$LW£LGAT tifojL£UTtt$TAD RIJNSTREEK DE LEIDSE BIOSCOPEN WAKKA Scherp POTLOOD EN GEEST DUINSTREEK ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 D&öf fief- NÓG KAN HET Nog is er kans u vanavond even aan de heer Van Veldhoven, Thor- beckestraat 38 te Leiden, op te geven voor de Sociale zondagmorgen, die de Raad van Maatschappelijk en Cul tureel Overleg te Leiden morgen houdt. De kosten kunnen voldaan worden door overschrijving van 2.50 op gironummer 272010, l.n.v. de heer L. v. Veldhoven. De heer Van Veld hoven is telefonisch te bereiken on der nummer 24223. U kunt zich dus vanavond nog melden. Op de Sociale Zondagmorgen spreekt het Tweede Kamerlid dr. W. J. Schuyt over de taak van de katholiek in het groeiend Europa. Gaarne schrijven wij ook een aanbeveling bij de film, die de paters van Cadier en Keer (L.) maandag avond in het St. Antonius Clubhuis draaien, aanvang acht uur. Men krijgt een documentaire van twee uur te zien over „Lourdes en zijn wonderen", welke Franse film ter vertoning in Nederland door de pa ters is aangekocht. Deze film van Rouqurier wil vooral geen betoog zijn, maar een prachtige illustratie van alles wat in Lourdes geschiedt. Bij de honderdste herdenking van de verschijningen aan Bernadette is dit een prachtige gelegenheid de devotie voor Maria van Lourdes te verdiepen. Kaarten zijn beschikbaar aan het St. Antonius Clubhuis 's avonds voor de aanvang van de voorstelling, waarin ook de fraaie kleuren-geluidsfilm „Afrika ontwaakt" van dr. Regout getoond zal worden. Bijzondere aandacht vragen wij voor de tentoonstelling van de kath. jeugdbeweging T erensingelparochie (Gilde Clubs Patronaat), die van avond opening acht uur en morgen, in het clubhuis aan de Gasstraat 34 LAKENHAL-CONCERT VAN LEIDENAARS Op donderdag 27 november a.s. te 8.15 uur zal in de Grote Pers van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" een concert worden gegeven onder de titel „Een uur Nederlandse Mu ziek", verzorgd door leden van de afdeling Leiden van de Koninklijke Nederlandse Toonkunstenaars Ver eniging. Uitgevoerd worden werken van Hendrik Andriessen, Jacques Beers, Sas Bunge, Jan Masseus, Joop Stokkermans en Henri Zagwijn. De medewerkenden zijn: mevrouw Thea Ekkervan de Pas, Iskar Ari- bo, Bram v. Luyn, Johan v. d. Meer, Joop Stokkermans, Koos Verheul en Henri Welbooren. Leiden, Maarmansteeg 8, Tel. 20685 Advertentie Burgerlijke Stand Geboren: Theodoor Robert, zn v. P. R. Locher en J. Steinz; Wilhelmi- na Maria dr v. D. Stokkel en P. van Schie; Arie zn v. C. Vonk en A. E. van der Voorst; Diana Karin Esme ralda Ingrid dr v. J. B. Krul en P. van Polanen; Isanna Cornelia Mar- garetha dr v. J. W. Luijnenburg en M. J. J. Wijsman; Wilhelmus Hen- drikus zn v. W. H. A. van Veen en C. M. Bartels; Paulus, zn v. C. Padding en G. P. Bogaards; Louise Hermina, dr v. G. Kroesemeijer en A. van Eg- mond; Quirina Gerarda Maria, dr v. S. P. Ammerlaan en C. M. Berg; Jo- landa Maria Hendrika, dr v. J. C. Bink en V. M. D. de Wit; Evert Pe ter zn v. A. Keijzer en E. Frankhui zen; Anna CSatharina dr v. P. Hoo- gei'dijk cn N. Noppe. Overleden: F. P. P. Meijs, 32 jr m.; M. Boer 18 jr dr.; I. Onderwater 89 jr man; P. J. Binnendijk 6 mnd. dr. Gehuwd: N. Maarsen en E. J. van Ulden. Ondertrouwd: A. van Soest en M. van Soeren; P. J. Aleman en R. Blitz; P. van Egmond en H. Steen voord en; J. Ringelberg en W. Giesen; B. Smits en S. M. Kooijman; G. Philippo en M. C. Montagne; G. J. J. Slokker en A. F. Offenberg; H. A. Koole en C. Verhoeven; A. G. Hooijer en A. van Ek; P. J. Scheltema en L. v. Eeghen; B. Fois en J. P. van Kampen; W. F. Oudshoorn en M. C. de Hamer. gehouden wordt. Het is een bijzon dere expositie, die goed uitbeeld het dynamische karakter van de jeugd beweging. De jongelui hebben zich bijvoorbeeld zeer vernuftig getoond op technisch gebied en aardige toe stellen vervaardigd. Men ziet er de resultaten van een geslaagde foto wedstrijd, georganiseerd door het Gilde, verder verbluffende staaltjes van huisvlijt en voorts enige stands, waarin op pakkende wijze voor het jeugdwerk in Herensingelparochie reclame wordt gemaakt. Gelijk met deze tentoonstelling zal ook in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph gepreekt worden over het jeugdwerk. Vandaag is de tentoonstelling van 810 uur open en zondag van 1418 uur. De toegang is gratis. In verband met het 12'/* jarig be staan van de speeltuinvereniging Vogelenwijk werd gisteren in het Patronaatsgebouw te Oegstgeest een jubileum-feestavond gehouden, waarvoor grote belangstelling be stond van de wijkbewoners. Het wel komstwoord werd gesproken door de heer P. A. van Delft, voorzitter der vereniging. Namens de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen fe liciteerde de heer P. Flippo, die er op wees dat „Vogelenwijk" bevoor recht was door de goede inrichting van de speeltuin. Hij riep de leden op tot activiteit ten aanzien van ver- gaderingbezoek en hulp op de speel tuin. Een damescomité bood bij mon de van mevr. M. Aibersloot-Sira een album met foto's aan. Voorts was een stand ingericht voor verkoop van artikelen. „Jong en Jolig" van Sempis Avan- ti verzorgde het amusementsge deelte waaraan medewerkten een mandolineclub, een meisjeskoor en enkele solisten. JUBILEA BIJ GROFSMEDERIJ Vanmorgen werden bij de Grof smederij te Leiden twee jubilea ge vierd: van de heer K. de Tombe, werkzaam op de draaierij, die veer tig jaar aan het bedrijf verbonden is en H. H. Bavelaar, die 25 jaar op de smederij werkt. Vergezeld van hun familieleden werden beide jubilarissen door de directie ontvangen en toegesproken door de directeur ir. M. C. de Jong, die na hun werk geprezen te heb ben een enveloppe met inhoud, een blauw herdenkingsbord en de zilveren onderscheiding van de Maatschappij voor Nijverheid en handel ter hand stelde. Daarna spraken de heren G. Schraa, werkmeester van de draaie rij, A. Aben, namens de onderne mingsraad, G. G. v. d. Waals, be drijfsleider van de kettingfabriek en C. J. de Haas, namens de onderne mingsraad. Er waren geschenken voor beide feestelingen. Gisteravond werd in het nieuwe clubhuis van de speeltuinvereniging Zuiderkwartier aan de Anjelierstraat een bazar geopend, waarvan de ba ten ten goede zullen komen aan de verdere afwerking v. het gebouwtje. Het wordt een modern interieur, naar men ons verzekerde. De verlichting is al aangebracht, maar moet nog wor den betaald; ook voor vloerbedek king en verwarming wordt gezorgd. De belangstelling gisteravond deed de organisatoren de beste resultaten van de bazar verwachten, ondanks de concurrentie van de televisie. Vandaag kan men nog op de bazar terecht van drie uur af tot vanavond elf uur. De tentoongestelde voorwer pen, welke ter verkoop worden aan geboden, zijn alleszins een bezoek aan het clubhuis van Zuiderkwartier waard. Leidse Universiteit Bij beschikking van de minister v. onderwijs, kunsten en wetenschap pen is aan mejuffrouw H. Nieboer, hoofd van de afdelingen middelbare meisjesschool en hogere burgerschool voor meisjes van het Rijnlands Ly ceum, te Wassenaar, opdracht ver leend om van 15 september 1958 tot wederopzeggens in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijks universiteit te Leiden onderwijs te geven in de didactiek en methodiek van het Engels. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen zijn benoemd: aan de rijks universiteit te Leiden: alsnog voor het tijdvak van 16 augustus 1958 tot en met 15 augustus 1959 tot weten schappelijk hoofdambtenaar A bij de Sterrenwacht prof. dr. G. B. van Albada; voor het tijdvak van 1 de cember 1958 tot en met 30 november 1959 tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar voor de radiologie H. Verhoef, arts, thans hoofdassistent; voor het tijdvak van 1 oktober 1958 -tot en met 30 september 1959 tot weten schappelijk hoofdambtenaar voor de keel-, neus- en oorheelkunde dr. H. Varekamp; voor het tijdvak van 1 september 1958 tot en met 31 augus tus 1959 tot wetenschappelijk ambte naar 1ste klasse voor de micrbiolo- gie J. Versteeg, arts. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen: met ingang van 1 december 1958 tot wetenschappelijk ambtenaar lste klasse in vaste dienst voor de histologie W. G. Braams, thans we tenschappelijk ambtenaar lste klasse aan de rijksuniversiteit te Leiden. PLAQUETTE VOOR INVOERRECHTEN EN ACCIJNZEN Onder grote belangstelling werden donderdagavond „In de Vergulden Turk" de financiën-vaardigheids- diploma's uitgereikt voor sportieve prestaties. Onder de genodigden bevond zich de directeur van 's Rijksbelastingen uit Utrecht, de Teer ,adie Ook vele hoofden van dienst waren aanwezig. De avond werd geopend door de voorzitter van de personeelsvereni ging, de heer W. v. Lochem. De personeelsconsulent, 'de heer Hut, sprak enkele woerden over het Finva-werk, daarna reikte de heer Cadée de diploma's uit, de voorzitter van de federatie, de heer Schoorl spelde de daarbij behorende insignes op. De wisselplaque.te werd voor de derde achtereenvolgende maal ge wonnen door de Insp-.tie Invoer- rephten en Accijnzen, die deze nu definitief in bezit heeft. De namen der geslaagden luiden: j mej. C. v. d. Ende, mej. A. Breedijk, mej. C. Diersman, mej. A. Dubbel dam, W. Brussee, P G. Redegeld A. D. van Duyn, C. M. F. Pleyte, J. M. C. Masurel, J. v. d. Lelie Sr., K. Her- kemey, J. A. Zwarts, J. Castel, J. j Miedema, Th. W. M. de Grijs, J. de Graaff, L. Scholte ter Horst, L. de Jong, D. Kikkert, D. Roelandse, W. v. Dorp, A. Keyzer, H. Westra en H. A. den Besten. Leidse agenda ZATERDAG, 22 NOVEMBER Ned. Kath. Grafische Bond. viering 50-jarig bestaan. Receptie St. Anto- niusclubhuis, 3.305 uu*- nam. Leidse Jeugdactie. Optreden van het Scapino-ballet. Stadsgehoorzaal, I half drie nam. Speeltuinver. „Zuiderkwartier" Ba zar in clubhuis Anjelierstraat, 1523 uur nam. ZONDAG, 23 NOVEMBER. Ned. Kath. Grafische Bond. Vie ring 50-jarig jubileum. Na Hoogmis (8.45 u.) in de kapel Bonaventura- lyceum, Mariënpoelstraat. feestelijk ontbijt in aula. Cabaretavond in Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Raad v. Maatsch. en Cultureel Overleg. Sociale Zondagmorgen. Na H. Mis in kapel Zrs Carmelltessen (Hazewindsteeg) 9 uur) spreekt te 11 uur in het St. Antoniusclubhuis dr W. J. Schuyt over „De taak van de katholiek in het groeiend Europa". R.K. Instuif Herensingel. Dansen met muziek van „The Lucky Stars". Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. MAANDAG, 24 NOVEMBER. Gemeenteraad. Vergadering. Raad zaal Stadhuis, 2 uur nam. Filmavond. Paters van de Afrikaan se Missiën. „Lourdes en zijn wonde ren" en „Afrika Ontwaakt", St. An toniusclubhuis, 8 uur nam. Jo-KVP. Algemene ledenvergade ring, Central (Breestraat), 8 u. nam. LKK „Voor Allen" Zangrecital Louis Marshall, Stadsgehoorzaal, 8 u. nam. Leidse Amateurfotografen. Jaar vergadering, De Doelen, 8 uur nam. K O-cursus over „De Islaam", door prof. dr G. W. J. Drewes, Ra penburg 61, 8 uur nam. Abonementsvoorstelling. „De Hu morist" Haagse Comedie, Leidse Schouwburg, 8 uur nam. DINSDAG, 25 NOVEMBER. Dienst Welzijnszorg Landmacht. Het Amsteltoneel met blijspel ,,'n Vreemd Meisje", Cantine Doelenka zerne, 8 uur nam. Oudheidkundige Lezingen dr J. H. C. Kren over „Griekse plastische va zen" Rijksmuseum v. Oudheden, 8 u. nam. K O-filmstudiekring „Calabuig", Filmzaal Universiteit, Rapenburg, 8 uur nam. Abonnementsvoorstelling „De Hu morist" Haagse Comedie, Leidse Schouwburg, 8 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313; Apotheek Haven Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de 2e Gortestraat, voorzover ge legen tussen de Kraaierstraat en de Rijnstraat, alsmede de Oranjegracht westzijde, voorzover vlegen tussen de Oostierkerkstraat en de Zuidsingel, met ingang van 24 november 1958 voor de duur der bestratings werk en aldaar zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, in beide richtingen. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat het vaarwater de Zoeterwoudse Singel, voorzover gelegen tusen de Jan van Houtbrug en de Koepoorts- brug, van 24 novomber tot en met l december 1958 is afgesloten voor al le scheepvaartverkeer. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 22 November 1858. Legden Door den gemeente raad is de begroting van ont vangsten en uitgaven dezer ge meente voor 1859 aangenomen. De ontvangsten zijn geraamd op 330.167,54, de uitgaven op f 329,614,50; gevende dus een voordeelig slot van f 553,04. WIJNHANDEL KRAAIERSTRAAT 30 TELEF. 21180 (Advertentie). Oplossing No. 515. Horizontaal; 1. gissing, 6. ges, 7. log, 9. L.K., 10. kap, 12. me, 13. salon, 15. Saar, 16. Lena, 17. melis, 19. on, 21. las, 22. Rg, 23. wen, 25. mud. 26. gunstig. Verticaal: 1. gek, 2. is, 3. stal, 4. nl, 5. gom, 6. Glasgow, 8. gewaagd, 10. Karei, 11. polis, 13. Sam, 14. nes, 18. lans, 20. neg, 22. rug, 24. nu, 25. mi. Casino Het scenario mag nog zo goed zijn, een regisseur „maakt" de film, daarvan krijgt men deze week weer een voorbeeld in de film „Oli ver Twist". Evenzeer levert deze film het bewijs, dat zelfs goede spe lers, waartoe men Alec Guiness zon der de minste twijfel mag rekenen, een ondergeschikte functie vervul len in het geheel. Men kent het ver haal van Dickens: Oliver Twist is een jongen, die onder bijzondere omstandigheden geboren gaat zwerven, als zijn pleegouders hem het leven zuur maken. Hij valt in handen van een bende van jeugdige struikrovers en zakkenrollers. Bij een van de acties worden zijn ka meraadjes betrapt. Hij vlucht met hen, wordt in de steek gelaten en valt in handen van het volk. Een oude heer is begaan met zijn lot en neemt hem op. Oliver is een eerlijke, dappere en aanhankelijke jongen. De leider van de bende, Fagin (Alec Guiness) is bang dat hij verraden zal worden en bovendien aast hij op de erfenis, die hij meent te kunnen krijgen, tegen vertoning van een me daillon, dit zijn compagnon bezit. De jongen wordt gekidnapt en dan zet de oude heer, die zijn grootvader blijkt te zijn, een speurtocht in, die aan het slot van een spannende jacht, eindigt in het oprollen van de bende en de arrestatie van de leider. Het is een by uitstek romantisch verhaal, dat een juiste romantische verfilming kreeg. Toegang 18 jaar. Lido. De film van Jaques Tati met de titel „Mon Oncle" is enig in haar soort. Dat zou alleen reeds daar om zijn, omdat Tati het verhaal voor deze film schreef, haar regisseerde en zelf de hoofdrol speelt. „Mon Oncle" is ook nog om andere reden een bij zondere film, omdat men hier kennis maakt met de parvenu's uit de he dendaagse tijd, waar de huisvrouw de ideale huisvrouw is in het ideale huis. In het huis werkt voortdurend een of ander elektrisch apparaat. Men hoort voortdurend malen, zui gen, stoffen, schonmaken, ventileren, koken, kloppen en vegen. Vóórdat de huisvrouw op het druksignaal voor de tuinpoort drukt, zet ze eerst de waterfontein in werking, om indruk te maken op de komende bezoeker of bezoekster. Geheel in tegenstelling daarmee is haar zoontje Gérard, die in zijn oom Huldt, een broer van zijn moeder, een hulp vindt om al dat iedalisme en mechanisme te ontlopen of te niet te doen. Tati zegt er zelf van: „Denk niet, dat ik tegen de grote glazen ramen ben, die op het gazon uitzien. Oh, nee! Maar ik heb ontdekt, dat men in veel wat nieuw werd gebouwd, iets van de vriendelijkheid en van het hart van de dingen heeft weggela ten. Ik heb niets tegen nieuwe flatge bouwen. Flatgebouwen zijn nodig. Ik heb er iets tegen, dat men „kazernes" bouwt. Ik houd er niet van om inge kwartierd te worden, ik houd niet van mechanisatie. Ik heb partij ge trokken voor de gezellige buurt, voor het pleintje, tégen de wegen, de auto strada, de vliegvelden, die hele ge lijkgeschakelde organisatie van het moderne leven. Ik geloof niet, dat wiskundige lij nen de mensen vriendelijk maken. Een gedeelte vande film werd in een „moderne" fabrieksstad opgeno men en toen wij tijdens de opnamen een touwtje nodig hadden, wilde nie mand het ons lenen. Maar in de oude buurt hadden de bewoners na twee dagen draaien een kamertje voor het schminken van de mensen voor ons ingericht. Toen ik in die oude buurt filmde, deed ik dat met respect, met het respect, dat ik heb voor datgene, waar ik veel van houd." Hiermee is deze bijzondere film ten duidelijkst getekend. Luxor. „Wie is de moordenaar?" vraagt men zich af bij het zien van de Franse film, die deze week in Luxor draait. Op zeer slinkse wijze zijn vijf vrienden in het bezit geko men van een tasje met juwelen. Nog slinkser is de wijze, waarop zij zich voor de Justitie verbergen. Zij laten zich n.l. arresteren voor een kleiner vergrijp dan een roofoverval, worden tot één jaar veroordeeld en wachten in gevangenschap rustig op de tijd, dat zij de buit veilig ver borgen kunnen verdelen. Maar dat loopt anders af. Eén voor één sterven de vrienden in de gevangenis onder verdachte omstandigheden. Er is een moorde naar onder hen, die de buit voor zich alleen wil hebben. Het verhaal is suggestief verteld, maar de filmmakers zijn niet vrij gebleven van overdrijving en van het overmatig gebruik van schokken de scènes. De intrige is ook vrij on overzichtelijk. K.F.r.-keuring: acht tien jaar. ^ex „Destry" is een mannetjes putter uit het Wilde Westen van Amerika. Het blijkt, dat hij geweldig met pistolen kan manoeuvreren, zo als dat in het WW. gebruikelijk is, maar hij weigert juist te schieten. Hij is adjunct-sheriff en meent niet ten onrechte overigens dat een sheriff het ^cht moet hand haven zonder kogels. Dat is daar niet bepaald de gewoonte en men ver wacht dan ook, dat het Tom Destry niet gelukken zal. Hoe hij dat toch klaar speelt in een totaal verlopen gemeenschap van boeven, is de in houd van deze spannende film. Toe gang 18 jaar. Trianon „Stella's sleutel" is een oorlogsfilm, één van de vole. Toch neemt dit verhaal wel een bijzonde re plaats in en steekt het met kop en schouders boven vele andere uit. Het is een zeemanshistorie over dc strijd van de z.g. Rode Kruis-dicr.st voor de koopvaardij in oorlogstijd. Deze „wrakkendienst" snelde getor- peerde koopvaarders te hulp om schip en lading en manschappen naar een veilige haven te slepen. Het was een gevaarlijk werk, want slecht be wapend als zij v aren, konden zij zich nauwelijks verweren tegen eventuele duikboten of jachtvlieg tuigen. En in de thuishaven hadden enige van die sleepbootkapiteins een flatje, waar zij woonden met Stella, een Zwitsers-Italiaans meisje. De eerste sneuvelde; hij had zijn sleutel gegeven aan no 2, die ook sneuvelde, gevolgd door de derde bezitter van de huissleutel. De vierde is kapitein David Ross, die eveneens een be hoorlijke kans maakte om de weg van zijn voorgangers te gaan; de vijf de man dacht al het flatje te kunnen gaan betrekken. Maar hij ontspringt op het nippertje de dans. Stella is evenwel vertrokken, want zij reali seert zich, dat zij blijkbaar de fatale vrouw is, die noodlottig is voor het leven der flatbewoners. Het impo sante van de film is vooral te vinden in de taferelen op zee, die fraai en uggestief zijn weergegeven. Toe gang 18 jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN L.T.J. EN L.T.M. Tijdens de gezamelijke districts-vergadering van de L.T.M. en de L.T.J. van de districten Gouda-Rijnstreek, die on der leiding stond van de heer C. Ver haar te Nieuwkoop, heeft pater Hen zen uit Haarlem een warm pleidooi gevoerd onder de kath land- en tuin- bouwende jongens en meisjes, voor het welslagen van dc bekende Afri- ka-alarmactie ten bate van de bouw van een landbouwschool en andere behoeften in Tanganjyka. De jongelui hebben spontaan be sloten donderdag 27 november a.s., aanvangende 11 uur aes voormiddags tot 5 uur des namiddags in het pa viljoen „Avifauna" te Alphen aan den Rijn een Sint Nikolaasbal te or ganiseren, waarvan de baten zullen worden afgedragen voor de bedoelde actie. Beider besturen doen dan ook een dringend beroep op allen om aan het bal deel te nemen. De heer J. van Vliet te Bodegra ven bracht jaarverslag van het dis trict Gouda-Rijnland van de L.T.J. uit. De heer G. Verhoef uit Woerden, moest in zijn financieel jaarverslag een klein nadelig saldo nelden. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen op de heer Jos Vergeer uit Alphen a. den Rijn na, die hiervoor had be dankt. In zijn plaats is gekozen de heer C. Streng uit Woerden. Tot voor zitter is herkozen de heer C. Verhaar te Nieuwkoop. Deze sprak hartelijke afscheidswoorden tot de heer Jos Vergeer. Wat de L.T.M. betreft, die onder leiding v. haar voorzitster mej Annie Bakker uit Bodegraven bijeen was in een afzonderlijke vergadering ter behandeling van een huishoudelijke agenda, trad eveneens het voltallig bestuur af, dat een voorlopig karak ter droeg: Thans is een voltallig defi nitief bestuur gekozen met mej. Bak ker als voorzitster. De aalmoezeniers van de parochies Bodegr en en Reeuwijk woonden de gezamelijke bijeenkomst bij. BODEGRAVEN Autobotsing. Op de Noordzijde ter hoogte van het Rode Dorp vond een autobotsing plaats, die, gelet op de ravage die er door ontstond, voor de bestuurder van de hierbij betrok ken luxe auto wondergoed is afgelo pen. Door de fa. V., handel in veevoe der, alhier, zou een vracht pulp ge bracht worden bij veehouder Bakker aan de Noordzijde. De zwaarbeladen wagen had men al op diens erf gere den, maar men moest nog maatrege len treffende aanhangers var verlich ting te voorzien. Op -t moment na derde een luxe wagen uit' Woerden bestuurd door de heer B. De bijrij der van de pulpauto trachtte nog de naderende wagen te waarschuwen, maar dit mocht niet baten. In volle vaart reed de luxe auto tegen de aan hanger op en werd aan de zijkant to taal opengescheurd. De heer B. be kwam slechts enkele schaafwonden Meisje aangereden. Vrijdagmid dag om circa 4 uur speelde het 8- jarig dochtertje van de veehouder J. K. aan de Noordzijde op de weg, toen zij geschept werd door een naderende auto. Het kind werd tegen het wegdek gesmakt en bekwam een gezwollen kaak cn gezwollen been en nog en kele kleinere letsels. Het kind werd naar huis gebracht, waar Dr. Bol spoe dig aanwezig was om voorlopige rust voor te schrijven. Esto. Zondag .s. zal het eerste elftal van Esto naar Boskoop trekken om GDS te bekampen. De inzet is de bovenste plaats. Het is te vrezen dat de witgelen met enkele invallers zul len aantreden, maar daar staat tegen over dat de Boskopers nog geen over winningen behaalden op de Bodegra vers. Mej. N. Versloot alhier slaagde te Den Haag voor het vakdiploma Be- roepsgoederenvervoer. LANGERAAR Verkennerij en St. Nicolaas De St. Bavo-groep der verkennerij heeft weer plannen voor de komst van St. Nicolaas. Evenals verleden jaar wil de goede Sint weer verschillende gezinnen bezoeken. Wat dit betekent weten de kinderen die hij toen be zocht nog wel. Als er gezinnen zijn die er op gesteld zijn, dat de grijze bisschop een bezoek komt brengen dan kunnen deze zich voor 29 no vember nog in verbinding stellen met de leiders der verkennersbe weging. OUDE-WETERING St. Theodulphus bracht ..Polly Perkins" In hotel „Het Wapen van Alkemade" gaf de R.K. Toneel vereniging St. Theodulphus haar eerste najaarsuitvoering. Opgevoerd werd een spel van list en liefde in drie bedrijven „Polly Perkins" een stuk vrij naar Douglas Murray door Gerard Nielen. Wellicht brak de te Oude Wetering zeer populaire ver eniging met de traditie, om in het najaar een ernstig stuk te brengen: Polly Perkins was een blijspel. Wij geloven echter niet, dat deze afwij kende keuze door het publiek werd betreurd. Integendeel, iedereen bleek zeer met het stuk te zijn in genomen en de vereniging kan dan ook terugzien op een zeer geslaagde avond. Het is een allergenoegelijkst stuk dat echter alleen succes kan hebben wanneer het op vlotte wijze wordt vertolkt. Dat bleek echter aan de spelers en de regisseur, de heer P. H. v. d. Bosch, wel toevertrouwd. Gedurende enkele genotvolle uren wisten zij het publiek in hoge mate te boeien en werden ogenblikken van spanningsvolle stilte afgewis seld door een bevrijdende schater lach. Door de adspirantleden van de vereniging werd vooraf opgevoerd „Enverlop met inhoud", 'n blijspel in één bedrijf door ld. v. d. Ploeg. Uit deze opvoering bleek, dat „St. Theo dulphus" zich nog weinig zorgen behoeft te maken over toekomstige spelers. Onder de adspiranten schui len verschillende veelbelovende krachten, die, als ze eenmaal wat meer vertrouwd zullen zijn met de planken, belangrijke rollen zullen kunnen vertolken. Na afloop zorgden W. van Driel en C. de Bruyn dat het „gezellig samenzijn" ook werkelijk gezellig werd, zodat ook dit deel van de avond uitstekend slaagde. NOORDWIJK Gisteravond hield de Noordwijkse IJsclub in café „Flora" haar 66e jaarvergadering. Uit het aantal jaren dat deze vereniging telt is wel af te leiden, dat de ijssport in vroeger ja ren te Noordwij k in hoog aanzien stond en het was verheugend, op deze bijeenkomst te kunnen beluiste ren dat de vereniging nog een jeug dige activiteit weet te ontplooien. Het volijverige bestuur, met aan het hoofd de heer H. P. M. v. d. Voort, heeft zich dit jaar tot taak gesteld koste wat kost, bij vriezend weer een ijsbaan op het Kogoterrein open te stellen, die aan de hoogste eisen zal voldoen. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat in de afge lopen winter slechts een zeer korte periode de Kogobaan voor de schaatssport in gebruik is geweest, waardoor toch het evengewicht in de de kasmiddelen kon worden behou den. Het financieel verslag gaf aan een exploitatie van 528,28. met als nadelig saldo 6.46. Boeken en be scheiden waren in goede orde be vonden en onder dank werd het fi nancieel beleid van de penningmees ter goedgekeurd. Besloten werd een inventarislijst samen te stellen van alle aanwezige materialen te boeken en vast te stellen waar ze opgesla gen zijn, zodat de commissaris van materiaal het nodige toezicht kan houden. In de nieuwe kascommissie zullen zitting hebben de heren F. Bierman en J. v. Schooten. De con tributie werd evenals voorgaande jaren vastgesteld op 1,50 per jaar, jeugdleden tot 15 jaar 1,—. Het hoofdpunt van de agenda was wel, de kunstbaan op de Kogo". Door het bestuur waren reeds maatrege len getroffen voor het egaliseren van dit terrein, zodat het per 1 dec. a.s. opgeleverd kan worden, om bij de eerste beste vorstperiode binnen een halve dag als kunstijsbaan in ge bruik worden genomen, die aan de hoogste eisen zal voldoen en die te vens ook geschikt.zal zijn voor wed strijddoeleinden. Deze gehele opzet kon de goed keuring van de leden wegdragen. Er zal nog een nieuwe afzetting moeten komen. Verschillende leden gaven zich op, deze op zaterdag, 29 nov. a.s. te doen aanbrengen Te vens zullen nieuwe spuitslancen worden aangeschaft. Om .een en an der te financiëren, zal een renteloze lening van 500,worden uitge schreven onder de leden, waarvan staande de vergadering reeds een groot deel werd geplaatst. Het zit tende bestuur werd hierna met al gemene stemmen herkozen. Het be staat uit de heren H. P. M. v. d. Voort, P. v. Dam, S. Waal, C. v. d. Berg, A. Bierman, J. Schumacker en Alt Ruigrok. In de rondvraag wer den door de aanweziger enkele sug gesties aan de hand gedaan over de kunstbaan, materiaal en andere technische kwesties. Bidstond „St. Barbara" Morgen zondag 23 nov. om half drie, zal de bidstond op het r.k. kerkhof aan de Gooweg voor de overledenen van de parochie worden gehouden.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2