STADSNIEUWS Leidse agenda Plechtige inzegening voor U.L.O. te „Leeuwerifiorstschool" Noordwijkerhout DINSDAG 25 NOVEMBER 1958 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 5 STUDENTEN-TRADITIE Men zou denken, dat de studenten, die zich hieraan bezondigen, het als een goede traditie als een mos gaan beschouwen. Wij doelen op de vernieling van de lichtmasten in de Breestraat. In de nacht, die volgde op de plaatsing van de eerste licht masten in de Breestraat, werden gis teren buren van het studentenhuis Breestraat 14 gewekt door een hels spektakel. Zij hebben uit het raam kunnen zien, dat studenten, die in kennelijke staat waren zoals dat heet in politierapporten in de ver lichtingspaal voor de deur trachtten te klimmen. Zij trokken de paal om met het gevolg, dat een ruit van het huis in scherven viel. De midden stand van de Breestraat stelde van morgen verbitterd vast, dat zes lam pen van de verlichting gesneuveld waren. De buren hebben bij de poli tie een klacht ingediend wegens dit nachtelijk gerucht. En nu maar weer wachten op het volgend jaar. Morgenavond geeft het beroemde Nederlands Madrigaal koor een con cert in Leiden. Uitgevoerd worden werken van Benjamin Britten, Men delssohn en Sulermeister. Oud-studenten van Leiden herdenken Morgen worden wederom in ze ventien plaatsen in Nederland uni versitaire bijeenkomsten gehouden ter bevordering van het contact tus sen de Leidse universiteit en de oud alumni. De sprekers zijn hoogleraren, le den van de wetenschappelijke staf en studenten, die de Leidse universiteit vertegenwoordigen. De datum van 26 november is voor deze bijeenkomsten gekozen, omdat in 1940 op deze dag prof. mr. R. P. Cleveringa zijn rede hield naar aan leiding van het ontslag van prof. mr. E. M. Meijers door de bezetter. Deze rede vond grote weerklank onder de oud-alumni, die het universitaire verzet daarop hun steun gaven. De'plaatsen waar de bijeenkom sten gehouden worden zijn: Alkmaar, Amsterdam, Breda, Enschede, Gou da, 's-Gravenhage, Groningen, Haar lem, 's-Hertogenbosch, Hilversum, Leeuwarden, Maastricht, Middelburg, Rotterdam, Utrecht en Zwolle. Te Leiden zelf vindt een bijeenkomst in de Pieterskerk plaats, tevens voor de studenten. Op 3 oktober vonden reeds Leidse bijeenkomsten plaats in Arnhem en Gorichem. Aan de meeste der bijeenkomsten is tevens een ge meenschappelijke maaltijd verbon den. De organisatie gaat uit van het Leidsch universiteits-fonds en de stichting Pro Civitate, met behulp van vele plaatselijke comité's. DINSDAG, 25 NOVEMBER. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Het Amsteltoneel met blijspel ,,'n Vreemd Meisje", Cantine Doelenka zerne, 8 uur nam. Oudheidkundige Lezingen dr J. H. C. Kren over „Griekse plastische va zen" Rijksmuseum v. Oudheden, 8 u. nam. K O-filmstudiekring „Calabuig", Filmzaal Universiteit, Rapenburg, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling „De Hu morist" Haagse Comedie, Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden, aanvang 8 uur R.K. Lyceum. WOENSDAG, 26 NOVEMBER Ned. Madrigaalkoor. Concert Stads gehoorzaal. 8.15 uur nam. JLeidse Postzegelverzamelaars. De Kleine Burcht, 8 uur nam. Volkenkundige Lezingen. „Prehis torische onderzoekingen op Celebes", spr. H. R. v. Heekeren (Lichtbeel den) Rijksmus. v. Volkenkunde, 8 u. ZATERDAG 29 NOVEMBER. KAB St. Leonardusparochie. Kin dermiddag met films 8 uur Clubhuis „Westerkwartier" Ten Kateêtraat. Nederlands Madrigaalkoor. Uitvoe ring in Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Toneelgroep „De Professorenwijk", uitvoering in Leidse Schouwburg, 8 uur nam. Leidse Bond van Huis- en Grond eigenaren. Ledenvergadering „De Harmonie (bovenzaal), 8 ur nam. Universitaire herdenking 26 nov. 1940, Pieterskerk, 4.45 uur nam. DIENST DER APOTHEKEN De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Kok Rapenburg 9, tel. 24807; Oegst- geest: Apo'iheek Oegstgeest, Wilhel- minapark 8, tel. 26274. BRIDGE.... VIERTALLEN-COMPETITIE. In de derde ronde van de viertal len-competitie waren de uitslagen: Groep A. mevr. Visser wint van team Lautenbach met 21 m.p.;-team Kuil man wint van team Krul met 18 m.p. team Verboog wint van team mevr. Reekers met 5 m.p. Groep B. team de Nie wint van team Lancel met 17 m.p.; team van Leeuwen gelijk tegen team Plouvier sr (2 m.p. voor team v. L.). RIJPWETERING Toneeluitvoering. Voor een uit verkochte zaal opende zondagavond de R.K. toneelvereniging „Ernst en Luim" haar winterprogramma met het toneelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon". Onder regie van de heer J. C. van Berkel werden alle rollen goed vertolkt. Dat er goed gespeeld werd en de spanning groot was, bewees wel het feit, dat het van begin tot eind rustg en stil was in de zaal. Karei Weyts een kruideniertje kan met hard werken z'n brood ver dienen. Hij ziet zelfs kans zijn twee zoons een goede opleiding te laten geven. Jan de oudste wordt bedrijfs leider op een staalfabriek en Karei de jongste wordt boekhouder bij een grots firma. Toch komen er wol ken voor de zon. Want inplaats van hun vader te helpen, komt Jan, die met een meisje gehuwd is uit de ho gere stand weinig meer thuis. Karei gaat de verkeerde weg op en wordt door zijn vader de deur uitgewezen. Nu wil het, dat Anny, de dochter en de kostganger Jasper, die als ge wone arbeider op de fabriek werkt waar Jan bedrijfsleider is, op elkaar verliefd raken. Jasper is geen ge wone arbeider, want in de avond uren werkt hij op z'n kamer aan een uitvinding. Het komt uit dat Karei 10.000 heeft verduisterd. Als schande over het gezin dreigt te ko men, brengt Jasper redding. Vreugde bij vader en moeder, die horen dat Jasper zijn uitvinding heeft ver kocht voor 15.000. En als Anny en Jasper naar het station gaan om Ka- rel, die naar het buitenland wil vluchten naar huis halen, schenkt vader twee glazen wijn in en zegt te gen moeder: Zie je wel oudje: „Ach ter de wolken schijnt toch de zon". Een mooi stuk zoals ook voorzitter Zandvliet opmerkte: „Een greep uit het leven, waarbij de jongelui eens kunnen zien wat een droefheid het voor de ouders is als een kind de ver keerde weg op gaat maar ook wat een vreugde als dat kind weer op de goede weg komt. Na nog een gezel lig uurtje dansen werd de avond be sloten. ROELOFARENDSVEEN Geslaagd Voor het diploma Kruideniersvakbekwaamheid sk de te Amsterdam mej. Nel Meer, alhier. In hei spoor van oude abdijschool „Ik verklaar, na deze plechtigheid, de Leeuwenhorstschool voor geopend en stel haar en haar bewoners onder de bescherming van de H. Maria, Ze tel der Wijsheid. Moge het gebouw aan zijn doelstelling beantwoorden". Deze woorden sprak pastoor C. C. Standenmeyer na de plechtige inze gening van de nieuwe school voor u.l.o. in de Boekhorst. Om 11 uur maandagmorgen mocht pastoor Standenmeyer, namens het r.k. schoolbestuur in de parochie van de H. Jozef, een groot aantal geno digden in het nieuwe schoolgebouw welkom heten. Onder de gasten wa ren o.m. burgemeester P. M. M. van der Weijden en de beide wethouders, de gemeente-secretaris en de ge meente-architect, de Bisschoppelijke Inspecteur, rector Kraakman, de Bouwkundig Inspecteur van het Bis dom, de heer Snijders, de predikant van de Hervormde Gemeente, ds en mevr. A. H. Smits, de heer W. J. Roggeveen, consulent voor lichamelij ke opvoeding, de hoofden der scholen in de parochie en de collega's der u.l.o.-scholen in de omgeving. Mede aanwezig waren de architect der school, de heer A. A. Wiesman, de aannemer de heer G. A. Baaten met zijn uitvoerder en tal van onderaan nemers, de ontwerper en de vervaar diger van het formidabele glas in be- tonraam, de heren Thijs en Jaap Sterk, de schoolarts, dr van Beek en de leden van het oudercomité van de school. Als gasten noemde pastoor Stan denmeyer ook 't hoofd van de school, de heer J. Smithuis met diens staf en de leerlingen, zolang als de school nog niet officieel geopend was. Het Veni Creator Spiritus, gezon gen door een meisjeskoor onder lei ding van de leraar, de heer Van Schaick, vormde het begin van de inzegening, tijdens welke plechtig heid de pastoor werd geassisteerd door pater E. Horck O.Carm. en ka pelaan A. Zijlmans. Tijdens het zin gen van de antifoon Asperges me be sprenkelde de celebrant de buiten muren van het gebouw met wijwater. Daarna werden de hal en de lokalen met wijwater besprenkeld en bewie rookt. „Zet Heer, het merkteken des heils op dit huis en sta niet toe, dat de verderfengel'er binnen ga". „De schoonste feestdag". Tijdens dit gebed bevestigde pas toor Standenmeyer het Heilige Kruis op de daartoe bestemde plaats aan de muur in de hal en smeekte hij Gods Zegen af over de school en haar be woners. Na de plechtigheid zong het meis jeskoortje de cantate van Catharina van Rennès „De schoonste feestdag" De piano-begeleiding was in handen van de heer Postma. Voor het profane gedeelte van de feestdag ging het gezelschap naar restaurant „Duin en Dal", waar pas toor Standenmeyer namens 't school bestuur de gang van zaken met be trekking tot de totstandkoming van de nieuwe school de revue liet pas seren. Toen ik, aldus de pastoor, in fe bruari 1955 in deze parochie kwam, somde de burgemeester bij mijn in stallatie een aantal taken op, dat hier op afdoening wachtte. Daaronder was ook de bouw van een u.l.o.-school. Een geluk daarbij was, dat er een ur gentie-verklaring aanwezig was, ge dateerd 22 oktober 1949. Een tweede geluk was, dat die verklaring nog rechtsgeldigheid bezat. Ik vond ook nog een h.b.s. in oprichting. Het feit, dat de bouw van die h.b.s. niet door ging, heeft wellicht tot gevolg gehad dat de Bisschoppelijke goedkeuring voor de oprichting van de u.l.o.- school ineens vlot werd gegeven. Óp 12 januari 1956 kwam die goedkeu ring af. Op 6 maart d.a.v. verleende het gemeentebestuur de gevraagde medewerking en in september 1956 ging de u.l.o. draaien. Gestart werd met 68 kinderen in de meisjesschool, voor welke gast vrijheid wij het hoofd de heer Maei- jer nog steeds dankbaar zijn. Even eens onze dank aan het bestuur der hervormd^ gemeente en de heer L. Bouwmeester voor de bereidwillig heid, waarmee zij ons ruimte voor de steeds groeiende u.l.o.-school afston den. Het gemeentebestuur stelde ons de oude hervormde school ter be schikking. Lijdensweg. Toen begon de lijdensweg om toe stemming voor de bouw van de thans gereedgekomen school. Bij het de partement van onderwijs ligt een door ons platgetreden pad, maar toen wij konden mededelen, dat het ge meentebestuur over een groot deel van de nodige financieringsmiddelen beschikte, was de toestemming snel een feit. Dat wij in deze veel dank ver schuldigd zijn aan het gemeentebe stuur voor de meer dan normale me dewerking spreekt vanzelf. Dit be stuur begreep, dat de bouw van een u.l.o. school een gemeentebelang van de eerste grootte was. Op 8 januari 1958 verscheen de aan nemer G. A. Baaten ten tonele en nam het werk met voortvarendheid en degelijkheid ter hand. Onze har telijke dank voor uw prima werk. In 9 maanden tijds was de schóól ge reed, mede dank zij de vlotte mede werking van de onderaannemers. Bij zondere dank is echter op zijn plaats voor de uitvoerder, de heer A. Kou- wenhoven en de dagelijks opzichter, heer B. Hoenderdos. Zij waren Voor een groot deel verantwoordelijk voor de goede kameraadschappelijke geest op het werk. Aan het adres van architect Wies man wijdde de pastoor eveneens woorden van dank. Hij heeft zyn vi sie op het geheel weten te realise ren, niettegenstaande vele moeilijk heden. Hij is ook de geestelijke va der geworden van de artistieke aan kleding van het gebouw. Het door zetten van de heer Wiesman, de ar tistieke geest van de heer Thijs Sterk en het technisch kunnen van de heer Jaap Sterk hebben het raam tot stand gebracht. Hartelijk dank heren voor wat U ons hebt gegeven. Als blijk van bij zondere erkentelijkheid voor de huip van de heer Jaap Sterk, die het tech nisch mogelijk heeft gemaakt dit werk te realiseren, bood de pastoor hem namens het schoolbestuur een boekwerk aan. Ook het Oudercomité wordt dank gebracht. Zij hebben het hunne bij gedragen in de totstandkoming van de 3000 m2 beplanting rond de school In deze ook dank aan het bestuur van de St. Bavostichting. Een oude naam De naam van de school is afgeleid van de school, die hier omstreeks 1334 door de Benedictinessen-abdij Leeuwenhorst was gevestigd. Ook de abdijschool had de H. Maria, Zetel der Wijsheid, als patrones, zoals o.m. uit het zegel van de abdij blijkt. Wij gaan voort met het werk, dat zij zo lang geleden hier in Noordwij kerhout aanvingen. Moge onder Gods Zegen dit werk Vrucht dragen in het belang van de gemeenschap van Noordwijkerhout. Van de oud-inspecteur van het la ger onderwijs, de heer J. Machielse, is bericht ran verhindering ingeko- komen. Wij hadden de heer Ma- chielsen hier graag in dit feest doen delen, want aan hem zijn wij bijzon der veel dank verschuldigd. De in specteur Bogaard is wegens omstan digheden eveneens niet aanwezig. Namens het gemeentebestuur of liever namens de gehele gemeente sprak de burgemeester zijn geluk wensen uit. Wat ons nu het meeste ontbreekt, en de burgemeester wend de zich speciaal tot de consulent voor lichamelijke opvoeding, de heer Rog geveen, zijn enkele gymnastiekloka len. In deze by na 11.000 zielen tel lende gemeente, verdeeld in 3 kerk dorpen, is slechts één gymnastieklo kaal beschikbaar en dit is nog verre van ideaal. Als de desbetreffende in stanties in deze zouden willen mee helpen een oplossing te bereiken, dan zal ons dit bijzonder aangenaam zijn. Blijdschap en gelukwensen. De heer S. Neefjes, hoofd van de u.l.o.-school te Noordwijk, feliciteer de het schoolbestuur en in het bijzon der zijn collega Smithuis met dit fraaie gebouw. Ds A. H. Smits bracht namens de Hervormde Gemeente gelukwensen met deze mooie aanwinst voor het onderwijs in het dorp. Namens de ouders der leerlingen sprak de voorzitter van het ouderco mité, de heer W. v. d. Berg. Terug denkend aan zijn eigen schooltijd, moest spreker constateren, dat de kinderen van nu het toch wel beter treffen. Daarvoor dank aan allen, die werken aan de verhoging van het culturele peil van onze kinderen. Bijzonder dank aan het hoofd der school, die voor dit resultaat zo hard gewerkt heeft en aan de andere on derwijzers. Tot slot sprak het school hoofd de heer J. Smithuis. „In uitin gen van dankbaarheid sluit ik mij volgaarne aan bij de vorige sprekers. Samen met mijn collega's en de ouders zullen wij in de toekomst blij ven werken aan het geestelijk en maatschappelijk slagen van de leer lingen van onze school". O.D.I. SPEELDE „DE VROUWE MARIA" De bekende schrijver Arie v. d. Lugt schrijft graag over zijn vissers uit Blut wijk en als hij dat doet, is hij naar myn mening als schrijver op zijn best. De r.-k. toneelver. O.D.I. speelt graag stukken uit het leven van de mannen, die dat leven wagen op zee om ons de vis op tafel te brengen. Naar .mijn mening en naar die van vele anderen is 0»D.I. in deze stukken op zijn best en zo hebben dan ook zondag- en maandagavond de dona teurs en donatrices vair ODI h.un fa vorieten weer op het toneel kunnen zien in een bijzonder goede vertol king van het vissersspel van Arie v. d. Lugt „De vrouwe Maria". Dit stuk is een vervolg op „Het lied van de van dezelfde schrijver en vele bekende typen zagen wij weer terug, zoals Barend v. d. Plas, die door zijn vrouw Lies, uit de stad afkomstig, enige tijd van de zee is afgehouden maar nu weer vaart en wel als schip per. Hein Kraak, de goddeloze drin kebroer met het gouden hart, was nog precies dezelfde evenals Sien Slons het wandelende nieuwsblad van Blut- wijk. Schipper Arie v. d. Windt was vefanderd en helaas niet in zijn voor deel, maar dat was de schuld van de grimeur, die blijkbaar vergeten was. dat een man van zeventig boven zijn ringbaard geen fris jongensgezicht be hoort te hebben. Overigens waren an deren, zoals de oudjes Oom Dorus en Ome Koossie, weer heel echte oude mannetjes. De spelers, die deze moei lijke rollen hadden, deden het trou wens ook bijzonder goed. Bepaald zwakke rollen hebben wij niet kun nen ontdekken, al was er natuurlijk wel verschil in de prestaties. Arie v. d. Lugt confronteert ons in HILLEGOM Herwonnen Levenskracht vierde 40-jarig bestaan luisterrijk De viering van het 40-jarig bestaan van „Herwonnen Levenskracht" in Hillegom werd zondagmorgen begon nen met het bijwonen van een H. Mis, welke in de St. Martinuskerk werd opgedragen door de pastoor der pa rochie H. M. J. vai Houten. Onder de H. Mis naderden vele leden en donateurs van Herwonnen Levens kracht tot de H. Tafel. Na de H. Mis was er een gezamenlijk ontbyt waar bij het bestuur en de medewerkers en medewerksters van de vereniging aanzaten. De heer H. van der List, w.n. voor zitter, sprak een woord van welkom in het bijzonder tot de heer L. F. Luysterberg, lid van het Hoofdbe stuur en tot g.a., kapelaan J. Fivejee. In grote dank herdacht bij de oprich ters van Herwonnen Levenskracht waarmede de namen van C. Seijsener en J. Raamsveld onafscheidelijk zijn verbonden. Het was hem een bijzon der genoegen een der oprichters, de heer S. Warmerdam, te kunnen be groeten en persoonlijk te danken na mens de K.A.B., die Ran vaststellen hoe het plantje dat mede door hem 40 jaar geleden werd geplant is uit gegroeid tot een flinke boom en dit met grote voldoening mede beleven zal. De heer S. Warmerdam bracht in herinnering Koe 40 jaar geleden de oprichting van de afdeling Hillegom tot stand kwam. De heer L. F. Luysterberg stelde vast dat tussen de jaartallen 1918— 1958 een brok geschiedenis ligt, twee polen, verbonden door de naasten liefde. Hij gaf een overzicht van de toestand in 1918 en stelde vast hoe er in het jaar der oprichting van H.L. ongeveer 13.000 mensen stierven aan t.b.c., waarvan de meeste slacht offers vielen onder de arbeiders en waarbij het aantal van nog geen 600 slachtoffers ir 1957 wel zeer sterk af steekt, hoewel de oude vijand nog niet geheel is overwonnen. Er kan van rust geen sprak? zyn, daar men ook aan de bestrijding van andere volksziekten aandacM moet wijden. Hij bracht hulde aan het Hillegoms comité van H.L. dat in de naoorlogse jaren een bedrag van 46.000 bijeen bracht. het stuk met het harde leven van de vissers in de jaren, dat de stoomtraw lers of wel „fietsen" de zeilschepen begonnen te verdringen. Zijn man nen zijn verknocht aan de zee, maar het werk is hard en gevaarlijk. Dat weten ook heel goed de vissersvrou wen, die dapper wuiven als de man nen vertrekken maar met hun door gaans talrijk kroost alle dagen bid den om de behouden thuiskomst van vader. Er wordt wel eens korte tijd goed verdiend, maar doorgaans leven zij nog in armoede ook „De vissies bennen duur", dat wil dr schrijver de toeschouwers duidelijk maken en hij doet dit niet zachtaardig. Zo nu en dan wordt er in „De Vrouwe Maria" wat te veel en te langdurig gepraat, maar dat is men weer gauw vergeten als de storm loeit, de noodklok luidt en de mensen af en aan rennen in hun angstige spanning. ODI. deed er o.i. goed a-an het onder havige stuk te spelen en het publiek toonde duidelijk zijr» waardering. Raadsvergadering. De raadsleden zijn voor donderdag. 27 november a.s. des avonds om 7 uur ir. vergadering bijeengeroepen. Op de 15 punten tellende agenda staat onder meer vermeld de "voor lopige vaststelling van de gemeente rekening en de rekening van het Grondbedrijf over 1957 en de benoe ming van de leden der vorderings commissie ingevolge de Woonruimte- wet. Naast een voorstel van burgemees ter en wethouders om een premie toe te kennen in de kosten van verbete ring van enkele woningen, bevat de agenda verder een aantal punten met betrekking tot het verlenen van on- derwijsvergoedingen en medewerking tot aanschaffing van schoolmeubelen, leermiddelen en schoolbehoeften. voor de lagere en kleuterscholen in de gemeente. MiSTEtE EEEEEE00 De g.a. kapelaan J. Faviljee wees er op dat er niet alleen op materieel terrein, maar ook op geestelijk ge bied veel goeds was verricht. De zieken werden niet vergeten In de loop van de dag werden er ruim honderd mandjes met fruit by te-bed-liggende zieken bezorgd, als ook een extra zending aan de bejaar den in „Sonnevanck" en huize „St. Joseph". Aan het hoofdbestuur werd tevens tijdens de receptie een bedrag van 1000.— geschonken voor de zieken in Berg en Bos. In de zaal van Sistermans had des namiddags een druk bezochte recep tie plaats. De heer H. v. d. List opende de bijeenkomst namens het feestcomité. Na een korte inleiding nam burg. jhr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden het woord. Hy bracht de hartelijke ?lukwcnsen over namens het gemeentebestuur. De heer J. Kok dankte namens de K.A.B. alles wat H.I deed tot leni ging van de materiële en geestelijke nood in vele rrbeidersgezinnen, waar door er weer meer levensmoed kwam. Bij de dank van het hoofdbestuur bracht hij hulde aan de oprichters en in het bijzonder de heer S. Warmer dam die hij namens het hoofdbestuur een zilveren aansteker, met inscrip tie, overhandigde. De heer G. van der Meij werd de gouden H.L.-speld opgespeld als dank voor 25 jaar dienstverlening aan de zieke leden van H.L. De zilveren speld ontvingen de heren P. Berbee, H. P. Verheugd, J. Weijers, K. C. Ver hoeven en L. Lieverse die hun 12%- jarig jubileum herdachten. De heer van de List overhandigde daarna een gesloten enveloppe met inhoud als feestgeschenk aan het hoofdbestuur van het feestvierend Hillegomse H.L. De heer C. Lambooij sprak namens de afdeling Lisse en als voorzitter van het con.ité Bloembollenstreek woorden van hulde en dank en betrok daarin bijzonder de secretaris van de afdeling Hillegom de heer H. Ver heugd die als initiatiefnemer van de bloembollenbeplanting van de tuin van Berg en Bos zeer veel verdienste had. Het woord werd ook nog gevoerd door pastoor T. Theissen die dank bracht namens de patiënten uit de St. Josephparochie die door H.L. waren geholpen. Verder door Dr. D. Ruiter, longarts te Oegstgeest, die er op wees dat de samenwerking met H.L. altijd uitstekend was geweest. De Voorzitter van de afdeling van H.L., de heer P. Berbee, dankte de sprekers en allen dij iets hadden bij gedragen tot het welslagen van de feestelijke herdenking van het 40-ja- rig bestaan van H.L. Des avonds werd in Treslong een gezellige feestavond gegeven. Inbrekers op pad. In de nacht van donderdag op vrijdag is in de hall van Treslong ingebroken. De vitrines van de fa. Warmerdam uit Hillegom, Kimmenade uit Haarlem en de Groot uit Heemstede zijn opengebroken en de zilveren voorwerpen, overhemden en de inhoud van het sigarettenkast- je buit gemaakt. De politie meent een spoor van de daders van deze inbraak te hebben. Van een inbraak in dezelfde nacht in de bollenschuur van de fa. Roozen en Schrama aan de Nieuwe Weg, alhier, waar een schrijfmachine en een elek trische boormachine werden ont vreemd, is nog niets bekend. LISSE Er bestaat in Lisse een Technische club van dames- en herenkappers uit de bollenstreek, waarin dertig leden zijn verenigd. De club is opgericht onder auspiciën van de kappersbon den. Elke donderdagavond, om de veer tien dagen zijn er trainingsavonden in Mariënburcht, waar de trainers, de heer Gijsbre .hts uit Haarlem en de heer Knoop uit Den Haag, de deel nemers ■'e technische knepen van het vak bijbrengen en hen (desgewenst) opleiden voor kapconcoursen. Donderdagavond was er een bui tengewone demonstratie-avond waar voor van de zijde der vakbroeders en -dames grote belangstelling bestond. Zestig hunner waren aanwezig om de nieuwe Parijse Caravelle-lijn te zien demonstreren. Enkele leden van een Haarlemse Technische club demonstreerden ver volgens een aantal herencoiffures. De demonstraties werden vooraf gegaan door technische uiteenzettin gen. Tenslotte werd een film ver toond van een in Keulen gehouden internationaal kapconcours. De voorzitter van de r.-k. kappers- bond in de Bollenstreek, de heer G. C. Degger uit Lisse, dankte na afloop de demonstranten. Nadien volgde een gezellig samenzijn. OEGSTGEEST Lezing over spiritisme. Van avond, dinsdag houdt pater Maximi- nus een causerie voor de leden van de K.A.B. over helderziendheid, tele pathie en spiritisme, in de Jozefzaal, patroonaatsgebouw, aanvang 8 uur. ZOETERWOUDE Geslaagd. Voor het derde deel van het notarieel examen is geslaagd de heer J. M. M. Koeken, alhier. LEIDERDORP Geboren: Stella, d. v. H. de Jong en H. Th. Wouters. Ondertrouwd: F. Nicolai en W. Broersma; P. J. M. Vreeburg en I. M. van Berge Henegouwen.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5