Agenda van de Leidse raad GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DUINSTREEK WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 De gemeenteraad van geiden, ver gadert op maandag 24 november 58, te veertien uur. Te behandelen onderwerpen zijn: Aanwijzing van een tijdelijk rector en een tijdelijk conrector van het Gymnasium. Verlenging aanwijzing mej. dr A. M. M. Sn»it en J. G. Kupe- rus. Benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool aan de Lorentzkade, mej. A. W. van Kat wijk. Benoeming van een tweetal tijde lijke leraren aan de gemeentelijke bedrijfstechnische school (H. Kors en B. P. Uittenbogaard). Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heren C. J. Kloots en S. Koopmans uit hun betrek king van leraar aan het Rembrandt- lyceum, wegens bereiken pensioen gerechtigde leeftijd. Voorstel tot het verlenen van eer vol ontslag aan de heer J H. J. Herf- kens uit zijn betrekking van tijdelijk leraar in de natuurkunde aan het Rembrandt-lyceum, op zijn verzoek. Voorstel tot het verlenen .an eer vol ontslag aan de heer A. Linschoo- ten ui$ zijn betrekking van onder wijzer aan de openbare lagere school aan de Damlaun. Preadvies op net verzoek van het bestuur van de Ver. voor Christelijk Onderwijs om medewerking voor het verbeteren en wijzigen van de elek trische installaties in de scholen voor gewoon lager onderwijs aan de Mun- nikenstraat en de Oosterstraat. Voorstel inzake het verlenen van een aanvullend voorschot op de ploitatievergoeding ten behoeve van de bijzondere scholen voor buiten gewoon lager onderwijs aan zwak zinnige kinderen voor het jaar 1958. Preadvies op het verzoek van C. Scheurwater om een tegemoetko ming in de kosten van vervoer van zijn dochter naar een bijzondere school voor uitgebreid lager onder wijs te Lisse. Voorstel inzake het verkopen van een gedeelte industrieterrein, gele gen in het uitbreidingsplan Leiden- Zuidwest, aan de Trekvliet, de Voor- schoterweg en de Rooseveltstraat (Royal McBee). Voorstel tot het aangaan van een geldlening ad 350.000. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het treffen van voorzieningen aan en het aan schaffen, van meubilair ten behoeve van de kamer van de directeur van de gemeentelijke -ermeskundige- en gezondheidsdienst. Voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van het bouwen van een loods ter vergro ting van de magazijnruimte van de Gemeentelijke Werkplaats. Voorstel inzake het "beschikbaar Gezelliqe toneelavond voor r.k.-E.H.B.O., Leiden Als een klein blijk van dank voor alle offers, die donateurs en leden zich in het afgelopen jaar hebben ge troost, heeft de afd. Leiden, „Peer- ke Donders", van de Kath. Nationale Bond voor E.H.B.O. hun gisteravond een gezellige avond aangeboden in de Leidse Schouwburg. Onder de genodigden, die aan het begin van de avond in het bijzonder werden welkom geheten door de voorzitter van „Peerke Donders", de heer H. Juffermans, bevonden zich o.m. deken W. P. M. Haring, de do- centen-artsen Jansen en Remundt en voorts deputaties van de B.B. en van zusterverenigingen in Leiden en omstreken. De heer Juffermans zeide in een kort openingswoord dat het trainen voor en het beoefenen van Eerste Hulp bij Ongelukken geen pretje is. Het is, in tegendeel, altijd ernst en het vraagt van de leden van „Peer ke Donders" grote offers. Het kost bovendien wel een paar mille per jaar aan materiaal en ver band. Spr. bracht dank aan de do nateurs, die door hun giften en bij dragen, de E.H-.B.O. in staat stellen, haar werk te blijven doen. Deze dank liet hij vergezeld gaan van de hoop, dat de vereniging altijd op hun fi- nenciële hulp zal mogen blijven re kenen. Tot slot beval hij de Jeugd-E.H. B.O. warm aan in aller aandacht: het is vooral voor de jeugd die de school verlaat een middel, waardoor zij de naastenliefde daadwerkelijk leert beoefenen. Het blijspel „Ik weet, ik weet, wat jij niet weet", is geworden, wat de heer Juffermans en alle aanwezigen ervan hadden gehoopt: een vrolijke onderbreking van de problemen, waarvoor men zich elke dag gesteld ziet. Het spel, geschreven door A. van Zuylen, werd opgevoerd door de Haagse „Amateur Comedie". Het was de geschiedenis van een jong jurist, die op een feestavondje door een „magiër" van zijn geheu gen wordt beroofd. De jongeman, die de laatste jaren een leven-van-ple- ziere heeft gehad, weet zich niets meer te herinneren van zijn escapa des. Als de werkelijkheid zich op hem stort, moet hij uitzoeken, wie van drie dames, die hem belagen, zijn verloofde is. Het is een probleem waarmee hij wel een paar dagen zou kunnen vullen, als hem bovendien maar niet zijn dagelijks werk wacht te, waar hij niets van begrijpt Er ontstaat een serie dwaze verwik kelingen, die hoe kan het anders toch nog ten goede keren. De be loning voor de spelers bestond uit applaus, bloemen voor de dames en een dankwoord door de heer Juffer mans. Het was een genoegelijke avond, die naar we hopen, de naam van de Leid se E.H.B.O.-afdeling nog lang op veler lippen zal brengen. stellen van gelden voor de aanschaf fing van een bt telauto ten behoeve van de Brandweer. Voorstel inzake het toekennen van subsidie aan de Vereniginp tot Be strijding der Tuberculose voor het jaar 1956 (ƒ17.358). Mededelingen van Burgemeester en wethouders inzake het Leidse Merenplan. (Zie elders). AFRIKA-ALARM-ACTIE BEREIKT L.TJVI. EN L.T.J. VAN LEIDEN In verband met de Afrika-Alarm- actie hebben LTM en LTJ, op 14 en 18 november twee bijeenkomsten ge organiseerd in de Romanus-zaal, waarop pater R. J. A. Hensen W.P. een lezing hield. Pater Hensen die anderhalf jaar door Afrika heeft ge trokken om er de levenswijzen te be studeren en er foto's- te maken, liet aan de hand van die foto's zien, wat er in Afrika leeft. Op een interessante en gezellige manier vertelde hij over de grote moeilijkheden die er zijn in het be keringswerk. In heel Afrika heerst do dwaasheid van een heidens bijgeloof vrouwen en kinderen worden vaak in de treurigste toestanden ach tergelaten de uittocht van miljoe nen naar de steden heeft een kato- strofale verwaarlozing van de land bouw, hongersnood en allerlei andere miserie tot gevolg. Het is uit de sta tistieken bekend dat de overgrote meerderheid van de Afrikaanse be volking ondervoed is, Wanneer de oogst uitblijft door te late regenval zijn de Afrikanen genoodzaakt het zaai- en pootgoed te consumeren, want ze werken niet méér dan nodig Pater Hensen sprak over het grote gebrek aan hygiëne: tegenover tal van infecties en legers van ongedierte staat een groot gebrek aan ontsmet tingsmiddelen en geneesmiddelen. In ziekte en genezing speelt het bijge loof een grote rol. Het spreekt van zelf dat de ondervoede lichamen zeer vatbaar zijn voor allerlei ziekten, en bovendien niet over de vereiste re serves beschikken in geval van ziek te. Dokters getuigen dat de meeste patiënten die zij opnemen drie ziek tes met zich dragen welk getal soms oploopt tot zes a zeven. Een gezamenlijk aandeel van de HOE KOMT ONZE MELK AA IN 7IJN PRIJS VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 6 T.M. 12 NOV. 1958 P. J. van den Bent en fam. van Ma- resingel 20 naar Malalcka; E. E. Fru- neaux geb. Velt en fam. van Haarlem- merstr. 138 naar Ned. Nw. Guinea; E. Arends en fam. van Mariënpoelstr. 17a naar Groningen, Ln v. d. Vrijheid 156 J. van den Brink en fam. van Rijnsburger- weg 108 naar Oegstgeest, Piet Heinlaan G. T. J. Kamperman en fam. van Anna v. Burenhof 54 naar Oegstgeest, Pr. Irenelaan 42; J. P. Klaassen en fam. van Tesselschadestr. 15a naar Rotterdam. Hoflaan 34a:. P. van Duijvendijk en fam. van Steenschuur 13 naar Voorburg, Son- nenburglaan 3; H. C. Immink en fam van Herengr. 11 naar Meppel. Donker Curtiusstr. 22; D. Klapwijk en fam van a. b. achter Haagweg 33 naar Hoogezand Sappermeer, van Heemskerckstr. 96: J Timmer en fam. van Tesselschadestr. 23a naar Voorschoten. Leidseweg 298; C. H. Disselveld en fam. van P. de la Court- str. 8a naar Oegstgeest, Celebesstr. 42; A. W. Koster en fam. van Amstelstr. 1 naar Oegstgeest, Surinamestr. 12; P. A. H Hannen en fam. van a. b. ws. Haarl.weg naar Breda, a. b. ws Nijverheidssingel t.o. 42a; A. van Barneveld en fam. a. b. Haagweg t. o. 55 naar Waalwijk, a.b. Hoogeinde t.o. 92; F. den Daas van Hof laan 203 naar Noordwijk, Kon. Astrid Boulevard 47; J. van Dalsum van Gerrit Doustr. la naar Breda, Cimburgalaan 64; A. J. Spelthuis van Tomatenstr. 16a naar leken, specialisten op ieder terrein, j uitzending van de besten en meest-1 Leiderdorp, Resedastr. 20; C. A. M. Elf- onbaatzuchtigen onder hen, is drin-j fers van Rapenburg 131 naar Oegstgeest. gend vereist. „Dit is, in Naam vanPr- Hendriklaan 7; A. A. Wieling van 1 i Rapenburg 131 naar Oegstgeest, Pr. Hen driklaan 7; S. Buitendijk van Vrouwen- steeg 4 naar Oegstgeest, a. b. Haarlem- mertrekvrt t.o. 4; C. M. van Bemmelen van Pietersk. Choorst. 30 naar Oegstgeest Laan v. Oud Poelgeest 6; A. G. Voor hoeve van Rijnsburger weg 101 naar Wa- geningen, Postjesweg 64; H. Nieuwen- burg van Transvaalhof 7 naar Voorburg Naeltwijckstr. 84; G. H. van Klaveren van Witte Singel 27 naar Oegstgeest Dorpsstr. 36; M. A. E van Zandwijk van Stieltjesstr. 24 naar Canada; H. G C. de Keuning van de Sitterlaan 48 naar C-o»k en St. Agatha, Maasboulevard 1; M. L Heijkoop geb. de Jong van de Goejesti 37 naar Katwijk, Jan Tooropstr. 10b; H M. Regeer van Molensteeg 5 naar Kat wijk, Molentuinweg 12; T F. Lam van Breestr. 177 naar Velsen, Ir. ,T. Di -ksstr 6-6a; M. Bekooij van Lusthoflaan 16 r.aar Eindhoven, Visserstr. 2; R. Ranselaar van Trompstr. 63 naar Bodegraven, Oud Bodegraven 23; A. Elsinga van lloolgr Christus, een ere-zaak voor iedere sociale groepering", aldus pater Hen sen. Leidse agenda WOENSDAG 19 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K.AJB. Najaarsledenvergadering. Harmonie, 8 uur nam. K.A.V. (Stad en afd. Leonardus) Toneelavond. De eigen groep voert „Nicolientje knapt het wel op" St. Antonius clubhuis 8 uur nam. Oud-leerlingen T.S. „Don Bosco". Forumavond over „Film en Film kunst", Aula Boerhaavelaan, 8 uur nam. Smalfilmavond Leidse fotohandel. ibaret c uur nam. Rijksmus. v. Geologie. Filmavond over „Aardolie in Nederland". Ga- renmarkt lb, 8 uur nam. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Le denvergadering. In den Vergulden Turk, 8 uur nam. K. en O.-cursus. Over Griekenland. Spr. mr H. Scholte. Foyer Stadsge hoorzaal, 8 uur nam. en O.-cursus. Bloemschikken. Spr. C. Kriest, Rapenburg 6, 8 uur nam. DONDERDAG, 20 NOVEMBER Interdiocesane Jongerenstaf. Caba retavond. St. Antoniusclubhuis, 8 uur nam. St. Augustinusvereniging. (Onder wijzers) Rector Sondaa) over: „De stand van de bijbelwetenschap en het godsdienstonderricht. Gulden Vlies, 7 uur nam. Kynolryenvereniging „Rijnland". Lezing over „Hond, l.Iens en Erfelijk heid" door dr. J. v d. Bosch; Zomer- zorg, 8 uur nam. Ned. Comité Pro Maria. Beauraing- avond 8 uur. Zaal Maria Gijzensteeg. Huish.- en Gezinsvoorlichting. Kookdemonstratie, Hoeksteen, Le vendaal 1, 2.30 uur nam. VRIJDAG, 21 NOVEMBER Speeltuinver. „Vogelenwijk". Feest avond met Semper Avanti's „Jong en Jolig", Patronaatsgebouw Oegst geest, 8 uur nam. Mij. Nijverheid en Handel. Koffie maaltijd en lezing over „Wereld- gezondheidsraad'. In den Vergulden Turk, half één nam. St. Christoffel, (Vertegenwoordi gers etc.) Ledenvergadering, De Har monie, 8.15 uur nam. Speeltuinver. „Zuiderkwartier" Ba il' in clubhuis Anjelicrstraat, 1923 uur nam. ZATERDAG, 22 NOVEMBER Ned. KathüGrafische Bond. viering 50-jarig bestaan. Receptie St. Anto niusclubhuis, 3.305 uu" nam. Leidse Jeugdactie. Optreden van het Scapino-ballet. Stadsgehoorzaal, half drie nam. Speeltuinver. „Zuiderkwartier" Ba zar in clubhuis Anjelierstraat, 1523 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313; Apotheek Haven Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Duifstr. 13; H. Bekooij geb. van Es van Koddesteeg 34 naar Eindhoven Visser str. 2; N. van Berkel van Ouae Vest 97 naar Voorschoten. Papelaan 114; K. de Ru van Maredijk 25 naar Verenigde Sta ten v. N. Amerika; D. Polsky van Boer haavelaan 28 naar Oegstgeest, Pr. Bern- hardlaan 17; F. van Hoeken van Rijns burgerweg 19 naar Eindhoven, Vestdijk 163; P. L. Molenaar van Rijnsburgerweg 10 naar Geldrop, Katoensir. 45; A. C. Lagendijk van Coornhertstr. 13 naar Zalt- bommel. Johan de Witstr. 9; T. Looije van Const Huygenslaan 9 naar Voorscho ten, Leidseweg 96; M. J. de Jong geb Thoma van Brederostr. 4 naar Rotter dam, Kortgenestr. 161; E. de Ru geb Burgerlijke Stand Geboren: Waldemar Hendrik zn van H. W. Kanbier en J. A. Meeuwis; Margruite Alexandra Désirée dr van F. K. J. Spijk en J. D. W. Krikke; Eugenius Cornelis Bernardus zn van J. van de Poel en C. M. Vollebregt; Nico Jacobus zn van J. G. Vreeswijk en T. Verbiest; Pieter Adrianus zn van P. van Duin en A. van der Plas; Gonda Adriana dr van L. Kroone en J. Treur; Gaby Patricia dr van M. T. Verhoef en I. E. Daniël; Agnes Mar- garetha dr van H. C. M. Peterse en M. J. Diels; Nicolaas zn van J. Zoon en H. R. Meijer; Franciscus Theodo- rus Maria zn van T. A. N. Stallinga en M. J. T. van Alphen; Christiaan Hans Bernard zn van C. Sybesma en R. G. M. Knol; Christina Adriana di van G. Koelewijn en M. J. Paauw; Helena dr van P. Smit en H. van Eg- mond; Jim Charles Christiaan zn van F. C. Visser en A. van Hofwegen; Monique Cornélie Joanna Maria dr van M. C. A. Klinkenbergh en E. M. A. L. W. Vos de Wael; Edwin zn van A. C. Boonekamp en L. B. W. van Noort. Geboren: Cornelis Johannes zn van C. J. van Daalen en C. H. A. Kanbier; Carolus Andreas zh van G. van der Born en W. Slierings: Aat zn van A. Segijn en L. Mulder; Fetze Evert zn van L. Guijt en A. Peeman Johan zn van J. Schuszler en E. M. Bakker; Gerardus Wilhelmus zn van G. W. van Mierlo en C. J. M. W. van Hijningen. Gehuwd: J. Zaalberg en H. Cornet; N. W. Louwrier en T. G. Heeman. Overleden: J. D. van den Akker man, 73 jaar; J. A. Giesberts. dochter, 4 maanden; H. J. W. Bourgonje, man, 55 jaar; R. N. F. Rugebregt, man, 76 jaar; T. H. Griede, vrouw, 42 jaar; W. J. van Berge Henegouwen, man 70 jaar. Overleden: H. Bakker 63 jr man; E. Roozeboom 47 jr echtgenote van W. J. Boon; A. MeijerS 70 jr vrouw. Wijtsma van Morsweg 77 naar Verenigde Staten v. N. Amerika; H. de Boer van Zoeterw.singel 91 naar Melissant, Bin nenweg 38; A. C. S. Steinz van Ww. Koornbrugst. 8 naar Bergen N.H., Ron delaan 25; G. M. Bierman van Pieters- kerkgr. 3a naar Laren N.H., Hilversum- seweg 38; M. H. M. Kloth van Rijnsbur gerweg 108 naar 's-Gravenhage, v. Nijen- rodestr. 23; M. I. E. Graafland van Bree str. 43 naar Spanje; A. A. M. Nota van Breestr. 125 naar Oudewater, Leeuwe- ringerstr. 17; H. Dessauvagie van Ra penburg 87 naar Frankrijk; T. T. Visser van R. en Schiekade 30 naar Vlaardin- gen, Westhavenkade 26; L. Pirees vai Rijnsburgerweg 140 n. Oegstgeest, Juf- fermansstr. 8; H. A. Davids van Leeu- werikstr. 45 naar Oegstgeest. de Kem- penaerstr. 101J. B. L. M. Krekelaar geb Phoelich van Oude Singel 2 naar Uden, Leeuweriksweg 45; J. van Eijgen van Duizenddraadsteeg 13 naar 's-Graven hage, Kranenstr. 54; I. de Graaf van Os en Paardenlaan 56 naar 's-Hertogen- bosch, Achter 't Stadhuis 28; E. J. Haas noot geb. Segijn van "ude Rijn 76a naar Katwijk, Commandeurslaan 40; E. C. A Moolenbel van Leeuwerikstr. 6 naar Lei derdorp, W. de Zwijgerlaan 23; R. Star- reveld van Rijnsburgerweg 10 naar Hil- legom, Parallelweg 35; F. J. Bossink van St. Buysingstr. 35 naar 's-Gravenhage, v. Loostr. 98; B. F. van Duuren van de M. v. Streefkerkstr. 45 naara Warmond, Jan Steenlaan 13; J. Vis van Utr. Jaag pad 125 naar Gouda, Westhaven 11. LIJST VAN GEVESTIGDE PERSONEN IN DE WEEK VAN 6 T.M. 12 NOV. 1958 J. W. E. Lowies en fam., magazijnbe heerder, a.b. Galgewater; C. A. Haijes en fam.. handelsvertegenwoordiger, Duy- vendakstr. 4; P. A. J. Coelewij en fam., Plantsoen 67; W. Pauw geb. v. d. Bent en fam, Ververstraat 30; J. Paauw fam., banketbakker, Vijf Meiplein 68; Huijser en fam, corrector, Zoeterw. sin gel 3; J. Knoote, Burggravenlaan 94; H. J. M. van de Kar, Hoogl. Kerkgracht 2a; C. Cabell, v. Vollenhovenplein 17; J. Mi- chielsen, Breestr. 51a; H. Siegers, 1.1 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. M. van Vliet, Koninginnelaan 35; E. L. van den Houten, 1.1. verpleegster, Rijnsbur gerweg 10; K. J. van den Heuvel, 1.1 verpleegster, Rijnsburgerweg 10; W. K Drost, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; R. D. Verhoog, Breestr. 159a; H. ter Haar. Joh. de Wittstr. 45; J. Siderius, gemeente-ambtenaar, Jan v. Goijenkade 19; M. van Drunick, caféhouder, Mors- str. 35; M. C. van Hemert, Oude Singel 146; A. A. Dirkzwager, kleuterleidster. Joh. de Wittstr. 14; L. Schweikhardt, textieltechnicus, Maredijk 161; J. J. Horst, welfare-werkster, Rijn- en Schie kade 42; M. J. Kieviet, onderwijzeres Paviljoenshof 30; W. M. Mourik, onder wijzeres, Paviljoenhof 30; V. M. H. van Roojen, de Sitterlaan 59; G. M. Vink, ge meente-ambtenaar, Wasstraat 15; M. P Chandieshaw, Vinkenstraat 4; R. A. van der Baan. Witte Singel 94; J. A. van Oyen Breestraat 159a; P. J. Rogaar Pieterskerkgr. 3a; C. J. van der Schaft. Lijsterstr. 21; J. F. Hoogland, Nieuw- steeg 10a; R. G. Panders, timmerman Hoogl. Kerkgr. 56; H. P. J. M. Dekkers Stieltjesstr. 43; A. M. Schepers, Heren- steeg 17; H. J. Brandsma, Druivenstr. 4; P. C. L. G. van der Pol, arts, W. Rozen straat 46a; B. J. van de Kraats. onder wijzeres. Plantage 4; E. Dool geb. Reij- ken. Driftstraat 19a; H. Horsman, Bree straat 112; H. L. Tjong. Paviljoenshof 26: P. D. M. van Staelen. Nieuwsteeg 31; K. I. Lie, Turfmarkt 5a; C. Smit. Nieuwe Rijn 18; C. S. Dingemans. huishoudster Rijnsburgerweg 124; T. T. Bijvanck, Zon neveldstraat 3a; M. Otto geb. van der Niet, Langestraat 41; H. J. Hollinga. ty pograaf, Falckstraat 13; A. A. Rijbert, bouwk.opzichter, Maredijk 34a; H. H. C A. Mels, kok, Varkenmarkt 7; I. H. J Jonkvrouwe van Eysinga, Rijnsburgerw 100; H. M. van Leeuwen. P. J. Blokstr. 27; E. L. L. Knip geb. Döderplein de Win. Rijnsburgerweg 140; J. A. van der Werff Brederostr. 32: A. M. van Dongen. Schol- tenstr. 4: J. F. van Nieuwkuyk, Pieters kerkgr 3a; J. G. M. Schrijver, Buys Bal- lotstr. 19; C. R. J. Noort, Steenschuur la; F. E. Tobi, Vreewijkstr. 6: M. Tabaks- blat. Plet Paaltjespad 8; L. C. H. van Riet. Vrouwensteeg 16; J. W. M. Visser confestienaaister, Langegracht 171; W. va" Tongeren geb. v. d Meer. Vijf Mei plein 158; K. Koenders. Rijnsburgerweg 119a; G. J. J. Rrenth, Ch. de Bourbon hof 5; P. van der Plank. Hugo de Vries- straat 69; J. J. Nathalia, meubelmaker Bronkhorststr. 36; P. Langezaal, maga zijnbediende M. v. O., Oude Rijn 24a; A. M. Everts, onderwijzeres, Rijnsbur gerweg 22; H. W. van Velzen, graveur. Herensingel 41; H. Steffelaar, Steen- schuur 11; J. van Bruggen geb. van Rijn, Doezastr. 23; F. Wolters. wijkverpleeg ster. Hoge RUndijk 171; J. E. H. Hos- pers, Roombufperweg 3; C. H. M. Ele- veld geb. de Gunst, Broes'r. 64; J de Jone. verpleeghulp, Witte Singel 27; W van Helden, onderwijzeres. Wasstraat 29 Geboren: Cornelia Apolonia dr zen; Johanna Catharina dr. van G. zen; JJohanna Catharina dr van G. van Vliet en J. de Jong: Geertruida dr van A. G. ten Donkelaar en J. M. de Groot: (te Leiden) Jan zn van J. A. den Haan en T. W. Schippers; Neeltje Maria dr van C. van Delft en C. A. Zwaan. Gehuwd: H. H. van der Meij en Louisa Kramer; G. van Delft en T A. Post. Amateurswedstrijd in Noordwijk had groot succes In Cc. t. „De Beurs" te Noord wijk werd de tweede amateurswed strijd van het actie-comité „Cres cendo" gehouden. De baten van deze avonden zijn bestemd voor het Uni- formfonds van het muziekgezelschap. Ook nu bleek weer, dat het comité met de organisatie van deze avonden een buitengewoon goede greep had gedaan. Bestond er voor de eerste amateurs wedstrijd al zeer grote belangstel ling, op deze tweede ivond waren de bezoekers schier niet te bergen in de ruime zaal. De vorige maal overheerste het meer klassieke element, nu kwamen de kleinkunstenaars in het lichtere genre aan bod. De voorzitter van het actie-comité, de heer J. Choufours Sr., verwelkom de artisten en luisteraars en sprak de hoop uit, dat allen een genoeglijke avond zouden hebben. Hierna verschenen de voor het me rendeel nog ionge amateurs uit Noordwijk en omgeving op het po dium. Niet minder dan zestien groe- Laatste Berichten OUD-STAATSSECRETARIS KRANENBURG IN DE TWEEDE KAMER Mej mr. J. Zeelenberg (P.v.d.A.), die bedankt heeft voor het lidmaat schap der Tweede Kamer, zal in die Kamer worden opgevolgd door de oud-staatssecretaris van oorlog mr. F. J. Kranenburg, wonende te 's-Gra venhage. LIJK VAN SCHEEPSJONGEN GEVONDEN. In de Mermede heef men gisteren het stoffelijk overschot gevonden van de 18-jarige Wytze Gall, die op 20 januari van dit jaar van zijn toen in Dordrecht liggende schip „Solari" over boord is geslagen. De jongen was scheepvaartscholier. Hij woonde in Leeuwarden en was op de „Sola ri" scheepsjongen. NOORDWIJK ERNSTIG GEVOLG VAN AANRIJDING t Op de Gooweg tussen Noordwijk en Noordwijkerhout raakte de 18- jarige J. v. Gils uit Noordwijk in de avond misleid door de mist de weg kwijt, met het gevolg dat hij tegen een boom opreed. De jongeman kreeg bij de botsing het stuur in zijn zijde en letsel aan een der handen. Ogenschijnlijk was dit ongeval goed afgelopen en een der omwonenden bracht hem per auto naar de ouder lijke woning, 's Nachts kreeg de heer Van Gils hevige pijn en op advies van dr Kruyt moest hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht. Het slachtoffer bleek inwendig letsel te hebben opgelopen. Aanvankelijk liet zijn toestand zich hoogst ernstig aanzien. Naar wij ver nemen is hij thans buiten direct levensgevaar. VOORSCHOTEN Collectantencollege. In Het Eigen Huis kwamen de heren collectanten bijeen voor een alg. ledenvergade ring. In bespreking kwam het con cept-reglement. Dit nieuwe reglement werd in zjjn geheel herkozen. De van artikel voor artikel aangenomen. Hier en daar moest wel iets gewij zigd worden. De maandelijkse con tributie werd vastgesteld op 0.50 per maand. De boete bij verzuim op eveneens 0.50. Het oude bestuur w,erd in zijn geheel herkozen. De heer P. Niersman werd voor voor zitter, de heer J. W. Zwetsloot, secre taris en de heer L. C. J. van Haas trecht, penningmeester. Het nieuwe reglement voorziet in een mogelijk heid, dat het bestuur nu gewijzigd kan worden. Elk jaar treedt een van de bestuursleden af. Geboren: Hanne Elisabeth dr van H. Hamburger en E. H. Verha gen: Stanislaus Jacobus Maria zn van J. W. L. Pieferse en Th M. Th. Wil- ligers; (te Lieden) Johanna Theodora Catharina Maria dr van A. J. den Hollander en C. M. E. Brederode. Ondertrouwd: Hendrik Boom. te Leiden, en Suzanna Frederika Giliam Gehuwd: C. A. J. Herkströter en M Haske. Overleden: (te 's-Hertogenbosch) Eduard "ohannes -.«n den Berg, echtgenoot van M. G. Remmers waal; (te Leiden) Lena Verheul, echtgenote van J. C. van der Graaf. pen of individuele artisten namen aan deze klankrijke kamp deel. Zij werden prettig en charmant voorge steld door de dames R. de Jong en A. v. Diemen, op wie de taak rustte het programma tot een harmonisch geheel te smeden, een opgave waar van zij zich voorbeeldig hebben ge kweten. Hoezeer het gebodene in de smaak viel, bleek uit het steeds weer op klinkende applaus. Aan een applausmeter liet de jury zich echter allerminst iets gelegen liggen. In gespannen volgden de he ren N. v. Ammers, A. de Jong en K. de Jong, onder voorzitterschap van de heer B. C. Hooybeig, de prestaties der amateurs om daarna nauwkeurig wikkend en wegend het puntental vast te stellen. Hun taak was lang niet eenvoudig, want in het alge meen stonden deze prestaties op een zeer hoog peil n de deelnemers zwoegden werkelijk om zo goed mo gelijk voor de dag te koma. De jury zag zich derhalv - genood zaakt zelfs twee ereprijzen en twee eerste prijzen toe te kennen. Het hoogste c-antal ounten (190) behaalden de Jojandi's, een dames trio, gevormd door mej. De Haas, mej. Zonneveld, beiden uit Noord wijk, en een jonge inwoonster van Leiden, die met guitaarspe. en zang een beker als ereprijs veroverden. Zij werden met 188 punten op de voet gevolgd door Arie van den Berg uit Noordwijk, die op de piano bege leid door Gerard van den Berg een perfecte trombone-sulo liet horen. Ook hij kreeg een beker als ereprijs. Eerste prijzen vielen ten deel aan Piet en Dick Bed'jn uit Noordwijk. een guitaarduo met zang en aan het Noordwijkse jazz-kwintet „The Skif- felboys", die beiden het eregoud vol komen verdienden. The Concordiona's, een mondaccor- deonsextet en het duo Jajim, twee groepen uit Noordwijk, verwierven een zilveren medaille als tweede prijs. Jajim trad op met mondaccor- deon en guitaar e" vertoonde onmis kenbaar verwantschap met de Con cordiona's. George Riemvis en Jan Caspers uit Noordwijk, alsmede The Sunstars Combo's zochten het eveneens in zang en guitaai. Het was een Noordwijks duo en een Voorhouts kwintet, die elk beslag legden op een derde prijs. Deze acht prijswinnaars en de ze ven, die de vorige maal de lauweren oogstten, zullor. op zateidag, 13 de cember a.s. in het Lido-theater tegen elkaar wedijveren in de finale. Aan het eind van deze in alle op zichten geslaagde avond, richtte de heer Choufour hartelijke dankwoor den tot de deelnemeis, tot mevr. G. de Jong-Rijnders, de moeder van deze amateursavonden, en tot alle andere medewerksters en medewerkers, die zozeer tot*het succes van deze tweede wedstrijd hadden bijgedragen. Echo der Duinen ga t jubileren. Dezer dagen herdenkt het muziek gezelschap „De Echo der Duinen" te Noordwijk aan Zee het feit, dat het dertig jaar geleden werd opgericht. Dit jubileum gaat de Echo vieren met een feestconcert in het Casino op 25 en 26 november a.s. Marktberichten LEIDEN. 19 nov. Groente. Ap pelen 15—22, peren 16, andijvie 7 29, kroten, gekookt 2025, boeren kool 415, rode kool 516, gele kool 7—11, groene kool 9—11, prei 10—16, spinazie 44, stoofsla 1427, spriten A 25—46, idem B 21—42, tomaten A 20—46, idem B 52. idem C 20—38, uien 615, waspeen 2226, winter peen 89, witlof 4485, per 100 kg; bloemkool A 2348. idem B 2639, idem C 20, knolselderij 13. sla A 7.10—13.40. iiem B 7 70—10.79, per 100 stuks; bospeen 1016, selderij 3.205.40, per 100 bos. WOERDEN. 19 nov. Kaas. Aan voer 84 partijen: le kw. 2.302.35, 2e kw. 2.25—2.29, extra kw. 2.36 2.48. Handel goed. L'DAM, 18 nov. Groente. Sla A 1800—1960. id. B 1270-1470, id. C. 400870, stoofsla 2125, tomaten A 62—64, ida B Cl—65, id. C 28—65, bleekselderij 1618, andijvie 1517, selderij 3-r-5, bospeen 2535, was peen 10—12, peterselie 46, prei 13 —15. RIJNSBURG. 17 nov Bloemen. Geplozen Chrysanthen: Little Ameri can 910, Jozef 1417, Kaufmann 89 per stuk. Troschrysanthen: Tel- ma 100115, Prinses Anne 100—125, Billandel 8090, Flory King 7078, Golden Seal 60—87, Erco 70—85, Ca roline 50—70, Bacchus 60—72, Jozef 6075, Herfstwonder 8095, Freesia 80120 per bos. Am. Anjers: Sim rood 27—32, wit 30—35, rose 28—34. Shoh Pink 22—24, Lucky Strike 18— 22, Regina 2527, Harvest Moon 16 18, Elisabeth 26—28 per stuk, Ane monen 700—740 per 100.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3