DUINSTREEK Halitran GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN handige capsules LOONSTATEN WOENSDAG 22 OKTOBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 LISSE VOORLOPIG GEEN ZWEMBAD „In haar „schriftuur van ant woord" op het voorlopig verslag van het begrotingsonderzoek schrijven B. en W. van Lisse: Wil men twee zo geheel verschil lende zaken als doorbraak in de dorpskern en rioolwaterzuivering beslist met elkaar vergelijken, dan plaatst het college hen beide op ge lijke rangorde van urgentie. Zulks geldt niet eveneens voor het zwembad. Hoewel het belang daarvan niet onderschat mag wor den, dient de importantie daarvan in relatieve zin te lijden onder de de veelheid van werken van nog groter algemeen belang, waarvoor de gemeente zich terwille van haar sociaal-economische levensmogelijk heden ziet verplaatst. Het college wil hier in alle duide lijkheid tevens verklaren, dat het van zijn kant niet voornemens is steun te verlenen aan de gedachte van een louter op plaatselijke zo- merbehoeften afgestemd eenvoudig zwembad. Alsdan zou men zich rich ten op behoeftenbevrediging van een uitermate gering deel der plaat selijke bevolking, het schoolzwem men beslist niet kunnen dienen, de recreatie mogelijkheden in meer uitgebreide zin verwaarlozen. Nadere concreet gestelde vragen beantwoordend, deelt het college mede geen nauw omschreven tijds bestek te kunnen noemen, waarin het plan tot doorbraak Vierkant- Grachtweg en demping van de Gracht kan worden verwezenlijkt. Zolang het uitbreidingsplan Lisse- dorp nog niet door hogere instanties is goedgekeurd en derhalve gelding heeft verkregen, kan hoogstens voorbereidend werk worden ver richt. Besloten is daarmede een aan vang te maken. Het geschikt maken van de sin- telbaan van het sportpark voor ge bruik als ijsbaan is niet in het in vesteringsprogram opgenomen, om dat nog geenszins vaststond, dat een plan daartoe redelijk, ook in finan cieel opzicht, is op te zetten. Inmid dels hebben een schets en kostenra ming het college bereikt; een ex- ploitatieopzet ontbreekt nog volko men. Evenmin heeft de Sportstichting tot dusverre aan het college een plan tot bouio van een nieuw kleedlokaal bij de voetbalterreinen aangeboden. Zowel Sportstichting als het college zullen ongetwijfeld de wenselijkheid van een nieuw, betere accommoda tie biedend, kleedlokaal erkennen; vermoedelijk zal echter ook het be stuur van de Sportstichting bezwa ren van financiële aard onderken* nen bij een zo geringe huurop brengst van de gemeentelijke' voet- ba lterreinen als tot dusver het ge val. Doorbraak van Vierkant-Gracht- weg en demping van de Gracht moet ook in het opzicht van vorming van een winkelcentrum van groot be lang worden genoemd. Stimulering van en steun aan middenstandsmani festaties is een ander facet van ac tieve middenstandspolitiek. In dit verband werd met belangstelling kennis genomen van berichten, vol gens welke een nieuwe Hollandse Glorie in voorbereiding zou zijn. Het college kan omtrent het Rei- gerbos niets anders mededelen, dan dat enige tijd geleden het beroep bij de Kroon tegen de afwijzende be slissing van Gedeputeerde Staten op het verzoek om ontgrondingsver gunning is ingetrokken. UITBREIDINGSPLAN BUURTSCHAP DE ENGEL Met vele leden zijn B. en W. van Lisse van oordeel, dat het partieel uitbreidingsplan De Engel op korte termijn aan de orde behoort te ko men. Het college acht het echter on juist vooruit te lopen op stedebouw- kundige en planologische inzichten terzake, al wil het als zijn voorlopige inzicht wel kenbaar maken, dat uit breiding van De Engel in de zin als door vele leden bedoeld, grote be zwaren met zich zal brengen. Im mers mag niet vergeten worden, dat woningbouw op enigszins grote schaal ook andere voorzieningen noodzakelijk maakt, zoals scholen en sociaal-culturele accommodaties. In beginsel staat het college niet aan moedigend tegenover belangrijke uitbreiding van buurtschappen, in dien niet tevens de mogelijkheid aanwezig moet worden geacht tus sen de betrokken buurtschapen het centrale dorp de nodige economische en sociaal-culturele verbindings stukken aan te brengen. Bij een ge meente van de geringe omvang als Lisse moet gewaakt worden tegen het gevaar van desintegratie, ver bonden aan opdeling in meerdere, uiteengelegen kernen. Volledigheidshalve moet hier wor den aangetekend, dat het Instituut van Stad en Landschap van Zuid- Holland geen verwijt treft voor de vertraging inzake het uitbreidings plan De Engel. Bepaalde wensen van het college en daarmede samenhan gende moeilijkheden maken het ge wenst, dat van gemeentewege bin nenkort contact wordt opgenomen met Gedeputeerde Staten. meester mr. Th. M. J. de Graaf, mevr. Harriet-Freezer en de heren geestelijken, waarna hij het wöord gaf aan de burgemeester, die deze avond officieel zou openen. „Op 4 sept, van dit jaar ontving ik een brief van de culturele raad van Zuid-Holland. Hierin stond ver meld dat het in het voornemen ligt meer activiteit te brengen bij de jongeren op cultureel gebied. Dit werd door mij toegejuicht", aldus de burgemeester. Het is zeer zeker nodig dat men ook in Lisse iets méér gaat doen op cultureel gebied. In Lisse telt men veel sportvereni gingen op allerlei gebied, zoals voet bal. volleybal, tennis enz. Voor alle sport wordt per jaar ong. 30.000 betaald. Voor muziek en zang slechts 1500,Hieruit blijkt dus, waarin men in Lisse te kort schiet". Spr. was dan ook blij dat deze avonden werden georganiseerd, die de kans bieden, dit tekort wat aan te vullen en de geestelijke ruggegraat van vele jongeren te verstevigen. Burgemeester de Graaf wenste al len een genoeglijke avond en de or ganisatoren veel succes. De heer Mesman onderstreepte als wethouder het gezegde van de burgemeester en dankte hem voor de inleiding. Mevrouw Freezer nam hierna het woord en hield op de meest boeien de wijze de belangstellenden bezig. Zij begon haar praatje met de vraag „Hoe gaan we naar iets toe?" De meeste jongelui zeggen: „Ik ga daar of daar heen omdat mijn vriend of vriendin er heen gaat". Wanneer men iets cultureels gaat bezien of uitoefenen, moet dit altijd door iets anders aanlokkelijk gemaakt wor den. Wanneer men echter van tijd tot tijd een goed boek leest, gaat men van lieverlee de wereld en zijn vermakelijkheden ook van een an dere kant bekijken. Dan hoeft men niet met de grote sleur mee te lopen, hetgeen vooral bij de jongeren veel voorkomt. Een welkome genezing hiervan is zeker „Het Boek". Wan neer men een boek leest, ziet men hierin soms het leven van zichzelf met alle voor- en nadelen, die men aan de hand daarvan kan verbete ren. Hartige hapjes. Na de pauze handelde het praatje van mevr. Freezer over hartige hap jes. Van tijd tot tijd is het wel eens goed een hartig hapje te nemen. Doch neem nooit te veel, want dit zou niet goed zijn voor de gezond heid. Zo is het ook met het boek. Neem op z'n tijd een klein cursiefje bijv. van 600 woorden, doch neem nooit te veel. dit schaadt de mens. Neem van tijd tot tijd zeker een goed boek, zo luidde de raad, die mevr. Freezer op de meest amusante wijze voorschotelde. Met een daverend ap plaus bracht de zaal spreekster na haar causerie dank. De heer Mesman dankte mevr. Freezer voor haar pakkende lezing. Hij hoopte alle aanwezigen op de nog resterende 3 avonden terug te zien. NOORD WIJKERHOUT Praktijkoefening reserve-rijkspoli- tie. Dinsdagavond hebben de le den van de reserve-rijkspolitie van de groep Noordwijkerhout in de praktijk een aantal overtredingen en misdrijven te behandelen gekregen. Eén groep werd uitgezonden naar het kruispunt Pilarenlaan-Kerkstraat, waar een auto met een bromfiets in botsing was gekomen. De autorijder bleek onder de invloed van sterke drank te verkeren. Opperwachtmeester Herkemij, die met het toezicht op deze groep re servisten was belast, toonde zich vol daan over de genomen maatregelen en gaf nog slechts enkele punten ter nadere overweging. Een tweede groep was inmiddels naar de in aanbouw zijnde Ulo-school gegaan op een bericht, dat daar een paar onbetrouwbare individuen rond scharrelden. Inderdaad wist men daar de hand te leggen op een tweetal he ren, die kennelijk interesse hadden in losliggende loodwerk en sanitair. Jammer voor de politie-ambtenaren was, dat deze verdachten later kans zagen om vanuit het politie-bureau de benen te nemen. Een telefoontje van een bewoner van een perceel op de Langevelder- weg, dat iemand in zijn huis had ge poogd in te breken, riep een derde ploeg naar de plaats van het mis drijf. Al spoedig vonden zij daar sporen, die het gewenst maakte de speurhond- geleider ter assistentie te roepen. Na enig zoeken wist de hond een daar in de omtrek rondlopende man op te sporen en aan te houden. De behandeling van dit geval bracht nog wel enige complicaties me de, maar daarvoor was het ook een oefening. De kapitein der Rijkspolitie, A. P. Spaanderman, van het districtsbu- I reau Leiden, gaf blijk van zijn be- 1 langstelling, door bij de nabespre king op het politebureau aanwezig te zijn. Bridge-nieuws. In de onderlinge paren-competitie van de bridgeclub „Het Juiste Bod" is de stand na de 3e ronde: Groep A: 1. P. KapteinK. v. Kam pen 346 p. 2. W. SchelvisTh. van Aaken 333 p., 3. J. SeysenerJ. van Noort 320 p., 4. dames Zoetendaal Van Leeuwen 329 p., 5. M. de Winter M. Heemskerk 317 p., 6. A. Vermin Th. Förrer 315 p., 7. J. van Wierin- genTh. de Lincel 314 p., 8. A. van Brama—P. Duivenvoorden 308 p., 9. D. ZoetendaalG. Keijzers 304 p., 10. P. de HaasJ. Koelewijn 304 p., 11. echtpaar Bodar 300 p., 12. echtpaar K. de Winter 178 p. Groep B: 1. R. BakkerG. v. Leeu wen 327 p., 2. F. KerkvlietP. Koster 280 p., 3. F. BroekhofP. Meijer 265 p., 4. K. v. d. VeekN. van Nes 263 p., 5. M. KosterW. v. d. Linden 257 p., 6. echtpaar Kroon 255 p., 7. M. KlinkenbergC. v. d. Aart 244 p., 8. echtpaar Van der Rëijd 217 p. Geboren: Johannes Geradus Maria z. v. A. P. v. d. Slot en C. M. Zonneveld. Maria Cornelia Antonia d. v. J. J. van Wieringen en A. G. van Haastert. Carolina Maria Alida Gerarda d. v. J. M. Bon en P. A. de Heij; Johanna Maria d. van C. A. Looijestijn en M. C. Geerlings. Ondertrouwd: J. J. T. van der Klugt en C. M. Warmerdam. Getrouwd: H. J. van der Kolff en M. A. J. Berbee; A. C. Ruigrok en C. A. A. de Groot. Overleden: Adrianus Arisz 83 j. Adrianus Klaassen 73 j. echtgen. v. B. Bijlaar; Jean Désiré van den Berg 77 j. wednr. van J. M. Hensen. WASSENAAR „DE VRIENDSCHAP" SPEELDE „GELUKKIGE DWAZEN". De R.K. Toneelvereniging „De Vriendschap" is het nieuwe toneel seizoen in Wassenaar goed begonnen LISSE Onder auspiciën van de Interdio cesane Jongerenstaf organiseert het Jongerencontact te Lisse een geva rieerd programma over literatuur, muziek, dans en kleinkunst. Gister avond was daarvan de eerste uitvoe ring, welke handelde over „Het Boek". De heer A. J. Mesman, waarne mend voorzitter van de Interparo chiële jeugdraad, verwelkomde alle aanwezigen in het bijzonder burge- S. L. Kwee en fam., wetensch. ambte naar, Duyvendakstr. 21; K. F. van den Broek en fam., klearmaker, Lage Rijn dijk 55; E. K. O. Langhout en fam., fiat ingenieur, v. Vollenhovenplein 18; A van Vugt en fam., betonwerker, a.b. ws. Haarl. Trekvaart: C. A. U. de Reu« geb. Hug, Haagweg 56: G. J. Rletdorst en fam.. schrijfmachie monteur, Reonbrandt- straat 18; J. van Dijk geb. Slingerland en fam., Duyvendakstr. 1; H. H. Wie- ring geb. Oostrom en fam., Janvoasen- steeg 16a; J. van Waardenburg en fam., Plantsoen 1; E. J. Lo-Fo-Wong, de M v. Streefkerkstr. 34; A. Janssen, metaal draaier, Haarlemmerweg 71; A. M. De- fauw. Witte Singel 84: M. B. Blanken. Anothekersdijk 28; A. W. A. M. van der Wee. v. Oldenbameveltstraat 29; P. A B. J. Cramer geb. Broers, Tesselscha- destr. 27; J. Schipper, Hoge Morsweg 106; S. C. J. van Hagen. Herengr. 12a; W. J. Vreezen. Wasstr. 2f; L den En gelse, H. de Vriesstraat 68; J. Kraima, Kastanjekade 2; K. N. Lim. Witte Sin gel 88; jonkheer J. M. de Jonge, Klok- steeg 13; L. H. Thung, Witte Rozenstr 46a: C. A. W. Citteur. Coornhertstr. 8a; L E. Hoogterp. de Sitterlaan 72; C. M de Bruiin, verpleegster. Witte Singel 10: G, J C. Dijksman, mach. bankwerker Lange St. Agnietenstr. 9; M. de Keiizer betonwerker, Jullanastraat 60; E. Hue- ting, lerares, Nachtegaallean 18". J Krins. Etieltlesstr. 56; M. P. J. Heinen werkster. Druivepstr. 3: M L. C. V Heijnen. Plantage 16: J. de Kluijver, v Galenstr. 12: F. C. W. Tietge. Buys Bal- lotstr. 71: G. den Heeten. Warmonder- we? 5: F W. Duijster, de Costastr. 41: P. H. M. Zwinkelü. Druckerstr. 34: E E l.auw.'Johan de Wittstr. 42: T. A. Op den Orth. 11. vernleegster. Rijnsburgerweo 10; E. van Heuvcn. Plantsoen 19: C J M. van der VooH. loodeieter. levendaal 94; J. van der Waals geb. Kranenburg. Moddermanstr. 75: M. L. Hankart. Pie terskerker! 6a: E. de Heer. Rapenburg 121; J C. Jon'7, belastingambtenaar. Su- matrastr. 40; M. s. van Lookeren Cam pagne geh Tasseiaar, v. Vollenhoven' nlein 67: C. W. Cohen Tervaert. Riin* en Scb'ekadp UI; M Sinofl^nborg. de M v. Streefkerkstr. 45: P C. Duparo. Schel- nenkade 34: J, H. O Dllhhuil, militair Nnordelnde 2n: L. W. F vnn- Lieshout militair. Nnordemde 2a- G. L"dema. mi litair. Nnordeinde 2a: H A. Orasmever militair, Nonrdeinde 2a; A W. de Bmiine Rijn- en Rehiekade 101: K F ven Vene- tien, Zneterwoudses'ucel 81: A, A -T. C Hins geb. Lourens. Viif Meiolein 166: A Pelonie geb Boer. ApothekevadHk 16' M. van Lrcitwn geb. van der Meii. Juli* «nakade 13: T ApWs geb. van den Doel Formnsnatr 18b: H. J. Heshuc'us. ma- aaziinheheerder. Tasmanstr. 70; J. A Wolf. wnlsninner, Mmnebroarsaraebt 19- A. C. w Lamn. sociaal werkster. Plan tage 16: H P Pull ter Gunne. rön-«pn- laborante Zoeterwoudsesinwi 105: A. P MeU°v doktersassistente M^relgtr, 18: L, Wachter, secretaresse. C.reewltkstr 16a: G A van d«r Hooft, Ptoernisten- lnnn 37: E. de Vries, Drie Octoberstr 45a: G. A van Amsterdam, lanrtarbei- Hor PietersV Choorsteee 32a: E H M J Vpllaerts. PaviHoenhof 26' T, P. A M Oomtncx. Vreewiikstr. 11; J L. van Stokkum. mibtair Noordeinde 2a; C M T Breukel. Vondellaan 10; P. van der Klauw. hasnelaarUor. Minnebrnerssr. 19; M. C. F van dpr Putten. Roodenhurger- straat 37: E Vrijland. Vliet 3: J. M van Zijl. Utrechtse Jagenad 20: A L K'ewiet hoofdjuffr, huish Aloëloan 30: M. J P Muiter Kobold, Morssingel 11; L. J. M Michielaen. kok. BreHerostr. 23: C. Vogel hnckenverkoooster. Hogewnerd 7: N J Wijfie, heler. Oude Riin 22: P. J Rid der. Coomher»tstr. 6: Jonkvrouw M, A van der Doe5 Witte Singel 97; M. Klein. Spieghelstr 20a. VERTROKKEN PERSONEN IN DE WEEK VAN ft TM. 15 OKTOBER 1958 L. H. A. van Vuuren en fam. van Waardgracht 66 naar Nieuw Zeeland; A. de Water en fam. van Hoflaan 113 naar Rotterdam, Reineveld 12; A. W. van Rossen en tam. van Atjehstr. 2 naar Veenendaal, Jan v. Goijenstr. 55; G. T Huisman en fam, van Lage Morsweg 7 naar Frankrijk; J. van Haaften en fam van Alb. Verweijstr 16 naar Leidschen- dam, Kon Julianaplein 14; R R. Soffher en fam. Kanaalweg Rft naar Valkenburg ZH Rljnlann 14: I Metaal en fam. van Hoogl Kerkgr 12 naar 's-Gravenhage Volendamlann 68: F W Leeman en fnm van J v Goi.lenkade 30 naar Oegstgeest Pr Irenelaan 11: J M. Jansen geb. van Oosten en fam. van Korevaaarstraat 47 naar Nijmegen. Lijsterbesstraat 121; H S. C. Huiisman en fam B'irggravenln 201 naar Zwitserland: I Onderwater er fam. van Koddesteea 24 naar Dordrecht J Wagenaarstr 48; J Blom en fam. van Berneostr 17 naar Eindhoven. St. Leo- nardusstraat 34; N van der Krogt er fam. van Sumatrastr 24 naar Rotterdam, Rembrandstr. 75: G van den Oever en fam. van Diikstr 17 naar Rotterdam P Stastokweg 201; A M, van Es van Pa- nengrncht 22 naar Velsen. W Danlels- laan 41; H de Ruiter van de Goeiestr 50 naar Amsterdam. Laplacestr. 78 I; A F Wiersma van Lorentzkade 32 naar Kloetfnge. Wllhelmlnastr 6: O. van Mee* keren geb. Smit van M Moonsstr. 48 naar 's-Gravenhage. Francklinstr. 48; Jonk* vrouw J. C M Sandberg van Witte Sin gel 36 naar Utrecht. Mauritsstr. 96; C P. A. van Boven van Witte Singel 16 naar Oegsteeest. Nassaulaan 28; S. Rozemond van Witte Singel 105 naar Amsterdam, 2e Const. Huykensstr. 44 IV; M F E Nicolai van Burggravenlaan 245 naar Hilsersum, Diependaalseloan 374; J. Duyvenboden van Pr. Hendrikplein 2 naar Rotterdam, Rösener Mangstr, 130: Z Bensdorp van Rijnkade 6a naar Zoeter- woude, Park Die Leythe 4: M. J. van dei- Kwartel van Oude Herengr. 20a naar Amsterdam, Raphaëlstr 27; H. E. Kuenen van Rijnsburgerweg 127 naar Aalten. Lintelo 54 I; Jonkvrouw J. de Savomin Lohman van Groenhovenstr. 13 naar Velsen, Vinkenbaan 25: B. Arbouw van Meidoornstr. 32 naar Voorschoten, Leld- seweg 410; L. R, Visser van Kapteynstr. 29 naar Amsterdam, Colenzostr. 1 ha; J Memelink van Cobetstr. 66 naar 's-Qra- venhage, H. Zwoardecroonstr 105b; N H. Scheltens van Groenhnzengr. 12 naar Lieshout. Kerkdak 10a; D G. Uit den Boogaard van Hooigracht 100 naar Ver enigde Staten v. N Amerika; J W. Stout- jeadijk van Boerhaavelaan 27 naar Delft Pr. Bemhardlaan 5: J M Haan van Rijnsburgerweg 10 naar Wormerveer Wandelweg 16; S. M Blonk van Kruis straat 11 naar Woubrugee, a.b. ws liggJ Vlietkade; L. Masurel Tesielsehadestr 18 naar Leimulden. Bilderdam 14: C. L M Kerkhof. Cobetstr. 11 naar Duitsland; J. A. Navest van A. v. Burenhof 59 naar Ede Gld., Naehtegaallaan 26; W. F Meijers van Balifctr 64 naar Leiderdorp Hoogmadesoheweg 19; W. M. A Postma geb. van Wijk van Decimastr. 15 naar Bergen op Zoom, Moerstraatsebaan 503; J. H Taken van St. Aagtenstr 28a naar Aalten Geld, Huygenstraat 40; J. M. P Scheurs van Roodborststr. 29 naar Duitsland; H. A. Brongers, Rllnsburger- weg 82b naar Groningen, v Roiienlaan 6; J. Stoop van Alb. Verweijstr. 20 naar Den Helder Buitenhaven 5; A. J. F. A Kerst van Rijn- en Schlekade 121f naar Leiderdorp, A. V. Saksenatr 28; C. M L. van der Wal van Witte Singel 31 naar Rotterdam, Nolensstr. 13b; C. W. Kok van Witte Singel 18 naar Tilburg, Helle Schoorstr. 1; J. K. G Meijnen van Ra penburg 4 naar Oegstgeest, Piet Hein- aan 34; F. J. Prins van Pietersk. Choor- steeg 12 naar Indonesië; J. C. A. te Lin* turn van Burggravenlaan 211 naar Utrecht, Haagstr. 2; P. Hoppenbrouwer van Oranjestr. 34 naar Lisse, Heereweg 246a; E. Schippers geb. van Sonsbeek van Zijlsingel 28 naar Voorsohoten, Pr Bemhardlaan 10; N. van der Pluljm van Ververstr. 40 naar Duitsland; J. B. San ders van Aude Vest 33 naar Israël; H W. Hoppenbrouwer geb. Klein van Lan- gegracht 198a naar Lisse, Heereweg 246a; M. L. Tegelaar van Maredijk 84a naar Sassenheim, A. v. Leeuwenlaan 46; H F. X. BrÜckner van Rijnsburgerweg 10 naar Apeldoorn, Zwolseweg 238; M Prinsen van Rijnsburgerweg 10 naar Am sterdam, Bredeweg 34hs; L. T. A. Pater van Hoge Morsweg 26 naar Rijswijk Z.H Lindelaan 6; H. G. de Felj van da Cos tastr. 74 naar Apeldoorn, Zwolseweg 238; A. E. J. Hermes van Groenhovenstr. 19 naar Heemstede. Meer en Boslaan 7; C Sons van v. 't Hoffstr 26a naar Amster dam, Sloestr 10 IV; J Mulder geb. Kam pers van de M v. Streefkerkstr. 53 naar Oegstgeest, Karei Doormanlaan 34: W P Locher van Zoeterw.slngel 47 naar Wagenlngen, Dolderstr. 20; T L. F Kui pers van RljndUkstr. 112 naar Breda M v. Coehoomstr 1; F. J. de MeiJ van Groenhazengracht 12 naar Loenen, Zand pad 3; L. M. Breukel van Rapenburg 79 naar Goes. Naéhtegaallaan 84. met twee vlotte opvoeringen van het blijspel „Gelukkige dwazen" van Theo S. Marius. Zaterdag- en zon dagavond hebben vele belangstellen den, die de zaal van het Verenigings gebouw geheel vulden, enkele uren plezier beleefd aan de merkwaardige gebeurtenissen in een merkwaardige familie. Niet alle leden van het gezin Barrymore waren even dwaas, jnaar er waren er bij, die niet alleen maar dwaas, maar zelfs volkomen „getikt" bleken te zijn. Vader Barrymore, een oud-toneelspeler voortreffelijk ge speeld door W. Meeuwese had alle moeite om niet slechts in naam, maar ook in feite hoofd van het gezin te zijn. N. van den Barselaar als de ge trouwde inwonende dochter bleek spelen met poppen nog niet te kun nen laten. Haar man (P. Putker) had ernstig met het probleem te kampen, hoe hij zijn vrouw nu eindelijk eens de waarheid over zyn beroep zou moeten vertellen, omdat het steeds moeilijker werd haar voor te jokken, dat hij een avontuurlijke journalist was. G. Westgeest de jongere dochter ondervond ook al moeilijkheden in haar verkering met Bruce Caldwell, een jongeman van zeer goeden huize (J. van Steen) en met een rijke maar lastige tante (J. Beliekom). B. Meers hoek was de malle, met stomheid ge slagen zoon, F. Gilisse zijn tamelijk normale broer, als men althans zijn liefhebberij in het zelf maken van tijdbommetjes buiten beschouwing wil laten. Mevr. Slat-te Wiel bewoog zich door dit merkwaardige gezel schap als de inwonende negerin, met allerlei huisdieren en met allerlei oer-begrippen over geesten, die moesten worden uitgedreven. B. Meershoek kwam aan het slot van het stuk in een dubbelrol nog eens op de planken als een stotterende politie-inspecteur. Het blijspel werd bijzonder vlot gespeeld en in de hulde, die de zaal op beide avonden na afloop aan de dames en heren van „De Vriend schap" bracht, deelde terecht de re gisseur, de heer Ben van Hest. Toneelavond Gemeentewerken. Gisteravond werd in Deylerhuis de jaarlijkse ontspanningsavond gehou den voor het personeel van de dienst van Gemeentewerken, een avond die was voorbereid door de commissie Ontwikkeling en Ontspanning Wet houder mr. dr. J. Hazenberg, de ge meentesecretaris de heer K. van Boeijen en de adjunct-directeur van Gemeentwerken de heer G. F. Kla- renbeek gaven door hun aanwezig heid van hun belangstelling blijk. Zij werden verwelkomd door de voorzit ter van de commissie, de heer A. Vaandrager, die traditiegetrouw een overzicht gaf van hetgeen de com missie in het afgelopen jaar heeft verricht. Er werd o.m. afscheid ge nomen van enkele personeelsleden die met pensioen gingen on besloten werd, de heer C. J. Orie, die reeds lange tijd ziek is, een brief te zenden met aller beste wensen. In de pauze zou, zo kondigde de voorzitter aan, een stemming worden gehouden over het al of niet houden van het Sint Nicolaasfeest Een vrij grote meerderheid bleek te voelen voor het handhaven van deze oude traditie op het programma. Bioscopen De films in de week van 17—24 okt. zijn door de K.F.C. als volgt ge keurd: Casino: „Pepotc, kind van de straat", alle leeftijden. Lido: „Stoottroepen in de aan val" volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Blanke lading uit Parijs" volwassenen. Rex: „Kerels en kogels", 18 jaar. Na dit huishoudelijke gedeelte was het woord aan de toneelgroep „Onder Ons" van het personeel van de Di rectie Zuid-Holland van de Volkshuis vesting en de Bouwnijverheid, die het blijspel „De familie Kwint" op voerde. Alle aanwezigen hebben veei plezier beleefd aan dit toneelspel, dat door de dames en heren van „Onder Ons" op een zeer vlotte wijze voor het voetlicht werd gebracht. Met de hulde, die de voorzitter aan het slot van de avond de toneelgroep bracht, stemde de zaal van harte in. RIJNSBURG Geb.: Roelofje J., d. v. Mi Zand bergen en A. Zwanenburg; Willy C., d. v. W. de Mooy en J. v. d. Gugten; Teunis, z. v. M. de Kluiver en A. E. Oudshoorn; Willem, z. v. C. Glasber gen en D. v. d. Vegt; Jacob J., z. v. J. Zandbergen en W. G. Tijsterman. Ondertr.: A. Rovers, 23 jr. en C. de Mooy, 21 jr.; W. v. d. Gugten, 22 jr. en K. Maat, 18 jr. Getr.: F. Passchier, 24 jr. en G. Cederhout, 24 jr. Marktberichten LEIDEN 21 okt. Groente. An dijvie 810, Pronkbonen 69, Snijbo nen 1.001.70, Kroten, gekookt 19 25, Boerenkool 68, Rode kool 10 13, Groene kool 1011, Prei 1011, Spinazie 5762, Spruiten A 3853, idem B 1948. Tomaten A 3741, idem B 3644. Waspeen 1115, Win terpeen 78, Witlof 4974 per 100 kg. Bloemkool A 3544, Knolselderij 8—10, Sla A 12.70—15.60, per 100 st. Bospeen 1824, Peterselie 1.90, Sel derij 3.40 per 100 bos. WOERDEN, 22 okt. Kaas. Er is vandaag in Woerden géén kaasmarkt gehouden. RIJNSBURG. 21 okt. Bloemenvei ling. Am. Anjers: Lucky Strike 15 17 Regina 1417. Harvest Moon 17— 20, Sun rose 15—18 wit 16—19, rood 1316. Geplozen Chrysanthen: W. Diamont 1617, Choco 2628, Migoli 18—24, South Pink 20—24. Champion 20—23, W Hope 17—18, Day Dream 1619, per stuk. Anemonen 500610 per 100 Chrysanthen tros: Shirley crème 50— 72wit 50—78, Chatworth 60—100, South Pink 110—125, W. Hope 100—115, Bunty 40—51, Mos quito 4051, Minerva 100130, Nor- mandië 5079, Suze 70105, Bright Eay 38—56, Babs 60—75, Fresia geel 6090, wit 5585, aller per bos. doen het werk van een volle paplepel levertraan Halitran bevat haast 60 maal zoveel vitaminen als gewone levertraan! Daarom kunt U toe met 2 Halitran- capsules per dag. U proeft ze niet, maar U merkt ze wèl aan Uw ge zondheid! Want Halitran bevat in sterk geconcentreerde vorm de Vitaminen A en D die U nodig hebt. Natuurlijke Vitaminen uit de verse, jonge levers van heilbot en andere arctische edelvi68en! Voor kinderen zijn er bovendien Halitran-druppels. Drie in de pap is voldoende. Uw Vitaminen-Zekerheid: Het vitaminengehalte van Halitran wordt ge controleerd en op certificaat gewaarborgd door het Noorse „Inetitut far Ernaeringsforsking te Oslo. Halitran bevat i 38.000 i.e. Vitamine A per gram 5.100 i.e. Vitamine D per gram Halitran geeft: tneer weerstand tegen griep, bronchitis en an dere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beende ren en een gaaf gebit. haast 60 ntanl lovaul vitaminen als guwone levertraan. dagen per week. van 9 tot 5 uur. Liefst in Leiden of omgeving. Br. onder no. 279 bur. v. d. blad. Nieuwe auto's zonder chauffeur Verlaagde win- terprijzen, al] risk verze kerd, radio en verwar ming Consul 58, üpel Re- cora 58, Borgward Isabel la. Simca en Volkswagens Werkhoven's luxe autover huur Van tel. 22300 S* 1 Locomotief zeer mooi en in st. v. n. 1 Solex, in foede staat. Leliestraat 16a, Leiden. Nieuwe Zie-Zag-naai- machine. tegen zeer ver laagde prijs. Inlichtingen en te zien: v Bemmelen- straat 4. Leiden Jawa junior 150 cc van 1951. in prima staat. 25Ö-; ook genegen snelbrommer in te ruilen. Prinsenstraat 84a, tel 26261, llli.ike condities. Inl. tel 30256 of Hoogl. Kerk- gracht 42. bruikbaar speelgoed o.a. rolschaatsen, poppen wa gen evt. pop. fietsje, step of ander speelgoed Br on der no 282 bur. v, d. bl. Twet moderne club fauteuils met vier stoelen van 325.- nu 145.-; dres soir 85.-: kloostertafel 23 -: twee clubfauteuils 45 -; pracht vloerkleden 25 - electr kachel 17 50: geliser 12.50: divan 15.- Nieuwen- burg, Hooigracht 55 (geen winkelhuis). ".l»i van uuuw|( 1957-1968 Adren: C W d. Salm Lisse. tel 3f~ 2P Aangeboden: 1 V.W. bestel, met ruiten 1958. jombie-kleur. Victor 1957 super Orel Blitz '55, lang upen oak met huif. Opel Caravan '55. In- en ver koop. De Jong's Autohan del, tel. K 1713—237. Oude Wetering. 'S' Vrouwen en meisjes gevraago vooi de mangel en andere werkzaamheden Aanmelden: Wasserij Khijnstroom, Hoge Rijn dijk 166. Leiden, tel. 21783 V Autorijschool en luxe autoverhuur. Willem de Zwijgerlaan 53. Leider dorp. Gedipl. erkend in structeur uur. Tel. 2 swarte colberts met vest en grijs gestr panta- ion te koop aangeboden. Alles in goede staat, totaal 35.-. Hofawoera 109. *5? Gevraagd: bakkersbe- aiende plm 18 jaar Bak kerij Ulisselbloem, Hoge- woerd 128 Leiden. Accordeon-slagwerk. Slagwerk te koon. grote en kleine trom enz., in prima staat. Tevens een accordeon 120 bassen m. reg., koffer en ripmen. pianoklavier Tegen elk aannemelijk bod. Kore- vaarstraat 5, Leider». 3? De scooters van 'de «automobielfabrieken Peu geot ziir mooi, goed van kwaliteit en vollealt? afge werkt De accessoires, die L hij anderen extra rropt betalen zitten hier bli de nrus inhoprenen, Valk a. d. H Schouw, Voorscho ten Alphen a. d. R»;n Abonnementen en adver- tentiën worden aanreno- »«en inur J. L. VAN TOL ZEILIMA KERSSTR/* AT 19 Prijs 10 cent per stuk. Bii qrotere atnamc reductie Nieuwste model. N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPHNGRACHT H-3* LEIDP.N

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3