Twee gemeente-jubilea te Sassenheim Ik geef de hik aan een andere man, die hem beier verdragen kan t 1/...3DAG 25 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Koninklijk brons voor 40 jaar dienst De raadszaal van het gemeentehuis te Sassenheim gaf een fleurige aan blik toen daar gistermiddag om 4 uur de belde jubilarissen, de heren G. J. A. Boogaards en J. Stemmer met hun echtgenoten en kinderen werden bin nengeleid ter huldiging. Aanwezig waren burgemeester en wethouders de direkteur van openbare werden en alle collega's van de twee jubila rissen. De burgemeester, .thr. mr. R. Sand- berg van Boel ens als eerste spreker het woord nemend, richtte zich eerst tot de heer G. Stemmer, cihef van het gas- en wa'erleidinplbedrijf ter plaatse hem feliciterend met zijn 2>5-iarig ju bileum. Sor. liet de verschillende standplaatsen van de feesteling de revue passeren. Hij prees hem in zijn ijver en werk lust. Spr. deelde de jubilaris mede dat hij was bevorderd tot technicus-A en overhandigde hem een couvert met inhoud. Mevr. Stemmer werd een boeket bloemen aangeboden. Namens alle collega's werd de heer Stemmer voorts vergezeld gaande van felicitaties een fototoestel aangebo den. Toen was het moment aangebro ken dat de heer G. J. A. Boogaarts, fitter le klas bij het Gasbedrijf Sas senheim. als 40 jarige jubilaris werd gehuldigd. De burgemeester, hem in hartelijke woorden gelukwensenr met deze staat van dienst, speldde hem hierbij de versierselen in brons, be horende bij de Orde van Oranje Nas sau op. De burgemeester overhandig de hem eveneens een couvert met inhoud, en werd mevr. Boogaards ook een boeket bloemen aangeboden. Na mens de collega's werd de heer Boog aards een televisietafel aangeboden. Beide jubilarissen dankte ten slot te voor wat hem was aangeboden op voor hen zo heuglijke dag. Hierna kregen allen aanwezigen de gelegenheid de jubilarissen en hun familie te feliciteren. Van half zes tot half zeven was er receptie ten ge meentehuize waar bekenden en inwo ners hun gelukwensen kwamen aan bieden. Raadsagcnda De raad van Sas senheim komt op woensdag 26 nov. in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een agenda, waarop o.a. voorkomen: aangaan nieuwe gas- leveringso ver eenkomst met Leiden; aangaan geldlening 87.200 met de N.V. Bank voor Ned. gemeenten; be sluit voorbereiding herziening uit breidingsplan; overdracht grond met te stichten gebouw aan Prot. Ghr. Kleutersschool; verhoging wedde wethouders; goedkeuring begroting 1959 van het Burgerlijk Armbestuur; gelegenheid tot het geven van alge mene beschouwingen bij de begrotin gen van de gemeente en de bedrijven voor het dienstjaar 1959. WIJN BESTELLEN ELSHOF BELLEN Telefoon 21023 Haarlemmerstraat 139 (Advertentie) (Ongecorriseerd.) HILLEGOM INBREKER GEGREPEN In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in „Treslong" te illegom. Uit enkele vitrines wer den zilveren voorwerpen, textiel en een hoeveelheid sigareten ontvreemd. Vrij spoedig had de politie een spoor van de dader. Zondagmiddag is op het veld van de voetbalvereniging „Hillegom" in verband met deze diefstal door de politie een 19-jarige zwerver, A. M. R. uit Hillegom, aangehouden. Hij is een oude bekende van de politie. De arrestant heeft bekend. De buit, t.w. zilver en textiel, wer den in beslag genomen; de sigaret ten zijn verdwenen. KATWIJK AAN DEN RIJN (Vervolg van gisteren) De secretaresse mevr. Caspers-v. Beek gaf hierna ^en zeer uitgebreid verslag over hel wel en wee der ver eniging in de 25 jaren, waardoor ve ler geheugen nog eens opgefrist werd. Mevr. Caspers-v. Beek eindig de met op te merken, dat dit ver slag niet tot bedoeling had te roemen over het gedane wer'< maar om aan te sporen om te blijven steur en tot eer van God en heil der parochie. Mej. E. Grimbergen bracht als vice- presidente dank aan de jubilaressen voor al hun gedane werk aan het Armbestuur, pastoor Buys, mevr. Meijer-Mulder, mevr. Gastonmiller-v. Ei.jk, het kerkbestuur. Zij herdacht hierbij mevr. Trouselot, mevr. Van Paridon en pastoor Ilesp en vele stille werkers d'e ziin overleden, om daarna aan de 2 .ilveren jubilares sen als cadeau aai bieden een zil veren vaas met inscriptie. Mej. Van Stiin, die pas sinds twee jaar bestuurslid is, zeide vanaf het begin direct af te hebben gestaan voor het vele en jra.htige werk dat de vereniging rricht en de toewij ding. hierbij 'oor de bestuursleden aan de dae gelepd. Een nersoonlijk woord richtte mej. Van »tii». tot mej. E. Grimbergen die. waarschijnlijk on bewust, ook jubileerde al was het dan in koper. Hiervoor werd ook haar een cadocu aangeboden, een prachtig b'nemstuk. De heer F. M. M. Fornara srrak na mens het R. K. Armbestuur. Hij wees er op dat én Armbestuur én St. Elisa- bethver. beiden op sociaal charitatief terrein werkzaam zijn en betoogde da4 er veel werk is c'at de dames van de St. Flisabethver. beter li"t dan het Arrr ustuur. Tii feliciteerde daarom niet aMeen het bectuur van de St. Elisab°thver. doch ook de pa rochie met dit feect en sorak de beste wencon uit voov de toekomst van de St Flis ver. Ook namens Katholiek Katwijk bracht snr. de felicitaties en beste wensen. Mej. E. Grimbergen had voor deze gelegenheid een ge dicht samengesteld, dat door haar werd gezongen er. waarvan het re frein door de aanwezigen werd over genomen. Ook mevr. Caspers-v. Boek, zelf iubilaresce. lankte voor de betoonde belangstelling, waarna de presidente mevr. Ouwerling-Eraun. namens bet bestuur dank bracht aan allen bij ge legenheid van dit feest Verbetering woningen Comman deurslaan gegund. Architect J. Haasnoot alhier, heeft namens het be stuur van de Katwijkse Bouwvereni ging te Katwijk aan Zee, het verbe teren en herstellen van 16 woningen aan de Commandeurslaan gegund aan de fa. Gebr. W. en L. Guyt te Kat wijk aan Zee voor 79.232. KATWIJK AAN DEN RIJN Aanbesteding Gisteren hadden de afzonderlijke aanbestedingen plaats voor het aanleggen van de elektr. installatie en de bliksemaf- leidersinstallatie voor de in aanbouw, zijnde Technische School aan de N. Duinweg. Er werd ingeschreven als volgt: Elektr. installatie: fa. Ergon- Electric te Leiden 74.600; fa. Lan- gezaal Sunnige te Leiden 80.763; fa. Groeneveld Poll te Amsterdam 82.325; fa. Tot Buis te Zaandam 82.560; fa. IEMCO te Leiden 87.200; fa. C. J. de Jong Zonen te Katwijk a. d. Rijn 93.700. Van betrouwbaarheid gesproken Een Haagse bromfietsenclub hield een betrouwbaarheidsrit welke rit ook door Katwijk ging. De betrouw baarheid liet echter nogal wat te wensen over. De politie constateerde dat vele voertuigen in zeer slechte staat waren en niet voldeden aan wettelijke eisen. Ook aan de maxi mum snelheid haperde nogal wat. De controle leverde in 10 minuten drie processen-verbaal op. Ook de open bare weg werd door hen op meerde re plaatsen met rood en blauw krijt verontreinigd en niet verwijderd. En dat noemt men betrouwbaarheid. Ook dat mag niet Vooral de laatste tijd worden door de politie veel onbeheerde rijwielen aange troffen, vooral in de omgeving van het sportpark „Nieuw Zuid". In de eerstkomende weken zal dit de bij zondere aandacht der politie heb ben. Men zij dus gewaarschuwd. KATWIJK De Technische School In aanwe zigheid van de loco-burgemeester, wethouder Bloot, die directeur van gemeentewerken de heer P. C. Pries ter, de heer T. Meijvogel hoofdamb teraar bij Gemeentewerken, de ge meentesecretaris de heer D. C. O. Boekhoven, de heer E. Noordhuis, chef bij de afdeling Onderwijs, de heren Verloop en Van der Meij, ar chitecten, de heer N. J. van Duyven- bode namens het schoolbestuur legde de heer C. A. Kruyt, voorz. van het schoolbestuur, de eerste steen van de Technische school aan de Provin ciale weg te Katwijk a. d. Rijn, een technische school bestemd voor 450 leerlingen en welke wordt gebouwd door de fa. S. Walstra te Arnhem voor de som van f 1.123.360.-. Het ge hele complex beslaat een oppervlakte van 12.600 m2. WARMOND MééR LAUWEREN VOOR „ST. MATTHiAS Hoewel het de R.K. harmonie „St. Matthias gelukt is, de wimpel op de Limburgse strijdgenoten te verove ren, heeft zij op de concours om het landskampioenschap te Breda een prestatie geleverd, die het vermei den zeer zeker weerd is. Zij wist het mooie aantal van 315 punten te be halen, een piestatie die door de Zuid- Hollandse Bond nog niet werd ver richt. VOORSCHOTEN St. Nicolaas bij „De Zwervers" Het is voor de deelnemers aan de St. Nicolaastocht een buitengewoon ge zellige middag geworden. Nadat de beide parcoursen resp. 10 en 15 km. in en rond Voorschoten, waren uit gelopen, bereidden de deelnemende groepen en individuele tippelaars een massaal welkom aan de grijze bisschop, toen zij hem om ongeveer half vier aan het Kindertehuis „Nieuw Voordorp" afhaalden Voor afgegaan door de harmonievereni ging „St. Laurentius", die op emi nente wijze St. Nicolaasmelodietjes ten gehore bracht, reed de Sint in een open jeep, omstuwd en gevolgd door de wandelaars langs een dich te haag toeschouwers, die hij min zaam toewuifde. Aan de finish ont vingen alle 478 deelnemers aan de „St. Nicolaastocht" een medaille met het borstbeeld van St. Nicolaas als verrassing. De voorzitter van de ZHWB, de heer Deenekamp, mocht bij monde van de Sint sportgroeten in ontvangst nemen van de Madrldse wandelvrienden. De organisatoren van deze tocht, de wandelsportver eniging „De Zwervers", kan met recht terugzien op een zeer gesl; de sportmiddag. D.E.S. Voor de le klas L.D.D.B. werd gespeeld de wedstrijd D.E.S.— S.S. (Hazerswoude). De volledige Uitslag luidt: N.O. (DES--J. Wort- Slingerland 11; A. Buskens (res.) man (SS) 02; J. v. Bemmelen— C. Vliet (res.) 20; J. J. Stauthamer C. Kerkvliet 02; Nic. JuW. van N. Schoonderwóerd 0—2; Th. v. d Hulst—WW. Verdegaal 1—1; J. M. de BruijnA. Stolwijk 02; C. v. d. Munt (res.)G. Kerkvliet 02; L. Amateur-politiehond deed goede vangst De hond van een bewoner van de Claes de Vrieselaan te Rotterdam heeft zich ontpopt als een amateur politiehond, Toen zijn baas hem zon dagmiddag uitliet begon het dier op de Rombacchweg opeens te snuffelen en te gTaven tussen de struiken. Er kwam een geldkistje te voorschijn, waarin 539.50 bleek te zitten en een aantal brieven gericht aan de 19,jari ge losse werkman H. H. uit Rotter dam. Via de politie kwam toen uit, dat deze het geld zaterdagnacht in een winkel op de Hoogstraat gestolen had. In een geldkistje van hemzelf, waarin hij ook zijn brieven bewaarde, had hij het voor de veiligheid maar begra ven. ROMEINSE NEDERZETTING IN ROTTERDAM GEVONDEN? Voor de eerste maal schijnt er bin nen de gemeente Rotterdam een ne derzetting uit de Romeinse tijd ge vonden te zijn. Bij het graven van een sleuf voor de pijpleiding tussen Pernis en het Ruihrgebied is men in een eiland tus sen de Sloterweg, Varleweg en Rut- tenpoelseweg, gestuit op materiaal dat hierop zou duiden. In de inmiddels weer gedichte sleuif tekende zich on geveer zestig cm onder het maaiveld een oude cultuurlaag af, die op een kleirug in het terrein gelegen was. Dat hier van een woongebied prake is, blijkt volgens deskundigen van de geologische dienst te Haarlem en de dienst voor oudheidkundig bodemon derzoek te Amersfoort, uit fosfaat- sporen en een groot aantal scherven van verschillende aard (terra sigillate, terra nigra, inheems rood en grijs aardewerk, geel import-aaradewerk e.d.). FIETSENDE JONGENS STOEIDEN: EEN DODE. Een 15-jarige scholier uit Leme- lerveld is gisteravond, toen hij per fiets van school op .veg naar huis was, door een passerende vrachtauto gegrepen en op slag gedood. De jongen was aan het stoeien met enkele vriendjes, waarbij zij met zijn vieren naast elkaar kwamen riiden, juist toen de auto hen reeds dicht was genaderd. Wie heeft er nog nooit de hik gehad? Vrijwel iedereen is wel eens door de hik overvallen. Op ogenblikken, die vaak zeer ongelegen kwamen, maak te men ineens zo'n heel potsierlijk geluid, dat ieders lachlust pleegt op te wekken. En daar sta je dan met je goeie gedrag. Als je nu verder je mond maar stijf gesloten houdt, behoeft de volgende hik niet zo'n ge weldig lawaai te maken, maar dat kan helaas niet altijd. Vaak zijn we juist mid den in een gesprek, dat we wel moeten voortzetten. We hopen dan maar dat het weer „over" is, we gaan weer aan het praten en daar ontsnapt plot seling weer zo'n onzinnig dom geluid aan onze keel, hetgeen onze belachelijk heid nog verder vergroot. Het middenrif is van slag Wat is dat nu eigenlijk „de hik?" Dat is nog een vrij ingewikkelde geschie denis. Het is in feite een merk waardige en krampachtige manier van inademen, die veroorzaakt wordt door een plotselinge samentrek king van het middenrif. Hierdoor stroomt de in- ademingslucht met een kort scherp geluid door de stemspleet. Gelukkig behoeft men zich meestal helemaal geen zorgen te maken wanneer er eens iemand de hik heeft. Het hinderlijke ver schijnsel pleegt immers na succes door „persen met gesloten stemspleet" of door het „inhouden van de adem". Al deze middelen zijn erop gericht het midden rif weer onder Controle te brengen. Verder worden er tegen de hik nog van allerlei vreemde dingen aanbevo len, die wij minder kun nen bewonderen. Wij wil- ONZINNIG DOM GELUID veroorzaakt gewoonlijk VEEL ONGERIEF niet al te lange tijd van zelf over te gaan. Boven dien kan men het storen de hikken met eenvoudige middelen meestal gemak kelijk laten op houden. Diep ademhalen Om te beginnen beschikt men daartoe over het be roemde „heel langzaam diep in- en uitademen". Soms bereikt men meer len de methoden die hier onder volgen daarom ook beslist niet aanprijzen. We hebben daar persoonlijk ook geen ervaring mee, omdat we ze óf te gek óf te gevaarlijk vinden. Wanneer wij hier enkele van die vreemde bedenk sels bijeenbrengen is dat om te laten zien wat voor dwaze dingen sommige mensen verzinnen. En niet alleen verzinnenhet wordt blijkbaar ook ge daan! Honderd kilometer per uur? Wat denkt u van het drinken van zeven slokjes thee? Wat denkt u van het drinken van veel water met mosterd of van het opblazen van papieren zak ken? Iemand „erg hard laten schrikken" hoort men ook nog al eens aanbevelen te gen de hik. Dat vinden wij uit de vreemde hikbestrij- dingsmiddelen misschien nog wel de meest afkeu renswaardige. Een van de allerlaatste en tegelijk allerzotste snufjes op het gebied van hik-verdrijven is het „heel hard op een motorfiets gaan rijden". En dat allemaal als ons op dit punt zulke goede en eenvoudige middelen ten dienste staan. Heus, de hik behoeft geen probleem te zijn. Rustig blijven en diep in- en uitademen en even tueel adem inhouden, dat zijn cn blijven de beste middelen. Dr. H. W. Scalongne (Nadruk verboden). KnolP. Verdegaal 02; J. v. d. VeldeJ. Wesselng 11. Totaaluit slag 5—15. Op woensdag 26 nov. a.s. zal intiem op bescheiden wijze het 10-jarig be staan van de vereniging herdacht worden met onderlinge attractiëve wedstrijden. NOORDWIJK „Voorzieningen magazijnencom plex „De Krom" Door de Genie te 's Gravenhage is openbaar aan besteed het maken van voorzienin gen aan het magazijnencomplex „De Krom" te Noordwijk. Er waren 24 inschrijvers waarvan de laagsten: J. Haasnoot Gzn en Zn te Katwijk a. Zee 92.600; C. Vos, Amsterdam 92.000; C. V. Proper, Oegstgeest 89.975; H. Revers, Kamel. Onnes- straat 11, Haarlem 87.000. De gun ning is aangehouden. K.J.B.-nieuws. Zondag 23 novem ber zal 's middags en 's avonds naast de gewone ontspanning een damwed- strijd worden georganiseerd. Volgende week zondag, 30 novem ber, is er 's middags geen ontspan ning, maar 's avonds in de grote zaal van het Juvenaat, Sinterklaasavond. Ieder die wil komen moet een pakje medebrengen. Dure cadeaux zijn niet nodig, maar li .ver ook geen waarde loze rommel. Voortaan is er voor de jongens van 1416 jaar ook 's zaterdagsavonds ontspanning in het achterzaaltje. De bouwplaten voor de bouw wedstrijd „Muiderslot" zijn uitverkocht, zodat, wil men nog meedoen aan deze wed strijd waarmede mooie prijzen te win nen zijn, dan zal men zelf nog zo'n bouwplaat moeten opzoeken. VOORSCHOTEN Fonds voor bijzondere doeleinden. B. en W. zijn votrnemens over te faan tot stichting var een fonds voor ijzondere doeleinden ten algemene nutte. De groei van de gemeente eist steeds meer investeringen, maar er zijn niet altijd dekkingsmiddelen te vinden en dan in de gemeente aan gewezen op het rijk. Het is echter zeer moeilijk verhoging van de alg. uitkering uit het gemeentefonds te verkrijgen. De nieuwe regeling van de financiële verhouding tussen rijk en gemeente, die per 1 januari 1959 in werking treedt K:edt nog minder mo gelijkheden dan de oude regeling. Het wordt dus steeds moeilijker om tot niet wettelijk verplichte investerin gen over te gaan. Daarom hebben b. en w. gedaent aan de stichting van een fonds. De gelden voor dit fonds zullen moeten komen uit een opslag van de te verkopen gronden. Verder heeft de gemeente zelf nog een re serve in de post reserve voor her beplanting van wegen ad 4.674.99, die naar haar aard geheel of gedeel telijk naar het fonds kan worden overgeheveld. Jeugd-schaakkamploenschappen. Het bestuur van de schaakvereniging „Voorschoten" heeft voor dit jaar weer een jeugdschaakwedstriid geor ganiseerd. De winnaar van dit toer nooi kan zich jeuedschaakkampioen van Voorschoten 1958 noemen. In 1950 is er voor het laatst zo'n wed strijd geweest, maar wegens onge schikte speelgelegenheid zijn er de laat6te jaren geen Jeugdwedstrijden gespeeld. De schaakvereniging be schikt thans over een uitstekende speelgelegenheid (Leidseweg 15 nabij de Gereformeerde kerk), zodat dit jaar de wedstrijden weer doorgang kunnen vinden. Een ieder, die in maart 1959 nog geen 20 jaar wordt, kan aan deze wedstrijden deelnemen. De deelname is gratis en er worden diverse aantrekkelijke prijzen be schikbaar gesteld. Ook beginners in de edele schaaksport kunnen zich ge- rut opgeven, want voor hen zijn ook prijzen beschikbaar. Het toernooi zal plaats vinden op 2 middagen in de kerstvakantie. Het bestuur rekent op een grote opkomst. Jeugdschakers, hier is een kans om eikaars krachten te meten. Inlichtingen en aanmeldin gen bij de heer B. Smit, Schoolstraat 41 en bij de heer N. Maarsen, Hya- cinthstraat 19. ZOETERMEER L.T.M. De leden van L.T.M. heb ben hun maandelijkse bijeenkomst gebruikt om o.m. van gedachten te wisselen over de bijhel. De aalmoe zenier kap. J. Streng hield ter inlei ding een gesprek over de Bijbel. Spreker wees op de hoge waarde van de H. Schrift, waarin iedere gelovige zich niet genoeg kan verdiepen. Door het vertrek van Lia Jansen moest er een nieuw bestuurslid wor den gekozen. Deze eer viel te beurt aan Tiny Ammerlaan. Besloten werd mede te doen aan de St. Nicolaasac- tie van de Zonnebloem. Spontaan werd door de -leden een geldelijke bijdrage gegeven, zodat enkele zieken van St. Nicolaas verrast kunnen wor den. Hierna werden er plannen be sproken voor het houden van een Kerstavond in samenwerking met de L.T.J. Toneel. De personeelsvereniging van Brinkers Fabrieken n.v. Te Plaensteijn gaf in de grote zaal van Ons Genoegen oen uitstekend ge slaagde toneelavond. Het welkomst woord van de voorzitter der vereni ging de heer L. J. Pinkse gold in het bijzonder de directie en de afgevaar digden van dc toneelgroep uit Am sterdam en Stom~»wijk. De toneelkern onder regie van Meindert Bax voer de hierna het toneelstuk van Jan Fa- bricius „Loods aan boord" op. De aan kleding van het toneel was door de heer H. van Leeuwen uitstekend verzorgd.. Er werd goed geacteerd waarbij wij gaarne vermelden Gies- Smith-Gorissen, die haar moeilijke en ondankbare rol juiste gestalte gaf. Ook Jan Olie-ook verdient een com pliment. Een genotvolle avond van hoog gehalte, waarvan de toeschou wers gesmuld hebben. D.W.O—Graaf Willem 2—1. Reeds direct na de aftrap zette D.W.O. een aanval op, die door T. Bolleboom werd afgerond in een doelpunt (10). Nadat de bal weer aan het rollen was gebracht kreeg een der spelers van Gr. Willem een on geluk, hetgeen een beenbreuk tot ge volg had. Daar geen reserven aanwe zig waren, ging ook een speler van D.W.O. uit het veld en werd de strijd met aan beide kanten 10 man verder gespeeld. Het verband was echter zoek. Graaf Willem deed zijn uiterste best om de achterstand weg te wer ken, doch doelman van der Burg was zo goed in vorm, dat passeren onmo gelijk bleek. Tot aan rust was Gr. Willem steeds voor het D.W.O.-doel te vinden doch het bleef 10. Na rust kwam D.W.O. weer beter in haar spel. Toch was het Gr. Willem,die uit een goed genomen vrije trap de achterstand inhaald* (1—1). D.W.O. ging nu beter aanvallen en wist na 13 minuten een 21 voorsprong te bereiken door L. van Dorp. Gr. Wil lem probeerde van alles, speelde be ter dan D.W.O., doch weer was het de D.W.O.-achterhoede, die verder van geen wijken wist en in de stand kwam geen verandering meer. Marktberichten BODEGRAVEN, 25 nov. Kaas. Aanvoer 71 partijen. Notering eerste kwaliteit 2.32—2.38; tweede kwali teit 2.28—2.31; extra zware 2.39— 2.52. Handel matig. LEIDEN, 25 nov. Vette varkens. Toegestane gewichtsaftrek 2%. Aan voer 140 stuks. Notering per kg. lev. gew.: Zware varkens geen notering; lichte varkens 1.851.93; flagers- varkens 1.941.96; zeugen 1.68 1.74. Handel stug. ROTTERDAM, 25 nov. Vee. Aan voer 3248. Weektotaal 5219 stuks vee. 330 vette koeien, 1012 gebuiksvee, 175 vette kalveren, 353 graskalveren, 597 nuchtere kalveren, 46 varkens, 94 biggen, 63 paarden, 13 veulens, 538 schapen en lammeren, 27 bokken en geiten. Prijzen: Vette le kw. 2.903.20, 2e kw. 2.80—2.90; 3e kw. f 2.40— 2.60; vette kalveren 2.803.00; 2.50—2.60; f 2.002.30; graskalve ren 4.50375—280; nuchtere kal veren 706045; biggen 6045 —40; slachtpaarden 2.101.901.80: schapen 907060; lammeren 95 7560: kalfkoeien 1200—980—850 melkkoeien 1200980850; vare koeien 825—750600; vaarzen 875 —800—600; pinken 625—500—400. Handel: vette koeien aanvoer als vorige week, handel slepend, prijzen als gisteren; vette kalveren aanvoer iets meer, handel tamelijk, niet ge heel prijshoudend; graskaWeren aan voer groter, handel stug, prijzen on veranderd; nuchtere kalveren aan voer even ruimer, handel flauw, goed prijshoudend; biggen aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen niet lager; slachtpaarden aanvoer groter, handel slecht, prijzen aanmerkelijk lager; schapen en lammeren aanvoer wat groter, handel stroef, prijzen vooral niet hoger; melk- en kalf koeien aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen constant; varekoeien aanvoer redelijk, handel lui, prijzen onveran derd; vaarzen en pinken aanvoer rui mer, handel stroef, prijzen als vorige week. TER AAR, 24 nov. Groente. To maten A 2089, idem B. 20—1.11, id. C. 2044, idem CC 20, idem bonken 20—24, witlof 1. 55—70, idem 2. 29— 59, idem stek 1027, rode kool 6—10, sav. kool 78, groene kool 14, witte kool 2, waspeen 12. andijvie 1824, spruiten 3843, idem b. 30, uien 7, prei 16 ct. alles per kg., kroten 5.50 —7.00 per 100 kg., bospeen 14 ct per. boerenkool 2070 per kist. Appelen: Goudreinetten 14, idem moes 10. Druiven 1.30 alles per kg. R'VEEN, 24 nov. Bloemen. Free- sia 60—2.70, Cyclamenbloemen 90— 1.18. Troschrysanthen: Golden Sail 51—71, Little Amerika 37—52, Am. Aanwinst 6063, Thelma 8087, Bacchus 5059, Kaufmann 3854 ct. per bos. Idem geplozen: Orchid Beauty 1316; Am. Aanwinst 1521, Bale. Perfection 2527, Paris 1415, Brigitte 13—15. Red Rolinda 17—19, Enchantres 2022, Anjou 1516 ct. per stuk. Am. Anjers; Sim rood 26— 39, Sim rose 2940, Brenner 2029 c per stuk. J. I Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een kortstondig geduldig gedragen lijden, voor- zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn innig geliefde Vrouw, onze zorgzame on vergetelijke Moeder, Behuwd- er Grootmoeder. Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mevrouw Antonia Petronelle Anqenent Echtgenote van CHRISTIAAN BARTHOLOMEUS ADRIANUS DECKERS in de ouderdom van 70 jaar. Leiden: CHR. B. A DECKERS TH. C. DECKERS J. A. C. DECKERS—v. d. HOF.VEN en Kinderen Haarlem: A M. DOLLE—DECKERS TH. C. A. DOLLE en Kinderen Leiden L A. DECKERS C. M. DECKERS—ATTEVET.D en Kinderen Rotterdam: Eerw. Zr. M. DIONYSIA Instituut „St Lucia" Amersfoort: M. H. v. d. HOEVEN—DECKERS H. G. v. d. HOEVEN en Kinderen Alphen aan den Rijn: A J. K^MprRS—DECKERS J TH. KEMPERS en Kind Leiden: H M. v. d KROGT—DECKERS A. M. v. d. KROGT C. J DECKERS M. B. A. DECKERS—STRAATHOF en Kinderen Leiden, 25 november 1958 Trekvlietweg 7 De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wor den op vrijdag 28 november a.s. In de parochie kerk van de H Petrus, Kam Onneslaan. te 6.45. 7.30, 8 00 en 11 00, waarvan de plechtige gezon gen H. Mis van Requiem om 11 00 uur. waarna ae begrafenis vanuit de kerk om 12 30 uur op het r.k. kerkhof (Zijlpoort) te Leiden. Rozeifkranabidden: dinsdag-, woensdag- en donderdagavond te 8 uur aan het sterfhuis. Hiermede vervullen wij de droeve plicht, ken nis te geven van het overlijden van de Echt genote van onze geachte Directeur, Mevrouw Antonia Petronelle Deckers-Angenent op de leeftijd van 70 jaren. Haar beminnelijkheid en haar moederlijke be zorgdheid voor ons, zal steeds in dankbare her innering blijven voortleven. HET GEZAMENLIJK PERSONEEL CAROSSERIEFABRIKK CHR. B. A. DECKERS ZONEN N.V. Lelden, 25 november 1958 Trekvlietweg 7

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3