Scherp Leidse Wolspinnerij kocht 2 miljoen eigen aandelen B.B.H.H. Prijzenwet ingediend om prijsstijgingen in de hand te houden Enige katholieke zeeverkennersgroep in district bestaat vijftien jaar POTLOOD EN GEEST GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN DONDERDAG 30 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Onder presidium van de heer E. Bennink Bolt hield de n. v. Leidsche Wolspinnerij hedenmorgen in het Gulden Vlies haar jaarvergadering die weer duidelijk deed blijken, dat de n.v. een kerngezonde maatschap pij is, hetgeen reeds uit het jaarver slag viel te constateren. Naar aanleiding van de gepubli ceerde cijfers werden enkele vragen door aandeelhouders of hun ver tegenwoordigers gesteld, welke door de directeur, de heer A. A. Verhoef werden beantwoord. Een vraag over de verhouding van binnenlandse afzet en export meende de heer Verhoef niet te moeten be antwoorden uit concurrentie-overwe- gingen, terwijl hij op een andere vraag mededeelde, dat de n. v. prak tisch geen synthetische vezels ver werkt. In verband met het gebruik hiervan door andere fabrieken vin den er zo nu en dan wel schomme lingen plaats in de wolprijzen, maar de directeur meende, dat er ook wel weer enige kentering te bespeuren is ten aanzien van het gebruik ervan. Sommigen keren weer helemaal naar de zuivere wol terug, hetgeen slechts valt toe te juichen By de vraag over de verzekering var. gebouwen en machines deelde spr. mede, dat de verzekerde waarde 13,7 miljoen bedraagt. De machines in Leiden zijn totaal afgeschreven. De fabriek in Leiden is gesloten, maar niet gelikwideerd en de directie is ook niet van plan dit complex op te geven. Wat de personeelsverhui- zing naar Veenendaal Letreft, deelde de directie mede, dat ouderen niet allen ingenomen waren met ver plaatsing naar Veenendaal en liever een uitkering hadden. De gebouwen in Leiden worden voornamelijk nog gebruikt voor de verpakking, vooral in het topseizoen, omdat het in Veenendaal moeilijk is voldoende pakpersoneel te krijgen. Ten aanzie van de winstdeling door het personeel merkte de direc tie op, dat de grootheid daarvan af hangt van het uit te keren dividend. Nadat nog verschillende gestelde vragen waren beantwoord, werd de heer P. M. J. Flipo 'ot commissaris herbenoemd, waarna de directeur 'n mededeling deed, die de vergadering volkomen verraste. Kortelings nl. is de n. v. een zich in het buitenland bevindend belang rijk pakket eigen aandelen, groot nominaal 2 miljoen gulden, aange boden. Bestuur en directie hebben ge meend onderhandelingen hierom trent te moeten voeren, onder meer omdat aankoop dezer aandelen het risico zou uitsluiten, dat dit grote pakket in onbekende handen zou ge- Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus zn van J. P. Philippo en J. A. Bèkooij. Margrietha dr van G. S. de Knegt en C. C. de Gunst. Arie Hendrik Willem zn van J. M. Brands en J. P. van Ingen. Jannetje dr van J. van der Steen en J. W. L. van der Reijden. Robert Jo hannes Pieter zn van M. van der Heijden en M. Honsbeek. Alfons zn van B. Vogelenzang en C. Keijzer. Adriaan zn van J .Eradus en A. Fabriek in Leiden voor verpakking zouden kunnen worden geschaad. Bij de bepaling van net standpunt van het bestuur hebben tevens de gunstige ontwikkeling omtrent de likwiditeitsontwikkeling een belang rijke rol gespeeld; deze transactie kan namelij.c uit eigen middelen worden gefinancierd. Op grond van vorenstaande over wegingen hebben commissarissen en directie niet geaarzeld deze affaire inmiddels te bevestigen; effectuering zal op korte termijn geschieden. Ten overvloede merkten commissarissen en directie hierbij op, dat de be langen van aandeelhoi ders bij het hanteren van dit pakket op de voor grond zullen worden gesteld. De directeur deelde verder nog op desbetreffende vragen mede, dat de aandelen ver onder de beurswaarde i zijn aangekocht, terwijl de aankoop tevens geschiedde, om te voorkomen, dat anderen middels dit bezit de positie van de n. v op de Euromarkt zouden kunnen schaden. «Kf GEM. AANKONDIGING GESLOTENVERKLARING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat de Jan van Houtkade met ingang van 31 oktober 1958 voor de duur der werkzaamheden aldaar is afgesloten voor het verkeer met alle voertuigen, rij- en trekdieren en vee in beide richtingen. Voor Binnen of Buiten, voor Huis of Hangkast - Flexa op houtwerk en muren, rit gaat er in geen jaren af. En wat een KLEUR! de verf voor het schilderfeest FLEXA O.A. VERKRIJGBAAR BIJ 't Verfhuïs LEIDEN NIEUWE RIJN 49 IN DE UITERSTEGRACHT De nog ongedempte Uiterste gracht schijnt op de spelende jeugd, ondanks de afstotende lucht en het onsmakelijke water, aantrekkings kracht uit te oefenen. 't llerthuis LEIDEN HERENSTRAAT 34 Slagvaardig'' beleid Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp-prijzenwet (wet houden de regelen op het gebied van de prij zen van goederen en diensten). De regering heeft dit ontwerp-prijzen wet bij de Staten Generaal ingediend met het doei blijvend te kunnen be schikken over bevoegdheden voor het geven van prijsvoorschriften met be trekking tot goederen en diensten. Deze nieuwe wettelijke regeling zal t.z.t. in de plaats treden van thans nog van kracht zijnde wette lijke bepalingen, opgenomen in de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939, het prijsvormingsbesluit uit 1941 en voorschriften en bevoegdheden van de overheid ten aanzien van de prijs vorming, die in bepaalde sectoren van het bedrijfsleven krachtens an dere wetten bestaan of wellicht tot stand zullen komen, zullen hun gel digheid behouden. Aan de memorie van toelichting is voorts het volgende ontleend. De regering stelt voorop, dat de vrije prijsvorming een essentiële func tie in ons economisch leven vervult en dat ingrijpen in het economische verkeer zoveel mogelijk moet wor den vermeden. Er kunnen zich ech ter omstandigheden voordoen, waar- onder de overheid in staat dient te Advertentie zijn, in de prijsvorming in te grijpen. De Paulus viert (eest: Tien jaar Paulusband Op het wachtschip van de zeever- Gistermiddag om half drie kwamkenners ,tS,. Paulus" heerst een de vierjarige Janme v. d. Mey te j koortsachtige drukte. Het alle dicht bij de waterkant en viel voor- hens aan dek ls nltl van de lucht. over. Zij ging kopje onder, werd door Want er moet nog bar veel gebeu- omstanders op het droge gehaald,ren voor zaterdag is. Dan, op het maar gezien de toestand van het Hoogfeest van Allerheiligen, zullen grachtwater achtte men het beter het bejde onderdelen van de Paulusgroep u observatie in het Acade-1 een iustrum vieren: de Troep zijn misch Ziekenhuis te doen opnemen.derde en de Band haar tweede lus- j *n n°ve™ker: Allerzielenmaand, I gaat eigenlijk maar om een is de aandacht gericht op „St Bar- handjev0l mensen: ruim gerekend bara de vereniging die bidstonden telt de Paulusgroep 40 man. Toch organiseert op het kerkhof. verwekt de komende feestviering Iedere zondag in de november-1 maand wordt van 1 tot 2 uur op de kath. begraafplaats aan de Zijlpoort gebeden. Zondag a.s. 2 november vangen zij aan. 1Vandaag is in Leiden aan de Haarlemmerstraat de vierde zelfbe dieningszaak van de N.V. P. de Gruy- ter geopend. Leidse agenda DONDERDAG 30 OKTOBER Sempre Avanti's Jong en Jolig. „In vacantlestemming", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Marine Sanatoriumfonds. Propa- garda-avond. Revue ,,'t Is allemaal maar kolder". St. Ant. Clubhuls. 8 uur nam. Kath. Werknemers in Industriële Crama. Petronella Johanna Theresia bedrijven „St. Wilhbrordus". Leden- dr van A. de Winter en A. J. Wij- nands. Hildegonda Johanna dr van D. van der Boor en L. J. Verstappen. Pieter zn van W. Sloos en J. Over- dijk. Overleden: G. A. de Weerdt 66 jr man. P. Verkade 72 jr man.J. E. Sef- ton 37 jr man. vergadering. 8 u. nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel. Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O., afd Leiden. Vervolgcursus 8 uur nam. R.K. Lyceum. Roode Kruis. Propaganda-avond bloedtransfusiedienst. 8 uur College zaal Acad. Ziekenhuis. In de Vrolycke Arke. Film „Mens een deining alsof het om 400 man gaat. Geen wonder, ei zijn er zovelen die zich nauw met de Paulus ver bonden voelen. In de eerste plaats al diegenen die in het verleden ooit op de Paulus aangemonsterd hebben. De meesten van hen zijn alweer afge zwaaid en hebbenzich ergens bin nen of buiten Nederland als achtens waardige „landrotten" gevestigd. Zon der uitzondering denken zij allen nog met weemoed terug aan de jaren, dat zy op de Paulus voeren. Dan zijn er de ouders die de Paulus een groot kende ongedwongen Paulussfeer. hart toedragen, ondanks de zware eisen die telkens weer aan hen gesteld worden omdat zij een zoon op de vaart hebben. Tenslotte de donateurs en weldoeners, overal in en om Lei den, die de ruggesteun vormen van troep en band, en met voortdurende belangstelling de activiteiten van de Paulus volgen. Zij moeten zich wel trots voelen als zij de marsband „St. Paulus", de enige zeeverkenr.ersband in Nederland, zien uitrukken met een bravour en een volume waarbij ieder ander zich klein voelt. Zaterdag, 1 november, is de grote dag. 's Morgens om 9 uur worden de feestelijkheden geopend met een H. Mis in de kapel van het R.K. Lyceum tot intentie van leden en oud-leden van de Paulusgroep. Daar na een feestelijk ontbijt, gevolgd door enige activiteiten van troep en band. 's Avonds om 8 uur wordt in de cantine van het R.K. Lyceum het grootse scheepshal geopend dat een informeel feest gaat worden, voor oud-leden en ouders in de be- De regering noemt hiervan verschil lende voorbeelden. Het thans ingediende wetsontwerp kent de overheid een drietal be voegdheden toe resp t.a.v. het ge ven van prijs-, administratie- en prijsaanduidingsvoorschriften. a. Maximumprijsvoorschriften. De belangrijkst^van de bevoegd heden, die het wetsontwerp de over heid toekent, is die tot het uitvaar digen van maximumprijsvoorschrif ten t.a.v. roerende goederen en dien sten in die gevallen, waarin blijkt, of het gevaar dreigt, dat zodanig hoge prijzen en vergoedingen worden be rekend, dat strijd met het algemeen belang ontstaan. De onroerende goe deren zijn niet onder de werkings sfeer van de wet gebracht, aangezien de prijzen van deze goederen reeds aan andere wettelijke bepalingen on derworpen zijn. b. Administratieve voorschriften. Vervolgens zal de regering bevoegd zijn voorschriften te geven tot het voeren van een administratie, waar uit de vorming van de prijzen van -goederen of diensten blijkt. Deze administratieplicht zal slechts opge legd kunnen worden voor die goede ren of diensten, waarvoor maximum prijsregelingen zijn vastgesteld. Voor hetzelfde doel kan van betrokkenen inzage van boeken en bescheiden worden verlangd. c. Prijsaanduidingsvoorschriften. Aangezien een algemene kennis van het prijs ver loop nodig is voor het voeren van een effectieve prijs politiek is verder in het wetsont werp opgenomen de bevoegdheid tot het geven van voorschriften met be trekking tot de prijsaanduiding van goederen of diensten. Deze voorschriften bevorderen bo vendien de prijsbewustheid van het publiek, terwijl hiervan ook een remmende invloed uitgaat op verho len prijsopdrijving. De regering over weegt daarom bij de inwerkingtre ding van deze wet opnieuw soort gelijke voorschriften als thans op dit gebied bestaan uit te vaardigen. Om een slagvaardig prijsbeleid mo gelijk te maken zullen de voor schriften krachtens de prijzenwet worden vastgesteld bij beschikking van de minister van Economische Zaken. Het voorstel van de SER tot in stelling van een onafhankelijke ad- viescommisie van deskundigen, die steeds zou moeten worden ingescha keld alvorens prijsmaatregelen wor den getroffen, hebben de ministers niet overgenomen. Zij menen, dat deze procedure een ernstige belem mering zou vormen voor de vereiste snelheid van handelen in het prijs beleid, waardoor de effectiviteit van dit beleid er door in gevaar zou wor den gebracht. De ministers menen verder, dat er alleszins aanleiding is de centrale adviescommissie voor de prijspolitiek niet slechts te doen voortbestaan, mar in het vervolg weer regelma tig bijeen te roepen. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Donderdag 30 October 1858. De berigten uit Britsch Co lumbia luiden gunstig omtrent de gouddelving aan de Frasers- rivier. De goudzoekers waren er ijverig werkzaam en verza melden dagelijks eene hoeveel heid goudstof ter waarde van 5 tot 50 dollars. Zij leden echter overlast van de Indianen, welke die landstreek bewonen; ver scheidene blanken werden door hen gedood, en men geloofde, dat zij het plan vormden om eenen algemeenen aanval op de goudzoekers te doen. Half-lange pijp- en shagtabak in prijzen v.a. 1.25 en 1.75 per 250 gram. SIGARENHANDEL C. Walenkamp Prinsessekade 1 Leiden Telefoon 21126 (Advertentie). Paus Johannes naar Lourdes? Paus Johannes de drie-en-twintig- ste zou van plan zijn in februari aanstaande naar Lou. des te gaan voor de sluiting van het „Eeuwfeest der Verschijningen" en ook om een bezoek aan Venetië te brengen waar hij patriarch was. Dit heeft de hulp bisschop van Venetië, mgr. Olivotti, die woensdag de Paus in het Vati- caan een bezoek bracht, meegedeeld. Wijlen Pius de twaalfde is als paus nooit verder weggegaan van het Va- ticaan dan het zomerverblijf te Cas- tel Gandolfo. De Centrale Raad van Beroep te Utrecht bevestigde gisteren de uit spraak van het ambtenarengerecht inzake de degradatie van de adjudant van de rijkspolitie P. de B. te Roelof- arendsveen. Het ambtenarengerecht vernietig de destijds het besluit van de alge meen inspecteur der Rijkspolitie van 4 mei 1957 tot degradatie van ge noemde adjudant tot wachtmeester le klas, daaraan toevoegend de suggestie, dat een terugzetting met één rang, namelijk tot opperwacht meester overweging verdiende. Déze beslising van het ambtena rengerecht is thans in haar geheel tot de Centrale Raad van Beroep beves tigd. J. W. Parlevliet, koopman, Mariënpoel- straat la; "4. J. K. Finger, timmerman, Nieuwebrugsteeg 15; J. H. de Boer, pre dikant, Hoge Rijndijk 87; J. F. H. De la Haije, ingenieur SLF, Vijf Meilaan 111; D. Klein, Sumatrastraat 24; J. Snaathorst, winkelier in haarden, Vijf Meiplein 170; L. Kieviet, rijksambtenaar, Burggraven- laan 103; E. Roth, militair, Melch Treublaan 67; P. Nagel geb. Veldhuijzen, durf te leven" (speciaal voor ouders Pasteurstraat 2e; P. A. Berwald, gezins- No. 539. Horizontaal: 1. zangvogel, 3. kippenloop, 5. vlug, 7. familielid, 9. geraamte, 11. algemeen kiesrecht (afk.), 12. atmosfeer (afk.), 13. ge vangenis, 16. vlaktemaat, 17. gem. in Gelderland, 19. houten vat, 20. optel ling. Verticaal: 1. raamscherm, 2. Suri naamse pad. 3. kleine hooistapel, 4. nevens, 6. stuk bouwland, 8. bekend dier, 10. kledingstuk, 11. doornach tige plant, 14. zuiver, 15. eenmaal, 18. water in Utiecht. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 538. Horizontaal: 1. gebak, 5. been, 6. hoon, 8. tor, 10. sla, 13. tra, 15. tuimelaar, 16. ein, 17. kid, 18. dra, 20. dito, 22. veen, 24. erker. Verticaal: 1. ge, 2. ent, 3. Ahr, 4. k.o., 5. bestemd, 7. Naarden, 9. oneer, 11. lui, 12. Ain, 13. tak, 14. Rai, 18. dor, 19. avé 21. te, 23. er. en hun kennissen) 8 uur nam. Vlasveld. Passap-breidemonstratie 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur nam. in kleine zaal van de Burcht hoek NieuwstraatBurchtsteeg. VRIJDAG 31 OKTOBER K.V.P.-afdeling Leiden. Ledenver gadering. De armonie, b uur nam. Tuiniersver. D.E.V. Vergadering 8 uur nam. café Aniba. ZATERDAG 1 NOVEMBER St. Paulustroep. Lustrumfeest 9 u. H. Mis R.K. Lyceum Mariënpoelstr. Programma tot 12.30 uur nam. 8 uur nam. Scheepshal cantine R.K. Ly ceum „Jong Holland" Volksdansavond Gymnastiekzaal MaresingelMar- nixstraat 8 uurhalf elf nam. (toe gang uitsluitend voor katholieken). DIENST APOTHEKEN. Leiden: De avond- en nachtdienst wordt waargenomen door apotheek Tot Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, tel. 21060. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN De films in de week van 2431 okt. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: Gedurende de herfstvakantie: Casino: „Sjors en Sjimmie", dage lijks om 2.30 u. nam. Lido: „Fortunella 14 jaar. Luxor: „Scampolo", alle leeftijden. Trianon: „Fanfare' alle leeftijden. Rex: „Zijn laatste kraak", 14 jr (Dond.: „O.K., mr Deeds", alle leeftijden). hulpster, Rijnsburgerweg 86; E. M. C. Krijnen. Plantsoen 103a; E. Kapteijn. onderwijzeres, Herenstr. 75; E. Raimond. ass. sterrenwacht, Sterrenwacht 2; J. J. van Stekelenburg. verkoper, Ketelboeter- steeg 7a; F. E. Tamminga, Nieuwe Rijn 9; H. G. Egter van Wissekerke, Haagweg 38; E. Renes, Apothekersdijk 29a; W. J. de Klein, Rapenburg 117a; G. Broere, Jac. Catslaan 54; J. Bruining, Kagerstr. 16; W. Claij, Leeuwerikstr. 5; H. I. von Metzch, Drie Octoberstraat 43a; J. G. van Velzen, kok, Varkenmarkt 4; P. J. Blom, kleermaker, Noordeinde 2a; D Polsky. Lammenschansweg 7; A. C. Bouillon, verpleegster, Mezenstr. 2; W L. Perdeck, stuurman gr. vrt, de L. de Kanterstr. 32; W. G. Lemstra, Litograaf, Morsweg 172; M. M. Radder, Verpleeg ster, Nieuwe Rijn 69; M. Jansen geb. van Ingen Schenau, Jac. Catslaan 32; A. van Eeten, militair. Noordeinde 2a; J. H. Groot, militair, Noordeinde 2a; M. A. Willemsen, hoofd-verpleegster, Rijns burgerweg 10; W. L. Hengeveld, P. Paaltjenspad 5; P. M. M. Schuifelen, d. M. v. Streefkerkstr. 54; M. Robaard, Vliet 3; A H. Katsnia, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; C. L. M. van 't Riet, T. Siegenbeekstr. 14; H. H. C. Melman: Kalserstr. 3; A. Hollander, Verdamstr. 54; L. J. Hollander, Verdamstraat 54; J. C. A. M. Havermans, Hoge Rijndijk 85; P. Vermeyden, Leeuwerikstraat 27; A. an de Water, militair, Noordeinde 2a; W. A. Boogaerdt, Nieuwe Rijn 10; J. E. Dekker, Vondellaan 10; C. van Le- liveld, havenarbeider, Leliestraat 26; T. J A. Oomens, lokettiste NS, Hoge Rijn dijk 182a; J. Sjardijn, schoonmaker, H. de Vriesstraat 69; F. Dam, R. Visscher- straat 13; L. G. A. Thijs:en, Noordeinde 39; M. P. Reineke, rijksambtenaar, Ra penburg 80; J. G. Arentzen, verpleeghulp Zoeterw. singel 67; M. de Tyssonsk. 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; J Hon- coop, ass. accountant, Botermarkt 24. LIJST VAN VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN 16 T.M. 22 OKT. 1958 S. W. van Gastel en fam. van Haar lemmerstraat 218 naer Oegstgeest, Re- genterrelaan 44; G. Lotte en fam. van Lange Mare 39 naar Maassluis, G. A. Bre- derolaan 75a; M. van der Linden en fam. van Hyacinthenstraat Ha naaar 's-Gravenhage, Het Zicht 48; J. W. M. Smit en fam. van Calandstr. 14 naar Zwolle, Ferd. Bolstr. 17; J. H. M. Wös- ten en fam. van plantsoen 97 naar Bre da, Heemskerktraat 50; M. Boelee en fam. van Hoefstraat 34a naar Gilze ca, K. Doormanstraat 38; H. Kruijshaar en fam. van Breestraat 19 naar Hengelo O, Tollensstraat 8; J. B. Postel en fam. van Bernhardstr. 23 naar Oegstgeest, Pr. Ire- nelaan 62, H. T. van Schaik en fam. van Utr. Veer 4 naar Waddinxveen, Kon Wilhelmineweg 45; W. van Stigt en fam van Prinsenstr. 98 naar Velsen, de Noo- straat 55; R. Boers en fam. van Park straat 2 naar Dwingelo, Westeinde 30; G. M. van Emmerik geb. Verhoog en fam. van Bankastraat 2 naar Alkemade, Zuid einde 124; P. M. M. Op de Kamp geb. Welschen en fam. van Paviljoenshof 26 naar Nigeria; G. A. van Erk en fam. van Plantage 6 naar Arnhem, Huissen- sestraat 121 IV; K. H. Lim van B. Bal- iotstraat 19 naar Oegstgeest, Wilhelmina park 29; J. J. Wessels geb. Boersma van Schelpenkade 34 naar Eindhoven, Veldm. Montgomerylaan 569; M. A. van Peski van Boerhaavelaan 49 naar Rotterdam. Av. Concordia 117; H. A. Becker van Oude Vest 35 naar 's-Gravenhage, van Stol kweg 29a; D. M. Krimp van W. de Zwijgerlaan 101 naar Zutphen, Lammers- straat 17; J. van Rijn van Os- en Paar- denlaan 30 naar Gilze ca, Rijksweg 204; R. E. Blanken van Tit. Brandsmalaan 41 naar Wateringen, Pr. Bernhardstr. 14; M. Rosenquist van Prinsenstraat 8 naar Rotterdam, Pieter Postlaan 6; A. Cra ma van Madoerastraat 23 naar 's-Gra venhage, Kranenburgweg 61a; M. J. T van Koppen van Rijnsburgerweg 10 naar Delft, Oostsingel 112; T. M. Vlugman van Rijn- en Schiekade 54 naar 's-Gravenha ge, Badhuisweg 225; J. A. Scheltema van Groenhovenstraat 21 naar Haalem, Zon- nekade 1; J. R. Smit van Bilderdijkstraat 1 naar Rotterdam, Heemraadsingel 88; L. Taverne van de M. v. Streefkerkstraat 49 naar Noordwijk, Golfbaan 14; A. Ra- vestein van Pieterskerkgracht 16 naar Urecht, Oudenoord 26; P. van den Oever van Nieuwe Rijn 49 naar Katwijk, Ha venstraat 16; P. van der Kraats van F v. Mierisstraat 9 naar Schiedam, Nas- saulaan 75; C. de Leen van Tasmanstraat 56 naar Vlaardingen, Hofsingel A; A Geense van Oude Vest 35 naar 's-Gra venhage, v. L. Stirumstraat 50; A. C. Deuss geb. Oostrom van Janvossensteeg 16a naar België; M. C. Sping in 't Veld van Houtstraat 13 naar Alemade. Past, v. d. Plaatstr. 109; M, F. Belj van W. Ro- zenstr. 54a naar Woubrugge, Kerkstr 14; J. A. Cras van Rijn- ij Schiekade 119a naar Oegstgeest, Pr. v. Mierisstr 101 III; M. A. C. Boelee van Hoge Rijn dijk 110 naar Rotterdam, Schoolstraat 29; A. A. M. Cras geb. Frissen van Hoge- woerd 132 naar Oegstgeest, Pr. Irene- laan 54; W. A. F. Kreukniet van Plantage 8 naar Amsterdam, Hartenstr. 19 bov.; H. T. van 't Erve van H. Geesthofje 6 Amerikaanse geleerden delen de eer Twee van de drie Amerikaanse ge leerden, die de Nobelprijs voor de geneeskunde delen. Links: prof. Ed ward Laurie Tatum en rechts prof. George Wells Beadle. near Coevorden, Berg. Feithslngel 52; T. J. A. Hosman van Breestraat 111 naar Duitsland; G. Schuring van Grevenstr 7a naar Apeldoorn, Burglaan 35; H. G van der Kolk geb. Castelein van Lage Rijndijk 9 naar Zoeterwoude, Schenkel- weg 44; W. G. Wiessing van Roodborst- straat 46 naar Nijmegen, Tooropstr. 28; L. A. C. Hansen van R. Visscherstraat 10a naar Groot-Brittannië; P. J. Smink van v. 't Hoffstr. 26a naar Amsterdam, Leidsegracht 57; A. Schaafsma van Plant soen 93 riaar De Bilt U, Gr. v. Prinstere- weg 4; M. J. Smits geb. Polman van Ra penburg 96 naar Arnhem, Johannastr 146; J. Karstens van Apothekersdijk 34 naar Amsterdam, W. de Withstr 62 hs; M. H. J. van der Wielen van Apothekers dijk 11a naar 's-Gravenhage, Pletterij- straat 3; T. B. Adler van Boerhaavelaan 47 naaar Oegstgeest, Piet Heinlaan 28; E. M. Ruyg van Rijnsburgerweg 10 naar Noorwegen: H. van Leuveren van Mors- str. 6264 naar Barneveld, v. d. Bleek- str. 15; A. Idzes geb. Niks van de Wet straat 25 naar Delft, Oostsingel 5; E van Slooten van Rijn- en Schiekade 111 naar 's-Gravenhage, Stadhoudersplant soen 154; S. H. Radius van Leuvenstr. 32 naar 's-Gravenhage, Celebesstraat 44; 'C. K. A. Remmerswaal van Utr. Jaagpad 16a naar Vaals, Heuvel 22; J. A. Dijssel- bloem van Hogewoerd 128 naar Rotter dam, Slaghekstr. 132a. Marktberichten GOUDA, 30 okt. Kaas. Aanvoer 150 partijen. Notering: le kw. 2.18 2.25, 2e kw. f 2.10—2.17, extra kw. 2.262.57. Handel goed. WOERDEN, 29 okt. Kaas. Aan voer 158 partijen, le kw. 2.152.25, 2e kw. 2.07—2.14, extra 2.26—2.52. Handel matig. BARNEVELD, 30 okt. Eieren. Eierveiling SBE. Aanvoer 400.160 st., handel vlug. Prijzen van eieren van 53—60 gr. 11.60—13.78 60—65 gr. 10.9015.91, eende-eieren van 65— 66 gram 7.99—9.40; 67—73 gr. 9.20 10.41, alles per 100 stuks. Coöperatieve Veluwse Eierveiling Barneveld-Ede. Weekaanvoer circa 1.450.000 stuks. Handel kleine eieren kalm, grotere eieren vlug. Prijzen 47 —53 gr. 10.2711.52, 53—60 gr. 11.62 —13.86, 60—69 gr. 14.05—17.28, al les per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 2.000.000 stuks. Handel vlug. Prijzen eieren 6665 gr 15.0016.00, algemene prijs 15.55 per 100 stuks, kiloprijs 2.49, basis 62'/» gram. Eieren 4961 gr. 10.60— 15.00, kiloprijs 2.16—2.46. Pluimveemarkt: aanvoer circa 68.000 stuks, handel redelijk. Prijzen slachtkippen 1.952.00 per kilogr., slachtkuikens 2.002.15 p. kilogr., ganzen 7.50—8.75 per stuk, konij nen 3.008.25 p. stuk.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2