Scherp ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Dreigende annexatie verontrust opnieuw burgers van Oegstgeest Adres aan Ged. Staten Het spook van de grenswijziging komt weer opdagen boven Oegst geest. Het vertrouwen tn de hoge bestuursorganen heeft na de storm achtige dagen van oktober 1955 naar buiten een zekere rust doen weer keren. De uitspraak van de Rijks dienst voor het Nationale Plan en de overwegingen door minister en Gedeputeerde Staten van de uit spraak van deze rijksdienst dreigt deze rust weer te verstoren, Oegst geest zou nu een nog groter gebied moeten afstaan dan destijds door G S. is voorgesteld. Dit alles verontrust de burgerij van Oegstgeest in hoge mate. In een donderdag j.l. gehouden bijeenkomst is aan deze verontrusting eenstem mig en onomwonden uitdrukking ge geven. Ook werd besloten het col lege van Gedeputeerde Staten hier van mededeling te doen in de vorm van enige uitspraken en vragen, die uit de vergadering naar voren kwa men. Deze vragen zijn in een adres aan G. S. samengevat. In dit adres spreekt de burgerij van Oegstgeest er haar vertrouwen in uit, dat G. S. een andere oplossing zullen vinden voor de behartiging van de gezamen lijke belangen van de Leidse agglo meratie dan die van grenswijziging. Zij verzoekt, tenslotte, geen maatre gelen te treffen, die het rechtsge voel van de burgers aantasten. Enige van de naar voren gebrachte punten luiden: 1. Grenswijziging mag slechts plaats hebben als alle andere moge lijkheden hebben gefaald. 2. Samenwerking die in de Haagse agglomeratie mogelijk is gebleken, moet ook in de Leidse agglomeratie mogelijk zijn. 3. Blijkbaar wil de Rijksdienst voor het nationale plan naar een metropool-ontwikkeling in dit ge west. Wij wijzen op de grote geva ren, die dit inhoudt. 4. Oegstgeest en ook de andere ge meenten die aan Leiden grenzen hebben sinds vele jaren getoond daadwerkelijk te kunnen en te wil len medewerken aan de oplossing van het woningprobleem. Oegstgeest „een woongebied in de randstad Holland" zoals het Eti-rapport deze gemeente noemt, heeft met alle mo gelijke middelen de woningbouw bevorderd, niet alleen voor de eigen inwoners en voor hen die econo misch aan de gemeente gebonden zijn, maar ook voor vele anderen die hun werk in de randstad hebben. Oegstgeest zal zijn plicht als woon- gemeente blijven verstaan en een vestigingsgemeente kunnen zijn zo wel voor de Haagse „overspill" als voor de Leidse „overspill". Het adres wordt ondertekend door: de A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje"; K.V.P., afd. Oegstgeest; Oranjevereniging; Chr. Hist. Kies vereniging; de V.V.D.; Gemeentebe lang Oegstgeest; Prot. Chr. Midden standsvereniging; door een. lid van de gemeenteraad voor de P.v.d.A.; de R.K. Middenstandsvereniging; Katih. Vrouwengilde, afd. Oegstgeest; woningbouwver. „Buitenlust"; de Kath. Arbeidersvrouv en vereniging, afd. Oegstgeest; Ned. Chr. Vrouwen bond; Unie van Vrouwelijke Vrijwil ligers en door de „Vrouwen in de V.V.D." - unno n SCHOENEN VOOR HET GE HELE GEZIN VISMARKT? - TEL. 2 1 0 6 5 - LEIDEN (Advertentie) Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. H. H. van Boven, mej. E. C. Hessing en mej. M. Tans, allen te Den Haag. Forumavond bereidt bestuursleden vóór op verkiezingen 1960 Leiden Kring De opkomst voor de politieke fo rumavond, georganiseerd door de propaganda-raad van de K.V.P.-kies- kring Leiden was boven verwach ting, hoewel men er rekening mee dient te houden, dat de niet al te gro te zaal van de Harmonie te Leiden evenals de kinderhand snel ge vuld is. Op deze politieke voorlichtings avond, die bestemd was voor be stuursleden in de Kring, is nog eens gewezen op het belang van de Ka merverkiezingen in 1960. Nu reeds dient de KVP zich strijd vaardig te maken: het behoeft geen betoog, dat de KVP op winst -peelt en daarbij kan men de besturen van de afdelingen niet missen. De heer W. Hoonhout, propaganda-leider legde hierop nog eens het accent, toen hij gisteravond de belangstellenden en de leden van 't forum, t.w. de Twee de Kamerleden, de hgren dr. L. A. H. Albering, C. J. van der Ploeg en mr K. Th. Rijckevorsel welkom heette. De heer W. Perquin, directeur van het partijbureau, was verhinderd. Dr Albering hield een inleiding over het waaróm van het KVP-lid- maatschap en groepeerde zijn argu menten rond drie hoofdzaken: de grijpen, dat ook aan de inhoud een wat populairder vorm werd gegeven. De oude Opmars was afgestemd op het kader. Is het ook mogelijk proganda te voeren onder beroepsmilitairen?, vroeg een ander. Er zijn nog veel mi litairen, die menen dat politiek voor hen taboe is. Enige tijd werd ook ge sproken over het politiek werk en het gezin. Men was het efover eens, dat het gezin op de eerste plaats komt en niet mag lijden onder de po litieke activiteit van het gezinshoofd. Is het echter geen tijd, zo vroeg de heer Ploeg zich af, dat de huisvrouw in de politiek stapt, en de man op de kinderen past? Over het ledenwerven werden enige suggesties gedaan: er bestaat n leer zame handleiding, die gratis beschik baar gesteld wordt. Na een korte pauze hield mr. Rijckevorsel een korte inleiding over de politieke toestand van vandaag; hij noemde de rede van mr. Burger op de Fakkeldragersdag te Utrecht het meest opmerkelijke feit. Door het uitgeven van een „verlanglijstje" heeft dit Kamerlid een onjuist besef getoond van de ministeriële verant woordelijkheid. Ministers moeten dienaren van de Kroon zijn, onaf hankelijk van partij-dirigisme. Spr. noodzaak van een christelijke maat- Tv«3™,^ schappij, van een eigen staats- en °,_v' dA. °P deze Fakkeldragersdag een eigen mensopvattin; Burgerlijke Stand Geboren: Sandra Jacqueline dr van H. J. van Hattum en E. van Leeuwen; Cornelis zn van I. Stou ten en S. Montanje; Johannes Cle mens zn Van H. J. M. de Mol en C. A. Overmars; Martin zn van A. Spaanderman en D. Noppe; Carl Alan zn van D. J. M. van der Weij- den en G. H. Thieme; Neli dr van J. Griffioen en J. Vogelaar; Catha- rina Wilhelmina Maria dr van P. A. A. Spijkers en J. J. Krol; Willem Gerrit zn van A. Schinkelshoek en S. van der Kuij; Govert Jan zn van F. P. T. H. Holtzer en A. M. de Hoop; Theodora Nicole Marie Louise dr van F. J. J. Meuwese en E. L. Schaf er. Ondertrouwd: J. W. Veefkind en H E. Verkuijlen; A. P. van den Ber ge en J. E. M. Kreukniet; J. W. Vis ser en W. M. Kantebeen; P. H. van der Klugt en A. C. J. van Rijn; J. G. van Oosten en B. E. Claproth; C. Hundersmarck en C. van der Lin den; J. van der Lelie en G. van Schoonderwoerd den Bezemer; P. Boot en S. A. M. Vermeulen; H. Se- lier en A. J. E. Koomen; J. A. Wolf en P. van der Klaauw; J. C. Vlaar- dingerbroek en J. A. Hoogendoorn; H. C. van Haastregt en J. M. T. Hen- sing; H. A. Stuifzand en P. M. C. J. Peijnenborg; H. W. J. Jansen en J. H. van der Meulen; J. Heemskerk en J. Sierat; A. A. de Zeeuw en M. G. T. van Dijk; J. C. Nieuwenhuizen en A. A. van Houwelingen; J. F. Schieck en M. van Dam; W. H. de Roos en S. Bronmeijer; W. I. M. van Dam en W. C. M. Padberg. Getrouwd: T. Beugeling en H. M. E. de Jonge. Overleden: M. F. Bolk 2 maanden zn; B. Grevenstuk 56 jr man; A. Wallaart 79 jr echtgenote van M. van der Linden. mens, die nu leeft", zo betoogde hij, „is bestemd voor de eeuwigheid". Hierin liggen de grote verschillen met andere partijen en groeperin gen. Als wij ons hiervan bewust zijn zullen we er de kracht aan ontlenen de juiste politieke leiding te 'geven. Spr. wees er op, dat dé good-will in de partij dagelijks versterking be hoeft, daarom moe* een afdelingsbe stuur actief en enthousiast zijn. In dit verband deelde hij mede, dat in maart van het volgend jaar weer een grootscheepse ledenwerfactie ge houden zal worden. Het is in het be lang van de verkiezingen en dus voor Nederland, dat de KVP zo sterk mo gelijk uit de bus komt. Vragen. De vragen die hierna op 't forum werden afgevuurd bestreken ver schillend terrein. Zo was er een lid, die wilde weten hoe men een discus sie met een socialist het best kan voeren. Een ander vroeg hóe het fo rum denkt over de inhoud van het partij-orgaan „De Opmars", waar over geen onverdeeld enthousiasme bestaat. Dr Albering verklaax-de, dat hij de wijzigingen in het uiterlijk van dit blad kan waarderen. Nu het in 275.000 gezinnen komt is het te be- nS" I zÜn ontworpen voor propagandisti- "uf sche doeleinden. POTLOOD EN GEEST Oplossing No. 520. Horizontaal: 2. halma, 6. ido, 8. neo, 10. Rika, 12. stom, 13. K.E., 14. mot, 16. s.s., 17. spoor, 18, as, 20 ere, 21. p s., 23. baal, 25. loon, 27. erg, 29. Epe, 30 emmer. Verticaal: 1. Dirk, 2. hok, 3. la, 4. ant, 5. soms, 7. die, 9. Eos, 11. am pel, 12. stoel. 15. oor, 18. Abel, 19. sar, 21. pop, 22. snel, 24 age, 26 oer, 28. om. ST. N1COLAAS BIJ U THUIS De geheim-secretaris van St. Nico- laas, bisschop van Myra, liet ons we ten, diat de Goed Heiligman, evenals vorige jaren, weer enkele uren van zijn kostbare Mjd heeft uitgetrokken om het jeugdwerk van de St. Petrus- parochie daadwerkelijk te steunen Hij wil dit doen tegen een kleine vergoeding een persoonlijk bezoek bij u aan buis af te leggen, dat onge veer 15 a 20 minuten duurt. De tijden die hiervoor nog beschikbaar zijn. zijin: zaterdag 6 doe. van 3 tot 9 uur nam., en zondag 7 dec. van 3 tot 8 u in de n?-middag. Indien men prijs stelt op een be zoek van de Goede Heilige dan kan men dat vandaag en morgen nog op geven aan de adressen: Tiboel Sie- genbeekstraat 3, Van 't Hoffstraat 46b (tel. 32340) en Lammensöhars weg 76. Het geschenk, dat de heer Duym gisteren bij de viering van het zilve ren julbileuim van de St. Leonardus- scbool aan het schoolhoofd, de heer Van Vollenhoven ter hand stelde werd gegeven namens het personeel van St. Antonius én St. Leonardus- sdhool. In het verslag van de herdenking staat dit niet vermeld. Aan het Kamerlingh Onneslabora- torium te Leiden is geslaagd voor het diploma amanuensis met bevoegd heid voor voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs J. J. M. Soupart alhier. AOW-premiegelden. De forumleden gaven van hun politieke opvattingen uit deskundige antwoorden. Bij de sluiting van de avond sprak de heer Hoonhout een vurig woord over af delingsactiviteiten, waarna hij de fo rumleden dank bracht. Leidse agenda Deze week: iedere middag „Een kwartier voor God", Lodewijkskerk, Steenschuur, van half één tot één uur nam. ZONDAG, 30 NOVEMBER. R.K. Instuif „Herensingel", dans avond m.m.v. „The Gamebreakers", Maria Gijzensteeg, 8 u. nam. Herdenking 100-jarig bestaan Sy nagoge Israëlistische Gemeenschap te Leiden, Levendaal 14, 3 u nam. Re ceptie, Levendaal 10, 45 u. nam. MAANDAG, 1 DECEMBER. K.A.V.-Herensingel. Filmavond. Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. DINSDAG, 2 DECEMBER. St. Nicolaasfeest. Filmavond. Ma ria Gijzensteeg, 8 u. nam. WOENSDAG, 3 DECEMBER. K. O.-cursus. „De psycholiogie van het ziekbed" door dr H. Faber, Rapenburg 61, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel- lnig geológie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Lakenhal: Tentoonstelling „Ars ^emula Natiirae". Werkdagen 10 uur voorm.—4 uur nam.; zondag 14 uur nam (t/m 8 december). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling „Wat doe je in de kou?" (tot en met 1 maart 1959). BIOSCOPEN. De films in de week van 28 nov. tot 5 dec. zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Blake helpt een handje", 18 jaar. Lido: In de gedachtenwisseling, die hier na volgde werd o.m. dieper ingegaan op de regeling van de financiële T verhouding tussen rijk en gemeente, ljUXOr het uitblijven van de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp tot re- Trianc geling van de algemene kinderbij slagwet, de komende huurverhoging en het bestaande overschot van de Rex: „Ik was aan hem ver- verslaafd", 18 jaar. „Das Schloss in Tirol", alle leeftijden. „Dakota", 14 jaar. Raad van Leiderdorp nam compromis-voorstel rioolbelasting aan De gisteravond gehouden raads vergadering, onder leiding van burge meester K. v. Diepeningen, is wel een bijzondere vergadering geweest. Het begon met de nieuwe groepering van de raadsleden die nu fractiegewijs aan de raadstafel gezeten zijn. Op de tweede plaats prijkte op de agenda twee punten die in de vorige vergadering geen genade konden vin den bij de raad en ten derde was er tijdens het debat over een dezer pun ten, de schorsing van de vergadering voor onderling overleg bij de frac ties. Dit was nog niet eerder gebeurd en gaf de raadzaal het aanzien van de Tweede Kamer in verkleinde vorm. Wat de twee lewuste punten be treft, dit waren de deelneming aan de oprichting van een stichting voor de schooltandverzorging en de in voering van een rioolbelasting. Het eerste punt werd zonder ver dere d'%?ussie en zonder h. st. aan genomen omdat B. en W. mededeel den dat, na gehouden onderzoek, is gebleken dat door het verwijzigings- systeem het doel niet gemakkelijk is te bereiken en daardoor de voorkeur wordt gegeven aan een schoolbehan- deling. Het tweede punt echter, de riool belasting, bleek in eerste instantie nog steeds niet de goedkeuring van de meerderheid der raad t« kunnen wegdragen, hoewel B. en W. door dit compromis-voorstel gedeeltelijk aan de verlangens van de raad was tege moetgekomen. Hier deed zich het opmerkelijke feit voor dat de heer Nievaart (P.v. d.A.), zeide, na gememoreerd te heb ben dat de meerderheid van de raad het voorstel niet had aanvaard, om dat de belasting niet in de huur kan worden doorberekend, dat. hem na onderzoek is gebleken dat deze mo gelijkheid niet was uitgesloten en hij daarom van mening was ~*eranderd en hoewel hij op een ^rige raads vergadering tegen had gestemd, stel de hij voor het voorstel van de vorige zitting opnieuw In stemming te bren gen. Zijn partijgenoot Andrik steunde hem met uitspraken van de Hoge Raad van Beroep van vele jaren terug. Het voorstel van B. en W., al dus de heer Andrik, steunt op deze ouderwetse en nog ;teeu_ gangbare opvatting van verdeling van der gelijke lasten die niet in de huur doorberekend kunnen worden. Dit is echter onjuist gaat de heer Andrik voort w nt er is een Bijzon der Besluit huu-prijzen in de Huur wet 1954 dat luidt, lat de minister de huurprijs van een gebouw of on roerend goed kan verhoge bij een met redenen omkleed besluit indien van de verhuurder lasten worden ge heven door aanbrenging van voor zieningen waar.iocr het woongerief of de gebruikswaarde is gestegen. De heer Boot (A. R.) handhaaf zijn eens ingenomen standpunt dat de las*en ten volle aan de huurder komen. Aan een compromis-voorstel heeft hij geen behoefte. De heer Lolling (Gem. Belang) is het hiermede eens terwijl de heer Kieiss (K.V.P.) Je heer Nievaart steunde. Wethouder Meerburg (/.R.) be twijfelde of een huurverhoging nog worden opgelegd voor het heffen van een rioolwaterbelastirg Weth. Bronterman (K.V.P.) zeide ook nog eens uitdrukkelijk, dat een rioolbelasting wel degelijk ten koste komt van de eigenaar. Een langdurig debat is het gevolg. De Voorzitter zeide eer nadrukke lijk dat deze belasting onlosmakelijk aan het eigendom is gekoppeld. Hij bestrijdt het gezinde, dat dit een aantasting is van het eigen lomsbezit. Hier gaan gevoelsargumenten spre ken zegt hij, omdat dt huurprijs vast gesteld is krijgt men nedelijden met de eigenaars. De voorzitter zegt, dat B. en W. hun voorstel handhaven maar met dit com -ornis-voorstel zijn gekomen om de raad in kennis te stellen van deze mogelijkheid. Nadat opnieuw lange tijd is volge praat vraagt de voorzitter of de raad besluit om het eerste voorstel op nieuw in stemming te brengen. Hier mede gaat de raad -.ccoord en dus wordt gestemd of men opnieuw zal stemmen met 8 tegen drie stemmen wordt besloten. Volgde nu de stemming voor het eigenlijke voorstel de belasting te heffen van eigenaren. Hierna schor ste de voorz. de vergadering. In stemming gebracht werd het voorstel opnieuw verworpen nu met 6 tegen 5 stemmen. Tegenstemden mevr. Seret en de heer Loling (Gem. Belang) de Graaf en Veldhuijzen (C. H.) en de heren Los en Boot (A. R.) Voor stemden de heren Brox- terman en Kieiss (K.V.P.) Nievaart en Andrink (P.v.d.A.) en wethouder Meerburg (A. R.). Hierop kwam het compromis-voor stel van b. en w. in stemming. Dit hield in dat een bewoner 9.- zou betalen en de eigenaar de rest. De heer Andrik maakte bezwaar tegen het bedrag van f 9.- en zou dit ka dastraal omgeslagen willen zien, zo dat evenredig wordt betaald aan de stelde voor een verhouding van 3 tot 5. Deze verhouding stond de heer Andrik niet aan. Hij wilde dit 10 tot 1. Dit voorstel vond geen steun zodat dus het compromis-voorstel met de verhouding 5 tot 3 in stemming kwam. Met 6 tegen 5 stemmen kwam dan eindelijk dit voorstel, zij het met de minst mogelijke meerderheid, er door. Voor stemden mevr. Seret en Lolling (Gem. Bel.), Veldhuyzen en De Graaf (C.H.) Los en Boot (A.R.). Tegen stemden de heren Nievaart en Andrik (P.v.d.A.), Broxterman en Kieiss (K.V.P.) en Meerburg (A.R.) De straatbelasting werd, zoals de ze in eerste instantie was voorgesteld, z.h.st. aangenomen. De percentages bedragen: gebouwd 6%, ongebouwd j 3%. (Wordt vervolgd) LEIDERDORP VERBETERING HOOFDSTRAAT AANBESTFED Gistermorgen is door de Directeur van Gemeentewerken namens b. en w. in het Raadhuis openbaar aanbe steed: het uitvoeren van grond-riole- rings. en bestratingswerken i.v.m. verbetering van de Hoofdstraat, tus sen de Resedastraat en de Willem de Zwijgerlaan. Er waren 19 inschrijvers welke van hoog naar laag als voigt hun prijzen opgaven: H. J. Strijk, Rijpweterir.g 100 000; firma Krijgsman, Rotter dam 87.000; fa. Streefkerk, Ameide 85.800; J. Stam, Voorschoten 84.400; W. Hennipman, Leiderdorp f 84.000; Reef's Aann en Handels Mij, Oldenzaal f 84.000; v ,d. Velde en De Jong, Leiderdorp f 82.500; L. Visser's Wegenbouw, Sassenheim f81 000; firma Roel, Edam 80 500; Westland- se Wegenbouw, Rijswijk 80.000, A J Langeveld, Alphen a. d. Rijn f79.900; Koster en Visser, Waddinx- veen 79.800; A. Th. Stuifzand, Lei den ƒ78.800; N.V Schouls, Leiden 77.500; H. Vessies, IJmuiden 75.900; H. Rienstra, Rotterdam f73.900; L. P. v. d. Geer, Leiden ƒ73.400; J. Mens, Lisse 72.450; J. Visscher, Leiden 70.000. De raming bedroeg 74.873. De gunning is aangehouden. HAZERSWOUDE WOONSCHIP UITGEBRAND Gisteravond omstreeks zes uur is er brand uitgebroken in het woonschip van J. v. d. Made, dat naast het paro chiehuis ligt. De oorzaak van de brand is waarschijnlijk te wijten aan de kachel. Op het moment, dat de brand uit brak waren de bewoners niet aan wezig, daar de vrouw in het zieken huis ligt en de man bij haar op be zoek was. Nadat buren de brandweer hadden gewaarschuwd was de baby-spuit van de Groenendijk spoedig ter plaatse en gaf na enige tijd de eerste straal. Ook de brandweer van Hazerswoude- Dorp kwam met een geweldige vaart naar de plaats des onheils. Toen kon het vuur met vier slangen worden bestreden. Toch kon niet worden voorkomen, Jat het woonschip prak tisch geheel uitbrandde. Na een uur kon de brandweer inrukken. De burgemeester van Hazerswoude, de heer L. J. den Hollander, was op het terrein van de brand aanwezig. NOORDWIJK K.V.P.-JAARVERG ADERING. Gisteravond hield de KVP haar jaarvergadering in café Flora onder leiding van de 2de voorzitter, de heer J. v. Dijk. Bij opening deelde de voor zitter mede, dat het bestuur wel eer der had willen vergaderen, doch met de wetenschap dat een afd. van de K.V.P. te Noordwijk/Zee tot stand zou komen, was deze vergadering steeds uitgesteld, omdat men gaarne eerst contact had gehad met de afd. „Zee". Dit contact is nog steeds niet tot stand gekomen. Tegenover de wens van een aparte afdeling voor Noordwijk/Zee, stond men aanvan kelijk zeer sceptisch. Doch nu deze, tegen de verwachting, toch tot stand is gekomen, zal het bestuur van Noordwijk-binnen trachten, een goe de samenwerking te bewerkstelligen. In het kort memoreerde spr. de goe de uitslag van de laatst gehouden verkiezing voor de Prov. Staten, waarbij de afd. Noordwijk een goed figuur heeft geslagen. Wel was er nog een kleine deining ontstaan, doordat het bestuur een aantal vol machten voor deze verkiezing had tot stand gebracht in Sancta Maria. Waar deze volmachten echter alle regle mentair waren verantwoord, kon het bestuur gemeende bezv/aren hierte gen, rustig naast zich neerleggen. Met vreugde kon het bestuur mede delen, dat in Noordwijk een Jonge- ren-KVP is opgericht met aanvanke lijk 15 leden. Verwacht mag worden dat vele jongeren zich hierbij zullen aansluiten. Ingekomen was een schrijven van het Kringbestuur waarin mededeling werd gedaan, dat toestemming was gegeven voor de oprichting van een KVP-afd. „Zee" binnen de bestaande I parochiegrenzen. Alle KVP-leden die in de parochie Maria ad Mare wonen worden dus overgeheveld naar de afd. ,,Zee" Het jaarverslag van de penningmeester sloot met een nade lig saldo van 77.90, zedat de reser ve terugliep tot 466.01. Aangezien I het afgelopen jaar een verkiezings jaar is geweest kon deze financiële I uitslag allen bevredigen. In de kascommissie werden be- I noemd de heren Alb. Mulder en J. V. Dijk jr. Het jaarverslag van de secre taris gaf eveneens met vreugde aan de oprichting yan afd. K.V.P. jonge ren en dat deze reeds een grote acti viteit hebben weten te ontplooien, bewees wel dat een hunner, de heer J. de Ridder, in het districtsbestuur was gekozen. Het ledental liep iets achteruit en bedraagt thans 505. Nu de afd. „Zee" tot stand is gekomen zullen pl.m. 150 leden naar deze afd. overgaan, zodat dan het ledental van Noordwijkbinnen tot pl.m. 350 terug zal lopen. Door deze splitsing en we gens bedanken waren een viertal va catures in het bestuur ontstaan, die aangevuld, moesten worden. Uit de besprekingen, die hierover werden gevoerd, bleek dat men het zeer wenselijk vond, dat het bestuur zo samengesteld werd, dat dit een af beelding van de verschillende groe peringen van de leden weergeeft. Een voorstel om de bestuursverkie zing op te schorten tot half januari werd aangenomen en tevens werd een commissie benoemd, bestaande uit de heren Jac. Hoogeveen, L. Al- kembade, P. Vink en Jac Zwarts, waaraan nog zullen worden toege voegd enkele bestuursleden, die tot taak kregen een voordracht samen te stellen van candidaten voor het bestuur. Doordat gisteravond ook het Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 29 November 1858. In eene gemeente van Zuid holland werd voor de openbare school een hulponderwijzer ge vraagd, op een tractement van 300,— 's jaars. Er hebben zich twee sollicitanten, van welke er een 51 jaren en de ander 37 ja ren oud is, opgedaan, beide be zitters van den tweeden rang, die nu weder tot het vak van onderwijs terugkeeren, ivegens het groot gebrek van hulpon derwijzers. De jongste is geko- Kringbestuur vergaderde, kan het aangekondigde praatje door 't Kring- bestuur geen doorgang vinden. St. Nicolaas bridgedrive. De jaarlijkse St. Nicolaas-bridgedrive georganiseerd door de Bridgeclub Noordwijk is ook deze keer weer een groot succes geworden. De paren werden bij loting vastgesteld. De uit slag van deze geonimeerde wedstrijd is als volgt: 1. MathotJ. Vink, 2. BakkerH. v. d. Voort, 3. v. Kam penBeugelsdijk, 4. J. v. d. Berg den Haan, 5. Marianode Winter, 6. L. v. d. HolstC. v. Egmond, 7. ScheursRijnbende, 8. mevr. v. d. VoortA. v. Schie. Hokkenshow „Steeds Sneller". Op de tweede avond van de hokken show van de Postduivenhouders „Steeds Sneller" moesten jonge dof fers ter keuring worden aangeboden. Over welk een prachtig materiaal de leden beschikken, blijkt wel uit de hoge puntental dat de beoordeelden duiven behaalden. Zeven duiven be haalden 9Vi p. de winnaars werden 1. G. Duindam, 2. A. Monijekind, 3. J. Plug. De derde avond ging om de beste oude duiven hierbij behaalden 4 duiven 9'/2 p. de winnaars hierbij werden 1. C. v. d. Berg, 2. A. Mooije- kind, 3. J. Plug. Zaal Handbal MSV. Nog eer der dan verwacht werd, begint a.s. zondag 30 nov de zaalhandbal-com petitie in 't district Den Haag, waar aan het heren- en dames-team zullen deelnemen. Bij de dames nemen deel SOS, Westerkwartier, AHC '28, MSV, Odis. Kwiek, DOS. HVC en The Roc kets. Voor de heren is de indeling: HVP, Hollandia, Gona II. GWP, Turnlust II, AHC '28 II, Hellas III, H V'55, MSV. Voor zondag is vastgesteld DOS— MSV (dames) te Wateringen, MSV AHC '28 II (heren) op Houtrust. De dames junioren spelen thuis om 13 uur tegen HVS II. Maandagavond te 8 uur algemene ledenvergadering van MSV in café Flora. Na afhandeling van de agen da .zal de gebruikelijke St. Nicolaas- contacta/ond plaats vinden. VALKENBURG KATH. VALKENBURG Dinsdagavond kwam kath. Valken burg in zaal De Vries bijeen. De voorzitter, de heer M. v. Stijn, opende deze bijeenkomst en heette allen van harte welkom. In het bijzonder de heer Martin, die een belangrijk deel van deze avond zou verzorgen. Het was jammer, dat pastoor Van Vliet en de kapelaan uit Katwijk beiden wegens een conferentie venhinderd waren. De heer Martin vertoonde hierna enige films over Nieuw Guinea, die door hem zelf vervaar digd waren, vervolgens werden enige natuurfilms gedraaid. De aanwezigen hebben tenvolle genoten en het cankwoord aan de heer Martin was dan ook uit het hart gegrepen. Vervolgens ging men over tot het kiezen van een nieuw bestuur, daar het zittend bestuur in feite eigenlijk maar een oprichtingscomité was. De penningmeester, de heer Th. v. Es sen, stelde zien niet meer herkies baar. Nieuw gekozen werden de he ren: Konter en Van Zwieten; herko zen werden nej. C. J M. v. Stijn, de heer P. Eijkerbroek en M. P. van Stijn. Mevr. Opdam, die ook geko zen was nam deze verkiezing niet aan, daar zij graag uok eens nieuwe leden in het bestuur zag. De voorzitter bracht hierna dank aan mevr. Opdam en de heer Th. v. Essen, voor het vele werk, dat zij voor Kath. Valkenburg gedaan heb ben. Spontaan en met liefde hebhén zij dit werk van Kath. Actie var- richt. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. WU WORDEN STEEDS IANGER de gemiddelde lengte van de denstplichtigen Marktberichten LEEUWARDEN, 28 nov Kaas. Gouda volvet 2.23—2.26, Edammer 40-f- 2.05—2.07, broodkaas 40-f 2.052.07. Stemming redelijk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2