GELDERBLOM'S PvdA kan veraniwoordelijkheid voor regeringsbeleid niei langer dragen Feesielijke viering 40-jarig jubileum Kaih. Middensiandsver. Zoeierwoude Drie in een MAANDAG 24 NOVEMBER 1858 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 MR BURGER IN UTRECHT: Koers is te zeer gewijzigd De Partij van de Arbeid, hoezeer ook bereid tot medeverantwoorde lijk inzake het regeringsbeleid, kan deze niet langer op de tevoren voor haar geldende grondslag aanvaarden, want deze grondslag: de regelijke verwachting dat ons verkiezingspro gram, voor zover dat weerklank heeft gevonden in het regeringsprogram, zal worden verwezenlijkt, bestaat niet meer. Dit heeft mr J. W. A. Burger, voor zitter van de Tweede Kamerfractie van de PvdA, zaterdagmiddag ver klaard op de Centrale Fakkeldragers- dag van zijn partij in Utrecht. Mr Burger verklaarde dat de PvdA- fractie het in de huidige veranderde omstandigheden slechts verantwoord, acht, dat de PvdA-ministers deel van het kabinet uitmaken voor zover op korte termijn blijkt, dat het kabinets beleid voldoende vruchten afwerpt. Programma. Mr Burger zeide dat de fractie van de PvdA onder meer als noodzakelijk beschouwt: ten eerste: weduwen- en wezenvoorziening zoals deze een en andermaal door minister Suurhoff is aangekondigd; ten tweede:.een belas- I tingheffing op directe vermogens vermeerdering, waaromtrent minis ter Hofstra heeft verklaard een wets ontwerp in voorbereiding te hebben; ten derde: een belastingverlaging voor ongehuwden, zoals door de Ka- Twee doden bij gasboring in het Westland Oorzaak ontploffing nog onbekend Bij het in produktie brengen van een gasput van de N.V. Nederland se Aardolie Maatschappij in de Lier bij Naaldwijk is zondagmorgen een buitenlandse werknemer op slag ge dood en een andere zo zwaar ge wond, dat hij later is overleden. Twee personeeeleden van de N.A.M. liepen lichte verwondingen op. Het ongeval geschiedde doordat een kogelperforator is afgegaan. Een kogelperforator is een instrument waarmede op de bodem van een put de stalen pijpwand wordt doorboord, zodat de olie of het gas kan toestro men. De dodelijk getroffen employé was een Britse technicus van een gespe cialiseerde buitenlandse firma, die deze werkzaamheden in de gehele wereld uitvoert. De andere employé, een Franse ingenieur, die door een van de kogels van de perforator werd getroffen is kort na aankomst* in een Haags ziekenhuis aan zijn ver wondingen bezweken. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeval zal zeer geruime tijd in beslag nemen, daar hiervoor een ex- pers uit 't buitenland moet overko men. Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Idem. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Zangrecital. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagkok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus. muz. 14.00 Gram. 14.35 Voor de vrou wen van het land. 14.45 Ge var. pro gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Het Surinaams bos van natuur tot cultuur, door Drs J. P. Schulz. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Metropole ork. en soliste. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja. met mij. 20.35 Kamerorkest en solist. 21.40 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 22.10 Pianotrio. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Méditation. AV RO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Or gelspel. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.- rubriek. 1. De betekenis van veevoe derkernen. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15" Meded. of gram. 13.20 Promena- de-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Piano a quatre mains. 14.25 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Hobo en piano. 16.00 Zijn justi tie en politie gebaat door de hulp van helderzienden en telepaten?, caus. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nws. 20.05 Caba ret. 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 To neelbeschouwing. 22.15 Muzikale caus. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New. York. 23.16 New York calling. 23.2124.00 Orgel, zang en viool. TELEVISIEPROGRAMMA'S. NTS 20.00 Jo urn. en weeroverz. 20.20 Openbaar kunstbezit, caus. 20.30 Documentaire film. 20.45 Muzi kaal intermezzo. 21.00—22.30 Speel- fim. GOUDEN INIGNE VOOR K.A.B-PLOEG In een bijeenkomst in het Utrecht se jaarbeursgebouw, opgeluisterd door St. Nicolaas, zijn enige KAB- propagandisten, onderscheiden en gevoegd bij het KAB-keurcorps der propagandisten, „de Ploeg" De ploeg staat alleen open voor propagandisten, die in een jaar tijds minstens 25 nieuwe leden hebben aangeworven. Zaterdagmiddag reik te de propaganda-leider Louis Beu- mer het ploeginsigne en de daarbij behorende oorkonde uit aan 95 nieu we leden, onder wie mej. Aufde- kamp uit Schaesberg. Vier leden, die in een jaar meer dan honderd nieuwe KAB-leden hadden aangeworven, namelijk de heren K. Meesters, Breda, H. Berk hout, Vaassen, F. de Vaan, Vlijmen, en A. A. Berrevoets, Rotterdam, ont vingen van de KAB-voorzitter, de heer A. J. Middelhuis een gouden in signe. De ploeg telt thans 125 leden. mer in de motie-Peschar is gevraagd; ten vierde: het alsnog veilig stellen van herverkavelde en nieuwgewon- nen landbouwgronden tegen versnip pering, zowel tengevolge van eigen domsoverdracht als tengevolge van vererving, zoals door minister Vonde ling is aangekondigd; ten vijfde: het voorkomen van maatregelen die een verhoging van het levenspeil van minder draagkrachtigen in de weg zouden staan, zoals bij de jongste al gemene beschouwingen door de frac tie met name inzake het huur- en loonprijsbeleid is voorgestaan; ten zesde: het verwerkelijken van een conjunctuurbeleid en het wettelijk vastleggen van de daartoe noodzake lijke bevoegdheden, zoals voorgesteld in het wetsontwerp tot verlenging van de tijdelijke verhoging van enige directe belastingen, alsmede maatre gelen met betrekking tot de ver vroegde afschrijving en de investe ringsaftrek; ten zevende: een defen siebeleid dat althans na de volgende verkiezingen de mogelijkheid biedt van diensttijdverkorting en uitga- venvermindering. Ter verdere verduidelijking van de politieke situatie, zoals mr Burger zeide, vermeldde hij nog, dat de frac tie overwegende bezwaren heeft te gen een wijziging van de dienst plichtwet, waaruit zou voortvloeien dat dan dienstplichtigen van de land macht naar Nederlands Nieuw-Gui- nea worden uitgezonden. Mr Burger besloot zijn verklaring met de uitspraak, dat het geenszins ondenkbaar is dat men het de PvdA- fractie onmogelijk zou maken langer regeringsverantwoordelijkheid te dra gen. „Amateur-roofoverval' mislukte De 18-jarige Amsterdamse fa brieksarbeider J. T. heeft tezamen met zijn 18-jarige vriend B. B. een ■ppging gedaan een 37-jarig keuken meisje, met wie hij enkele dagen geleden kennis had gemaakt, in haar woning aan de Keizersgracht te be roven. De jongeman was met zijn vriend bij de vrouw op visite gekomen. Ter wijl hij met haar zat te praten gaf B. de vrouw plotseling met een met selaarshamer een klap op haar hoofd. Toen de vrouw, die slechts licht gewond raakte, vroeg „Wat doe je nu?" verdwenen de beide jonge mannen. Later werden zij door de recher che in hun woningen aangehouden. Zij verklaarden, dat het hun bedoe ling was geweest de vrouw bewus teloos te slaan en zich van haar geld meester te maken. Daartoe hadden zij de metselaarshamer die zij later in de gracht hadden gegeooid, mee genomen. Geschrokken door het feit, dat de vrouw na de klap niet bewus teloos raakte waren zij overhaast verdwenen. T. is reeds eerder met de politie in aanraking geweest. B. nog nooit. VOORSCHOTEN Het R.K. Meisjeskoor „De Zonne bloemen", een onderafdeling van het R.K. Vrouwengilde, vierde haar eer ste lustrum. Ter gelegenheid van dit feit had het koortje een operette in gestudeerd. Zaterdagavond had de eerste opvoering plaats in het Bonds- gebouw. De presidente van het R.K. Vrouwengilde, Mevr. Schuurmans, heette de genodigden en de andere belangstellenden hartelijk welkom. Saamhorigheid der leden is eerste programmapunt Begonnen met een luisterrijke plechtige Hoogmis, als hoogtepunt van het feest, gevolgd door een feestelijke, gezellige ochtenddis en besloten met een plechtige herdenking is de viering van het veertigjarig jubileum van de Kath. Middenstandsvereniging in alle opzichten schitterend geslaagd. De belangstelling en het medeleven werd van alle zijden spontaan gegeven. De voorzitter van de Interdiocesane Middenstandsbond, de heer heer F. de Hosson en de directeur van het Hanzebureau, de heer Jan Bakker, waren in de vroege morgen, kwart over achten, in Zoeterwoude gekomen om ook de kerkelijke viering bij te wonen. Bij de feestelijke herdenking waren aanwezig deken P. J. A. Juffermans, geestelijk adviseur, pastoor Adr. P. Emrnen, kapelaan W. Wilmink, burge meester H. J. J. A. Smeets en mevr. Smeets-v. Heel, de voltallige dagelijkse besturen van de L.T.B., K.A.B. en Raad van Overleg. De leden en oud-leden van de jubilerende vereniging en ook de leden van de K.J.M.V. waren bijna allen aanwezig, in de kerk, bij het ontbijt en de herdenking. Het hoogaltaar van de Sint Jans- kerk stond voor de plechtige H. Mis in de luister van een hoogtijdag. De schoonste ornamenten waren uitge steld; op het altaar en ook voor het kunstzinnige vaandel, dat op het priesterkoor geplaatst was, waren fraaie bloemen aangebracht. Deken Juffermans, geassisteerd door kape laan Wilmink en pater Maartense SMC, celebreerde de H. Mis. Het zangkoor zong onder leiding van directeur A. Wesselingh ver dienstelijk de ,,Missa Mathildus" van Hubert Cuypers. Na de H. Mis werd het Jubilate Deo uitgevoerd De feestelijke herdenking. Na het ontbijt en een kort gezel lig samenzijn nam het bestuur, de hoofdbestuurders en de feestcom missie voor in de zaal plaats om ge legenheid tot recipiëren te geven. Om half twaalf, toen alle genodig den hadden plaats genomen, sprak de heer H. J. C. Paardekooper, voor zitter van de feestcommissie de her denkingsrede, die wij hier zeer ver kort opnemen. De viering van het 8e lustrum is op de eerste plaats een reden tot be zinning op de doelstellingen, van de andere kant een terugblik op dat gene wat er bereikt is ten opzichte van deze doelstellingen, en op de derde plaats een vooruitzien op het geen ten aanzien van dat gestelde doel nog te verwezenlijken valt. In de jaren van de oprichting be dreigde opkomst van coöperaties en groot-kapitaal de zelfstandige mid denstand, vroeg noodzakelijk binding van alle beroepen die de zelfstan digheid met elkander gemeen had den een binding, die weer een strui kelblok was om te komen tot een hechte vereniging; men meende el kander niet nodig te hebben. Besef tot belangengemeenschap moest nog groeien. Het gezag van de Kerk gaf hierin duidelijk leiding door de uitspraak, dat op katholieke grondslag niet al leen materiële belangen, doch ook godsdienstig redelijke normen doel moest zijn. Deze doelstelling werd door de onvolprezen promotor kapelaan Nie- kel in augustus 1918 gesteld. Vijftig middenstanders vormden een afde ling. Met volgzaamheid werd alles on dernomen, door simpele mensen, die geen eisen aan het leven stelden, die de wenselijkheid van het katho liek organiseren beter aanvoelden, dan de meer ontwikkelde zakenman nen van onze tijd. En nu mag het waar zijn, dat de katholieken en andersdenkenden ge lukkig, dichter bij elkaar zijn komen te staan, onze doelstelling blijft de zelfde; niet op de eerste plaats om materiële voordelen te bereiken. Wie het zo beziet, begrijpt niet waarom j wij het praedicaat katholiek volgen. Nog zijn er mensen die zeggen: Zij hoopte dat het meisjeskoor voor een genoegelijke avond zou zorgen. Eerst zong het koor het lustrumlied van ,,De Zonnebloemen", een vro lijk, zonnig lied op de melodie van „Met muziek door het leven". Daar na werd opgevoerd de kinderoperette „Goudhaartje en de Troubadour", een spel in 3 bedrijven van Geertruida van Vladeracken. Het is een sprook jesachtig gegeven, dat stof levert voor zang, muziek en dans. Het ge heel was goed gecostumeerd en het was daarom een aangenaam kijk spel. De muzikale leiding had mevr. G. M. S'-eng-Schoonderwoerd en de toneelregie berustte bij de heer C. P. Meegdes. Het was alles goed ver zorgd. De Troubadour had het niet gemakkelijk, maar mej. Corrie Voge laar maakte er een voor zich inne mende figuur van. Het tovervrouwtje werd vertolkt door mej. Nel Schrama en Goudhaartje door mej. Ineke Spiegeler. Leden van de bal letgroep van mevrouw Li Ovmana gaven in het derde bedrijf een aller liefst dansje ten beste. Het spel had een lieflijk en vriendelijk karakter en er kon door de aanwezigen in de zaal genoten worden. Na afloop van het spel vond een grote apotheose plaats van de gehele groep, waarbij nog een stemmingsvol lied werd ge zongen. De presidente van het Vrou wengilde complimenteerde mevr. G. M. Streng-Schoonderwoerd met het bereikte resultaat en als aandenken aan deze avond mocht zij een mooie Kandelabre in ontvangst nemen. De heer G. P. Meedges de regisseur werd dank gebracht in de vorm van een mooie fruitmand en een kistje siga ren, terwijl zijn vrouw een boeket bloemen in ontvangst mocht nemen. De dames Van Gent en De Haas wer den eveneens in de bloemetjes ge zet voor hun aandeel in het welsla gen van de avond. Een luid applaus voor al de actrices van het meisjes koor was te beschouwen als bewijs van dankbaarheid, voor hetgeen ge boden was. Zondagavond werd de uitvoering voor de tweede maal ge geven. Raadsagenda. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bijeenge roepen op dinsdag 25 nov. a.s. om 8 uur en op donderdag 27 nov. a.s. om 8 uur. In behandeling komen o.a. het verlenen van een bijdrage in het „bekroningsfonds" van de door de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur te organiseren tentoonstelling „Winter- flora" 1959; het stichten van eeil fonds voor bijzondere doeleinden ten algemene nutte. Na deze agendapun ten staat or de agenda behandeling (algemene beschouwigen) van de be grotingen van de gemeente en van de gemeentebedrijven voor 't dienst jaar 1959. Na de algemene beschou wingen wordt de vergadering geslo ten. Donderdag daarop komt dan de raad weer bijeen voor de voortzetting van de behandeling van de begrotin gen. NOORDWIJK Kruiswegstatie in de kerk van Ma ria ter Zee. Door een milde gever werd de parochie van Maria ter Zee in staat gesteld, een nieuwe statie te bestellen. Deze is inmiddels klaar ge komen; het is de zesde statie: „Ve ronica droogt het aangezicht van Je zus". WARMOND Retraitevereniging „St. Agnes". In verband met het overlijden van mevrouw M. M. Verwoerd-De Bak ker, worden de leden van de retraite vereniging „St. Agnes" verzocht om op dinsdag, 25 november a.s. des avonds om acht uur aanwezig te zijn in de parochiekerk voor het bidden van het Rozenkransgebed, alsook in de uitvaartmis op woensdagmorgen te tien uur. Marktberichten ROTTERDAM 24 nov. Vee. Aan voer 1971 st. vee: 1261 vette koeien; 710 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 2.90—3.20 2e kw. 2.80—2.90; 3e kw. 2.402.60; vorkens 196 193190. Handel: vette koeien aan voer ruimer, handel kalm, prijzen van vorige week -konden zich met moeite handhaven, prima's boven no teringen; varkens aanvoer als vorige week, handel zeer kalm, prijzen la ger, vooral bij afloop; prima exem plaren boven notetringen. de contributie kan ik zeker wel boe ken van de zaak", die niet inzien, dat de Hanze middel is om te berei ken waartoe wij hier in het leven geplaatst zijn. Onze mensen meenden die doel stelling ernstig en de tijd zou leren, dat wat hier gedaan werd, dioce saan en nationaal ook werkelijkheid was geworden. Fouten zijn gemaakt, maar veel goeds is tot stand geko men na vaak harde strijd. In natio naal verband wees spr. op de tot standkoming van vele wetten; die beschermend en steunend voor de middenstand werken. Spr. noemde ook de ideële in stellingen: Santos, Dr. van Beurden- en Chris Jansen- fonds, waarin zich het doel zo krach tig manifesteert. Spr. gewaagde van de vele herin- neringen, hoogtijdagen in De Hanze i en de stichting van een overkoepe- I lend orgaan, de Raad van Overleg. Met ere willen wij nog vermelden, j zei spr., hoe groot het medeleven was als een middenstandszoon, tot priester gewijd, zijn eerste H. Mis opdroeg en met trots kunnen wij zeggen, dat van de 21 Zoeterwouders in deze eeuw gewijd, er 14 waren uit gezinnen van middenstanders. Er waren activiteiten op gods dienstig gebied, toen er nog een re traitefonds bestond en ieder jaar een groot getal middenstanders op re traite ging. Verheugend is de animo voor de jaarlijkse bedevaart naar Heiloo. Het programmapunt no 1 is saam horigheid onder de leden. Laat heel Zoeterwoude toch zien, dat de mid denstand een hechte organisatie is, waarvan de leden bepaalde belan gen positief gemeen hebben, te we ten: dat zij allen een dienende taak hebben ten opzichte van hen voor wie zij werken en dat zij die taak verrichten in zelfstandigheid d.w.z. in het zelf dragen van alle risico's. Deze rede werd met grote instem ming begroet. Burgemeester Smeets hield daarna een rede waarin erop werd gewezen, dat in deze tijd van hoogconjunctuur de middenstand zich door goede bedrijfsuitvoering en administratie veilig moeten stellen en zich in organisatorisch verband sterk moet maken voor wellicht ko mende slechtere jaren. Na veertig jaar bestaan roemt de burgemeester i de vereniging bloei tot heil van pa- rochie en gemeente. Deken Juffermans wilde via de pers alle katholieke middenstan ders aansporen, zich te organiseren en onderstreepte de wens tot op richten van een retraitefonds. God heeft ook recht op uw vrije tijd, be steedt deze door als goede leden op de werkvergaderingen te komen. De organisatie is het offer van uw vrije tijd waard". Vervolgens spraken de voorzitter van de KAB, de heer J. H. van der Ploeg, de LTB voorzitter, de heer A. A. de Jong en de diocesaanvoorzitter F. C. de Hosson. Onderscheidingen. Op verzoek en voordracht van het pl. bestuur heeft het hoofdbestuur ter gelegenheid van dit feest onder scheidingen toegekend aan de heren C. P. J. Paardekooper Sr. als eerste secretaris van de vereniging en de heer P. C. Paardekooper als mede oprichter en zeer vele jaren verdien sten als penningmeester. Onder applaus hechtte de bonds voorzitter deze leden de zilveren medaille voor veertig jaar activiteit en toewijding op de borst. Op voorstel van de voorzitter werd na deze onderscheidingen de heer Chr. M. van der tMeer (mede-op- richter en oud-bes'tuurslid, tot ere lid benoemd. Na deze huldiging vroeg het bestuurslid de heer L. van der Geest in een overtuigende rede de ouders van jonge middenstanders hun zonen aan te sporen lid te wor den van de KJMV daarbij belang stelling vragende voor de grootste actie van de NKJB. Namens de kath. Raad van Over- j leg sprak de heer Q. H. Onderwater een propagandistisch woord tot de j leden om deel te nemen aan het pro gramma. i De heer C. P. J. Paardekooper dankte mede namens zijn broer voor de onderscheiding en bracht een eer- biedige hulde aan de nagedachtenis aan zijn oude vriend, de heer Joh. Vlasveld, met wie hij zoveel jaren, als zijn voorzitter heeft gewerkt in De Hanze. Ook herdacht spr. de oud voorzitter de overleden heren Van' der Hoeven en Van Bennekom. j Herinneringen oproepende aan de j grote tentoonstelling op het schei- 1 den van de decennia 1920 en 1930, vroeg spr. op dit moment, bij het scheiden van 19591960, weder tot een grote middenstands-show te be sluiten en dit op de eerstvolgende vergaderingen, door veel bezoek, te bevorderen. De heer Jan Bakker hield tenslot te een gloedvolle speech. Er moet ook in Zoeterwoude een studieclub komen. De voorzitter van het bestuur dankte alle sprekers, inzonder de burgemeester. 1 541ste STAATSLOTERIJ 4e klas le lijst HOGE PRIJZEN iSSSS ,4213 ,?8947 1 2000 18541 f 1000 4976 70°C 9452 11959 15499 16162 16987 18636 2 /aA2°J&59<,£497 6575 7280 10036 11355 11900 12305 l25yS 13221! 15866 16059 21499 19056 19252 20429 PRIJZEN VAN ƒ80.— 1091 160 250 361 452 679 2201 468 541 707 744 784 898 8046 175 199 229 242 285 354 369 532 540 H2U1 370 387 429 189 651 687 694 755 793 82!) 846 940 955 12043 065 103 402 507 637 664 674 756 867 875 18018 154 190 207 264 324 361 419 621 636 824 870 14162 492 533 642 684 767 892 900 15041 131 197 734 788 811 960 16051 088 148 231 393 413 599 652 659 603 709 722 736 777 032 954 964 17022 06!) 152 267 294 315 346 880 893 930 995 18000 18114 135 315 343 374 454 484 641 673 722 704 759 8,9 892 97Ï 889 893 ëSë Ui "1 ?j! 'M IS! II? 3Ï! Ill III 441 10039 127 137 102 245 407 455 485 606 646 '0110 173 201 206 509 513 600 639 652 686 708 one SU o*rt 732 77y ,S27 21310 361 383 392 568 570 658 727 960 NIETEN 1052 169 200 202 274 297 321 347 378 405 18013 051 057 089 096 109 174 183 193 1»S 4nc> aio a** aa* a«n aea aon I 2f>, 3g8 42fi 42g 4a,, 46;) 417 499 516 596 5003 010 228 361 380 398 465 593 718 745 753 778 819 886 C099 107 200 231 236 335 431 518 579 610 670 779 921 7163 229 273 277 286 290 325 516 649 786 754 784 806 814 842 951 409 419 435 445 450 464 489 527 540 557 561 590 643 480 693 747 753 768 779 787 799 S35 S47 884 912 924 926 933 2021 029 033 053 063 096 137 167 169 187 205 237 272 295 298 302 388 443 459 499 503 507 701 712' 987 997 SOOS 023 026 041 080 131 132 197 205 255 290 314 317 395 396 407 427 429 471 472 476 505 558 560 643 726 800 859 891 960 975 4000 4059 06S 132 142 217 251 432 440 445 470 486 567 699 737 738 758 768 797 811 824 845 895 932 947 990 5034 136 153 19R 219 232 260 262 263 269 3)8 347 406 419 442 447 482 498 562 592 619 645 721 725 730 786 787 812 840 846 S73 945 952 971 990 6003 019 021 072 084 187 207 265 270 281 286 307 320 346 348 384 393 407 426 427 428 460 475 502 508 566 605 628 644 656 657 689 745 774 786 787 798 932 954 964 977 7013 033 052 094 102 107 108 219 253 263 289 330 333 364 372 3S6 388 409 426 456 517 607 616 623 654 659 686 688 733 750 780 786 799 801 .816 834 856 864 908 931 108 137 13" 161 221 308 60S 684 699 762 768 780 781 797 833 819 902 923 130O3 016 033 043 063 084 112 122 127 17« 255 268 279 284 341 348 388 426 465 TC3 548 598 63(1 673 690 720 757 77S 802 809 825 885 899 948 989 993 14045 079 105 113 135 144 146 150 186 194 223 261 279 28) 307 348 356 366 396 412 464 525 528 570 590 623 635 641 643 656 670 696 697 711 725 740 748 761 768 795 804 878 879 881 15020 044 077 105 109 115 143 169 173 183 192 236 273 276 301 374 441 488 494 498 517 523 542 550 551 574 583 619 635 703 763 784 876 890 891 903 901 946 964 16028 046 076 078 086 104 128 129 216 230 271 303 307 316 333 333 336 340 342 849 356 372 374 378 400 421 509 534 565 594 605 675 70} 729 750 7H.S 700 705 798 819 17076 091 092 093 163 191 193 213 222 241 253 271 294 319 345 352 375 378 382 388 394 417 441 441 467 4C8 494 529 553 619 641 665 719 745 765 791 S00 807 817 842 8.il 872 927 928 938 919 972 I80O5 065 079 117 123 150 157 184 241 278 311 335 366 368 467 524 611 671 723 739 7b 1 768 901 918 921) 926 938 940 946 976 IB0O3 076 096 108 112 150 2JU 224 250 266 310 315 358 374 30fi 431 ar.K ai a ki,n xjw. i.i, 14 ibl 221 308 369 384 410 SU) 315 35K 374 QOR 431 aA 7?a )S? IIS 22? Si!' 5?} SftSSSa 521 521 H» SS Si IIS 7?? TM tS £1 2)2 918 924 925 932 9Ö7 95) 364 9043 064 090 094 168 181 2xn okh 311a 30* i 20«2Z 21' 014 047 087 124 125 153 162 165 ÊU8 SSSSffil f 122 ï3Ï 33 23 SS S» SS f4 10IK» Óu SS *m IS IS?"158 175 180 58» j Hl ff] jjï us? i SS IS St SI 81 Hl lil I "8? 1:12Ü B i] fg ill JiS 92» 927 9fifi 968 19S 512 »:,II »fij 577 7*1 »fi» Wf7 »s» ill lm 831 511 sr" m 910 933 Advertentie Handelsbedrijf vraagt Boekhouder zeltst. kunnende werken Bekendheid met socale wetten noodzakelijk. Brieven mei opgave van dip oma's en ver langd salaris onder nO. 9872 bur. v d blad 31 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger. Gebr. Huisman. Hogewocrd 6668. Eigen financiering. Tel. 31292. helpt, losi taai slijm op, smaakt goed. Flacon f2.— bij elke drogist. Voor uw St Nicolaas- aankopen naar Drogisterij „De Phoenix" A. Kwaad grasvan Nood. Gedipl. apothekers-assistente, Dietsleeg 9. hoek Lange- brug, tel. 24745. Bvoute- rieën, parfumerieën, eau de cologne, etc. Als hier uw advertentie had gestaan, was zij de lezers niet ontgaan 100 gram IIAM 100 gram BOTERHAM WORST 77 ft. 100 gram LUNCHWORST BOTERMALSE BIEFSTUK 250 gr145 HACHéVLEES 300 gram 0.96 500 gram PUUR VLEESGEHAKT met 1 pakje MARGARINE 1.35 Extra magere RUNDERLAPPEN 500 gr. 1.9» Magere RUNDERLAPPEN 500 gr140 SCHOUDERKARBONADE 500 gram 1.78 VOLOP VOOR DE ERWTENSOEP! VARKENSKRABJES, POOTJES, STAARTJES Dit alleen by: Vlees- en Vleeswarenbedrijf KOORDEINDE 37

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3