KLIEKJES ..Photoflux' Het driedelig pakje ZATERDAG 22 NOVEMBER 1958 DE I.EIDSE COURANT PAGINA 10 Koningin nam plaais in de collegebanken H. M. de Koningin en Z. K. H. prins Bernhard hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de Technische Hoge school te Delft. Foto: H. M. woont het laatste ge deelte bij van een college toegepaste mechanica. HOEDJE UIT LONDEN van KIEKJES Uit Engeland stamt dit aardige tulband-vormige hoedje, dat is voorzien van een grote voile met wijde mazen. De hoed bestaat nit spiraalvormig gekrulde groene me- lusine en zwart fluweel. Zakenman brandmerkte firma als wanbetaler Fl. 1000 boete De rechtbank te Almelo heeft de! zakenman G. W. L. te Almelo in ci- viel geding veroordeeld tot 1000 j schadeloosstelling wegens het on- rechtmatig opnemen van de naam van de firma J. W. van de B. te Ha- mersveld bij Amersfoort in zijn lijst van niet-kredietwaardige personen. Voorts moet hij binnen twee weken een herroeping van dit bericht plaat sen op straffe van betaling van 100 per dag, wanneer dit - wordt nagela- ten. L. zenidt al enkele jaren een lijst j van niet kredietwaardige personen aan abonnees. Op deze lijst werd ook de firma Van de B., handel in vee voeder enz., geplaatst. Aanleiding daartoe was het feit, dat een bedien de van deze firma zonder toestem ming een bromfiets had laten repa reren. De rekening ten bedrage van 48,werd naar de firma Van de B. gezonden, die echter niet wilde be- Ook u maakt zulke leuke foto's met PHILIPS talen, omdat deze bediende de repa-1 dering ontkende en voerde boven- raties noodzakelijk had gemaakt, dien aan, dat zijn lijst strikt persoon- Prompt kwam de firma op de lijst lijk was, doch de rechtbank achtte van L. als wanbetaler. I hiermee de naam van de eiser niet De firma nam ddt niet en dagvaar-1 gerehabiliteerd. L. kreeg, behalve de de L. iin kort geding. L. vermeldde schadeloosstelling ook de kosten van later weliswaar, dat de firma de vor-1 het geding te betalen, zijnde 354,35. Het is mevrouw J. VooijsLigt- voet, Spieghelstraat 38 te Leiden, die deze week met haar inzending het lot 1 |j} uit de Kliekjesloterij won. Zij krijgt de vijf gulden, die wij vorige week in het vooruitzicht stel den. DE SCHOTEL VAN DEZE WEEK. Er mag dan niet veel eensgezind heid heersen op de wereld: over één ding is men het eens. U kunt dat vra gen in Sevilla of bij een barbier in de buurt. U zal ten antwoord krijgen, dat 9) en 3) hoofdzaak blijven. Ook in een ander opzicht is men het wel eens: 4) kan geen kwaad doen. Voor al niet in Amsterdam. Maar daar kan ook 6) een potje breken. 7) deed het ook goed, de vorige week maar 8) gaat het eerst het volgend jaar doen en men weet nog niet of het in een keer goed zal gaan. De tijd van Sin terklaas is vol van verrassingen. 1) is daarvan een voorbeeld, al had deze surprise niets met de goedheid van de Heiligman te maken. Tot slot nog twee tips voor uw verlanglijst: is 2) niet iets voor u, mevrouw? Of anders 5) nevengaand klokje? WAT U DOEN MOET. We overhandigen u de spijskaart weer achteraf: 1) Wapenoogst in Beiroet, dins dag 11 november. 2) Gaat de hoelahoepel alweer op hoepelen?, idem. 3 Per luchtbrug naar de Nacht wacht, donderdag, 6 november. 4) Donald Campbell snelste man op het water, woensdag 12 november. 5) KLM hielp een vraag oplos sen, woensdag 12 november. 6) Kristallen kruis voor sir Win ston, zaterdag 8% november. 7) De Poolse' vierling houdt van het leven, zaterdag 15 november en Witte de With te R'dam herdacht, maandag 10 november. Kunt u deze fotofragmenten thuis brengen? Moeilijk is dat niet, want u kunt er de krant bij-nemen als u die ten minste bewaard heeft. De omschrij ving, van de foto waaruit u een kliek je meent te herkennen daarvoor leent zich een eventuele fotokop bij uitnemendheid moet u wel verge- zeld doer gaan. van een datum, waar- op de betreffende foto in de krant I heeft gestaan. Als u uw oplossing onder het motto „Fotokliekje" voor donderdag a.s. inzendt aan de redac- j tie van De Leidse Courant, maakt u een goede kans, een prijs te winnen De resultaten volgen niet onmid dellijk. Maar wanneer men dit ste vige „ommetje" enkele weken trouw heeft gemaakt, volgt meestal de be loning: er wordt 's nachts geslapen' Veel mensen "aken zo aan hun avondwandeling en aan him hond verknocht, dat zij deze uitgang niet meer willen missen, hetgeen hun gezondheid alleen maar ten goede kan komen. Alles potdicht. En wat doet u met uw slaapka merramen? Die moeten 's nachts wijd open staan. Het is werkelijk ontstellend hoeveel mensen 's nachts alles potdicht houden. Sommige slapelozen blijken er zelfs nog verwarmde slaapvertrek ken op na te houden. Kortom: lieden die slecht slapen moeten 's nachts Het driedelig pakje op onze illustratie heeft bovendien nog iets aantrekkelijks en wel de kleuren. Dit is geheel ver vaardigd van witte wol, terwijl jasje evenals de mouwen en de kraag en on derkant van de jumper zijn afgezet met een rand in twee kleuren te weten de buitenste rand donkergroen en de bin nenste lichtgroen. Dit geeft een buiten gewoon aardig effect. Dergelijke driedelige pakjes zijn in jer sey in de modemagazijnen kant en klaar te krijgen, doch liefhebsters kunnen ze ook zelf breien, al zouden wij haar dan willen aanraden een minder kwetsbare kleur, b.v. beige, te kiezen. Het hier ge toonde model zagen wij op een show van de Scheepjeswolfabrieken. Met omstreeks 1500 gram wol vervaardigt u een leuk driedelig pakje, een aanwinst voor onze garderobe en een heerlijk kledingstuk in de winter. (Nadruk verboden). daar door het stampen te veel van het C-vitaminegehalte verloren zal gaan. Beter is het om af en toe eens een stoofschotel op tafel te brengen. De ze bestaat uit fijngesneden groente en dobbelsteentjes aardappelen, wel ke evenals bij stamppot ook in één pan worden gaar gemaakt. Ze wor den daarna echter niet gestampt; het aanhangende vocht wordt slechts met iets aardappelmeel of maizena gebonden. Om de schotel „compleet" te maken worden er stukjes vlees vis, ei, kaas of ook dikwijls peul vruchten aan toegevoegd. In dit weekmenu vindt U een stoofpot met kaas. Kaas mag nooit meekoken en wordt dus pas tot slot, wanneer de pan reeds van het vuur is genomen, door het gerecht heen geroerd, dit dus in tegenstelling tot vlees, vis, enz., welke tezamen met de groente en aardappelen moeten worden ge maakt. ZONDAG: vermicellisoep; schotel witlof met ham en kaas, aardap pelen; fruitsla met slagroom. MAANDAG: hamhoorntjes, sla, ge bakken aardappelen; wentelteef jes. DINSDAG: gehakt, spruitjes, aard appelen Amerikaanse appelen. WOENSDAG: stoofpot kool met kaas en tomaten; beschuit met bessensap. DONDERDAG: gebakken lever, ap pelmoes, rouw gebakken aardap pelen; warme griesmeelpudding. (Witte bonen in de week zetten). VRIJDAG: hard gekookte eieren, witte bonen, tomatensaus, rijst; gebakken benaan. ZATERDAG: Spaanse hutspot; fruit, fruit. Aanwijzingen voor mensen die hele nachten wakker liggen. U hoort de klok één uur slaan u hoort de klok twee uur slaan U ligt hierover te denken, u ligt daarover te denken en zo loopt het •dan al weer tegen drieën. Mensen, die niet aan slapeloosheid lijden, kunnen zich niet voorstel len wat een ellendige kwaal dat Is. Iedere dag opnieuw loopt de „pa tiënt" jammerlijk ongerust rond. U hebt tegen dat als-maar-niet- kunnen-slapen al van alles gepro beerd? En zonder enig resultaat? Heeft u dan al eens de proef ge nomen met de veelgeprezen avond wandeling? Voor slapeloze mensen is het van belang dat zij 's avonds lichamelijk vermoeid zijn. Voldoende lichaams beweging overdag is daarvoor een eerste vereiste. Daarenboven moet men zich des avonds niet meer met dingen be zighouden die veel denkarbeid ver gen. Deze beide dingen zijn in de tegen slapeloosheid aanbevolen avondwandeling zeer handig gecom bineerd. Een hond kopen? Wandelen is werkelijk een uitste kend middel om de plaag van het niet kunnen slapen te bestrijden. Vrijwel iedereen kan dit doen, want de meesten onzer hebben in de avonduren de tijd aan zichzelf. Vanze"sprekend moet er dan ook flink worden gelopen en men moet z'n 'ijd niet gaan verdoen met het bekijken van de etalage's in de hoofdstraat, want dat is niet wat wij hier met wanderen bedoelen. Men moet er bovendien elke avond op uit trekken en niet zo eens të hooi of te gras. Het beste is, zich een hond aan te schaffen, dat is een trouwe metgezel, die altijd graag meegaat. Met een hond komt men er min der spoedig toe de avondwandeling over te slaan, want onze goede vier voeters waarschuwen wel als het weer tijd is om uitgelaten te wor den. 's Avonds nog een eindje om EN U SLAAPT ALS EEN ROOS frisse lucht in hun slaapkamer heb ben. Er zijn nog andere dingen die voor het slapen weinig bevorder lijk zijn. Zo moeten slechte slapers 's nachts geen koffie meer drinken. Zoals bekend wordt men daar klaar wakker van. Trouwens, alle vocht- gebruik kan in de avonduren beter tot een minimum worden beperkt. Anders worden 's nachts de nieren maar aan het werk gezet, met dc bekende gevolgen van dien. Ook slaapt m:n meestal niet goed op een volle maag. Zoete of harti ge hapjes voor het naar bed gaan kunnen beter niet worden genuttigd. Voorts heeft iemand, die niet goed slaapt, een bed voor zich alleen no dig. En begint u niet op eigen ge legenheid met het gebruik van slaapmiddelen! Maar al te gemakke lijk treedt verslaving daaraan op en dan hebt u er nog een kwaal bij. Dr. H. W. Scalongne. UIT DE KEUKEN GEKLAPT MENU VAN DE WEEK Nu de stamppottijd weer is aan gebroken willen wij U er nog eens op wijzen liever niet meer dan een maal per week stamppot te gev n Recept: Amerikaanse appelen 4 Grote appelen, suiker, kaneel, boter. Caramelsaus: 6 dl. melk, 125 gr. suiker, 20 gr. maizena. De appelen schillen en boren, in een vuurvast schoteltje zetten; de holten opvullen met een mengsel van suiker en kaneel en er dan een klontje boter bovenop leggen. Een bodempje water in het schoteltje doen en de appelen ir de oven gaar maken. De appelen voor het opdoen overgieten met een (koude of war me) caramelsaus. Recept: Spaanse hutspot 200 Gr. witte bonen, 1 kg. aard appelen, 250 gr. wortelen, 1 groen kooltje, 2 uien, 4 dl. melk, 60 gr. boter, zout. De geweekte witte bonen met wat zout en met zoveel water dat ze onderstaan, gaarkoken en daarna uit het water scheppen. (Niet nodig wanneer er een rest gave bonen van de vorige dag over is). De stuk jes gesneden aardappelen, uien, wor telen en kool in het bonennat gaar koken. De melk, de boter en de bonen er aan toevoegen, het geheel goed dooreen scheppen en het vocht met wat aardappelmeel binden. Een driedelig pakje is een ware aanwinst voor onze garderobe, want deze pakjes bieden vele mogelijkheden. We kunnen het pakje compleet dragen, te weten rok. jumper en jasje, en dan zitten we er lekker warm in. In huis kunnen we veel al volstaan met de rok en de jumper zonder het jasje. Gaan we op visite, dan kunnen we de rok dragen met een leuk bloesje er op. Zo zien we, dat een der gelijke aanwinst ons diverse verschij ningsvormen biedt, en dit is ook wel de reden dat dergelijke pakjes zo in trek zijn.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10