R IJ NS TREEK >^MARK Pullovers 12? Peek&Cloppenburg DINSDAG 21 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 A'DHEN AAN DEN RIJN In de bovenzaal van het paviljoen „Avifauna" gaf de muziekvereni ging „Crescendo" zaterdagavond, ter gelegenheid van haar 35-jarig bestaan een extra muziekuitvoering in dit jaar, gevolgd door een cabaret-feest programma dat door het gezelschap Frans Du Mée werd verzorgd. „Crescendo" verwelkomde haar nieuwe dirigent, de heer A. Bosch jr., lid van de K.M.K. met de mars „Tra falgar" van Zehle, opgewekt en pittig gespeeld o.l.v. de onder-directeur, de heer Johnny Klein. Toen de heer Bosoh de dirigeerstok had overgeno men werd achtereenvolgens gespeeld „Washington Glays", een mars van Grafulla, de Jazz-ouverture „Ohicago" van F. Ruelle en de mars uit de be kende film „The River Kwai". „Le Trésor" van Sstrass, werd eveneens met gevoel en plezier vertolkt, gelijk ook de KMK-mars, een compositie van de vader vqn de dirigent. „Crescendo" heeft niet teleurge steld, evenmin trouwens Frans Du- mee, die met zijn komische mimiek en geestige conference de aanwezigen uren lang aan het lachen kon hou den. Ad van Veen, de pianist-begelei der imiteerde aan de piano verschil lende instrumenten. Verrassend goed was de zang van „The Spotlights", drie even charmante als muzikale meisjes. Ellen Castelle speelde met Wim van Dam en ook met Frans Du Mée enkele schetsjes en zong een aantal levens liedjes. Tot slot was een gezellig sa menzijn, tijdens welke „The Old Horn Sextet" (Alphen) voor de muziek zorgde. De jubileumavond, die o.m. werd bijgewoond door mevrouw M. A. de Vries LentsohWouda. bescherm vrouwe van „Crecoendo" en afgevaar digden van „Arti" en andere muziek verenigingen alsmede van Alphens Belang W.V. en „Bloemhof" werd ingeleid door een toespraakje van voorz. Th. Feenstra. Rioleringen worden vernieuwd. B. en w. zijn voornemens de riolering in de Vorselenbur?straat en de Hor tensiastraat. die dermate slecht is. da* ze dringend verbetering behoeft, in 1959 te vernieuwen. Het krediet, dat hiermede naar ra ming gemoeid zal ziin is door de di recteur van gemeentewerken globaal od f 25.fWi bevroot. B en w. vraeen de raad hiertoe te besluiten en het voormeld krediet beschikbaar te stel len. Slootdemning. Het ligt in het voornemen van b. en w. in 1959 te doen aanvangen met de voorzieningen aan de sterk verontreinigde en voor de volksgezondheid gevaar onleve- rende sloten rondom de tuinen van Lemkes en zoon n.v. Volgens een globale raming van de directeur van gemeentewerken zal voor dit doel met inbegrip van de kosten van voorbereiding enz., een bedrag van f 25.000 nodig zijn. Nieuwe vuilnisauto (roltrommel- auto). B. en w. stellen de raad voor over te gaan tot aankoop van een nieuwe rol trom mei auto ten behoeve van de gemeentelijke vuilnisophaal dienst. De twee in 1951 en 1952 in dienst geno-men roltrommelauto's verkeren in dusdanige staat dat ver vanging diringend noodzakelijk is. Eohter met het oog op de dringende eis de gemeentelijke uitgave tot het uiterst noodzakelijke te beperken wordt het niet verantwoord geacht thans reeds tot aanschaffing van twee dergelijke auto's over te gaan. Teneinde stagnatie in de vuilnisop haaldienst zoveel mogelijk te voorko men is het echter onvermijdelijk, dat in 1959 althans één nieuwe roltrom- melauto wordt aangekocht. Het daarvoor naar globale raming kerse te verslaan. Nu de zege veilig was speelde A. Pol vrij matig en ver loor zodoende dik van P. v. d. Laken, die ook nu zijn drie pertijen wist te winnen. Het duo P. v. d. LakenJ. Henry zorgde dat ook het dubbelspel een overwinning werd. Met 4 pun ten uit twee wedstrijden staat ATTC samen aan de kop met het Haagse EN 1. Volgende week speelt ATTC een uitwedstrijd tegen het sterke Treffers 2 dat nog steeds geen enkele wedstrijd gespeeld heeft. Geb.: Martien z. v. L. J. Verduijn en N. P. Paul; André z. v. A. Versloot en P. Kroon; Johanna Maria Berna- dette d. v. W. A. Kemp en J. M. T. Zwetsloot; Arie Johannes Jan, z. v. J. J. van 't Riet en H. de Blanken; Marinus z. v. W. Slagter en G. Kruijt; Klazina d. v. L. P. Buitelaar en S. Brune; Theodorus Hendrikus Joöeph z. v. A. J. Haverkamp en A. G. de Jong. Overl. Cornelis Ravensbergen, 73 jr. Getr.: Willem E. van Leeuwen 24 jaar en Adriana den Drijver 24 jaar; Martinus G. Straver 25 jaar en Catha- rina J. Langbroek 24 jaar; Jan W van Leeuwen 21 jaar en Johanna van Ginthoven 19 jaar. Getr.: Henri J. Warmerahoven 34 jr en Cornelia J. Stouthamer 33 jr; Ja cob Markus 24 jr en Pieternella J. de Jong 23 jaar; Corstiaan Bos 23 jaar en Harmpje Griffioen 23 jaar. ALKEMADE Gemeenteraadsvergadering De raad der gemeente Alkemade komt a.s. donderdag 23 okt. des avonds te 8 uur in openbare vergadering bij een. De agenda vermeldt o,m, een 9-tal aanvragen om tegemoetkoming ingevolge art. 13 L.O. wet 1920 in de vervoerskosten van leerlingen die scholen in Leiden bezoeken; voor stel b. en w. tot het verlenen van zekerheidsstelling ingevolge art. 7 van het Besluit Bevordering Eigen Woningbezit ten behoeve van door enige particulieren te bouwen pre miewoningen; benoeming van Com missie Openbare Werken, idem ge organiseerd overleg in ambtenaren zaken, idem onderzoek begroting en rekening; aanbieding gemeentebegro ting en de begrotingen voor het grond- en woningbedrijf dienstjaar 1959. BOSKOOP Geboren: Abraham z. v. C. En- develd en J. Ramp. Gijsbertus z. v. G. Kooij en G. van den Bosch. Ondertrouwd: Hendrik Timmer en Klazina Barbera de Vrij. Gehuwd: Steven Matthijs Slappen- del en Jenneke van Bodegraven. Overleden: Jacobus Hofman 83 j. Gevonden voorwerpen. Doublé armband; notitieboekje; oliebroek; rolletje gaaslappen; groen gestreepte vulpenhouder, bruine baret; plantje struikvorm; plastic-regenkapje; electrische schakelaar; zakmesje: nappa handschoen; sierspeld; 3 rol- filmpjes van toverlantaarn; basket balschoen; kwartje, kralen hals ketting; linker lederen handschoen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie woens dag- en zaterdagmiddag tussen 14 en 17 uur. BODEGRAVEN R.K. Landbouwschool tien jaar. Deze maand is het tien jaar geleden, dat de Landbouwschool alhier werd gesticht. Reedsdirect na de oorlog werden plannen gemaakt om te ko men tot een eigen r.-k. onderwijs inrichting voor de aankomende boer. De moeilijkheid in die jaren was de huisvesting. Met boerengeld werd het gebouw in de Noordstraat gekocht. Dat dit initiatief niet onvruchtbaar is geweest moge blijken uit het feit, dat tot nu toe 189 leerlingen de school bezochten. In 1951 werden de eerste examens afgenomen. Het aantal gedi plomeerden heeft tot nu toe een getal bereikt van 132. Het huidige gebouw Gemeenteraad van Zevenhoven Originele Italiaanse import Een weergaloze Jongens- marktaanbledingoriginele Italiaanse pullovers aie U moet zien om U nóg meer overde lage prijste verbazen model Fully Fashioned moderne ronde hals zuiver wollen kwaliteit nieuwste modekleuren Kleine stijging per maat (Advertentie) Zn., Wassenaar 950.800; Dessing El- nuttig zou zijn om over deze materie mendorp, R'dam 952.000; K. de Win- eens grondig te worden voorgelicht, benodigde bedrag ad 40.000 vragen ^a"tT,?.rdt 'ang me°r b. en w. thans reeds beschikbaar te I de gestelde eisen een nieuwe schoo stellen ten laste van de begroting»ood»fc*,k vooral omdat 1959. Bromfiets contra auto. Doordat de bestuurder van een personenauto. d-e heer D. J. S. (Alphen) die uit de richting Gouwsluis komende bij het linksafzwenken om de Stationsstraat in te rijden de weg versperde voor een hem tegemoetkomende bromfietser die rechtuit wilde gaan, ontstond er omstreeks half tien maandagmorgen tussen beide voertuigen een vrij ern stige botsing. De bromfietser liep door de val een bloeduitstorting in zijn linker enkel op. Dr. Zwartendijk verleende de eer ste hulp. De bromfiets werd ernstig en de auto licht beschadigd. ATTC. Het eerste team van de Alphense tafeltennisclub heeft in zijn tweede wedstrijd een keurige 82 overwinning geboekt op het sterke Vriendenschaar 2. In een snelle par tij stonden de beide aanvallende spe lers P. v. d. Laken en G. Okkerse te genover elkaar. In de eerste game was de Goudse speler Alphens sterk ste man te snel af. Maar P. v. d. La ken herstelde zich keurig en met ta feltennis van het beste gehalte werd zijn tegenstander met tweemaal 21 10 geklopt. Met. 21—19 won Sj v. d. Neut van A. Pol De stand kwam zelfs op 3—0, doordat J. Henry, nu in goede vorm met 2220 en 2116 van J. Blokland won. Een tegenpunt kon niet uitbl:jven en daar zorgde G. Okkerse voor, die met zijn snelle aanval de verdediging van Sj. v. d. Neut zo lek als een mandje maakte. Op vrij gemakkelijke wijze kwam P. v. d. Laken aan de twee maal 21 pun ten tegen J. Blokland. Jammer dat J. Henry niet he. juiste spel vond te gen A. Pol, met 18—21, 16—21 kwam de stand op 4—2. In een lauwe partij won Sj. v. d. Neut van J. Blokland. Wat niemand had durven hopen ge beurde. J. Henry wist zowaar G. Ok- thans de mogelijkheid is uitgesloten, het nieuwe leerprogramma in te voe ren. Het ligt namelijk in de bedoeling, om in de toekomst het landbouwon derwijs aan te laten sluiten bij het 6e leerjaar van de lagere school, en het programma uit te breiden met ver schillende practische vakken, waar door dit onderwijs zéér in waarde za] stijgen. Zo enigszins mogelijk wordl de praktijk in de leervakken betrok ken. De laatste jaren bekwamen de scholieren zich in de verbetering van het haindmelken. De school heeft reeds vele gediplomeerden van deze melkcursus afgeleverd. Aanbesteding Bejaardencentrum. Vooy de publieke aanbesteding voor de bouw van het Bodegraafs bejaar dencentrum schreven 45 aannemers in. De oproep ging uit van het archi tectenbureau Hornstra Boudewijns te Wassenaar. De gunning werd aan gehouden. De inschrijvers waren: Geb. Niersman, Voorschoten voor 815.500; fa. Langeveld Oosterom, Alphen a. d. Rijn voor 880.000; n. v. Bouwmij., Woerden f 883.000; fa. v. Erne Zn., Utrecht ƒ883.800; fa. De Langen v. d. Berg, Bergambacht 884.495; fa. Gasman Zoetemeier, Alphen ƒ899.000; W. Mulckhuyse, Bodegraven 904.820; B. Sluyter, A'dam ƒ905.625; Gebrs. Den Ouden, Alphen 907.000; n. v. Erica, Den Haag 909.000; G. J. Stryk, Oegst- geest ƒ910.000; n.v. Ing. Bureau, Oegstgeest 914.000; n. v. v/h Neder - horst, Gouda f 915.000; n. v. Ciepert, Sassenheim 918.000; fa. Wolterbeek v. Dorp, R'dam 921.000; fa. Gebrs. Den Ouden, Gouda 924.000; Gebrs. Stekelenburg, Utrecht ƒ926.334; G. v. Dijk, Utrecht f 926.500; n. v. Aann. bedr. v/h v. d. Sande, Den Bosch 936.000; n. v. Christiani Nielsen, Den Haag 947.700; M. v. d. Gent R'dam ƒ955.000; V. de Vries, Haarlem 956.000; fa. Gebrs. v. Veen Utrecht ƒ957.000; G. Spindler, R'dam 966.000; H. Pellikaan, Gorinchem ƒ975.000; fa. Flanderijn Egmond, Bodegraven ƒ978,816; R. v. d. Kuip, Oostermeer ƒ985.500; Aann. bedr. Vermaat, R'dam 966.000; Erven J. Jansen, te Nieuw-Vennep 1.010.000; n. v. Aann. te Pas, Enschede voor 1.016.000; A. de Wilde, Gouda voor 1.023.000; B. Vermeulen, Beesd voor ƒ1.026.000; n.v. Hoeben, te Naarden 1.031.000; fa. v. Batenburg, Amers foort 1.038.000; J. Versteeg, Voor burg 1.040.000; n.v. Aann. bedr. Boellaard v. Kasteel, A'dam voor 1.049.000; n. v. Geels, A'dam voor 1.049.000; C. Vos, A'dam 1.050.000; C. Boel, Voorburg 1.073.000; n. v. Samenwerking, Utrecht 1.094.000. De begroting van de architect be droeg 916.256. HAZERSW0UDE Dammen. De r.k. Damvereniging „Samen Sterk" 1 maakte zyn begin in de le klas. Deze intrede was bijzon der fraai want met een 137 over winning konden de spelers elkaar na afloop gelukwensen. J. A. J. Wortman (S. S.)—C. J. Versteeg (ADC 2) 2—0; C. Slinger landH. van Hil (res.) 02; C. KerkvlietJ. van Oeveren 20; F. PannebakkerW. J. van Berkel 20; N. SchoonderwoerdC. van Geldhof 1—1; W. Verdegaal—H. Brunt 0—2; A. Stolwijk—H. Ouds- boorn 11; G. H. KerkvlietH. Bin- nenkamp (res.) 20; P. Verdegaal A. v. d. Poel (res.) 2—0; P. J. Wesse- linghA. Jesse (res.) 11. Het 2e tiental verloor met 146 van DCL II. NIEUWKOOP Filmavond. Zaterdag gaf de ka tholieke Metaalwerkersbond St. Eloy een filmavond in het parochiehuis. De zaal was behoorlijk bezet. Namens het bestuur opende de heer P. Zim merman met een welkomstwoordje tot de aanwezigen. De voorfilm was een belangwekkende reportage van leven en bedrijf in het voor de mees ten totaal onbekende Nieuw Zeeland. Daarna werd vertoond de bekendè film „de 5 Sullivans". De KAB heeft met deze prachtfilm een goede keus gemaakt. Het plattèland is op filmge bied niet bepaald verwend en het is gelukkig, dat op deze wijze ook de Om deze voorlichting te geven was de heer Vermeulen hoofd van de afd. teeltvergunningen van het product schap bereid gevonden. In café H. Bos te Papenveer waren de leden van de bloemistenvakkring bijeen gekomen om de voorlichting te ont vangen. ,De voorzitter de heer N. A. Hoo- gervorst verwelkomde de geest, ad viseur pater C. Peterse O.Carm. de heer Baars die het hoofdbestuur van de L.T.B. vertegenwoordigde, de heer F. Sassen vertegenwoordiger in de bloemisten-vakgroep, de heer J. Th. Volgering voorzitter van de plaatse lijke afd. van de L,T.B. en verder alle aanwezige leden. In een inlei dend woord werd door de voorzitter opgemerkt dat de bloemenprijzen geen aanleiding gaven tot een hoera- stemming. Dit was voor hem aan leiding om te waarschuwen tegen niet verantwoorde investeringen. Toch steken de prijzen in deze streek nog gunstig af bij andere. Op bui tenlandse tentoonstellingen staat Nederlands product nog altijd aan de spits. De omzet van de afd. Ter Aar aan de C.A.V, te Aalsmeer be woog zich ook dit jaar nog in stij gende lijn. Tot nu toe was deze 140.000.hoger. Bij de mededelingen vestigde de voorzitter er de aandacht op dat het gewenst is te zorgen dat men mid den november beschikt over een goe de voorraad kolen. Van het hoofdbestuur was een schrijven ontvangen met de kennis geving dat de heer F. Sassen aftre dend is als lid van de vakgroep Be sloten werd de heer F Sassen op nieuw candidaat te stellen. Vervolgens wenste het bestuur kennis te verkrijgen welke onder werpen men gedurende enige winter- bijeenkomsten gaarne behandeld zag. In verband met gevaar voor een zijdige ontwikkeling van de bloemen teelt zou men aandacht willen schen ken aan de vraag „Wat gaan we te len?" Verder dacht men aan een verdere behandeling door dr Schol- ter. over het onderwerp „Anjerziek- ten", en een bespreking over de fis cale problemen in verband met de teeltvergunningen door dhr Verdon- schot. Hierna verkreeg de heer Vermeu len het woord om de veelzijdige pro blemen rond de sierteeltvergunnin gen te behandelen. Allereerst ging spr. even in op het ontstaan ervan in crisisjaren van voor de oorlog dorpeling eens geconfronteerd wordt Vervol„ens besprak de heer Ver. met de goede voortbrengselen van de filmkunst. Blijkbaar moeten sommi ge jongelui echter nog aan film wen nen, gezien een aanvankelijke luid ruchtigheid, zonder welke nu eenmaal geen voorstelling in het parochiehuis geslaagd genoemd kon worden. Toneel Ook zondagavond was de zaal van het parochiehuis weer bezet. Ditmaal speelde de r.-k. Toneelgroep van de KAV te Oegstgeest het drama in vier bedrijven „Maria's macht in Lourdes". De voorzitter van de plaat selijke KAB de heer E. H. van Dam deelde mede, dat In verband met het Eeuwfeest van Maria's verschijningen in Lourdes de KAV kontakt had op genomen met de kollega's uit Oegst- meulen de naleving van de.gemaakte regelingen. Ook werden de onder scheidene teeltrechten behandeld. Ook de handel in teeltvergunningen werd besproken en spr. waarschuw de tegen diverse practijken bij deze handel. Daarna werd aandacht ge wijd aan de mogelijkheid voor jonge kwekers om teeltvergunning te ver krijgen. Na deze uiteenzetting was er gele genheid om vragen te stellen. Toen bleek eerst goed hoeveel problemen er liggen op dit terrein. Een ding werd wel zeer duidelijk, nl het grote Deze opmerking vond de belang van de organisatie. Veelden V00r2 wel te ver*gaand |n hy riep Vrijdagavond kwam de raad van Zevenhoven in voltallige vergade ring bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Detmers. Na de opening, sprak de voorz. na mens de raad zijn deelneming uit in het ongeval, dat de familie Kool on langs met de auto was overkomen te Harderwijk en waarbij een kleinkind van het raadslid om het leven is ge komen. Naar aanleiding van de overlast van regenwater, welke werd onder vonaen door de bewoners der ge meente-woningen in het woordeinde en waarover in een vorige vergade ring was gesproken, deelae de voorz. meae, dat deze zaak door b. en w. met de opzichter was besproken en volgens deze deskundige hier het best kon worden volstaan met het leggen van een smal tegelpad met ge deeltelijk grintverharding. Volgens enkele leden van de raad zou uit niet afdoende zijn en was men van mening, dat deze zaak hier mede niet totaai zou zijn verholpen; beter vond men het aanbrengen van een glooiend tegelpad. Naar aanleiding van een viertal ingenomen verzoenen om vergoeding van reiskosten voor schoolgaande kinderen werd gunstig beschikt en allen ontvangen vergoeding van deze kosten volgens geldend bustarief ge durende 10 maanden per jaar (de vakantie niet inbegrepen). Bij acclamatie werden de zitting heDoende leden, als vertegenwoor digers der gemeente in de vleeskeu ringsdienst Alphen aan den Rijn, op voorstel van b. en w. herbenoemd, t.w. tot lid de burgemeester en tot lid met raadgevende stem de heer L. J. Splinter. Overeenkomstig het verzoek van de minister van Dinnenlandse zaken, enz. werd met algemene stemmen besloten t.a.v. het daarvoor in aan merking komende gemeenteperso- neel, ingaande 1 april 1958, de rijks regeling van overeenkomstige toe passing te verklaren en hen een sa larisverhoging te geven neerkomen de op 3 der wedden. Schooltandverzorging Bij het hierop volgende punt der agenda sprak de voorz. er zyn vreug de over uit, dat de gemeente Zeven hoven per 1 januari a.s. voor de schoolartsendienst komt in de kring Alphen aan den Rijn, in welke kring men reeds getruime tijd doende is om ook te komen tot het instellen van een schooltandverzorging. Thans is men zo ver dat ook per 1 januari 1959 deze dienst in werking zal kun-1 nen treden en zal worden begonnen met de kinderen van de eerste klas der lagere- scholen in deze kring. Ge- lijdelijk zal deze dienst worden uit gebreid over alle klassen der lagere scholen. Deze scholen zullen 2 x per jaar worden bezocht door een tand arts met een zgn. Dentalcar voor het nazien der gebitten dezer kinderen en het verrichten van kleine repara ties hieraan. De raad was het volkomen eens met b. en w. betreffende de wense lijkheid hiervan en verheugde zich, dat thans spoedig hiermede gestart zou kunnen worden. Met alg. st. werd daarom besloten tot deelne ming aan deze schooltandverzorging. Ten behoeve van de bouw van 2 woningen in de gemeente door de n.v. Bouwfonds Ned. Gemeenten werd hierna aan genoemde n.v. ga rantie verleend inzake rente en af lossing van verleende hypotheken aan bedoelde 2 particulieren. Deze garantie zal voor 50 voor het rijk worden genomen. Bezwaren van bezwaarde Bij de behandeling der door de voorz, aan de orde gestelde wijzi gingen der begroting voor 1958 meen de de heer De Haan enige bezwaren te moeten maken tegen de verhoging der voorgestelde posten. Het eerste bedrag betrof de verbouw van het gemeentelijk archief, welke voor 6000,was aangenomen en waar voor 7100,was uitgegeven. Voorts was ten behoeve van dit archief een bedrag van 475,uit gegeven, terwijl slechts 25,op de begroting stond. Spr. was het met de gang van za ken niet eens en meende, dat b. en w. hier eigenmachtig gehandeld had den en naar zijn mening de raad voor een stelletje „kwajongens" werd ver sleten. toch deze uitgave dringend noodza- keiyk was. Bovendien is op deze post, welke jaariyks wordt geraamd, prak tisch nooit enig bedrag uitgegeven en de post onvoorziene uitgaven siond aeze oeide uitgaven wericelyk wei toe. Men is in ieder geval binnen het raam der begroting gebleven, al geeit spr. toe, aat ook b. en w. van zelfsprekend niet eigenmachtig over de post onvoorzien kunnen beschik ken. Daarom worden thans ook de nodige begrotingswijzigingen aan de raad voorgelegd. Zevennoven is geen grote stad en raadsvergaderingen worden niet zo dikwijls gehouden; het zou onmogelijk zijn voor iedere begrotingswijziging een vergadering te beleggen. De kosten zouden dan de baten overtreffen. Alles wordt evenwel in de raad gebracht en be handeld. De heer Van de Weyden n.'.-nde, dat als G. S. een uitgave niet goedkeuren b. en w. toch aan sprakelijk zijn, hetgeen de voorz. be lang is er gepraat over diverse pun ter. en ieder probleem riep welhaast geest met als riultaat het MariLpelI een nieuw P™bleem op. Hieraan geest, met ais resultaat net Manaspei rtntwikkelme en verande- van deze avond. Ter bestrijding van de onkosten was een kleine loterij georganiseerd. Voor een eventuele meeropbrengst zou een H. Mis wor den gelezen voor de overleden voor zitter AJb. v. Houten en voor het St. Nicolaasfeest der kinderen. Het was een ontroerend spel, dat vlot werd gespeeld. Vooral het spel van Nora maakte indruk, maar ook de andere dames hebben goed hun best gedaan. Het geheel werd via de pick-up pas send met Maria-liederen omlijst. Schaken. Uitslagen onderlinge competitie: G. Bosch—C. Verdel 01; J. v. Ginkel—P. J. de Rooy afgebr.; A. VijfhuizenD. v. d. Laan 01; Th. J. F. TeunissenP. G. Verkley 10; J. G. VroonhofA. Angenent 01; W. Jansen jr.A. A. Ruiter- man HH- TER AAR Bloemistenvakkring van L,T,B, Geen bloemenkweker zal onverschil lig staan wanneer het gaat over teeltvergunningen. Daarom ook was hè» bestuur van de bloemistenvak kring de mening toegedaan dat het draagt de ontwikkeling en verande- ing der bedrijven natuurlijk bij. De bespreking leidde ertoe dat men voorstellen wil indienen voor de al gemene jaarvergadering der hoofd vakgroep over het verkrijgen van teeltrecht voor de vergeten groep, over teelt inzake rolkassen, en teelt- recht binden aan een limiet als b.v bij de bollenteelt. Het bestuur zal deze voorstellen nader formuleren. Tenslotte sprak de g.a. nog een kort woord over de toepassing der christelijke principes van sociale rechtvaardigheid en naastenliefde. Dammen. Tussen de damvereni gingen „Nooit Gedacht" Ter Aar en de damvereniging Zegveld werd een competitiewedstrijd gespeeld met het volgende resultaat: W. v. d. Starren (Ter Aar)L. Uittenbogaard (Zeg veld) 11; D. Spek- -W. de Hoop 0-2; H. BroerH. Burggraaf 20; A. HartveldJac. Brak 11; J. v. d. StarrenAnt. de Bruijn 02; Jac. v. d. StarrenD. van Elk 20, W. van VlietT. v.d. Neut 11; J. Besemer J. Groenendijk 20; W. Snaterse J. Reijneveld 11; W. EsveltN- Wijsman 1—1. Totaal 11—9. het betreffende lid tot de orde. Naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen deelde de voorz. mede, dat uitgaven voor verbetering van het raadhuis slechts waren gedaan tot het bedrag der aannemingssom, doch bij het uitvoeren der werk zaamheden was gebleken, dat en kele heipalen onder de gemeente secretarie totaal waren doorgerot en terstond vernieuwd dienden te wor den, hetgeen vanzelfsprekend extra kosten, welke anders toch vroeg of iaat hadden moeten worden gemaakt met zich bracht. Hij kon het slechts als een gelukkige omstandigheid zien, dat dit grote euvel, hetgeen thans met slechts geringe kosten kon worden verholpen, nog tijdig was ontdekt. Daar dit werk geen uitstel kon leiden is inderdaad in deze de begroting overschreden. Wat betreft de extra kosten voor archief meende de voorz., dat het noodzakelijk was om in het nieuw gebouwde archief voorlopig althans enige rekken aan te brengen voor het opbergen van de noodzakelijke dingen, die bij de verbouwing opge stapeld zaten op de raadszaal. Spr. zag niet in dat in deze door b. en w. fout gehandeld was, daar De heer De Haan hoopte, dat de rest van de raad zich met de voor gestelde begrotingswijzigingen kan verenigen, doch wilde geacht wor den te hebben tegen gestemd. De voorz. vond dit erg onvriende lijk tegenover b. en w. en een soort van wantrouwen in dit college. De heer Van der Weyden vroeg in het vervolg een beetje voorzichtiger te zijn, waarop de voorz,. repliceer de, dat hem en het college van b. en w. niets van schuld bewust is. Hierna werden de door b. en w. voorgestelde wijzigingen der begro ting '58 onveranderd vastgesteld, met de stem van de heer De Haan tegen. Over een rooster Bij de rondvraag vroeg de heer De Boer of alle aan de raad gerichte brieven in de raad worden gebracht, hetgeen de voorz. enigszins vreemd deed opkijken, daar zulks toch van zelfsprekend is. De heer De Boer zeide, dat naar hem was medegedeeld door de heer A. van der Weijden indertijd een schrijven was gericht aan de raad be treffende de gerezen kwestie over het rooster in het fietspad in de Noordsebuurter Polder om vergoe ding voor de door hem gemaakte kosten. Later zijn deze kosten hem voor de helft vergoed door de ge meente. De voorz. laat hierna bedoeld schrijven van A. van der Weijden op zoeken en deelt mede, dat dit gericht is aan b. en w. en niet aan de raad, zodat de heer De Boer in deze ver keerd is ingelicht. Nader ingaande op deze aangele genheid deelde de voorz. mede, dat de heer Van der Weijden indertijd hem eens heeft opgebeld om in plaats van het bestaande hek een meer af doend rooster te plaatsen op ge noemd fietspad. B. en w. hebben deze zaak besproken en de gemeente-op zichter opgedragen deze zaak ter plaatse te bekijken. Deze opzichter deelde later mede, dat het nek reeds was vervangen aoor een rooster. Later heelt de heer Van der Weij den ae hiervoren oeaoeiae nriei ge- senreven en ingesloten ae rekening van het in zyn oparacht aldaar ge maakte roosier. Dus de heer Van aer weyden had eigenmachtig genanaeid, en wilde thans de kosten terugont vangen van de gemeente. De voorz. meent, dat zulk een han- deiwyze toch niet te loiereren is; op ueze wyze zou een ïeuer besieinng kunnen doen voor de gemeente en later de rekening presenteren. Na enige bespreking is met de heer Van der weyaen overeenge komen, uat ae gemeente oe nerii van au oeurag voor deze keer zou oeta- len, zynue i bo,weik oecuag aoor van aer Weyden is aanvaard en waarmede hij zich toen accooro neeti verklaard. Spr. vindt het onsportief om thans weer een raadslid m de arm te ne men om toch aan zyn trekken te ko men. De heer De Boer is van mening, dat anaers oe gemeente toen deze kosten nad moeien maken en vindt het daarom buiyk dat Van der Wey den zijn geld krijgt. Ook de heer J. J. G. van der Weij den, oom van de betreliende belang hebbende is deze mening toegedaan. De voorz. zegt nogmaals, dat als men zulke dingen toelaat het hek van de dam is en men precedenten schept. Bovendien heeft Van der Weyden geen recht van spreken meer, na zijn accoord verklaren en accepteren van het geld, als bijdrage in zijn gemaakte onkosten. De voorz. haalde in dit verband nog aan het geval van het zan.d- strooien in de afgelopen winter. Op een zaterdagochtend werd spr. opge beld door iemand uit het Noordse- dorp om zand te strooif in dat ge deelte der gemeente vooral met het oog op kerkbezoek op zondag. Spr. zegde toe er zorg voor te zullen dragen, doch toen de prov. water staat van Z.H., welke dit strooien voor de gemeente verzorgt, ter plaat se was gearrivered in de zaterdagna middag, bleek dat reeds gestrooid was Bedoelde, particulier had ook op eigen houtje opdracht gegeven tot zandstrooien. Deze laatste rekening is vanzelfsprekend ook door de ge meente geweigerd. De heer De Boer zou evenwel wil len voorstellen om thans de heer A. van der Weijden het volle bedrag der kosten van het rooster uit te be talen, zijnde 130,Op de vraag van de voorz., wie der leden het voorstel steunde, verklaarde de heer J. J. G. van der Weijden het hier mede eens te z"n. Hierna werd het voorstel in stem ming gebracht en met 4 tegen stemmen verworpen. Hierna volgde sluiting.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8