Scherp §L£UT£LGAT SfeJ LMiL$m Winstdeling is niet alléén-zaligmakend" WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Drs. Coppes sprak voor A K.W.V.-Leiden „Winstdeling draagt op geen en- kele direct-aanwijsbare manier bij tot de opvoering van de productie. Toe passing van winstdeling-zonder meer is niet aan te raden". Drs Th. Coppes, adj.-directeur van het we tenschappelijk bureau van de K.A.B. te Utrecht, kwam gisteren tot deze conclusies in een betoog, dat hij hield voor de Kring Leiden van de Alge mene Katholieke Werkgeversvereni ging in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. De voordracht van drs Coppes was aangekondigd als de vraag „Winst deling „Liefdadigheid, wenselijkheid of recht". Het was niet op de eerste plaats deze vraag, waarop spr. een antwoord wilde geven. Wel ging hij er, voorafgaand aan zijn betoog, op in. Hij meende dat winstdeling zeker geen liefdadigheid is, daar ze het vooropgezete doel heeft, te komen tot productieverhoging. Produceren is het doel van het bedryf. Verbeter de verhoudingen. Hoewel de verhouding tussen werk gever en werknemer zeker méér is, dan alleen dat, wat in het arbeids contract is vastgelegd, durfde spr. de winstdeling niet tot een van de rech ten van de werknemer te rekenen. Een zekere mate van winstdeling die spr. in het vervolg van zijn be toog nader belichtte achtte hij in hoge mate wenselijk. Men moet evenwel geen winstdeling gaan in voeren om de verhoudingen in het bedrijf te verbeteren. Er moet eerst naar andere middelen gezocht wor den. Winstdeling is dan het eind van deze weg naar verbetering. Winstdeling zonder meer is nade lig voor bedrijf en personeel omdat er 'geen relatie bestaat tussen winst en prestatie. Het begrip is vooi de werknemer van belang, zodra hij er beter door wordt. Is dat niet het geval dan deugt in zijn ogen het systeem niet. Levend van dag in dag, is voor hem van meer belang de goede verstand houding met het lager leidinggevend kader. Dat verhoogt de arbeids vreugde en beïnvloedt de productie ten goede. Combineert men winstdeling met het streven naar hogere prestaties dan bereikt men de gunstige resul taten. Dat hieraan in Nederland nog maar weinig wordt gewerkt, is te wijten aan de geleide loonpolitiek. Spr. haalde als voorbeelden aan Frankrijk, Duitsland en Amerika, waar het systeem van „productivi- teitstoerekening" met groot succes wordt toegepast. Burgerlijke Stand Geb.: Margaret ha Rosa Stella dr. v. M. J. Kleijn en M. W. Hoogland; Hen- drika Sjoerdje dr. v. J. Verlind en R. de Roos; Cornelia dr. v. J. van Put- ten en C. van Wagtendonk; Carolien dr. v. T. Houweling en E. Kost; Adri ans Anna Maria Louise dr v. J. C. M. Boumeester en H. A. J. van der Plas; Roy Iqbal zn v. F. M. Lalisang en W. Roose; Marlenne Bernina dr. v. T. J. Bousie en L. M. Momberg; Ro- bertus zn v. C. B. Broekhof en M. H. S. van der Meel; Jacob zn v. J. Heemskerk en D. Kulk; Angelica Ge- rada Maria Cornelia dr. v. C. van Dam en J. C. Wesselman. POTLOOD EN GEEST No. 542. Horizontaal: 1. N.W. deel van Afrika, 7. muzieknoot, 8. voor zetsel, 10. telwoord, 12. danspartij, 14. muzieknoot, 12. duw, 17. vis, 18. vat met een hengsel, 19. opstootje, 21. radio omroep vereniging (afk.), 23. vreemde munt (afk.), 24. maag afdeling bij herkauwers, 26. slede, 27. deel van een ontkenning (Fr.), 28. voegwoord, 30. jongensnaam. Verticaal: 2. spil van een wiel, 3. deel van het skelet, 4. heks, 5. leng temaat (afk.), 6. ouderwetse dans, 9. grote platte schop, door een paard getrokken voor grondvervoer, 11. lidwoord (Fr.), 13. leger (Fr.), 14. af korting van dona, 16. achting, 17. vaartuig, 20. bijwoord, 22. deel van de mast, 24. jongensnaam, 25. Ja vaanse huisvogel, 27. afkorting van neon, 29. bekende afkorting. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. Damme, 7. baars, 9. Ta, 11. pret, 12. els, 14. Ina, 15. aan, 16. kom, 18. elk, 20. Elbe, 22. Ee, 23. riant, 25. Elden. Verticaal: 2. A.B., 3. map, 4. ma rine, 5. eren, 6. stekker, 8. stakker, 10. al, 13. sambal, 17. olie, 19. Ie, 21. end, 24. te. Waardering van de mens. In het algemeen blijkt dat de pro- duktivitelt oploopt, als de factor menselijke waardering in de produk- tie wordt betrokken. Gebleken is, dat werknemers zeer positief gaan denken en ook de ver antwoordelijkheid bewust op zich ne men, als er belangstelling voor hun persoonlijk aandeel aan de dag wordt gelegd. Produktiviteitstoerekening is derhalve in het voordeel van het be drijf zowel als van de mensen. Drs Coppes ried zijn toehoorders aan, bij invoering van dit systeem zich niet te laten leiden door de ge dachte aan grote bedrijfsresultaat. Aan de andere kant moet men zeker niet te spontaan grote verbeteringen in het vooruitzicht stellen, daar elke teleurstelling het bedryf een zware slag zal toebrengen. Het welkomstwoord van de voor zitter, de heer J. A. E. Aalders, aan spreker, geestelijk adviseur en leden, werd gevolgd door een aantal mede delingen. Er was een verslagje over de diocesane jaarvergadering. Voorts werd mededeling gedaan van een plan tot herziening var de organisa tie der AKWV, waardoor de kringen rechtstreeks lid zullen zijn van een landelijke vereniging Na afloop van het betoog door de heer Coppes was er gelegenheid tot het stellen van vragen de winstde ling betreffende. Er was daarvoor grote animo. De vraagstellers be perkten zich niet alleen tot het on derwerp maar ook tot de directe consequenties. Ook U kunt er niet buiten Daarom heden nog besluiten: JUDO LEREN BIJ: Sportschool „LUITEN" Clubs voor Dames, Heren en Jeugd (vanaf 6 jaar). Pieterskerkgracht 9 Leiden Telefoon 23728. (Advertentie) Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. F Wis- en Natuurkunde de heren W. B. H. Veniet te Leiden en J. Cornelisse te Leiden; voor het cand. ex. A' W-fN de heer L. Wolterbeek Muller te Lei den; voor het Cand. ex. J Wis- en Na tuurkunde de heer J. A. J. Smit te Leiden; voor het Doot. ex. Geologie de heer J. H. O. Vink te Katwijk aan Zee. BENOEMINGEN G.G.Z.H. In de vergadering van de Algemene Raad Van het intercommunale li chaam „Gemeentelijke Gasvoorzie- ning Zuid-Holl«nd" op maandag 3 november 1958 's avonds ten stad- huize te Rotterdam gehouden, wer den tot leden en plaatsvervangende leden van dit lichaam o.m. benoemd de wethouders S. M. Stolp en mr J. Drijber, de raadsleden W. G. den Dubbelden en P. C. A. ten Broek. Allen uit Leiden. isft f' DottiU- HET HEK VAN LEIDEN-NOORD. Gisteren ls er even In de Leidse raad over gesproken: over de spoor lijn van de Herensingel, dat een Leid se wijk in tweeën splitst als ware het 't ijzeren gordijn. Het ls nl. onmo gelijk om van de Willem de Zwijger laan naar de Pieter Bothstraat te ko men, tenzij men over het prikkel draad gaat, dat het spoorlijntje af sluit of door het houten hek, dat ove rigens stevig afgesloten is. Voor schoolgaande kinderen is dit een ramp, want zij moeten de Os en Paardenlaan uitlopen om via de Kooi- laan achter het spoorwegemplace ment om bü de Timorstraat te ko men. Maar dezer dagen zagen wij een tafereeltje, dat ons bewees, dat Lei den bereid is van de nood een deugd te maken. De onderwijzer van de school was nl. uitgerust met de sleu tel van „Het Hek" en de schoolgaan de kinderen werden met veel zorg over de spoorweg geleid. Het is bekend, dat de spoorwegen Leidse agenda WOENSDAG 5 NOVEMBER Rozenkranskruistocht. 7 uur nam. St. Petruskerk. Nieuwe gebouw Endegeest. 8 uur nam. Soldatenkoor van de- Koks- school o.l.v. Louis van Wijngaarden. Demmenie en Zoon. Kantoorma- chineshow. In den Vergulden Turk. 10 uur v.m.10 uur nam. DONDERDAG 6 NOVEMBER Hulsh.- en Gezinsvoorlichting. Le zing over „Wonen" (2.30 u. nam.). Demonstratie Bloemschikken, „De Hoeksteen", Levendaal 1, 8 uur n.m. Plechtige gezongen jaardienst. Ka pel r. k. kerkhof Zijlpoort, 9 uur v.m. Toneelver. Vondel. Cursus alge meen toneelvorming. St. Leonardus- huis. Haagv/eg 8 uur nam. Forumavond voor kath. jongeren. Onderwerp „Verhouding priester leek". 8 uur. Zaal Maria Gijzensteeg. VRIJDAG 7 NOVEMBER Leidse Buitenschool. Contactavond Stadsgehoorzaal 8 uur nam. St. Chrysostomus. Eerste les spre ken in het openbaai. Gulden Vlies, uur nam. Huish. en Gezinsvoorlichting. De monstratie Bloemschikken. 8 uur na middag. ZATERDAG 8 NOVEMBER Toneelgroep Litteris Sacrum. „Ver dwijningen en verschijningen", 8 uur nam. Schouwburg. Dienst der apotheken. De avond en nachtdienst wordt waargenomen door: Leiden: Apotheek Reyst, Steen straat 35, tel. 20136; Oegstgeest: Apo theek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 31 okt tot 7 nov. zyn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Drie mannen in de sneeuw, alle leeftijden. Lido: „Der schönste Tag meines Lebens", alle leeftijden. Luxor: „Scampolo", alle leeftij den. Trianon: „Fanfare", alle leeftijden. Rex: „De trommen van Fu Man- chu", 14 jaar. hier een bewaakte overweg willen maken, dat gaat de gemeente duizen den kosten. Maar eens zal er toch een goede verbinding tussen de twee stadswijken moeten komen en er kan niet altijd een oplettende onder wijzer bij het hek blijven staan. De Stichting St. Chrysostómus ge vestigd te Rotterdam, Burgemeester Baumanlaan 53c, heeft het voorne men thans na de gehouden propagan- da-avonden op vrijdag 7 november a.s. te 8 uur de eerste les van haar cursus „Vlot spreken in het open baar en Persoonlijkheidsvorming" te doceren aan al diegenen, die daar toe belangstelling hebben. De lessen zullen op vrijdagen worden gegeven in een der zalen van „Het Gulden Vlies", Breestraat 126, Leiden. De eerste les vindt plaats in „Zo- merzorg" aan de Stationsweg. Belangstellenden worden tot deze avond geheel vrijblijvend uitgenodigd. Zie verder de advertentie in de Leid se Courant van 30 oktober en 6 no vember. De afdeling Leiden van de Neder landse Kapperspatroonsbond St. Fran- ciscus van Assisië" gaat haar eerste verjaardag vieren. Op zondag, 9 no vember a.s., des avonds om half ze ven draagt de geestelijk adviseur, ka pelaan J. van Adrichem, een H. Mis op in de kapel van de zusters Carme- litessen "aan de Oude Vest (Haze- windsteeg). Na de H. Mis gaan alle leden naar „Zomerzorg", Stationsweg 35a, waar om kwart voor acht de jaarvergadering begint. De heer E. M. Langezaal, voorzitter van de Leidse afdeling zal zijn jaar rede houden, die tot titel heeft: „De belevenis van levend afdelingswerk". Aan het programma wordt medewer king verleend door het jongenskoor „De Groenvinken" van Hazerswoude (Groenendijk), dat onder leiding staat van de heer Schrama. Er wacht de leden van de kappers patroonsbond een mooie avond, die besloten wordt met een feestelijk sa menzijn. De heer W. Verhoeven uit de Goe- jestraat heeft maandagmiddag een sprong in de Uiterstegracht gedaan. Het driejarig zoontje van de familie Van Tongeren aan de Uiterstegracht was nl. in het" water van deze bij zonder onsmakelijke Leidse gracht gevallen en was naar het midden af gedreven. Het gelukte de heer Van Tongeren het kind op het droge te brengen, waarna het naar het Aca demisch Ziekenhuis werd overge bracht, waar het maagje werd leeg gepompt. LEIDEN, 5 nov. Groente. Drui ven 3294, andijvie 913, snijbo nen 119186, stambonen 182194, kroten 68, idem gekookt 1625, boerenkool 1112, rode kool 917, gele kool 710, groene kool 715, prei 1018, spinazie 4480, stoofsla 2526. spruiten A 3864, idem B 1961, tomaten A 2143, idem B 2046, idem C 2026, uien 212, waspeen 1321, witlof 3178„ per 100 kg; bloemkool A 1439, idem B 1219, knolselderij 17, sla A 9.10 16.30, idem B 5.30—11.10, per 100 st.; bleekselderij 1012, bospeen 1030, peterselie 2.50, selderij 1.505.60, per 100 bos. i LEO RIEMEN8 OVER GIGLI Leo Riemens heeft gisteravond de foyer van de Stadsgehoorzaal een causerie gehouden over Ben j amino Gigli en Maria Meneghini Callas. Voor de pauze sprak hij over de beroemde Italiaanse tenor Gigli, zijn betoog met platen van de zanger il lustrerend. Hij hield ook een quiz, waaraan alle bezoekers konden deel nemen. Men moest aan de hand van woord geven op verschillende vra gen. De firma Radio Westrik te Oegst geest, die deze avond organiseerde, gaf ook een demonstratie met stereo opnamen, waardoor men het geluid van een orkest kan horen als ware het in de zaal aanwezig. Na de pauze sprak de heer Riemens over de beroemde sopraan Maria Me neghini, die niet alleen als drama tisch sopraan maar ook als coloratuur zangeres triomfen vierde. (Advertentie) RIJNSBURG „Bloembollententoonstelling" ge opend. In een der zalen van veiling „Flora" werd gistermorgen door bur gemeester B. H. Koomans de „Bloe men vaktentoonstelling" officiëel ge opend. In de nieuwe bestuurskamer van de veiling werden de vele geno digden hartelijk welkom geheten door de voorz. van de stichting „Bloemen tentoonstelling", de heer J. Schild, die in zijn welkomstwoord wees op het grote enthousiasme waarmede ge werkt is aan de voorbereiding aan deze tentoonstelling. Hoewel het niet gemakkelijk was een dergelijke ex positie op te zetten, is door veler me dewerking deze mooie tentoonstelling tot stand gekomen. De heer Schild sprak de hoop uit, dat deze tentoon stelling uit zal mogen groeien tot een jaarlijks terugkerend evenement voor Rijnsburg. Hierna sprak de burge meester een kort openingswoord, waarin hij naar voren bracht dat wij in deze streek een boodschap voor de wereld hebben Bloemen" aldus spre ker, brengen Vrede". Verder wees spr. er nog op, dat men zich zoveel mogelyk moet toeleggen op de teelt van bloemen en de grond goed be bouwen en zo nodig verdedigen. Na deze woorden beschouwde hij de ten toonstelling als geopend. Door een dochtertje van de heer G. v. Delft werden aan mevr. Koomans bloemen overhandigd, waarna het gezelschap een rondgang maakte door de ten toonstellingsruimte. In de zaal, waar een schat van bloemen is uitgestald, van Anjers, Freesia's en Chrysanthen krijgt men de overtuiging dat niet al leen de kwekers juiten Rijnsburg, doch ook de Rijnsburgers op dat ge bied heel wat in hun mars hebben. De prijswinnaars zijn: le prijs met eervolle vermelding Handelskwekerij v. h. Fa. C. Vianen, Rijnsburg; 2e prijs K. en P. Spaargaren Aalsmeer, 2e prijs P. v. d. Kamp Roelofarends- veen en gebr. Man, Aalsmeer; 3e prijs Laatste Berichten De brand op vliegveld Meisbroek Het Sabenavliegtuig, dat woens dagmorgen volgens de winterdienst- regeling op Schiphol had moeten aankomen, is niet verschenen: de vlucht werd geannuleerd en de pas sagiers die voor dit toestel hadden geboekt, zijn in Brussel tijdig op de hoogte gebracht van het feit, dat deze dienst uitviel. De reizigers die met dit Sabenavliegtuig van Am sterdam naar Brussel zouden gaan, konden in de loop van de morgen met het KLM-vliegtuig met eind bestemming Palma de Majorca en een tussenlanding op Melsoroek vertrekken. De vrachtmachine van de Sabena, die elke nacht tussen Brussel en Amsterdam v.v. vliegt, is wel op Schiphol gearriveerd. Op verzoek van de Sabena gaf de KLM op de terugtocht navigatiemateriaal o.a. routeboeken voor Europa en het na bije Oosten mee, aangezien bij de brand op Meisbroek veel verloren is gegaan. De verkeersleiding op Meisbroek, die nog niet naar het nieuwe ge bouw was overgegaan, functionneert in het oude gebouw op normale wijze. Koning Hoessein met vacantie De Jordaanse minister van voor lichting heeft woensdag in Amman bevestigd, dat koning Hoessein van plan is binnenkort voor een korte vakantie naar het buitenland te gaan. De vertrekdatum was nog niet vast gesteld, zei hij. Het Egyptische blad „Al Akhbar" verklaarde woensdag, dat Hoessein maandag zal vertrekken en dat het mogelijk een „permanente" vakantie in Europa voor hem zal worden. Het blad herhaalde voorts de be schuldiging, dat Israël gereed staat om Jordanië aan te vallen. Het waar schuwde in verband hiermee, dat de Arabische legers gereed zijn om op elk gewenst ogenblik in actie te ko men. met eervolle vermelding Gezamelijke kwekers, 4e prijs M. C. van Staveren, Aalsmeer; 5e prijs met eervolle ver melding D. Bouwman, Honselaaars- dijk; 6e prijs Gebr. Spaargaren, Aals meer, 7e prijs A. A. Vollebregt, Rijs wijk (ZH,); 8e prijs Fa. E. van Rui ten en Zn Roelofarendsveen; 9e prijs Wülfinghoff, Rijswijk; 10e prijs H. v. Klaveren. ALPHEN AAN DEN RIJN Brandweer-oefenprogramma On der leiding van de heer A. J. Th. M. Korver te Alphen aan den Rijn, kringcommandant brandweer van de BB kring Z.-H.-3, hebben de brand weercommandanten van ca. 23 on der de kring ressorterende gemeen ten in hotel „Toor" een bijeenkomst gehad, die onder meer is bijgewoond door de heer A. Ros, kringcomman dant BB kring Z.H.-3, Nadat men alle aandacht had ge schonken aan de onlangs te Zoeter- meer gehouden oefening werden en kele oefenprogrammapunten nader uitgestippeld en besproken. Vastgesteld werd o.m. een speciale brandweeroefening op woensdag 12 november a.s. in en om Pijnacker en een op vrijdag 28 november waarbij de gemeente Alkemade het centrale punt zal vormen. Vervolgens werden de films „Be veiliging bij boerderijbranden" en „Geef de brand geen kans" vertoond Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Woensdag 5 November 1858. 's Gravenhage Het bevestigt zich dat het Z.M. onlangs be haagd heeft den minister van staat, den heer J. C. Baud, tot den welstand te verheffen, en wel met den titel van baron. MEVROUW RAJK VRIJGELATEN In Hongaarse kringen in Wenen is vernomen, dat mevrouw Rajk, de weduwe van de voormalige Hongaar se minister van buitenlandse zaken, die in 1949 werd terechtgesteld en in 1956 werd gerehabiliteerd, kort ge leden is vrijgelaten en naar haar wo ning in Boedapest is teruggekeerd. Mevrouw Rajk had op 4 november 1956 in de Zuidslavisehe ambassade een wijkplaats gevonden. Zij werd later gearresteerd en naar Roemenië gedeporteerd. EYSKENS FORMATEUR. Koning Bondewijn van België heeft woensdag na het gebruikelijke over leg met de drie grote Belgische po litieke partijen katholieken, socia listen en liberalen de aftredende premier Gaston Eyskens verzocht een nieuwe regering te vormen. Eyskens had dinsdag het ontslag van zijn homogene katholieke min derheidsregering aan de koning aan geboden. Hij is van plan een coalitie kabinet van katholieken en liberalen te vormen, dat op een meerderheid in de kamer van volksvertegenwoor digers kan steunen. VERGIFTIGING IN FEESTZAAL. Dinsdag werd in Helmond in zaal Van Vilsteren een feestelijke bijeen komst gehouden met een tachtigtal Brabantse blinden, toen op een gege ven ogenblik een aantal bezoekers onwel werd en verschillende van hen zelfs het bewustzijn verloren. Het bleek een gevolg te zijn van het feit, dat in de zaal door een man kement aan de centrale verwarming een hoeveelheid koolmonoxyde was doorgedrongen, nadat 's morgens de zaaleigenaar al bewusteloos bij de ketel van de centrale verwarming was gevonden. Leden van BB en EHBO assisteer den twee artsen bij het verlenen van eerste hulp. Een twintigtal patiënten werd door politie- en ambulance auto's naar het Sint Lambertuszie- kenhuis vervoerd, doch slechts één van hen moest daar ter verdere ver pleging achterblijven. De bijeenkomst werd in een andere zaal voortgezet. Vermoedelijk zal geen der slachtoffers blijvend nadeli ge gevolgen van de vergiftiging on dervinden. Na enige tijd kon de zaal eigenaar zijn werkzaamheden weer normaal verrichten. Wilt U iets weten Vraag M. v. R.: Weet u misschien ook waar goede M.M.S. of H.B.S. katholieke kostscholen in Nederland zijn? (Meisjeskostscholen). Antwoord: U kunt u wenden tot de directrices van de r. k. internaten voor middelbare meisjesopleiding te Venray, Groesbeek of Vugt. Vraag G. J. te V.: Hoe luidt het adres van a. Michiel van der Plas, b. Graham Greene? Antwoord: a. Zijn laatsti ons be kende adres is: IJsselsteinstraat 62, Den Haag; b. de heer Greene kunt u bereiken via zijn uitgever, dus: Graham Greene esq. c/o Messrs. Wil liam Heinemann Ltd., 90, wreat Rus- sel Street, Londen W. C. 1. LANGERAAR Echtpaar P. van Dam-Voortman viert gouden huwelijksfeest Op 17 november a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer en mevrouw P. van Dam en M. van DamVoort man in het huwelijksbootje stapten en hun nieuwe levensstaat begonnen Dit feit zal dankbaar herdacht wor den op 19 november als 's morgens te tien uur tot hun intentie een hei lige mis in de parochiekerk zal wor- cfëft opgedragen. Verder zal het die dag feest zijn met de kinderen en kleinkinderen. Want het huwelijk van dit gouden paar werd door God ge zegend met zeven kinderen, die nu allen ook getrouwd zyn. Er zijn 27 kleinkinderen. Het gouden paar ge niet nog een zeer goede gezondheid I en is buitengewoon vitaal De bruidegom heeft vele jaren een vooraanstaande post bekleed als voor zitter van een veilingvereniging. Eerst als voorzitter van de Augur-| kenbond en later als voorzitter van de R.K. Tuindersvereniging „St. Pho- cas". Nadat deze veilingvereniging met nog twee andere veilingen was samengevoegd tot de nu bestaande Coöp. Tuinbouwveiling, was hij bij deze veiling nog geruime tijd werk zaam als bedrijfsleider. Bij het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd verliet hij deze dienst. Maar rust nemen daar kwam nog niet van, want tot nog toe heeft hij altijd nog een stuk tuinland dat door hem wordt bewerkt. Hierin vindt hij een genoegen en een welkome tijdpasse ring. Zelfs nu zij hun intrek namen, enige tijd geleden, in het St. Anto- nius-Rustoord is hij zijn tuin ge trouw gebleven. Ook is de gouden jubilaris meer dan vijftig jaar een getrouw en ver dienstelijk lid van het r.k. zangkoor „Soli Deo". Nu hij over meer vrije uren beschikt, maakt hij zich nog bij zonder verdienstelijk door altijd aan wezig te zijn ter opluistering van de H. Missen die in ie week gezongen worden, en op tijden die voor ande ren zeer moeilijk zijn. Voor enige ja ren bij de viering van zijn gouden zangersjubilé werd zijn ijver be loond met de pauselijke onderschei ding Bene Merenti. Ook de gouden bruid is nog kras en haar vlugge benen voeren haar nog dikwyls naar de in "erschillen- de hoeken van de gemeente wonende kinderen. Ja, zelfs ziet ze er nog niet tegenop te wandelen naar een nabu rige gemeente voor een bezoek aan haar dochter, die daar woonachtig is. Heel haar leven is een werken ge weest voor haar gezin. En al is dit nu de laatste jaren niet meer nodig toch blijft zij altijd in de weer. Het gou den paar is nog zeer levenslustig en graag genieten zij nog volop van alles wat het leven nog te bieden heeft. Ongetwijfeld zullen velen aan dit sympathieke gouden echtpaar het bewijs leveren dat zij met hen willen delen in hun gouden geluk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2