Adverteren doet verkopen u proeft de natuur in Natuurzuivere Planta Lekkere koffie ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder SANOSTOL vKNSDAG 22 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 liefdesbrieven rondom Ara bische paarden", door Ursula Guttmann; vertaling J. Wim Crom. Uitg.: Ad. M. C. Stok, Forum Boekerij, Den Haag. Er valt heel wat te vertellen over paarden, die men kent. Mooie, goede en zelfs „lieve" eigenschappen geven de dieren een eigen karakter. Dat men evenwel „Liefdesbrieven" gaat schrij ven, waarin verondersteld, dat een paard huwt het hele „huwelijksle ven" van Arabische paarden wordt blootgelegd, getuigt naar onze me ning van een te grote overgevoelig heid en van weinig smaak Liefheb bers van paarden en van tekenen kun nen evenwel hun hart ophalen aan de 80 bijzonder mooie foto's, waarmee dit boekje is verlucht. „Schiereiland Europa", door Walter Staugaard; vertaling Jan Meeuwsen. Uitg.: N. V. Uitgevers-Mij„Pa'x", 's-Gravenhage. Het avondland is in grote nood. Nog is het niet te laat: een Verenigd Euro pa zou redding kunnen brengen. Maar de Europese staten willen niet be seffen, dat zij hun wereldhegemonie verloren zijn en als bezeten van hun egoïstisch-nationalistische belangen, blijken zij niet tot een eenheid te kunnen komen in de afweer van een levensgevaarlijke vijand. In een gede gen studie komt Walter Staugaard tot een verrassende analyse van het wereldbeeld, waarin het Schiereiland Europa indien het zich niet als een hecht geheel aaneensluit gevaar loopt door Amerika te worden „opge geven" ter wille van de opdringende Sowj et-Unie. „God kapt zich een weg door de bossen", door P. Gentilis Aster o.f.m. Cap. Uitg.: Foreholte, Voorhout- Het missiewerk biedt in werkelijk heid veelal niet de romantische aan blik die het door kalenders en alma nakken gegeven werd. Toegegeven moet worden, dat er in de harde, ru we jungle van Borneo dikwijls nog wel romantiek te vinden is. Pater Gentilis Aster, Capucijn, heeft (voor namelijk) de capucijnse missies op dat Indonesische eiland bezocht en hij schreef er een historisch overzicht van, dat even romantisch als nuch ter is, en dat vele verrassende en boeiende evenementen verhaalt. „De moderne beeldhouwkunst in Europa", door Charles Wentinck. Phoenix Pockets No. 12. - Uitg.: W. de Haan, Standaardboekhandel, Zeist. De nog jonge Phoenix Pocket reeks, die zich voornamelijk beweegt op het gebied van de populair-weten- schappelijke terreinen, is wederom uitgebreid met een nieuw deeltje. Moderne beeldhouwkunst kan men niet langer houden voor een persoon lijke liefhebberij. Daarom zal men, voor of tegen, toch in ieder geval willen begrijpen en een antwoord vinden op wat niet bevredigt. Charles Wentinck, een moderne kenner van de kunsthistorie, kan hierbij een ge waardeerde gids zijn. „Geschiedenis van Italië", door dr L. van Egeraat. Se rie Prisma-Boeken No. 356. Uitg. Het Spectrum, Utrecht. Een van Nederlands bekendste Ita- lië-specialisten is dr. Van Egeraat. Zijn „Geschiedenis van Italië" is het tiende werk, dat hij schreef over het land (en het volk) dat hém zo na aan het hart ligt. Nu Italië en al wat Ita liaans is (of heet te zijn) zozeer in de smaak ligt van het publiek, biedt de Prisma-serie een enige gelegen heid om op eenvoudige en aantrek kelijke wijze kennis te nemen van de cultuur van dat land. „Nederlandse Poëzie van de 20ste eeuw". (Van Holst tot Heden), verzameld door C. J. Kelk en Bert Voeten. Se rie Prisma-Boeken No. 368. Uitg.: Het Spectrum, Utrecht. De moderne poëzie is niet stil blij ven staan bij gevoelsuitingen als „Ote Boe". Integendeel: Vanaf Adriaan Roland Holst tot heden is een duidelijke ontwikkeling te be merken en het is een grote ver dienste van de verzamelaar: dat zij op klare wijze deze ontwikkeling in dit Prisma-Boekje hebben gecompri meerd. S* Houtwormbes trijding met langdurige garantie severing van aüe onge dierte bestrijdingsmidde len. Speciaal adres voor het spuiten van stallen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. v. Buuren, Soembastraat 63. Leiden, telef 31559. (Z Wie breit er nu nog met de hand, als U voor 250.- een Knittax breima chine heeft Knittax, de koning der breimachines. Dagelijks demonstratie! 't Breimachinehuis. Haar- lemmerstr. 196a, Leiden, tel. 23214. <Z Hoest? Keelpijn? Nat- termann's Bronchicum Eli xir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2.- bij elke drogist. <Z Bijverdiensten! Ook voor thuiswerkers. Post bus 3031, Voorburg U ontv. in ieder geval antw. fZ Credieten tjn. f4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Enorme be sparing. soepele betaling er onder uiterste geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen. Postbus 1083. Rotterdam. fZ Wli kunnen U leveren: ruime solide hangkasten met hoedenvak 54.50; 6- vaks legkasten 59.50; hang/leg f 110.-. Ook uit- neembaar, degelijke con structie en goedkoop. .De Timmerwinkel", Uiterste gracht 168 b.d. Oude Rijn, fel. 20051. 5? 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooier, nog solider, nog krachtiger Gebr Huisman Hogewoerd 66- -68 Eigen financiering Tel 31292 Z Aangeboden: bloemis- terijverg. A.en B, koude of warme kas, koop of huur: J. Elstgeest Zuideinde 99a Roelofarendsveen, tel. K 1713—291. <Z Gevraagd in dokters gezin een flinke zelst. hulp in de huishouding voor dag en nacht, loon 135.- p. maand. Br. onder no; 8183 bur. v. d. blad. Wat IS HET GEHEIM van haar stralende ogen? J Haar glanzende wangen, haar levenslust? Deze i druiven! zegt ze, deze appels, peren, komkommers! J Goede gaven van de natuur... dat is het geheim! Een geheim, dat vele moderne vrouwen ken- J nen. Dagelijks zoveel mogelijk vruchten, verse groente... met al die vitaminenrijke kost zorgen J zij het best voor de gezondheid van zichzelf en I hun gezin. D£arom ook zet de verstandige vrouw steeds Planta op haar tafelPlanta is gemaakt van louter plantenvetten. Daarom even zuiver, een produkt van de natuur! Even voedzaam en toch ...zo lichtverteerbaar. Even lekker en natuurlijk van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van Planta! U proeft het bij de eerste hap: zo zuiver is Planta alleen! Het is de moeite waard om uiterst precies te zijn op het merk koffie, dat U koopt. LEKKERE koffie... dat is Douwe Egberts koffiehet fijnste van de plantages met zorg behandeldop een speciale wijze gebranden door de grote vraag altijd vets bij Uw winkelier verkrijgbaar. ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pakje van 250 gr. 1.88 PAARS MERK Krachtig en voor delig. Pakje van 250 gram 1.58 KV. KÖNINKLQKB PHARMACEUTISCH6 FABRIEKEN V/H BROCADES-STHÏEHAN fHARMACIA, AMJTERDAM-MEPfft Een lepel vól vitaminen.... xegt neg niets! Sanóstol Is bereid uit een concentraat van heilbot- en kabeljauwlevertraan (vitamine Aen D3), geconcentreerd slnaasappelsap(vItamlneC), moutextract (vitamine B-complex) en suiker. Belangrijk Is alleen maar de vraag: welk gedeelte hiervan wordt door het lichaam opgenomen en Is dus actief voor een verhoogde weerstand en gezondheid van Uw kind. SANOSTOL, het heerlijk smakende levertraanproduct, bevat maximaal-actieve vitaminen - A, B, C en D - stabiel en uiterst fijn geëmulgeerd, zodat zij volledig door het lichaam kunnen worden opgenomen. Neem geen risico: geef Uw kind maximaal actieve vita minen. Geef het SANOSTOL - van September tot Met. Elke dag l

Leidse Courant | 1958 | | pagina 10