K.A.B.-voorzitter Middelhuis sprak ie Noordwijkerhoui weekelykse CRonycke MEDISCHE DIENSTEN Ij ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 De mens: Heerser of slaaf van de techniek Op de eerste vergadering, van het winterseizoen heeft de K.A.B. als spreker uitgenodigd de verbonds voorzitter, de heer J. A. Middelhuis, die vrijdagavond in hotel Van der Geest sprak over het onderwerp „Heerser of Slaaf". De heer Middelhuis ving zijn cau serie aan met een verzachting te ge ven van de titel van zijn onderwerp. De inhoud van de causerie zou ten doel hebben, de betekenis van de techniek als zodanig aan te geven en uiteen te zetten hoe onze houding als KATWIJK Begrafenis Oud-burge- meesfer Van der Hoop Onder buitengewoon grote be langstelling werd gisteren op de al gemene begraafplaats „Duinrust" het stoffelijk overschot van de te Oosterbeek overleden oud-burge meester W. J. Woldringh van der Hoop ter aarde besteld. Te voren was het stoffelijk overschot uit Oos terbeek overgebracht naar de Prin ses Irenelaan (in de omgeving van het raadhuis) vanwaar zich de stoet om half een naar de begraafplaats begaf. De lijkwagen werd gevolgd door een auto waarop tientallen kransen en bloemstukken, waarna verschil lende auto's met familieleden kwa men. De stoet ging via de Juliana- laan naar het gemeentehuis. Voor de hoofdingang stopte men en werden enkele minuten stilte in acht geno men. Achter de stoet sloten zich hierna aan burgemeester H. Duiker, de wethouders mr. J. van der Plas, H. P. Bloot en C. van der Plas, de gemeentesecretaris, de heer D. C. O. Boekhoven, de raadsleden, vele oud raadsleden, oud-wethouder D. C. van Leeuwen, de directeur van de bedrij ven, de heer A. Blom, met enige personeelsleden, de directeur van gemeentewerken, de heer P. C. Priester, met enkele personeelsleden, de gemeenteontvanger, de heer F. Fornara, met kantoorpersoneel, het bijna voltallig personeel der ge meentesecretarie, enkele afgevaar digden van het politiekorps en het voltallig brandweerkorps. Ook vele vooraanstaande uit het particuliere leven sloten zich bij de stoet aan.- Op „Duinrust" aangekomen, werd het stoffelijk overschot onder zacht orgelspel de kapel binnengedragen waarna ds. André de la Porte, zwa ger van de overledene, het woord nam en er op wees dat het de wens der overledene was op „Duinrust" te ruste te worden gelegd. Die laat ste wens had men geëerbiedigd. Spr. wees er op dat de overledene aan de publieke zaak zijn hart had verpand wat hem ook wel moeilijkheden had berokkend maar steeds was hij op gewekt en soms vol humor. Een rust van vele jaren is hem na hard werken niet geschonken geweest. Dat hij ruste in vrede. Burgemeester H. Duiker herin nerde er aan met welk een ontroe ring het overlijden van de oud-bur gemeester bij het gemeentebestuur doch ook in de gemeente was ont vangen. De overledene heeft onnoe melijk veel voor Katwijk gedaan in de 24 jaren dat hij de gemeente be stuurde. Dat de overledene hier zijn rustplaats wilde hebben, bewijst hoe lief Katwijk hem was. Ook was het de wens van de overledene, deze plechtigheid sober te doen zijn. Al vorens te eindigen wenste spr. mevr. Woldringh van der Hoop en de kin deren deelneming te betuigen na mens het gemeentebestuur en de ge meente met dit smartelijk verlies en hij besluit met de bede dat God haar en de hare kracht moge schenken om dit kruis te dragen. Een vriend uit Leiden sprak nog namens de vriendenkring „De Duin kring" waarvan de overledene een der oprichters was. Een schoonzoon van de overledene dankte namens de familie voor de buitengewone be langstelling, aan de overledene be wezen, inzonder door de gemeente secretaris Boekhoven die de over ledene zoveel jaren tot steun is ge weest en burgemeester Duiker voor de maatregelen hier getroffen om deze begrafenis op zo waardige wijze te doen verlopen. Hierna had de bijzetting in het familiegraf plaats. Fotografen Onder leiding van voorzitter C. H. Dekkinga vergaderde de amateurfotografenvereniging „Katwijk". Na de vele leden welkom te hebben geheten, deelde de voorzit ter mede, dat hij om studieredenen zich genoodzaakt zag als voorzitter te bedanken. Na bespreking kreeg het bestuur opdracht de plannen voor het winterseizoen uit te werken. Ver volgens werden enige kleinbeeld- kleurendia's op het witte doek ge bracht, die de volle belangstelling der aanwezigen hadden. Bij de be stuursverkiezing werd wel een nieu we voorzitter gekozen doch de geko zene wenste zijn benoeming nog in beraad te houden. Hierna rondvraag en sluiting. Een duur geval Een Katwijkse 8-jarige jongen, leerling van de Sa- vornin Lohmanschool kreeg bij het verlaten van de school een stok tus sen zijn voeten, door een andere leer ling naar hem toegeworpen. De jon gen kwam daarbij zodanig te vallen dat hem enkele tanden uit de mond braken. De ouders van eerstgenoem de knaap zullen voor de schade, die begroot wordt op 195.- moeten op draaien. mens tegenover die techniek zou moeten zijn. De techniek, hier geformuleerd als de samenwerking, het samenspel tus sen wetenschap en arbeid, moet dienstbaar worden gemaakt aan het gèluk van de mensen. Wij kunnen, aldus de heer Middel huis, zonder de technische vooruit gang in ons dichtbevolkte land niet leven; techniek schept arbeid en brood en de technische vooruitgang van de medische wetenschap ver lengt ons leven en maakt dit gemak kelijker. Maar dit tijdperk der techniek stelt ons ook voor grote problemen. Wij zouden daarvoor ons hoofd kunnen buigen en die geweldige ontwikke ling over ons heen kunnen laten gaan, maar dan zijn wij overgeleverd en hebben zelfs niets te zeggen, ter wijl wij toch als mens boven de techniek moeten staan. Wij hebben echter de taak om te streven naar een politieke en sociaal- economische mondigheid, waarvoor vorming en ontwikkeling noodzake lijk is en langs welke weg wij wat meer te zeggen hebben over de aan wending van de techniek tot geluk der mensheid. Overstappend naar de ontwikke ling van de Sociaal-economische poli tiek en -problematiek in ons land, zei de heer Middelhuis, dat in vergelij king met vroeger deze politiek enorm veranderd is. Vroeger ging de Over heidstaak in deze niet verder dan in cidenteel ingrijpen en werd het eco nomische beloop overgelaten aan de ondernemers en aan de kringloop der economische wetten. Thans echter tracht de overheid re gulerend en controlerend op te tre den en geeft zij leiding en ontwikke ling aan de sociaal-economische po litiek daarbij in acht nemend de ont wikkeling van denkbeelden en idea len op maatschappelijk gebied. Bij haar taak op dit terrein werkt de overheid nauw samen met de vrije organisaties in het maatschap pelijk leven, en met name ook met de K.A.B. Maar voor de vele en gro te problemen op het sociaal-econo misch terrein dienen wij dan ook over gespecialiseerde medewerkers te be schikken, wat op zich het gevaar in houdt, dat de afstand tussen bestuur ders en leden te groot schijnt te wor den. De problemen zijn echter zo inge wikkeld geworden, dat het niet mo gelijk is iedereen op duidelijke wijze daarover in te lichten. U moet daarom, aldus de Verbonds voorzitter, vertrouwen hebben in uw bestuur, dat uit uw midden voort komt en dat voortdurend uw belan gen blijft behartigen. In zijn openingswoord deed de voor zitter der afdeling, de heer J. J. Dui venvoorde, enkele mededelingen om trent de plannen der afdeling in het komende winterseizoen. Daaruit zal jammer genoeg de sociale cursus moe ten komen te vervallen, als zich niet meer deelnemers melden. Na de causerie van de heer Middel huis kwam het cabaretgezelschap van Jan van Ostade voor het voetlicht. Dit ensemble, bestaande uit Jan en Pierre van Ostade en de pianist Jan van Hombergen bracht anderhalf be schaafde Brabantse humor, waarin naast de geestige conferences en lied jes van Pierre van Ostade zijn broer Jan in zijn creaties van Peerke Voe- ter en Pietje de schooljongen bij de aanwezigen bijzonder in de smaak vielen. SASSENHEIM KRING „DUINSTREEK" L.TJB. Gisteravond waren vele leden van L.T.B. kring „Duinstreek" in „Het Bruine Paard" te Sassenheim bijeen. Voorz. Vergeer verwelkomde in zijn openingswoord speciaal de afgevaar digden van het hoofdbestuur. Het overlijden van Pius XII werd her dacht en hierna herdacht spr. de oud-voorzitter A. J. Verkley, die zo ontzaggelijk veel heeft gewerkt voor de organisatie speciaal voor de „boe rengroep" waarvoor de L.T.B. hem veel dank is verschuldigd. Hierna gaf de heer Vergeer een overzicht over het afgelopen zomer seizoen. „We hebben een buitenge woon gunstige zomer achter ons wat betreft gras en hooi. Ook de melk- produktie was prima. Helaas zijn er ernstige moeilijkheden ontstaan met betrekking tot afzet van de zuivel- produktie. Vele jaren is men bezig, het vetgehalte van de melk op te voeren doch het publiek geeft de voorkeur aan afgeroomde melk, dank zy de standaardisering". Over de beperking garantieprijs, die tot 90% is teruggebracht, is deze avond veel gesproken. Uit de verga dering kwamen diverse suggesties om voorstellen in te dienen ter ver betering in deze. De heer Verhoef uit Alphen gaf de vergadering een uiteenzetting over de resultaten, die bereikt zijn ter verbetering van het hooi door lucht- ventilering. Spr. belichtte het ge bruik van koude en warme lucht om het té hoge vochtgehalte uit de hooi berg te houden. Wat betreft de jaarlijkse feest avond werd door de vergadering unaniem besloten om op de ingesla gen weg voort te gaan. Na benoeming van afgevaardigden voor de vakgroep- en Bondsvergade ring, werd met een vruchtbare rond vraag deze avond besloten. OEGSTGEEST Gemeenteraad De raad der ge meente Oegstgeest komt woensdag 22 oktober a.s. om half acht in ver gadering bijeen. Het programma vermeldt o.a.: voorstel van burge meester en wethouders tot het aan gaan van een geldlening, groot ƒ500.000.het verhuren van grond, gelegen achter de percelen Rijnzicht- weg 3, 5, 7 en 9. Kardinaal Wyszynski naar Rome vertrokken Voorzien van een diplomatiek pas poort, hem door de regering ver- strekt, is gisteren kardinaal Wyszyn- ski, primaat van Polen, per trein j naar Rome vertrokken. Hij reist in een speciale wagon. De kardinaal werd op het station van Warschau uitgeleide gedaan door i ruim 500 personen, die bij zijn ver- trek het lied „Maria, koningin van C Polen" aanhieven. De kardinaal f wordt vergezeld door Stanislas Stomma, de leider der katholieke oppositie in het Poolse parlement, s die eveneens van de regering toe stemming heeft gekregen naar Rome te gaan. 100-JARIGE OP DE EXPO Vrijdagmiddag, twee dagen voor de sluiting heeft de Nederlandse 100-jarige Andreas Rodts uit Ede, I gemeente Aardenburg, een bezoek1 gebracht aan de wereldtentoonstel ling te Brussel. Men had hem bij zondere faciliteiten verleend, want hij mocht met de auto het gehele terrein doorkruisen. In het Neder landse paviljoen werd hij officieel ontvangen. Daar werd een verver sing aangeboden en ontving de 100- jarige een aandenken aan de Neder landse deelneming aan de Expo. Daar hij zelf landbouwer is geweest ging zijn belangstelling uiteraard uit naar de afdeling veeteelt van het Nederlandse paviljoen, waar hij met interesse de dieren bekeek en vergelijkingen maakte met vroeger. Hij bleek zich nog goed de we reldtentoonstelling te Gent in 1912 te herinneren, waaraan hij destijds ook een bezoek heeft gebracht. Mei 'n parachutist aan de staart Bij Algiers is vrijdagochtend een vliegtuig geland, terwijl aan de staart een parachute bengelde, die met zijn parachute was blijven han gen, toen hij uit het toestel was ge sprongen. Aanvankelijk had men nog gepro beerd de parachutist met een hef- :chroefvliegtuig uit zijn benarde po sitie te bevrijden, doch toen dat niet gelukte besloot de piloot van het vliegtuig te landen. Zodra zijn toe stel de baan raakte zette hij de rem men aan, en wel zo krachtig dat de banden van de wielen sprongen. Het vliegtuig kwam binnen 350 meter tot stilstand. De onfortuinlijke parachu tist, die over de landingsbaan was meegesleurd, kwam er met betrek kelijk lichte verwondingen af. Op een stellage van 150 meter hoogte is vrijdag in de woestijn van Nevada een kernwapen tot ontplof fing gebracht, zo is door de Ameri kaanse commissie voor atoomener gie bekend gemaakt. Vandaag zuden nog twee explosies volgen: één even eens op een toren en een andere in een ballon. De films in de week van 17—24 okt. zijn door de K.F.C. als volgt ge keurd: Casino: „Pepote, kind van de straat", alle leeftijden. Lido: „Stoottroepen in de aan val" volwassenen. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „Blanke lading uit Parijs" volwassenen. Rex: „Kerels en kogels", 18 jaar. Marktberichten TER AAR, 18 okt. Groente. To maten S. export 6686, idem B. 59— 77, idem C. 52—84, idem CC 22—40, tomaten A. 2053, idem B. 2049, idem C 20—45, idem CC 20—21, idem bonken 3444, kassnijbonen 1.36 —1.58, idem stek 7584, stokprinses- sebonen 68, stamprinsessebonen 56, witte pronkers 1825, andijvie 9—12, prei 1417, waspeen 1011, witlof 58—67, idem stek 4243, spruiten 33, groene kool 13, uien 7 ct. alles per kg. sla 312, bloemkool 1023, kom kommers 1225, paprika 5 ct. alles per stuk, bospeen 1213, selderij 3 4 ct. per bos, stoofsla 20, boerenkool 50 ct. per kist, druiven 1.18, stoof peren 10—11. Appelen: Zoete Cam- pagner 911. Zoete Ermgaard 12. Groninger Kroon 11, Sterappel 10, Notarisappel 18 ct. alles per kg. KATWIJK a/d R., 17 okt. Groente. Bloemkool A 1928, Bloemkool B 1017, Sperciebonen 7898, Was peen B exp. 1.902.70, Waspeen, bin nenland 2.703.70 per kist, Tomaten 27.0041.00, groene kool 9.509.80, rode kool 8.0010.00, breekpeen 1.20 —1.60 p. kist, sla 3.003.10, kroten 1.101.20 per kist, peterselie 3.70 5.10, uien 1.302.10 per kist, Andij vie 7.0012.30, selderie 3.006.20, bospeen 20.0026.00, prei 13.0017.00 Aanvoer bloemkool 23.000 st., was peen 60.000 k.g., waarvan 7000 k.g. voor export. LEEUWARDEN, 17 okt. Kaas. Gouda volvet 1.941.95, Edammer 't er heyt nix in de crant gestaen de moeyte van 't vermelden waerd. Waerom de moeyte niet gespaerd te schryven dees cronycke, omdat daeruyt sal blycken dat 't leeven soo verveelend is? Soo vraeght gy, leeser, en gewis ick sou haest segghen: G' hebt gelyck, het wordt van alles, geen cronyck. Hoe comt het leeven toch soo sloom; is het nou suffigheyd of droom dat deese weeck nix is geschiedt 't noteeren waerd in dit, ons lied? We sitten maer te sitten, all' luyden aen het pitten, en isset met ons soo gesteld, dat onse tyd daerheenen snelt en met de doom de werck'lyckheyd voor 't menschdom wordt verleeaen tyd? Het leeven is een poppencast, maer alle poppen sitten vast aen touwtjes die een ander houdt, de rest laet hen syberisch koud. Watter gebeurd' dees daeghen dat magh geen naeme draeghen, selfs d' ooyevaer in Hillegom verspeelde nogh zijn vryheyd om syn verder leeven in te gaen met in Blydorp te suffen staen. Die Hillegommers dachten: nou isser die vooghel uyt de kou. Al issie dan syn vryheyd quyt hy isser nu een raeriteyt. Nu magh hy daer staen gaepen als op het Haegsche waepen; hy kryght alleen geen slangh ten disch omdat een kickvors beeter is voor eenen ouden ooyevaer die droomend staet en suffigh staert. De waereld gaet aen sufheyd manck, de menschen gaen hun suffen ganck, nooyt comter meer, geloof me vry, wat leeven in de brouwery. Hoe suf gaen w' onse weeghen, in sonnenschyn of reeghen. Geen son en willen we meer sien off 't is een hooghteson misschien. Het leeven wordt één groote gaep. Dagh leesers, daghick val in slaep. WILLEM VAN HORSTENDAEL. Voor Leiden en Omgeving Leiden. De artsen Kortmann, Stoffers, Lahr, Van Alphen en Roo- denburg Vermaat. Doeaa-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, tot zaterdagmiddag 6 uur; Havenapotheek, Haven 18. tel. 20085. Alkemade. Dkt. Brinkhorst, tel. K 1721—269 en dkt Muskens, tel. K 1713—329. Bodegraven. Dkt. C. A. v. Beek, tel. 2268, zr. P. Conradi, tel. 2086. Boskoop. Dkt. Flim, tel. K 1727 —2038. Katwijk Rijn Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee Dkt. J. C. A. Cle- veringa, tel. 2061, apotheek zie Kat wijk Rijn. Langeraar. Zie Woubrugge. Leidschendam. Dkt. A. H. Keij- zer, tel. 2535. Lisse. Dkt. Duymaer van Twist, tel. 3453. Nieuwkoop. Zie Zwammerdam. Nieuwveen. Zie Woubrugge. Noordwijk. Dkt. Goudriaan, tel. 2333, Duinrand-apotheek van 121 en van 56 uur. Wit Gele Kruis zr. Faase, tel. 2536. Noordwijkerhout. Dkt. B. C. C. Wösten, tel. 285. Oegstgeest. De artsen F. W. N. Hugenholtz en J. B. Hugenholtz, tel. 20390, apotheek Wilhelminapark 8, tel. 26274. Rijnsburg. Zie Katwijk Rijn. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Zie Warmond. Voorschoten. Dkt. F. J. M. Toni- no, tel. 2493, Gezondheidscentrum Wijngaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond. Dr. H. Walenkamp, tel. K. 1711—220. Wassenaar. De artsen R. S. ten Cate, tel. 3027, en J. C. de Neef, tel. 8303. Wassenaarse Apotheek, tel. 2402, Schouwweg 32. Woubrugge. Dkt. J. Nooter, tel. K 1729—104. Zwammerdam. Dkt. K. Gill, tel. K. 1726—2527. 40 plus 1.841.85, broodkaas 40 plus 1.751.87. Stemming goed. R'VEEN, 17 okt. Bloemen. Or- nithogalum 601.20, Anemonen 18 40, Freesia's 1566, Dahlia's 13—27, Troschrysanthen: Chats worth 2751, Mosquito 17—31, Berijl 52—72, Char- tity 3255, Horwoud 3568, Crim son Chapion 3465, Salamander 32— 46, White Hope 60—62, Shirley 28 58, Normandie 2454, Filmster 37— 59, Sucy 38—62, Tilly 31—36, Clazina Mary 4054, Westfield brons 3537, Carnaval 36—68 ct per bos. Idem ge plozen: White Hope 10—14, Vera Lyn 1015, Bill Speat 1117, Evelyn Bush 11—20, Hugo 13—15, Millersda- le 716, Am. Aanwinst 1018, Day dream 6—11, Alfretton 8—12, Carna val 714, Champion 1320, South down Pink 11—19, Perfection 12—21. Rose Adair 11—15, Migoli 10—15, Pr. Ward 13—20, White Joy 10—15, New Princes 1215, Choco 18—20, Am. Anjers: 1221, Nerine Crispa 1417 et. per stuk. Groente. Aardbeien 1.061.50 per doosje; Andijvie 7.008.00; Krop sla 3.0010.00; Bloemkool 10.00 19.00; Tomaten A 61.0082.00; Idem B 58.00—68.00; Idem C 59.00—72.00. Idem CC 20.0024.00; Idem afw. 20.0053.00; Kassnijbonen 134.00 151.00, Idem stek 56.00—100.00; Pronkbonen 22.00—r30.00 Stambonen 60.00—69.00 per 100 kg. VINKEVEEN, 17 okt. Groente. Andijvie 711 ct, Kassnijbonen II, 39 1.37; Kasstambonen 1.48; Prei 12 15; Pronkbonen 1538; Spinazie 52 56; Stambonen H 55; Tomaten 20 —62; Waspeen 15—17; Witlof B II 57 —59; Witlof (afw.) 47—51 ct. p. kg.; Knolselderij 14; Sla B 37 ct per st. Bospeen 15, Peterselie 28; Selderij 25 ct. per bos. Een dikke huid. Een jong han delsreiziger ging met de trein naar huis en kwam bij een paar collega's te zitten. Een van deze, een nestor in het vak, ziende dat de jongeman er tamelijk terneergeslagen uitzag, vroeg, of er iets aan scheelde. „Ik ben beledigd door een klant", antwoordde de nieuweling gemelijk. „Dat is vreemd", zeide ander. „Ik reis nu al meer dan twintig jaar, maar zo iets is mij nog nooit overko men. Ik ben uitgevloekt, uitgeschol den, zelfs meer dan eens de deur uit getrapt, maar beledigd nee, nog nooit!" Bluf. Bij madame Pinkes was een hond te koop. Eindelijk kwam er een liefhebber. „Heeft die hond ook een stam boom?" vroeg hij. „Een stamboom? Mens, een hele laan!" Diplomaat. „Wat een aardig ke reltje is uw zoontje!" „Vindt u?" „En zo flink is hij. Was hij daar straks niet met zijn hoepel op 't gras aan 't spelen?" „Ja." „Drie gulden, alstublieft. Het is verboden, om op het gras telopen. Ik ben de parkwachter." Tegenwoordigheid van geest. Een bedelaar komt in een hoeden winkel om te bedelen, maar ziet tot zijn schrik een politie-agent staan. Hij is echter spoedig weer op zijn ge mak, neemt zijn doodversleten hoed af en vraagt aan de winkelier: „Kan die hoed nog gerepareerd worden?" De grote voet. „Vrouwen zijn toch eigenaardige wezens, met hun drie voeten," filosofeerde iemand aan een bar. „Drie voeten?" vroeg een nieuws gierige meneer. „Hoe komt u daar nu bU?" „Nou ja", zei de eerste, „twee, waarop ze lopen en één héle grote, waarop ze leven!" Als pas geboren. „Oef, ik ben bek-af van die lamme klauterpartij!" „Kom, kom, meneer Meyer, mor genochtend voelt u zich weer alsof u zojuist geboren was." „Inderdaad, ik zal geen voet kun nen verzetten!" De kleine filosoof. „Karei, heb ik je niet verboden met straatkinde ren te spelen? Dat is niet goed voor je." „Ja, moeder, maar het is toch goed voor die jongens, als zij met mij spe len!" AANGEBODEN 2* Herenhoeden stomen modelleren nieuw lint nieuw leer eventueel ver groten of verkleinen. Voor vakwerk: v. Velsen, hoe- denkliniek. Donkersteeg 3. 2* Kunstleder en plastic voor het bekleden van auto's, meubels, motorzits, enz. Afwasbaar, kleurecht, waterdicht. Vele moderne kleuren. Grote sortering. Th. H. van Kuijk, Autobe- klederij, Morsstraat 46. tel. 30552, Leiden. 2? Aangeboden: rokcos- tuum, maat 52. z.g.a.n. Lange zwarte seal bont mantel, maat 42. in prima st., t.e.a.b. De Sitterlaan 106, tel. 32915. 5? Te koop: een accordeon 80 bassen, 2 reg., merk Mirandell. In zeer goede staat. Met koffer 150.-. Te bevragen: Leidseweg 10. Voorschoten. 2* Hoest? Keelpijn? Nat- termann's Bronchicum Eli xir helpt, lost taai slijm I op, neemt de prikkel weg. Flacon 2.- bij elke drogist. Haarden, kachels, gas fornuizen, bureaus, prima kachels en haarden, gas fornuizen. brandend te zien rundlederen clubfau teuils, fraaie vloerkleden, batterijradio's, mahonie stoelen, ronde tafel, gebo gen ladenkastjes, enz. Nwe Rijn 60, tel. 22150, bij de Hooigracht. S* Drietex houdt Enkalon, Nylon, No-Iron wit. Aan bevolen door de A.K.U. 3? Autohoezen, kappen, pyama's, complete bekle dingen, sponsrubber zit tingen. asbakken, spiegels, jasnaken, bloemvaasjes. armsteunen. zonnekleppen rubbermatjes vloermatten kaplak, ruiten, sloten, tochtrubbers. Th. v. Kuijk. Autobekleder Morsstraat 46, tel. 30552, Leiden. 'S' Voor verhuur zonder cnaufeur. Customline en Consuls. Garage v. d. Pijl. Stompwijk, telef. 1916K 1761. CS* Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes- diesel. Simca en Volkswa gen. Uitsluitend nieuw materiaal. Garage Bierman Voorhout, tel. 02532—7433 Plaats een Koni-patent snokap op uw silo. De kap met z'n vele voordelen. Vraagt vrijblijvend prijs en inlichtingen. J. van Koert, Nieuwkoop, tel. K 1725—134. BEVRAAGD 2? Bremmer vraagt te koop: antieke meubels, blauwe en gekleurde bor den, Saksisch porselein, goud en zilver. Verder al le soorten antiquiteiten. Bremmer. Goegerritsteeg 1 tel. 22791. W0NINGRUIL S* Woningruil. Aangebo den: benedenhuis voor klein gezin. Bevatt. 2 ka mers, keuken schuur, gro te tuin voor bovenhuisje. Br. onder no. 253 bur. v. d. blad. Geachte koeien. Wan neer je slecht ter been bent, vraagt dan je baas om een rubberstalmat. Hierdoor wordt je de beste van de stal. De Driehoek. Postbus 11. Boskoop, tel. K 1726—2521. TE HUUR 2? Verhuur zonder chauf feur. 4-5-6 pers. All risk- verzekering. De zaak met de grootst mogelijke ser vice. billijke tarieven. Werkhoven's luxe auto verhuur. Van 't Hoffstraat 11. Leiden, tel. 22300. Geachte koeien. Vraagt een rubberstalmat aan je baas. Meer melk en op ae keuring a. b. voor stand, gang en sterkte. De Drie hoek. Postbus 11. Boskoop tel. K 1726--2521. J2*. Hvpotheek. Wilt U een huis kopen. Wy geven hypotheek. Vrnblyvend inlichtingen. Lage rente. Br. onder no. 260 bur v. d. blad. 5? Stipdonk's autoverhuur Het nieuwste materiaal met radio: Ford Consul. Opel Rekord Morris 1000. Billijk tarief. Hooglandse Kerkgracht 30. tel. 31608. CS* Jong echtpaar z.k. zoekt woongelegenheid tot maart of april. Br. onder no. 258 bur. v. d. blad. 3P Wij verhuren le klas bruidstoiletten geheel compleet. Tevens witte en gekleurde stola's en bont- cape's, ook kindercape's. Hygiënische verzorging Bespreek vroegtijdig! Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. 'S Oud-Ade. iedere maan dagavond 8 uur Prijsiassen in café „t Lage land Be leefd aanbevelend: J. C. v. d. Poel. Engels. Examenoplei- dln° L.C., hoofdcorrespon dent, handelscorrespon dentie, spreekvaardigheid, Cambridge. Emigranten clubs. Dage.i.iks inschrij ving. W. Verboog, Leraar Engels Leëdigd Tolk/Ver taler, Prof. Cert. Cam bridge University. Steen- schuuri8. Leiden. Telefoon 25335. 2* De Morspedicure. Zon der afspraak iedere maan dag. en vrijdagavond 7-10 uur voor pijnloze voetbe- handeling. Tesseischade- straat 33a. tel. 25693. voor thuiswerkers. Post bus 3031, Voorburg. U ontv. in ieder geval antw. 2* Bijverdienste! Gratis inlichtingen. Postbus 36 Dordrecht. 3T Verloren tussen Leiden en Roelofarendsveen een kort zwart regenjasje en grijze pet. t.b.t.b. S. van Ruiten, Noordeinde 197, Roelofarendsveen 3T Autorijschool en luxe autoverhuur, Willem de Zwijgerlaan 53. Leider dorp. Gedipl. instructeur. Lesprys 6.. p. uur. Tel. 3? De meeste ervaring en goedkoopste adres door simpele makke.ijke oplei ding vooi een rijbewijs, gratis theorie, is voor Lei den e.o. gedipl. autorij school Lowi, ook voor Coornhertslraat 63. telef. 23113. 2* Een dier kwijt? Een dier gevonden? Stichting Amivedi: mevr. J. Brons geest, Zeemanlaan 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen Ami vedi neemt geen dieren op

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5