Scherp 0mKORT ie gaan: PHILIPS POTLOOD EN GEEST 27 biggetjes DINSDAG 2 DECEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Elf landen trekken één lijn Elf Europese landen, die geen deel uitmaken van de Euromarkt, zijn op een conferentie in Genève overeen gekomen, dat zij bij de onderhande lingen met de zes Euromarkt-landen over het vrijhandels ebied gezamen lijk zullen optreden. Een woordvoer der deelde mee, dat de elf in beginsel hebben afgesproken, de besprekingen roet de Euromarkt-Ieden op multi laterale basis te houden. Het overleg, wic-raan deelnemen Engeland, Denemarken, Griekenland, Ierland, Noorwegen, Zweden, Zwit serland, Oostenrijk, Portugal, IJs land en Turkije, heeft tot „ruime mate van overeenstemming" geleid. Het wordt vandaag voortgezet. De ministers van de zes Euromarkt- landen komen oensdag in Brussel bijeen om de enderwerpen te bespre ken, waarover premier De Gaulle en Adenauer het in Bad ICreuznach eens zijn geworden. De voornaamste pun ten zijn: Frankrijk is niet van plan gebruik te manen vun de beveili- gings- enontsnappingsclausules; de organisatie voor Europese Economi sche Samenweridng (O.E.E.S.) moet blijven functioneren als multilaterale organisatie voor de handel tussen haar 17 ledenstaten; Frankrijk en West-Duitsland verklaren, dat de ge meenschappelijke markt open staat voor de wereldhandel. Om te bewij zen, bieden de ze-, ledenstaten aan, haar voordelen ook ter beschikking van de andere O.E.E.S.-landen te stellen en zelfs van Ce leden van de G.A.T.T.; een aantal voorlopige rege lingen kan op 1 januari in werking treden om een hervatting van de be sprekingen over een vrijhandels- gebied te vergemakkelijken. Film van Oost en West Amerikaanse, Britse en Russische artiesten en technici zullen samen werken in de eerste gezamenlijke fim van Oost en West, zo wordt te Londen meegedeeld. De film „Opera tie ijsbreker" zal ongeveer veertig miljoen gulden kosten en in een En- gels- en Russisch-talige versie wor den uitgegeven. Het verhaalt het neerstorten van een Poolvliegtuig en de pogingen van Britse en Russische schepen om de overlevenden te bereiken, voordat de ijsschots, waarop zij zich bevin den, breekt en omslaat. De film zal naar verwachting eind 1960 gereed zijn. Blinden raakten hun richting kwijt Drie blinde Franse jongelieden die elkander bij de arm vasthoudend over het trottoir van een Seine- brug te Parijs iepen, zijn maandag over de brugleuning gevallen omdat een hoop zand mn weg versperde. Een van hen wefd terstond gedood, een ander brak belde benen en de derde stortte in het water doch kon ongedeerd de kant bereiken. De drie jongelui waren op weg naar het blindeninstitrut aan de lin ker Seine-oever, Toen zij bemerkten dat er zand lag op het brugtrottoir dat zij altijd nemen, besloten zij over het zand heen te lopen en zich niet op de rijweg te wagen. Op het zand- bergje raakten ze echter hun richting kwijt en alle drie sloegen over de leuning heen. GEEN PREMIESTELSEL VOOR BEDRXJFSBESCHERMING Minister Struycken vindt het niet juist dat sommige gemeenten deelne mers aan de bedrijfsbescherming ver goedingen of gratificaties geven naast de officieel vastgestelde vergoeding van een gulden. In beginsel heeft hij er geen be zwaar tegen als incidenteel, bijvoor beeld wanneer iemand zich bij een uitgebreide oefening onderscheidt, 'n gratificatie wordt verleend. Maar het geven van premies, alleen voor het behalen van een graad van geoefend heid is, volgens de minister onjuist, omdat dit afbreuk doet aan de vrij- willigersgedadhte. Een premiestelsel bij de bedrijfs zelfbescherming zou bovendien ver gaande repercussies voor de nood- w ach ten en de reserve-politie hebben, die naar de mening van minister Struycken, in de huidige omstandig heden onaanvaardbaar zijn. Hillegomse raad had opmerkingen maar aanvaardde begroting toch Tkeort ruim I 100.000 Tijdens de gemeenteraad van Hille- gom is de begroting voor 1959 aan de orde gekomen. Het geraamde bedrag aan inkomsten en uitgaven is 4.530.312.14. Het bedrag aan uitga ven overschreed het bedrag aan in komsten met 199.857.06, aan te zui veren uit de saldi reserve. Door ver laging van verschillende posten is het bedrag, benodigd uit de reserve, gedaald tot ruim 100.000 gulden. De begroting werd gewijzigd in een be drag van 4.5(10.503.98. Alvorens de begroting ter sprake kwam werden enkele agendapunten afgewerkt. De raad steunde B. en W. in hun afwijzende houding tegen de gehuwde onderwijzeres met vaste aanstelling in de openbare school. In antwoord op de algemene b eschou- wingen over de begroting ontraadde de voorz. de bouw van een overdekte zweminrichting; Hillegom mag blij zijn met een goede, gewone zwemin richting, die binnen niet al te lange tyd verwerkelijkt kan worden. Vertrek J. J. Litjens bij de ULO. Dindag 16 december a.s. zullen de oud-leerlingen van de r.-k. ulo school te Hillegom tijdens een reünie, welke wordt g ehouden in Treslong te Hil legom, afscheid nemen van het hoofd No. 521. Horizontaal: 1. muziek noot, 3. Europeaan, 6. slede, 7. N.W.- wind in het Z.O. van Frankrijk, 11. dunne buigzame houtreep, 13. afne mend getij, 15. voornaamwoord, 16. bedaard, 17. jachthond, 18. spil van een wiel, 20. scheikundig element (afk.). 21. lengtemaat, 25. vogel, 27. foei, 28. groente, 29. heden. Verticaal: 2. voorzetsel," 3. boom, 4. vast deel van een boom, 5. baan voor balspel, 6. telwoord, 8. vervoeging van een hulpwerkwoord, 9. meisjes naam, 10. deel van Voor-Indië, 12. geestelijke, 14. zangstem, 15. 12 gros van knopen, 19. plaats voor dieren, 21. familielid, 22. bijrivier van de Donau, 23. tijdrekening, 24. rechten inbegrepen (afk.), 25. dam langs een water, 26. voegwoord. Oplossing morgenavond. Oplossing. No. 520. Horizontaal: 2. samba, 6. ido, 8. Dou, 10. taps, 12. kans, 13. Sm, 14. tel, 16. st, 17. sepia, 18. as, 20. een, 21. os, 23. vaal, 25. kant, 27. ami, 29. nee, 30. robot. Verticaal: 1. bits, 2. sop, 3. mi, 4. Ada, 5. rust, 7. dam, 9. ons, 11. steel, 12. klink, 15. Epe, 18. aval, 19. Sam, 21. onze, 22. stek, 24. air, 26. ant, 28. eb. POOLVORSER WILKINS OVERLEDEN Sir Hubert Wilkins de bekende Poolvorser van Australische afkomst, is op zeventlejarige leeftijd te Fva mingham in de Amerikaanse staat Massachusetts overleden. Volgens de politie bezweek hü in zijn hotelkamer aan een hartaanval. Sir Hulbert, die zowel in het Noord pool- als in het Zuidpoolgebied onder zoekingen heeft verricht, is vooral bekend geworden door zijn Noord poolexpeditie als commandant van de duikboot „Nautilus" in 1931, 27 jaoir voordat het de Amerikanen zou ge lukken met een atoomduikboot van dezelfde naam onder de ijskap van de Noordpool door te varen. Zijn eerste tocht naar het Noord poolgebied begon in 1913. Sinds 1941 was hij a1 - deskundige in dienst yan het Amerikaanse leger. BROK STEEN VIEL VAN PIRAMIDE Van de top van de 140 meter hoge piramide van Gizeh in Egypte is een blok kalksteen van minstens een hal ve ton naar beneden gestort. Er wa ren geen slachtoffers, want het ge beurde nogal vroeg in de morgen, een tijdstip dat er gewoonlijk nog geen bezoekers bij de 4000 ja3r oude graftombe zijn. Een Brits acteur, Gareth Jones, is zondagavond onwel geworden, toen h(j in een toneelstuk voor de te levisie de rol speelde van iemand met een zwak hart. De 35-jarige toneel speler werd naar een kleedkamer ge bracht, waar hij even later aan een hartaanval overleed. Bandieten hebben op het einde van de vorige week bij een overval op een dorp in Columbia 42 mensen gedood. Een groep opstandelingen onder leiding van Fidel Castro heeft een aanval gedaan op de stad Gysia in de Cubaanse provincie Oriente en is door regeringstroepen teruggeslagen, aldus heeft het Cubaanse leger bekendgemaakt. Nog niet eerder is melding gemaakt van de aanwezig heid van manschappen van Fidel Castro op zo'n betrekkelijk korte af- j stand van de hoofdstad. heer J. J. Litjens is vanaf 1913 aan de r.k. ulo te Hillegom verbonden en volgde als hoofd van deze school zijn vader op. Het is geen wonder dat Grotewohl ziek? In Oost-Duitse regeringskringen wordt vernomen, dat de 64-jarlge pre mier Grotewohl ziek is en op het ogenblik geen functies waarneent. Er wordt niets naders over de ziek te gezegd, maar in de omgeving van de premier verklaart men, dat zijn toestand geen aanleiding tot bijzon- _P dere ongerustheid geeft. Politieke van do r.k. uro school te Hillegom. De waarnemers merken op, dat Grote- wohl al enige tijd tekenen van ver moeidheid vertoonde. Nieuwe „Irian-aciie" op komst? Brigade generaal Moestopo, vice- voorzitter van het Indonesische „na tionale front voor de bevrijding van West-Irian" heeft verklaard dat op 1 januari de vijfde actie van de Irian- eampagne zal beginnen. Hij weidde er niet verder over uit. (De overneming van Nederlandse be drijven, het beschilderen van Neder landse woonhuizen etc. maakten deel uit van vroegere Irian-acties). Moe stopo, die ook plaatsvervangend chef staf van de Indonesische landmacht is, verklaarde verder „de mogelijk heid bestaat dat het nationale front zal deelnemen aan werkelijke ge vechten voor de bevrijding van West- Irian". Ook hier ging hij niet dieper op in. Moestopo is de laatste dagen op gevallen door zijn krijgszuchtige taal. Zondag liet hij weten dat „een mili taire verovering van Irian gemakke lijker zal zijn dan de militair- acties tegen de rebellen op Celebes". Eerder had hij op een vergadering gezegd dat de aanval op Westelijk Nieuw- Guinea „slechts wacht op het bevel van de centrale militaire bevelheb ber". Het Indonesische hoofdkwartier heeft op de uitlatingen van Moestopo herhaaldelijk gereageerd met de mededeling dat de acties van het be vrijdingsfront niet betekenen dat geweld zal worden gebruikt bij de oplossing van de kwestie. men dan ook in de regel sprak van de school van Litjens als men de ulo-school bedoelde. De heer J. J. Litjens is een talenkenner van groot formaat, in het bezit van middelbaar diploma A Duits en Engels, A. en B. Zweeds, Latijn, Grieks en oud-Zweeds en Uslands was hij de vraagbaak en leraar van velen. VOORSCHOTEN Vele weggebruikers zijn maandag ochtend verrast door de plotselinge gladheid van de wegen. Twee van deze ongelukken, door gladheid ver oorzaakt, hadden dodelijke afloop. Op de weg van Apeldoorn naar Zwolle, ter hoogte van Epe, slipte om aoht uur een personenauto, die bestuurd werd door de 63-jarige me vrouw H. LampeDe Groot. De da me liep ernstige verwondingen op; haar echtgenoot, die naast haar zat, vond de dood. De chauffeur van een truck met aanhanger, afkomstig uit Brunssum, kwam om het leven toen hij met zijn wagen slipte en tegen een vlucht heuvel reed. De beide voertuigen sloegen om. De chauffeur was daar bij zodanig gewond, dat hij kort na het ongeluk overleed. kerstboomverlichting Keuze uit 12 fraaie garnituren vanaf f 6.35 Advertentie AFSCHEIDSBEZOEK AAN PRINSES WILHELMINA. Mgr. Giobbe heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan H.K.H. prin ses Wilhelmina. Dit afscheidsbezoek droeg een strikt particulier karak ter. IN BRAND OMGEKOMEN. Vannacht is te Heemstede de 53-ja- rige alleenwonende mejuffrouty Th. Loots door brand om het leven geko men. De politie acht het niet uitge sloten dat de dame op bed heeft ge rookt. Twee politiemannen hebben nog gepoogd het huis binnen te ko men. De hevige rook maakte dat on mogelijk. Na de blussing vond men stoffelijk overschot naast het bed. UITBREIDING VAN RAAD VAN STATE De regering wil de Raad van State met twee leden uitbreiden tot zestien leden. Bovendien wil zy het mogelijk maken dat aan het werk van een van de afdelingen van de raad, de afde ling voor geschillen van bestuur, ook leden in buitengewone dienst kunnen deelnemen. De regering acht deze uit breiding gewenst in verband met de toeneming van het aantal beroepen, die wordt verwacht als het wetsont werp beroep administratieve beschik kingen tot wet zal zijn verheven. In dit ontwerp wordt namelijk de mo gelijkheid van beroep tegen admini stratieve beschikkingen belangrijk uitgebreid. Verder NI de regering het mogelijk maken dat de afdeling voor geschillen van bestuur voortaan zelf getuigen en deskundigen in geschil zaken hoort. De zeug van de heer H. van der Brink te Barneveld heeft het leven geschonken aan 27 biggetjes. Acht hiervan zijn naar een zeug in Oort- huizen overgebracht, aangezien de Barneveldïe ze niet allemaal van voedsel kan voorzien. Enkele bigge tjes zijn gestorven, doch de overige zijn kerngezond. De zeug van de heer Van der Brink heeft al eens in een worp 23 biggetjes ter wereld gebracht en ook al eens 19. Vrouw in Gouda aangerand Een onbekend gebleven man heeft gisteravond op de Burgemeester Martenssingel te Gouda de 28-jarige mevrouw S.V. aangerand, aldus vermeldt het Algemeen Dagblad. Mevrouw S. liep te wandelen, toen plotseling uit een poortje een man op haar toe kwam. Hij probeerde haar mee te trekken het poortje in, maar zij verzette zich hevig. De man gaf toen mevrouw S. met een hard voor werp een klap op haar hoofd en nam daarna de vlucht. Mevrouw S. is er met een bloeduit storting en een grote buil afgeko men. Zij schat dat de man ongeveer 35 jaar is. Hij droeg een grijze jas, was ongeveer 1.75 meter lang en bloots hoofds. De politie is er terstond met een speurhond op uitgetrokken, tot dusverre zonder resultaat. Gouda is enkele maanden geleden enige malen door aanrandingen opge schrikt. UIT DE OMGEVING DE KAAG Toneelvereniging „Vondel". Za terdagavond jl gaf de R.K. Toneel vereniging „Vondel" een zeer ge slaagde uitvoering in de Jeugdher berg alhier. Gebracht werd de „Baby van duizend weken" van Hans Ne- sau. In zijn openingswoord wees de regisseur, de heer de Baat, er op, dat het zeer moeilijk is tegenwoordig een goed stuk te vinden. „Dit is Von del deze keer weer gelukt. Doch Von del is hiermede niet tevreden. Wij zijn er in geslaagd voor dit seizoen nog een beter stuk te vinden. Dit is momenteel nog niet vrijgegeven door het beroepstoneel maar dit zal binnenkort gebeuren. In februari ho- i>en wij u dit te kunnen brengen", al dus spreker. Hierna konden de talrijke toe schouwers genieten van een vlot en goed uitgevoerd stuk. Gezien de re acties viel het ook deze keer weer zeer in de smaak. Vooral de rol van de caféhouder Bolderman, goed ver tolkt door de heer P. Loogman, ver wekte in de zaal de nodige lachsal vo's. In zijn dankwoord kon de pas toor dan ook volmondig erkennen, dat de „Vondelavond" weer als van ouds een zeer geslaagde en gezellige avond was geweest. De heer de Baat werd namens de spelers voor zijn goede regievoering en voor de moeite die hij zich ge troostte om vele avonden voor de to neelvereniging vrij te maken, een kussen aangeboden. Wij wensen „Vondel" geluk met hèt bereikte re sultaat en zien reikhalzend uit naar het nieuwe stuk! KATWIJK AAN DEN RIJN St. Nicolaas De goede Sint heeft woord gehouden. Bij zijn be zoek vorig jaar in de grote zaal van het Missie College beloofde Sint Ni colaas, op verzoek van de heer P. van Kampen, ook dit jaar terug te zullen komen en hij heeft woord ge houden en stelde dit bezoek met zijn zwarte Pieten vast op gistermiddag. Al tijdig was de zaal van het Missie College bezet met kinderen uit ge heel Katwijk Rijn, sommige verge zeld van hun moeder. Na enig wach ten dat gedood werd door het zingen van St. Nicolaasliedjes was de tijd aangebroken dat de heer Van Kam pen de heilige man in groot ornaat mede namens de vele aanwezigen, welkom heette en de kinderen, die volgens spr. zich in het afgelopen jaar nogal goed gedragen hadden, in zijn goedheid durfde aanbevelen. Toch waren er nog enkelen onder de kinderen, die volgens het dagboek van de Sint blijkbaar wel een ver maning nodig hadden en op het po dium moesten komen, Maar gezien de goedheid van de Sint viel dat, na belofte van verbetering, nogal mee. Geen der kinderen behoefde in de zak. Voor de variatie had de Sint ditmaal ook eens voor wat verande ring gezorgd en een goochelaar mee- gbracht die met zijn onbegrijpelijk heden de kinderen vermaakte. Ook de gebruikelijke traktaties bleven niet achterwege, daarbij gevoegd dat allen met een cadeau huiswaarts keerden was het logisch dat allen er luidruchtig mee instemden dat de heer Van Kampen de Sint voor zijn bezoek in het Missie College harte lijk dank zegde en de wens uitsprak volgend jaar weer op zijn bezoek te mogen rekenen wat de Sint, onder enig voorbehoud, toezegde. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Dingsdag 2 December 1858. Uit de Leydsche gemeenteraad (Installatie van burgemeester dhr. Tieboel Siegenbeek, die voordien verbonden xuas aan de Arrondissementsregtbank te Leiden; uit de rede van de voor zitter, wethouder Bucaille): „Hel mogt den raad en allen in gezetenen niet onverschillig zijn wie tot deze gewigtige betrek king zou verkozen worden, en hoogst aangenaam moet het zijn, dat Z. M. keuze zich bepaald heeft tot een ingezetene, een lid van dezen gemeenteraad" De commissaris der koningin in de provincie Zuid Holland, de heer J. Klaasesz, zal morgen, woensdag 3 de cember, een werkbezoek brengen aan de gemeente Voorschoten. Des morgens om negen uur wordt hij door de burgemeester ten raadhuize ontvangen. Na een bespreking met burgemees ter en wethouders en een bijeen komst met de raad verlaat de hoge bezoeker om half elf het raadhuis om een bezoek te brengen aan een aan tal bedrijven. Op het programma staan o.m. een bezoek aan de graan- malerij Schrama, de machinefabriek M. C. Pieterse en de jachthaven „Al- lemansgeest". Om vijf voor half een arriveert het gezelschap bij de wo ning van de burgemeester, waar de lunch wordt gebruikt. Tegen twee uur zet de commissaris der koningin zijn programma voort o.a. met een bezoek aan de bejaarden<woningen aan de Bloklaan, vaarna hij om streeks twee uur aankomt bij de Zil- verfabriek. Een uur later bezoekt de heer Klaasesz „De Kimshoeve". Daarna bezichtigt hij het sportpark aan de Juliana van Stolberglaan en om tien voor vier bezoekt hij het 17de-eeuwse pand Elslaan 1, dat door de bewoners zelf werd geres taureerd. De heer Klaasesz beëindigt zijn bezoek met een ontmoeting met vertegenwoordigers uit de burgerij en het maatschappelijke leven van Voorschoten in het Cultureel Cen trum omstreeks vier uur. In de morgen uren legt ook mevr. Klaasesz een aantal bezoeken af o.m. om tien over nemen bij kweke rij „Felices" en om half tien bij Groe- neveldts aardewerkfabriek. Om half elf heeft zij een ontmoeting met le den van de Federatie voor Vrouwe lijke Vrijwilligers Hulpverlening. Daarna opent zij om elf uur een voor beeldwoning in het flatgebouw a n de Anthonie van Leeuwenhoekkade, 't Laatste bezoek van mevr. Klaasesz geldt het bloem- en bloemibollenbe drijf van de fa. Gebr. Eggink aan de V eurseweg. MOTORWAGEN VAN BLAUWE TRAM IN BRAND Vanmorgen te kwart voor acht is tussen de zilverfabriek en het ge meentepark tel hoogte van de katho lieke kerk een motorwagen van een tramstel van de NZH in brand gevlo. gen. Onmiddellijk werden politie en brandweer gewaarschuwd. De brandweer bestreed de vlammen welke van onder uit de wagen'naar buiten sloegen, aan"ankelijk met schuim. Daarna kon de waterstraal erop gezet worden. De brand was vrij spoedig geMust, waarna het tramstel naar Leiden terug kon worden ge sleept. De brand is vermoedelijk te wijten aan kortsluiting of het vastlo pen van de remkleppen. Het tramver keer had ongeveer een half uur ver traging. ZOETERMEER Directeur PTT-kantoor. Bij be schikking van de directeur-generaal der PTT is de hoofdemployé eerste klasse der PTT M. C. van Strien te Goes ingaande 1 november 1958 be noemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Zoetermeer. Bekerwedstrijd R.K. EHBO. Twee gevallen waren de opgaven, waarop de seniorenploegen van een aehtal afdelingen van de r.k. EHBO zich geplaatst zagen op de bekerwed strijd, die in het parochiehuis te Zoe termeer gehouden werd. Een deskun dige jury onder voorzitterschap van dokter J. J. van Gogh bekeek nauw lettend de verrichtingen der diverse ploegen. Na afloop van de wedstrijd gaf dokter van Gogh een nauwkeu rig overzicht van de gemaakte fou ten de juiste manier waarop de twee slachtoffers behandeld moesten - - - - j u worden. Dokter Van Gogh drong er. uiteenlopende onderwerpen beapro- bij de deelnemers op aan trouw del ken Jan verloting tot sluit a cursus te volgen en te blijven oefe- gebed toe. nen. Hierna werd de uitslag bekend gemaakt. De beker, die in het bezit was van de afdeling Schipluiden verhuisde weer naar Zoetermeer, de afdeling die volkomen de beker ver diend had. De afdelingen Delft en Schiedam, die repectievelijk 2 NOORPWIJKERHOUT Loterij De Kolibrie. Uitslag van loterij de Kolibrie: le prijs: eenper soons bedstel nr. 2494 2e pr. straal- kadhel 103; 3e pr. mand met bood schappen 1490 4e pr. strijkijzer 1841; 5e pr. mud kolen 891; 6e pr. schemer lamp 383; 7e pr. idem 2116; 8e pr. doos koek 1166; 9e pr. blik groenten 2381; 10e pr. blik soep 942; 11e pr. blik worst 718; 12e pr. schemerl. 51; 13e pr. cake 845. De prijzen blijven tot 23 dec. ter beschikking van de winnaars, daarna vervallen ze aan de vereniging. De prijzen kunnen wor den afgehaald bij de heer M. Bon, Dorpsstr. 21a, Noordwijkerhout. NIEUWVEEN Autobotsing. Gistermorgen om even over half tien had op de Uiter- buurtweg een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's en twee vrachtauto's waren betrokken. Achter de personenauto reed een vrachtauto, beiden in de richting dorp Nieuwveen. De bestuurder van de personenauto verminderde snel- heid voor een naderende vrachtauto. Het gevolg was, dat de personeauto aan de achterzijde werd aangereden door de vrachtauto en daarna in een bermsloot belandde. De vrachtauto die de personenauto de duw had ge geven werd weer aangereden door de naderende vrachtauto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De personenauto was aan de achterzijde vrij behoorlijk beschadigd. De scha de aan de beide vrachtauto's viel nogal mee. Mogelijk heeft de gladde weg bij deze aanrijding ook nog wel enige invloed gehad. ZEVENHOVEN K.A.B. De KAB hield haar eerste vergadering van dit wintersei zoen in café Bader. De voorz, heette alle aanwezigen van harte welkom ook de spreker van deze avond de heer v. d. Veldt. De notulen werden voorgelezen door de secretaris. Hier na maakte de voorz. de samenstelling van het winter-program bekend en gaf soeiale nieuwtjes als verlenging duurtetoeslag tot 1 jan. 1960; Jeugd- spaaractie verhoging loongrens AOW en het vervallen van de ziekenfonds coupon per 1 jan. '59. De heer v. d. Veldt sprak over „Duurzame werkgelegenheid in Ne derland". Spreker wees op de grote problemen welke Nederland als klein landje te verwerken heeft met z'n grote aanwas van bevolking en 't bijna niet aanwezig zijn van grondstoffen. Toch moet Nederland op dezelfde markt kunnen komen met een produkt dat aan alle eisen vol doet en niet duurder is. Daarnaast moet ook aan 60.000 mensen per jaar nieuwe werkgelegenheid worden ver schaft als gevolg yan de bevolkings toename. Spreker vroeg dan ook be grip te hebben voor verschillende re geringsmaatregelen. Na de uiteen zetting werden door de leden vra gen gesteld over het door spreker behandelde onderwerp. •Na de pauze kwam de feestavond aan de orde; na veel gepraat besloot de vergadering het bestuur te mach tigen deze zaak in orde te maken. Bij de rondvraag werden zeer vele DE KWAKEL KDOSlotervaart 11. Voor de rust lagen de kansen tamelijk gelijk. Na 15 minuten spelen kreeg B. van Vliet de bal tegen zijn arm in het beruclite gebied. Slotervaart kreeg werden, kregen ieder 'n medaille. De een penalty toegewezen, doelman J1JSmit wist het harde schot half te ke ren, maar kon toch niet verhinderen, dat de bal juist over de lijn rolde (01). KDO kreeg voor de rust nog enkele hoekschoppen te nemen, maar ze werden niet benut. Na de thee een overwegend sterker en sneller KDO maar jammer genoeg werd het spel veel te kort gehouden. Na 10 minuten ontstond bij een aan val van KL'O een worsteling voor het doel der gasten, en uiteindelijk was het Evert de Jong, die de bal over de doellijn wist te werken (1—1). Sloterwaart staat op de 3e plaats na KDO met 17 punten, terwijl KDO een wedstrijd minder heeft gespeeld, en het zelfde aantal punten bezit. Beide partijen kunnen op een forse maar bovenal sportieve wedstrijd te rugzien, hoewel de thuisclub wel een kleine overwinning verdiend heeft. Verdere uitslagen: KDO 2—TDW 14; St. PancratiusKDO 2, 40, Drie auto's te water. De toch al gladde Provincialeweg tussen de Poel weg en Legmeerdijk, was maan dagmorgen weer oorzaak van vele ongevallen. Niet minder dan 3 luxe auto's belandden kort bij elkaar in de langs de weg liggende sloot, twee aan de kant van het rijwielpad, en een aan de andere zijde. Verschillen de bermpaaltjes moesten het ontgel den, terwijl er voorts veel materiële schade was. Gelukkig liep alles zon der ernstige gevolgen voor de inzit tenden af. Voorts zijn ook 3 scooter rijders ten val gekomen, ook hier was alleen materiële schade. De drie auto's werden door garage van Bun- ning op het droge gebracht en weg gesleept. verdere volgorde was 4. Berkel en Roodenfijs, 5. Rotterdam, 6. Kethel, 7. Schipluiden en 8. Den Hoorn. De commandanttprijs werd toegekend aan de commandant van Zoetermeer, de beer J. Groenewegen Jzn. De heer C. J. de Bruin bracht dank aan de afd. Zoetermeer voor de keurige organisatie. Aanwezig wa ren o.a. pastoor F. H. Heemskerk, de heer J. F. H. Steenhuisen, hoofd van de B.B. en de besturen van de di verse afdelingen. Medegedeeld werd. dat in het voorjaar een wedstrijd voor junioren gehouden zal worden. DWO—RKDEO 0—2. Tot rust was er sprake van een gelijkopgaan- de strijd zonder doelpunten. N-j rust aanvankelijk eenzelfde spelbeoid met r.u DWO meer voor het DEO-doel. Doelpunten kwamen er echter niet van. Na 25 minuten een aanval over links, de bal werd door de buiten man over de breedte van het veld gespeeld en de rechtsbinnen van RKDEO schoot de böl ineens onhoud baar voor keeper Smits in het DWO doel (1-0). DWO ging nu nog meer op de aanval spelen en enkele-wijzigin gen werden in het elftal aangebracht. Na 35 mdnutenspelen kreeg DEO weer een bal afgegeven, dooh nu stonden 3 van hun spelers buitenspel wat de scheidsrechter echter ontging. Zonder tegenstand kon ook het tweede doel punt worden gescoord (2—0). J. Bol- leboom liep al enige tijd met zijn been te trekken en bij een der charges van I DEO was ook J. Hermus geblesseerd geraakt en moest de strijd staken.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2