DUINSTREEK GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL De raad van Sassenheim vreest dirigisme VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 (Advertentie). HILLEC?M „Zingt allen tezamen" Nu de kerstzangavond, te houden op dins dag 23 december a.s. des avonds om 8 uur in de grote zaal van Treslong, met rasse schreden nadert, blijkt dat de belangstelling zeer groot zal zijn. Zowel van katholieke zijde als van de protestants-christelijke groepe ringen zullen de geestelijke voorgan gers de plechtigheid bijwonen. De opening zal geschieden door de burgemeester van Hillegom, jhr mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pan- nerden. Daarna volgt samenzang, koorzang, schriftlezing, declamatie, zang door een knapenkoor, medita tie en een koper-ensemble door le den van de beide Hillegomse mu ziekcorpsen. De avond begint om 8 uur. Kath. Vrouwengilde De r.k. vrouwenbeweging „De Gilde" hield donderdagavond in hotel Sistermans de jaarlijkse „Kerstavond". In deze bijeenkomst kwam ieder lid met een kerstpakket, dat het bestuur ter hand werd gesteld en dat als be stemming, voor de kerstdagen een eenzaam mens, een zieke of door bij zondere rampspoed getroffen gezin door een stoffelijk blijk van belang stelling te doen weten, dat zij niet alleen staan, dat er aan hun wordt gedacht en dat hun iets extra's wordt gegund om deze dagen ook tot blijde dagen te maken. Nadat de presidente de bijeen komst had geopend richtte zij zich tot mevr. K. van Dril-Kievit, die af trad als lid van het bestuur. De pre sidente dankte de heengaande, in het bijzonder voor het vele werk dat zij als secretaresse gedurende meer dere jaren voor de beweging had gedaan. Als blijk van waardering werd haar namens de afdeling een boek aangeboden en namens het be stuur eenzelfde geschenk. Daarna sprak de heer F. B. Kooy- mans over de „Hedendaagse stro mingen in de Nederlands Hervorm de kerk" en over het „St. Willibror- dus apostolaat". Naar aanleiding van dit laatste gaven zich vele leden op voor het lidmaatschap van het St. Wiilibrordus apostolaat. Na de pauze sprak de g. a., pas toor H. J. M. van Houten over de Advent en Kerstmis. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door de jonge dames Nelly Otte en de zusjes Lia en Henriëtte van Dril om beurten aan de piano en op de viool. Het was een goed geslaagde voorbereidingavond op het komende Kerstmis. Inbrekers In de loop van don derdagmorgen j.l. kwamen bij de rijkspolitie aangiften binnen van-pas laat ontdekte inbraken (en een po ging daartoe) in woningén in de Prins Hendrikstraat. Twee van deze gevallen hadden eenzelfde overeen komst. Er werd door gebruikmaking van een valse sleutel een bezoek ge bracht aan de woningen. In beide huizen werden doosjes en potjes en een portemonnaie geledigd. De be dragen waren niet groot. In een an dere woning was slechts een poging gedaan om binnen te komen door het indrukken van een paar ruitjes. Valpartij Een juffrouw reed met haar scooter in de richting van de Hoofdstraat toen ter hoogte van de Raadhuisstraat een 9-jarig meis je op de fiets naderde, dat geen voorrang verleende. De dame kon het meisje ontwijken maar kwam met haar scooter te vallen waarbij zij haar linkerhand en been bescha digde. Ze moest zich onder genees kundige behandeling stellen. De scooter werd ernstig beschadigd. LISSE Voetbal: „Westfriesland" contra „De Hobalio. Uit voortdurende con tacten tussen „Westfriesland" en Hol land's Bloembollenhuis is 'n menings verschil ontstaan, dat zaterdag 20 NIEUWVEEN Kerstvakantie-actie. Het comité voor de „Jong van Dagen" te Nieuw- veen, heeft voor de Nieuwveense schooljeugd in de a.s. Kerstvakantie weer enige bezigheden op „touw" ge zet. Zo wordt er aan de kinderen ver zocht om iets te tekenen, te schilde ren of te boetseren. Het is de bedoe ling om het ingezonden werk in ja nuari 1959, tentoon te stellen in het verenigingsgebouw tegenover het ge meentehuis. Het is ook nog de bedoe ling om bij voldoende deelname op de laatste dag van de te houden tentoon stelling, een voordrachtwedstrijd te houden. Gezien het sue- es en de be langstelling gedurende de afgelopen zomer tijdens de vakanite georgani seerde wedstrijden, rekent het comi té ook nu op een zeer goede deelname van de kinderen. HOOGMADE IJsclub. Maandag hield de ijsclub Hoogmade haar jaarvergadering in café v. d. Ploeg. De voorzitter de heer C. v. Rijn sprak de hoop uit, dat we deze winter nog weer eens een paar weken zouden mogen genieten van de ijssport nadat de secretaris de natu- len had voorgelezen maakte de pen ningmeester melding van een batig saldo. De heren C. v. Bets'en S. v. d. Meer, leden der kascommissie bevon den alles in goede orde. Medegedeeld werd, dat de dreggen op een 8-tal plaatsen in goede orde waren. De af tredende heren L. v. d. Geest A. C. Lieverse en Jac. v. Wieringen werden bij acclamatie herkozen. Daarna kwam aan de orde het plaatsen van acht schijnwerpers om 's avonds de ijsbaan te verlichten. De vergadering gaf het bestuur vrij mandaat. De voorzitter dankte de vergadering voor de vlugge en prettige afwerking van de agenda, waarna men overging tot het prijsjassen. wat een goed en pret tig verloop had. J december in de Noord zal worden beslist. De Westfriezen zijn namelijk van mening, dat de vaste openende trap effectiever is dan het wel gra- cieuse maar inefficiënte getreuzel op de vierkante meter. De beide tech nieken zal men dus 20 december kun nen bewonderen en wel in Boven- karspel, waar de hobahoiaanse bal virtuozen met aanhang door daad en raad zullen trachten te bewijzen, dat de Weense school beter is dan de Amsterdamse, die wordt verdedigd door de Westfriese goochelaars met de lange passes, 't Geheel zal om half drie beginnen. (We vermoeden dat de heren hard zullen moeten lopen om het eind voor het donker te ha len). Een prognose over deze voor de bloembollenstreek zeer belangrijke wedstrijd mogen en durven wij niet geven. Het is de eerste maal, dat de beide scholen elkaar ontmoeten. Uit de samenstelling der beide sterren elftallen mag men wel opmaken, dat er veel spanning zal zijn. NOORDWIJK „De Sportvisser". Onder leiding van de voorzitter, de heer A. van de Graaf, hielden de leden van de Noordwij kse Hengelaarsvereniging „De Sportvisser" een vergadering om enkele zaken te bespreken, die de vissers zeer ter harte gaan. De uitrei king van de prijzen van de hengel- competitie 1958 had plaats: J. W. Vink werd met 24 stuks nummer één, W. van Schie volgde hem met 21 vissen, derde v/erd H. van der Voort met 19 stuks, nummer vier werd Nic. Hulsebosch, die 16 vissen uit het water haalde, terwijl W. Cas- pers het als vijfde met één vis min der deed. De grootste vis (31 cm) werd ge vangen door J. C. Hogervorst. De drie best geplaatste hengelaars in de ze competitie kregen een herinne ringsmedaille en alle deelnemers een mooi prijsje. Voor de viering van dit tweede lus trum kwamen verschillende plannen uit de bus. Op 30 mei a.s. houdt men een feest avond, die het bestuur verder zal voorbereiden, tevens wordt een jubi leumwedstrijd georganiseerd voor al le leden van „De Sportvisser" en een concours waarin de 10-jarige vereni ging zich zal meten met andere ver enigingen, welke bij de Hengelaars- bond van Leiden en Omstreken zijn aangesloten. Deze wedstrijden zullen in juni worden gehouden. NOORöWIJKERHOUT De tuin bij de Ulo-school. Bij de officiële opening van het prachtige gebouw voor de r.-k. Ulo-school in de Boekhorst heeft het oudercomité na mens alle ouders als geschenk de aanleg van de tuin bij de school aan geboden. De ouders zijn nu dezer da gen van de plannen in kennis ge steld en op hen is een beroep ge daan om de nodige medewerking te verlenen. De woestijn rond de school moet immers zo snel mogelijk ver dwijnen en in de aanstaande zomer moet het prachtige gebouw in een even prachtige tuin te pronk staan. Het oudercomité is er zich echter van bewust, dat nog vele generaties leerlingen in de toekomst zullen profiteren van de offers en moeite, welke de ouders van de huidige leer lingen zich gaan getroosten. Daarom durft 't oudercomité ook op anderen dan de ouders van de huidige leer-1 Als onderdeel van de algemene beschouwingen op de begroting vond de heer Rippen (Pv.d.A.) het nood zakelijk de stichting V.V.V. Noord- wijk in een openbare raadsvergade ring eens onder de loupe te nemen. Voorop stelde hij, dat in de raad geen verschil van mening bestaat over het nut en de noodzaak van deze stich ting, maar wel dat de raad eens een helder inzicht krijgt over de gang van zaken. Aangezien wethouder Van Leeuwen als vertegenwoordiger namens de gemeente in het bestuur van genoemde stichting is opgeno men en de gemeente jaarlijks een subsidie van f 6000 verleent, wilde hij enige vragen stellen aan weth. Van Leeuwen. Aan de hand van diens antwoorden, kon de raad zijn conclusies trekken. Al heeft de heer Van Leeuwen medegedeeld, dat de verhoudingen in het bestuur prima zijn, dan raakt dit de zaak niet waar het omdraait. Spr. had gaarne een inzicht over de interne verhoudingen tussen V.V.V. en de aangesloten af delingen. Hoe is de financiële toe stand? De gegevens aan de raad ver strekt wijzen er op dat deze zeer slecht zijn. Hieruit rijst dan weer de vraag: kan men onder de huidige structuur zo doorgaan en dan is zijn mening van niet. Volgens de heer Rippen zal er moeten komen een vaste basis op verplichte inkomsten. Op vrijwillige basis, zoals tot nog toe, heeft men geen enkel houvast, want als er in de interne verhoudingen iets man keert, betaalt men eenvoudig niet ondanks alle afspraken en toezeggin gen. Waarom is er op 28 aug. 1.1. ontslag aangezegd aan de twee informatrices en op wel^e gronden is geweigerd om de overuren (350) uit Fe betalen in de wetenschap, dat loon primair I is? Uit een en ander blijkt dat het bij V.V.V. toch niet in orde is en af gaande op het convocaat van de ver eniging Huizen- en Villaverhuurders blijkt dit duidelijk bij het agenda punt 5, hetwelk dinsdag 23 dec. be handeld zal worden, „reorganisatie van het informatiebureau". De voorzitter vond de wijze waarop de heer Rippen zijn betoog had ge houden prettig en vond het zeer nut tig dat deze materie in de raad werd besproken. Weth. Van Leeuwen deelde mede, lingen een beroep om medewerking te doen. Hoe zij dat kunnen doen zullen de heren W. v. d. Berg-Verde- gaal en A. van Ruiten in het dorp en de heer Th. v. Haaster in de Zilk hun graag vertellen. In elk geval kunnen zij helpen met een geldelijke bijdra ge en deze zullen de genoemde he ren dan ook volgaarne in ontvangst nemen. Men kan echter zijn bijdrage ook storten bij de Coöp. Raiffeisen- bank met vermelding „Oudercomité U.L.O.". Gezinszorg en Herwonnen Levens kracht. Het bestuur van Herwon nen Levenskracht vestigt er de aan dacht op, dat de leden uit een spe ciaal daarvoor bestemd fonds een bijdrag van 1,— per dag kunnen krijgen, mits het aanvraagformulier hiervoor tijdig is ingevuld en ingele verd. Direct nadat men gezinshulp heeft verkregen, moet men een for mulier aanvragen en invullen bij de maatschappelijk werkster of bij de heer Th. Verwer, Van 't Haaffstraat 20. Alleen dan is het mogelijk, dat een bijdrage wordt verleend, Achter af ingediende aanvragen kunnen niet in behandeling worden genomen. VOORSCHOTEN Bouw Openb. lagere school B. en W. van Voorschoten geven de raad inlichtingen over de stand van zaken bij de voorbereiding voor de bouw van een openbare lagere school in de Vlietwijk. De bouw- en grondkosten worden onderscheiden lijk geraamd op 255.000 en 55.632,50 gulden. Het college stelt de raad voor, voor deze bedragen een cre- diet beschikbaar te stellen. Behalve deze bouwkosten in engere zin, de aanneemsom, zijn er aan de bouw nog andere kosten verbonden t.w. voor centrale verwarming, aanslui- tingskosten, honorarium, dagelijks toezicht en kunstopdrachten tot een totaal van 52.050,Het beschik baar stellen van een crediet ter dek king van deze kosten zal eerst t.z.t. aan de raad worden verzocht. De mi nister van O.K. en W. is verzocht, de nodige financieringsmiddelen te verstrekken op lange termijn en de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid is gevraagd, rijks- goedkeuring te verlenen. Voor de in richting van de school kan gedeel telijk gebruik gemaakt worden van de thans in de noodschool gebruikte schoolmeubelen. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen morgenavond om 8 uur. In behandeling komen de navolgende voorstellen van het college: het ver lenen van een tegemoetkoming in de kosten van het geven van gods dienstonderwijs op de openbare scho len; het verlenen van subsidie aan bijzondere bureaux tot voorlichting bij beroeps- en studiekeuze; het ver lenen van een bijdrage in een even tueel tekort van een door de schaak vereniging Voorschoten te organise ren jeugdwedstrijd; verkoop van enige stroken grond in Vlietwijk aan de heer J. de Graaff; voorstel van b. en w. tot het bouwen van 36 premie woningen aan de Raadhuislaan; dat over het zakelijk beleid van de Stichting steeds een goede overeen stemming heerst. De begroting 1958 was tegengevallen omdat de Villa- en Huizenverhuurders slecht 1000 afdroegen, terwijl 5000 was toege zegd, terwijl de middenstand, buiten „Noordwijk Actief", in het geheel niets had bijgedragen. Dat de afd. Villa- en Huizenverhuurders een vaste plaats, buiten de lasten van de stichting in het informatiebureau wensen behoeft geen bezwaar te vor men en de heer Van Leeuwen kon het billijken, dat ook de Horeca-afd. een plaats in het Informatiebureau verkrijgt. Wat net ontslag van de dames be treft, was dit geschiedt, omdat er geen geldmiddelen meer waren. Dat ae overuren niet uitbetaald zijn, is begrijpelijk omdat in dergelijke func ties de overuren worden gecompen seerd door vrije dagen Deze dames hebben 12 vrije dagen gekregen, ter wijl er ook 6 weken salaris is uitbe taald, waarvoor niet behoefde ge werkt te worden. Een basis van verplichte bijdragen noemde spr. zeer rekbaar. Er moet bereikt worden, dat allen ervan over tuigd zijn dat de bijdragen aan V.V.V. eigenbelang is. Het staat bij spr. vast dat uit de bedrijven veel en veel meer afgedragen kan worden. Komt dit niet tot stand, dan kan hij beter aan de raad verzoeken hem te ont heffen van zijn afvaaïdiging in V.V.V. Weth. Van Leeuwen stelde er wel prijs op te kunnen verklaren, dat de structuur van V.W. goed in el kaar zit. De voorzitter zeide nogmaals, dat het zeer nuttig is dat in de raad deze discussies gehouden worden, omdat dit ertoe kan leiden dat diegenen, die tekort zijn gekomen in hun morele 1 verplichtingen, dit tekort kunnen herstellen In een gecombineerde be- sturenvergadering is in principe een overbrugging tot stand gekomen en als de vergadering van de V H.- verhuurders hieraan ha»r sanctie verleent, zullen de bijdragen in zijn geheel worden gefourneerd. Verkie selijk vond de voorzitter, dat na het seizoen steeds een bijeenkomst van de groepen zou plaats vinden om eventuele misverstanden of moeilijk heden direct op te heffen. Verscheidene sprekers voerden voorstel van de burgemeester tot verhoging van de wethouderssalaris sen. Onderwijs. De heer R. Otten, hoofd van de openbare Ulo-school te Voorschoten, heeft in verband met zijn benoeming tot hoofd van de openbare Ulo-school en directeur van de gemeentelijke middelbare han delsavondschool te Velsen om ont slag verzocht. B. en w. stellen voor dit ontslag eervol te verlenen op een nog ander te bepalen datum, zulks onder dankzegging voor de door hem aan de gemeente bewezen diensten. Onrendabele aansluitingen. 5 eigenaren van percelen, die niet op het waterleidingnet zijn aangesloten hebben te kennen gegeven met fi nanciële steun van de gemeente te willen overgaan tot aansluiting op het waterleidingnet. De aansluitkos ten worden geraamd op 7.325.In maart '58 heeft de raad 'n fifty-fifty- regeling aangenomen, zodat de ge meentelijke bijdrage in deze zal be dragen 3.662.50. B. en w. stellen voor het bedrag voor deze aansluitin gen beschikbaar te stellen. WARMOND Retraitever. „St. Agnes" Onder zeer grote belangstelling van de le den van de retraitevereniging „St. Agnes" werd de vierde en laatste recollectieavond van dit jaar gehou den. Pater Mikx uit Leiden sprak zijn dank uit, namens het bestuur, voor de grote belangstelling, die de dames hadden getoond. Nadat de overleden leden van het afgelopen jaar waren herdacht, begon de pa ter aan het onderwerp van deze avond „Zijn onze jonge mensen op pervlakkig?" Zeer uitvoerig en dui delijk werd het onderwerp naar vo ren gebracht. Het komt in het kort hierop neer, dat de hedendaagse jeugd verlangt naar zelfstandigheid en het is aan de ouders, hun kinde ren hierbij leiding te geven om tot een juiste zelfstandigheid te komen. De pater had tijdens zijn toespraak een buitengewoon grote aandacht. Het was een leerzame avond en sen waardig slot voor dit jaar. De ge zangen tijdens deze bijeenkomst werden verzorgd door het koor „Ju bilate Deo" o.l.v. mej. J. Machen. Kerstloterij Zoals bekend heeft de Warmondse jeugd ook dit jaar weer een geheime kerstloterij geor ganiseerd. De dag nadert dat dit grote geheim bekend gemaakt zal worden en de vette konijnen de pan in zullen wandelen. Zaterdagavond a.s. zal er een feestelijke trekkings avond zijn in De Burcht. Hier zal ka pelaan Wijnands het grote geheim ontsluieren, maar er is nog meer te doen. Het rad van avontuur zal weer kwistig omspringen met flessen wijn en worsten en vele anderen aantrek kelijke prijzen. Alles staat onder lei ding van de plaatselijke Kath. Jeugdbewegingen. WASSENAAR Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heer C. J. Russchen, alhier. hierna het woord, waardoor de dis cussie over deze zaak uitgroeide tot een dispuut van 31/» uur. Hierna' ging men over tot het vast stellen van de begroting van de Gas- Elektriciteit- en Waterleiding-bedrij ven, waarover geen discussies kwa men. Bij de behandeling van de kapitaal- dienst, deelden B. en W. mede, dat de gunstige ontwikkeling van de kapi taalmarkt B. en W. de vrijheid heeft gegeven voor het komende jaar we derom nieuwe investeringen te ra men. De betreffende ramingen en voor stellen vormen een bedrag van ƒ371.775.waarvan de grootste be dragen zijn: uitbreidingsplannen 25.000; uitbreiding straatverlichting 50.000; straatverbeteringen 145.250; voorbereiding rioolwaterzuivering 10.000; straatveegmachine 15.700; bulldozer met laadschop ƒ40.000; aankoop vrachtauto 23.000; aanleg parkeerterrein Jan Kroonweg 11.500. Bij het punt bescherming bevol king informeerde de heer Vogelaar of de B. B. reeds in staat is direct paraat te kunen zijn en vond het van groot belang, dat deze instelling dich ter bij de bevolking wordt gebracht. In hun antwoord deelden B. en W. mede, dat voor de B. B. zich een flink aantal vrijwilligers had aangemeld, wdarvan er inmiddels 17 een z.g. basiscursus volgen. Bovendien zijn enige instructeurs opgeleid voor de algemene organisatie, voor de brand weer en voor de opruimingsdienst. Binnenkort zal met een tweede groep een basiscursus worden aangevangen. Gezocht wordt naar meer geschikte blokhoofden, om met hun de verving voor de zelfbescherming voort te zet ten. Bijdragen aan woningbouwvereni- ingen werden verleend voor het erstel van de woningen van „Patri monium" en „St. Jeroen", waarvoor een voorschot van 181.460 beschik baar is gesteld. Bij de behandeling van de begroting konden B. en W. mededelen dat een gunstig advies thans gereed ligt, zodat B. en W. goede noop hebben spoedig deze te kunnen ontvangen. Bij de uitgaven kwam een post voor van 3650 in verband met het boekwerk „Noordwijks Volksleven", samengesteld door de vereniging „Oud Leiden", waarvoor de gemeente 1000 boekjes zullen worden verstrekt welke voor Noordwijkers cultureel van grote betekenis zijn. Na afhande ling van alle punten van de begro ting 1959, werd deze ongewijzigd aan genomen. „Timmeren aan de weg" onder controle Voor de laatste vergadering in het jaar 1958 kwam gisteravond de ge meenteraad van Sassenheim bijeen. In grote eensgezindheid werden de achtereenvolgende agendapunten goedgekeurd en met evengrote eens gezindheid spraken de fracties hun bezorgdheid uit over een dreigend „dirigisme", dat zou spreken uit een voorstel tot wijziging van de bouw verordening in verband met het bui tenschilderwerk. Zoals we reeds schreven, lag het in het voornemen, de bow/verordening uit te breiden met een artikel (be treffende bestaande bouwwerken) waarin wordt bepaald, dat het bui tenschilderwerk van terreinafschei dingen, gebouwen, schuttingen en re clame borden- en toestellen zodanig moet zijn, dat ze uit het oogpunt van welstand geen aanstoot geven. De voorz., burgemeester jhr. mr. R. Sand- berg van Boelens, meende, dat hier geen sprake was van pn.gezond diri gisme maar dat een maatregel geldt in het algemeen- en estetisch belang. Het voorschrift zou met de nodige soepelheid worden uitgevoerd en de betrokkenen zouden het recht van beroep hebben. De co omissie voor de strafverorde- ringen adviseerde de raad ter zitting, het voorstel aan te nemen en tekende daarbij aan, dat de schilders zullen worden ingelicht. De praktijk wijst de noodzaak van de maatregel aan. Soepele stok achter de deur. De heer Van Breda (C.H.) was van mening, dat Sassenheim wel eens wat aan estetica mag gaan doen maar eerst een verordening uitvaardigen en later „soepelheid" beoefenen, daar mee zal het gemeentebestuur zich in moeilijkheden brengen. De voorz. vroeg vertrouwen in deze: er moet een stok achter de deur zijn. Vertrouwen wilde de heer Korte- kaas (KVP) wel geven maar de ver ordening zal een langer leven bescho ren zijn dan het college. Men moet daarom rekening houden met het ge bruik, dat men later van deze veror dening kan maken. Men moet niet al les aan regels vastleggen. Nogmaals moest burg. Sandberg de raad bezweren, dat het te doen was om de meest schreeuwende uitwassen onder controle te krijgen; „Laat de middenmoot maar gaan. Ieder moet zalig worden op zijn manier!" zei hij. Wethouder Scnrama (KVP) herin nerde eraan, dat B. en w. herhaalde malen blijk hebben gegeven, tegen di rigisme te waken, De heer Oosterveer (KVP) infor meerde of het voorstel werd inge diend n.a.v. practische ervaringen in het dorp. Het antwoord luidde beves tigend: het waren vooral de erfaf- scheidingen, die aanstoot gaven. En daarmee begon het spel opnieuw: waarom sloeg het oorstel dan niet alléén op de schuttingen en reclame- voorwerpen. Zelfs kwam het instellen van een kleur-commigsie ter sprake: „maar hst gaat helemaal niet om de kleuren maar om de excess:*", her haalde de voorzitter. Méér gevaar. De wethouders daarenboven zijn van mening, dat die kleur-coanmissie dichter naar dirigisme zou neigen dan het huidige voorstel doet. Het was niet de bedoeling, dat er zoveel aan dacht aan werd gewjid: het was heus niet meer dan een stok achter de deur een preventieve maatregel vooral t.a.v. coöperatie-woningen, bejaarden centra etc. waar een eenheid ergerlijk verstoord zou worden door kleuraf wijkingen. „Zet dat dan ook in die circulaire", adviseerde de heer Kortekaas, maar toen was de raad ook overtuigd en keurde ze het voorstel goed. De rest van de agenda, t.w. benoe ming lid van het burgerlijk armbe stuur (de heer M. J. van Breda, Park laan 68), medewerking bij het aan brengen van nieuwe verlichting in Je „Dr. Vissersdhool" (kosten f 2.700): vaststelling van het max.-bedrag aan vlottende sohulden in 1959 op 1 mil joen; Vaststelling maximum crediet rekening-courant bij de n.v. Bank voor Nederl. Gemeenten over 1959 op 300.000 werd z.h.st. aanvaard Eerst bij het punt subsidie stichting r.k. avondonderwijs „St. Augustinus" kwam het tot een klein debat. Het ging ook om 75. De voorlopige vaststelling gemeen terekening over 19Ö7 werd na gunstig rapport door de rekening-commissie vastgesteld overeenkomstig het be sluit, zo ook de wijziging gemeen schappelijke regeling ziektekosten voorzieningen gemeentepersoneel. Ook de vaststelling "an de huren van de woningen Weltevreden 1 en 3 en Kastanjelaan 15 vond zonder moei lijkheden plaats, maar de heer Kor tekaas wilde weten of e. voor een van de woningen die leeg staat nog huur ders gezocht moeten worden. Het huisje bleek als werkplaats in ge bruik en dat inspireerde de heer Ver schoor (C.H.) te vragen, of daarvoor nog bijzondere voorzieningen getrof fen moesten worden In eigen beheer zijn inderdaad enkele kleine wijzigin gen gemaakt. „Bijdorp" openleggen By het bouwrijp maken van gron den in het plan „Bijdorp" zag de heer Van Breda graag, dat ter voor koming van renteverlies niet meer êrond werd gebruikt dan nodig is. 'aarnaast wenste hij, dat de aanleg van de Narcissenstraat voorrang zou hebben. Ze moest bovendien door getrokken worden naar de Parklaan als verkeersader naar Bijdorp, dat nu slechts te benadelen is door een paar steegjes vanaf de Hoofdstraat. Met dit laatste was de raad het wel eens maar het eerste punt was prac- tisch onaanvaardbaar: er zijn grond en bouwplannen nodig om toestem ming bij hogerhand te verkrijgen. Aangenomen. Het voorstel tot wijziging van de algemene Politieverordening, betref fende aanwijzing van de bebouwde kom en het verbod tot het houden van nertsen werd door B. en w. ter nadere bestudering teruggetrokken. Enige comptabiliteiten die de agen da sluiten, werden z.h.s. aangenomen. Nadat de burgemeester de raad zijn beste wensen voor Kerstmis en Nieuwjaar had doen toekomen, ant woordde de nestor van de raad, de heer Van Breda met de beste wensen aan burgemeester Sandberg, en feli citeerde hem met zijn verjaardag op 1 januari a.s. JAARVERGADERING „ST. DEUS DEDIT" De katholieke iandarbeidersbond „St. Deus dedit", afd. Sassenheim, hield gisteravond haar jaarvergade ring in het KSA-gebouw. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat de werkgelegen heid, b(j een gunstige export en een vergroting van het areaal, geen vooruitgang had geboekt Hij herdacht het overlijden van de heer J Salman, oud-hoofdbestuurder, met een kort gebed en memoreerde het feit, dat een zoon van de heer P. Elstgeest de H. Priesterwijding had mogen ontvangen. De propaganda- actie werd door hem extra aanbe volen. Twee leden hadden als premie reeds een gratis lot voor een radio ontvangen. De studiedagen „Ons Erf" zijn van 2629 Jan. en op 9—10 jan. Besproken worden dan de Euro- markt en de werkclassificatle. Opge ven vóór 1 jan. bii de secretaris. Uit het jaarverslag /an de secre taris, die in revue het jaar liet pas seren, vernamen wij dat de afd. 284 leden telt, waaronder 13 vrouwelijke en dat de heer Th. Witteman 44 le den had gewonnen; hiervoor is hij onderscheiden met een diploma en een zilveren insigne. Het Jaarverslag van de penning meester gaf een gunstig beeld; er was een saldo van f 280.87. De begroting ovei 1959 wordt ge raamd op f 2000.hierin is opgeno men het feest te gelegenheid van het 11e lustrum op 4 en 5 jan Dit wordt kerkelijk gevierd op 4 jan. met een H. Mis om half 8 's morgens met ge zamenlijke H. Communie. Des avonds in het KSA-gebouw wordt het feest herdacht, hierbij een cabaret met ge zellig samenzijn. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren C. van Hoekellen, secr. P. Wolvers, 2e voorz., Chr. Homan, 2e penningm. en W. van Ruiten, comm., allen aftredend, herkozen. Hierna volgde benoeming kascom missie; de heren T. van Nobelen en A. Meijer werden met algement stemmen gekozen. Marktberichten LEIDEN, 19 dec. Vee. Aanvoer 8 stieren, 48 melkkoeien, 300 vette koeien. 15 varekoeien, 11 graskalve ren. 65 vette kalveren, 61 nuchtere kalveren, 60 vette schapen, 1725 vet te lammeren, 37 varkens zeugen, 192 schrammen. 531 biggen, 4 geiten, to taal 3057. Stieren (sch. gew.) 2.90 —3.15, melkkoeien 8501125, vette koeien (sch. gew.) 2.753.30, vare koeien 550900. graskalveren 250 —350, vette kalveren (lev. gew.) 2.252.75, nuchtere kalveren (per kg lev. gew.) 1.20—1.60, nuchtere kalveren, (lev. gew. per stuk) 1.20 1.60, nuchtere kalveren, (lev. gew. per stuk) 4065, vette schapen 00 90, vette lammeren 6090, drach tige zeugen 275375, schrammen 75105, biggen 4245 en 55. De handel voor stieren vlot, melk koeien willig, vette koeien goed, zware koeien lui en duur, graskalve ren kalm, vette kalveren matig, nuchtere kalveren vlug, vette scha pen en vette lammeren stug, zeugen, schrammen en biggen goed. De veemarkt en kaasmarkt, vallen de op tweede kerstdag, wordt gehou den op a.s. woensdag 24 december. LEIDEN, 19 dec. Kaas. Aange voerd 27 partijen Goudse kaas en 1 partij Leidse kaas. Notering Goudse kaas. Notering Goudse extra kwali teit tot 2.40, Goudse eerste kwali teit 2.27—2.31, Goudse tweede kwa liteit 2.24—2.26 Handel lui. R'VEEN, 17 dec. Bloemen. Tul pen Krelage 1.75; Superba 1.55. Nar cissen: Earley Glorie 1.031.10; Freesia 60.355; Cyclamen 601.22 per bos. Troschrysanthen: Bramber 1.05 —1.15; Beauty 96—1.10; Paris 88—95; Orchid Beauty 831 19; Long Island 78—1.17; Thelma 92—1.06; Red Ro- linda 80—1.19; Am. Aanwinst 81 102; Golden Perfection 1.061.13; Anjou 8288; Crimson Champion 95 —1.06; Schlagers 8689. Troschry santhen gemengd 1.061.17 per bos. Idem geplozen: Long Island 1222; Enschantres 1617; Balcombe Per fection 1213 ct. per stuk. Am. An jers: sim rood 27—28; sim rose 37— 51; cardinaal sim 5354; brenner 26 —37 ct. per stuk. Beshulst 43—71. Groente. Glassla 11.00; andij vie 43.00—57.00; witlof I 69.00—72.00 idem II 54.00—56.00 per 100 kg. In de Kerstweek wordt er bloe menveiling gehouden op maandag, dinsdag, woensdag en zaterdag, en groentenveiling alleen op dinsdag. Raad van Noordwijk besieedde uren aandachi aan VVV

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3