanvan gen om 7.45 uur n.m. Het is voor een goede gang van zaken strikt noodza kelijk dat aan dit aanvangsuur stipt de hand wordt gehouden. WASSENAAR Diefstal uit auto opgehelderd. De Haagse recherche heeft op ver zoek van de Wassenaarse politie een 29-jariae los-werkman aangehouden, die zien op woensdagavond 17 de cember had schuldig gemaakt aan diefstal van een aktetas en een ge reedschaptas uit een auto, die in een garage aan de Bremhorstlaan gepar keerd stond. De man had bij het na deren van een politie-agent de vlucht genomen. Gemeenteburoaus gesloten. Niet alleen op de belde Kerstdagen, ook op zaterdag 27 december zullen alle bureaus en diensten van de gemeen te gesloten zijn. Het bureau voor de burgerlijke stand blijft op 27 decem ber voor dringende zaken open van 10 tot 11 uur 's morgens. Geb.: Theodorus Hubertus Maria z. v. N. H. Vollebreoht en C. Rem merswaal; Edward Huibertus z. v. J. Sorbi en M. Schut. Ondertr.: B. van der Morst en H. M. Knijnenburg; A. G. Mulder en C. C P. Rochat; A. Q. Brouwer en A. M. G. van der Ham; L. A. Karremans en J. W. Terheijden. Getr,: H. Prins en C. A. M. van Keppel-; H. N. J. Juffermans on M. C. Delescen, M. van den Vlekkert en E van Willegen; L. G. Oosterling en E. de Vroedt; U. Heins en P. M. Dol; mans; A. P. R. Blok en E. M. Schade. Overl. Marie Saatje de Boer, 57 jr. (Haarlem): Maltheus Cornells Hens- kens ?2 jr. (Voorburg). Israelisch-Egypiisch luchiincideni Israëlische vliegtuigen hebben za terdag bij een luchtgevecht boven het grensgebied met Egypte in de Negef- woeslijn een Egyptische straaljager van het type Mig-17 neergeschoten. Volgens de woordvoerder van het Israëlische leger zijn er de laatste tijd herhaaldelijk Egyptische vlieg tuigen boven Israëlische gebied waar genomen. Intussen meldde radio-Cairo, dat vier Isralische jachtvliegtuigen in de omgeving van El Arisj het lucht ruim van de Verenigde Arabische Re publiek hebben geschonden. Zij wa ren door toestellen van de V.A.R. verdreven. Volgens de Israëliërs waren de Egyptische toestellen veertig km het Isrealische luchtruim binnengedron gen. Het toestel dat bij de achtervol ging werd neergeschoten, zou on Egypische gebied zijn terechtgeko- PAUS VOOR DE FILM mogelijk bekeken zal worden. De Johannastichting krijgt voor 1959 wel een subsidie 10.—, hoewel dit niet op dë begroting geplaatst was. Dr v. d. L^aan vroeg tenslotte of de torenklok niet Verlicht kon worden De. voorzitter deed eert suggestie dat de gelden hierovoor misschien door de gemeenteleden zelf bijeengebracht zoüdèn kunnen worden. Z. H. de Paus heeft tend zijn medewerking verleend voor opnamen voor de film „Gil zijt Pe trus", die met Philippe Agostini als regisseur door Chartier wordt ge maakt. Ten behoeve van de eerst# opname voor deze film, zaterdagoch tend, In het Vaticaan las de Paus een gedeelte van de toespraak voor. di# hij terstond na zijn verkiezing tot de kardinalen heeft gericht en waarin hij de redenen uiteenzet voor het kie zen van dë naam Johannes. Vervolgens zijn opnamen gemaakt van een audiëntie van kardinaal staatssecretaris Domenico Tardini bi) de Paus. Pater Pichard van de Franse radio- en televisie-omroep werkte aan de opname mede. Marktberichten ROTTERDAM 22 dec. Vee. Aan voer 1174 stuks; 688 vette koeien; 486 varkens. Vette koeien 2Ö5325, 260 290, 250—260; varkens 194, 192, 190; vette koeien aanvoer klein, handel kalm, prijzen onveranderd, prima's boven noteringen; varkens aanvoer matig, handel redelijk, prijzen als vorige week. LEIDEN 22 dec. Groente. Ap- ?elen 12—31; Peren 7; Andijvie 35— 3; Kroten gekookt 17—28; Boeren kool 9—14; Rode kool 916; Gele kool 8—12; Oroene kool 714; Witte kool 8, Prei 12—28; Stoofsla 26—1.03; Spruiten A 39—56; Spruiten B 24— 44; Uien 2*12; Wfrpeen 1020; Wit lof 4098 per 100 kg; Bloemkool B 3169; Bloemkool C. 2936; Knol selderij 1—14; Sla A 2' V 10—31.80; Sin B li.70—23.— per 100 at.; Peter selie 6.10—12.10; Selderij 10.00—15.70. 10.—. TER AAR 19 dec. Groente. Wit lof 1 0.64—0.76; idem 2 0.49-0.68; idem stek 0.07—0.35; tomaten A. 0.45 0.54; idem B. 0.81; idem afw. 0.08; boerenkool 0.05; spruiten 0.38—0.40; idem B 0.260.34; idem kóppen 0.09; idem afw. 0.15—0.17. prei 0.10—0,19; glasandijvie 0.47—0.57; witte kóól 0.04; sav.kool 0.11; kroten 0.06—0.07; Waapeen 0.11 alles per kg. sla 0.07; bloemkool 0.31 per stuk, selderij 0.03 0.09; peterselie 0.0-t per bós; boe renkool 0.40—0.60, bloemkool 1.00 per bak; Peren: St, Remy 0.07. Wijnpeer 0,05. Appelen: Jonathans 2. 0.07. Btamley's Seedling 0.07-0.10. Druiven 1.58 idem klein 0.94 alles per kg. Wegens vertrek: salon- kast-trapnaaimaehine,als nieuw, volle gar. 175.-; Singer handnaaimachine, in zeer góede staat met ga rantie 75.». Heienstraat 23 Leiden, tel. 32027. Z Kredieten t.m 1 4000. voor aankoop meubelen en woningtextiel. Ream s'rèeks van fabriek Enoi me besparing, soepeie be taling en onder uiterste geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 1083. Rotterdam. "Z* Alléén bij ons voor de Kerst kalender cadeau bii 50 visitekaartjes bedruki met naam en adres f 3 75 100 stuks f 5 50 Geboorte veriovlMgs- en huweliiks kaarten Billijke nrii^en A A. Vefh.jog en Zonèn. Haariemmerstt 29 telef <52197 en 25374. Z Overgangaleeftljd? Mi graine? Ongezonde teint? eUgdpuistjes? Verstop ping? Vetzucht? Natter mann's Bloedzuiverende theê no t' helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist. Z Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf 1950; twee-pers. vanaf f 26.50. Sntlts bedden en tapijten- magaz. Mare 98, Vrouwen» steeg 9. tel. 23913. Z Brood voor de feestda gen blijft heerlijk vers in onze plastic broodzakken voor dubbele broden. Slechts 0.10. Zes stuk 0.50. Bij afname van grotere hoeveelheden extra kor ting:. Papierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Z Boetseerklei; zilver flitter, giote collectie hou ten gekl. kralen; kunst- schlldersart.; figuurzaag- linoleum-, houtsnijwerk-, fineerwerkgereedschaopen Pitriet; raffia; kurken touw; wonderverf lx ver ven, enorme dekking. Z Werkster gevraagd voor dirtsdag- en vrij dag morgen. Aanm Mevr. E. v. d Poel, Mare 58, Leiden Z Aangeb.: Singer hftnd- naaimachines 65.- en 85.-; Pfalf handnaaimachine in koffer z.g.a.n. 90.- MOftC nieuw prijs; Naumann trapnaaimachine 110.-. Verkoop met garantie Haagweg 172a, Leiden. 3? Wegens vertrek: heren fiets, oompleet prima 45.- sleestofzuiger 125 V., com pleet 25.-; Joboton platon- wisselaai. 3 snelh. 35.-; Ërres ractio 85.-. Julianu- straat 50. "S Piano te koou, wegen* overcompleet. Te bevr. liefst na 7 uur: Hoge Rijn dijk 249, Zoeterwoude. Fiat U00 1956 aangebo- aem 60.000 km gelópen. Verkeerd ln uitstekende 6taat. Tegen elk aanneme lijk bod. Nadere lnlichtln- fen: Oranje Nassaulaan 1, Warmond, tel. 01711— 405. "S* Te koop: z.g.a.n. niek- up-kast met pTatetiwlsse- laar en 50 platen, prijs 350.-. Event, ook radio C. J. van Loon, Veldweg 215, Haarlemmermeer. "Z Gevraaed r.k. meisje voor hele dagen, leeftijd 17 jaar. Mevr. C. Verdc- saal, Burg. Bultettlaan 6. Voorhout, tel 02532—8197 Z Wonlngrüil Leiden- Amsterdam. Aangeboden heel huis te Leiden voor bên. of le etage, omtrek Bilderdijkstraat. Br on der no. 886 bur. v. d. blad of tel. 01710—23194. Z Kersthulst; kersttUl- pen; kerstlint; kerstpapier aoudkoprd; zilverkoord; kerstmannen; kcrstdoös- jes; kerstmenu-kaarten; caisses, taartranden; tasrt cartons; taartroosjes; drinkbekers; drlhkrietjes; schaalties; prikkers; vork jes; ijslcpels; koffielepels: kerstzakken; ker6tkrafts- dozen; speelkaarten; pu naises PaDierhandel Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Z G#m. gestoff. zit-élaap- kamers, event, met of zon der pension, ook voor keu rig echtpaar; vrije keuken bad ert alle comfort aan wezig. Direct te aanvaar den: Haarlemmerstr. 216a

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5