b Bloemencorso trekt op 18 of 25 april door bollenstreek Voorzitter De Vroomen: „Geen zorgen meer over deelname'' Bü MATZE C WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 DE LËIDSE COURANT PAGINA 8 Het bloemencorso 1959, dat wind, weder en omstandigheden dienende de 18e of de 25ste april door de bollenstreek zal trekken, is op papier! reeds klaar. Gistermiddag belegde het corsocomité met de deel- nemers-in-spé een bijeenkomst in Treslong in Hillegom en daar toonde de „corsoconsul van de bloemen- kust" (bij de burgerlijke stand in Amstelveen heel nuchter ingeschre ven als Adrianus Willem van Driel) de ontwerpen voor de karavaan die „Bloemenparadijs" heet. En als men het aantal belangstellenden, dat op deze bijeenkomst aanwezig was, als maatstaf mag nemen voor de inte resse die men voor dit evenement heeft, dan wordt het corso in 1959 ongetwijfeld opnieuw een grandioos succes. Was het in het verleden vaak zo, dat het corsocomité tot nauwelijks een maand voor het corso van start zou gaan in angst en vreze moest zitten of men wel voldoende deel nemers zou krijgen, die periode is gelukkig achter de rug. Het vak heeft ingezien, dat het corso een der grootste en in verhouding een der beste en goedkoopste reclamestunts is, die men heeft. En de voorzitter van het corsocomité, de heer C. de Vroomen, kon dan gistermiddag ook mededelen, dat het min of meer vaststaat, dat er voldoende deelne mers zullen komen. Er werden gis termiddag trouwens al heel wat ont werpen gereserveerd. De heer Van Driel nam zelf ook nog even het woord. Hij filosofeerde natuurlijk een héérlijk eindje weg en zei o.m. dat ook een ontwerper niet vrij is te doen en te laten wat hij wil. Hij moet, wanneer hij achter zijn tekenplank gaat zitten, rekening houden met de voorschriften der po litie wat lengte en breedte van wa gens betreft; en de straatversiering in Sassenheim laat geen grotere hoogte toe dan ruim vier meter; en hij heeft te maken met de eisen die het comité stelt en met de wensen van de deelnemers. Gebondenheid is echter de grootste vrijheid die een mens kan bezitten, merkte de heer Van Driel wijsgerig op. Hij voegde er aan toe, dat hij niet zou weten wat hij zou moeten maken als ze hem vrij lieten. De heer De Vroomen deelde nog mede, dat er voortdurend klachten binnen komen over praalwagenbou wers, die een veel te hoge prijs be rekenen. Men behoeft het niet zo ver te laten komen. Wanneer men van een bouwer een prijsopgave heeft ontvangen, die veel te hoog lijkt dan kan men rustig bij het comité aan kloppen of bij de heer Van Driel. Als men een redelijke prijs berekent, valt er natuurlijk niets tegen te zeg gen. Er zijn echter ook gevallen be kend, waarin men met het begrip „redelijk" op een ietwat merkwaar dige wijze omsprong en daar wil het comité een stokje voor steken. Vol gens de heer De Vroomen waren het de laatste jaren stellig niet al leen de meest kostbare wagens, die in de prijzen vielen. Wat de ontwerpen betreft: de heer Van Driel is langzaam maar zeker bezig een tikje overstag te gaan. Waren zijn ontwerpen tot nu toe vrijwel allemaal van het roman tische genre met veel krullen en tierelantijnen, er komt nu een strak kere lijn in het geheel. Hij gaat ook met grotere vlakken werken en laat in zijn ontwerpen de dieren meer op de voorgrond treden. Zo rijden er in de karavaan van 1959 twee vissen- wagens, een eekhoorn de zwarte zwanen-, een eendjes-, een vogel- en een vlinderwagen mee. Zeer apart is ook de wagen Mondriana, terwijl van de Keukenhof-praalwagen (met natuurlijk Jacoba van Beieren „aan boord") een schilderij van een praal wagen gemaakt kan worden. De wa gen Queen of Whites is zeer apart evenals Charming Prins Narcis, veel blauwe paddestoelen met gele nar cissen aan de voet, en Paradijs-idylle blauw met rode „bloemenkegels". Kortom: ontwerpen die de aan dacht kregen, die ze ongetwijfeld verdienden en nu het fundament voor het corso 1959 is gelegd, zal men spoedig ook met de opbouw gaan beginnen. Gebr. Paes Brecstraat 58 naast Stadsgehoorzaal verkoop verhuur voor DELICATESSEN 1 BLIK AARDBEIEN voor 49 ct.. bij aankoop van ƒ2.50 aan kruidenierswaren. Rozijnen p. pond 0.75. 0.98 Krenten, p, pond 0.75, 0.98 Patentbloem, p. kg. 0.45 Bakmeel, p. 3 pondspakken 1. Gehakte sucade. per 100 gram 0.25 1.10 0.65 0.75 0.65 0.55 0.50 0.59 0.50 2.40 1.95 0.59 0.59 1.— 0.85 Snippers, p. 100 gr. Gepelde walnoten, per 100 gram Gepelde amandelen. per 100 gram 0.75, 0.85 Gepelde hazelnoten. per 100 gram Hazelnoten in dop. per l/t pond Amandelen in dop, per Vt pond Bombey-noten. per 10Ö gram Pécannoten. per 100 gram Walnoten, p. l/t pond Pinda's, per Vz pond Advocaat, per fles Zoete vruchtenwijn, per fles 0.95, 1.20 Kersen, per pot 1.25 Hele kip in blik 4.50 Perziken p. l.blik 1.49, 1.75 Abrikozen, p. literbl. 1.69 Koejawels. Z.-Afr. vruch ten, per literblik 1.69 Zoete Spaanse wijn, per fles Sperziebonen. per literblik Doperwten, p. l.bl. Spinazie, 2 blikken Holl. snijbonen, per literblik Appelmoes, per literblik 0.59 MORSSTRAAT 50 HOGEWOERD 115 STOFZUIGERS f25- Bij aankoop van een stof zuiger geven wij 25.- voor uw oude apparaat WASMACHINES f155.- Nog enige eerste klas was machines met kleine be schadiging. Volle garantie CENTRIFUGES Onmisbaar bij de was. SPORTRIJWIELEN f 89.- Eng. model met terugtrap rem. Met 3 versnel!.naaf. Sturmey-Archer en kabel- remmen 129.50 KINDERRIJWIELEN f56.- Volle garantie. Fa. DUSOSWA Bakkersbediende Gevraagd: nette bakkersbediende bij de N.V. Koole Nicola, Geeregracht 9. telef. 20196. Na 4 uur v. d. Meer. Rijn dijkstraat 4, tel. 21172, Leiden. PLAATST EEN TELEFOONTJE! GT jGOÈD OANSONDERWlïs J Jive, Calypso en Tango. Het „moderne ritme" voor de jongelui die reeds kunnen dansen. Zondag vangt er een leuke klub aan. 18-jarigen, welkom! Aarlanderveen Dansavond zat. 8 uur Zondag Gez. Dansen? Boskoop 8 uur Soirées Leiden (H. K.gr. uitverkocht) „Den Burcht" Zondag 8 uur Kaarten 7.30 a. d. zaal. Dansles Gevorderden Tango Jive - Calypso Zondag 3 uur Dansles Beginners Zondag 4 en 21 jan. Gemeente Noordwijk Onteigening in het belang der volkshuisvesting De burgemeester der ge meente Noordwijk brengt ter openbare kennis dat van en met 11 december 1958 tot en met 9 januari 1959 ter gemeentesecreta rie voor eenieder ter in zage zijn gelegd: 1. een bij besluit van de raad van 9 december 1958 voorlopig goedgekeurd plan van onteigening van gebouwen en gronden met de daarop rustende rech ten, in hoofdzaak gelegen aan de noordzijde van de Beeklaan en begrensd door Beeklaan, Woensdag se Watering, Losplaatsweg en Achterzeeweg, alsmede van een strook grond met de zich daarop bevindende gebouwen tussen Douza- straat en Woensdagse Wa tering en enige percelen trond met opstallen nabij e Westeinderbrug; 2. een lijst van kadastrale nummers der te onteige nen percelen Belanghebbenden kunnen uiterlijk tot en met 23 ja nuari 1959 hun bezwaren schriftelijk aan het ge meentebestuur opgeven. Noordwijk, 10 dec. 1958 De Burgemeester: G. F. W. VAN BERCKEL <<XiX£Xi DOET VERKOPEN ADVERTEREN

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8