Molentochten van Hollands Merendistrict in gevaar door dë ruilverkaveling LFC had het niet gema met Leerdam Sport (5-3) kkelijk Docos sloeg Hoornwijck in onbevredigende wedstrijd SJC won mei 3-0 van DOSR; Warmunda sleepte tegen Lisse een gelijk spel uit het vuur (3-3) Bestuurderen slaan veranderingen nauwlettend gade om de moeilijkheden op te lossen ASC-F0REH0LTE 21 MAANDAG 24 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 DAAROM' is Mascotte 3 x beter (Advertentie) In een zeer spannende, maar wei nig aantrekkelijke wedstrijd wisten de Kanaries opnieuw als overwinnaar uit de strijd te komen. Weliswaar bleken er in de ploeg van Leerdam 6 invallers te huizen, zodat het voor de rood-witten een zware opgave was van de Leidse ploeg te winnen. Vooral het plaatsen was bij zonder- slecht aan beide kanten, want geen enkele pass belandde bij een ploeg- makker, doch meestal bij een speler van de tegenpartij. De overwinning voor LFC heeft dan ook lanig op zich laten wachten, want tot zelfs twee maal toe wisten de gasten uit Leer dam gelijk te maken. De achterhoede van LFC bleek in de eerste helft bijzonder zwak te zijn. Neuteboom o.a. was niet op dreef evenals zijn buurman aan de andere kant G. Nagtegeller, maar het was weer opnieuw spil Th. van Kampen, die zeer vaak redding bracht. In de laatste 10 minuten kwam echter LFC sterk opzetten thetgeen ook duidelijk in hun voordeel werd uitgedrukt, want twee doelpunten werden achter elkaar achter doelman Neuman ge plaatst en de zege voor de Leidse ploeg werd een volkomen feit. Voor de wedstrijd een aanvang zou gaan nemen werd een minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan het overlijden van de 73-jarige terreinknecht, de heer Molenaar, die van de zaterdag op zondag was over leden. Het was LFC dat de aftrap nam en wat zeker niemand had verwacht, werd in de eerste minuut van de speelhelft al reeds tweemaal ge scoord. Eerst doelpuntte Franken uit een te zacht teruggespeelde bal van rechtsback Klok (10) en in dezelf de minuut was het linksbuiten De Koning van Leerdam Sport die een grove fout van back Neuteboom met een fraai doelpunt afstrafte (11). Na 10 minuten spelen alweer een doelpunt; nu was het W. van Kam pen, die uit een hakballetje van H. Heymans wist te scoren (21). Nog eenmaal daarna ontsnapte het LFC- doel aan een doorboring, nl. toen doelman Gijsman was gepasseerd, doch J. v. d. Heiden wist op de doel lijn het schot voortreffelijk te keren. De eerste helft bleef echter een doel punt in het voordeel van de Kana ries ondanks dat het in de verdedi ging wel eens vreemd rammelde en er rare situaties voor het doel ont stonden. De tweede helft gaf in het begin hetzelfde spelbeeld: onbeheerst plaat sen zodat meer de tegenstander van de passes profiteerde dan de thuis club. Allemaal dachten we, dat op nieuw LFC zou gaan doelpunten toen H. Heymans zich achter het leer op de elfmeterstip zette, welke penalty VUCRKAW 3—1. Het grote aantal toeschouwers op het Vuc-terrein heeft genoten van een goede partij voetbal. In de eerste speelhelft waren do teams aan elkaar gewaagd. Na vier minuten had VUC een prachtkans, maar het leer ging naast. Vam Brecht hield zich ook zeer goed maar tegen dc vlugge run van Rosbergen, die al leen voor 't doel van RKAW kwam te staan, was de kans verkeken en met een razende snelheid werd de bal in het net geknald (10). Even daarna kon ook RKAW doorbreken maar het schijnbaar zekere doelpunt mislukte want het ging juist naast. Ook het prachtschot van Jan Bolle- boom had geen succes. De bal ging juistover de lat. Om beurten kregen juist over de lat. Om beurten kregen maar doelpunten bleven achterwege. De laatste 20 minuten voor rust was RKAW flink in de aanval doch de roodwitten sprongen akelig roekeloos met de kansen om. Na de pauze werd flink aangepakt. In ijltempo ging 't van doel tot doel. VUC bleef druk uitoefenen en drong steeds met de bal op. Van Brecht slaagde er wel in enige vinnige aan vallen af te slaan maar toen Diede- rich de Leldschendamse achterhoede gepasseerd was kreeg de Lange vrij baan en u laats te de bal in het net (2—0). VUC gaf een beter technisch spel te zien dan het enthousiaste RKAW die wel een aantal hoek schoppen toegewezen kreeg (7 tegen 2) maar hieruit geen voordeel kon trekken. Na een half uur bracht VUC de bal lang de zijlijn op. De buiten man van Rijn bleef in het bezit van de bal en van de zijlijn gaf hij een schuiver waardoor de stand 30 werd. RKAW heeft toen nog wel mooii werk geleverd en tegen 't ein de was het van de Lubbe, die op ver rassende wijze doorbrak en scoorde. hij kreeg toegewezen nadat men hem op onzachte wijze met de grond had laten kennismaken, maar het schot belandde tegen de staander en verke ken was de kans. Na 20 minuten maakte Donga uit een pracht van een aanval gelijk (22). Zij wisten zelfs na 20 minuten een voorsprong te ne men uit een fraai doelpunt van hun rechtsbinnen (23) Doch de vreug de was maar van korte duur, want direct daarop maakte D. Franken weer gelijk (3—3). Nu kwam LFC wat meer uit haar teruggetrokken positie, doch ondanks dit waren de aanvallen van de bezoekers gevaar lijker dan van de thuisclub. Uit een corner op links was het H. Heymans die 43 wist te maken. Enkele minu ten daarna was het opnieuw midvoor H. Heymans, die nummer vijf op het scorebord liet aantekenen (53). Het spel kreeg in de laatste 8 minu ten wel een wat té fel karakter, doch scheidsrechter Tj Saat hield de touw tjes strak (al moest hij wel enige De stand 1—1, die tot in de voor laatste minuut van de wedstrijd HoornwijckDocos stona genoteerd, had de juiste uitslag van de wedstrijd moeten zijn, want beide ploegen ver dienden niet méér. Maar in de aller laatste minuut kwam daar nog ver andering in. Want bij een corner op het Hoorn wij ck-doel werd in het beruchte gebied hands gemaakt. De strafschop, die Jan v. Marwijk mocht nemen, werd L»enut, en zo kwam Docos nog tot een gelukkige 21 zege op de hekkesluiters. Maar nog maals, zij verdiende het deze keer niet. Zo goed als Docos verleden week speelde tegen Tonegido, zo slecht ging het gistermiddag. En aangezien Hoornwijck het ook al niet veel beter deed, werd het dus een vertoning de vierde klasse niet waardig. De eerste helft was voor de rood-witten nog het beste. Wij noteerden hierin enkele mooie kansen, die Jan v. Marwijk en Fr. Jansen kregen, maar die echter op niets uitliepen. Dit was ook het ge val met de schaarse aanvallen, die de Hoornwijckers ondernamen. In de 28e minuut kwam voor Docos het eerste succes. Uit een voorzet van Jan v. Marwijk stuitte de bal van de onderkant van de bovenlat op de grond, buiten het bereik van keeper Van Eek. Voor alle zekerheid kwa men toen Joost v. Marwijk en Fr. Jansen toelopen om. de bal in het doel te deponeren, (01). In de 35e minuut wist keeper Wanst een gelijk maker te voorkomen, toen hij de bal uit een vrije trap naast het doel wist te werken. Maar verdere hoogtepun ten kwamen er niet, en zo brak de rust aan met een voorsprong voor Docos. In de tweede helft was het spel al niet veel beter. Wel had Joost van Marwijk na tien minuten al twee maal een pracht kans gehad om de voorsprong te vergroten, maar beide malen belandde de bal aan de ver keerde kant van de paal. Hoornwijck kwam wat feller op zetten en dit WASSENAAR-FLUKS 3-1. De overwinning, die Wassenaar gisteren op eigen terrein op Fluks P behaalde was verdiend, maar het waarschuwingen uitdelen). Al wat'heeft lange tijd geduurd, voordat in Leerdam ook nog ondernam om de achterstand in te lopen, in de stand kwam geen verandering en LFC heeft verdiend gewonnen en de ploeg uit Leerdam (gehandicapt door 6 in vallers), heeft zich kranig geweerd. LFC is met deze overwinning weer iets dichter bij de koplopers geko men. TOURNEE VAN ELINKWIJK NAAR DE WEST DEFINITIEF. De tournee van Elinkwijk naar de West gaat definitief door. Vrijdag avond ontving de bemiddelaar in Nederland uit Paramaribo het be richt, dat het laatste (financiële) pro bleem was opgelost. De trip begint onmiddellijk na afloop van de com petitie. De Utrechtse club speelt vijf wedstrijden, drie in Suriname, een op Aruba en een op Curasao. BELGIë B—HONGARIJE B 1—1. Te Charleroi werd een wedstrijd gespeeld tussen de B-teams van Bel gië en Hongarije. De ontmoeting ein digde in een gelijk spel, 11. Beide doelpunten werden vóór de rust ge scoord. deze wedstrijd de zege in zicht kwam. Wassenaar speelde weliswaar van de aanvang af een enthousiast spelletje voetbal, maar voorlopig bleef de Fluks-defensie en niet in de laatste plaats doelman Hardenbol baas in eigen huis. En toen het offensief van de groen-witten geen resultaten op leverde en enigszins in kracht af nam, kwam Fluks meer in de aanval en ontstonden er voor het Wasse naar-doel diverse spannende momen ten. Wassenaar-doelman Vos redde enkele keren zeer fraai. Ongeveer vijf minuten voor de rust moest hij echter zwichten voor een treffer van Sanner(O-l). Wassenaar antwoordde' met felle tegenaanvallen, die nog voor de rust de gelijkmaker oplever den; Uittenbogaard was de maker van dit doelpunt. In de tweede helft heeft Wasse naar vrijwel voortdurend de toon aangegeven. Invaller P. Remmers waal deed buitengewoon goed werk op het middenveld. Hij was het ook, die Klinkhamer na een half uur spe len in staat stelde te doelpunten (2-1). Kort voor het einde stelde Prosman door het winnen van een duel met de Fluks-keeper de zege volkomen veilig (3-1). schijnt op de Docos-spelers invloed te hebben gehad. Het spelpeil van hen daalde, naarmate de wedstrijd vorderde, dikwlijs tot wanhoop van de supporters, die de reis naar Rijs wijk hadden gemaakt. De gelijkma ker bleef dan ook niet uit en deze kwam in de 20e minuut, toen de Docos-verdediging bij een vermeend buitenspel niet ingreep; (11). De rest van de wedstrijd bracht niets bijzonders meer, en iedereen had zich al verzoend met de gelijke stand, toen de bovenvermelde laatte min. aan brak. Met een beheerst schot in de uiterste benedenhoek hielp Jan van Marwijk zijn ploeg aan de zege. Hoornwijk wilde nog protest aante kenen, omdat volgens hen de penalty buiten de speltijd zou zijn gescoord, maar zij zagen hiervan af. WILHELMUS—ALPHEN 3—0. Alphen heeft in de wedstrijd te gen Wilhelmus weer een nederlaag behaald. De uitslag is geflatteerd. Ge durende de gehele wedstrijd gaf Al phen de toon aan. Wilhelmus werd gedurig op eigen helft teruggedron gen, Tot ver in de tweede helft was de stand 00, tot Wilhelmus van een grove blunder van links-achter Oos- terom profiteerde (10). Vanaf de aftrap toonde Alphen een sterk over wicht maar de voorhoede zag geen kans de goede aanvallen van Alphen in doelpunten om te zetten. Haga deed als midvoor zijn best maar bleef suocesloos. Alphen drukte zijn over wicht voor de rust al uit in een cor ner-verhouding van 5 tegen Vrouwe Fortuna liet Alphen echter in de steek. Twintig minuten voor het ein de boekte Wilhelmus zijn eerste, eer der gemelde doelpunt. Óosterom bleek hierna dermate gedeprimeerd, dat hij zich niet meer volledig kon geven. Alphen gaf zich niet gewonnen. Het geluk zat evanwel weer bij de gast heren, toen 6 minute; later de links binnen, via de handen van doelman Ram de stand in het nadeel van Al phen verhoogde. Dit herhaalde de zelfde speler 6 minuten voor het ein de nog eens: 30. HONGARIJE-BELGIë 3-1 De voetbalwedstrijd tussen de na tionale teams van Hongarije en Bel gië, gistermiddag in het NEP-stadion ALPHIA—EXCELS'OR 4—3 De Alphianen hebben de aanval oder Schiedamme.'s op hun leiders- te Boedapest gespeeld, is geëindigd J positie afgeslagen en met 43 ee- wonnen. De thuisclub speelde beslist beter dan vorige week en men zal geducht rekening met haar hebben te houden. In de erste helft was het Koenekoop die de score opende en nog juist voor de rust wist Hakken- brak de stand op 2- -0 te brengen. In de tweede helft was Alphia technisch de meerdere ei dnor een doelpunt van de Jong werd het 30. De gak ten kwamen terug en het werd 31, maar een vlotte combinatie tussen de Jong en de Leeuw werd oorzaak van een 41 voorsprong /oor de Oranje Witteif. Toch zagen de casten kans door tweemaal te .coren d. star'1 nog op 43 te brengen en doordat de Alnhia-rpchtsachter vele fouten ging maken. Juist op tijd kon Alphia de striid weer verplaatsen en een zeer kostbare overwinning was weer be haald. Het is een harde, snelle en aan trekkelijke wedstrijd geworden, die de amper 40.000 toeschouwers te zien kregen. Zowel voor de rust als na de hervatting waren de Hongaren aan zienlijk sterker dan hun tegenstan ders. Het was vooral aan doelman André Vanderstappen te danken, dat de ruststand ondanks het Hongaarse overwicht toch nog 1-1 werd. Gezegd dient evenwel te worden, dat de Hongaarse voorwaartsen vooral in de eerste fase van de strijd wel wat erg kwistig met de kansen omspron gen. In de tweede helft werd het Hon gaarse overwicht nog groter. De strijd speelde zich dan ook vrijwel geheel af op de Belgische helft. Toen moest ook Vanderstappen capituleren. Tweemaal kon middenvoor Tichy de Belgische doelman passeren, zodat de eindstand 3-1 werd. Door weer en wind dag in dag uitl Geef hem bij de eerste voortekenen van kou, hoest of griep ABDIfSIBOOP/iü BODEGRAVEN—7EP 2—0 Ook de negende wedstrijd van Bodegraven is met succes volbracht en de 20 zege tegen het bezoekende VEP was alleszins verdiend. Pas in de 35ste minuut had Bodegraven suc ces, toen een door een VEP-backs A. Boelen in de gelegenheid stelde op onhoudbare wijze de doelman te passeren (10). Ook de tweede helf gaf een aanval lend Bodegraven te zien. Het was Scheer, die uit een scimmage voor (Advertentie) 't VEP-doel de stand op 20 bracht. TWEE GASTENTREFFERS AFGEKEURD De overwinning van SJC wijst er wel enigszins op, dat de ploeg zich aan het herstellen is. want op over- uw wc^i u uc «r tuigende wijze hebben zij de volle minuteiTater dTlfiks- buit op DOSR binnen gehaald. Door- dat Nic. de Ridder weer m de gele deren was opgenomen, vlotte het beter in de voorhoede, terwijl ook de verdediging van SJC stukken beter was dan in de voorgaande wedstrij- Voor de belangrijke wedstrijd WarmundaLisse bestond ongeken de belangstelling, want Warmunda zal ver in haar historie moeten te ruggaan om een wedstrijd te vinden, waar bij het publiek in zo grote ge tale is opgekomen. En de bezoekers hebben waar voor hun geld gekre gen, want aan spanning en sensatie heeft het niet ontbroken. Het gelijke speel geeft wel ongeveer de verhou ding weer, al waren de Lissenaren technisch iets beter en was vooral het plaatsen en positiekiezen beter verzorgd. De achterhoede van War munda had vooral in het begin nog al wat met de zenuwen te kampen en vooral het terugspelen op de keeper, ook wanneer zulks niet noodzakelijk was, schepte dikwijls voor het Warmondse doel hachelijke momenten, die gelukkig geen cata- strophale gevolgen met zich mede brachten. Er werd direct een flink tempo ingezet en reeds in de eerste minuten wist Warmunda de eerste winst te boeken toen de bal bij Vel- tenaar belandde, die met een prach tig diagonaal schot de bal in de Er dreigt gevaar voor de bekende Me- rentochten van het Zuid Hollands Me rendistrict, die bij gunstige winters steeds worden georganiseerd! Dat was te beluisteren uit het ope ningswoord van de heer J. C. F. Coers, voorzitter van het Merendistrict, op de jaarvergadering, welke zaterdagmiddag in Paviljoen „De Brasem" te Oudewete ring onder grote belangstelling van de aangesloten afdelingen werd gehouden. Nadat de heer Coers hiervoor dank had gebracht en gewezen op de vriendschap pelijke sfeer, die deze vergaderingen, evenals trouwens die van het Gewest Zuid Holland, kenmerken, betoogde spr., dat zulks slechts tengevolge heeft, dat men elkaar beter leert begrijpen en waarderen, hetgeen aan de schaatssport slechts ten goede kan komen, hetgeen duidelijk blijkt uit de moeite, die de af delingen zich geven om bij het doorgaan van de diverse toertochte i steeds paraat te zijn om de zo nodige afzettingen van banen te verzorgen. Na een woord van welkom tot de aan wezigen en genodigden, o.w. de heer van Weelde, directeur van WV te Leiden, de heer P. J. Leenen, bestuurslid van de Leidse Sportstichting en de heer Jac. van Dissel, secretaris van het Gewest Zuid Holland van de KNSB. deelde spr. een en ander mede over de besprekingen, die met de heer Visser van Waterstaat Zijn gehouden om de gebruikelijke toer tochten bij ijsweer opnieuw te doen ver rijden. In verband met de hangende ruil ver - kavellngsplannen ziet het er evenwel t.a.v. de Molentochten niet zo mooi uit. Er komen zo langzamerhand in de be staande route der Molentochten meer en meer kunstwerken te liggen die 3550 meter breed zijn en bovendien zo laag op water liggen, dat ..ien er niet onder door zal kunnen passeren, terwijl hêt oversteken van de nieuwe autowegen zeer gevaarlijk is. Het zal heel wat hoofdbrekens kosten om daartegen af doende maatregelen te treffen. Het zal zaak zijn tijdig de verschenen obstakels te onderkennen, hetgeen niet beter kan geschieden dan dat iedere districtscom missaris in zijn omgeving de veranderde situatie zo spoedig mogelijk ter kennis brengt, waardoor men gezamenlijk naar een oplossing kan zoeken. Voor de Merèntóchten zijn de moei lijkheden gelukkig niet zo groot, zodat dooreaan hiervan zonder veel moeite kan geschieden. Spr. memoreerde voorts de door het Gewest gehouden zeer constructieve ver gadering en ging nog even nader in op de bezwaren, die daar zijn geuit tegen het dubbeltje contributieverhoging. Spr benadrukte hier. dat uit de besprekingen gebleken was, dat men niet zozeer ge kant was gen de verhoogde contributie dan wel tegen het beleid van het KNSB- bestuur. Dat geeft een geheel artder beeld van de zaak. thaar dan moet men haar ook anders aanpakken, want dan wordt het een principiële kwestie. Daar om drukte spr. alle afgevaardigden op het hart in hun afdelingen een lans te breken voor de verhoogde contributie Niet-betaling brengt de mogelijkheid van uitzending onzer toprljders in gevaar en in dat geval onthoudt men de jeugd twee of drie jaar een goede en onmisbare trai ning om bij te blijven op internationaal peil. De voorz. constateerde voorts met Vol doening. dat het Merendistrict op het ogenblik sterk staat. Drie jaar geleden konden niet minder dan 28000 schaats liefhebbers gebruik maken van de ver schillende door het Merehdistrict georgè' niseerde tochten. Van welk een propa' gandistlsche waarde zulks is. valt niet te schatten, maar men brengt vooral de stedeling veel nader tot de natuur in ons prachtige Hollandse landschap. Vlotte agenda-afwerking. Uit het financieel verslag bleek, dat er op het ogenblik een saldo in kas ls van rond 6000, terwijl er bovendien een voorraad van 16.000 medailles is voor de diverse tochten. Om mogelijk te maken, dat zo nodig bij sneeuwval de banen voor de toertoch ten berijdbaar worden gemaakt, had het bestuur enige offertes gevraagd voor de aanschaffing van enkele sneeuwschui vers. Over het resultaat daarvan werden uitvoerige besprekingen gevoerd, Welke tenslotte tot resultaat hadden, dat aan de hand van het beste model nieuwe prijs* opbaven zullen worden gevraagd. Ook de moeilijkheden, welke zich bij de Molentochten zullen gaan voordoen doordat op verschillende punten kunst werken zijn aangebracht of dammen zijn gelegd, werd nog uitvoerig van gedach ten gewisseld en de resultaten van de nog te voeren verdere besprekingen zul len tenslotte worden vastgelegd in nieu we kaarten. Tegelijkertijd zullen ook de andere tochten nog nader worden be sproken om t.a.v. verschillende geuite wensen zo nodig veranderingen aai brengen. Ook het jeugdachaatsenrijden op het daar voor ingestelde jeugdschaatsdiplo- ma ontlokte nog verschillende bespre kingen. welke alle in constuctieve zin werden gevoerd. Daarbij gaf de heer Van Dissel een uiteenzetting hoe het systeem bij de scholen werkt, terwijl de voorz nog opmerkte, dat bij onverwachts opko mende plannen tot het houden van de een of andere toertocht altijd kaarten zullen zijn bij de VVV te Leiden, ter wijl de heer Spaargaren toezegde te zul len bewerken, dat zij ook in Aalsmeer verkrijgbaar zullen zijn. Bij de rondvraag maakte de Voorz. de gelegenheid gebruik de nieuw toege treden vereniging Aalsmeer-Oost welkom te heten, waarna nog door velschillen de sprekers over diverse aangelegenhe den het woord werd gevoerd. De heer Biemond (District Sassenheim) deelde nog mede, dat zijn district besloten had de deelname aan wedstrijden ook open te stellen voor leden van alle afdelingen uiterste hoek van het Lissese doel wist te plaatsen, onhoudbaar voor de keeper (10). De Lissenaren lieten zich hierdoor niet ontmoedigen en toen na een tiental minuten een der voorhoedespelers van Lisse de bal wist te bemachtigen, wist ook hij met een pracht schot Warmunda's keeper te passeren (11). De druk op het Warmunda-doel werd steeds groter en een doelpunt zat dan ook in de lucht. Dit kwam toen een voor hoedespeler van Lisse de bal be machtigde. Hij schoot rustig in en een misgreep van Warmonds keeper bezorgde Lisse een tweede doelpunt (1-2). Na de rust werd aan beide zijden ontwikkelde den. Met eenzelfde geestdrift als gis teren en een betere doorvoering van het samenspel zal SJC, zeker een betere plaats op de ranglijst kunnen verwerven. Reeds vanaf de aanvang werd een hoog tempo ingezet, waar bij DOSR trachtte door alles op de aanval te zetten, de thuisclub te overbluffen, doch Koelewijn en con sorten waren op hun hoede en wis ten de Veenders goed in toom te houden. Na de eerste druk was spoe dig het evenwicht hersteld en volg den de aanvallen zich snel op, waar bij DOSR soms met goed succes de buitenspel val opzette. Toch werd dit de gasten noodlottig, want na 8 min. spelen wist Nic. de Ridder de ver op gedrongen achterhoede van de gas ten te passeren en met een hoog hard schot, gaf hij de keeper geen schijn van kans (10). Uit een direct vol gende tegenaanval telden wij reeds de gelijkmaker, doch de lat bracht redding. De bal bleef echter voor het SJC-doel zweven en enkele minu ten later wisten de gasten te doel punten, maar in buitenspelpositie, zodat dit doelpunt werd geannuleerd Het hoge tempo bleef gehandhaafd bij beide elftallen, zonder dat van enig overwicht van een der partijen sprake was. Wel wist DOSR nog een doelpunt te forceren, doch daar dit weer in buitenspelpositie werd ge scoord, werd ook dit niet toegekend en bleef de winststand van SJC tot rust gehandhaafd. In de tweede helft kwam SJC di rect iets in meerderheid, doch de hard gestreden en er zich een strijd, die het aanzien vol- I lelb m uutu uc komen waard was. Het was Vergeer, gasten Reten zich niet overtroeven. me» na e»e»n c*e»fnrne>pvde> rinnrrvraalr 5. die na een geforceerde doorbraak met een prachtig schot de stand op 22 wist te brengen. Een kwartier voor het einde maakte een der War mond-spelers hands in het straf schopgebied en de door Lisse geno men strafschop werd feilloos inge schoten. Warmunda zette alles op alles om een gelijk spel te forceren, doch de ondernomen pogingen hadden geen succes. De vele aanwezigen hadden zich reeds bij deze stand van zaken neergelegd en vele bezoekers hadden het veld reeds verlaten toen in de laatste minuten wederom Vergeer de bal kreeg toegespeeld. Handig draaide hij om enkele spelers heen om hierna met een uitgekookt schot de stand op 33 te brengen. On danks heftige aanvallen van beide zijden, met Warmunda iets meer in de aanval, mocht het geen der beide clubs gelukken het winnende doel punt te scoren. Gezien het vertoonde spel der laat ste weken waren de verwachtingen In het kamp der thuisclub niet zeer hoog gespannen. De rood-zwarten hebben dit pessimisme gelogenstraft en door hun tempo de wedstrijd uit het vuur gesleept. Vooral de eerste helft gaf aan beide zijden veel aar digs te zien. Beurtelings verkeerden beide doelen in gevaar, want zowel de Leidse aanval als die van de Voorhouters maakten het de tegen standers niet gemakkelijk. Eenmaal moest de paal doelman Erades te hulp komen, terwijl aan de andere kant doelman Van Dijk enige malen ternauwernood redding kon brengen. De rust ging dan ook in met blanke stand. De Leidse aanval, die veel doortas tender had gespeeld dan in de voor gaande wedstrijden, startte direct na de rust wederom in hoog tempo. En reeds na enkele minuten werd de score geopend, toen Lolkes de Beer, aanvankelijk als reserve opgesteld, een fraaie pass van Spiering uit de lucht oppikte en keurig de bal over de uitlopende Van Dijk in het net zond (1—0). Gesterkt door dit suc ces kwam ASC even later terug. De jonge Van Dorp zette uitstekend voor, snel schoof Spiering de bal naar het midden en daar stond Vree ken klaar om knalhard 2—0 in te schieten. Gedurende enige tijd kreeg de wedstrijd een wat rommelig ka rakter. Gelukkig hielden uiteinde lijk beide partijen het hoofd koel zo dat incidenten niet voorkwamen. Fo- reholte bleef uitstekend doorzetten en tenslotte kwam het verdiende te* genpunt, alhoewel de penalty eén wel wat zware straf was. Van Wouw Op de duur werd echter de druk te groot en toen de bal voor het gas- tendoel onvoldoende werd wegge werkt, werd het leder opgevangen door C. Alkemade. die op handige wijze na een kwartier spelen de stand op 20 bracht. Met deze vei lige voorsprong ging het voor SJC wel iets gemakkelijker, hoewel er bij de gasten nog geen sprake was van ontmoediging, zodat SJC nog op haai' tellen moest passen, hetwelk de verdediging goed afging. De gas ten werden soms onder zware druk gezet waarbij de Ridder zijn kans schoon zag en inschoot, de keeper was reeds geslagen, doch een back wist de bal vanaf de doellijn nog weg te werken, de toestormende Joop Zalm ving het leder op en met een onhoudbaar schot wist hij het derde doelpunt op zijn naam te zet ten (3—0). In de resterende 8 min. bleef DO.SR zich dapper weren, doch het gelukte niet de eer in deze ont moeting, die tot het einde spannend bleef, te redden. schoot scherp in en bracht daarmee de stand op 2—1. Beide partijen werkten daarna nog hard om de stand in hun voordeel te wijzigen, hetgeen echter niet gelukte. GOUDERAK—BOSKOOP 4—3 Een wel zeer gehavend Boskoop zag zich na een 13 voorsprong in de laatste seconde zelfs nog een ge lijk spel ontgaan doordat het zich bij genoemde voorsprong in de ver dediging terugtrok waardooi de gast heren kans zagen de achterstand in een voorsprong orr te zetten. Na een goed begin had Boskoop al spoedig de leiding toen een strafschop we gens hands door Bulk werd benut (0—1). De thuisclub ist even later door Hartingsveld in valler doelman Spek het nakijken te reven (1—*1). Tién minute na de hervatting kreeg Boskoop weer eon strafschop te nemen, nu wegens het ongeoor loofd ten val brengen van v. d. Toorn. Bulk plaatste zich weer ach ter de bal en het was 12. Gesteund door deze voorsprong behield Bos koop een licht overwicht en even la ter werkte v. d. Toorn e r goede pass van Van Leeuwen goed af (13). De bezoekers gingen het nu wat kal mer aan doen waarvan de thuisclub dankbaar gebruik maakte. Doelman Spek kon niet verhinderd dat eerst Terlouw en daarna Hartingsveld hem het nakijken gaven zodat de stand weer gelijk was. loskrop kon niet de kracht meer opbrengen deze stand te handhaven, ,vant in de allereerste seconde Verrichtte Hartingsveld de hattrick en bezorgde daarmede zijn club de (4

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8