De Zonnige Zeurpiet 11500,- boete voor „goed doen" President Heuss van West Duitsland in Londen Op officieel bezoek Margeverbetering voor melkslijters De 37 verstekelingen Abbas bereid tot bestand DINSDAG 21 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Korporaal vluchiie naar Parijs, maar keerde berouwvol ierug Bij het Nederlands consulaat in Pa rijs meldde zich dezer dagen de kor poraal le klas G. B. uit Bergen op Zoom, werkzaam bij het grondperso neel op de vliegbasis Woensdrecht. Hij was niet naar zijn werk gegaan, maar naar Parijs gevlucht. Omdat hij spijt had van deze daad had hij zich naar het consulaat begeven. Men gaf hem geld om naar Nederland terug te keren waar hij zich bij zijn comman dant moest melden. Korporaal B. werd, toen hij weder om in het vaderland arriveerde, op gewacht door de Kon. Marechaussee. De vliegbasis was door het consulaat op de hoogte gebracht van de avon turen van de korporaal. Er werd pro- VIER GEWONDEN BIJ AUTOBOTSING Maandagavond om circa zeven uur is op de Van Heemstraweg onder Beu- ningen, ter hoogte van het kruispunt Distelakker een personenauto in vol le vaart achter op een stilstaande trailer gereden.- De vier inzittenden van de personenauto, allen werkzaam te Druten zijn allen ernstig gewond De bestuurder en de naast hem zit tende zijn er het ergst aam toe. De slachtoffers, die in het Canisius ziekenhuis te Nijmegen zijn opgeno men, zijn H. de Kok en J. Frederiks uit BenedenLeeuwen, J. van Oyen uit Puiflijk en C. van Weegen uit Druten. De oorzaak van het ongeluk is niet duidelijk. De stilstaande trai ler zou behoorlijk verlicht zijn ge weest. Van Nelle bestellen (Adv.) Aetherklanken HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram.. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 9.0Ö Voor de zieken. 8.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Vanaf de toren wappert de geuzenvlag, hoosp. 12.16 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.3^ Amus.muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met Pit op pad, caus. 13.20 Metropole ork. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum v. h. öhr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: De toekomst van Europa, door Dr. A. L. Constandse (tweede lezing). 19.00 Nieuws en weerber. 19.10. Koor zang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Kamerork. en solist 20.45 Nieuwe vormen in het jeugd werk, caus. 21.05 Strijkkwart. ^21.25 Dubbelmannenkwart. en sol. 21.55 Dit kleine, grote land krankb. 22.15 Pro menade ork. en solist. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Hammond orgel. 13.00 Nieuws en tentoonstel lingsagenda. 13.15 Voor de midden stand. 13.20 Promenade-ork. 13.50 Me dische kron. 14.00 Jeugdconc. 14.40 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsuit zending: Emigratierubr. Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws. 18.15 Comm. 18.20 Act. 18.30 Dansork. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Liberaal reveil?, toespr. 19.25 VARA- Varia. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door caus. 20.15 Hans Heiling, opera. In de pauze (21.1021.20: Wat brengt het podium (I.). 22.05 Wat brengt het podium (II.). 22.20 Tussen mens en nevelvlek, caus. 22.35 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Or gelspel. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA'S NCRV 17.00—17.40 Voor de kinde ren; NTS: 20.00 Journ. weekoverz. 20.30 Rep. VARA: 20.40 Documentair progr. 21.00 Het huis van Mungo King, TV-spel. Grammofoonplaten Draadomroep (over de 4e lijn) Una notte a Venezia; Venezia, la luna e tu; Canto nella valle; II primo viaggio; Folletti notturni; Zingarella; Zucchero e pepe; Vicohia Europa; I me dise ch'el tempo xe belo; ono con tente; O viulino; A scatto libero; Can- zoncella: Ricordate Marcellino; Maschere Veneziane; Da „Ohez nous"; 's Wonderful; Ven Carinito ven; Gor- rioncito pecho amarillo; Mi viejo amor; Los bueyes N; Por que ya no me quieres; I get a kick out of you; Baiao Cacula; Loca Rumba; Chaucoun; Lonesome traveller; Me xico mambo; Der Bouncelander; Holzhackerdixie; Do you ever think of me; I'm forever blowing bubbles; Sometimes I'm happy; Don't be that way; Moonglow; Deed I do; I can't give you anything but love; Mood indigo; Peg o' my heart; Farewell blues. ces-verbaal tegen de „deserteur" op gemaakt, waarna hij naar zijn onder deel kon vertrekken. Momenteel werkt de korporaal weer gewoon op de vliegbasis. Hij wacht op het vonnis dat de krijgs raad over hem zal vellen, of, in het gunstigste geval, de krijgstuchtelijke straf welke zijn commandant hem zal opleggen. Het motief van de ontvluchting is nog niet bekend. Zijn familieleden vermoeden, dat moeilijkheden in ver band met zijn werkzaamheden de doorslag hebben gegeven. Hij heeft zich daar namelijk de laatste tijd wel eens in bedekte termen over uitgela ten. Van Nelle bestellen Ned. Bromfietsbond weert zich fel Tegen maximum snelheid De Nederlandse Bromfietsbond heeft de minister van verkeer en waterstaat verzocht, hangende de totstandkoming van een nieuwe verkeerswetgeving, af te zien van zijn voornemen, een maximum-snelheid voor bromfietsen binnen de bemouwde kom van 30 km/u in te stellen. De bond ver klaart niet door de minister ervan te zijn overtuigd, dat een dergelijke maatregel het verkeer ten goede zal komen. De minister betoogt, dat tengevolge van de invoering van de maximum snelheid van 50 kilometer per uur voor motorrijtuigen binnen de be bouwde kom, het z.i. zeer geringe verschil in snelheid menigmaal tot moeilijkheden aanleiding geeft. De Nederlandse Bromfietsbond ant woordt hierop, dat de motorrijtuigen aan die moeilijkheden kunnen ontko men door hun snelheid te verlagen tot die van de bromfiets. De ongeveer 700.000 a 800.000 bromfietsen in ons land worden zeker door 2.000.000 mensen gebruikt, omdat in het gezin en het bedrijf eenzelfde bromfiets door minstens twee a drie personen afwisselend wordt bereden. Deze 2.000.000 bromfietsers zullen zeker niet begrijpen waarom in de door de minister geschetste situatie de belangen van de automobilist en de motorrijder moeten worden gediend ten koste van die van de bromfietser, zo betoogt de Nederlandse Bromfiets bond. Het standprnt van de minister van verkeer en waterstaat zal, zo vervolgt de bond, vooral daarom door geen brofietser worden begrepen, aange zien de rem-eisen voor de bromfiets en het motorrijtuig gelijk zijn. In ge val van een ongeluk heeft daarom de bromfiets (wegens haar veel kleiner gewicht) bij een snelheid van 40 km/u een veel lagere „stootkracht" (arbeidsvermogen van beweging) dan een motorrijtuig bij diezelfde snel heid, laat staan dan een motorrijtuig dat een vaart heeft van 50 km/u. De bromfietsers zullen de instelling van een maximumsnelheid, zoals door de minister betoogd, beschouwen als een ongerechtvaardigde ongelijkheid in het overheids-optreden tegenover de deelnemers in het verkeer, zo heeft de bond de minister meegedeeld. MIN. H. B. J. WITTE STELT STORMSTUW IN GEBRUIK. De minister van Verkeer en Water staat ad interim, ir. H. B. J. Wit te, zal woensdag 22 oktober de storm vloedkering in de Hollandse IJsel symbolisch in gebruik stellen. „STRALINGSARTS" AAN T.H. TE DELFT. De heer F. Wiebenga, schoolarts te Delft, is benoemd tot stralingsarts aan de Technische Hoogeschool al daar. Deze functie is gecreëerd we gens de bouw van een kernreactor, die binnenkort bij de Delftse Hoge school in gebruik wordt genomen. De heer Wiebenga volgt thans een cur sus in Leiden om zich voor zijn nieu we functie te bekwamen. Brandend Maagxnnr na Iedere maaltijd? Of angst b# voorbaat bij iedere hap eten? Rennies nemen - enaltijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies - gewoon laten smel ten op de tong - neutraliseren al het overtollig maagzuur dat Uw pij nen veroorzaakt. En zo wordt Uw zuurbrand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies en ze smaken nog lekker ook. (Advertentie) NIEUWE BRUG HOLLANDSE IJSSEL GEREED. De nieuwe brug over de Holland se IJssel, die op woensdag 22 okto ber a.s. voor het verkeer zal worden opengesteld, is van grote betekenis voor de Krimpenerwaard en de Lo- pikerwaard. De brug verbindt Capel- le a. d. IJssel en Krimpen a. d. IJssel; zodra ook aan de westzijde van de brug aan te leggen provinciale weg no. 24 naar Rotterdam gereed is zal een prima verbinding bestaan tussen Rotterdam en de Krimpener- en Lo- pikerwaard. Voorlopig dient het ver keer naar en van Rotterdam echter nog de Noordelijke IJsseldijk te volgen. Het in de Krimpenerwaard gele gen gedeelte van de provinciale weg no. 30, tussen Krimpen a .d. IJssel en Bergambacht, is van een parallel weg voorzien; hiermede is niet slechts de capaciteit van dit weggedeelte sterk vergroot, doch tevens is een scheiding tussen snelverkeer en wielrijders verkregen, hetgeen de verkeersveiligheid zeer ten goede komt. De ANWB heeft zijn wegwijzers- systeem reeds aan de nieuwe toestand aangepast: behalve een groot aantal wijzigingen aan bestaande borden, moesten 12 nieuwe wegwijzers en 19 nieuwe richtings- en voorrichtings- borden worden aangebracht. Van Nelle bestellen „Naturophaat" geen kwakzalver? „Uit uw opmerkingen krijg ik de indruk dat u met uw practijken rus tig zult doorgaan als u de kans krijgt", zo zei de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank, gisteren middag tegen een 35-jarige heer uit Driebergen, die terecht stond wegens het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde. „Naturopaath" was de benaming, die de man aan zijn beroep gaf. Ver dachte was van mening, dat hij uit sluitend goed had gedaan aan men sen, die geen raad meer wisten. Mr Tonckens hechtte maar betrekkelijke waarde aan het „goed doen" van ver dachte, die vijf gulden per visite re kende. „Het mag nu eenmaal niet in ons land", zei de officier. Hij eiste voor de drie gevallen waarvoor ver dachte terecht stond drie maal 500, subsidiair een maand hechtenis, even als de officier van justitie bij het kan tongerecht te Utrecht waar verdachte in eerste instantie terecht had ge staan. Verdachte verklaarde in hoger be roep te zijn gekomen omdat hij de strafmaat (drie maal 100,te hoog vond. Hij gaf toe, te weten dat het onbevoegd uitoefenen van de ge neeskunde in ons land niet is toege staan. De dagvaarding vermeldde de behandeling van drie vrouwen. Ver dachte had hen onderzocht en o.a. homoepatisch geneesmiddelen voor geschreven. De verdediger pleitte voor een ver oordeling zonder straf. Hij betoogde dat zijn cliënt, die in Duitsland een cursus voor „Heilpraktiker" had ge volgd, behoorlijk onderlegd was en niet vergeleken kan worden met de z.g. „kwakzalvers". Veel mensen hadden bij zijn behandelingen baat gevonden. De rechtbank zal op 3 november uitspraak doen. Hoe goed is 'ials broeders samen leven Van Nelle bestellen Het is jaren en jaren geleden, dat de Duitse vlag naast de Engelse voor kwam. Maar nu de president van de Bondsrepubliek een vierdaags staatsie- bezoek aan Engeland brengt, kan men de vlaggen weer naast elkaar zien hangen. De foto laat het front van de locomotief zien met de beide vlaggen. De locomotief trok de trein, welke de president van de Bondsrepubliek, prof. Theodor Heuss, naar Londen bracht. President Heuss van de Duitse Bondsrepubliek is gisteren in Enge land aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen. Koningin Elizabeth van Engeland en president Heuss hebben maandag avond op een staatsiebanket in Buckingham Palace ter ere van dit officiële bezoek geklonken op de „eeuwigdurende vriendschap en vrede" tussen beide landen. Koningin Elizabeth zei, dat welis waar bepaalde gebeurtenissen in Europa nimmer uitgevlakt zullen kunnen worden, maar dat hun voor naamste betekenis thans een waar schuwing en voorbeeld voor de hele wereld is van wat er kan gebeuren als ergens de democratie te gronde Van Nelle bestellen BELGIë ZET TOMATENIMPORT WEER STOP faat. Heuss sprak in antwoord waar- erend over de steun en raad, die men tijdens de groei van het nieuwe Duitsland had ondervonden. Ook de koningin-moeder, prinses Margaret, premier Macmillan, vele Engelse ministers en de Duitse minis ter van buitenlandse zaken, von Brentano, zaten bij het diner aan. Heuss zou voor de koningin als geschenk een speciaal fototoestel hebben meegenomen, voor prins Philip een stel lenzen en voor prins Charles een veldkijker. Prinses Anne zou een ponny krjjgen. Van Nelle bestellen (Adv.) Gisteren is de export van Neder landse tomaten naar België weer ver- -_ T die tijd zes Britse soldaten gedood en boden. Juist een week is er niu de Okiober-balans op Cypres De ondergrondse Griekse organisa tie Eoka op Cyprus heeft maandag te Nicosia een pamflet verspreid, waarin wordt gezegd, dat de Eoka in de eerste tien dagen van oktober twee-en-twintig Britse soldaten heeft gedood en zeven-en-veertig gewond. Volgens Britse bekendmaking zijn in mogelijkheid geweest om tomaten van de sorteringen a, b en c naar België te exporteren want op 14 oktober jl. stond België deze invoer toe. Vrijwel het gehele seizoen is er geen tomaten- export naar België mogelijk geweest. Van Nelle bestellen fjf fff (91) zuacwm, TfouUt c(U twAr-üi miutfa Zu/- I fai fliüü j&tyi Souf itify-ftn.. vier-en-veertig gewond. Er is maandagavond op de lucht machtbasis te Akrotiri in het zuid westelijk deel van het eiland een bom ontploft, waardoor een „Canberra"- bommenwerper beschadigd werd, al dus is te Nicosia bekend gemaakt. Minister Zijlstra heeft het Produkt- schap voor Zuivel medegedeeld, dat de regering geen bezwaar heeft tegen een verhoging van de detailhandels marges voor consumptiemelk per 1 november a^. De toegestane verho ging van de marge voor de gesa neerd gebieden is 0.50 per 100 liter en in de niet-gesaneerde gebieden Lper 100 Liter. Rekening houdende met de onlangs doorgevoerde margeverhogingen voor melkprodukten vloeit uit de nieuwe toegestane verhoging een totale mar geverbetering van resp. 0.75 en 1 per 100 liter voort. In zijn brief vraagt de minister ad vies aan het produktschap over de wijze, waarop deze marge verbeterin gen aan de consument dienen te wor den doorberekend. Voor Amsterdam, waar onlangs de marge reeds werd verhoogd, moet naar het oordeel van de minister een kleinere margever hoging worden toegekend dan voor 't westen des lands. Mr I. van Aarisen voor Vef!<eer en Waterstaat Wethouder van Den Haag Minister-president dr W. Drees heeft gisteren de wethouder van eco nomische zaken van Den Haag, mr J. van Aartsen, die lid is van de AJL- partij, aangezocht als opvolger voor de afgetreden minister van verkeer en waterstaat, mr J. Algera. Wet houder Van Aartsen heeft het ver zoek in beraad gehouden. Mr. Van Aartsen heeft tijdens zijn wethouderschap sinds 1953 gro te activiteiten aan de dag gelegd voor de ontwikkeling van de gemeentelij ke bedrijven en de economische ont wikkeling van Den Haag. Ook was hij een groot voorvechter van de ver betering van het Scheveningse vis sershaven-complex, waarvan de plannen, welke tientallen miljoenen guldens vergden, werden goedge keurd. Van Nelle oestellen Een woordvoerder der Indonesi sche regering heeft dinsdag ver klaard nog niet te kunnen zeggen of de 37 verstekelingen die door de Ne derlandse regering naar Indonesië zijn teruggezonden, ook inderdaad in Indonesië zullen worden toegelaten. Het hoofd van de afdeling voorlich ting van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, Suska, zeide dat deze kwestie bij het ministerie van justitie in studie is. De verstekelingen worden de vol gende maand in Indonesië verwacht, De premier van de Algerijnse op standelingen-regering in balling schap, Ferhat Abbas, heeft maandag in een interview voor radio-Cairo verklaard, dat hij' bereid is onmiddel lijk met Frankrijk te onderhandelen over een staken van het vuren In Algerië. De Algerijnse regering is bereid op elk ogenblik vertegenwoordigers van de Franse regering te ontmoeten voor onderhandelingen voor de militaire en politieke voorwaarden van een bestand, aldus Abbas. Als de onder handelingen niet tot een algehele overeenstemming zouden leiden, zou de strijd worden hervat. Vorige week donderdag heeft Ab bas verklaard, dat erkenning van de Algerijnse onafhankelijkheid nog steeds een voorwaarde was voor on derhandelingen met Frankrijk. 'i Is Heuss waar, majesieii De West-Duitse president Theodor Heuss is gisteren begonnen aan een vierdaags staatsiebezoek aan Londen. De president vloog naar het Engelse vliegveld Gatwick en reisde van Gatwick per trein naar het Victoria-station in Londen, waar het Britse koninklijke paar hem verwelkomde. President Heuss zette met opgeheven vinger zijn woorden kracht bij, toen hij na het welkom in gesprek geraakte met koningin Elizabeth. Prins Philip in het uniform van „admiral of the fleet" en dr. Heinrich von Brentano, de West- duitse minister van Binnenlandse Zaken keken, eveneens lachend, toe.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 6