ïi 27 L Scherp Eén jaarfeest voor twee ,,De Humorist" voor K&O Mr P. E. Briëi 50 jaar regeni van Coninckshof, Oude Vesi 3 BP s, ml '1 Tm P 1 r 32 R.K. Openbare Bib'iotheek Steenschuur 17 r' -Mti- $LWtLGAT Sfaj m WOENSDAG 22 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vergadering St. Bonifacius Dat ledenvergadering van vakor ganisaties niet droog en saai behoeven te zijn, bewees wel de prettige avond die de afdeling Leiden van de R.K. Werknemers in het Transportbedrijf „St. Bonifacius': voor haar leden in Antonius Clubhuis had georgani seerd. Na de opening polste de voor zitter, de heer A. Spierings, de leden over de mogelijkheid om het jaar feest gezamenlijk te vieren met de bond van Houtbewerkers, die een te kleine organisatie hebben om de las ten van een dergelijk feest te dragen. Unaniem werd dit idee door de leden ondersteund onder voorbehoud van percentage-gewijs verdeelde kosten. Het was een genoegen om naar de notulen van de secretaris te luiste ren, die met een grapje en 'n kwink slag tot prettig verteerbare kost wa ren verwerkt. Bij de mededelingen werd o.a. ver meld, dat de secretaris op de jaar vergadering van het hoofdbestuur tot voorbeeld was gesteld om zijn helde re omschrijving van" moeilijkheden bij het inroepen van hulp van de rechtskundig adviseur. Pater A. van Swelm, nog niet zo lang geleden teruggekeerd van een bedevaart naar Lourdes gaf zijn in drukken weer over de verschijningen in deze stad en de figuur van de H. Bernadette, waarbij hij erop wees, dat God met de verschijningen geen nieuwe boodschap aan de wereld heeft gegeven, doch slechts een nieuw accent heeft gelegd op de al oude verplichting om te bidden en Burgerlijke Stand Geboren: Arendina Corhelia d. v. D. Groenewegen en H. A. van Na men. Johannes z. van C. van Wierin- gen en J. Struik. René z. van A. van Dijk en E. van Eijgen. Johanna Maria d. v. P. C. Bik en M. M. J. de Graaf. Cornelia d. van J. van der Lelie en H. F. van Leeuwen. Sandra dr. v. C. van de Graaf en J. van der Horst. Xngrid Helena d. v. R. van Zeist en J. J. Tegelaar. Johanna Ferdinan- dina d. v. J. Beekman W. de Mooij. Johannes Antonius Maria z. v. A. J. Kallenberg en J. M. Wisse. Catharina Ingrid Cornelia Maria d. v. A. W. van der Zon en C. Mulder. Jolanda d. v. J. Visser en G. Faber. Francina Jen- neke d. v. W. Groeneveld en T. van Tol. Godfried Johan z. v. J. Borkhuls en J. M. F. Verberg. Anja d. v. J. de Zeeuw en JG. Bins. Martinette Leo- narda dr. van M. C. A. Muller en A. Stift. Overleden: L. Dahmen 89 j. wed. v. M. J. Dibbetz. W. Stiva 73 jaar echt genote van W. van Vliet. A. van der Bent 72 j. echtgenote van W. de Ko ning. C. Goetheer 76 j. wed. v. C. Cramer. G. Stolker 84 j. wed. van H. Borg. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand.ex. L Wis- en Natuurkunde mej. M. A. P. v. d. Poel te Leiden en mej. L. M. G. Haan appel te Leiden; voor het Cand.ex. F Wis- en Natuurkunde mej. L. R. Dam te Leiden; voor het Cand.ex. F' Wis- en Natuurkunde mej. I, Ras te Haarlem; voor het Cand.ex. K' Wis- en natuurkunde de heer J. G. Oosten dorp te Den Hoog; voor het Doct.ex. Natuurkunde de heer R. David te Leiden. Bij beschikking van de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is benoemd: aan de rijks universiteit te Leiden: voor het tijd vak van 16 oktober 1958 tot en met 15 oktober 1959 tot wetenschappelijk hoofdambtenaar bü de faculteit der rechtsgeleerdheid, mr. J. Chr. Somer, POTLOOD EN GEEST boete te doen voor de zondaars. De verschijningen te Lourdes waren dan ook geen losstaand feit, maar inge past in het grote heilsplan van God. Spreker haakte hierop in met een aansporing voor de leden om aan dit grote Godsplan, iedere naar vermo gen, mede te werken. De voorzitter dankte pater van Swelm voor zijn prettige geestelijke injectie in dit Lourdes-jaar. Om de causerie van de verbonds- bestuurder actueler en vruchtbaarder te maken, gaf de voorzitter de leden gelegenheid om eerst vragen te stel len. Hiervan werd druk gebruik ge maakt en de heer Van Spanjaard be antwoordde de vragen over kinder bijslag, classificatie van chauffeurs en diverse andere naar genoegen en nam de gelegenheid te baat om de activiteiten van de bond in de diver se bedrijfstakken duidelijk in het licht te stellen. Na een dankwoord aan de heer Van Spanjaard, werd de heer W. v. Megen door de voorzitter gehuldigd wegens zijn 25-jarig dienstverband bij V. D. Hierna ging men over tot het tweede prettige gedeelte van de avond: prijs-klaverjassen. V-Cuwelyk Hcchtste huwelijk tus?en hout en kleur wordt gesloten door Flexa de verf die zo trouw blijft zitten. Jaren! f voor bet schild erf eest Vraag ha gratis boekje •Knap ha op met kleur' n FLEXA. postlme 2. Laden FLEXA OA. VERKRIJGBAAR BIJ: 't Verfhuis LEIDEN NIEUWE RUN 49 't Verfhuis LEIDEN BERENSTRAAT 34 Ook zilveren jubilea Mr. P. E. Briët en de heren G. F. E. Kiers en dr. P. M. de Planque vierden gisteren het feit, dat zij resp. 50 en 2.5 jaar geleden werden be noemd tot regent van het Conincks hof aan de Oude Vest te Leiden. Tijdens het samenzijn, dat met een woord van welkom van de secreta ris van het college van regenten, de heer W. F. Lefeber, werd Ingeleid, hebben de bewoonsters van het hof het niet aan hartelijkheid doen ont breken. Mej. Leget uitte haar waar dering voor het werk der jubilaris sen in dichtvorm waarna de oud portierster, mevr. Segaar, namens de bewoonsters nog eens een dikke streep zette onder de goede zorgen, waarmede de jubilerende regenten de dames steeds omringen, ontvin gen de jubilarissen van deze hof kring een rokertje, de echtgenote van de gouden regent werd met bloemen verrast. Mr. Briët die mede namens dr. De Planque en de heer Kiers een dank woord sprak haalde daarbij tevens enkele herinneringen op uit zijn gouden regententijd. Met vreugde maakte spreker gewag van het feit, dat er onder de bewoonsters zulk een goede verstandhouding bestaat, hetgeen de sfeer ten goede komt. Na afloop van deze intieme bij eenkomst, waarbij vanzelfsprekend de feestdronk niet ontbrak, volgde 2 7 6 9 u 12 V. Is 16 11 18 19® ,0 21 24 28 29 31 No. 532. Horizontaal: 1. kleverige zelfstandigheid, 4. monster, 9. sulta naat aan de Perzische Golf, 11. ont gonnen land. 12. bijrivier van de Wolga, 13. water in Friesland, 14. we lige groei, 15. muzieknoot, 17. lid woord (Fr.), 18. familielid, 21. berg plaats, 23. af- of opspringende deeltje van vocht of slijk, 25. muzieknoot, 27, wijze van optreden, 28. de gezamen lijke edelen, 30. meisjesnaam, 31. ren baan in een circus, 32. zoon van Noë Verticaal: 1. stijl van een deur, 2. brandverf, 3. oosters lastdier, 5. ver voermiddel, 6. jaar (afk. Lat.), 7. vaarwel, 8. bereide dierenhuid, 10. zot, 16. aandrift, eerste stoot, 19. pla neet, 20. slag, 22. koemestvocht, 23. groente, 24. stel spelers, 26. vaarwel, 29. boom. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 531, Horizontaal: 1. bas, 3. iep, 5. Inn, 7. la, 9. An, 10. komma, 11. os, 12. la, 14. one, 16. rap, 17. ink. Verticaal: 1. bijl, 2. si, 3. In, 4. pan, 6. Namen, 8. aks, 9. aal, 11. oor, 13. alk, 14. op, 15. el. Leidse agenda WOENSDAG 22 OKTOBER R.K. Kruldenlerebond, Vergadering en demonstraties. 8 uur nm. Gulden Vlies. Rozenkranskruistocht, St. PetruS' kerk, 6.45 uur nam. Leidse Postzegelverzamelaars. Le zing met dia's, De Kleine Burcht", 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie „De Hu morist", Schouwburg 8 u r nam. K. O.-lezing. N. F. Habertsma: Namakettup, het zingende land", Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. Parochie Herensingel. Lezing over „De verschijningen te Banneux". Spr. pastoor J. Andljk, O.C.D. Hazerswou- de. Maria Gijzensteeg, 8.15 uur nam DONDERDAG, 23 OKTOBER. A.R.K.A. Viering 40-jarig bestaan. Receptie ,,'t Gulden Vlies", 1618 uur nam. „De Spelewaghe", Schouwburg, 8 uur nam. „AKA"-iiw§tuif,\ St, Antonlusclub- huls. 11 uur nam. 2de Abonnementsconcert, Residen tieorkest o.l.v. Karl Böhm, soliste Myra Hess, piano. (Beethoven Re- ger), Stadsgehoorzaal. 8 uur nam. Huish.- en Gezinsvoorlichting. Film over wassen. „De Hoeksteen", Leven daal 1, 2.30 uur nam. VRIJDAG, 24 OKTOBER. Ver. „Oud Lelden". Lezing S. J, Bouma: Boerderijen in Rijnland. Dq Lakenhal, 8 uur nam. Kynologenolub „Rijnland". Cause rie dr. ir, P. C. Llndenbergh: Reis indrukken uit Afrika" (en Rally Quinrell. Zomerzorg, 8 uur nam. Ned. Roode Kruis. Landsteiner on derscheidingen voor donors. 8 uur Academisch Ziekenhuis (Aula). ZATERDAG, 25 OKTOBER. K.V.P.-kringvergadering. St. Anto- niusclubhuis, Lange Mare, 2.30 uur nam. R.K. Blindenbond ,St. Odillia". Feestavond met De Gastspelers. (An- nemarie zeg jü het maar"). St. An- toniusclubbuis, 8 uur nam. Afsoh id mej. M. A. A. M. Sohreurs. directrice r.k. Huishoud- en Indus trieschool, Galgewater, Internaat Noordeinde 30: kwart voor vier tot half vijf nam. TENTOONSTELLINGEN. Academie: Tentoonstelling van moderne Nederlandse grafiek. Dins dag en vrijdag van 11—13 uur, zater dag 14—16 uur (t.m. 31 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 10—12 en 2—4 uur. Zon- en feestdagen 2—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25). Tentoonstelling „Portretten uit de Gouden Eeuw". (Werkd. 25 uur nam.; tot en met 5 november). een zeer druk bezochte receptie. 's Avonds volgde nog een huldi ging in de kring van het college van regenten. Lijst van aanwinsten Ontwikkelingslectuur. Abeln: De vrijhandelszóne als eco nomische integratievorm voor West- Europa; Achterberg: Voorbij de laat ste stad; Aster: God kapt zich een weg door de bossen; Bar-David: Mijn beloofde land; Barhoorn: Sociaal- psychiatrische casuïstiek; v. d. Bergh: Aarde en wereld in ruimte en tijdk Bless: Inleiding tot de pastorale psy chologie; Boelaars: Papoea's aan de Mappi; Brinton, Christopher en Wolff: Erfenis der eeuwen dl. 3.; Buytendijk: De zin van de vrijheid in het menselijk bestaan; Geram: Go den, graven en geleerden; idem: Triomf over de tijd; Corneille: Ser- torius; Croonen en Wilms: Het slecht horende kind; Davidson: Mijn schip is zo klein; De ontwikkeling van het westen des lands; Een Carmelites: Het antwoord van een non; Elliot: Vijf kruisen in de jungle; Ewen: George Gerswin; Geschiedenis der mensheid dl. 3.; Goudvis: Opleiding van vertegenwoordigers; Haring: De spanning tussen godsdienst en samen leving; Het Deltaplan; Hochheimer: Acht grote rivieren; Hofwijk: Aan de hemel een groot teken; Houtvademe cum 3 dln.; Huygens: Dichten op de knie; Julien: Zonen van Chan; Keu- Iers: Synopsis; van de eerste drie evangeliën; de Lubac: Ontmoeting met God; Marsman: Verzamelde ge dichten; Martini: Mijn wilde baby's; Molière: Le bourgeois gentilhomme; Mulder: Mannenwerk onder water; Niehauss: Junges Ballett; Peppink: Leven on welzijn van u en uw auto; Racine: Bérénice; Roeven: Inleiding tot het social casework; Riemena: De opera; Rodenko: Nieuwe griffels schone leien; Scheuzer: De personeel- chef in de praktijk; Schoenwald: Freud; de mens en zijn denkbeelden; Söderman: Hier politie!; Strijbos: Zwerven door Zuid-Afrika; van der Tuin: Kamer- en kasplanten in kleu ren; Urquhart: De slag om Arnhem; Villiers: Opgegeven als vermist; Vin kenoog: Atonaal; Vliegenthart: Op gespannen voet; Van Vriesland: On derzoek en vertoog 2 dln.; Wenen en de Donau; de Wit: Aquariumplanten 2 dln.; Wynne: Tel tot vijf en sterf! Nederlandse romans. Beekman: Anjers voor Adèlei Ca- pel: Het leven is geen formule; Den- dermonde: De wereld gaat aan vlijt ten onder: Germonprez: De zee laat niet meer log; Hidding; Het hart vraagt nm een tochtgenoot; van Isacker; Posthume wandeling; de Vries: Reis door de nacht dl. 4. Vertaalde romans. Achen: AU het leven danst 3 dln; Arvay: Schrei nlot, Natasj&i Biarn- hof: Vroege schemering; Braddon: Nancy Wake; Fredericks: Do ezel trekt; Frieberger: Petrus, de visser; Kark: Blinde geuze; Kirst: Niemand ontspringt de dans; idem: OÖ—15| Mc Govern: De liefde kent geen vader land; Noak: Het begon; zo onschnuldlg Silone: Hot geheim van Lucaj Trapp: De familie Trapp; Trevor: windkracht 10; Vates: Jacht tuisen klip en rots. Franse romans. Estang: L'interrogatoire; Madeleine: Un jour de ma vie; Saint Exupóry: Courricr sud, de Saint Pierre: Les aristocrate#; Troyat: Faux jour; Via- lar: La mort est un commencement dl 3 en 4. Duitse romans. Böll: Haus ohne Hüter; idem lm Tal der donnernden Hufe; idem: Iri- scher Tagebuch; Eachbach: Der An dere wird zahlen; Fischer; Zerfetxte Segel; Hall: Der gelbe Hut; Heïme- ran: Sabine kommt ins Stift; Maglera: Ich heisse nicht Robatrino; Schaper: Attentat auf den Machtigen; Zuck- mayer: Der Seelenbrku. Engelse romans. Christie: Evil under the sun; Dick son: The ten teacups; Marshall; The fair bride; O'Brien; The flower nf may; Trapp: The story of the Trapp family singers: Vickers: Murdering Mr. Velfrage: Wodehouse: The code of the Woosters. WIJ BEGRIJPEN, dat het bestuur van K. en O. geaorzeld heeft om het spel van de Engelsman John Os borne „De humorist" door de Haagse Comedie te laten opvoeren. Het is één van die stukken, waarin moder ne auteurs hun existentialistische „walging van het leven" spuien. Os borne heeft zich hier blijkbaar geba seerd op het oude paljas-motief, het thema van de man, die op het to neel grappen staat te verkopen, ter wijl het bij hem thuis huilen is. Een verhaal is er niet; wij vallen hals over kop midden in een familie, die er zo op het eerste gezicht vrij respectabel uitziet, maar weldra door en door rot blijkt te zijn. De hoofd figuur is een artiest, een conferen cier in een show, met de bekende pret-lach op z'n gezicht. Hij heeft thuis een vader en een moeder en voorts nog een zoon en een dochter Een andere zoon is krijgsgevangen en blijkt later doodgeschoten te zijn. Be halve het bericht van de dood van de jongen en diens begrafenis, ge beurt er niets in dit spel. De familie zit vol zelfbeklag, drinkt liters al cohol en gaat in dronkemans open hartigheid zitten zeuren over de na righeid van het leven. Kortom: het leven is één grote janboel, je gaat er mee door omdat er niets anders op zit, maar het is volmaakt zinloos. Er is dan ook geen uitkomst en het slot van het spel is symbolisch voor de hele inhoud: de humorist blijft in zijn liedje steken en gaat af van een volkomen leeg en onttakeld toneel. Wij hebben een andere opvatting van het leven en kunnen het niet aanvaarden, dat de visie van Osborne ons een spiegel van het werkelijke leven zou voorhouden, waarin het menselijke verlangen naar geloof. AAN DE ANDERE kant kunnen wij het spel van de tonelisten wel waarderen. Los gezien van de inhoud van het stuk, is er door de vijf spe lers een toneelspeelkunst gedemon streerd, welke wij met stijgende be wondering hebben j^degeslagen. Paul Steenbergen hebben wij nog nooit gezien als conferencier, maar hier was hij het ten voeten uit. Bijgestaan door een compleet orkestje (er was werkelijk geen moeite gespaard om de illusie volmaakt te doen zijn) trad hij voor het voetlicht met de beken de joyeuse lacht op het gelaat, als de man van de door en door gezonde levenslust. En vlak daarop als schrij nende tegenstelling de geestelijke mi sère en de wanhopige afbraak in de familie thuis. Zijn geforceerde vro lijkheid tegenover het verdrinken van het gevoel van mislukking in de dronkenschap was huiveringswek- kend. De voornaamste exponent van de wanhoop der mislukking was de grootmoeder van Ida Wasserman. Zij weet het klagelijke van de vergeefse hunkering naar een beetje geluk zo navrant weer te geven, met kleine gebaartjes van moedeloosheid en met een onnavolgbare expressie. Hier was werkelijk sprake van een creatie, welke men niet licht vergeet. Joris Diels was als grootvader, die zijn tijd niet meer begrijpt, ook zeer goed, terwijl Myra Ward de enige was, die nog een weinig verzet trachtte te bie den tegen het hopeloze afglijden. Coen Flink paste zich als de zoon van de humorist goed aan. Het publiek, dat na de scènes on der de indruk elk applaus naliet, klapte de spelers na afloop van harte en langdurig toe. De dames kregen bloemen aangeboden. él K jó C* CIJFERS OVER LEIDSE ONGELUKKEN. We hebben vóór ons de lijst van verkeersingevallen, die verzameld is door het Centraal Bureau voor Sta tistiek. Leiden wordt óók genoemd en dit jaar niet zo ongunstig. Het blijkt nl. dat het getal ongelukken met do delijke afloop of met lichamelijk let sel in onze stad is gestegen van 361 tot 368. Men zal zeggen dat dit een ongustige uitslag is, maar na verge RECHTSZAKEN FATALE OPRUIMWOEDE VAN HUISHOUDSTER De huishoudster C. G. v. d. M. uit Amsterdam, die in een vlaag van schoonmaakwoede in april van dit jaar aan een opkoper twee oude kastjes had meegegeven, die zij op de zolder van een gemeenteambte naar, bij wie zij in dienst was, als overbodig had bevonden, is vandaag door de politierechter te Amster dam, mr. L. de Blécourt, wegens verduistering in dienstbetrekking, conform de eis veroordeeld tot 25 gulden boete of vijf dagen hechtenis. Het vervelende van deze opruiming zonder voorkennis van haar werk gever was, dat zich In een der kast jes een bedrag van 6000 gulden be vond, dat toebehoorde aan de ge meenteambtenaar. Hij had het geld daar voor alle veiligheid opgebor gen. Het geld noch het kastje zijn tot nu toe teruggevonden. De huishoudster was vanochtend niet verschenen omdat daarmee .naar haar mening het kastje toch niet zou terugkomen Dit vertelde de als ge tuige gedupeerde 63-jarige ambte naar bij de belastingen. Hij had het zijn huighoudster zeer kwallik geno men, dat zij de kastjes had meegege ven hoewel hij geloofde, dat zij het in een vlaag van opruimwoede had Sedaan Hij had haar nog zolang in lenst gehouden omdat hij haar no dig had als gids bij zijn speurtoch ten langs de verschillende markten, Want de hoop eenmaal zijn kastje te vinden heeft hij nog steeds niet op gegeven. Wellicht zou zij in een der opko pers degene herkennen aan wie zij de kastjes had meegegeven Hij had haar ook gehouden omdat zy dit moest hij de president toegeven een goede huishoudster is. „Wel ba zig. Maar ze is een Friezin. Dus De president vond het opbergsys teem van verdachte, „die als ambte naar bij de belastingen toch wel moest weten hoe ie met geld moest omgaan", bepaald dom. „Vindt u, dat uw hulshoudster een ernstige straf moet krijgen?", vroeg de presi dent, Na enig nadenken zei getuige aarzelend: ,,ach, liever niet". Na de uitspraak vroeg de presi dent aan getuige of hij meende dat zijn huishoudster „het geld zelf ach terover had gedrukt" Getuige zei, dat hij aanvankelijk het idee heeft gehad, dat zij de kastjes niet aan eon opkoper maar aan bekenden van haar heeft meegegeven. „Wilt u de boete voor haar beta len?", vroeg de president. „Nee, dat moet ze zelf maar doen", vond ge tuige. Hij opperde vel de veronder stelling. dat de betaling zijn huis houdster misschien financiële moei lijkheden zou opleveren „Maai u be taalt haar toch?" vroeg de president verwonderd. „En anders is het een mooi Sint NIcolaascadeautje". In Vlaardingen bijvoorbeeld steeg het getal ongelukken van 162 tot 220, dit is een stijging met 35.8 procent. De stijging van Leiden is in de cate gorie van steden met meer dan 50.000 inwoners 1.9 procent. Hierdoor komt de Sleutel stad op de vierde plaats in de wed strijd die de KNAC ieder jaar organi seert. Eén is Dordrecht met een teruggang v, 8.2 pet.; twee Venlo met —1.5 pro cent, daarna Hengelo met 4- 1.2 pet. en vervolgens Leiden met -|- 1.9 pro cent. In de categorie steden met meer dan honderduizend Inwoners werd Tilburg winnaar waar het getal on- f;elukken terugliep van 413 tot 344. n geheel Nederland steeg het aantal ongelukken met dodelijke afloop of lichamelijk letsel van 33.295 tot 35.711. Omdat het bericht niet op de juiste f)laats stond in „Sursum Corda" wil- en we graag voldoen aan het verzoek van het bestuur van de meisjescon gregatie in de Hartebrugparochie mede te delen, dat er vaanvond om 7 uur een bijeenkomst is voor groep I en om 7.45 uur vor groep II. in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Hazewlndsteeg. De heer S. Onrust, waarnemend accountant bij de Rijksaccountants dienst is bevorderd tot accountant, standplaats Leiden, alsmede de heer H. A. Stuurman, die adjunct-accoun tant eerste klasse was, Zeshonderd vijf en twintig gul den kon de heer J. v .d. Pluym gis teravond de directeur van het Chr. Doofstommenin8tituut „Effatha" te Voorburg ter hand stellen. Het was de opbrengst van de prijzenwedstrijd, die deze handelaar in tweede hands goederen aan de Hogewoerd ter gele genheid van zijn vijftigjarig zaken- Jubileum heeft gehouden De direc teur. de heer Van der Haven, dankte de heer Van der Pluym voor dit ini tiatief, dat hij enig in de geschiedenis van het doofstommenlnstltuut noem de. LEIDERDORP Gevonden en verloren Gevon den: kindersok, jongensrijwiel, witte handschoen, sjaaltjes achterbumper van auto UG 62-12. koffer m. inhoud ijzeren roeiboot, werphengel hals ketting, sjaal, kinoerschepje, arm band, babyjasje, duikersbril, bai, benzinedop van auto, ''okje, porte- monnaie, paar ro,schaatsen, fotone gatieven, regenjas, aleutel handtas, longenspot. wieldop Verloren: soudei polshorloge met gouden schakelarmband, herenpor- temonnaie met inhoud, sjaal, bril, zwembroek m. handdoek, gouden broche, portefeuille m autopapieren, regenjas, jasje, autoninger, lipssleu- tel, ceintuur, paar herenhanaschoe- nen, badhanddoek m ondergoed en badmuts, trouwring waarin gegra veerd „Ries" 23-lu '56, Durïsoi- overall, schort, kinderrijwiel, kinder schoentje, overall. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Woensdag 22 October 1858. Ingezonden: Concerten van de Vereeniging van Leydsche Mu ziekmeesters. Werden onze stadgenooten door het, met zooveel nadruk en warmte geschreven, uitvoe rige artikel in deze Courant van 23 Nov. des verledenen jaars, hekend gemaakt met het doel en de aanvankelijk wèl, ja, bo ven verwachting wèl geslaagde uitkomst der door de Vereeni ging voor Leydsche muziek meesters aangewende pogingen om, na aanhoudende oefeningen aan het muziekminnende pu bliek het zeldzame genot eener zooveel mogelijk vlekkelooze uitvoering van uitgezochte mu ziekstukken te verschaffen degenen, welke zich dat genot, ook van de later door de Ver eeniging gegevene Concerten hebben deelachtig gemaakt, zullen moeten erkennen, dat de haar toen gegeven lof niet te uitbundig is geweest, terwijl ve len het met ons zullen betreurd hebben, dat zooveel moeite en inspanning, als zich die Ver eeniging getroost heeft, niet meer algemeen en met meerde re kracht van de zijde des pu blieks is beantwoord en onder steund geworden. Laatste Berichten Brits vliegtuig met 30 passagiers verongelukt Botsing met straaljager Bij Nettuno in Midden Italië is een Brits passagiersvliegtuig, op weg van Londen naar Napels, verongelukt. Volgens de eerste berichten zijn er geen overlevenden. Het vliegtuig is in botsing gekomen met een Italiaans straalvliegtuig. Volgens de contróletoren van het vliegveld van Rome zijn alle 25 pas sagiers en vijf bemanningsleden ver moedelijk om het leven gekomen. Het toestel was via Napels op weg naar Malta. Het ongeluk gebeurde bij slecht zicht, kort voor de landing. De Viscount was vanochtend om 8.25 u. plaatselijke tijd van London Airport vertrokken. De piloot van het militaire toestel is met zijn valscherm in zee terecht gekomen en later opgepikt. Nader is officieel meegedeeld, dat niemand van de 30 inzittenden de ramp heeft overleefd. DERDE UITKERING DER MELKPRIJSGARANTIE 1957/58 De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft het mo gelijk gemaakt aan de melkveehou ders ook over de hoeveelheid melk, Seleverd in de na 14 september res- ïrende weken tot het einde van het melkprijsjaar 1957/58 (8 november 1958), een uitkering van vier cent per kilogram melk te doen. Met deze uitkering die eind oktober-begin no vember 1958 kan worden tegemoet gezien, zal de veehouderij over het gehele in het lopende melkprijsjaar geleverde quantum een voorschot van vier cent per kilogram op de nog definitief voor de gegarandeerde hoeveelheid melk te bepalen toesla gen van de melkprijsgarantie 1057/58 hebben ontvangen. Marktberichten 's-HERTOGENBOSCH 22 okt. Vee. Op de markt van heden werden aangevoerd 7373 stuks vee, zijnde: 2635 runderen, 254 graskalveren, 611 vette kalveren, 456 nuchter-» kalve ren, 625 schapen, 19 geiten, 45 fok- zeugen, 476 slachtvarkens, 55 lopers en 2197 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalf koeien van 680—1190 per stuk, guiste koeien van 610-r-900, kalfvaar- zen 7501150, klemvaarzen 690 920, guiste vaarzen 625--800, pinken 400—625, graskalveren 260450, nuchtere kalveren voo. fok- of mes- torij 60—-225, weideschapon 45—80, drachtige zeugen 335—395, lopers 65—78, biggen 45=59, alles per stuk. Slachtrunderen, aanvoer 705 stuks. Extra kwaliteit 3.153.30, le kw. 3.00—3.10, 2e kw. 2.65—2.85, 3e kw. 2.50—2.65, alles per kg. gesl. gewicht. Vette stieren 2.70—2.95, worstkoeien 2.50—2.60, alles per kg. gesl. gew. Vette kalveren le kw. 2.60—2.95, vette kalveren 2e kw. 2.20—2.40, vet te kalveren 3e kw. 1.80—2.10, nuch- tere slachtkalveren 1.401.70, slacht varkens 1.82—1.92, slachtzeugen le kw. L70—1.78, slachtzeugen 2e kw. 1.60—1.67, alles per kg. levend gew. Vette schapen van 65—95 per stuk. nuchtere slachtkalveren van 4570 per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoeien, aanvoer groot, handel redelijk, prijzen: ruim gehandhaafd; guiste koeien, aanvoer normaal, handel kalm, prijzen minder vast; jongvee: aanvoer normaal, handel slepend, prijzen constant: vetto kal veren: aanvoer vorige week. handel gedrukt, prijzen gedrukt; nuchtere slac' tkalveren: aanvoer normaal, handel stug, prijzen aflopend; scha- ~en en lammeren: aanvoer minder, andel kalm, prijzen stevig prijshou dend: fokzeugen: aanvoer groter, handel stabiel, prijzen stabiel; lopers en biggen; aanvoer groter, handel stroef, prijzen op gelijk niveau; slachtvee: aanvoer normaal, handel traag, prijzen minder vast; slacht zeugen: aanvoer groter, handel vlot, prijzen stijf duur.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2