DUINSTREEK F0T0-CINE JAN WOLFSLAG Een gesprek over openheid hei katholicisme van 'n Fotogeschenk DINSDAG 2 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Ontmoeting van studenten en ,St. Adelbert' te Leiden In een landelijke bijeenkomst op het Prytaneum van het Rapenburg te Leiden hebben gistermiddag leden van de St. Adelbertvereniging en de Unie van Katholieke Studentenverenigingen gesproken over de aanwezig heid van de katholiek in een veranderend maatschappelijk bestel. Er waren twee inleiders, inr. F. Daams en drs. J. Stalpers, en tot in de avond heeft men een discussie gevoerd over het belang van openheid voor de katholieken en voor het katholicisme. Gespreklelder was prof. drs. J. A. M. Weterman. Mr Daams sprak in zijn inleiding over zijn afwijzen van een organisa tiepatroon, dat verschillen vastlegt en benadrukt. Zijn opvating van openheid is, dat katholieken overal daar gaan staan, waar getuigend met anderen gewerkt kan worden. Vóór men aan organisatie toekomt moet er reeds overleg geweest zijn. Hij ver heelde echter niet, dat de weg naar de openheid zeer omzichtig moet worden afgelegd, omdat de mens van vandaag nog niet rijp is. Maar wel zijn katholieken verplicht steeds dit doel voor ogen te hn,iden. Drs Stalpers erkende in zijn inlei ding, dat het proces van vernieuwing altijd langzaam gaat. Het doet hem denken aan een springprocessie, waarbij men na drie stappen vooruit, twee stappen terug moet gaan, om de achtergeblevenen op te vangen. Hü stelde vast, dat de mensen een ge meenschappelijke verantwoordelijk heid voor elkaar hebben en langs de ze erkenning benaderde hij de open heid. Isolement kan slechts vooroor delen kweken, het bewerkt de vor ming van een stereotypisch beeld van de ander. Hij erkende ook het gevaar van de „openheidsromantiek", ook al omdat openheid en geslotenheid géén RARE TRUC. Er gebeuren weieens vreemde dingen in Leiden. Gisteren werden wij opgebeld door de bewoner van het perceel Mare 64, die erover klaagde, dat men een levensgrote groene legertruc voor zijn deur had gezet, zodat hij voor zijn raam geen enkel uitzicht meer op de straat heeft. Dit is vooral zeer deprimerend voor de vier en tachtig-jarige be woonster van dit huis., die de gehele dag voor het raam zit. Aan deze legertruc, waarop enige dump-hiëro- glyphen staan zit geen nummerbord, de lampen zijn gesloopt, er is geen enkel kenteken. Terecht vragen de bewoners van de Mare zich af: mag dat zo maar? Mag je een wagen langs de weg zetten en e.r niet meer naar omkijken, want deze truc staat nu al bijna een week voor de deur. De eigenaar komt niet meer opdagen en de lieve jeugd heeft er inmiddels een heerlijk speelobject in gevonden. Het grapje van Wim Kan over de Leidse schouwburg geeft stof tot enige overpeinzingen, want het brengt ons allen ineens weer In herinnering dat er in Leiden met geen woord meer wordt gesproken over een nieuwe schouwburg, terwijl we er toch allemaal op zitten te wachten. Maar er zijn meer zaken die de wachtkamer nog niet gehaald heb ben. Bijvoorbeeld zal er nog eens een bebouwing van het stationsplein ko men? We herinneren ons, dat we drie, misschien vier jaar geleden maquettes van een voortreffelijk be bouwd Stationsplein hebben gepu bliceerd. Een ander vraag: wanneer wordt de Langegracht gedempt: de publiekeopinie over" de noodzaak van een goede verbinding heeft al een uitweg gevonden over een door fietsbanden verharde weg over het Schuttersveld. Nu is de gemeente schoorvoetend gevolgd. Na een vijf tien-jarig bestaan van een ongebaand Schuttersveld heeft men een straat aangelegd. We hebben twee vee marktplannen gepubliceerd, twee zwembaden en een structuurplan. Laten we er voor waken onze mooie stad rijker te praten dan zij is. De Lakenhal krijgt in de weken van 20 december tot 16 februari oen serie kunstwerken van het Maurits- huls in bruikleen. Dat komt omdat men in Den Haag ruimte moet ma ken voor een grote Jan Steen-ten toonstelling, welke doeken van deze beroemde Leidse schilder te zien geeft uit particuliere collecties van vele landen. Gistermiddag is de 74-jarige mevr. J v. d. M. uit de Johan de Witstraat op de Rijnsburgerweg door een be stelauto aangereden. Zij stak over zonder uit te kijken. Met een hersen schudding en een bloedende hoofd wond moest zij naai het Ac. Zieken huis worden overgebracht. De bijeenkomsten der Vereniging Sancta Veronica zullen in het ver volg op de eerste woensdag van de j maand gehouden worden. Dus, mor-1 gen 3 december, van half drie totj half vijf bijeenkomst in de Vrolycke Arke, Pieterskerkkoorsteeg 15, bo- ven, achterom, om klaargekomen goederen te komen brengen en nieuw I materiaal te komen halen. begrippen zijn, die tegenover elkaar staan. Hij achtte het klimaat geschikt voor de organisaties om op beschei den schaal van geslotenheid naar sa menwerking over te gaan. Maar men zal bU dit alles rekening moeten hou den met de mate van begaafdheid, van de persoon. Bescherming der zwakken is noodzakelijk. In de discussie, die tot onder de borrel en zelfs tot aan tafel in „Het Eigen Huis" van Sanctus Augustinus werd voortgezet werd het onder scheid tussen ideologie on religie scherper omlijnd, waarna ook de practische gevolgen van een ver doorgevoerde openheid in het sociale vlak aan de orde werden gesteld. 1 eid«e Universiteit Geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heren J. H. Verhagen te Rotterdam en L. H. F. v. d. Vijver te Schiedam; idem voor het cand. ex. Godgeleerdheid mej. A. A. in 't Veld te Velp en mej. Th. Barnard te Lei den. Geb.: Jacobus zn v. H. van der Mark en H. Fakkel; Jolanda dr. v. R. van der Zwan en A, van Poelgeest; Theodora Gerardina dr. v. D. Sloot en P. T. van Haastrecht; Alexander Antonlus zn v. L. P. J. Rooij akkers en J. Knül; Anita Johanna dr. v. R. P. R. Jansen en L. M. P. de Ruijter; Leo nardos Hubertus zn v. L. H. Spring in't Veld en M. van Tongeren; Wil lem zn v. W. Deijn en B Heeren; An na Emma Christina dr. v. O. K. Luurssen en J. C, Grit; Lucretia Jeltje Alfonsina dr. v. H. A. Wetting en C. H. van Wei; Dina Marja dr. v. T. Benneme^r en C. van Pruissen; Ge- rardus Maria Johannes zn v, J. T. de Boer en H. M. G. Jeu; Milja dr. v. R. Suringa en G. A. Koenders; Petrus Andreas zn v. P. G. var. Paridon en C. M. Alkemade; Ingrid dr. v. J. van Sonsbeek en E. Anker; Rudy zn v. J. Neveda, Rokin 118, Amsterdam (Advertentie) M. van der Sluis en M. A. de Ridder; Ivonne Car)a dr. v. J. van der Meer en M. G. Steensma; Ronald zn v. J. de Wolff en C. Sloos; Robert zn v D. L. Bravenboer en E. van Toledo Overl.: A. Sloot, 80 jr. echtgenote v. A. J. van Zijp; J. Serdijn, IS jr, man; W. Sloot, 6'8 ir, man; H. van den Heu vel, 7'5 jr, man; M. H. d'Artillact Brill S3 jr, vrouw. Getr.: J. L. van der Linden en B. E. J. van der Steen; J. Zitman en J. Reijken; F. P. C. Alkemade en P. E. T. Gottenbos; C. J. W. van Wanrooij en E. Planjer. K.A.V. EN NED. FABRIKAAT. De afd. Herensingel hield gister avond een bijeenkomst voor haar le den, waarbij de Ver. Ned. Fabrikaat te gast was. Er werden films ge draaid om te laten zien hoe onze Ned. producten worden gemaakt: hoe men b.v. het metaal in blokken giet, walst, stampt, slijpt tot polijsten toe. Ook over kleding kregen de dames heel wat te zien. Het afpersen alleen al vergt 10 verschillende vormen. Tenslotte verscheen nog op 't doek kachels, kaarsen en koek. Dit alles werd met !n vrolijk woordje bege leid. Na afloop 'n gratis verloting van vele Ned. producten wat bijzonder in de smaak viel bij de dames. Zo'n avond is weer een mooie voldoening voor de vereniging. HEREN-KAPWEDSTRIJD. In de kapsalon van de firma Volle mans en Zn in het Groothandelsge bouw te Rotterdam heeft gisteravond de Technische Club voor het kap- Eersbedrijf van Leiden een heren- apwedstrijd gehouden. De uitslag was; 1, P. Peper 274 punten, 2. Cor Boom 266 p., 3. Cor Peursum 260 p. Op het einde van de avond be dankte de voorzitter van de afdeling Leiden, de heer L. van Tongeren, voor de prettige ontvangst. Hij hoop te, dat deze avond er toe zou bijdra gen, dat de kappers zich bewust zul len worden, dat het in de moderne tijd noodzakelijk is lid van een tech nische club te zijn. PRETTIG TE GEVENPRETTIG TE KRIJGEN!» Voor leuke foto's binnenshuis en buiten BROWNIE STARLET-FLITS8TEL Camera - flitser - batterij - lampjes - film, in prachtige geschenkverpakking 46.— ATTENTIE: Cima 8 D-smalfilmcamera met verwisselbare lens Westarit f 2,5 met selftimer en één beeld-as in vol-rundlederen tas J 267.— 133.— Adox 300 de bekende kleinbeeldcamera met wisselcassette, zodat naar verkiezing in zwart-wit en kleuren kan worden gefotografeerd. Adox 300 in Compur-Rapid, sneltransport, ingebouwde belichtingsmeter met Cassar f 2,8 van 390.nu 195. met Xenar 2,8 van f 450.nu 225. Tas slechts 27.50 Extra cassette ƒ47.50 (in étui) HET IS DE HOOGSTE TIJD Geef; fototoestel, rolfilmpje, flitsapparaat, flitslampjes, geelfilter, zon- nekap, belichtinsmeter, voorzetlens, kleinbeeldfilm, fotolampen, ver grotingsapparaat, ontwikkeldoos, ontwikkelschalen, fotopapier, foto albums, fotohoekjes, kleurenfilm, diaprojector, diaraampjes, film toestel, filmprojector, prismakijker. WEET U NIET, WAT U GEVEN ZULT? Geef dan eens een FOTO-GESCHENKEN-BON! (Inwisselbaar bij Bonefo-leden in geheel Nederland). BREESTRAAT 123 HAARLEMMERSTRAAT 102 - NOORDEINDE 30 IJsclub Lisse zii met strop van cabaret-avond Financiën gezond LEIDSCHENDAM BOERENLEENBANK IN NIEUW BANKGEBOUW. Gistermiddag heeft de Boerenleen bank haar nieuwe bankgebouw aan de Damlaan in gebruik genomen. De vele belangstellenden die in het nieu we gebouw bijeen gekomen waren werden welkom geheten door de di recteur van de bank, de heer C. J. van Heiningen. Deze zeide dat men al tien jaar lang bouwplannen ge koesterd had. Onderwijl v/as gedacht om een noodgebouw te doen bouwen. Maar door welwillende medewerking van het gemeentebestuur konden de plannen toch verwezenlijk worden. Aan architect G. Lette uit Den Haag werd opdracht gegeven de nodige voorbereidingen te treffen en na openbare aanbesteding, welke be langrijk onder de raming bleef, werd de bouw toegewezen aan de fa. J. Schouten alhier. Burgemeester Banning, demon streerde met cijfers de groei van de bank. Ook de omzet van de bank is in die jaren steeds gestegen. In 1945 was de omzet ongeveer 3 miljoen en in het afgelopen jaar ruim 90 mil joen. De bank heeft naar sprekers overtuiging het vertrouwen van de land- en tuinbouw, maar ook van de middenstand. Ook als spaarbank is de bank meer en meer op de voor grond gekomen. Dat de kosten laag en de winst minimaal is, leidt tot de conclusie dat de bank het algemeen belang dient. Met rechtmatige trots zal het bestuur op dit mooie gebouw neerzien en spr. is er van overtuigd dat de kosten van bouw en inrich ting haar rente overvloedig zal op brengen. Met de wens dat Gods on misbare zegen op de werkzaamheden moge rusten verklaarde de burge meester 't bankgebouw voor geopend en symbolisch knipte hü het lint door dat voor de grote kruis was ge spannen. De ere-voorzitter van het hoofdbe stuur, dr A. N. Fleskens, sprak daar na woorden van dank aan allen, die hebben meegewerkt aan de bouw. De heer Van Veen sprak namens de T.T.B. en bood een voorzittersha mer aan. De heer F. Kokshoorn voer de het woord namens de Coöp. Boe renleenbank te Voorburg. De Voor- burgse boei-enleenbank (Utrecht) is wel 'n concurrent van de Leidschen- damse (Eindhoven) maar toch een goede vriend en daarom sprak hij de wens uit dat de Leidschendamse bank in het nieuwe gebouw tot nog grotere bloei mag komen. De heer L. C. de Koning, voorzitter van de Veiling Veur, voerde het woord en bood een zilveren sigaren doos aan. Mgr. Van Straelen, de hoofdaalmoe zenier, die in Voorburg woont maar bij voorkeur in Leidschendam wan delt, dankte het bestuur van de boe renleenbank voor zijn besluit het te verlaten kantoorgebouw aan de Leid- sekade te verkopen aan het katho liek thuisfront, dat e zijn kantoor en magazijn zal vestigen, pr. hoopte dat het de bank voorspoedig moge gaan en als het mogelijk is dan zou spr. gaarne zien dat het Thuisfront eens moge prijken op de subsldlelijst van de bank. De heer J. A. Meewisse sprak na mens de Coöp Inkoopvereniging en bood een zilveren sigarettendoos aan. Verder spraken nog 'de heren Buite laan namens de Holl. Mij van Land- Op de 66e jaarvergadering van de Lissese IJsclub heette de voorzitter de heer N. P. C. Mieloo, allen har telijk welkom in het byzonder de heer Stroombeek als afgevaardigde van het gewest Zuid-Holland en de bestuurders van de zusterverenigin gen uit de Kaag. Sassenheim en Warmond. De belangstelling voor deze avond was echter niet zo groot als men dit de laatste jaren in Lisse gewend was, doch doordat er de laatste 2 jaren geen ys geweest is, is dit begrypelük. De daling van het ledental is te wüten aan de vorst- vrije winters. In zyn openingswoorden uitte spr. zijn teleurstelling over de opkomst op de gehouden cabaret-avond. Er was aan opkomst geschat 1000 a 1100 personen. Slechts 5 k 600 personen gaven blyk van hun belangstelling. Hierop zou spr. nog terugkomen. Tijdens de behandeling van de in gekomen stukken las de heer Mieloo een brief voor van B. en W. In deze brief verzochten B. en W. of de ys- club nog aanspraak wilde maken op de ijsbaan aan de Oranjelaan voor de jaarlykse huur van 350,—. Deze brief werd met verwondering gele zen, daar destyds de afspraak werd gemaakt, dat de ysclub dit terrein kon huren voor f 250,by geen ijs kon de ijsclub by de gemeente aankloppen om reductie. Het bestuur heeft dan ook gemeend hierover een onderhoud te moeten aanvragen met B. en W. om verlaging van genoemd bedrag van 350.te verkrygen. In het jaarverslag van secr. W. v. d. Linden memoreerde deze de da ling van het ledental en bracht hij hulde aan de leden, die ondanks het I gemis aan ys trouw lid waren geble- ven. Ook de heer v. d. Linden gaf uiting van zyn teleurstelling van de mislukte cabaret-avond. Deze caba ret-avond betekent een grote ver liespost voor de vereniging. Hierna werd het woord gegeven aan de heer H. Wesseloo voor het geven van zyn financieel jaarverslag De cabaret-avond gaf een verlies van niet minder dan 1317,20. On danks deze strop is de vereniging een gezonde vereniging gebleven en beschikt men nog over een voordelig saldo van 3170,83 per 1 dec. 1958. Aan contributie werd dit jaar 2061 ontvangen. Het ledenaantal bedraagt 675 (tegen 804 v. j.), adspirant leden 18 (v. j. 39). Hierin zyn echter nog niet begrepen de leden die hun con tributie aan de ingang van de zaal hebben voldaan. Ook zullen er nog leden zyn die nog moeten betalen, doch zij zullen nu f 5,75 moeten be talen. Na dit financieel verslag vroeg de heer Mieloo de vergadering of deze misohien nog een oorzaak wist, waarom de cabaret-avond zo slecht was bezocht. Enkele leden waren van mening, dat de niet-leden wer den bevoordeeld, daar ook zy op deze feestavond werden uitgenodigd, echter tegen een entree van 2, en de leden tegen 0,75 plus de 3,contributie. Dit verschil van mening ontlokte een lang dispuut. De heer Mieloo heeft echter de zaak volkomen recht gezet. Men was tot deze regeling overgegaan, omdat het bestuur van mening was, dat de le den niet alleen deze avond konden dekken, Ten gunste van de kas, dus ten gunste van de vereniging, heeft men ook niet-leden uitgenodigd te gen de redelyke vergoeding van 2. Immers, wanneer men deze avond niet had georganiseerd, hadden de leden de 3,contributie ook moe ten betalen. Bovendien werd deze avond georganiseerd om de band tussen de leden onderling te verste vigen. Ondanks de toelating van de buitenstaanders werd deze avond een groot fiasco en wanneer het be I stuur niet was overgegaan tot de toelating van niet-leden, zou het verlies nog groter geweest zijn. De heer Berk gaf namens de kas- I controle-commissie akkoordbevesti- I ging van de boeken van de penning- meester. De nieuwe kascontrole- '.commissie bestaat thans uit de heren v. d. Berk en Blitterswijk. In de pauze werd de vergaderin een kop koffie met gebak aangebo den, almede werd zij verrast met en kele goocheltoeren, gebracht door de amateur-goochelaar uit Lisse. de heer Mynders Jr. Na deze korte pauze ging men over tot de bestuursverkiezing, aftredend waren de heren H. Vreeburg Sr., G. j Verdegaal, H. Bakker cn N. P. C. Mieloo. Daar er geen candidatenlijs- ten waren binnengekomen, werden allen by acclamatie herkq^en Sintelbaan of niet. De heer v. Leeuwen had namens de sportstichting het plan geopperd I de sintelbaan te gebruiken voor iis- baan, Dit brengt n.l. vele voordelen met zich mee. Ie Na één goede nachtvorst berijd baar. 2e Uitermate geschikt voor korte en lange baanwedstrijden, door de aanwezigheid van tribunes. Het gehele bestuur heeft met ent houslasme dit plan toejuicht. Maar tot op heden heeft men hiervan nog niets naders vernomen. Het plan brengt echt wel bezwaren met zien mee. Aan vaste kosten immers brengt dit 1500.— met zich mee en van de te verwachten recettes moet de IJs club 1000.afstaoan. Is dit wel verantwoord voor onze vereniging' bouw en P. Bregman namens de Chr, BTB. Directeur Van Heiningen sprak een slotwoord. By de officiële plechtigheid waren o.a. tegenwoordig pastoor A. Buys de besturen van de leenbanken te Voor schoten, voorburg, Ryswyk, Nootdorp, wethouder Groenewegen, gemeente secretaris Maas, nota-is Boon en de besturen van de aggrarische afdelin gen in Leidschendam. Doch hiertegenover komen ook weel de hogere inkomsten, daar van deze baan eerder gebruik kan worden ge maakt en meer bezoek uit de omge ving kan worden verwacht. Het be stuur zal een onderhoud aanvragen met de sportstichting, om tot over eenstemming te komen. Om hierin volledig te kunnen beslissen kreeg het bestuur volmacht van de verga dering. De heer v. Leeuwen van de Sport stichting, die ook op deze vergade ring aanwezig was, somde ook nog eens de voordelen op van de sintel baan als ysbaan. Hy wilde echter niet op de beslissing vooruit lopen. De heer Stroombeek van gewest Z.-H. gaf een uiteenzett'ng waarom de contributie van de K.N.S.B. met ƒ0.10 per lid werd verhoogd. Dit jaar is er ook een trainings fonds' opgericht welke speciaal tot doel heeft de schaatscracks, die het buitenland onze kleuren hoog moe ten houden financieel by te staan. De afdelingen, bestaande uit 500 leden betalen f 5.— per jaar,750 7.50, 1000 10.—, 1500 en meer 15.—. Dit brengt per jaar ruim f 800. op gerekend over de S8 bestaande verenigingen. Door de fin. bijdrage van ruim ƒ3400.van de K.N.V.B. kunnen de rüders in het buitenland blijven, waarvan dit jaar eerst geen sprake was. Uit handen van de heer Mieloo mocht, de heer Stroombeek 100. voor dit doel in ontvangst nemen. Van drondvraag weH ook nog een overvloedig gebruik gemaakt. VOORSCHOTEN m JAAR GEMEENTESECRETARIS Hoewel het niet gebruikelijk is een 12Ï-jarig ambtsjubileum te vieren heeft burgemeester C. J. van der Hoe ven van Voorschoten gemeend een uitzondering te moeten maken voor het jubileum van zijn rechterhand, de gemeentesecretaris, de heer J. de Bres. De heer de Bres werd in de ge meenteraadsvergadering van 9 april 1946 tot gemeentesecretaris benoemd en reeds op de eerste juni van dat jaar aanvaardde hij zijn functie, na de voorafgaande dag beëdigd te zyn. Burgemeester van der Hoeven me moreerde deze feiten in een „huiselij ke" byeenkomst in de raadzaal van het gemeentehuis, maandag na kan toortijd. Het was een „huiselijke" bij eenkomst, omdat daarvoor slechts de wethouder en ambtenaren waren uit genodigd. (Wethouder Dekker was verhinderd aanwezig te zijn, terwijl een zestal raadsleden de byeenkomst hy woonde). Nadat de heer De Bres, vergezeld van zijn echtgenote en zijn drie zoons, binnengeleid was door de waarne mend secretaris, de heer A. Ooster- baan, sprak de burgemeester hem toe. Hij maakt zich daarbij de tolk van de gehele vergader! g. Na het memo reren van bovenaangehaalde feiten wees spr. op de vele wisselingen in raad en ambtenarencorps, die de heer de Bres in de afgelopen 12è jaar had meegemaakt. Het was voor spr. ple zierig geweest met zijn „wandelend geheugen" te hebben mogen samen werken, en spr. verheugde zich er in dat zij het samen tot zo'n goed ein de gebracht hadden. Wel hadden ze nogal eens de degens gekruist, maar een goede donderbui zuivert de lucht. De burgemeester hoopte, dat zy op dezelfde weg zouden mogen voort gaan. Namens de wethouders en de Raad bood burgemeester Van der Hoeven de jubilerende gomeentesecretaris 'n prachtige fruitmand aan. Namens de ambtenaren overhandigde spr. een prismakijker, een van de hartewensen van de secretaris. Ook mevr. De Bres werd door de burgemeester in deze huldiging be trokken. De meeste uren van de dag en de nacht hebt u het zonder uw man moeten stellen, merkte de burge meester op, maar steeds hebt u uw opgewekte en vrolijke humeur weten te behouden. Dit kon het werk van de secretaris slechts ten goede komen. Spr. overhandigde mevr. De Bres een prachtige cyclamen in sierpot. De heer De Bres herinnerde in zyn dankwoord aan zyn eerste stap op het ambtelijk pad, toen hy op 1 september 1936 in St. Maartensdijk naar het gemeentehuis stapte en de zelfde dag, komend van het raadhuis, zyn pols brak en dus zes weken uit geschakeld werd. Bovendien was de weg naar de gemeenterecretarie niet met zijn instemming gegaan, want spr. was er door zijn vader min of meer toe gezet, omdat deze er be zwaar tegen had, dat zijn zoon de roep van zijn hart: naar zee, zou vol gen. Op 16 oktober 1939 deed hij zyn in trede in Voorschoten. Do gebeurtenis, sen in deze gemeente ging spr. slechts zeer vluchtig voorbij, speciaal de oorlogsjaren, omdat er toen zoveel gebeurd was, dat het niet doenlyk was dit by deze gelegenheid te me- moreren. De „bruisonde" dagen, dat er top- spanning in het gemeentehuis heerst, vond spr. heerlijk, want op die dagen begon hü pas echt eerst te leven. Er zyn bovendien slechts weinige gele genheden, dat het ambtelük apparaat naar buiten kan laten zien hoe snel het werkt. Na nog verschillende herinneringen te hebben opgehaald, dankte spr. met hartelüke woorden voor de geluk wensen en de fraaie cadeaux. Hij hoopte, dat de verhouding tot het college van b. en w. en de raad even zuiver zou mogen blüven als het hem aangeboden fruit was. Ook 7-ün echt genote betrok spr. op hartelyke en uitvoerige wijze in zyn dankwoord Na deze toespraken kregen alle Leidse agenda Deze week: iedere middag ,.Een kwartier voor God", Lodewijkskerk. Steenschuur, van half één tot één uur nam. DINSDAG, 8 DECEMBER. St. Nicolaasfeest. Filmavond. ?*•- ria Güzensteeg, 8 u. narn. WOENSDAG, 3 DECEMBER. K. O.-cursus. „De psycholiogie van het ziekbed" door dr H. Faber, Rapenburg 61, 8 uur nam. Apotheken De avond- en nacht dienst te Leiden wordt waargeno men door: Apotheek Herdingh Blfi.ken, Hogewoerd 171, tel. 20502; te Oegstgeest door: Apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Super-surprises UIT DE VCLPENKLINIEK FARKER BALLPOINTS v.a. 11. SUPER NORMA, 2-3-4-6 kleuren potloden ballpoints Lederen BUREAU GARNITUREN BRIEFOPENERS BRIDGEéTUl'S v,a. ƒ3. AGENDA'S (ook Succes) KALENDERS VULPENKLINIEK SUPER-SURPRISES BREESTRAAT 145 (Advertentie) aanwezigen de gelegenheid om de jubilerende secretaris persoonlijk te feliciteren en bleef men nog wat ge zellig büeen. VOORHOUT Goed geslaagde KAV-avond De door de KAV belegde avond, waar ook de echtgenoten waren uit genodigd kon zich verheugen in een grote opkomst, De presidente heette allen welkom, speciaal mevr. Smol ders en de bestuursleden van de KAB en ook de G. A., pastoor Bres- ser. De avond was geheel gewijd aan het eeuwfeest van Lourdes. Deze avond werd verzorgd door de to neelgroep der KAV uit Noordwijk, die het prachtige toneelspel „Maria's macht te Lourdes" voor het voet licht bracht. Een stuk dat zeer goed in de smaak viel. Alle spelers gaven zich geheel, doch zonder iemand te kort te doen, willen wij een extra compliment geven aan de hoofdrol- vertqlkster, tante Nora, de fel tegen het Lourdesgebeuren gekante schrijfster en haar moeder en niet te vergeten de kleine blinde Tony, die op echt kinderlijke wijze haar rol speelde. De spel leidster, mevrouw de Jong-Ründers, had eer van haar werk. Na afloop mocht zü van de presi dente een fraaie bouquet chrysan then-in ontvangst nemen. WARMOND JO-KVP en toekomstig Warmond. De Jongeren-organisatie in de K.V.P. afd. Warmond, hield een bij eenkomst in hotel ..De Stad Rome". In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer G. v. d. Kroft, al len een hartelijk wf Ikom, in het bij zonder dr M. P. A. Meissen burge meester van Watering en lid van Provinciale Staten, die deze avond een inleiding zou houden over „De taak van Warmond in de randstad Holland". Ook het bestuur van de plaotselyke V.V.V. was aanwezig en na nog eens gewezen te hebben op het belang van het onderwerp van deze avond gaf de voorzitter het woord aan de spreker. Spreker zei enigszins geschrokken te zijn van de circulaire die de J.O.- K.V.P. uit had laten gaan, omdat hierin stond dat hij alleen over War mond zou spreken. Sprekende over het Deltaplan be toogde de heer Meissen dat hierdoor een groter gebied tot volle bloei zou komen en dat de sociaal economische structuur zich aanmerkelijk zal gaan wijzigen. Ook het Europoortplan zag hij als zeer belangrijk in verband van Benelux en vrijhandelszone. De bevolkingsgroei noemde hij als eerste oorzaak van het plan Rand stad. De drie grote agglomeraties Amsterdam, Den Haag en Rotterdam zuigen een enorm aantal mensen naar zich toe. In verband hiermede krijgt iedere gemeente in de Randstad een eigen taak, die niet alleen van tech nische aard is maar ook van een gro te maatschappelijke orde. De recreatie-behoefte zal toene men. De mens zoekt de beleving van zyn vrijheid, ruimte en ongereptheid. Hij noemde in dit verband de verde re ontwikkeling van strand on dui nen, do bossen cn het water. Speciaal en watersport staat in de belangstel ling, hetgeen wel L»lijkt uit de over het plan uitgebrachte rapporten. Warmond zelf wordt in dit ver band altyd gezien als een luxc-paard- je, met een zekere plechtstatigheid en rust. Hij vraagt zich af of er aan Warmond wel voldoende bekendheid wordt gegeven op meer praktische wijze. Samenvattend is hij van me ning, dat de rust van Warmond niet geschaad moet worden. Het aantrek ken van de massa zal naar zyn me ning een grote catagorie verdrijven, wat juist niet de bedoeling is. Na de pauze werden nog diverse problemen uitgewisseld, waarna de byeenkomst werd gesloten, met een speciaal woord van dank aan de heer Meissen. St. Nicolaas in bejaardensociëteit. Naar wü vernemen heeft Sint Ni colaas de wens te kennen gegeven, morgen, woensdagmiddag een bezoek te brengen aan de bejaarden-socië teit te Warmond. Spreekuur burgemeester. Om-, standighoden verhinderen de burge meester om donderdag, 4 december a.s. het gebruikelijke spreekuur te houden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3