U.V.S. 'T GOOI 'ASPRO' Wie puzzelt ei* mee I Sparta kan leiderspositie in Eredivisie weer versterken T HOORNTJE ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA o DOCOS EN FOREHOLTE STAAN VOOR BELANGRIJKE ONTMOETINGEN één op DOS zeker nog geen „hei" roe pen en leeft nog op een vulkaan, omdat elke zondag opnieuw verrassingen kan brengen. Elke tegenstander van de lei ders speelt telkens veel gemakkelijker en toch blijven de bewoners van Span gen goed volhouden. Morgen tegen ADO in het Zuiderpark zal het wederom op passen geboden zün. DOS ontvangt Ajax, hetgeen voor de Utrechtenaren een nog moeilijke opgave is, want wil Ajax 'n woordje blijven meespreken in de bovenste regionen, dan moet zij uit deze wedstrijd minstens een gelijk spel halen. Feyenoord kan thuis van MVV winnen, maar VVV heeft het in Am sterdam tegen Blauw Wit weer aller minst gemakkelijk. In de Tweede Divisie A is Hilver sumDHC de meest belangrijke strijd, maar UVS't Gooi doet daar niet veel voor onder, want de bezetting van de drie eerste plaatsen op de ranglijst is ermee gemoeid. Wint Hilversum van DHC, dan is er voor de leiders geen vuiltje aan de lucht. Slaagt DHC er evenwel in te winnen, dan komen beide clubs gelijk. Verliest Hilversum, dan kan 't Gooi de leiding nemen, indien van UVS wordt gewonnen. Eindigt deze wedstrijd onbeslist, of verliest 't Gooi, dan ontstaat er weer een andere situ^ Een belangrijke wedstrijd voor de amateurs in de Tweede klasse A is de strijd tussen de leiders VFC en VUC. De Vlaardingers staan momenteel een punt achter bij VUC„ doch kunnen door een overwinning een punt uitlopen. LFC zal met spanning naar het resultaat uit zien, zal zelf wel van hekkesluiter HVV winnen, doch zal niet veel verder ko men dan de derde plaats op de rang lijst, of VFC moet verliezen. Rooden- burg gaat weer 'n zware wedstrijd te gemoet bij Leerdam, doch mogelijk dringt het besef door, dat er nu genoeg verloren is. Blauw Zwart en Wassenaar spelen tegen elkaar met de beste kan sen voor de thuisclub. In 3A gaat leider TYBB naar Alphen, waar een nieuwe zege verwacht mag worden. Daardoor kunnen de Haarlem mers hun positie versterken, temeer daar Wilhelmus nog niet van haar buurtgenote Voorburg heeft gewonnen. Lugdunum kan misschien met een ge lijk spel van het steeds verder zak kende VVP terugkomen. Alphia kan nieuwe winst boeken op Delft. In de vierde klasse slechts drie wed strijden, waarbij LisseGeel Wit als de belangrijkste. Dat kan weer positie- LEIDSE VOETBALBOND Nieuwe zege-kansen voor Rijpwetering en SJZ De belangrijkste wedstrijd in Afd. I is ongetwijfeld die tussen leider Rijp wetering en Stompwljkse Boys. Voor alsnog geloven we niet, dat de gasten morgen een kans krijgen tegen ae lei ders, maar daar staat tegenover, dat de Stompwijkers moeten winnen om nog een woordje in de strijd om de leiding te kunnen meespreken. Zou dit gebeu ren, dan zou dit koren zijn op de mo len van Altior, dat' morgen zelf even wel niet speelt. Alphense Boys heeft 'n kans tegen het bezoekende Rouwkoop en hetzelfde mogen we verwachten van St. Bernardus, dat de Weteringse Boys op bezoek krijgt, In Afdeling II gaat SJZ naar VTL in Leiden, waar gewonnen kan worden en de leiderspositie der Zoeterwoudse club kan worden verbeterd. Of VNA, nu weer mede aan de kop gekomen, zich zich weer verder van de laatste plaats verwijderen door een overwinning op het bezoekende Unitas, maar VVOA heeft tegen het de Iaaatste tijd zo goed op dreef zijnde MMO waarschijnlijk weinig kans. vorige week door de overwinning op DOSR weer wat moed hebben gekre gen, te verslaan. Teylingen moet op be zoek bU THB, dat reeds tot de derde plaats is doorgedrongen. Alleen indien THB van mening is, gemakkelijk te kunnen winnen, heeft Teylingen kans op 'n puntje. 'n Lastige wedstrijd krijgt Docos thuis tegen de Haagse politie, maar nu de Leldenaars eenmaal aan de kop van 4D zijn gekomen, mogen ze geen onnodig verlies meer lijden. DSO ontvangt thuis hekkesluier Hoornwijck met kans op beide punten. ZONDAG 2.30 UUR DE BELANGRIJKE WEDSTRIJD (Advertentie) JUDO GEESINK FAVORIET IN STRIJD OM WERELDTITEL? De Japanse experts zijn er niet ge rust op. De nationale kampioen, Koje Sone, liep tijdens de Japanse judo kampioenschappen een knieblessure op waarvan hij nog steeds veel last heeft; wereldkampioen Shokichi Natsuis ge heel uit vorm; Yoshimatsu, die in 1956 de finale van de wereldkampioenschap pen bereikte, heeft zich uit de wed strijdsport teruggetrokken. Sommige deskundigen gaan zelfs zo ver, dat zij in de Utrechter Anton Geesink de man zien, die de meeste kans heeft het tournooi om het wereldkampioenschap judo, dat morgen te Tokio begint en waaraan 39 judoka's uit 18 landen deel nemen, te winnen. Zeker is, dat Geesink tijdens de trai ningen de Japanners verbaasd heeft doen staan over de vooruitgang, die hij gemaakt heeft sinds hij in 1956 toen hij derde bij de wereldkampioenschap pen werd voor de eerste maal in Tokio was. WIELRENNEN TOUR DE FRANCE: 25 JUNI—18 JULI Gisteren is het kalendercongres van de UCI, de internationale wielerfedera tie, gehouden. Wat de Ronde van Nederland in 1959 aangaat, is nog geen periode vastge steld. De data zullen later worden aan gewezen. De kalender 1959 voor de belangrijk ste profwedstrijden op de weg ziet er als volgt uit: 30 maart: Ronde van Vlaanderen; 19 april: Parijs—Brussel; 24 april10 mei; Ronde van Spanje; 7 —10 mei: Ronde van Normandië; Ronde van België; 16 mei—7 juni: Ronde van Italië; 24 mei: BordeauxParijs; 11 18 Juni: Ronde van Zwitserland; 12— 15 juni: Ronde van Luxemburg; 25 ju ni—18 juli: Ronde van Frankrijk. 16 aug.: wereldkampioenschap op de weg Zandvoort. TAFELTENNIS OM DE NTTB-CUP De tien beste heren tafeltennissers van Nederland zullen zondag 21 decem ber a.s. in het KAB-gebouw te Hilver- sum strijden om de NTTB-cup. De spe lers zijn: Paul Gimbel (A'dam), Ton Hoefnagel (Den Haag), Jan Hoogen- doorn (Den Haag). Bert Onnes (A'dam) Jan Scheffer (A'dam), Cor Schep (Eindhoven), Frans Schoofs (A'dam), Wim ^toop (Rotterdam), Piet Weel (A'dam), en Wil van Zoelen (Leiden). KORFBAL Cresoendo Morgen speelt Crescen do tegen Charlois, 2u. terrein Schulp weg, verzamelen station 11.40 u. Verder wordt nog gespeeld: Vicua Oriëntis 4 Crescendo 2, 12 u. terrein L. Hout; Crescendo jun.—Vicus Oriëntis jun. 2 u. terrein Leidse Hout. ^(>/V Horizontaal; 1. oosters vaartuig, 4. tegenslag (figuurlijk), 8. waterdiep te, 11. planeet, 12. deel van Voor-In- dië, 13. op die plaats, 14. hemelgeest, 16. akelig, 17. teken in de dierenriem, 19. door toch tge ld, 20. gemalin van de zeegod Aegir, 22. insekt, 24. duw, 26. gem. in Gelderland, 29. ouderwets meubelstuk, 32. koraalrif, 33. mod der- of slykstroom bij de uitbarsting van een vulkaan (Indonesië), 34 plaats in Zeeland, 35. slaapt men op, 36. visschuit, 37. ridderteken, 40. ver heffing van de ziel tot God, 41. sme kend woord, 43. schrander, 45. berg keten in Syrië, 47. oude benaming voor liter, 49. biersoort, 51 deel van een helm, 52. laagvlakte, 64. baan- ronde (sport), 57. papiermaat. 58. gem. in Het Gooi, 60. klank, 61 soort sleutel, 62. keizer van Abessynië, 63. zuiver, 64. hoon, 65 bakt men brood van. Verticaal: 1. zoon van Jacob en Lea, 2. akelig, 3. blokje snoepgoed van een taaie subtantie. 4. gem. in Gelderland, 5. munt in Nederland, 6. nobel, 7. afgesloten hokje, 8. kamer vogel, 9. zoon van Juda, 10. stop, 15. kleef middel, i8. linkerbijrivier van de Drau in Stiermarken, 20. zeehond, 21. modepop, 23. liggende, 24. boerti ge nabootsing, 25. drenk- en waad plaats voor paarden, 26. snelle gang van een paard, 27. vermoeid, 28. kor ter, 29. scheepstros, 30. telwoord, 31 sein, 38. kikkerkuit, 39. kunstvezel verwant aan nylon, 41 goedkoop vloerzeil, 42. ligplaats voor schepen, 44. mak, 46 schel, 48. jonge stier, 50 kelner, 51. rivier (Indonesië), 52. buisvormig ingewand, 53. meisjes naam, 55. stand, 56. vlug, 58. onder richt, 59. land in Europa (afk.). Twee inzender? van een (goede) oplossing op nevengaande kruis woordpuzzel zullen, ook deze week weer hun inzending gehonoreerd zien met een prijs van vijf gulden. Puz- Met ruime hand. Millionairs wor den geboren en niet gemaakt. Dat wordt bewezen door een voorvalletje in het leven van Andrew Carnegie Als kleine jongen stond hij eens te kijken bij een fruithandelaar, die pruimen aan het sorteren was. De man keek de kleine jongen aan en zei: „Neem maar een handjevol." An drew schudde het hoofd. „Hou je niet van pruimen?" klonk het. Toen ging zijn hoofd enthousiast bevestigend op en neer, waarop de fruithandelaar een greep deed en de jongen een flinke handvol pruimen gaf. Toen vroeg hij echter: „Maar waarom wei gerde je dan eerst?' „Omdat u veel grotere handen hebt dan ik", zei de toekomstige multi- millionnair! Wacht niet tot Uw hoofd of keel {aai dlchtzitten. Neem onmiddellijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen Miljoenen mensen over de hele wereld ondervinden het dagelijks. Ook zenuwpijn, reumatische aandoeningen en gevoel van rlllerigheld verdwijnen snel door 'ASPRO'. Ai/s niets von Uw levensvreugde. Voel U prettiger, opgewekter door 'ASPRO'- 'ASPRO' irriteert Uw moag met. Houd het altijd bi] de hand. 2 'Aspeo-',&i Uixsrittoeeft fet! ..HERHALING OR VERZOEKover Rtdio Luremburf (106 m.) Iedere <«ntf«{mor|en 10.45 Dokterswanhoop. „Dame, als u nu eens een ogenblikje uw mond houdt, kan ik ook eens wat zeggen. Hat is per slot van rekening mün spreekuur en niet 't uwe!" Hij wel. Bedelaar, op een be kende millionnair wijzend, tegen een collega: „Zou jij in zijn schoenen wil len staan?" „Sta ik al", antwoordde de andere. (Advertentie) „Ik waarschuw je, dat je niet nóg I meer sneeuwpoppen maakt." zei-liefhebbende lezers en lezeressen, die een greep naar het geluk willen doen, dienen hun oplossing vóór a.s. donderdagmorgen, 12 uur, te (doen) bezorgen aan de PUZZELREDACTIE van dit blad. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 1. papa, 4. duo, 6. einoe,, 9. Ne, 10. Aser, 12. rede, 14. ra, 16. aker, 18. gaper, 20. Lies, 22, gena de, 24. gratis, 26. el, 27. bolleboos, 30. Se, 31. zes, 32. ure, 33. esp, 35. wal, 36. enige, 38. era, 40. rad, 41. sla, 42. oer, 43. elk, 44. nel, 46. stand, 48. Eem, 50. lis, 52. i.pi., 53. dek, 55. Ob, 57. generator, 60. Dr, 61. volume, 63. al looi, 65. Eder, 66. Dalen, 69. Anna, 70. re, 71. item, 73. eden, 75. on, 76. moet, 77. ink, 78. Eger. Verticaal: 1. pekel, 2. parabel, 3. as, 4. dra, 5. ore, 6. ed, 7. melasse, 8. ereis, 9. nagel, 11. egel, 13. ergo, 15 Assen, 17. en, 19. poeri, 21. it, 23. dos, 25 roe, 28. lunatie, 29. begonia, 31. zadel, 34. preek, 35 wan, 36. els, 37 eed, 39. alm, 45. Ligurië, 47. arpil, 48. eerlang, 49. lover, 51. Sem, 53. dol, 54. Irian, 56. bodem, 58. Nede, 59 tand, 60. donor, 62. Ie, 64. on, 67. ami, 68. eek, 72. t.t., 74. Ee. De twee prijzen die we de vorige week uitloofden werden toegewezen aan de heei L. Righart van Gelder. Drie Octoberstraat 5a in Leiden en aan L. H. van der Plas, Herenstraat 120 te Voorhout. De prijzen worden hun zo spoedig mogelijk toegestuurd. Allemaal hetzelfde. Kareltje thuis van school en vertelde met hak kelen en stoten, dat hij helemaal ach ter in de klas moest zitten. Zijn moe der keek nogal teleurgesteld, maar toen klonk het: „Geeft niks hoor moeder, je leert hetzelfde, onver schillig waar je zit." Mooi gezegd. Jansen staat in een overvolle tram. Vóór hem staat een meisje, een aardig blond meisje. Jan sen denkt na hoe of hü „het" zeggen zal en besluit dan: „Juffrouw, wilt u werkelijk op mijn voeten door. het „Je vergeet toch hoop ik niet, dat we gasten hebben." „Pst! De kinderen zijn zojuist inge slapen". TROUWEN is een slopend evene ment. Niet op de eerste plaats voor het stralend bruidspaar, dat ge wapend met het prille geluk wonder wel tegen recepties en huidebetogin gen bestand is. Het zijn meer de bruiloftsgasten, die meestal de dag na hun bijdrage aan het feest volko men ineenstorten en de eerste maan den niet meer aan een trouwerij kunnen denken, de uitzonderingen déérgelaten. Het begint 's morgens in een ex tra koudgemaakte kerk. Enkele schaarse heren van Soli Deo Gloria proberen >p het Veni Creator hun stemmen los te maken en daar zijn ze dan bij het obligate Ave-Maria aan het eind van ie plechtigheid nog niet in geslaagd. Na het Credo klapt de pastoor op het al taar een paar keer geagiteerd in zijn handen: de deur opzij van het priesterkoor moet dicht, daar komt nóg meer kou door en bovendien de kreten van school kinderen, losgebroken in het speel- kwartiertje. Tenzij men het geluk heeft van ge vangen te zijn op een „zittende" re ceptie begint de „staande" om twee uur en gaat door tot tegen vijven, hoewel officieel vier uur de tijd was van opkrassen. Maar er zijn altijd wel neven en nichten, die een voor liefde hebben voor vertraagde trei nen. Als dan uiteindelijk de hand- schudders en meedrinkers de deur zijn uitgekeken is men toe aan de ge declameerde wensjes van een ont stellend aantal kleine zusjes en broer tjes van beider kanten. Natuurlijk zijn er een paar weigeraartjes en die moeten het '.ater dan maar weer eens proberen, na de borrel of zo; waar die kleintjes uiteraard niet mee te maken hebben. Door een ellendige samenloop van omstandigheden zijn er te weinig liedjes gemaakt. Over en weer wor den verwijtende blikken geworpen en er vallen hele gaten stilte in de bruiloftsfeer van de familie. Een op lossing vv it gevonden in „Drie maal drie is negen", maar dat is een kaars, die ooit snel uitgebrand is en „Wie in januari geboren is" wordt met gesis in de kiem gesmoord. Het enige, dat wonderlijke bijval vindt is de ongepaste vraag „Wie zal dat be talen", een pijnlijke attentie aan de biuidegom, die er opeens niet meer uitziet als zoete, lieve Gerritje. De polonaise breekt bij sommige gasten de laatste weerstand. Het huppelen wordt nog foutloos meege- nr.aaïct, de massale zwaan-kleef-aan wordt dapper voleind, trap op, trap af. Eenmaal op de hurken echter blijft men op de hurken, kreunend, en of de ceremoniemeester nu op zweept tot „in Holland staat een huis" de pandjesjassen en cocktail jurken zitten en staan voorlopi niet meer op, Met de plateaus balance rend, hoog stappend over elk mense lijk obstakel heen, doen de obers on aandoenlijk hun werk. Psychologen EEK. TENTOONSTELLING VAN KLEURVOGELS. Bijna 500 kanaries, parkieten, kwar tels, papegaaien, glansspreeuwen en andere soorten tropische vogels, bast aarden en exoten zijn op een natio nale tentoonstelling in een der zalen van Artis in Amsterdam tot en met zondag 16 november jl, met opzet tellende vereniging „de Kleurvogel", afd. Amsterdam van de Nederland se bond van vogelliefhebbers, heeft deze kleurige verzameling uit het ge hele land bijeen gebracht. Ook Ar tis en Avifauna hebben enige exem plaren (buiten mededinging naar de prijzen) ingezonden. Gistermorgen om twaalf minuten over zeven is een 6 tons ongeladen vrachtauto van Hogendoorn uit Wad- dinxveen, bij de onbewaakte spoor wegovergang aan de Zuiddwarsweg te Gouda gegrepen door de personen trein van 7.08, die in de richting Gouda-Alphen aan den Rijn reed. De vrachtauto die waar bescha digd werd, is bij de rechterachter- punt gegrepen. De trein werd licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het treinverkeer onder vond een lichte vertraging. door B. M. Bov/er 27) „Zeg John, dat hij een paard zadelt en naar de dokter rijdt, Phoebe, en laat moeder niet merken wat je doet. Dit is niet alleen haar lendepljn. Ik weet niet wat het is Ik ben benieuwd of een doek met terpentijn niet beter zal zijn dan dit. Ik zou het kunnen proberen; haar ogen zijn glazig van koorts en haar huid is zo koud als van een vis. Zeg John, dat hij zich moet haasten. HU kan Boxer nemen. Zeg hem dat de dokter morgenochtend hier moet zün, al zal het hem een paard kosten." „Is zU zo slecht?" Phoebe's zwarte ogen flikkerden van schrik. „De gehele dag heeft zU al zo ge kreund en met haar hoofd liggen schudden." „Oh, doe me een plezier en kük niet zo angstig! Geen wonder dat zij ziek is, als jij al die tyd met zo'n gezicht hebt rondgelopen. Je kükt alsof er iemand gestorven is in huis „Ik ben bang van zieke mensen. Heus. ik ril er van." „Houd je dan maar bedaard. Zet maar wat verse thee, Phoebe.... of neen, zet maar goede, sterke koffie. Dat zal ik wel nodig hebben als ik vannacht opblijf. Maak de koffie sterk, Phoebe. Schiet op, en Zij stopte plotseling en liep vlug naar de slaapkamer, geroepen door haar moeders kreet van pijn. Die nacht vergde veel van Billy Louise en liet 'n donkere plek achter in haar herinnering De gehele nacht moest zij het vuur in de kachel aan houden, om steeds warm water bij de hand te hebben; een nacht van on vermoeide strijd met de pün, die kwam folteren, zich langzaam terug trok door Bily Louise's hardnekkig vechten met pleisters en doeken met terpentijn en elk huismiddeltje, waar zij ooit van gehoord had, en weer terugkwam, als zij dacht het gevecht gewonnen te hebben. Er was geen tijd om aan de onrust te denken, die met haar naar huis was eereden, hoewel haar tegen woordigheid als een zwarte schaduw achter haar stond, terwijl zij werkte en heen en weer liep tussen slaap kamer en keuken, en die kwellende pijn bestreed. De volgende morgen stonden haar ogen hol en zij was zó vermoeid, dat zU niet in staat was zich ergens erg bezorgd over te maken. Haar moeder sliep onrustig om te bewijzen, dat de strijd door het meisje niet verloren was. Zij ontving haar beloning toen de dokter kwam, en haar na vreselij ke minuten van spanning voor Billy Louise, waarin hU haar moeder on derzocht, mededeelde dat hgar hulp middeltjes haar hadden gered. Billy Louise ging achter het huis in het gras liggen en sliep gedurende drie uur, terwijl Phoebe en de dok ter bij haar moeder waakten. Zij werd met een schok wakker. Zij had gedroomd, en die droom had het weingje kleur verdreven, dat haar nachtelijke strjjd haar nog had overgelaten. Zij had gedroomd, dat Ward in gevaar was, dat men hem achtervolgde om hetgeen hü bij de corral had gedaan. De cofral scheen het middelpunt van bet gevecht tus sen de mannen en Ward. Zij droomde dat hij naar haar toekwam, en dat zij hem moest verbergen en redden. Billy Louise ging zachtjes het huis binnen, liep op haar tenen naar de deur van haar moeders kamer en zag dat zij rustig lag te slapen. Bij het' venster zat dp dokter met zyn bril op het puntje van zijn neus, een bleek groene circulaire te lezen, die hij blijkbaar in z'n zak had meegebracht. Hij was als zovele dokters; hij scheen bang te zijn de gehele waar heid omtrent z'n patiënt te vertellen! Hij liet zich vrij optimistisch uit, doch deed de geruststelling, die hij uitgesproken had weer te niet, door Billy Louise op het hart te drukken, hem direct te waarschuwen, wanneer Mrs. MacDonald enig teken van een nieuwe aanval vertoonde. „Wacht niet", vertelde hij Billy Louise ernstig. „Laat me direct roe pen als zij weer over pijn klaagt." „Maar wat is 't dan?" Billy Louise liet zich niet met een kluitje in het riet sturen. De dokter vertelde het Billy Louise in termen, waarvan zij niets begreep. Doch zij maakte er uit op, dat het ernstig kon worden als het aan bleef houden wat of het dan ook mocht zijn en dat zij haar moeder niet voor lange tijd alleen mocht laten, daar zij ieder ogenblik een nieuwe aanval kon krijgen. De dokter vertel de haar echter in goed verstaanbaar Engels, dat zij deze aanval te boven was wat het dan ook mocht zijn en dat men haar een paar dagen rustig moest houden en haar de me dicijnen wat het dan ook mocht zijn laten innemen, die hij had achtergelaten. „Het schijnt dat alles in een ge heimzinnige waas gehuld is!", klaag de zij, toen hü wegreed. Ik kan stryden tegen iets dat ik kan zien, maar wanneer ik geblinddoekt ben.. Zij wreef met haar vingers over haar ogen en wierp een vlugge blik in het spiegeltje, dat naast de deur hing. „Jamoedereen ogenblikjer' riep zij vrolijk. Zij liep vlug naar haar eigen ka mer, greep een busje talkpoeder en bette hiermede haar rode oogleden, terwijl zij naar haar moeders kamer liep. „Dokter zegt dat u helemaal in or de bent, moeder; alleen mag u voor lopig geen kuilen voor de hekken graven of helpen het hooi binnen te halen!" „Needat denk ik ook niet!" antwoordde haar moeder. „Ik zou geen kuilen kunnen graven met een theelepeltje, zo slap ben ik. Hij heeft gezegd, wat het was, Billy Louise? Zieken zijn altijd zo benieuwd naar hun kwaal!" „Oh, uw leven is in conflict met uw lendenen. Ik weet niet meer wel ke naam hü er aan gaf, maar het is niets om u bezorgd over te maken." Billy Louise had verbeeldingskracht, weet u wel? „Ik geloof dat hij er zich wel be zorgd over zou maken als hy het zelf had", antwoordde haar moeder ge melijk, maar toch was zü enigszins gerustgesteld door de luchtige hou ding van Billy Louise. „Ik geloof dat ik wel trek zou hebben in wat geroos-1 terd brood en thee", voegde zij er aan toe. „En een zacht gekookt eitje, moe der! Phoebe heeft juist dr eieren binnen gebracht." Billy Louise liep neuriënd de kamer uit, alsof zij geen andere zorgen had dan het roosteren van brood en het zetten van thee. Men behoeft niet in de oorlog te gaan of naar de verste uithoeken van de aarde te reizen om de stof te vin den waaruit helden gemaakt worden. HOOFDSTUK XIV. Als de wegen zich scheiden. Aangezien niets ter wereld abso luut onveranderlijk is de mense lijke gevoelens misschien wel het minst van al - bleel ook Billy Loui se's verloren vertrouwen in Ward niet onveranderd. Zij zag het voor haar ogen in stukken breken, en de stukken verpletteren tot poeder onder het gewicht van wat zü wist van zijn verleden dingen, die hy haar zelf verteld had. En daarom had zü geen vertrouwen meer in hem, en haar hart was leeg en deed pijn de vol gende paar dagen. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8