DUINSTREEK WAKKA De raad van Voorschoten eindigde jaar met wat routine-zaken het ZATERDAG 20 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 KATWIJK AAN DEN RIJN Kath. Vrouwengilde. Er was goede belangstelling van de kant van de leden van het Kath. Vrouwengilde voor een door mevr. Staal-van Sant- vliet, presidente van de afd. Oegst- geest van het gilde, te houden cau serie, getiteld„Joego Slavië, ont moeting tussen het Oosten en het Westen". De presidente, mej. C. J. M. van Stijn, heette na opening alle wel kom, inzonder pastoor F. P. M. van de Vliet en mevr Staal-van Santvliet en de Zusters uit Pension St. Jozef om dan het woord te geven aan mevr. Staal voor haar causerie. Mevr. Staal vertelde hoe deze jonge Staat zich vrij spoedig economisch ontwikkelde, over de veelbewogen geschiedenis die dit land achter de rug heeft, over de toestanden van vroeger en nu, alles zeer interessant, over het leven en werken der bewo ners, aanschouwelijk voorgesteld met lichtbeelden. Er werd met spanning geluisterd. De presidente dankte mevr. Staal voor deze leerzame bij eenkomst. KATWIJK OPHALEN HUISVUIL De directeur van Gemeentewerken maakt bekend dat op de beide Kerst dagen en Nieuwjaarsdag geen huis vuil zal worden opgehaald, overigens blijft de ophaaldienst ongewijzigd. (Advertentie) LEIDSCHENDAM mans' Emballagefabriek, Hillegom), die in het comité zitting hebben na mens de exposanten, NOORD WIJKERHOUT MARIA-AVOND VAN DE MATER AMABIEISSCHOOL. Gisteravond hield de Mater Araa- bilisschool een Maria-avond in het Jeugdhuis aan de Langevelderweg. In plaats van de door ziekte verhin derd zijnde voorzitter verwelkomde de secretaresse, mej. M. C. Snelder- waard, bestuursleden, docenten en leerlingen van de school en op haar voorstel besloten de aanwezigen te legrammen met beterschapswensen te zenden aan de heer J. P. de Jong en mevr. Van der Weijden-de Wert. Onder leiding van de heer Bob Jansen verzorgde enkele meisjes daarna de avond, die vóór de pauze een meer serieuze en ernstige in slag vertoonde en waarin o.m. het gedicht „Moederschap" van Anton van Duinkerken werd gezegd. Het hoogtepunt vormde hier een uit beelding van het Magnificat, gezon gen door een koortje en gezegd door Bob Jansen. Als sluitstuk van dit gedeelte liet Rector Kraakman de Gemeenteraad van Katwijk In de gemeenteraad van Katwijk aan den Rijn verlaagd is tot bypost werd tot lid van de Stichtingscom misie „Zeehaven Katwijk" benoemd mr. J. van der Plas en als aanvullend filmstrip „Maria Immaculata" zien, lid dezer commisie de heer A. Pronk, zoals schilders, beeldhouwers en Vervolgens het voorstel tot verkopen glazeniers door de eeuwen de H. van de grond aan de heer M. Freizer, Maria, Onbevlekte Ontvangenis in J Sportlaan 5, die een strook grond hun werk hebben uitgebeeld. achter zijn woning wil kopen omdat Dit deel van de avond wei-d op- de achterzijde van zijn woning alleen geluisterd door het zangkoortje der over gemeentegrond te bereiken is. school onder leiding van de heer J. I Prijs 15.-- per meter. Toegestaan. Postma, dat onder meer het Ave Ma- I Voorstel inzake grondtransacties met ria van pater J. Haagh CSSR ten J de heer A. Schonenberg die 168 m2 gehore bracht. aan het Duinpad overdraagt aan de Na de nauze kwam de toneelgroep I gemeente tegen 2.50 per m2 en 110 op de planken met het Vlaamse I m2 eveneens aan het Duinpad van de sketchje, waarin Pol en Polleke twee schooiers van het door hen gestolen gled worden ontdaan ten gestolen geld worden ontdaan ten moeder en waarbij de H. Maria in zekere zin haar bemiddeling ver leende. Eén groot en goed besluit Moedercursus - Het Wit-Gele-Kruis zal de volgende maand weer begin- nen met een moedercursus welke ge-1 ëp* de~ vrijê markt proberen te ver In de laatste raadsvergadering van 1958 nam de raad nog een groot en goed besluit. Het plan van de bouw van 36 premiewoningen werd door de raad goedgekeurd en aangenomen en zij stelde hiervoor de benodigde credieten beschikbaar. De voorzitter zal nu hiervoor de benodigde gelden houden wordt op de donderdagavon den. By voldoende deelname zal te vens een middagcursus georganiseerd worden. Als deelnemers kunnen zich opge ven aanstaande en jonge moeders en ook meisjes vanaf 18 jaar. Aanmel dingen bij het bestuur Kon. Juliana- weg 78, telefoon 1682. LISSE MECHANISATIESHOW LISSE Van 37 februari De animo voor de Mechanisatie- show Lisse biykt onder belangheb benden zo groot te zijn dat het orga nisatiecomité heeft kunnen besluiten de tentoonstelling definitief te laten doorgaan. Ze zal gehouden worden van 3 tot 7 februari a.s. in een der hallen van het H.B.G. Veel firma's, die gewend waren op de vroegere Bloemlustshow te exposeren, hebben zich ook voor de komende tentoon stelling aangemeld; van anderen is deze aanmelding spoedig te verwach ten of hebben reeds een principiële toezegging tot deelname gedaan. Het is nu de bedoeling een perma nente stichting in het leven te roe pen, speciaal voor deze tentoonstel lingen ten behoeve van de mechani satie in het bloembollenbedrijf. Het organisatiecomité wil in geen geval het werk van de Koninklijke Alge mene Vereniging voor Bloembollen cultuur doorkruisen, daarom zal er ook aan de a.s. tentoonstelling, zoals reeds bericht, geen bloemenafdeling worden verbonden. Het werkcomité bestaat thans uit de heren Z. v. d. Burg, Jac. v. Dijk en v. d. Zaal, alsmede uit de heren Anes (fa. Anes v. d. Perk, Kat wijk), Jan Bakker (de Vries-Hermes. Leeuwarden) en Dick Weyers (Goe- HnnrMAnF kende radio geleerd niet meer aan nUUulIlflUL het gesproken woord te luisteren en K.A.B. Voorzitter J. H. Kraaner zich niets meer van aan te trek- opende de vergadering met de hoop ken wat er gezegd wordt. Kinderen op een prettige avond. Hierna gaf de worden door al die drukte zenuw secretaris zijn verslag van de vorige achtig en als moeder door de moei- vergadering, waarna het 40-jarig be- liikheden van haar taak bovendien krijgen. Deze 18 woningen komen in het verlengde van de Raadhuislaan. Het zijn flatwoningen, waarvan er 18 voor de burgerij zijn en 18 voor le den van de Koninklijke Marine. In overleg zal de verdeling van de hui zen geschieden. De raad was volledig present. Drs H. A. Korthals deed medede ling van zijn vertrek uit de gemeen te. Hij gaat zich metterwoon vesti gen in Leiden. Door dit vertrek komt er ook een einde aan zijn lidmaat schap van de raad. Aan het einde van de vergadering bedankte burge meester C. J. v. d. Hoeven de heer Korthals voor zijn diensten de ge meente Voorschoten bewezen. Hij had vertrouwen en werd vaak aan gezocht voor deelneming in comité's of andere activiteiten. In 1940 was hij naar Voorschoten gekomen en hij heeft tweemaal zitting gehad in de raad voor de WD-fractie. De verschillende voorstellen kre gen spoedig hun beslag. Een vijftal ingezetenen van Voorschoten, die nog niet op het waterleidingnet zijn aan- j gesloten, krijgen nu hun kans om dit op een basis van fifty-fifty in de kos- staanfeest, dat gehouden wordt op lykheden van haar taak bovendien I nog meer onrust aan het kind geeft, 22 en 25 januari a.s. werd uitgestip-treden er spanningen op en het kind wil door nervositeit niet meer luis- peld. Het is een mooi programma er worden tevens voor de vrouwen teren, van de leden een paar aantrekkelijke I Na de grote gevaren avonden gehouden. Nadat de voor-1 te hebben die radio zitter gesloten had, ging men over tot kruisjassen. ZOfrTfwwoiijnE RECTOR RAADSCHELDERS OVER „OPVOEDING" Het was een gelukkige greep van de kath. Raad van Overleg een avond te wijden aan de behandeling van het onderwerp „opvoeding". De grote opkomst van zovele ouders ge tuigde van een grote belangstelling voor dit probleem. Het was zeker een voorrecht rector .4. C. Raad- schelders bereid te hebben gevonden uit zijn rijke kennis en grote erva ring te komen spreken en raad te komen geven aan de opvoeders in het vervullen van hun moeilijke taak. Met te zeggen, dat het een goede gedachte was in de Advensttyd, nu wij allen uitzien naar de komst van het ideale kind van alle tijden te gaan zien hoe wij onze kinderen angetoond televisie kunnen brengen hield spr. voor, de kinderen te leren zelf te kiezen en een eigen goed oordeel te vormen. Spr. tekende de moeilijkheden die er 'komen in het volwassen worden en in die expansiezucht niet door de ouders opgevangen wordt met de door hun verlangde belangstelling en liefderijk begrijpen van de moei- lykheden. Dan gaan zij elders zoe ken wat zij thuis verwachtten. De opvoeders moeten daarbij altyd pro beren iets goeds te ontdekken, steeds aardigheid hebben de jongelui op te vangen. Lang en diepgaand was de be schouwing over de godsdienstige zy- de van het probleem. Oorzaak is dat de kinderen het geloof niet echt zien beleven. Laten we liever het kruisbeeld een half jaar uit onze kamer nemen om het dan weer te plaatsen en in plaats van het slordig kruisteken te ma ken, het met bloemen te sieren. Na de behandeling van het onder werp wilde spr. ook nog even spre- „O-, dat ideaal zullen opvoeden, had I ken over priesterroepingen. Hierbij de spreker zijn gehoor al aanstonds werd er vooral op gewezen, de jon- gens kans te geven zich te uiten, dat gevangen. Na de juichende kennisgeving van de geboorte van het kind lijkt het er ip onze tijd op, dat in de loop van de jaren deze vreugde gaat verbleken. De opvoeding van de kinderen is in onze tijd lastiger geworden en de ouders moeten zich sterk beraden om de gevaren op te vangen. Hierbij wordt de fout gemaakt, dat men niet met de tijd mee gaat, dat de ouders steeds maar neiging hebben de oude lijnen aan te houden waar door conflicten ontstaan. Spr. toonde aan. dat het noodzake lijk is, overtuigend tot de kinderen te spreken, hun waarden mee te ge ven omdat wij het op een andere manier moeten gaan doen aangepast aan de omstandigheden, waarin wij nu leven. Onze grote wijde wereld is door de techniek ineengeschrompeld: één paal op Schiphol wijst de weg naar alle werelddelen; is het dan wonder dat er in onze kinderen ook die ge weldige explosie zit. Het kind heeft van de steeds spre- zy een priesterroeping gevoelen. Na de pauze was er gelegenheid tot gedachtenwisseling waarbij het vraagstuk: zakgeld, werd besproken. Er ontstond ook een waardevol dispuut tussen de inleider en pas toor Emmen waarvan de conclusie hier op neer kwam dat niet alleen gezagsargumenten de ovoeding moe ten beheersen maar dat het woord van Paulus in toepassing moet ge bracht worden: de vrijheid verove ren opdat wij geen slaven worden van de ondeugd. Maar dan een vrij heid in gebondenheid door verant woordelijkheid aan te kweken, te leren handelen naar eigen geweten. De heer A. J. van der Poel besprak in dit verband de nood situatie van de zwemgelegenheid in deze ge meente waarvan de conclusie was, dat deze zoals zy nu is, niet getole reerd kan worden. Getrouwd: J. H. Kentie en M. R. Kerver; P. J. Rotteveel en J. E. M. Janmaat; C. L. Janmaat en C. J. Rotteveel. ten te doen. De kosten van de ge meente in deze bedragen 3.662,50. Het voorstel van subsidie godsdienst onderwijs aan de openbare scholen kon de goedkeuring van de raad nog niet krijgen. Subsidies aan banden Buiten de commissie in zijn geheel was een verandering in het ontwerp van de regeling aangebracht, die een uitbreiding betekende van het doel van deze subsidie. Deze verandering werd vooraf bekend gemaakt, maar de heer Mol had er zijn bezwaren te gen en wilde hier eerst nog wel eens over praten in de commissie. Beslo ten werd toen dit voorstel terug te nemen en dit op voorstel van de heer De Groot en het opnieuw aan de orde te stellen, nadat de zaak in het reine was gebracht in de commissieverga dering. De gemeente Voorschoten wil overgaan tot subsidiëring van be roepskeuzebureaus en dit naar aan leiding van een verzoek van het ka tholiek paedagogisch beroepskeuze bureau te 's-Gravenhage. Aangezien op het terrein van de beroepskeuzevoorlichting meerdere instellingen werkzaam zijn, geven b. en w. er de voorkeur aan de subsi diëring in een algemene verordening vast te leggen. De raad nam deze ver ordening aan, met het gevolg, dat in deze leemte is voorzien. Deze veror dening sluit aan zo veel als mogelijk is bij de rijksregeling. Bij de begro tingsdebatten was aan de orde ge steld, het probleem, de vryetijdsbeste- ding voor de rijpere jeugd. De schaak vereniging Voorschoten heeft het initiatief genomen om in de Kerst- vacantie een jeugdschaaktoernooi te houden en de heer De Groot juichte dit van harte toe. Elke poging, die vanuit het particulier initaitief on dernomen wordt om de opgroeiende jeugd een passende en goede vrije tijdsbesteding te geven, dient door de gemeente te worden gesteund. Mochten de kosten voor de schaak vereniging erg nadelig zijn, dan zal de gemeente bijspringen in het na delig saldo tot een maximum van f 50,De raad verklaarde zich hier mede accoord. Plan „het Kan" van de heer J. de Graaff kreeg een wijziging. In de plaats van vijf garages zullen er nu 3 dagwinkels komen. Hiertoe zal de nieuwe Christiaan Huygensstraat een omlegging behoeven, wat het woon- erief van de toekomstige bewoners evenwel ten goede zal komen. De heer Fortanier informeerde hierbij naar het veel gevraagde rapport inzake de winkelplanning, want „is het nu wel juist, hier dagwinkels te gaan bou wen?" Naar de mening van het col lege kan dit plan niet wachten op het rapport. Het betreft hier dagwin kels, die op aanvragen van de bur gerij in een behoefte zullen voor zien. Het rapport inzake de winkel planning zal meer de grote lijnen moeten aangeven. In de commissie inzake de vorde ring van woonruimte werden alle zitting hebbende leden herbenoemd, te weten mevrouw M. GrootKing- ma en de heren A. Boesveld, G. v. d. Huslt, P. Niersman en dr J. F. d. Hulst, P. Niersman en dr. van het college van b. en w. zal bij Ged. Staten een verzoek worden in gediend om de salarissen van de wethouders met ingang van 1 januari 1958 te verhogen van 2000.tot ƒ2400,per jaar. Rondvraag De heer Mol informeerde naar na dere gegevens inzake de schoolmelk- voorziening, waarop weth. Schrama mededeelde, dat deze kwestie niet vergeten is. De heer v. d. Wilde kwam op voor de bewoners van de Rijndijk. Meer contact met de ge meente Voorschoten door bijvoor beeld een ambtenaar aan te stellen, die het contact met deze bewoners kon gaande houden en die mogelyk ook de capaciteiten had om de post zaken te behartigen, waarop de heer v. d. Hulst opmerkte dat hij nog wel een kamertje over had. Deze sugges tie zal onder de loupe worden geno men. Met de provincie zal contact worden opgenomen inzake de over steekplaats voor wielrijders nabij de Oranjekade—Jul. van Stolberglaan, dit naar aanleiding van een opmer king van de heer Tideman. Hierna deelde de heer Korthals mede, dat hen a.s. dinsdag zich metterwoon gaat vestigen te Leiden. De burge meester sprak er zijn leedwezen over uit, dat al de pogingen om hem pas sende woonruimte aan te bieden, op niets zijn uitgelopen en sprak hier na zowel namens het college als de leden van de raad woorden van dank voor het vele werk door de heer Korthals voor de gemeente Voor schoten verricht. De heer Korthals dankte op zijn beurt de burgemeester, de wethouders, de secretaris, de le den van de raad en het ambtenaren, korps, dat hem altijd welwillend de nodige inlichtingen en gegevens had verschaft. Spr. zeide goede herinne- van Katwijk aan Zee en vragen hier tegen te ageren. Hierna sluiting. N00RDWIJK BOUW CHR. NIJVERHEIDSSCHOOL AANBESTEED Gistermorgen om half elf is door M. Dykerman en W. Swelme archi tecten te 's-Gravenhage in hotel Seinpost namens de Stichting „Chris telijke Nijverheidsschool Noordwijk" openbaar aanbesteed: De bouw van een Christelijke Huis houdschool te Noordwijk aan Zee. Er w;#en 29 inschryvers welke hun prijzen van hoog naar laag als volgt opgaven: F. L. Pennings, Den Haag 344.000; C. Boel, Voorburg 297.iOO; fa. Ver- steegh, Voorburg 287.000; Jac. v. d. Niet, Noordwijk 286 722; Klein- ben reeds doen weten dat zij zich met j Gunnewiek. Noordwijk 285.000: fa. dit ontwerp kunnen vereningen. Ook j Lucas, Rijswijk 265.270; fa. Bakker, de raad van Katwijk heeft geen be- Den Haag 265.000; fa. de Waard, gemeente koopt a f '2.— per m2. Zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de keu ringsdienst van slachtdieren en vlees. De raden der Kringgemeenten heb- zwaren Tekort beschutte werkplaats. Dan een voorstel tot het verhogen van het crediet voor de beschutte werkplaats, te Katwijk a. d. Rijn. Bij een toetsing van de geraamde bedra gen van genoemde begroting is ge bleken, dat het aanvankelijk begrote tekort van 1500 elangriji; zal wor den overschreden en wel tot 20.563,83 gulden dus bijn-i 14 maal het aanvan kelyk begrote bedrag. De post lonen der tewerkgestelden ad 90.000 moest worden verhoogd tot 110.000 omdat het aantal tewerkgestelden in afwijking van een raming van 30, werd opgevoerd tot 48. De Rijksbij drage in lonen en lasten onderging een belangryke verandering nl. van 90 naar 75 Een tekort van rond 21.000 kan echter, zo zeggen B. en W. rekening houdend met het doel van een beschutte werkplaats, aan vaardbaar worden geacht, ook al om dat tegen deze meerdere uitgaven een vrij belangryke besparing aan ondersteuningskosten staat. Dr. G. W. Overdijkink zegt, ge schrokken te zyn van de resultaten. Wordt er, zo vraagt spr. geen be drijfseconomisch toezicht op uitge oefend. De heren H. Haasnoot, WIJNHANDEL KRAAIERSTRAAT 30 TELEF. 21180 Katwyk aan Zee 262.300; van Leeu wen en Zn., Katwijk aan Zee voor ƒ260.000: M. v. d. Bent en Zn., Was senaar-Katwijk ƒ252.000; J. Vink en Zn., Noordwijk ƒ248.100; B. v. d. Wiel, Noordwijk ƒ239.500; Gebr. Thijssen, Den Haag 235.700; C. J. Strijk, Oegstgeest ƒ234.000; van Rhijn, Katwijk 232.000; de Lange en v. d. Plas, Oegstgeesi ƒ231.000; Van Erne en Zn., Utrecht 230.000; C. v. d. Wiel, Noordwijk f 228.000; D. Nell, Wassenaar 227.900; W. Oosterlee, Valkenburg Z.-H. ƒ224.300; C. Vos, Amsterdam f 223.000; B. Sluyter, Am sterdam ƒ219.900; firma Vogels, Was senaar 219.800; K. Burgy, Oegst geest ƒ219.000; N. Erica, Den Haag 217.200; Langeveld en Ooster- om, Alphen a. d. Rijn ƒ214.800; Ver- maat, Rotterdam 208.500; L. v. d. Marel's Bouwbedrijf, Katwyk aan Zee ƒ203.990; firma Jac. van Riet, Herenstraat 44 Leiden 201.300. De raming van december 1955 be droeg ƒ202.385. De gunning is aangehouden. Tafeltennis r. k. TOV. In samen werking met „Dolfijn" en TOV zal op Tweede Kerstdag een tienkamp gehouden worden in hotel „De Zee leeuw". Aan die evenement zullen Kiep:: A. C. Berkheij, Nic. van Duy- j de vyf beste spelers van beide ver- venbode spreken hun voldoening uitenigingen het tegen elkaar opnemen om de grote wisselzuil, aanvang 2 uur. De dames van TOV wisten in de afgelopen week haar eerste puntje te veroveren tegen Den Burcht. Het tweede team behaalde een 64 zege eveneens tegen Den Burcht. TOV 4 LPSV2 0—10; TOV 2Avanti 1 jun. 7—3; TOV 3—Treffers 4 (dames) 4—6. Programma: dinsda,, 23 dec. trai ning junioren; woensdag training da mes en heren senioren. Schietwedstrijden. By de laatste schietwedstrijden van .Blijft voor het land" met de buks werden de prijzen gewonnen door D. A. Luschen 46 pnt. 1ste klasse; A. J Caspers 45 pnt 2e klasse; J. C. Tissing 42 pnt. 3e klasse. In de eerste klas werd de medaille definitief gewonnen door D. A. Lu schen. Bij het schieten met KSO wer den de wisselmedaille behaald door P Ravensbergen 58 pnt. 1ste klasse; J. A. Ammerzaal 57 pnt. 2e klasse. Hokkenshow „Steeds Sneller". De eindstand van de gehele hokken show, verdeeld over over deze instelling. Het bedrijf is van onschatbare betekenis. Dr. Over- dijkink geeft dit grif toe, maar is niettemin van oordeel dat bedrijfs economisch toezicht toch geen kwaad kan. Dit heeft alleen tot doel zo eco nomisch mogelyk te werken. Wet houder C. van der Plas is dankbaar de mening van de raad te hebben gehoord. Het sociale doet moet altijd op de voorgrond staan. Daarna het financiële. Het voorstel wordt met alg. st. goedgekeurd. De waterprijzen. Het voorstel tot herziening van de WLtertarieven maakt de tongen extra los. B. en W. herinneren er aan, dat de waterprys van 0.33 in 1907 in 1958 is gedaald naar 0.25 wel een uitzondering als men let op het prijs verloop in het algemeen. Maar B. en W. achten de reserven ten enenmale onvoldoénde, gezien de plaats gehad hebbende uitbreidingen en de uit breiding die nog te wachten staat zo als b.v. in de Hornespolder en idem in „De Pan". De heer A. Haasnoot zegt wel voor het voorstel te zyn maar met de motivering in spr. het niet geheel eens. Waarvoor zulk een grote reserve. De gemeente heeft geen watertoren, is maar distribu- ant van Leiden. De heer Kleen zegt meer te voelen voor een verhoging van 2 ct. p. m3 en verder de meter- huur met 10 ct. verhogen. De heren N. van Duyvenbode, T Timmermans, A. C. Berkheij en A. PronV voeren over het voorstel nog het woord maar zyn het in hoofdlijnen wel eens met B en W. In stemming gebracht wordt het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op het beheer van de be drijven, waarmee aanvankelijk allen het niet eens zijn. Het gaat voorna melijk om art. I al. 2 wat als volgt gelezen wordt: „van de door het gas-, het electriciteits- en het waterbe drijf aan de gemeente uitgekeerde winst wordt jaarlijks onderscheiden lijk 20 pet. 20 pet en 80 pet. weder j aan dat bedrijf teruggegeven ter vorming of aanvulling van een re serve". Maar na uitvoerige toelich ting door de wethouder van de Be drijven, mr. J. van der Plas. en door de voorzitter, wordt het voorstel aan genomen z.h.st., maar de heer (Advertentie). Laatste Berichten RADIO-UITZENDING ZITTING. TWEEDE KAMER. De N.C.R.V. is voornemens om, be houdens toestemming van de Kamer voorzitter, op maandag a.s. een rechtstreekse radio-uitzending te verzorgen van de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, waarin de beide belastingontwerpen, die aanleiding gaven tot de kabinets crisis, opnieuw aan de orde zijn ge steld. Aangezien de zitting te 1.00 uur aanvangt, zal de uitzending der nieuwsberichten een kwartier wor den vervroegd. De schoolradio-uitzending te 14.05 uur komt te vervallen. Voor het ver dere programma zullen naar bevind van zaken maatregelen worden ge troffen. DE GAULLE MORGEN PRESIDENT Generaal De Gaulle zal zondag avond om 11 uur gekozen zijn als president van Frankrijk, zo menen waarnemers in Parijs. Zij verwach ten, dat hij bij de presidentsverkie zingen die morgen worden gehouden. 80 procent van de stemmen van het presidentiële kiescollege zal krijgen. De twee andere kandidaten voor het presidentschap, de communist Geor ges Marrane, en Albert Chatelet van de „Unie van democratische krach ten", acht men volslagen kansloos. De nieuwe president zal op 8 jan. worden ingehuldigd. De overdracht van de bevoegdhe den door de huidige president. Coty, zal op een bijeenkomst op het Elysée op 23 december tussen de oude en de nieuwe president worden geregeld. BIOSCOPEN De films in de week van 1926 dec. zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Kiss me deadly", strikt volwassenen. Lido: „Manina", volwassenen Luxor: ..Met de rug tegen de muur", volwassenen. Trianono: „Heimweh dort wo die Blumen blühn", 18 jaar. Rex: „Sabu", 14 jaar. SASSENHEIM Geslaagd. Aan de gemeente uni versiteit te Amsterdam slaagde voor het artsexamen de heer J. M Kamps. Opbrengst collecte. De jaarlijkse colecte ten bate van het „Roode Kruis heeft de mooie som van 2033,64 opgebracht. IJsclub. De Sassenheimse IJs club, hield donderdagavond een goed bezette jaarvergadering in „Het Bruine Paard". De voorzitter, her avonden I dacht in zijn openingswoord het over- bracht een gedeelte 1ste en 2e nlaats lijden van de heer Beue, oud-be voor Th A. Mooijekind :n C. H v. d. I stuurslid en van de heer Bergman, Poel beiden 549 pnt. Drie, vier. vi.if die een actief lid der vereniging was. en zes werden G. Duindam. C. V. d. Het jaarverslag van de secretaris Berg. J. Plug en A. v. Duin Azn., al-1 was kort. daar er afgelopen winter len 548 pnt. Uit het puntental blijkt weinig activiteit was geweest. wel hoe weinig de kwaliteit van het uitstekende vogelmateriaal uiteen liep. Kruisjascompentie. De uitslag van de 4e competitie *eustri)d in De Beurs is als volgt (eerste 10): C. Ver meulen 8514 pnt.; K. Zwarts 8424 pt.; C. de Haas 8339 pt.; J de Ridder 8333 pt.; P. Steenvoorden 8179 pt.; J. Wijnands 8130 pt.; W. Caspers 8099 pt.; G. Caspers 7999 pt. P. v. Diemen 7861 pt.; mevr. v. d. Meer 781" pt. WARMOND In Warmond is een zelfstandige on- Het jaarverslag van de penning meester gaf een saldo aan van 2194,48. Ondanks het feit dat 142 le den hun contributie niet betaalden. De nieuwe kascommissie, zal be staan uit de heren S. Vos, A. Zwaan en KI. Kuperus. Bij de bestuursverkiezing bleken geen candidatenlijsten waren inge diend, zodat de heren G. Buurman, H. Homan, J. v d. Meer. P. v. Rijn en Joh. v. Vliet werden herkozen. Operette „Beatrix". De operette vereniging „Beatrix", onderafdeling van de speeltuinvereniging „Beatrix", gaf vrijdagavond haar jaarlijkse do- j nateursuitvoering in de zaal van het Bruine Paard. De voorzitster, mevr. Haasnoot wenst aangetekend te heb- de heer H. v. d. Voet ate penning ben, dat hij heeft tegengestemd. derafdeling opgericht van de Leidse Hulsbergen-Hesse (tevens leidster Volkuniversiteit „K O". De War- j van operette gezelschap) deelde mondse afdeling kwam tot stand door Jn haar welkom mede, dat de solisten algemene medewerking van de inge- j van deze avond dooi pech verlaat zetenen. Er is reeds een bestuur ge- waren en dat op 28 januari a.s. het vormd, dat bestaat uit mevr. B. vongezelschap de operette ..De Rozen- Fissenne, voorzitster; de heer 'I. I princes" op zal voeren in zaal Flora Roels, vice-voorzitter en secretaris en te Hillegom De decors en cOstupms van deze avond waren door de leden Geen tapvergunning. Mevr. Wouters-Varkevisser vraagt dat haar een tapvergunning wordt verstrekt voor het café Tulpstraat. B. en w. adviseren afwijzend te be schikken. Het is al de derde maal dat eenzelfde verzoek inkomt van mevr. W. V. niettegenstaande deze weet dat voor de Tulpstraat geen vergunning mag uitgegeven wor den. Dr. G. W. Overdijkink zegt van mening te zijn, dat Katwijk aan den Rijn ten opzichte van het verstrek ken van vergunningen maar stief moederlijk is bedeeld: Katwijk aan Zee 21 en Katwijk aan den Rijn 3. De voorzitter wijst er op, dat de raad dit beslist heeft. In ieder geval kan aan dit verzoek niet worden vol daan. Aangenomen met de stem van dr. Overdijkink tegen. De heren A. Wassenaar en H. J. Grimbergen wijzen er op, dat het kantoor der posterijen te Katwijk ringen te hebben aan Voorschoten en verklaarde, dat het lidmaatschap van do raad hem altijd voldoening had geschonken, omdat men met mensen omgaat, die een andere richting voorstaan. Dat geeft wel eens wrij ving, maar men leert elkaar waar deren en men leert ervan, elke dag. Zoals gebruikelijk eindigde de laat ste vergadering met het toewensen van aangename kerstdagen en goed einde en een goed begin. meester. Overige bestuursleden zijn zelf gemaakt. Hierna voerde het ge- prof. A. v. d. Boog, ir. P. J. Rosen- j zeischap „de Postkoets en een me- wald, A. C. Haarsma, G. J. v. d. Kroftnuet op. Vervolgens ontplooide zich en M. F. van Stijn. Het betreft hier een programma van populaire ope- een afdeling, die het plaatselijk pro- retteklanken, waarin beide solisten gramma samenstelt en plaatselijke op prachtige \vijze blijk gaven van activiteiten ontwikkelt. Al is het sei-. hun kunnen. Zij oogstten een warm zoen 1958/1959 enigszins gevorderd het bestuur heeft toch reeds gemeend, op bescheiden schaal de werkzaamhe den te moeten beginnen met het ge ven van een filmvoorstelling en po pulaire lezingen De eerste uitvoering zal plaats vinden op 14 januari a.s. waarbij de bekende film „The Lady killers" van Alexander Machendrick applaus. „Beatrix" voerde hierna „De Kerstman en de Sneeuwvrouw" op. Na de finale dankte de voorzitter alle medewerkenden aan deze avond. VOORHOUT VROEGE LENTEVREUGDE zal worden vertoond. Deze eerstel Toen de 'andbouwer J Jansze he: avond is voor een ieder toeear.ekeliik, ?™morgen in het weiland, kwam hij tot zyn grote verbazing tot de ont dekking dat een van zijn schapen het leven had geschonken aan 2 lam meren, welke dartel om de moeder heen sprongen. Voor de tijd van het jaar is dit wel een zeldzaamheid. avond is voor een ieder toegangkelijk De overige avonden kunnen uiter aard alleen door de leden worden be zocht. Op woensdag 25 februari houdt de bekende schipper Mees Toxopeus een lezing over het reddingswezen langs de Nederlandse kust en verterit hierbij over eigen ervaringen. Op woensdag 11 maart volgt een lezing met vertoning van kleurendia's, met muzikale ilustratie over „Te midden der Indianen aan de oever van de Rio Grande en dé Colorado" te brengen door Lucy Schouten. Ook zal op 1 april optreden 't Nederlandse Mario nettengezelschap van Bert Brugman uit Blaricum, doch dit programma zal nog nader worden bekend ge maakt. Ophalen huisvuil. In verband met de komende feestdagen zal in de komende week slechts eenmaal huis vuil worden opgehaald dinsdag a.s. hout, haar jaarvergadering in café „Boerhaave". Het jaarverslag en fi nancieel verslag zal worden uitge bracht, terwijl er tevens bestuursver kiezing is. Na afloop verloting van krentenkaters. Ophalen huisvuil. Het huisvuil in onze gemeente zal in de week van 22 t/m 27 december 1958 alléén op woensdag 24 december worden opge haald en in plaats van dinsdag 30 de cember 1958 op maandag 29 decem ber. Daarna weer op vrijdag 2 jan. 1959.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5