VOOR UW ST. NICOLAAS INKOPEN NAAR LANGEZAAL Gemeenteraad vanVoo rhout kreeg allerhande Gemeenteraad van Katwijk De raad van Katwijk kwam giste- serstnaat 67 is voor de gemeente van renavond in openbare vergadering groot belang te achten met het oog bijeen onder burgemeester H. Duiker, op de verwezenlijking van de voor dit gebied voorgenomen sanering, reden Kornet. WBaTom B. en W. voorstellen ven ODe „kwestie iJ. M. P. Kornet" is genoemde de Best dit perceel te ko- alom in de gemeente bekend. Het pen groot 388 m2, bergplaatsen, erf doet B. en W. thans genoegen de en schuurtjes en wel voor de prijs raad ermee in kennis te kunnen stel- van 40'00.De gronden en opstal len dat B. en W. tot overeenstem- len doen op heden f 7.50 per week ming zijn gekomen inzake de han- en het onderhoud is voor huurder, gende kwestie rond de verbouwing Aangenomen. en gebruik van diens eigendommen B. en W. zijn het met de uitleg van aan de Freek wan Rhoonstraat. De een aangenomen voorstel en de uit- heer Kornet n.l. verleent aan de ge- leg hierven uit de vorige raadsver- meente het recht van koop van diens gaidering niet eens en stellen mits- eigendommen aan genoemde straat, dien voor hen machtiging te verle- Koopsom voor de gronden met op- nen tot Beroep op de Kroon inzake stallen 75.000.De heer Kornet weigering van een vergoeding krach- kan de percelen nog gebruiken voor tens de Wet Financiering Wcderop- vergaderzalen enz. en heeft de toe- bouiw Publiekrechtelijke Lichamen, zegging van de gemeente, dat hij bij Aangenomen, de verkaveling van het Lz.t. vrijko men van het gebied tussen Emmia- Opheffing belastingcommissie plein, Voorstr.-Badstr. en Waaigat in In de voorlaatste vergadering van de gelegenheid gesteld zal worden de raad trok een der leden het be- om voor de dan geldende prijs een staansreciht van de beli:stingcommis- doelimatig bouwterrein te kopen ge- sie in twijfel. Hij achtte de behandel- aohikt voor het doen bouwen en ex- de zaken van te weinig belang te- ploiteren van een bedrijf als het te- gertover het betrekkelijk hr»g<Tpre- genwoordige met woning en bijbe- sentiegeld van de commissie welk horende accomodate. Het bovenge- idee B. en W. zeggen te kunnen on- moemde oppervlak is groot 642 m2. derschrijven. Op grond hiervan sted- De heer Kornet verplicht zich tot len B. en W. voor deze ccmmissie on deze transactie op boete van 50.000 te heffen waartegen bij de raad geen bij niet-nakoming hiervan. De menin- bezwaren bestaan, gen waren hierover nogal verschil- De rekeningen van de bedrijven lend. De heren Nic. v. Daiyvenbode, voor gas water en elektriciteit over N. Ouwehand, H. J, Grimbergen en 1957 worden thans de raad aamgebo- dr Borleffs waren het er niet over den. Het gasbedrijf sluit met een na- eens. De heren H, Haasnoot, A. Was- delig slot van 10.266.44 het water- senaiar, D. J. Kleen bleken er niet bedrijf met een nadelig slot van enthousiast voor te zijn, de heren D. f 1164.37 en het elektr. bedrijf met Nasveld, dr Overdijkink, H. Haas- een batig saldo van f 43.137.86. Met noot, L. van der Zwan spraken voor alg. st. aangenomen, het praeadvies, maar na een zeer uit- Ingevolge het verzoek v?n B. en voerige toelichting én door Wethou- W. heeft het gasinstituut der Ver. v. der Bloot én door de voorzitter werd Gasbedrijven een onderzoek inge- het voorstel aangenomen met de steld naar de toestand der gashou- stemmen vain de heren D. J. Kleen ders, elk met een inhoud van 4Ö00 m3 en D. v. d. Marei tegen. Het resultaat is, dat op korte termijn De eigendom van de percelen omvangrijke onderhoudswerken Freek v. Roonstr., thans eigendom noodzakelijk worden geoordeeld van de heer J. de Best Az., Varkevis- welke 'n uitgaaf van 35.000.zullen vorderen met bijkomende kosten to taal 41.000.B. en W- geven de raad mitsdien in overweging het be nodigde crediet van 41.000.te vo teren. Aangenomen. Mobilofoon voor de politie Op grond van de praktijkervaring is gebleken dat de uitrusting van het motormateriaal der politie met mo- bilofooninstallaties naar het oordeel van B. en W. noodzakelijk moet wor den* geacht, reden waarom B. en W. de rai?d in overweging geven over te gaan tot het aankopen van de in de motor met zijspan reeds als proef geplaatste installatie over te gaan en evenzo in de solomotor voor welke aooaratuur in totaal 5800.nodig zijn. Ook dit voorstel lokte lanse dis cussies uit. De heren Pronk, Grimber gen en van der Mr? rel spreken zich uit voor het aanschaffen van één zo'n aoparatuur. Na langdurige besore- king en een uitvoerige toelichting van de voorz. wordt stemming gehou den waarbij de heren Pronk, van der Marei, Berkheii. Timmerman^ van Duyvenbode, J. Ha-snoot. Nic. Ouwe hand, A. Wassenaar en H. J. Grinru bergen zich tegen verklaarden rodat het voorstel van B en W. met 12 9 stemman was aangenomen. Brand! Dan een voorstel tot he'. verlenen van krediet voor de aanschaffing van een nieuwe alairmeringsinst-lipt'e ten behoeve van de brandweer. Er ziin volgens B. en W. ernstige klach ten over het functioneren van de be staande installatie wat door de tech nische dienst der bedriiven is gecon stateerd. Door de P.T.T. is een voor delig systeem geoffreerd hetwelk door B. en W. wordt aanbevolen het geen 838.52 per jaar aal kosten en de aanlegkosten 6300.B. en W. zullen daarna tra hten de huidige ao paratuur te verkopen maar of dat mogelijk zal zijn durven B. en W. niet te beweren. Zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. De Kerkeraad der Herv. Gemeente te Katwijk a.d. Rijn vraagt medewer king voor de stichting van een nieu we Kleuterschool in „De Koestal" en aangezien de aanvraag voldoet aan de bij de wet gestelde eisen stellen B. en W. voor de gevraagde mede werking te verlenen. Aangenomen. Hetzelfde geldt voor de herbouw van de Openbare Kleuterschool in „De Koestal" n.l. aan de Willem de Zwijigerlaan nu nog tijdelijk onder gebracht in de voormalige gemeente- zaal aan de Voorstraat te Klatwijk aan Zee. De heren Parlevliet achten de gekozen plaats niet de juiste, maar het voorstel wordt met alg. st. goed gekeurd. De heer Wassenaar klaagt over de stank die de haven aan de Valken- burgse weg verspreidt en de heer Nic. v. Duyvenbode vindt de toestand bij de brug bij die zelfde haven hope loos. De heer H, J. Grimbergen .vijst op het gevaarlijke kruispunt Com- mandeurslaan-Wassenaarse weg-Ach- terweg-Pepersteeg en zou op 't punt aldaar borden géplectst willen zien die de toestand verbeteren. LEIDSCHENDAM Diar>-^"<.en huwelijk. Gisteren herdacht het echtpaar Verlaan-Zonne. veld, Veursestraatweg 28, het feu, dat het nu 60 jaar geleden in het hu welijk trad. Daar de 85-jarige bruidegom reeds enige jaren hulp behoevend is, is dit diamanten feest alleen in intieme kring gevierd. Bur gemeester Banning heeft het bruids paar namens het gemeentebestuur bezocht en óe beste wensen aangebo den. Deze echtvereniging werd geze gend met elf kinderen waarvan er drie door Je dood ontvallen zijn. ROELOFARENDSVEEN Naar de missie. Op dinsdag 9 dec. a.s. zal de eerw. broeder v. d. Hoorn, na een korte vacantie, weer naar de missie in Afrika vertrekken. Zoals bekend is een huis aan huis collecte gehouden om broeder v. d. Hoorn een afscheidscadeau «te kun nen meegeven. Van de zeer dankbaar gestemde broeder zelf mochten wij vernemen, dat de opbrengst hiervan bedraagt 564.50. Hiervoor zal hy gereedschap kopen om zijn timmer manswerkzaamheden in deze missie met nog meer energie te kunnen voortzetten. (VervoU) Het taxatierapport voor deze trans acties was uitgebracht door de cen trale commissie voer de onteigenings vergoedingen. De heer Van den Nouland vond dat er maar eens naar een andere schat tingscommissie moet worden uitge-, zien. Hij vond de schatting veel te hoog en de prijs voor het overpad belachelijk laag. Besloten werd een bedrag van 750- beschikbaar te steilen voor het aanbrengen van een douche-cel met toebehoren in de gemeentelijke dienstwoning Ter Haar Romenijstr. 1 onder voorwaarde, dat gedurende 13 ja en jaarlijks 1/10 gedeelte der kos ten door middel van een huurverho ging op de tegenwoordige gebruiker van deze woning, B. J. v. d. Ploeg, wordt verhaald. Gepleit werd om ook voor de ge meentearbeiders een douche-cel aan te brengen en behoorlijke toiletten. Dit plan is in voorbereiding. Enige plantsoenstroken aan de dr Schaepmanlaan en de dr Kuyperlaan worden in eigendom overgedragen aan de eigenaars van de panden, waarvóór deze stroken gelegen zijn, zodat deze grond bij de particuliere tuinen kan worden gevoegd. De zorg voor het onderhoud der aan genoem de straten gelegen plantsoenen wordt hierdoor verminderd en vereenvou- di8d- Wederom is met enige grondeige naren overeenstemming bereikt, en een voorlopig koopcontract gesloten, voor de aankoop van de noodzakel ijke gronden, benodigd >or de ver breding van de Jacoba van Beieren- weg. Bij de rondvraag sprak de heer Van den Nouland zijn ontstemming uit, dat op gemeentegrond in de dr Kuy perlaan perken worden verlegd en rozen worden geplant. Op de eerste plaats deugt daar de grond niet voor en op de 2e plaats zag hj liever be planting met tulpen. De voorzitter verdedigde dit be sluit, omdat men van rozen langer plezier heeft dan van tulpen. Wel komen er op verschillende andere punten tulpbeplantingen. Ir Buck zag gaarne een vergade ring op korte termijn uitgeschreven voor de recreatie-commisie. Goed, zegt de voorzitter, kom dan maar woensdag 3 dec. a.s. 's avonds om fi uur. ZOETERWOt'DE <H R Toneel voor KAV. Woensdag avond was de kleine toneelzaal van het Parochiehuis „De Drie Eendjes" druk bezet met belangstellende echt genoten en leden van de K.A.V. vAaarvan enkele leden een gezellige klucht vol grappige misverstanden en menselijke trekjes ten tonele brachten: „Levenselixer". Het spel was heel plezierig en vrij, slechts een een enkele keer wat langdradig, waar de dialogen wat te gerekt wa ren. Een dokteres, die studie maakt van injecties met levende cellen om oude mensen nieuwe energie te ge ven, gaat enkele weken op studiereis. Haar oude diensters, de zusters Bets en Marie, menen dat ze zichzelf in die tussentijd zullen gaan verjongen. Na twee weken komt er een jonge nicht die zij voor de verjongde dok ter aanzien. Deze laat zich dat, na een weddenschap met een vriendin, maar aanleunen. Ook de dienstmaag den proberen zich te verjongen als ze menen in een flesje wonderolie het z.g serum gevonden te hebben. Uiteindelijk komt de oude dokteres thuis, die echter niet meer als zo danig herkend wordt. Die zorgt na heel wat spanning en dolle situaties voor een grappige ontknoping. De dames Lub, Van Maasdam, v. d. Voort en Turk die de hoofdrollen vertolkten, deden dat op werke lijk karakteristieke en vermakelijke wijze. Maar ook in de bijrollen za gen we hele leuke typeringen, zoals bijv. die van Mientje. De regisseuse, mej. J. Mortier en de spelers werden hartelijk bedankt door de voorzitster, mevr. van Vel- zen. De pastoor had eerder op dé avond al van zijn blijdschap over wat de K.A.V. in de parochie doet in een woordje blijk gegeven. Wij bieden U een pracht sortering in: Radio Televisie Bandrecorders Platenspelers Electr. Zeer grote sortering in leuke huish. artikelen: Keukenuitietten Haarden Kachels Ohestook V lederen lassen voor dames en heren Speelgoed, enorme sortering, ook in: Poppenwagens Autopeds scheerapparaten - Moderne verhchting - Wasmachines - Wringers - Centrifuges - Stofzuigers - L DriewWm -^ndeïrijw^len - Electr treinen enz. enz. Cassettes. Op onze le etage: Dekens Matrassen Tafelkleden Tapijten, enz. enz. DIT ALLES BIEDT U LEIDENS le MIDDENSTANDSWARENHUIS LANGEZAAL STILLE RIJN 3-4 St. Nicolaas komt a.s. ZONDAG... an het Ant. Clubhuis, op onze DANSAVOND 811 uur, met dansorkèst. Entrée 1.85 Toegang onder voorbehoud. Kaartverkoop vanaf 3 uur aan de zaal. NIEUWE DANSKLUBS voor beginners, tango, roll- step, ma mbo, Am. test wedstrijddansen, enz.: AAN VANG JAN. A.S. Inschrijving: iedere zondag 311 uur Ant. Clubhuis, Mare 43, Leiden. SDaarearenstraat 2 7 Speciaalschool Oegstgeest. tel. 25439 voor r.k. jongelui Dansschool Henny Boes- HUWELIJK Een r.k. boerenzoon zoekt kennismaking met een r.k: meisje uit de boeren- of burgerstand, leeftijd van 2330 jaar. Br. onder no. 20 bur. v. d. blad. Telefoontjes Kl.öüHEEL Z R.K. Meisje, 21 jaar. b.z.a. voor de zaterdag in winkel. Hindert niet welk bedrijf. Br. onder no. 702 bur, v. d. blad. Z Bakkersleerling gevr. C. J. Uljee, Leidseweg 16, Oud-Ade. Net meisje zag zich gaarne geplaatst in groen te- en fruit- of kruide nierswinkel. Br. onder no. 218 bur. v. d. blad. Z Gevraagd Net R.K. meis je, liefst boven 17 jaar, in gezin met 4 kinderen, adres Noordeinde 49. Aarlander- veen. Z R.z.a. per 1 Jan. R.K. Huishoudster voor centrum Leiden, v.z.g.g.v. Br. onder no. 706 bur. v. d, blad. SP Strijksters en meisjes gevraagd, ook gehuwde vrouwen komen in aan merking. voor alle afdelin- gen, bii Stoom- en Chemi sche Wasserij „De Zon" Fa. H. J. Dieben, Zoeter- woudse Singel 23. SP Prima bijverdienste. Spe ciaal geschikt voor gepen sioneerden in elke gemeen te. Br. onder no. 679 bur. v. d. blad. ■H- Thuiswerk gevraagd voor de avonduren, administratief of i. d. Br. onder letter N. aan R. Paauw. kantoorboek handel, Roelofarendsveen. Z Bijverdienste. Bijver dienste gezocht, ook ad ministratief werk voor de avonduren. Br. onder no. 709 bur. v. d. blad. Z Vooi verhuur zonder chauffeur Customline en Consuls. Garage v d. Pijl, Stompwijk, telef. 1916K 1761. Z c.v. N. Bakker llzn. Uoeiofarendsveen K 1713- 487 in Groententeeltver gunningen en Sierteelt- vergunningen. Z Rotan meubelen wie gen. mandenwerk kooot U t voordeligst bii Fa Van der Vaart Lange Pie- terskerkkoorsteee 24 tel 30534 Speciaal adres voor reparaties en bekieden van wiegen Z EWE Anker brengt u 1 neren polshorloge Zwit sers uurwerk, 17 st Anker schokvrij (Incablocj wa terdicht anti-magnetic, on- breekb veer Door eigen mport g«-en 74 50. sleonts r 52 50 „De Goedkopere Zaak S v -i. Water Haarlemmerstraat 207 AANGEBODEN Z Accordeon, gitaar. mandoline banjo, trompet, sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus. Muziekschool Zwaag, Korevaarstraat 5, tel. 24358. 3? Opklap-, wentel en tutme.Dedden, nieuw en gebruiki dekplanken met gordijnrails ruime sorte- ing ledikanten, spiralen divanóódden etagebedden enz Betei en voordeliger bij het bekende speciaal adres- Wassenaar, Tanvos- sensteeg 60 tel 20143 Roovackers en oaaima chines een begrip: "Tima kwaliteit, voordelig vlotte service! Vraagt bezoek aar huis er U zu.t overtuigd zjn Naaimachineh Rooy ackers. Leemanssfr&at 31 Leiden, tel 31324 Vc:le- genw.: G Vos. Co ntlöstr 23. Leiden tel 23420 Sinterklaas kanoentle doe eer foto in m n schoentje. Een foto van mn kindie. dank U lieve Lintje 3 leuke bripfkaart foto's va 3 75. Studio Koopman. Hooigracht 96. tel 31701. Bespreekt U even Z Drogisterij ..De Phoe nix". A Kwaadgras- -van Nooa. gedipl. apothekers assistente. Diefsteeg 9. hoek Langebrug. tel. 24745 Alle geneesmiddelen, ver. bandstoffen. cosm. er huish. artikelen. Official dealer „Ralston"verf. ■5? Drietex houdt Enkalon. Nylon, No-Iron wit. Aan bevolen door de A.K.U Z Anjerstek aangeboden. Mia Brenner, geworteld en ongeworteld, certificaat AA. Gebr. Spruit. Noordeinde 172 I Roelofarendsveen. Z Kleutertje luister! WIJ maken thuis leuke foto's van je. Vraag mama of ze be stelt bij fotohandel A. G. Ober, Nieuwe Rijn 18. tel. 24134. Z St. Nicolaas sluit al Zijn pakjes met glashelder cellophaan-plakband van Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Rollen van negen me ter, 1 cm breed 0.40, 1V* cm 0.60, 2 cm 0.80. Z Sinterklaasmaskers met Daard 1.20. Zwarte Piet maskers 0.55. Negerzwart 0.25. Dozen vaseline 0.35. Rubber maskers 2.25. Kin dermaskers 0.10. Talrijke kleine geschenken voor de schoen, vanaf 5 ct. Papier handel Paddenburg Nieu we Rijn 11. Z 20 Sinterklaasserveten 0.30. Sinterklaastafelkle den 0.40. Sinterklaaslopers 0.25. 25 Sinterklaasdrup- pelvangers 0.50. 100 prima houten prikkers 0.25. 100 Drinkrietjes in blikken bus 0.60. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn Z Hypermodern driezits- bankstel van 950.- nu 335.-; twee moderne club fauteuils met vier stoelen van 325.- nu 155.-; solide electr. «geëmailleerde was machine m.et wringer 65.-. Nieuwenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). Z St. Nicolaas-riimDjes- boek met 140 originele rijmpjes, toepasselijk voor elk geschenk, prijs sléchts 0.60. Voorts leveren wij alles voor het verpakken van uw geschenken. Pa- Sierhandel Paddenburg, :ieuwe Rijn 11. Z Wij kunnen U leveren: ruime solide hangkasten met bergruimte 54.50" leg kasten met 6 vakken: keu kenkasten 59.50; hang-leg- kasten 110.-; boekenkasten bergmeubels, enz. „De Timmerwinkel". Uiterste gracht 168. b.d. Oude Rijn. tel. 20051. P* Het allernieuwste rachtige plastic poppen met uitkambaar ingeplant haar, mammastem, slaap- ogen en leuk aangekleed, vanaf 7.95. Een grote sor tering kwaliteit speelgoed voor Iedere beurs bij: Het speelgoed magazijn. G. v. Brussel. Ha&rlemmerstr. Z Te koop: een trouwja pon mét kapje m. 42. kleur wit. Te bevr.: Boekhorst- laan 27, Voorhout. Z Wilt u een nuttig St, Nicolaasgeschenk geven? Dan naar Groenewegen want die heeft prachtige 2e hands herenkleding te gen zeer voordelige prij zen. Ook nieuwe kleding. Tel. 23759. Raamsteeg 5, Leiden. Z Speciale potloodslijpers voor het slijpen van kleur potloden slechts 0.25. Gro te sortering Staedler Kleur potloden en Engelse meta len verfdozen, reeds vanaf 0.55. Alle maten l'alens penselen. Papierhandel Paddenburg. Nieuwe Rijn Z Prima tekendozen 1.25. Schoolpassers 0.40. Grote leien 0.60. Prachtige poe siealbums 1.75. Grote vel len poësieplaatjes 0.20. 6 vel 1.-. Postzegelalbums. Postzegelboekjes. Brief kaartenalbums. Fotoal bums. Fotohoekjes. Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Z Fototoestellen met uit springende slang 0.90. Rubber spuitneuzen 0.45. Pakje spuitsigaretten 0.25. Brandende sigaretten 0.10. Fluitsigaretten 0.06. Koeienstemmen 0.60. Kat- tenstemmen 0.30. Spuit- ringeo 0.20. Rubber slan gen 0.40. Paddenburg. Nieuwe Rijn 11. Z Met onze Japanse goocheldoosjes maakt van een cent een kwartje, prijs slechts 0.40 Goochel- sigarettenkokers 1.30. Goo- chelbekers 0.50. Goochel- boekjes 0.10. Sigaretten automaten 5.20. Fopsiga- ren 0.15. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Z Aangeboden een zo goed als nieuwe ga.'radiator tegen elke aannemelijke prijs. Za terdag tussen 77.30 uur en maandag tussen 56.30 uur. Mare 23 (bij GGD). Z 8t.-Nlcolaas cadeau een ball-point of kalender bij 50 visitekaartjes bedrukt met naam en adre6 3.75, 100 st 5.50. Levering alle soorten drukwerk. A. A. Verhoog Zn, Haarlemmerstr. 29. tel. 22197—25374. Z Een luxe wekkerklokje als St. Nlcolaasgeschenk, prachtige Keuze in luxe, por tefeuille en gewone wekkers. Voor moeder een moderne schoorsteenklok (keuze uit plm. 75 modellen) reeds vanaf 22.50. Uurwerkkli niek, Lage Rijndijk 8 (Midza bonnen). Z 100% waterdicht, 100% schokvrij zijn onze heren horloges van 42.50. Vol Zwitsers uurwerk. Dames horloges 17 steens uurwerk (bloc ancre) 20 micron goud doublé 39.50. Uurwerkkli niek, Lage Rijndijk 8. Lei den's beste speciaalzaak (Midza bonnen), Z Borgward '56 merk 3=6, benzine 113, geheel nieuw Ford Mainline '53 met nieu we motor, 100 km. gelopen, na te vr. DKW 250 cc '55, pracht motor. Genegen mo tor, scooter of TV in te rui len. Financiering én inruil mogelijk. Langenhorststraat 11, Voorschoten. Z Rolfllm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar, toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flits- lampjes-automaat van Fo tohandel N. v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. Z fioo. tot f2500.- cre- diet beschikbaar (zonder borg) voor aankoop meu belen en woningtextiel. Rechtstreeks van fabriek Enorme keuze, veel voor deliger prettige betaling /raagt vrijblijvend iplich tingen Geheimhouding verzekerd Postbus 538. Den Haag. Z Rooyackers en ïaaima- cnines een begrip Wnt U verzekerd zijn van orma kwaliteit, ervare:. vak manschap en viotte seivi ce? Naaimachineh Rooy ackers. Leemansstraa; 31. Leiden, tel 31324 Voor Zoetermeer en om*evn»g: H. Roovackers. Mn.enstr 57 tel 3446 Z Aangekocht grote cartli grammofoonplaten 78 toe ren 1.-, 1.50 en 2.-. Bij aan koop van 5 stuks de zesde gratis!! 'n Leuk waardevol St. Nicolaaspakket. Disco- markt, Doelensteeg 11 a.h. Rapenburg. Z Tophits 45 toeren van 3 50 en 3.60, reeds vanaf 2.25; langspeelplaten van 6.25, reeds v.a. 3.75 Op de Discomarkt kost alles min der! Doelensteeg 11 a.h. Rapenburg. Z Poppenhuis te koop met meubeltjes en licht er in, tevens kindertafeltje en twee stoeltjes, kinder lessenaar en een paar rol schaatsen, alles in flpede staat en tegen biTliike prijs. Nieuwenburg, Zoe- terw.weg 154. Leiden. helpt, los( taai slijm op, smaakt goed. Flacon f2 bii elke drogist Z Kredieten t.m f 4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel. Recht streeks van fabriek Enor me besnaring. soepele be taling en onder uiterste geheimhouding Vraagt vrijblijvend inlichtingen Postbus 1083 Rotterdam Z Alt op de Mare. Solex 95.-; Mobylette 85.-. 140.-; Berini (ei) met fiets 90- 125.-; Herenrijw. Simplex kruisframe, drieversn. 95 - Jager, trommelremmen 140.-, remnaaf 135.-. Sala mander kacheltje 17.50. Z Alt op de Mare. Occa sions: enige paren kunst schaatsen. hockeyschaat sen met schoenen. Noren, maat 45 Doos doosleutels 23 maten. 8 hulpstukken, gekost 146.. nu voor 72.50. Autokachel 6 V. 55.-. Z Te koop 2e hands da mes-, heren, en klndetrij- wielen. Alles gemoffeld en onder garantie. Rijwiel handel A. Grimbergen. Dubbelebuurt 11, Rijns burg. tel. K 1718—2967. Z Aangeboden lichtgrijze kinderwagen, Padoxlaan 11, Warmond. Z Tè koop aangeboden een nieuwe breimachine Passap. Te bevragen: Mevr. Speel, Magd. Moonstraat 17a, Lei den. Z Aangeboden woonark bev. kamer, keuken, slaap kamer. Te bevragen Wester- dijk 1. Oude Wetering. Z Aangeboden gestoff. zit- slaapk. met vrije keuken en wc, voor dame of heer, b.b.h.h., in beschaafd milieu. Br. onder no. 1721 Adv. bur. „Rijnland", Leiden, J. de Wittstr. 35. Aangeboden vaste kas 120 mtr en warenhuis 300 ramen. Alles met verwar ming, als nieuw. 3 jaar oud. J. Elsgeest, Roelofarendsv. telef. K 1713—291. Z Te koop bromfiets Bata- vus Bilonet in prima staat. Dillenburglaan 13, Voorscho ten. tel. K 1717—3560. Z Aangeboden Volkswagen bestel in prima staat. Goed onderhouden. Te bevragen onder no. 137 bur. v. d. bl. Z Te koop een kippen- scnuur. afm. 4.75x4 m. aan- schotten, nokhoogte 2.70. te bevragen N. Bolleboom, Dr. v. Noortstr. 12C, Stompwijk. Z Te koop een schuur, afm. 3.50 x 2.50 m., uitneembaar, te bevr. N. C. Bolleboom, Dr v. Noortstr. 12C, Stompwijk. Z Te koop gemeenschappe lijke legnesten in verschil lende modellen, te bevr. N. Bolleboom. Dr. v. Noortstr. 12C, Stompwijk. Z Te koop gebr. dames-, heren-, jongens- en meisjes rijwielen, in prima staat met garantie. H. v. Marwijk. Rij- wielh. „Oké", Zijlsingel 65, Leiden. z Een nieuw rijwiel als Sinterklaascadeau. Wij leve ren de beste rijwielen: Ba- tavus. Magneet, Rovala en Oké-rij wielen, moderne sportrijwelen met handrem men; slot, lamp en jasbe- schermer. compleet 150, H. v. Marwijk. Zijlsingel 65, Leiden. «2* H.O. Marklin trein aan geboden. zware stoomloc D-treinwagens, locaalwa- gens, goederenwagens, electromagnetische over weg, loods. draaischijf, kruiswissel, brugdelen en peilers. Practisch onge bruikt. Geen plastic. Na 6 u. Breestraat 76, Leiden. Z Autohoezen, kappen, py- ama'fl, complete bekledingen, sponsrubber zittingen, as bakken, spiegels, jashaken, bloemvaasjes, armsteunen, zonnekleppen, rubbermatjes, vloermatten, kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuljk, Autobekledcr, Mors- straat 46, Tel. 30552. Leiden. Z Heeft St. Nicolaas moei lijkheden met het lanceren van postzegels? Maakt dan gebruik van onze speciale „postzegelbonnen", ter waar de van elk gewenst bedrag. Leldsche Postzegelhandel, H. Lansdaal, Vrouwensteeg 3, Tel. 23233. 3P 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr Hulsman. Hogewocrd 66- 68. Eigen financiering. Tel. 31292. Z Voor uw grote zoon hebben wij een vulpen met een ingebouwde gou den pen vanaf 8.75. 9.75 enz. 4 Kleurenpotloden v.a. 6.50. Halpa Vulpen service, Haarlemmerstraat 64 naast Muziekhandel Gé Hof enk. Z U bent gauw goede vrienden met Standaard's cake-krentebrood. Mare- dijk 8. tel. 22507. Z Enkele gebruikte da- messportrij wielen aange boden vanal 57.50, 75.- en 100.-. Een herensportfiets, als nieuw geheel compleet 125.. en een rijwiel met 3 versnellingen 85.-. Andere rijwielen vanaf 25.-. Hooi gracht 66. Leiden. Z Batterijen is een ver trouwens-kwestie. Wendt U, bij moeilijkheden tot de specialist met het devies: Kwaliteit en service voor alles. Accu-Service Groe nen, Nieuwe Rijn 106. Lei den, tel 23140. Z Goud is het waard. brood var. de Standaard. Maredijk 48. tel. 22507. Z Wie over Sinterklaas papier spreekt, denkt on middellijk aan Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Drie-meterrollen, 50 cm breed 0.22. Vellen 50x65 cm 6 ct. 12 vel 0.60, 100 vel 4.-. Z Aangeboden 2-pits gas stel wit emaille, grote eiken tafel te ruilen voor kleine- of te koop voor 15.-. eiken ombouw. Wil lem de Zwijgerlaan 33, Leiden. Z Accordeon te koop. pianoklavier 120 bassen, wegens teleurstelling. Te gen elk aannemelijk bod. Driftstraat 32, Leiden. Na 6 uur. SF.VRAAGD Z Wie heef! woonruimte voor paartje dat reeds 5 J. is verloofd en gaarne zou trouwen, genegen huishou- delijke hulp te verlenen. Br, onder. no. 697 bur, v. d. bl. "2* Gevr. voor tijd. slaap kamertje, omg. Hugo de Grootstr. Br. onder no. 707 bur. v. d. blad of tel. 24379. Z Tc koop gevraagd IJzeren roeiboten. oude of nieuwe, M. F. v. Rijn, Oosteinde no. 2 Stompwijk. Z Nieuwe auto's zonder chauffeur. Verlaagd win- terpriizen all risk verze kerd radio en verwar ming Consul 58. Opel Re cord '58, Borgward Isabel- le. Simca en Volkswagens Werkhoven's luxe autover huur. Van 't Hoffstraat 11 tel. 22300 meiden TE HUUR Z Te huur tot 1 mei 1959 gemeub kamers en keu ken te Noordwijk a Zee. Br onder no. 703 bur. v. d. blad. Z Pracht kinderwagen als nieuw 35.-; wastafel' met wasstei 5.-: babyledikan ten 5.-; rookstoel 9.-: divan 9.-; kapokbedstellen: kin derrijwielen; opklapbed- den; vloerkleden; wrin gers; stoelen: tafels ('s av. 10 uur geopend). Nieu wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). Z Aangeboden: bloemis terij-verg. A en B. koude of warme kas, koop of huur. J. Elstgeest, Zuid einde 99a Roelofarends veen, tel. K 1713—291 Z Herenhoeden stomen modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk v. Velsen. hoe denkliniek. Donkersteeg 3. Z Grote sortering bouw platen. Uitknip- en opzet- platen. Prikplaten. Prik- pennen 0.20. Aankleedpop- Een. Velpon en Collall tu- en lijm. Leuke trekpop pen slechts 0.35. Plakboe ken met plakfiguurties 0.35; enz. Papierhandel '«'ERSEN "S" Betere Muzieklessen. t Gunstig bekende adres: ■Vlu/iekinstiluul I) van Wouw f voorheen Rapen- bure) than? gevestigd: Kort O&iepwntei 8 (ver lengde v d Steenstras! i Tel 2045f> Piano Accor deon. Gitaar (slag en solo) Mandoline, enz. Z Huwelijk r.k. weduwnaar zoekt kennismaking met net te eenv vrouw leeft. 5560 jr. om na wederz. goedvin den een huwelijk aan te gaan. Br, onder no, 664 bur. v. d. blad. z R K. Weduwnaar, goed gezond, 53 jaar, 2 school gaande kinderen, wenst in kennis te komen met alleen staande vrouw of weduwe. 1 of 2 kinderen geen be zwaar. Br. onder no. 690 bur. v. d. bl. Z Zaterdag 29 nov. prijs- biljarten cn dinsdag 2 dec. klaverjassen om banketlet ters en poppen enz. Café „De Groenendijk" A. en C. V. d. Voort, Rijndijk 96, Hazefs- woude. Z Een dier kwijt? Een uier gevonden? Stichting Amivedi. mevr. J. Brons geest. Zeemanlaan 57, tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami vedi neemt geen dieren op.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5