I RANG is alleen RANG als er RANG op staat, Reünie van oud-leerlingen Sint Bonaventuralyceum Jonge kunstenaars exposeren in jeugdhuis Breestraat Scherp ,,Te lage tarieven voor de herenkapper" Grenswijziging of niei: Leiderdorp gaai door mei uitbreidingsplan MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA U.M-M.AJLfcJUUUUUUULfcJUUUUUUUJIJLIUUUUUUUUUULtJUULU.ILILOJÜLL^^ 'V Nieuwe vorm gevonden De tweede zondag in november is voor de Mariënpoelstraat ongeveer hetzelfde als de dérde dinsdag in september voor Den Haag. Nu mag Prinsjesdag een nationale betekenis hebben: de reünie van oud-leerlin gen van het r.k. Lyceum in de Ma riënpoelstraat heeft die ook, voor zover men overal in den lande na de eerste week in november naar „St. Bonaventura" trekt. De vergelijking mag gewaagd lijken, er wordt in ieder geval gevlagd, veel gepraat en nog meer gelachen, in een ,£)e Reünie" eigen, oubollige sfeer. Die sfeer had bovendien nog een feeste lijk tintje, omdat voor de eerste keer in de geschiedenis van de school, ook een meisjes kwam reüniëren. Bij het ontbyt kwamen de tongen al gauw los. Niet alleen om de broodjes te kunnen verwerken, maar vooral omdat de vrienden (want paters en leraren zijn dan even goed vriend als de oud-leerlingen zelf) el- kaars wederwaardigheden wilden vernemen. Daarvóór had men elkaar al in de schoolkapel aangetroffen. Daar droeg de rector van het Ly ceum, pater dr. W. Geurts o.f.m. om tien uur een plechtige H. Mis op ter intentie van de overleden oudleer lingen. Hierna heette de voorzitter van „De Reünie", de heer W. van Ommen, de aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat men tijdens de Ledenvergadering die 's middags zou worden gehouden, een andere vorm voor de jaarlijkse samenkomst zou kunnen vinden. Tij dens deze bijeenkomst, die zó'n eigen karakter bezit, dat zelfs uw verslag gever op bepaalde tijdstippen elders in de grote kantine van het Lyceum te rade moest gaan over hetgeen aan de orde gesteld werd, heeft men die vorm ook gevonden. Het komende jaar zullen de oud- Bonaventurianen het vrouwelijke element de school kunnen binnen- TER AAR Tweejarig jongetje na aanrijding overleden Zaterdag voormiddag vond langs de Westkanaalweg een verkeersonge val met dodelijke afloop plaats. Het ruim 2-jarig zoontje Jan Dirk, van de familie J. Reyneveld was de weg overgelopen en aan het spelen op de losplaats langs het Aarkanaal tegen over de ouderlijke woning. Plotseling stak het kindje de weg weer over, juist op het moment, dat er een luxe auto uit de richting Aardam aan kwam rijden, bestuurd door een ze kere H. uit Leiderdorp. Deze kon het ventje niet meer ontwijken en het werd geschept door de rechter voor zijde van de auto, waardoor het kind naar de andere kant van de weg werd geslingerd. Dr Quartel verleende de eerste hulp, waarna het kind naar het Academisch ziekenhuis te Leiden werd vervoerd, waar het belaas in de loop van de middag is overleden. Door de plaatselijke en verkeerspo litie werd een onderzoek ingesteld. POTLOOD EN GEEST No. 506. Horizontaal: 1. getim merde bewaarplaats, 4. soort van ka beljauw, 7. stad aan de Warthe, 9. spook, schim, 11. kever, 12. teleur stelling, 14. bijwoord. 15. nauw, 16. water in Friesland, 17. ontkenning (spreektaal), 19. vaarwel, 20. vertel ling, 24. bloem, 26. niet goed door bakken, 27. vlek. Verticaal: 1. volksnaam voor de kauw, 2. boom, 3. houten vat, 4. jon gensnaam, 5. zoon van Seth, 6. ge bod, 8. steel, 9. riviervis, 10. ver moeid, 11. voorzetsel, 13. tovergodin, 18. verdikking der opperhuid, 19. le venslucht. 21. verstandig (bargoens), 22. holte in een muur, 23. jongens naam, 25. voegwoord (Fr.). Oplossing morgenavond. voeren. Dat zal des te minder op vallen wanneer ook dit schooljaar weer enige meisjes aan het Lyceum zullen slagen. Die komen vanzelf ook naar de reünie. Met een thé- dansant en een gemeenschappelijk diner wil men op de tweede zondag in november meer oud-lyceïsten naar „St. Bonaventura" krijgen. Humoristisch borduurwerk De eerst geslaagden hebben deze „versieringen" minder hard nodig, zoals een hunner opmerkte. De toen nog kleine school gaf hen een grote re band ermee. Die lieden van het eerste uur lieten na het eindexamen Prettige zondagavond voor leden patroonsbond De jongste kath. werkgeversorga nisatie in Leiden, de Katholieke Kap- persbond „St. Franciscus van Assislë" afd. Leiden en Omstreken heeft ge broken met de oude methoude van leden- en jaarvergaderingen en een nieuwe frisse wind doen waaien in haar eerste algemene jaarvergade ring. Het bestuur heeft ook gebruik gemaakt van de hem geboden gele genheid om de vergadering te doen voorafgaan door een H. Mis. Gisteravond waren dan ook een groot aantal aanwezig in de kapel van de zusters Carmeütessen aan de de Opde Vest waar de g.a., kapelaan J. v. Adrichem, een gezongen H. Mis opdroeg tot intentie van de leden. Het jongenskoor „de Groenvinken" uit Hazerswoude (Groenendijk) o.l.v. de heer W. Schrama en met mede werking van de heer J. Wesseling als organist vulden met hun frêle ge zangen niet geheel foutloos werden begrijpelijkerwijs, de wisselende ge zangen niet geheel fautloos werden gezongen, was de uitvoering van de vaste gezangen van de mis en het „Gratias agamus" van Fr. Peterse zo goed en het „Looft den Heer" van Alb. de Kier zo voortreffelijk, dat het geheel voor de aanwezigen een luis terrijke H. Mis geworden is. In zyn korte toespraak greep de g. a. terug op de St. Willibrordusdag en spoorde de leden aan in hun zaak en bedrijf door woord en voorbeeld apostoiaatswerk van de eerste rang te vervullen. In Zomerzorg werd daarna de ver gadering aangevangen met een origi nele gebedsopening door twee kna pen van de leden en een even origi neel welkom door een meisje waarbij de leden werd gewezen op hun plicht mee te bouw aan hun organisatie. Helder. Dat „de Groenvinken" werkelijk wel iets in hun rnars hebbon bewe zen zij nu met de zeer zuivere en goedbeheerste uitvoering van het „Jubilate Deo", het „Heft uw ogen Hemelwaarts" van Mendelsohn en „Laudate Dominum" van W. A. Mo zart. Wat bij dit koortje speciaal op viel, was de heldere uitspraak en de goede articulatie waardoor ieder woord duidelijk verstaanbaar was. In zijn jaarrede, welke uitblonk stijl en openhartigheid, gaf de heer E. M. Langezaal als voorzitter van de afdeling een overzicht van het verrichte werk. Spr. deelde verheugd mede, dat in één jaar tijd byna 90 van de kath. kappers in Leiden en omgeving tot deze jonge organisatie waren toegestreden. Een uitzonder lijk resultaat, dat getuigt van heel veel arbeid en vurig idealisme. Do voorzitter had dan ook de grootste lof voor zijn medebestuursleden die naast een dagtaak in hun bedrijf, nog een grote taak op zich hadden genomen, welke veel tijd en veel of fers had gevraagd maar waarvan het resultaat ook overeenkomstig was. Ook teleurstelling. Dan sprak de voorzitter zijn teleur stelling uit over de toestand in de herensector van het vak, waarin de tarieven veel te laag zyn en de ver schillen te groot. Voor deze sector be staat én bij de vakraad én bij de overheid nog al te weinig belangstel ling, terwijl de waardering van het publiek ook te laag is. Even memo reerde spreker hierna de resultaten van het jaar, de vaktechnische avon den, de grote kapdemonstratie op 6 mei jl. en de geslaagde kappersfo rumavond. De Leidse afgevaardigden hebben een hartig woordje meege sproken op de jongste bondsdag. Het gehele overzicht getuigde van een ac tief bestuur dat goed samenwerken de leden die met hun gezamenlijk be leid zelfs in het bondsbestuür het grootste ontzag hebben gewekt. nog tachtig man in de banken ach ter, maar tegenwoordig gaat men al op voor het eindexamen met tien man meer. Een „versiering" om de wat losser geworden band hechter te maken is daarom wel op zijn plaats, dunkt ons. En al moest de kunstzinnige versie ring die gisteren zou worden aange bracht komen te vervallen, de ge zelligheid was er niet minder om. Rondom de serieuze patronen van notulen, die er niet waren, en repre sentatiekosten, die er teveel waren, werd vaak humoristisch geborduurd en danig gelachen. Daartussendoor werd de door ziekte verhinderde se cretaris, de heer W. Doeven, herko zen en als nieuwe commissaris de heer P. W. J. Jansen achter de be stuurstafel gezet. Na beëindiging van de ledenvergadering werden de gesprekken in .,Het Gulden Vlies" voortgezet, waar de reünie van het St. Bonaventuralyceum zijn culi naire bekroning vond. Dankbaar wees de heer Langezaal op de stedelijke samenwerking met „St. Cosmas", de bediendenorgan., en de Ned. Kappersbond, welke reeds goede vruchten afwierp. Spreker eindigde met een aansporing om ge zamenlijk te blijven voortgaan in de aangewezen richting. De heer L. van Tongeren, voorzit ter van de Ned. Kappersbond, felici teerde het bestuur met dit eerste jaar en hoopte in dezelfde samenwerking nog vele jaren met de bond te mo gen werken. Ook de voorzitter van de afd. Rot terdam, de heer J. Zonne, tevens hoofdbestuurslid, sprak zijn grote be wondering uit voor de afdeling. Deken W. P. M. Haring voelde zich Voorstellen behaalden moeilijk ol niet de eindstreep In de j.l. gehouden raadsvergade ring van Leiderdorp, voltallig op wethouder Broxterman na, die ver hinderd was, is heel wat afgepraat. Wij hebben hiervan zaterdag reeds een korte samenvatting gegeven. Voor de eigenlijke agenda aan de beurt kwam, had men reeds gerui me tijd besteed aan een tweetal me dedelingen van de voorzitter, burge meester K. van Diepeningen. De eerste mededeling betrof het schrijven van het college van B. en W., dat de mening van het gemeen tebestuur kenbaar maakte aan Ged. St. in zake het grenswijzigingsplan. Zowel de heer Los als de heer de Graaf voelden zich gedrongen nog maals hun stem tegen de grenswij ziging te moeten laten horen. De heer Los verklaarde, dat bewezen is dat het beste bestuursbeleid ge schiedt in gemeenten met plm. 60.000 inwoners en het voor Leiden dus niet gemakkelijker werd met een grote uitbreiding. Ook was men ge kant tegen sommige publikaties in enige bladen inzake deze kwestie. De voorzitter antwoordde dat hij het ogenblik nog niet gekomen acht te om uitvoerig hierop in te gaan. Er is ook gepubliceerd! De gemeen ten willen wel nemen, maar niet geven. Tegen deze uitlating wilde de voorzitter ernstig stelling nemen. Als dit Leiderdorp betreft, dan kent men Leiderdorp niet. Het tegendeel is waar, aldus de voorz. Er dient echter met dergelijke belangrijke za ken uiterst voorzichtig gehandeld te worden. Evenwel, vervolgde de voorz., we gaan gewoon door met het uitbrei dingsplan en doen alsof er niets aan de hand is. Zo men ons daar de ge legenheid toe geeft! Indien dit niet het geval is, vindt de voorz. dit een miskenning van de raad, want Lei derdorp is zeker in staat een sociaal economische eenheid tot stand te brengen in een nieuwe grote woon wijk. W(? zullen niet ophouden met het kenbaar maken van het stand punt van het gemeentebestuur van Leiderdorp aan de desbetreffende instanties. De tweede mededeling bevatte het plan tot reorganisatie van de vuil nisophaaldienst. Dit omvat het aan schaffen van een rolvuilniswagen en uniforme vuilnisbakken. Ook echter de invoering van een reinigingsbe lasting. Tegen dit laatste had de heer Andrik bezwaar. Dit ia echter voorwaarde om in aanmerking te Jan Wessendorp en Kees Buurman Eigenlijk konden ze zich geen bete re tentoonstellingsruimte wensen om te starten: de beide jonge kunste naars Jan Wessendorp en Kees Buur man. Zij exposeren van zaterdag avond j.l. af hun tekeningen en gra fiek in een kamer van het jeugdhuis Breestaat no. 19 en zowel in jaren als in werken passen zij daarin nog goed. Dat is trouwens een verwantschap, die direct in beider werk opvalt, zo als zij ook verwant zijn in hun ont wikkeling en gedeeltelijk in hun be langstelling. Zij staan nog met één gedrongen van zijn belangstelling blijk te geven en prees de voorzitter voor zijn intitiatief en doorzettings vermogen en feliciteerde de afdeling met dit schitterende succes. Spreker wenste de afdeling toe in dezelfde geest van vriendschap en saamhorigheid te blijven doorgaan en kwalitatief even gezond te blijven als zij kwantitief al is. In zijn dankwoord aan „de Groen vinken" en hun dirigent, na hun tweede optreden, prees de voorzitter tenslotte de dirigent voor het prach tig werk, dat hij hiermede onder de jeugd verricht. Voor de jongens is 't een verrukkelijke vrije tijdsbeste ding, welkt hun voor hun leven een ryke muziekkennir meegeeft en een goede uitspraak van de taal. Het moet dirigent en koor een grote vol doening geweest zijn, dat hun optre den door de aanwezigen zo hartellik ontvangen was. De aanwezigen in de zaal bracht enthousiast koor en diri gent staande een ovatie. Hierna bleven de leden nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij de pia nist Theo Wisse nog tot een dansje noodde. i komen voor een verhoogde uitkering uit het gemeentefonds. Dit plan is evenwel nog in voorbereiding. Punt 1 van de agenda was de in de vorige raadsvergadering geopper de suggestie van de heer Boot om de raadsleden fractiegewijs te doen plaats nemen aan de raadstafel. B. en W. hebben dit voorstel overgeno men en een wijziging in het regle ment van orde ontworpen. In de volgende raadszitting zullen we dus een gewijzigde opstelling vinden, daar alle raadsleden ermee accoord gingen. Rekening. De totaalcijfers van de gemeente rekening over 1956 zijn als volgt: gewone dienst inkomst, 1.728.583,19 uitgaven 7.716.604,24. Batig saldo 11.978,95. Kapitaaldienst inkomsten 8.301.213, 48, uitgaven .f9.180.674,20 nadelig saldo f 879.460,72. Tot lid van de rekeningscommis sie werden gekozen de heren L. Los, J. Lolling en A. M. Kleiss Mede aangeboden werd de jaarre kening van het grondbedrijf 1957, deze sluit met een nadelig saldo van 37.276,36, terwijl die van het wo ningbedrijf sluit met een batig saldo van 5.072,07 evenals het waterlei dingbedrijf met 1.946,06. Het waterleidingbedrijf. Met het aanbieden van de jaarre kening 1057 zyn B. en W. tevens ge komen met een voorstel tot herzie ning van de waterleidingtarieven. De totaal te dekken onkosten bedra gen 47.000,— die gedekt moeten worden door de opbrengst van on geveer 1600 aansluitingen. Er is naar gestreefd dat zoveel mogelijk wordt betaald naar het werkelijk gebruik. B. en W. zijn van mening, dat een tarief gebaseerd op de huur waarde der percelen niet juist moet worden geacht. Daaruit vloeit als vanzelfsprekend voort dat het ver bruik aan de verbruikers tn reke ning behoort' te worden gebracht. Het ligt in de bedoeling van B. en W. dit met ingang van 1 januari 1960 te doen plaatsvinden. Deze datum is gekozen om de huiseigenaren in de gelegenheid te stellen, die huren te herzien waarin waterverbruik is begrepen. Tevens zal dan iedere verbruiker een waar borgsom moeten storten van 10, wil hij verzekerd zijn van de voort zetting van waterlevering. De tarie ven luiden aldus: Bij huizen met een huurwaarde beneden f 200,5, per kwartaal, verbruik 35m3, meer- verbruik 0,25 per m3. Huizen met huurwaarde van ƒ200.— en meer 7,50 per kwartaal, verbruik 50 m3, meerverbruik 0,25 per m3. Dit been in de academie voor beeldende kunsten in Den Haag waarvan zij beiden leerling zijn. Het andere been al resoluut in de werkelijkheid daar buiten. Zo hebben die twee een uitgespro ken belangstelling gemeen voor het portret, voor de mens. Maar. hier komt ook het verschil: Wessendorp is de meer naar binnen gekeerde, die graag zelfportretten maakt, Buur- mans belangstelling gaat naar de mens als verschijning, getuige zijn reisherinneringen en bijvoorbeeld dat alleraardigste vlotte schetsje van een stel zwaar bomende jonge ren in het jeugdhuis. In eerste instantie lijkt het dan wat wonderlijk, dat de meer introverte Wessendorp zo'n belangstelling heeft voor de kleur. Hoewel natuurlijk ook Buurman colorist is. Men zie daar voor zijn glasmozaiek. Maar Wessen dorp heeft iets anders. Voor hem drukken kleuren iets méér uit van zijn eigen wezen en hij experimen teert ermee, zij het niet altijd even geslaagd. Een gouache, stilleven van tulpen bijvoorbeeld werd niet meer dan een poging, zij het een veelzeg gende. Maar een zelfportret, olie op papier, mag al beslist een succes he ten. Om een totaalbeeld te geven: er zijn penseeltekeningen, litho's, con- té-tekeningen, inkt- en krijttekenin gen, aquarellen, droge naaldetsen, se- piatekeningen, gouaches en de reeds genoemde glasmozaiek en het portret in olie op papier. De onderwerpen: stillevens, landschappen en portret ten. Bovendien is er nog een madon na in terracotta, van Buurman, die hiermee zoals in zijn mozaiek blyk geeft van een streven naar de grote constructie. Fris en onbevangen werk, dat waard is gezien te worden. Men kan daartoe in het jeugdhuis terecht van 8 tot 22 november, alle werkdagen 's avonds tussen zeven en half elf. C. Th. Wilbert-Reisberman. geldt voor woonhuizen, kantoren, winkels enz. Voor landbouw en industrie gel den de volgende cijfers. Woonhuis als bovengenoemd, bedrijf 45,— voor eerste 200 m3, meerverbruik 0,20 per m3. De heer Andrik heeft becijferd, dat het meerverbruik bij eerstge- noemden eveneens niet hoger be hoeft te liggen dan 0,20. De voorzitter zegt, dat dit inder daad het geval zou zijn, indien niet rekening moest worden gehouden met verschillende omstandigheden, die genoopt hebben deze prijs aan te houden. De heer Nievaart ziet geen voor- doel in de nieuwe regeling van beta len. Het zal een verhoging van in cassokosten met zich brengen. Hier zal echter niet aan te ontkomen zijn bij vordering direct aan verbruiker, antwoordde de voorzitter. Over de gehele linie zullen de nieuwe tarie ven gemiddeld slechts 1,— hoger liggen dan de oude tarieven. Hier mede was het eerste deel van deze regeling afgehandeld. Transportleiding. Aan deze regeling was ook ge koppeld het plan om de nieuwe transportleiding uit te voeren met eternit-buizen. Oorspronkelijk be stond het plan plastic-buizen te ge bruiken. Na ingewonnen advies, op verzoek van de raad, is gebleken dat plastic-buizen niet.aan te bevelen zijn, zodat afgaande op de vorige be spreking gietijzeren buizen toegepast zouden moeten worden Bij het be raden over de gewenste diameters is komen vast te staan dat deze 400 mm moet bedragen. Gietijzeren bui zen van deze diameter zyn evenwel in ons land niet te krijgen en prijzen uit het buitenland leverden een ver schil van 30,— per strekkende me ter mef eternit-buizen op. Daar het, na verkregen inlichtingen, ten volle verantwoord is eternit-buizen toe te passen stellen B. en W voor hier te besluiten. De totale kosten voor de nieuwe transportleiding bedragen 271.000,Hierin is begrepen het leggen van 100 m. gietijzeren buis In de Hoge Rijndijk, 3600 m. eternit- buis in de Lage Rijndijk, een zinker in de Rijn, het leggen van 3700 m. buis en voorts bijkomende kosten voor herbestrating, kleine zinkers enz. Na uitvoerige bespreking en toe lichting door de voorzitter werden beide onderdelen van de waterlei dingregeling z. h st. aanvaard zome de de financiële regeling door een begrotingswijziging. n Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 10 November 1858. Londen Te Gloucester heeft een zeeman een verschrikkelijk einde gevonden. Het schip de Eliza had eene lading rum aan gevoerd, en hij begaf zich van den schoener welke er naast lag, daar aan boord met 'n thee ketel, daalde af naar de plaats waar de rum lag, ontstak een licht en boorde een gat in een der vaten, om het vocht in den ketel op te vangen. De rum kwam echter in zulke mate toe- vloeijen, dat zijne kleederen overstroomd werden. Toen hij nu het licht liet vallen, stond hij ogenblikkelijk in brand en vóór hij het dek van het schip had bereikt, was hij reeds bezweken. Schooltandverzorging. Over dit voorstel zijn B. en W. duchtig aan de tand gevoeld. De heer Boot opende de rij van oppo santen en vond dat de gebitsbehan deling een zaak is voor de ouders en niet van de overheid. Als ouders te kort schieten moet de overheid dan maar overnemen. Hij vroeg voorts waar summiere behandeling voor nodig is als toch naar tandarts verwezen wordt. Mevr. SeretCruden vreest, dat van het verwijzingssysteem niet veel terecht zal komen als de ouders het advies van de schooltandarts ver waarlozen. Zij bepleit een behande ling op de scholen door de plaatselij ke tandarts. De heer Andrik juicht het voorstel toe, maar het moet niet blijven bij een briefje. Als de gemeente Leider dorp toch mee betaalt, ook voor dentil-car behandeling, dan ook deze behandeling toepassen. Inplaats van het verwijzingssysteem kan men net zo goed volstaan met de kinderen elk half jaar een briefje mee te geven voor onderzoek bij de tandarts. Dit komt op hetzelfde neer. De heer Kleiss is voor dentil-car- systeem, omdat de hoge kosten voor een eerste tandartsbezoek de ouders afschrikt. De voorz. noemt enige plaatsen waar de schooltandverzorging tot volle tevredenheid werkt. Het gem. bestuur heeft het verwijzingssys teem gekozen om de taak van de ouders in deze niet geheel terzijde te schuiven. De regeling geldt voor een groot aantal gemeenten waaraan ook nog medewerking wordt verleend door het algemeen ziekenfonds „Al phen en Omstreken" en de afd. Z.-Holland v. d. Ned. Maatschappij tot bevordering der tandheelkunde. Verscheidene gemeenten hebben geen gevestigde tandarts waardoor voor hen het dentil-car-systeem 'n uitkomst is. Het doel is de kinderen leren naar een tandarts te gaan. De deelname blijft echter geheel vrij. Er zal wel degelyk :ontrole uitge oefend worden of het verwijzingsad vies Is opgevolgd. Voorts kan men lid worden van de Stichting schooltand verzorging en de voorz. meent, dat deze uitmaakt welke behandeling in een gemeente wordt toegepast. De vraag van de heer De Graaf, hoe veel tijd verloopt tussen twee bezoe ken, kon hij niet beantwoorden even als de vragen over de kosten voor verplicht verzekerden, welke vragen na veel re- en duplieken ter beant woording overbleven. Uiteindelijk zei de voorz. dat hij het voorstel niet terug wil nemen maar aanhouden tot een volgende vergadering waarop hij zal trachten de gerezen vragen te beantwoorden. Een tiental hamerpunten was vlug weggewerkt tot men genaderd was tot het voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening op de hef fing en verordening van een wegen- en rioolbelasting B. en W. stellen vpor de straatbe lasting een nieuwe naam te geven (wegenbelasting) en daaraan vast te koppelen een rioolbelasting hetgeen een besparing van kosten betekent. De rioolbelasting moet dienen als een bijdrage voor de centrale riolering waarop alle percelen geleidelijk worden aangesloten. De gemiddelde bijdrage, gerekend naar 1600 gebouwde eigendommen, zou moeten bedragen 23.44 per aan gesloten perceel. De heer Nievaart bepleit opnieuw vrijstelling van straat- en rioolbelas ting voor pastorieën. Hij motiveert dit door op te merken, dat bij deze geer. winstvoordeel wordt beoogd. De heer Andrik wil hierin ook be trekken onderwijsinstellingen e.d. De heren Boot en Lolling vinden het onbillijk dat deze belasting op de eigenaren wordt afgewenteld en vin den dat de bewoners dit moeten op brengen. De heer Boot noemt dit een aantasting van de bezitsvorming. De voorzitter deelt mede dat ver halen op de bewoner niet gaat, omdat men dan in conflict komt met rijks wetgeving. Met de heer Nievaart ar gumenteert hij langdurig over diens voorstel en stelt dan voor het in stemming te brengen. Na de heer Andrik te bebben geantwoord, dat hij wel voelt voor diens suggestie in zake gebouwen voor onderwijs enz. Het vóprstel Nievaart wordt verwor pen met 8 tegen 2 stemmen (Nie vaart en Andrik P.v.d.A.) (Wordt vervolgd) Voorzitter E. M. Langezaal in jaarrede: BURGEMEESTER VAN DIEPEN|NGEN IN DE RAAD:

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2