Pepsi Drfl.H van Ravensteyn verlovingsringen C. de Kemp vooreen OVERHEMD naar KERKO-FABLO UeWwvlAoSSèf ASSISTENTEN Slagersbediende of Halfwas Een echte cola-kenner vraagt om... Pep si- Cola, WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA DE KWAKEL Krijgt De Kwakel weer torenklok? Parochianen doen hun best Nu met de mooie toren ook het uurwerk uit het centrum van het dorp is verdwenen, en menigeen te vergeefs bij het passeren van de kerk naar omhoog kijkt, om ondergewoon te, te zien hoe laat het is, is men op de gedachte gekomen, toch weer een uurwerk in de overblijfselen van de toren te plaatsen. Maar ja, een mo dern uurwerk (dit zou dan electrisch moeten zijn, en later in de nieuwe kerk geplaatst moeten kunnen wor den) kost ongeveer f 1000. De kerk zelyf kón en mag dit bedrag echter niet van het „bouwfonds afnemen, en daarom, laat pastoor Versteeg dit maar aan zijn „schapen" over. Zondag kon de pastoor reeds me- delen, dat de eerste honderd gulden, geschonken waren, terwijl later op de dag nog een belangrijke gift, van een feestvierende familie is afgedra gen. Het ziet er dus naar uit, dat de Kwakelse gemeenschap weer spoe dig kan zien „hoe laat het is", de pas toor houdt zich „beleefd aanbevolen". Zondag is ook weer de 3-maandelijk- se collecte voor de nieuwe kerk ge houden, de parochianen hebben voor een goede Sinterklaas voor de pas toor gezorgd, door ruim 1100.bij een te brengen, voorwaar in deze tijd een mooi bedrag. Korfbal. Zaterdagmiddag speel de de plaatselijke korfbalvereniging VZOD een uitwedstrijd tegen „Oran je Nassau" te Amsterdam. De thuis club wist al kort na het begin de lei ding te nemen 10, maar het duurde zeker wel 20 minuten alvorens de achaal weer in evenwicht was door een mooi doelpunt van Wil de Raadt (11). Kort na de hervatting was het Meindert v. d. Terp die VZOD de leiding gaf (12), maar nu kwamen de tegenstanders weer opzetten en wisten na een fraaie aanval de stand op 22 te brengen. Langzaam kreeg VZOD nu een klein overwicht, aan val op aanval volgde op de O.N.-ves- te, wat tenslotte resulteerde in een doelpunt van Rertus v. Veen (23). Even later was het Annie Gijzenberg, die de bal kreeg toegespeeld, ook zij wist de korf te vinden (2—4), met welke stand tevens het einde kwam. Een verdiende overwinning van VZOD. LEIDERDORP Onderlinge schietwedstrijden. Maandagavond zijn in een cantine van de N. V. Durisol de jaarlijkse schietwedstrijden gehouden van de Leiderdorpse schietvereniging „De Vrijheid". Deze vereniging, in fe bruari opgericht met 45 leden, telt er nu reeds 80, zowel dames als heren. Zij beoefenen het schieten uitslui tend als sport. Er waren vele fraaie prijzen met voor de dames en heren elk een wisselbeker die na afloop door mevr. van Diepeningen werden uitgereikt. De uitslagen luiden: Personele baan: le prijs, L. Dompe ling (winnaar wisselbeker) 59 pnt.; 2e pr. J. Dompeling, 56 pnt.; 3e pr. J. v. Wijck, 55 pnt. Vrije baan: le pr. A. Langeveld, 56 pnt.; 2e pr. R. Zijlstra, 56 pnt.; 3e pr. L. Dompeling, 56 pnt. Geluksbaan: le pr. G. Aalders, 436 pnt.; 2e pr. H. v. Leeuwen 386 pnt.; 3e pr. L. Engelenburg, 382 pnt. Personele baan, (dames): le pr. Mevr. B. C. Doorenbos-Mellis, (win nares wisselbeker) 44 pnt.; 2e pr. mej. J. Postma, 36 pnt.; 3e pr. Mevr*. B. J. Schmid-Roethenbough, 34 pnt. Geb.: Anthony S., z. v. S. J. Pret en J. G. A. v. Winkel; Nellie, d. v. G. J. de Haas en C. Geerlof. Ondertr.: J. Dijkstra en W. C. G. van den Wijngaard; L. van den Berg en W. Jonkers. Getr.: P. J. M. Vreeburg en I. M. Van Berge Henegouwen. Gevonden en verloren. Gevon den: regenjas, portemonnaie inhoud 10.65, zwarte dameshandschoenen, broche, 5 muntbiljetten van 1. step, paar regenpijpen, hoofddoek, etui met potlood en vulpen, geel damesvest, kindersokje, kinderwant, gouden schakelarmband met veilig heidskettinkje, ballpoint, bankbiljet van 10.paar dameshandschoenen, hoed. Verloren: paar dameshandschoe nen, zwart-witte hond, reservewiel van auto, jongensrijwiel, kinderbril, broche, konijn, du'ob. rijwieltas, zw. lederen tasje inh. P.T.T.-papieren en Exposjaaltje, zw. lts met grijze stre pen, vulpen met ballpoint, lipssleutel, kindertasje, dameshorloge, rol be hang, schortje, herenhandschoen, led. schooltas, badhanddoek met zwembroek, portemo.inaie, regen pijpen, en grondzeiltje, nikkelen sier rand van kettingkast, herenhand schoen. SASSENHEIM 40 Jaar van ijver koninklijk beloond Jubileum van C. de Bruin Gisteren was het direktie-kantoor van de N.V. Zonneveld Philippo, kwekerijbedrijf Sassenheim versierd. De heer C. de Bruin herdacht zijn 40-jarig ambtsjubileum. De heer De Bruin is schuurbaas van de kwekerij ,,'t Soldaatje" in Voorhout en heeft in de 40 jaren, dat hij in dienst is bij de N.V. Zonneveld Philippo, de ge hele evolutie van dit grote bedrijf meegemaakt. Toen hy destijds in ,,'t Soldaatje" kwam, was dit, volgens de heer Phi lippo, die namens de direktie het woord voerde, niet meer dan een gammele schuur. Thans is deze kwe kerij uitgegroeid tot een modelbedrijf. Er mag dus met recht worden ge zegd, dat de heer De Bruin in zijn leven voor dit bedrijf pionierarbeid heeft verricht Daarvoor wilde men hem huldigen. Gisteren waren talrij ken samengekomen om deze hulde aan de jubilaris ovèr te brengen. In de eerste plaats werd het woord ge voerd door burgemeester Smolders van Voorhout, omdat de heer De Bruin in Voorhout woonachtig is. Burgemeester Smolders zei onder meer in zijn gelukwens, dat hij na vraag had gedaan bij verschillende personen over de hoedanigheden van de jubilaris en hem was ter ore ge komen, dat deze in zyn leven voor treffelijk werk had verricht. Voorna melijk prees hij de vakbekwaamheid van de betrokkene. Het deed hem grote vreugde de jubilaris te kunnen mededelen, dat het H. M. de Koningin had behaagd aan hem toe te kennen de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een daverend applaus benadrukte de eensgezinde blijdschap der aanwezi gen. Burgemeester Smolders wenste ook speciaal mevrouw De Bruin, die met haar kinderen aanwezig was, van harte geluk, omdat ook een echtge note in het leven van een harde wer ker een belangrijke rol speelt en daarvoor bepaalde, soms zeer zware offers moet brengen. Ten slotte feli citeerde hij ook de direktie. Wan neer iemand 40 jaar in een bedrijf werkzaam is geweest, kan ook de di rektie met een dergelijk jubileum ge luk gewenst worden. De heer Vogelaar sprak vervolgens namens het college van b. en w. van Sassenheim. Hij deed dit gaarne om dat hy de jubilaris 38 jaar heeft mee gemaakt en zijn ijver en securiteit kent. Speciaal schetste hy de verdien sten op het gebied van de levens wij heid. Hij vond het gen goed teken, dat reeds zo vele mensen bij de N.V. Zonneveld Philippo hun 40-jarig ambtsjubelum herdachten. Aan zijn gelukwensen verbond hij de bede, dat de jubilaris onder Gods zegen nog vele jaren van vruchtdragende arbeid zou mogen genieten. Namens de direktie sprak de heer J. Philippo in hartelijke woorden de jubilaris en familie toe: „De Bruin is een gentleman-werker. Hij be schouwt zijn werk wel degelijk als een hoog ideaal. Zelfs in de drukste tyden was De Bruin altijd daar op zijn post. Hem is nooit iets te veel geweest, het was hem nooit te vroeg en nooit te laat en tot zelfs diep in de nacht zijn er problemen besproken. Niet altijd waren de meningen gelijk, maar juist dat werd zo geweldig op prijs gesteld, omdat hieruit vaak goe de ideeën geboren werden". Namens de direktie overhandigde hij de jubi laris een geschenk onder couvert; mevrouw De Bruin kreeg een zeer fraaie bloemenhulde. De jubilaris sprak tot slot een dankwoord, waarna velen hem kwa men gelukwensen. Wielerver. „Sassenheim en omstre ken" De cyclecross-competitie werd zondagmorgen voortgezet. Win naar werd wederom G. Waasdorp; 2e Ton v. Dorp; 3e Lud Meyland. Zondagmiddag in Brussel reden P. v. d. Lans met A. de Graaf een koppelwedstrijd over 2 maal 15 km. Ondanks een valpartij van De Graaf waardoor Piet alleen verder moest rijden, bezetten zy toch een eervolle 10e plaats, op 1 ronde achterstand. Hedenmorgen 9 uur vertrok Piet v. d. Lans per K.L.M. van Schiphol naar West-Berlyn, waar hij met Joop Captein start in een omnium en een koppelwedstrijd over 60 km. Zaterdagavond start hij met De Graaf voor een koppelwedstrijd en 13 december komen P. v. d. Lans, A. de Graaf, Marinus en Hoogwout aan de start in Gent voor een landen- ■omnium. Geboren: Hendrica Maria There- ,sia dr van J. G. Tijssen en Th. G. van Velzen; Maartje Regina dr van C. J. de Jong en J. C. Maaskant; Pe trus Hendricus zn van A. P. G. van Rijn en K. M. van der Vlugt; Ingrid dr van I. P. Wynobel en A. A. Hen nephof; Henrica Jacoba Maria dr van A. J. Brouwer en H. J. ter Laak Jacobus Wilhelmus zn van W. G. M. van Beek en J. C. Meijer. Ondertrouwd: J. Th. Postma en D. van der Leest; A. G. de Zwart en D. C. van der Lans. Getrouwd: P. Bergman en J. G. W. van Leeuwen; Jan Kroes en H. C. Bakker; Th. J. P. van der Meij en A. M. Juffermans. Overleden: Cornelia Drechsler wed. van Krijger, 74 jr. VOORHOUT OUD-WETHOUDER ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. De vroegere wethouder van de ge meente Voorhout, de heer J. A. D., is destijds door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot vijf en twintig gul den boete wegens belediging van het openbaar gezag de toenmalige burgemeester zijner gemeente in een openbare vergadering. De wethouder verdedigde zich des tijds met te zeggen, dat hij niet ver der was gegaan dan het leveren van kritiek. De Hoge Raad heeft thans het ar rest vernietigd, het bewezen ver klaarde niet strafbaar verklaard en de heer D. ontslagen van rechtsver volging. Volgens de Hoge Raad heeft artikel 137a van het Wetboek van Strafrecht geen betrekking op bele digingen van individuele gezagsdra gers, hetzij particulier, hetzij als zo danig, welke beledigingen vallen on der een andere titel van dit wetboek. °e NOORDWIJKERHOUT Zilveren ambtsjubileum C. J. Bier- hoff. Op 1 december jl. was het 25 jaar geleden, dat de heer C. J. Bier- hoff, thans hoofdverpleger, zijn aan stelling als verpleger bij de St. Ba- vostichting ontving. 's Morgens om half negen werd tot intentie van de jubilar' een gezon gen H. Mis door rector Kraakman op gedragen in de kapel van de Stichting. Om 10 uur werd de jubilaris door het personeel van de Stichting gehuldigd, waarbij de heer L. Beniers de colle giale gevoelens en wensen vertolkte. De collega's lieten het niet by woor den doch boden ook een fraai cadeau 1 aan. Na dit feestelijk samenzijn met het personeel toog de jubilaris met echt genote en kinderen naar het pavil joen St. Johannes, in welk paviljoen de heer Bierhoff 25 'aar geleden zijn werkzaamheden als verpleger begon en waar hij thans nog werkzaam is. Later op de dag mocht de jubilaris te zijnen huize het bestuur van de Stichting ontvangen. Een bijzondere huldiging viel hem in zijn huiskamer nog ten deel van de zijde van de r.-k. toneelvereniging J.A.J.A., van welke vereniging de heer Bierhoff vanaf de oprichting in 1907 de zeer ijverige en accurate penningmeester is. Daarnaast heeft de jubilaris ook nog vele jaren de dankbare taak van souffleur ver vuld. Geen wonder, dat de dames en heren van J.A.J.A. zich bij dit jubi leum niet onbetuigd lieten. De collega's in het algemeen waren de jubilaris ook dank verschuldigd, want jarenlang is hij ook bestuurslid van de r.-k. bond van ziekenverple- genden „Salus Infirmorum" geweest. Wat lezers schrijven AANMERKINGEN UIT NOORDWIJKERHOUT. Noordwijkerhout, 1 dec. Nog steeds is in Noordwijkerhout het probleem van de Heerenweg niet opgelost. Vorig jaar koesterden de bewoners van deze weg nog de hoop, dat er aan de rioolkwestie de nodige aan dacht zou worden geschonken, maar deze hoop is reeds lang weer vervlo gen in verband met het lange „stil zwijgen" hunner gemeente. Dat men in Noordwijkerhout niet vooruitstrevend genoeg zou zijn, wordt tegengesproken door het feit, dat er sinds enige jaren reeds heel wat tot stand is gekomen. Alhoewel men niet direct over geld verspillingen wil spreken, zal men het in Noordwijkerhout toch wel met my eens zijn, dat niet steeds het dringendste werd aangepakt. Het zijn soms zulke simpele din gen. Nemen we bijvoorbeeld, dat er in ons dorp van meer dan 10.000 in woners, nog maar niet te spreken van de enige honderden vreemdelingen 's zomers, hiet eens 'n openbaar uri noir aanwezig is. Dat er voor 'n snelheidsbeperking zoals deze op de Heerenweg vereist is, zoveel omhaal nodig is, doet me werkelijk versteld staan. Eén enkel bord (tijd van plaatsing één uur), is voldoende om dit gevaar uit de we reld te helpen. Ik hoop dat de gemeente Noordwij kerhout mij dit schrijven niet kwa lijk neemt. Het is soms zo goed je op deze manier te luchten. Of het in Noordwijkerhout helpen zal. Met grote vreugde en dank aan God geven wij U ken nis van de geboorte van 2e kindje en broertje HANS die bij het H. Doopsel de namen ontving van JOHANNES ADRIANUS MARIA TH. L. VAN N1EKERK C. J. VAN NIEKERK— VINK ANNE-MARIE Zoeterwoude, 2 dec. 1958 Miening 10 INTERNIST MORGEN GEEN SPREEKUUR E. G. v. Leeuwen TANDARTS Donderdag 4 december GEEN SPREEKUUR Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lang en smartelijk ly- den, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moeder, Groot- en Overgrootmoeder, Mevr. Isabella Johanna Maria Walbeek Weduwe van de heer PETRUS VAN DE KAMP in de gezegende ouderdom van 81 jaren. Namens de familie: W. VERDEGAALv. d. KAMP Sassenheim, 2 december 1958 Huize St. Bernardus, Hoofdstraat 82 Correspondentie-adres: Rijksstraatweg 56, Sassenheim. De plechtige H. Mis van Requiem in de paro chiekerk van St. Pancratius waarna de begra fenis op het r.k. kerkhof te Sassenheim zal plaats hebben op vrijdag 5 december a.s. te 10 uur. Gelegenheid tot condoleren: donderdagmiddag van 3 tot 4.30 uur in Huize St. Bernardus. Rozenikransbidden in de kapel van Huize St. Bernardus woensdag- en donderdagavond te 7.30 uur. Gouden colliers Gouden zegelringen Gouden fantasierineen Grote sortering horloges Keltum Pleet JUWELIER BOTERMARKT 12 Gebr. Paes Breestraat 58 naast Stadsgehoorzaal dat zijn vertrouwde merken waarvan U op aan kunt. BETERE AFWERKING SOLIDE KWALITEITEN NIEUWE DESSINS HOGEWOERD 109 KOREVAARSTRAAT 5 MIDZA MIDZA MIDZA MIDZA N. SAMS0M N.V. (e Alphen aan den Rijn zoekt voor de Administratie (wee vrouwelijke Leeftijd 1618 jaar. Opleiding: Mulo of daarmede overeen komend. Type-diploma strekt tot aanbeveling. Sollicitaties mondeling of schriftelijk aan de afdeling Personeelszaken. Z Te koop aangeboden: goed onderhouden kinder wagen. prijs 22.50. Tevens damesfiets met licht, prijs 20.-. Schoolstraat 6 b. a. Herensingel, Leiden. Z Aangeboden plaatsgebrek) een z.g.a.n. Adler zig-zag trapnaaima- chine in salonkast. Witte de Withstr. 30, Alphen a. d. Rijn. GEVRAAGD EEN: In- of extern. Wordt aan huis geslacht. Slagerij B. M. L. VAN VELZEN HEERESTRAAT 116 VOORHOUT TELEF. 02532—7636 Z Iedereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een één-pers. vanaf 19 50; Lwee-pers. vanaf 1 26 50 Smits bedden en tapijten- magaz Mare 98. Vrouwen- steeg 9. tel 23913. Z Opel Rekord te huur per dag of voor langere tijd. All Risk verzekerd. Billijke condities. Inl. tel. 30256 of Hoogl. Kerk- gracht 42. Z Aangeboden: kinder fiets nieuw 59.-; jongens fiets 75.- mooie dames- of herenfiets 75.-; prima sportfiets, koopje 95.-; su- persportfiets, kabelrem- men 115.-; nieuwe sport fiets, .tcabelremmen. 3 ver snelling 135.-; Volle garan tie. Rijwielhandel Sjouke, Hogewoerd 9. PLAATST EEN Z TELEFOONTJE! Z f? Te koop: Engelse kin erwagen (half hoog) z.g. a.n. HiR. 2Ó3, Zoeterwoude Z. Opklap-, wentel- en tuimelbedden, nieuw en gebruikt dekplanken met gordijnrails, ruime sorte ring ledikanten, spiralen, divanbedden, etagebedden, enz. Beter en voordeliger bii het bekende speciaal- aares: Wassenaar, Janvos- sensteeg 60. tel. 20143. Z Biedt zich aan: net per. soon, als chauffeur, luxe auto, voor vrijdagsavonds, zaterdagsmiddags en 's avonds, zondags gehele dag. Eventueel met auto. Br. onder no. 738 bur. v. d. blad. fRooyackers en naaima- ines een begrip. Wilt U verzekerd zijn van prima kwaliteit, ervaren vak manschap en vlotte servi ce? Naaimaahineh. Rooy- ackers, Leemansstraat 31. Leiden, tel. 31324. Voor Zoetermeer en omgeving: H. Rooyackers, Molenstr. 57, tel. 3446. Z Verhoor de stemming. Op St-Nicolaas avond met onze uitgebreide sortering surprises. St.-Nicolaas zegels en inpakpapier. U slaagt ze ker als u komt kijken bij het vanouds bekende, goedkoop ste adres: G. v. Brussel, Haarl.straat 267. Z St.-NIcolaas cadeau een ball-point of kalender bij 50 visitekaartjes bedrukt met naam en adres 3.75, 100 st. 5.50. Levering alle soorten drukwerk. A. A. Verhoog Zn. Haarlemmerstr. 29, teL 22197—25374. Het is met cola precies als met wijn. Er zijn verschillen... Heel bijzóndere verschillen. In geur. In aroma. In smaak. In streling van de tong... Wijnkenners, bijvoorbeeld, onderkennen die verschillen. Zij immers proeven met zorg en drinken niet louter om de dorst. Zij weten te kiezen tussen beter en best. Mensen van goede smaak, die het gewone afwijzen en het goede der aarde waarderen, hoort u nooit om „cola" vragen. Nooit. Zij verlangen *Pepsi! Ja, Pepsi- Cola! Behoort u ook tot hen? Pepsi-Cola is nu alom verkrijgbaar in twee NIEUWE flessen Z Gr. boekenkast, gothie- ke en oudh. dressoir, gr. eiken keeptafel, 2 pers. op- klapbedden 25.-; z.g.a.n. kachels, worteln. salonta fels* antiek bureau; ver- stelb. pianostoel; violen; accordeon 32 bassen, klein orgel. Blansjaar, Hoge woerd 48, tel. 30919. Z Houtworm- en Boktor- bestrijding met 10 jaar ga rantie. Zuivering van ge bouwen met garantie. Le vering van alle insecten bestrijdingsmiddelen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. Fa. v. Buuren, Soembastraat 63, Leiden tel. 31559. Z Kachels, salamanders, kaskachels, luxe kachels, oliekachels, vuurduivels, fasradiatoren. kolenhaar- en, kachelpijpen, ellebo- ten, haardpijpen, roosters, it, pijpstandaards, enz. A. J. Hartwijk, Nwe Bees tenmarkt 7-9-4, Leiden, tel. 26627. Z Kredieten t.m. f4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel. Recht streeks van fabriek Enor me oesDaring, soepele be taling en onder uiterste geheimhouding Vraagt vrijblijvend inlichtu-gen. Postbus 1083, Rotterdam

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8