Scherp Viool-recital Janine Andrade Eenheid met de West door samenwerking (S&ster^ De Kabinetscrisis VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA DIJ HAAR OPTREDEN van don- u derdagavond onder auspiciën van de „Kunstkring voor allen" heeft Janine Andrade opnieuw van een goed gefundeerd instrumentalisme blijk gegeven. In samenwerking met de pianist Jean Antonietti was haar vioolspel over het geheel genomen geslaagd en aangepast aan eigen speeltrant. Het was gezond en we zenlijk musiceren. Dank zij techni sche zekerheid, geeft zij een klank volle toon, die steeds op zuiverheid kan bogen; nooit overgevoelig, weet zij haar instrument te laten zingen en waar nodig neemt zij de weg van de virtuositeit. Zij begon met een „Sonate in C gr. t." van Jean Joseph Cassancade Mon- donvilla, die hoewel men hem weinig op de programma's hoort, een be langrijk violist en componist is ge weest van velerlei sonates voor viool en clavecin. Dit was mooi en sierlijk; vertolkt in muzikaal samenspel, her innerend aan Rameau, hoewel deze rond zestig jaar eerder was. Zfj had het zich niet gemakkelijk gemaakt, want de le Vioolsonate voor solo-instrument in g. kl. t. van Joh. Seb. Bach is een zware opgave, die zij glorieus, volbracht. In alle op zichten is dit werk ook weer een toonbeeld van compositorische voor naamheid; nooit eentonig; de thema tiek gevarieerd met elkaar wisselend, met duidelijke herkenbare verande ringen, en volkomen inzicht in de mogelijkheden van het instrument. Haar spel, ondanks haar violistisch kunnen, blijft in de hoge regionen van de muziek dienstbaar aan de compositie. Een enkel ongelukje daargelaten (kan dit zijn voortgeko men uit een te sterk drukken op de snaren?) was de vertolking knap en de fuga boeiend. r\AN SPEELDE zij met de pianist U Beethoven's op; 12. de 3e Sonate in Es gr. t; diens stempel dragend van persoonlijkheid in opzet, bouw en beknoptheid. Nog een kenmerk in de schrijfwijze van de Sonates van Beethoven, is de volumineuse klavier partij, zodat het strijkinstrument (in casu de viool) als 't ware onder de piano blijft; bovendien is het klavier- spel van Antonietti, hoe mooi en gaaf ook, zeer draagkrachtig, met uitzondering van het Adagio heeft de vertolking van dit werk ons niet zó geraakt als wij hoopten. Maar met haar temperamentvolle voordracht, Wat lezers schrijven Leiden, 18 december. VERBETERINGEN IN LEIDEN. Als inwoner van Leiden maak ik vaak vergelijkingen met andere ste den en zelfs dorpen over verbeterin gen en modernisering en vraag mij steeds weer af, waarom er zo weinig gebeurt en waarom het zo lang moet duren in Leiden. Ik wil dan ook hieronder enkele kleine puntjes aangeven welke mij ergert. le. wanneer heeft de demping van de Uiterstegracht plaats (iets uit de middeleeuwen); 2e. wanneer heeft de demping v. d. Langegracht plaats, (iets onhygiënsch en rommelig) zou tevens een prachtige verkeersweg zijn; 3e. hoe lang blijft het rond en om het station nog kaal en onbe bouwd; 4e. wanneer wordt het mes er in ingezet achter de buurten van de Haarlemstraat; 5e wanneer verbete ring toestand Turfmarktbrug en ver- plaatsin veemarkt. Gaarne uw commentaaf tegemoet ziende; teken ik Een abonnee van uw stad. Naschrift: Het gemeentebestuur heeft alle genoemde projecten in ge vorderde staat van voorbereiding. Een enkele opmerking: de Uiterste gracht is niet uit de middeleeuwen, maar uit de „Gouden Eeuw". POTLOOD EN GEEST No. 538. Horizontaal: 1. schermwa- pen, 5. Europeaan, 6. meisjesnaam, 8. gem. in N.-Brab. 10. teken in de die renriem, 13. boom, 15. meisjesnaam, 16. overdekte marktplaats, 17. iemand die treitert, 18. voorvoegsel, 20. ake lig, 22. zuiver, 24. hoon. Verticaal: 1. inhoudsmaat (afk.), 2. ik (Lat.), 3. priem, 4. scheikundig element (afk.), 5. gem. in de Belg. prov. Luik, heeft wapenfabrieken, 7. gem. in Z.-H., 9. ontvangkamer, 11. uitroep, 12. patroon, 13. gravure, 14. gebod, 18. lichaamsdeel, 19. baan voor balspel, 21. overblijfsel bij ver branding, 23. bekende afkorting. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 537. Horizontaal: 1. Spanje, 5. rio, 6. weelde,, 8. Da, 9. elk, 10. Eva, 13. en, 14. Esther, 17. een, 18. snedig Verticaal: 2. are, 3. nier, 4. jol, 6. Wales, 7. Dover, 8. de, 11. An, 12. hee, 15. ten, 16. end. haar kunnen, en de spontane muzi kaliteit, die zij en haar partner aan de dag legde, bracht zij haar talrijke gehoor tot grote bewondering in de vioolsonate met klavier in A gr. t., van César Franck. Twee zelfstandige partners, die elkander aanvullen, of in twee-eenheid versmelten. Heel de thematiek komt voort uit één gege ven, dat het werk beheerst en orga nische eenheid schept, onderling tus sen de delen, 't Was een ongemeen temperamentvol, rhythmisch en gaaf muisiceren; waarbij de eisen aan bei der voordrachtskunst gesteld, zuiver musisch verantwoord zijn geweest; wederzijds elkander stimulerend en in elkander opgaand was er een sa menspel op hoog niveau en beeldende expressie. Hier liepen beide, wat men noemt, heerlijk warm. Met groU dankbaarheid werd de interpretatie van de twee temperamentvolle mu sici ontvangen. Men was meer dan opgetogen. Een toegift (kan 't Paga- nini geweest zijn?) in een razend snel tempo werd ragfijn en fonkelend ge speeld. J. KORTMANN. „LUCIENNE" Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 TEL. 32765 (Advertentie) Burgerlijke Stand Geboren: Ronald zn van J. Ba ve laar en J. Kroesemeijer; Helena Wil- lemien dr van W. Kolk en N. van der Plas; Samuel zn van S. Erades en J. M. IJzerman; Willemina Katriena di van J. R. van Ommen en M. J. van de Weerdt; Rosa dr van P. Valk en R. J. Valk; Nelly dr van P. Valk en R. J. Valk; Olaf zn van L, J. Menges en A. M. Vergunst; Monique dr van J Braxhoven en C. M. C. Hooger- vorst. Gehuwd: M. J. Vogelzang en D. I. Vermeer; G. J. Bossink en P. Rijs- dam; A. A. de Zeeuw en M. G. T. van Dijk; A. van Hemert en H. van Roijen; J. C. Vlaardingerbroek en J. A. Hoogendoorn; R. J. A. Rippe en J. T. de Miranda; H. A. M. J. Oedaij- rajsingh Varma en B. E. da Costa Gomez; L. Stakenburg en H. A. van der Meij; J. A. Serlie en C. M. Wes- seling; W. F. Verkuijlen en H. Mon- fils; G. C. Perreijn en J. M. Spieren burg; D. Duivesteijn en G. Keere- weer; W. Jansen en H. Mes; J. F. Schieck en M. van Dam; J. van Leeuwen en C. Bekooy. Overleden: J. J. Maasdam 74 jr, vrouw; M. van der Linden 81 jr, man; G. van der Plas 55 jr, echtg- note van H. van Rhijn; N. van Va- rick 78 jr, weduwe van J. Spruit; J. van der Blom 80 jr, man; H. Land zaat 82 j, weduwe van J. C. van der Steen. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld: „Cluster Developments for jastrow wave functions" de heer C. D. Hartogh, geboren te Arnhem en thans wonende te Leiden. De pro motie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proef schrift getiteld „A histo- and cytolo- gical study on the pituitary of the stickleback gasterosteus aculeatus L. forma trachura cuv. partly based on a new fixation procedure after freeze drying", de heer P. J. van Mullem, geboren te Rotterdam en wonende te Lelden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Enige aspecten van de water- en zouthuishouding in verband met de therapie van de zwangerschapstoxe- mie" de heer R. H. Gevers, geboren te Rotterdam en thans wonende te Eindhoven. Geslaagd voor het candidaatsexa- men Nederlands recht de dames J. J. M. Rutgers van der Loeff te Laren; F. Feenstra te Wassenaar; L. J. Zuurdeeg te Utrecht; M. Nuyten te Den Haag; N. Domela Nieuwenhuis Nyegaard te Groningen; A. M. Dub belboer te Den Haag; M. W. J. Bech- ger te Weerselo; C. Vlasman te Naarden; M. J. Karreman te Voor burg en de heren M. G. J. M. Kort- mann te Zoeterwoude; J. L. Roozen te Óverveen; R ^eith te Wassenaar; M. G. Jacobs te Hilversum; R. R. Bouman te Den Haag en C. A. M. Molenschot te Heemstede. Bij beschikking van de minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschap pen zijn voorts benoemd: aan de rijksuniversiteit te Leiden: voor het jaar 1959 tot wetenschappelijk amb tenaar 1ste klasse voor de medische scheikunde ir J. C. Riemersma; voor het jaar 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar bij de faculteit der lette ren en wijsbegeerte mevrouw C. Chr. van BuurenVeenenbos, thans as sistente; voor het tijdvak van 1 ok tober 1958 tot en met 30 september 1959 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse voor de cardiologie: F. J. Krant, arts, thans assistent. Voorts is te rekenen van 1 januari 1956, benoemd tot hoofdapotheker A bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden H. A. M. van Steenbergen, voordien hoofdapotheker. BOOMMARKT. B. en W. hebben besloten aan het weggedeelte langs de zuidzijde van de Rijn, voorzover gelegen tussen het Kort Rapenburg en de Vrouwensteeg, thans gedeeltelijk Boommarkt en ge deeltelijk Bloemmarkt genaamd, de naam te geven van: Boommarkt. SCHUDEL* OU99CI GtSTOOKTi CITROEN NV DF CONDOR - DISTILLEERDERIJ I FIDE N WATERFIETSEN Gezellig keuvelend gingen de 23- jarige John v. B. en z'n vriend gister middag op de fiets naar hun zaak op de Breestraat. Om maar eens een an dere weg te hemen had men afge sproken nu eens over de Nieuwe Rijn te gaan en aldus geschiedde. Ter hoogte van V. en D. op de Aalmarkt zei vriend V. iets leuks tegen vriend J. v. B. en ging op dat leuke thema nog verder. Het viel hem echter op, dat hfj geen antwoord kreeg. Hij keek opzij maar zag geen vriend. Hij keek achter zich en zag daar zijn vriend in het water van de Nieuwe Rijn rustig zwemmend met de fiets nog aan de hand. Deze bleef zeer kalm en zwom met fiet* en al naar de kant, alwaar behu'pzame handen hem uit het water trokken. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duis ter. De 22-jarige mevrouw J. Vavier uit de Willemstraat, die gistermor gen van 't balkon voor haar huls viel is zo vernemen wij nader met een breuk van het linkerboven been en een wond aan liet hoofd naar het Academisch ziekenhuis overgebracht. Om één uur vannacht is een 40- jarige bromfietser, die onder invloed van sterke drank was, op de Kanaal- weg geslipt en gewond geraakt. Met een hersenschudding en een kaak- fractuur werd hij door de E.H D. naar het Ac. Ziekenhuis overge bracht. Gisterochtend werd bij de S.L.F. de heer A. van der Zeeuw gehul digd in verband met zijn zilveren jubileum in dienst van dit energie bedrijf. Namens de directeur, die verhin derd was aanwezig te zijn, sprak ir. T. Lentelink zijn erkentelijkheid uit voor de wijze waarop de heer Van der Zeeuw steeds de hem opgedra gen taak heeft vervuld. Spreker fe liciteerde de heer Van der Zeeuw met zijn jubileum en overhandigde tevens de oorkonde en gratificatie van het gemeentebestuur. Hij sprak de hoop uit dat de jubilaris zijn werk in de komende jaren met de zelfde energie en plichtsbetrachting mag blijven doen. Zijn chef getuigde eveneens van zijn waardering voor de arbeidspres taties van de heer Van der Zeeuw. Namens de personeelsvereniging overhandigde de voorzitter een ca deau als aandenken. Hierna vond in de kantine een huldiging plaats door zijn naaste col* lega's die daarbij blijk gaven van hun waardering voor de jubilaris. De heer Van der Zeeuw mocht nog enige geschenken in ontvangst ne men en dankte daarna mede namens zijn gezin allen voor de bij zijn ju bileum ondervonden belangstelling. vereniging hartelijk dank bracht en de dames een fruitmand aanbood. Bij de opening mocht de voorzit ter verwelkomen pastoor Loyaard, adjudant Koerten, bestuursleden der Harm. Triumph en andere plaatse lijke verenigingen. Gedurende de pauze werd een verloting gehouden met het doel 't volgend jaar St. Ni- colaas een nieuwe mantel, mijter en staf present te doen. Na afloop bleef men onder lei ding van de heer v. d. Mark met mu zikale medewerking van de .Electro- nensplitsers" nog een poosje gezellig bijeen. OEGSTGEEST „Ons Genoegen". De buurtver eniging „Ons Genoegen" gaf gister avond in het Patronaatsgebouw voor haar leden en donateurs een feest avond, die in alle opzichten uitste kend is geslaagd. De grootste eer komt wel toe aan ,,De Gastspelers" uit Leiden, die onder leiding van de heer D. Buis, de drie-acter van Jan Fabricius opvoerde „Onder één dak" en de hele avond de zaal in spanning hielden. Het spel, de uitbeelding, de mimiek, de articulatie, de grime, al les was tot in de puntjes verzorgd en dit moet leiden tot een succes, zo als gisteravond dit toneelgezelschap van amateurs weer heeft mogen boe ken. Een daverend applaus na ieder be drijf beloonde hen. Voorzitter Medendorp had het dan ook zeer gemakkelijk toen hij deze Koninkrijksdag in Leiden Woensdag was er in het Prytaneum ter gelegenheid van „Koninkrijks dag 1958" een lezing- en filmavond, waarop mejuffrouw mr. J. L. G. Fel- hoen Kraal heeft gesproken over de Caraïbische Commissiea Deze bij eenkomst was georganiseerd door dfe besturen van de afdelingen Leiden en Oegstgeest van de Koninklijke Vereniging „Oost en West', de Ver eniging van Antilliaanse Studenten in Nederland, de Surinaamse Stu dentenvereniging en de Vereniging voor Internationale Rechtsorde. Mejuffrouw Felhoen Kraal herin nerde er allereerst aan, dat reeds Si mon Bolivar de gedachte had een aantal landen in de West in een fe deratie te verenigen. Enige verwer kelijking van dit idee vormde de Pan-American Union, maar de ge bieden van Frankrijk, de Verenigde Staten, Engeland en Nederland, kon men daar niet inpassen. Een Royal Commision, die kort voor de oorlog, in de West een on derzoek instelde en tot de conclu sie kwam, dat dé toestanden er slecht waren en dat hier en daar honger werd geleden, had tot ge volg, dat Engeland met dit rapport de belangstelling van Amerika wek te. De Verenigde Staten zagen na melijk liever niet dat de landen van de West, die zo dicht bij hun deur liggen, tot een kruitvat zouden wor den („dynamite on our doorstep"). Engeland en Amerika staken de hoofden bij elkaar om gezamenlijk een economische en sociale ophef fing van de West te bewerkstelligen. De oorlog deed de samenwerking richten op het veilig stellen van de verbindingen en de invoer, voorts op het winnen van werkkrachten 10 uur v.m. tot 10 uiur nam. voor de landbouw in de Verenigde Staten, waar men handen tekort kwam tengevolge van het onder dienst zijn van de landarbeiders. Een research council werd inge steld, hetwelk de zorg voor sociale verbeteringen en voor de vpedselvoor ziening op zich nam. Een goede invloed heeft ongetwij feld de instelling van de Belateral Caribbean Commission gehad. Uit de isolatie, die een eiland nu eenmaal de voorstellen nog nader te bestu deren. In februari, aldus besloot mejuf frouw Felhoen Kraal, zullen we ho- penlijk lezen hoe de nieuwe Caraï bische Commissie zal worden en aan gezien samenwerking steeds haar ba sis was en is, mogen we verwach ten, dat de herziening weer een vor dering op de weg naar eeneid zal betekenen. De voorzitter van de Surinaamse Studentenvereniging, de heer R. Ve- netiaan, dankte de spreekster voor haar duidelijk exposé Na de pauze werden drie fraaie films over de West vertoond, de kort geleden opgenomen kleurenfilm „A. BhC.", de kleurenfilm „Blue Peter" over de Bovenwindse Eiland en „Swampoogst", een interessante documentaire over de inpoldering van moerassen in Suriname. kaar en konden ze van gedachten wisselen. Ze hielpen elkander met belangrijke gegevens en maakten hun wensen kenbaar. Men vond dit een openbaring. Na de oorlog werden Nederland en Frankrijk uitgeno digd om er aan deel te nemen, maar slechts als waarnemers, zonder stem. De volgende stap was een nieuwe naam voor de Engels-Amerikaanse commissie: de Caraïbische Commis sie, waarvan het secretariaat in Tri nidad is gevestigd. Om de twee jaar wordt een Westindische conferentie gehouden, telkens ergens anders in de West, zodat men in de gelegen heid is het leven in die landen in ogenschouw te nemen. De Fransen noemen hun gebieden de West Indies, zonder het woord „British" er voor te plaatsen. Als ze zeggen dat ze wat gezamenlijk doen, bedoelen ze hun eigen eilanden! Het dokteren aan een nieuw ver drag geeft een groot gevoel van eigenwaarde. Jammer, dat Frank rijk de zaak heeft opgehouden om Leidse agenda Dagelijks Kwartier voor God. St. Lodewijkskerk, van half een tot kwart voor een. VRIJDAG 19 DECEMBER. St. Christoffel. (Handelsreizigers, etc.) Lezing door de heer C. F. Meer- poel over „Handel en Politiek". Har monie 8 uu- nam. DEV (Plantkunde). Bijeenkomst. Café Aniba. 8 uur nam. ZATERDAG 20 DECEMBER. Het Groene Kruis. 50-jarig bestaan Receptie in 't Prytaneum. Amusementsver. „De Vrienkring" Jaarfeest St. Antonius-Clubhuis. 8 uur nam. De Leidse Vogelvrienden. Vogel show. Clubhuis Speeltuinvereniging „Oosterkwartier", Borneostraat. van ZONDAG 21 DECEMBER. Museum van Volkenkunde. Steen straat. Film over Eskimo's. 2 u. nam. De Leidde Vogelvrienden. Vogel show. Clubhuis. Speeltuinver. .Oos terkwartier". Borneostraat. van 104 uur nam. K.A.V.-IIerensingel. Kerstviering 8 uur nam, Romanuszaal, Lange Mare. TENTOONSTELLINGEN. Prentenkabinet Kloksteeg 25. (tot en met 10 januari). Foto's en teke ningen van Ralph Prins, Dagelijks van 2 ot 5 uur. Gesloten op zon- en feestdagen. Boerhaavezalen (L. Vrouwenkerk steeg). Tentoonstellingen Leids Kunstcentrum. Werkdagen: 2—5 en 7—9 uur nam. Zondag 2—5 uur (tot 24 december). APOTHEKERSDIEN ST De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door: Apotheek Boek wijt, Breestraat 74, tel. 20552 te Lei den en de Apotheek Oegstgeest, Wil- helminapark 8, tel. 26274 te Oegst geest. BIOSCOPEN Casino: „Kiss me deadly", strikt volwassenen. Lido: „Manina", volwassenen. Luxor: „Met de rug tegen de muur", volwassenen. Trianono: „Heimweh dort wo die Blumen blühn", 18 jaar. Rex: „Sabu", 14 jaar. Laatste Berichten Roofoverval in Open-Luchi-Museum Naar thans bekend is geworden zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee gemaskerde overval lers binnengedrongen in de boerde rij van de 78-jarige landbouwer W. L., wonende aan de Schelmseweg te Arnhem. De boer, die woont op het terrein van het Nederlandse Open luchtmuseum, had een tijd geleden enige koeien verkocht en hij had daardoor geld in huis. De overvallers moeten met dit feit op de hoogte zijn geweest. Omstreeks middernacht drongen zij naar bin nen en dreigden de bejaarde, alleen wonende man met een broodmes en sloegen hem in het gezicht. De boer gaf beide onverlaten zijn geld ruim 3.000,waarvan de overvallers hem een klein bedrag hebben terug gegeven. Tevoren hadden de indrin gers een poging gedaan de hond van de boer te vergiftigen, maar op het smeken van de landbouwer, toch vooral het dier te sparen, lieten zij het beest lopen. Met de woorden „als je de politie roep ga je er aan" verdwenen zij. L. heeft direct hulp ingeroepen en is naar de eveneens op het terrein van het museum wonende heer Bon gelopen, hoofd van de bouwkundige afdeling, die direct de politie waar schuwde. Deze begon het onderzoek met een politiehond. Van de daders ontbreekt nog elk spoor. TWEE MILITAIREN DE DOOD ONTSNAPT. Op een onbewaakte overweg in de spoorlijn ArnhemUtrecht, onder de gemeente Woudenberg, is vanmorgen een militaire jeep gegrepen door een trein. De twee inzittenden van de jeep hebben er als door een wonder het leven afgebracht. Het ongeluk gebeurde omstreeks kwart over tien op de onbewaakte overweg aan het einde van de Laa- gerfse weg, waar juist de sneltrein EdeUtx*echt naderde toen de jeep de overweeg opreed. De jeep werd door de trein gegrepen en een eind meegesleurd. Toen de twee inzitten den uit de wrakstukken kropen, bleek slechts één van hen gewond: tweede luitenant Sol van het regi ment Huzaren van Boreel uit Amers foort. Hij had een hoofdwond, tweede inzittende, eerste luitenant R. E. Detours van hetzelfde wapen, bleek zelfs ongedeerd. Het is niet duidelijk hoe het onge luk is kunnen gebeuren, want het zicht was goed. De trein, die werd beschadigd, kreeg een vertraging van 28 minuten. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 19 December 1858. In de A.C. leest men de vol gende afschuwelijke gebeurte nisin de afgeloopen week te N. een kuikdorp in de gemeente Herstellingswerf (prov. Fries land) voorgevallen. De leeraar dier gemeenteds. D., een alge meen geacht geestelijke, was overleden. Op den dag der ter aarde bestelling verzamelde zich tegen den avond voor de woning der overledenen eene schaar bedelaars ten getale van ruim 500, van rondom zamen- gestroomd, ten einde eene bij die gelegenheden gebruikelijke gift te ontvangen. Met het be- komene echter niet tevreden, ontstond er gemor en sloeg de hoop tot baldadigheid over. De bende begaf zich naar het kerk hof, begon onder het aanheffen van allerlei zedelooze liedjes op en om het graf der overledenen te dansen en verklaarde zoolang te zullen blijven zingen en dan sen, totdat hij weder uit het graf kwam. De justitie heeft zich de zaak aangetrokken en eenige der meest schuldigen gevangen genomen. Beaujolais 1955 ƒ3.00 p fl. Entre deux Mers 2.75 p. fl. Zoete Spaanse wijn ƒ2.— p. fl. (Advertentie) Het Kabinet der Koningin deelt ons zojuist mede: „H. M. de Koningin heeft heden middag op paleis Soestdijk prof. dr L. J. M. Beel ontvangen." De zaterdagcompetitie van de KNVB is voor morgen in zijn geheel afgelast in verband met de gesteld heid der terreinen. Ook de afdelingen Den Iïaag en Gouda van de KNVB hebben alle voetbalwedstrijden voor morgen af- VOORSCHOTEN Geboren: Johannes, zn v. J. Box man en C. Kraan; Willem, zn v. A. de Wit en D. v. d. Toorn; Wijnand Alexander, zn v. G. H. Stomp en M. C. Peet; Paulus Cornelis zn v. C. J. v. Leeuwen en J. H. de Groot; Linda, dr v. A. H. C. Aarden en J. v. d. Vaart. Ondertrouwd: Jan v. Doorn te Wassenaar en Maria Martha Johan na v. Winden. Overleden: Felix Andreas Emanuel Kleering van Beerenbergh, echtg. v. A. F. C. S. Broers. J. C. van Britsum 40 jaar in gemeentedienst Gisteren herdacht de ploegbaas reiniger J. C. van Britsum de dag, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst. In de cantine van de dienst sprak mr. J. Drijber, wethouder van be drijven, om half vijf gistermiddag, hem namens het college toe en schets te de jubilaris als een plichtsgetrouw en ijverig man, waarop te allen tijde een beroep kon worden gedaan. Als koetsier heeft hij de paarden- tractie nog meegemaakt en na de me chanisatie van het bedrijf werd Van Britsum bij de veegdienst ingedeeld. Na de gebruikelijke oorkonde en gratificatie overhandigd te hebben, was het voor de wethouder een ge noegen de heer Van Britsum de bron zen medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst te spelden. De heer A. de Koning sprak als onmiddellijke chef nog waarde rende woorden en dankte hem voor het vele werk, dat door hem gedaan is. Namens de personeelsvereniging voerde C. Vermeer het woord en bood mevr. Van Britsum bloemen aan. Tot slot sprak de jubilaris 'n dankwoord. Op de foto: Mevrouw van Britsum wenst haar echtgenoot geluk. (foto: De Leidse Courant).

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2