DE LEIDSE BIOSCOPEN Bij begrotingsbehandeling volledige afwijzing van Leids structuurplan weekelykse CRonycke MEDISCHE DIENSTEN CATECHISMUS VOOR DENKENDE MENSEN RECHTSZAKEN -ERDAG 29 NOVEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Bij de verdere behandeling van de Voorschotense begroting heeft het College van B. en W. uitvoerig ant woord gegeven op de gestelde vragen van de diverse fractievoorzitters. De raad was weer voltallig. Het college had haar antwoord in twee dagen tijds goed voorbereid. Zeer uitvoerig werd op de verschil lende onderwerpen ingegaan. Zowel de burgemeester als de beide wet houders gaven over de zaken van hun afdeling een goed gemotiveerd en gefundeerd antwoord. De voorzitter: De voorzitter betoogde dat het ver- zorgingspeil van Voorschoten verge lijken met andere, soort gelijke ge meenten heel moeilijk is, want wat zijn soortgelijke gemeenten. Voor 1958 is wel degelijk een aanvraag ge daan tot verhoging van de subjectieve uitkering uit het gemeentefonds. Voor 1959 is dit niet gedaan omdat de nieuwe regeling, die per 1 jan. 1959 zou ingaan, nog niet is aanvaard en aanvragen voordien zou beteke nen huilen, voordat men geslagen wordt. De gang van zaken met de onren dabele aansluitingen was niet geheel bevredigend, heeft inderdaad wat lang op zich laten wachten, maar de werkzaamheden op dit gebied wor- -den voortgezet. Het college betreurt het dat het niet is gelukt een deel van het gemeentelijk woningbezit af te stoten. Dit zou de financiële po sitie van de gemeente stellig gun stiger hebben gemaakt. Woningwet woningen afstoten is echter niet mogelijk. Nu nog een enquete hou den onder de bewoners zou mogelijk ongewenste verwachtingen wekken. Volgens een rapport van de dis trictsinspecteur van de brandweer verkeert het materiaal in een rede lijke toestand. Een nieuwe nevelspuit wordt wel noodzakelijk geacht. Om bouw van een van de wagens tot ge reedschapswagen is mogelijk. De kosten hiervan worden geschat op ongeveer f 40.000,— Bejaardencentrum. De plannen tot de bouw van een bejaardentehuis van Prot. Chr. zijn ln behandeling. Ook van R.K. zijde kunnen dergelijke plannen spoedig worden verwacht. Daarom heeft het college besloten, menende dat ongeveer 80% van de bejaarden hiermede gediend zal zijn, niet van gemeentewege hiertoe te moeten overgaan. De woningcommisie heeft van 1 jan. tot en met 15 nov., 768 adviezen verstrekt aan het college. In 26 ge vallen heeft het college een afwij kende beslissing genomen en wel 22x inzake toewijzing woonruimte en 4x inzake andere gevallen. Het plan van een ringbaan in het dorp wordt niet mogelijk geacht. Volgens de N.Z.H.V.M. is exploitatie niet rendabel. Wanneer de tram ver vangen wordt door bussen zal ge tracht worden ook de Leiseweg-Noord in de route op te nemen. Het college heeft reeds meerdere pogingen gedaan om te komen tot een postagehtscap op de Rijndijk, maar bij de P.T.T. stuit het af door het niet kunnen vinden van een ge schikt persoon. De werking van de knipperbol op de Leidseweg voldoet. Ook in het centrum-dorp nabij de Wijngaarden laan zal een dergelijk apparaat in werking worden gesteld. De winkelplanning he. aandacht van het college. Insteling van een overleg-orgaan hoort echter thuis bij de midden standorganisaties. De burgemeester zegt toe, dat het jeugdparlement van de ra. bruik mag maken en dat hij geneden is de eerste vergadering te presi deren. Wethouder Schramt: Hierna kreeg wethouder Schrama het woord om de vragen, die zijn portefeuille raakten te beantwoor den. De woorden van lof voor de za ken van het onderwijs deden hem goed. Voor de neutrale kleuterschool kan de rijksgoedkeuring verwacht worden. Of er een middelbare school in Voorschoten moet komen zal on derzocht worden. De problemen voor de rijpere jeugdrecreatie hebben zijn aandacht. Bij het vormen van de nieuwe plannen zal ruimte gereser veerd worden voor nieuwe scholen bouw. De behoefte van scholenbouw zal in studie worden genomen. De redenen waarom de voorzitter én de adviseur van de sportraad zijn af getreden waren hem niet bekend. Doch medio december zal een jaar vergadering gehouden worden. Cur- tureel leven in Voorschoten zal niet direct het stedelijk peil kunnen be reiken. Een feit is echter dat de aan wezigheid van het cultureel centrum het culturele leven bevordert. Spr. betreurde het, dat het culturele co mité zich niet heeft kunnen ont plooien, maar het klimaat is waar schijnlijk nu gunstiger. In het planAdegeest zal grond ge reserveerd worden voor een nieuwe ambtswoning voor de burgemeester. Wethouder Dekker: Wethouder Dekker van Openbare werken gaf hierna wel zeer gede tailleerd antwoord op vragen, die betrekking hadden op Openbare wer ken. Met de aanleg van een nieuwe algemene begraafplaats in de nabij heid van Rosenburgh zal spoed wor den betracht. Dat Voorschoten nog geen zwembad heeft wordt door het college zeer betreurd. Een plan om met Leidschendam samen te doen op dit gebied is moeilijk te verwezen lijken. Een instructiebad, gekoppeld aan de bouw van een 3e gymnastiek lokaal stuit af op bezwaren, dat het zeer moeilijk is om het 3e gymnas- WITTE KRUIS HELPT ECHTI^p Wéér die pijn?... dat, maar ook die andere plagende pij nen vaagt u snel weg met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets Liet leeven wordt weer roerigher, de feesten gaen weer komen. En nu bedoel ick nogh niet eens de maen schynt door de boomen. Maer jubileae by de vleet van bonden en van menschen. Er waeren onderscheydinghen en heel veel goede wenschen. 'k Begin maer met twee dokters die soo veel langhe jaeren te wercken aen ons lichaemsheyl voor cranckheyt wilden spaeren. In Voorhout wasset dokter Bots die doktert vyfftich jaeren En Wösten in Noordwyckerhout die 't silver wist te gaeren. In Voorhout was nogh meer te doen daer was een gouden sangher. Stond vyfftich jaeren op het choir maar Plas wil nógh wel langher Hy songh er nooyt een nootjen valsch als hy songh God ter eeren. En viel hy nimmer uyt de toon wil men van hem beweeren Drie bonden hadden oock hun feest, sooals in Boodegraeven, waer mannen van de K.A.B. hun beste krachten gaeven tot seeghen van de werckmansstand. Maer in ons Soeterwoude daer was de Hanse oock aen bod en geen die daer om rouwde. Het wierd een feest van Hola Hee en alles wierd gewooghen. Daer syn de braeve winckeliers self ter balans getooghen. De mannen stapten op de schael en niet te licht bevonden syn se er trotsch op dat hun bond reeds veertich jaer bestond. En daerom was het hoela-hee misschien wel hoela hoepen, sooals we ooveral nogh sien in straeten en op stoepen Ons Lisse heyt syn campioen in hoelae-hoepsche kringhen. Van suyghelingh tot bestevaer, daer hoela-hoepla springhen En, leeser, is Uw lystjen klaer het lystjen van verlanghen? Het myne heb ick daeghenlangh al aen de schoorsteen hanghen. Er staen weer heel veel saecken op die myn souden van nut syn, maer 'k vrees, de sacken van de Sint die sullen wel weer blutt syn. WILLEM VAN HORSTENDAEL. tieklokaal op de urgentielijst te krij gen. Bij de bebouwingsvoorschriften voor de bebouwde kom ;s ook een doorbraak gepland voor de School straat naar de Voorstraat en wel ter hoogte van Het Wapen van Voor schoten en de nieuwbouw van de heer R. v. d. Hoek. Hiermede wordt beoogt zo weinig mogelijk dorps- schoon te beschadigen. Sanering van de panden tussen Bijdorpstraat en Pauwenstraat is niet direct te ver werkelijken. Het eigen woningbezit zal zo veel mogelijk worden gestimu leerd. Met het plan De Graaff komt nu binnenkort nog een plan voor 87 wo ningen, die aansluiten bij het plan de Graaff. In het plan Vliet wijk 2 ziullen naast woningwetwoningen ook premaewo- ningen worden gebouwd. Welke bestemming de gronden zul len krijgen, gelegen tussen de Oran jekade en de spoorlijn, kon nog niet worden meegedeeld, maar de oor spronkelijk bestemming zal niet wor den gehandhaafd. Na de oorlog zijn er 1100 woningen gebouwd. De gemeente bouwde er 533. wel een bewijs, dat de particu liere bouw hier niet in gedrang is. Wethouder Sohrama kwam nog even terug op 2i3 juni, de paarden- marktdag. Het college is bereid alles te doen om de krachten te bundelen, die er aan meewerken dat de paar denmarktdag de dag van Voorschoten wordt. Geen annexatie. Na een korte pauze nam burgemees ter v. d. Hoeven weer het woord en legde een belangrijke verklaring af inzake het structuurplian Leiden. De raad heeft zijn mening te ken nen gegeven bij de behandeling van het structuurplan. Het college toon de aan, dat de motieven van Ged. Staten niet steekhoudend waren. Grenswijziging is de juiste vorm. Het lijkt het ooilege zelfs ongemotiveerd om te g.'ijipen naar het middel van grenswijziging. Wateren geven een grotere grensscheiding dan wegen, waarvan momenteel nog niet vast staat waar Rijksweg 4<b zal komen. Voorschoten kan met zijn gemeen telijk apparaat de plannen voor be bouwing van de Boshuizen- en Ste- venhofjespolder best aan. Het is voor het college onaanvaardbaar om deze gronden af te staan en het is onjuist om 1/3 deel aan Voorschoten te ont trekken. De huidige bewoners in dat gebied verlangen er niet naar om in de Leidse agglomeratie te worden opge- nemen. Uit bestuur, 'jk oogpunt bezien pleit alles er voor om de adistand tus sen bestuurders en inwoners zo klein mogelijk te houden. Voorschoten is in staat om met de Leidse en Haagse Voor Leiden en Omgeving Leiden De artsen Van Alphen, Schaefer, Teeuwen, Meel en Kort- mann. Apotheek Herdingh Blan ken, Hogewoerd, tel. 20502, tot zater dagmiddag 6 uur apotheek Reyst, Steenstraat, tel. 20136. Alkemade De artsen Brinkhorst tel. K 1721—269 en Muskens K 1713 —329. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. H. Veenendaal, tel. 2072. Bodegraven Dkt. C. van Beek, tel. 2268, zr. A. Faber tel. 2599. Hazerswoude zie Leiderdorp. Katwijk Rijn Dkt. E. E. v. d. Laan, tel 2810, apotheek Kerkstraat 18, Katwijk Rijn, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle- veringa, tel. 2061, apotheek Katwijk Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar Dkt. J. A. Sandkuijl, Langeraar, tel. K 1722139. Leiderdorp Dkt. G. A. de BruiJ- ne, tel. K 1710—22200; zr Hoogvliet, Kom van Aaiweg. Leidschendam Dkt. S. P. Per- quin, tel.'1510. Lisse Dkt. J. M. van Dijk, tel. 3134. Nieuwkoop zie Zwammerdam. Nieuwveen zie Langeraar. Noordwijk Dkt. Kruijt, tel. 2030 Duinrandapotheek van 121 en van 56 uur. Wit Gele Kruis, zr Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout Dkt. B. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest Dkt. J. H. Meissner, tel. 24865, apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim D'kt. H. Kwint, tel. K 2532—7253. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout zie Warmond. Voorschoten Dkt. Th. v. Schaik, tel. 3344, Gezondheidscentrum Wijn- gaardenlaan, tel. 2177. Warmond Dr H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Wassenaar De artsen A. F. F. Janse, tel. 3005, en K. T. de Wit, tel. 2460. Wassenaarse apotheek, Sehouw- weg, tel. 2402. Woubrugge zie Langeraar. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 17262527. Wij verzoeken onze corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de redactie zyn. De 36-jarige W. B. te Garijp, die er van werd verdacht in de nacht van Lzondag 16 november jl. met opzet zijn 21-jarige dorpsgenoot Jouke P. Kloosterman met een auto te hebben aanrgereden, als gevolg waarvan deze om het leven is gekomen, heeft tij dens een verhoor door de substituut officier van justitie te Leeuwarden, mr. H. W. Kuipers, bekend opzette lijk te hebben gehandeld. Hij heeft toegegeven zijn slachtoffer s' avonds te hebben opgewacht met het voor nemen hem aan te rijden. De justitie gelooft echter niet, dat het de be doeling is geweest de jongeman te do den. agglomeratie samen te werken, Sterke randgemeenten zijn onont beerlijk. Hierna kwam weer repliek en du pliek. In de eerste les werd betoogd, dat een al te menselijke opvatting van de Goddelijke Persoon dikwijls aanleiding is tot twijfel en ongeloof. In deze tweede les wordt precies het omgekeerde betoogd! Zijn in het onmetelijk heelal nor andere werelden bewoond dan de aarde? Op deze vraag moeten we tot onze eigen spijt het antwoord schul dig blijven. Het kan zijn en het kan niet zijn. Het zou interessant zijn het te weten, maar het doet hier niets ter zake. Wat is het meest opzienbarende feit in de gesohiedenis der aardse mens heid? Na het ontstaan van de mens als redelijk wezen komt het ons voor, dat het ongehoord bijzonder is, dat het Goddelijk Wezen mens mèt de mensen is geworden. Zoals in de vorige les werd betoogd, is God voor ons verstand nauwelijks kenbaar, maar wij kennen Hem zeer goed als een der onzen in de persoon van Jezus. Waarop berust de erkenning en de herkenning, dat Jezus God was? Deze erkenning berust op o.m. de volgende wetenschappelijk te constateren feiten. 1. De zeer bijzondere opvatting, welke het kleine Joodse volk van zichzelf had en heeft namelijk het uitverkoren volk van de éne God te zijn. Uit dit volk zou, volgens de voorzegging, een Godsge zant voorkomen (de „Messias" of „Christus" d.w.z. de Gezalfde) waardoor het kleine volk wereldnaam zou maken. 2. De persoon van Jezus zelf, uit het Joodse volk geboren, die in de drie jaren van zijn openbaar optreden een mislukking werd, maar niettemin aan een wereldgodsdienst het aanzien gaf. In drie jaren van tegenwerking en uiteindelijke ondergang werd het Chris tendom geboren! 3. De verwoesting van de Joodse tempel te Jeruzalem in het jaar 70 na Christus en de verdrijving van het Joodse volk uit het „Be loofde Land". Het bleef het „Uitverkoren Volk", zichzelf afscheidend van de grote volkeren, maar het werd een natie zonder land en zonder middelpunt van eredienst. Het Joodse volk had kennelijk in Gods plan zijn rol gespeeld. (Ook nu nog is het niet in het bezit van de „Heilige Stad 4. Het feit, dat Jezus wegens Godslastering zeggende de Zoon van God te zijn ter dood werd veroordeeld en als slaaf en misda diger gekruisigd werd. Het karakter van Jezus was volgens een stemmig modern psychologisch oordeel volstrekt niet van iemand, die zich wat „verbeeldt". Eerder aan de nuchtere kant. indien u ons deze uitdrukking veroorlooft. Bovendien staafde hij zijn zen ding met geen buitenissige, maar natuurlijke tekenen (o.a. brood vermenigvuldiging. opwekking van doden) en tot slot is hijzelf volgens achterdochtige en daarom ook betrouwbare getuigen zelf uit de dood opgestaan en na 40 dagen ten aanschouwen van velen in de schepping opgegaan. 5. Niet zozeer als bewijs maar als veelzeggende omstandigheid: Aan het begin van de wereldrol, die het Joodse volk moest spelen, draagt aller stamvader Abraham zijn eniggeboren zoon aan God op als een ongeweten voorzegging van het einde: dat God Zijn enigge boren Zoon, óók een telg van Abraham, opoffert. En daarbij Jezus volstrekt bovenmenselijk, goddelijk getuigenis: „Ik zeg u: Vóór Abraham werd ben Ik". („Ik ben" d.w.z. de Zijnde, was de naam van God bij de Joden). Zijn er niet andere wereldgodsdiensten, die zich op goddelijke oorsprong beroepen? Misschien is dat wel met iedere godsdienst het geval! Van de oude re godsdiensten zijn daar het Boeddhisme, het Brahmanisme, het Mohammedanisme; van de nieuwere o.a. de Mormonen en de Theo- sophie, die zich allen op goddelijke inspiratie beroepen en sommige bovendien op de wonderlijkste wondertekenen. Maar is er on danks het vele goede en diepzinnige, wat er in die godsdiensten wordt gevonden enig getuigenis voor de betrouwbaarheid van hun goddelijk fundament, zoals we dat van het christendom hebben gegeven? Wij menen beslist van niet. Wat de levenswijze betreft van zijn aanhangers christenen ge naamd zouden we dat niet een, twee drie durven beweren! Maar wél onderscheidt zich het christendom van de andere wereldgods diensten door een belangrijke „ontdekking" (openbaring) voor de gehele mensheid. Welke is die belangrijke ontdekking? Dat God, bewogen door het menselijk leed, zelf in menselijke ge stalte is komen lijden en die bittere lijdenskelk zelf tot de laatste droppel en de laatste ademtocht heeft uitgedronken. Dit is nooit in enige mensen-fantasie opgekomen! Wij weten God in de onbewo gen majesteit van het Volstrekte „Zijn", maar wij kennen Hem, delend in onze verlatenheid en doodsnood. Vandaar dat wij God op recht kunnen beminnen, zoals een kind zijn Vader. Dit is het we zenlijke van het christendom. Casino Larry Blake is een pi loot van de Trans World Airlines. Indachtig de leuze van de maat schappij is hij behulpzaam voor ledereen. Echt een heer met een zon nig humeur. Nauwelijks heeft hij zijn kist op Orly aan de grond gezet of er zijn moeilijkheden en ..Blake helpt een handje". Had die dat nu maar niet gedaan, want Blake is niemand minder dan Eddy Constan tino en dan wordt een handje al gauw een vuist. Er raakt een aardige, jonge film ster in moeilijkheden en daarmee treft het fatum Blake in zijn Achil lespees. De politie wil hem arreste ren maar hij vraagt en krijgt drie dagen om zijn onschuld te be wijzen. Het worden veelbewogen en vermoeiende dagen, waarbij Blake met één been in de onderwereld en met het andere in de high society wandelt en tenslotte zelfs met zijn meest-devote tronie in een habijt klimt. Dat is ook het enige, waarin hij gelijk is aan de andere leden van een convent van „bedelbroeders". Dit zijn namelijk allen „broeders van het gemene leven" en Blake gaat ze kapittelen. Hij slaat de von ken uit hun koppen en als na hevige vuurgevechten de kruitdamp op trekt, krijgt hij de waardering van de kortzichtige politie-inspecteur en een kusje van de lieve filmster. Toe gang 18 jaar. Lido In de film „Ik was aan hem verslaafd" maken we kennis met een vrouw, die oorlogsweduwe is en geheel in beslaggenomen wordt door haar fabriek. Deze Annette Klinger maakt op zekere avond ken nis met Nicolaas Stein, die haar on der allerlei bedrieglijke voorwend sels weet in te palmen. Hij doet zich voor als gedupeerd oorlogsslachtof fer, die nog op herstelgelden wacht, maar al spoedig blijkt, dat hij een duister verleden heeft. Dit weet de schurk handig voor haar te verber gen en hij speelt zijn rolletje verder, haar steeds meer geld afhandig ma kend, zich verzekerd wetend van haar onuitblusbare liefde voor hem. Daaraan gaat zij tenslotte ten gron de, want zij wordt tenslotte door hem aan haar lot overgelaten. Ter nauwernood ontsnapt zij aan de hon gersdood en dat ondanks een haar toegewijde aanbidder alles in het werk heeft gesteld om haar een der gelijk leven te besparen. Het is een suggestief verhaal, dat geraffineerd in elkaar is gezet en met klimmende ontstelling zal ge volgd worden. Barbara Rütting speelt op onnavolgbare wijze de rol van het slachtoffer, Carlos Thomp son die van de verachtelijke schurk. Gekeurd door de KFC voor 18 jaar, maar dan als waarschuwing vooral voor meisjes vanaf deze leeftijd. Luxor Een vrolijk, kleurig nie mendalletje is de film „Das Schloss in Tirol". Men kent het recept on derhand wel: brede panorama's in het Tirolerland, landelijke bevolking een aardige jongen en een mooi, op gewekt meisje, die nu eens boos is en dan weer verliefd. Bekende ge zichten van de Sissi-films, zoals Karlheinz Böhm en Gustav Knud, treden in dit „slot" op. Het gaat om een helicopter-ont- werper en een liefelijk gravinnetje, die in het belang van beider finan ciën een kleine intrige opzetten om een rijke Amerikaan te verschalken. Natuurlijk raakt men midden in een zee van misverstanden terecht, maar met films worden doorgaans de eindjes goed aan elkaar geknoopt. De kleuren in deze Herzog-film zijn magnifiek. Vooral de opnamen van en uit de helicopter boven berg en dal zijn de moeite van het aanschou wen waard. KFC-keuring: alle leef tijden. Trianon „Bakvissenpuberteit" is de verfilming van een roman van Vicki Baum en vertoont alle merk tekenen van een verfilmd verhaal, het is n.l. nogal brokkelig, 't Is een Franse film, maar wie, aigaande op de faam der Franse cineasten, dat zij zich gaarne verdiepen in psycholo gische problemen, zou menen, dat ook deze film een probleem aan snijdt, vergist zich. Het geval speelt zich af in Wenen, waar twee leerlin gen van het muziekconservatorium verliefd raken op een leraar. Een tamelijk gewoon verschijnsel. De le raar amuseert zich er mee, maar als zijn vrouw terugkeert, krijgen zij de bons. De meest sentimentele van de twee bakvissen wil dan een „schone dood" sterven, maar als dat niet doorgaat, besluiten zij voor de kunst te gaan leven. Dat kunnen zij nu be ter dan voorheen, want zij zijn „door het leed gerijpt" Dit filmverhaal is door de rijks keuringscommissie vrij gegeven voor 14-jarigen, doch de KFC vindt in de manier, waarop het als heel gewoon wordt voorgesteld, dat de tijdelijk verlaten leraar liefdesbetrekkingen aanknoopt met zijn leerlingen aan leiding een voorbehoud te maken voor volwassenen. Rex De naam ..Dakota" moge thans gedachten associaties opwek ken aan vliegtuigen, de lezers van de oude Indianenboeken denken op de eerste plaats aan de oorspronkelijke bewoners van Dakota, de Roodhui den. Hier komen zij weer te voor schijn, de oude Indianen, met hun pijlen en hun donkere bedreiging in de wildernis. Het is gevaarlijk rei zen in Dakota als de Indianen in opstand zijn, maar toch zijn er altijd nog blanken, die om welke reden dan ook het gevaar trotseren. Het verhaal van zo'n tocht is het on derwerp van deze spannende film. Toegang 14 jaar. neemt vaker... lekkerste jam die er Is Zwaardemaker jam! 93 ct Zwaardemaker GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is heden ge veild: Huis en erf Oude Singel 2a, in bod: 9.500, koopster mevr. E. J. M. van Haasteren te Leiden, qq voor ƒ11.000.—. Pakhuizen met bovenwoningen Kruisstraat 12 en 14, tezamen na af mijningen in bd: ƒ0.9000, koper: J. Markt te Leiden, qq voor 7.090. De percelen Groenesteeg 88-88a en Waardgracht 136 resp. in bod: ƒ5.100 en 1.420 zijn uit de hand verkocht. Ten overstaan van notaris A. H. Doyer te Leiden. De percelen Oranjestraat 1, 3 en 5 resp. in bod 1.700, 1.860 en 2.275 zijn uit de hand verkocht Men moet stoopen en voorranp zeven aan het verkeer op de andere

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3