Memisa zond meer naar missie vssie op telewisse ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 In afzondering van de wereld.. Metselaars in Rome bouwen hier een muur om de deuren en ramen af te sluiten van dat gedeelte in Vaticaanstad, waarin het Conclaaf voor het kiezen van een nieuwe Paus zal worden gehouden. De gebouwen, waarin de kerkprinsen uit de gehele rooms katholieke wereld de nieuwe Paus zullen kiezen, zal worden afgesloten van de buitenwereld en bovendien verzegeld. Niemand zal naar binnen of naar buiten mogen en er zullen geen mededelingen naar binnen of naar buiten mogen worden gedaan, zolang het Conclaaf duurt, dat op 25 oktober begint en zal worden bijgewoond door 50 van de 54 kardinalen. Prins Bernhard opende nieuw KEMA-laboraiorium ie Arnhem In tegenwoordigheid van ongeveer 800 genodigden uit zestien landen heeft prins Bernhard gistermiddag in het feestelijk aangeklede hoogspan- ningslaboratoriuin der n.v. Kema te Arnhem de nieuwe en vernieuwde laboratoria geopend, waaronder het kernreactorlaboratorium, waarmee een bedrag van in totaal bijna veer tig miljoen gulden gemoeid is ge weest. De prins arriveerde in gezelschap van zijn particulier secretaris, dr F. A. de Graaff, omstreeks vier uur in het hoogspanningslaboratorium, waar toen reeds door velen het woord was gevoerd. Prins Bernhard die het door mu ziek van het Gelders orkest onder leiding van Jan Out opgeluisterde en met het spelen van ons volkslied ge opende programma, het hoogspan ningslaboratorium betrad, werd ver welkomd door jhr dr Quarles van Ufford, commissaris van de^ Kema, die in zijn toespraak herinnerde aan de voortdurende belangstelling van de prins voor de Kema. Dit illu streerde hij met het feit, dat, toen de prins de Bilderbergconferentie bij woonde en daar een gezaghebbende Amerikaan ontmoette, hij deze op de Kema attent maakte. Dit was op een goed moment, want de Kema had hulp toen bitter nodig, aldus de heer Quarles van Ufford. Na de toespraak van prins Bern hard waarin deze herinnerde aan de opening van het hoogspanningslabo ratorium, werd de openingssamen komst, die ook werd bijgewoond door de commissaris der koningin in Gelderland, mr H. W. Bloemers, de secretaris-generaal van het departe ment van economische zaken, het ge meentebestuur van Arnhem en het college van gedeputeerde staten van Gelderland, besloten met het spelen van de symfonische variaties over „Merk toch hoe sterk" van Marius Monnikendam door het Gelders or kest. De genodigden maakten daarop een rondwandeling over het Kema- ledereen speurde naar vermiste soldaat hij lag in het hospitaal Gistermiddag werd over de radio in een extra politiebericht melding gemaakt van het verdwijnen van sol daat Genissen van de Intendance in Grave. De soldaat was maandag avond met avondpermissie wegge gaan en niet meer teruggekeerd. Een ongeluk werd gevreesd. De mare chaussee had de hele week naar hem uitgekeken. Blijkbaar was men vergeten, dat twee maanden geleden een dergelijk geval zich had voorgedaan met een soldaat Hamerling uit Barneveld. Deze soldaat had zich bij zijn onder deel in Budel moeten vervoegen, maar hij lag ziek in de ziekenzaal van het legerkamp Budel. Soldaat Genissen nu had avondper missie gevraagd om in Nijmegen naar de kennis te kunnen gaan. Hier had hij aanvankelijk veel plezier ge had, maar op een gegeven moment was hij lelijk komen te vallen en hij werd opgenomen in het militaire hospitaal te Nijmegen. Hier had men vergeten aan Grave op te geven, dat soldaat Genissen van een koude ker mis was thuisgekomen en in Nijme gen weer op krachten lag te komen. terrein en bezichtigden achtereenvol gens het commandogebouw 2 bij de uitgang, waar de prins een bronzen plaquette onthulde, welke het feit van de officiële opening weergeeft. Vervolgens ging men naar het ma chinegebouw, het beproevingsge bouw, de montagehallen, het labora torium voor ontploffingsvrij mate riaal, het kernreactorlaboratorium en via de tunnel onder de spoorweg verbinding Arnhem-Nijmegen, waar ij- F. Q. den Hóllander nog een pla quette onthulde, naar de werkplaats en het algemeen laboratorium en tenslotte naar het voorlichtingsge bouw. De plechtigheid werd besloten met een ontvangst door commissaris sen en directie in het hoogspannings laboratorium, waarbij aan de prins en aan de genodigden een verversing werd aangeboden. MENGVERBOD VOOR MARGARINE WORDT OPGEHEVEN Het verbod om roomboter met mar garine te vermengen zal worden op geheven. Minister Vondeling (Land bouw) heeft hiervoor bij de Tweede Kamer een voorstel tot wijziging van de Boterwet ingediend. Wanneer het parlement hiermee accoord gaat zal het artikel „melange" voortaan on der eigen vlag kunnen varen, schrijft de minister in zijn toelichting. Als melange zal worden beschouwd het margarine- en botermengsel, dat minstens 15 percent melkvet bevat. In de wet zal de mogelijkheid wor den opengelaten, dat bij algemene maatregel van bestuur dit boterper- centage tot 10 verlaagd kan worden. VLAGGEN BIJ DE N.Z.H. Op 1 november a.s. zal het 10 jaar geleden zijn dat te Haarlem de ex ploitatie van de stadstram werd be ëindigd en een uitgebreid busnet voor stadsvervoer werd ingesteld; terwijl op 3 januari 1959 de buslijn Haar lemLeiden gedurende 10 jaar de plaats van de tram zal hebben in genomen. Ter gelegenheid hiervan zal op deze dagen op de bussen gevlagd worden. In het afgelopen jaar heeft de Me misa voor 148.354,aan geschenk zendingen, op medisch gebied naar de missielanden gezonden. Zij kon dit doen, dank zij de recordopbrengst van de kerkcollecte, die dit jaar met 157.200,een ongekende hoogte bereikte (vorig jaar 124.000.—) Ter vergelijking diene ook het jaar 1953 toen slechts ƒ35.000.naar de missies gezonden werd. De missies van de Witte Paters, die voor bijna f 20.000,aan goederen ontvingen profiteerden het meest van de hulp. De zustercongregaties ont vingen sommen van 45.400. Naar Indonesië ging voor 65.400.- naar Afrika voor 58.000.In 1957 werden 72 missionarissen door be middeling van de Memisa behandeld, in 1956 waren het er 56, zodat de „rimboekamer" voortdurend bezet was. Onder de behandelden was 1 bisschop. De Memisa vergaderde gisteren te Rotterdam onder leiding van de nieu we voorzitter deken Henning. Des morgens hield dr. Melchior een rede over het Amazone-gebied. De middagbesprekingen waren gewijd aan de hulp, welke aan de onderont wikkelde gebieden kan worden g> ven mede in verband met het optre den der Int. Kath. Organisaties hun deelneming in de Internationale organen der Ver. Naties. Een grotere samenwerking tussen de missionarisen en missies enerzijds en de lekenorganisaties anderzijds bleek reeds op gang te komen, maar behoeft nog verdere uitwerking. Nieuwe horizonten voor Nederlands credietwezen Twenische Bank introduceert Persoonlijke leningen'' Tussen 500 en 4000 gulden In navolging van Amerikaanse en Engelse bankinstellingen gaat nu als eerste bank in Nederland de Twentsche Bank en de met haar ver bonden bank Van Mierlo en Zoon persoonlijke leningen sluiten. De bankinstellingen zich op het gebied hiermee een „primeur", hoewel het zich laat aanzien, dat tal van andere banknistellingen zich op het gebied van dit nieuwe crediet niet onbe tuigd zullen laten. De Nederlandse Bank heeft geen bezwaar gemaakt tegen deze vorm van crediet. Kenmerken van de nieuwe lening zijn: 1. Een persoonlijke lening wordt alleen verstrekt aan een parti culier persoon; 2. Elke lening draagt 'n persoonlijk karakter en is bestemd voor het privégebruik van de aanvrager; 3. De aanvrager moet ten minste 25 jaar zijn en hoogstens 55 jaar oud zijn. Hij moet zich een vaste positie hebben verworven; 4. Het bedrag van de lening is ten minste 590 en ten hoogste ƒ4000; 5. De looptijd van de lening is min stens 6 maanden en hoogstens 2 jaar; 6. De aflossing moet geschieden in gelijke, maandelijkse termijnen; 7. De rente wordt berekend in één bedrag op basis van 5 per jaar over de totale leningsom gedu rende de looptijd van de lening en moet bij vooruitbetaling wor den voldaan. De werkelijke rente komt daardoor uit op ongeveer 10 met afwijkingen van en kele procenten in beide richtin gen, afhankelijk van de grootte van de lening en de termijn van aflossing. 8. Het leningsbedrag, de looptijd en de maandelijkse aflossingen moeten in een gezonde verhou ding staan tot het vaste inkomen van de leningaanvrager, een en ander ter beoordeling van de bank. 9. Bij overlijden van de krediet nemer behoeft het restant niet te worden terugbetaald. Wel echter eventuele achterstallige termijnen. 10. Voor de inkomstenbelasting is de rente, op de lening verschuldigd, aftrekbaar. Leningen als die thans door de Twentse Bank in Nederland worden geïntroduceerd, beslaan in de V. een kapitaal van ongeveer 40 miljard dollar; d.i. 12 van hjet nationale inkomen. Volgens een ruwe schatting van de toekomst, die de persoonlijke lenin- I gen in Nederland hebben, zullen deze credieten binnen het jaar stijgen tot j 200 miljoen per jaar, tegenover een I totaal credietvolume van ongeveer J 3 miljard. Anders dan bij hypotheekleningen en afbetalingscrediet zal de bank geen enkele zekerheid verlangen. Ge- noeg is, dat men kan aantonen, over j een vast inkomen te beschikken f i waaruit de aflossing mogelijk is en fljg{ ZOnQGf ZOfQ Hollands Glorie' gehuldigd De verfilming van Jan de Hartogs roman „Stella" heeft de Amerikaan- reders, verenigd in het „Ameri can Merchant Marine Institute", nog eens gelegenheid gegeven dank te betuigen jegens de Nederlandse zee slepers, die tijdens de oorlogsjaren een belangrijke bijdrage hebben ge leverd door vanuit Engelse havens mensenlevens en goederen te red den van vrachtschepen, die ernstig beschadigd waren door de vijand en die de convooien moesten verlaten. Tegen de achtergrond van dit ris kante werk speelt zich de roman van de Nederlandse auteur De Hartog af. Ook in de film „Stella's Sleutel", waarvan het scenario door de Ame rikaan Carl Foreman is geschreven naar dit boek, spelen deze zeeslepers een grote rol. Voor de eerste vertoning van deze film, gisteravond in het Amster damse City-theater een aanvang nam, heeft de heer Foreman, die ook de productieleiding van deze (door Ca rol Reed geregisseerde) film had. een oorkonde, waarin de dank van de Amerikaanse reders is vastgelegd, overhandigd namens het Institute aan de ex-gezagvoerder Jan Kalk man, een bekend figuur uit de zee sleepvaart die enkele malen gedeco reerd werd zowel door Nederland als door Engeland. Ook een aantal andere opvarenden van zeesleepbo ten uit de oorlogsjaren was in het theater aanwezig en deelde in de huldiging. Voor deze gelegenheid concerteerde de matrozenkapel van het marine-opleidingskamp in Hil versum. In deze film, die als Engelse titel heeft „The Key", wórden de hoofd rollen gespeeld door Sophia Loren, William Holden, Trevor Howard en Oscar Homolka. De Amsterdamse première werd o.m. bijgewoond door talrijke hoge marine-autoriteiten. OVERPEINZING (VOOR DE ZONDAG) (Van onze t. v.-medewerker) Joop Geesink op het t. v.-podium. - Wie de bioscoop pleegt te bezoe ken, kent de internationaal bekende poppenfilmpjes van Joop Geesink, de grote man van Dollywood. Welnu: de Vara heeft hem gebracht in de uit zending „Anders dan anderen", een t. v.-zusje van het radioprogramma „Dit is Uw leven". Ook nu heeft Bert Garthof aan zijn „patiënt" alle aan dacht besteed en vaak ten koste van veel moeite engeld goede vrien den uit het leven van Geesink laten overkomen. Dat was pure t. v., vooral toen Geesink, eerst via een monitor met het komende programma werd geconfronteerd en later door de ont moeting met de hongaarse poppen- pionier George Pal via beperkt euro- visieverband in een uitzending te Londen. Anderhalf uur lang was het een gaan en komen van oude be kenden, zo in de geest van „hallo oude jongen" en met veel schouder- geklop. Dat was alles erg populair, maar naar onze smaak was de vroe gere confrontatie van Johan Fabri- tius met zijn oude vrienden waardi ger en aangrijpender. De komende dagen. De zondag begint met een extra eurovisie-uit zending van de pontificale requiem mis voor onze overleden Paus in de Sint Pieter te Rome. Men houde zijn toestel aan van omstreeks tien tot twaalf uur. De avonduren, waarin het slot van de Brusselse Expo zal worden uitgezonden, hebben we eer der bekend gemaakt. Maandag komt de Avro met de eer ste uitzending in het nieuwe seizoen van de Perry Como-show en dinsdag geeft de NTS iets te zien en te horen over „De vijftiende bondgenoot". Daarmee is bedoeld West-Duitsland, Er is een kindje verongelukt T^oen mr. Winkle in brede kring bekend uit Dickens' „Pickwick- club" zich op zijn paard had gehesen alsof hij langszij op een oorlogsschip had moeten klimmen, vroeg mr. Pickwick: „Alles goed?", met een inwendig voorgevoel, dat het alles verkeerd was. Soms hebben ook wij die aanvechting, dat, wat wereldorde en voorzienigheid genoemd wordt te beschouwen als één grote, onbegrij pelijke janboel, waarin we persoonlijk aan een wreed lot worden overgelaten. Alles goed? of alles verkeerd? Er staan op het ogenblik op een landelijk paadje bij Leiden twee meidoorn-struiken, overladen met vuur-rode bessen. In een van die hevig-blozende struiken zat een zwarte lijster of merel zich te goed te doen. In de voorzomer hebben deze zelfde meidoorns zich opgetooid als blanke, zoetgeurende bruidsboeketten, om bevruchtende insecten te lokken. Nu de herfst gekomen is, bieden zij de vogels sappige, kleurige vruchten aan en de vogels voeden zich met het meidoorn-vlees en laten, wegvliegend, de pitten overal vallen, zodat er nieuwe mei- doorntjes ontspruiten kunnen. Wanneer er zo goed en met overleg voor de meidoorns (en voor de vogels en insecten) gezorgd wordt, behoeven we dan ook maar één ogenblik te betwijfelen, dat er ook voor ons gezorgd wordt? Er komen in mense-levens tragische en akelige gebeurtenissen voor, die (men behoeft er persoonlijk geen deel aan te hebben) de vraag doen rijzen: Mijn God, hoe is het mogelijk, dat God als er een God is dat toelaat; niet eens ingrijpt? Onschuldige kinderen zelfs, die op de griezeligste manier om het leven komen. „En God zag alles, wat Hij gemaakt had, en het was zéér goed." Hij zorgt in zijn onmetelijke, onbegrijpelijke voorzienigheid voor mei doorns, kevers en vogels. Hij zorgt, ook op onmetelijke onbegrijpe lijke wijze voor ieder mens en mensje afzonderlijk. Hij kwam op aarde om als mens mèt ons te lijden. Zijn doodsoffer wordt dagelijks onder ons hernieuwd als altijd aanwezig. Hij lijdt mede met zijn schepselen en zal „na een weinig tijd" (naar Gods eeuwige maatstaf) het lijden van de mensheid omzetten in een vreugdevolle bestaanswijze. Heb vertrouwen in de meidoorn. Heb vertrouwen in de ondoorgrondelijke goedheid van God. dat enige jaren geleden toetrad als vijftiende geallieerde in de Noord- atlantische verdragsorganisatie, de NATO. De britse historicus Alan Bul lock heeft het commentaar geschre ven en we hopen dat het in verstaan baar Nederlands goed zal overkomen. De NTS en EngelandRusland. De Ned. televisie-stichting is niet van plan de voetbalwedstrijd Engeland Rusland uit te zenden. Naar aanlei ding van dit besluit heeft de ver eniging van t. v.-kijkers zich afge vraagd, waarom eerder wèl evene menten met vertegenwoordigers van communistische landen werden uit gezonden. De NTS-politiek schijnt wel eens moeilijk doorgrondbaar te zijn. Aetherklanken ZONDAG. HILVERSUM I, 402 M. 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 10.00 IKOR, 12.00 NCRV, 12.15 KRO, 17.00 Con vent van kerken. 18.30 NCRV, 19.45—24.00 KRO. KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.25 Plechtige Hoogmis. NCRV. 9.30 Nws. en waterst. 9.45 Gram. IKOR: 10.00 Oud-Kath. Hoogmis. 11.20 De Kerk aan het werk, caus. 11.30 Vragen- beantw. 11.45 De Kerk in de spie gel van de pers, caus. NCRV: 12.00 Samenzang. KRO: 12.15 Apologie. 12.35 Negerkoor. 13.00 Nieuws. 13.05 De hand aan de ploeg, caus. 13.10 De Wadders, hoorsp. 13.30 Lichte muz. 13.45 Boekbespr. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Concertgebouwork. Pl.m. 15.25 Viool en piano. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. Convent van kerken: 17.00 Geref. kerkdienst. NCRV: 18.30 Gram. 19.00 Kerkelijk nieuws. 19.05 Koor, fluit, hobo en orgel. 19.30 De mens en ik. Groei, caus. KRO: 19.45 Nieuws. 20.00 Act. 20.15 Cabaret. 20.45 Gram. 21.30 Pekarihandschoe- nen maat 8, hoorsp. 22.25 Lichte muz. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Utrechts Stedelijk ork. en solist. HILVERSUM II, 298 M. 8.00 VARA, 12.00 AVRO, 17.00 VARA, 18.30 VPRO, 19.00 IKOR, 20.0—24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws. 8.18 Voor het platteland. 8.30 Gevar. progr. 9.45 DE KLEINE Slangen leven tevens het overleggen van twee refe- renties. Het is niet nodig, dat de aanvrager De ontwikkeling de tevoren reeds een rekening heeft bij I moderne wapens is op Hiervan is de de Twentsche Bank. Het aanhouden 1 van een zekere liquide reserve wordt door de bank directie zelfs wenselijk geacht. De nieuwe lening gaat in op 27 oktober a.s. brengen. Er zijn grote wurg slangen, die gerenommeer de gifslangendoders zijn, niet gevoelig voor het gif ten. Pijlsnel hun tegenstanders, slang zich Dode en drie gewonden bij autoongeluk keper beschouwd iets belachelijks. Vindt de ene club een super-vlieg tuig uit, dan wordt dat door de andere partij een super-de-luxe machine ge maakt. De beide partijen jagen elkaar op en records worden meer gebroken dan gevestigd. Totdat er einde komt: de mens de wereld en het heelal die God hem in bruikleen gaf! Ook in de natuur over- uit tropisch Amerika een voorbeeld: die eet gif slangen, zo groot als hij zelf. Hij laat het hapje in zijn geheel naar binnen glijden, zoals een Amster dammer een zoute haring Onder de roofvogels zijn terugtrekt in opgerolde positie. Vliegensvlug i mungo er dan bij om het serpent in de staart te bij- wendt de i maar zij kan in opgedraaide positie niet zo snel „uit d* benen" en daarvan maakt de mun go gebruik om haar bij de nek te grijpen en vast te houden totdat zij haar slangengeest heeft gege- Verschillende Gisteravond is op de Hengelose- straat te Enschede bij een aanrijding een 3-jarige vertegenwoordiger om het leven gekomen. De vertegenwoor diger zat in een auto, waarvan de be stuurder plotseling moest uitwijken voor een wielrijder, die met een fiets aan de hand de hoofdweg opliep. De wagen raakte de fiets en sloeg toen tegen een boom aan de linkerkant i zijn gluiperigheid een van de weg. Vervolgens vloog de auto gelijke tegenstander was van die een slang in hun stinkdieren uit tropisch klauwen nemen om hem Amerika zijn niet gevoe- van grote hoogte te pletter lig voor het gif van slan- kan en mag niet ^alles ^op te jaten vallen. Daartoe gen en ze vallen gifslangen zij-n hun poten extra-zwaar aan, zonder er op te let- geschubt en bevederd. ten, of ze zelf geraakt Een meer opvallende worden, in tegenstelling techniek heeft de Afri- treft het ene dier steeds kaanse secretarisvogel ont weer het andere en de sterkste overleeft. De slang, die in het Paradijs zelfs de mens wist te ver schalken, is vaak aange- voor een monster, dat tot de mungo, die zich deze luxe niet kan veroorloven Het stinkdier valt de slangen openlijk aan zon- eeltvoeten op de slang. Het is altijd door zijn kracht of door raak en slechts enkele boutweg de nek. Daarom meppen zijn voldoende om het leven uit het reptiel tegen een paar wielrijders, die over i Een dier met zulke ge- te timmeren. W fiptcnad uit de richting Hengelo vaarllJke wapenen uitge- Ook de mungo, is een het fietspad uit de ricntmg nen^eiomoet tQch wel Qnbe crack in het doden van kwamen. De vertegienwnordig'er zorg(j kunnen leven, me- slangen. Hij is ongelooflijk kwam bij de botsing om het leven. nen vejen_ Maar niets is dapper en valt de gevaar- De bestuurder van de auto werd mjncjer waar: de Schepper lijkste slang zonder be zwaar gewond. Van de wielrijders heeft gezorgd, dat in de denken aan. Eerst tart hij werden er twee evzneens ernstig ge- natuur elk dier zijn spe- wond. De auto werd totaal vernield, ciale vijanden heeft, waar- Geestelijk leven, toespr. 10.00 Gram. 10.35 v. d. boekenmarkt. 10.45 Caba ret. 11.15 Radio-Filh.ork. AVRO: 12.00 Gevar. muz. 12.30 Sportspiegel. 12.35 Gevar. muz. (verv.) 13.00 Nieuws en SOS-ber. 13.07 De toestand in de wereld, caus. 13.17 Meded. of gram. 13.20 Voor de strijdkrachten. 14.00 Boekspr. 14.20 Bel canto. 14.55 The seus en Ariadne, hoorsp. 15.20 Omr. ork. en solist. 16.05 Dansmuz. 16.30 Spotrrevue. VARA: 17.00 Kamer- muz. 17.30 Voor de jeugd., 17.50 Nieuws, sportuitsl. en sportjourn. VPRO: 18.30 Korte Doopsgezinde kerkd. IKOR. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Wan hopige uren, hoorsp. 21.20 Operette- muz. 22.10 Act. 22.25 Bariton en pia no. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. Televisieprogramma's. NTS: 21.15 Relais v. d. Vlaamse TV: Filmoverz. 22.1523.15 Eurovi sie: Rep. Wereldtentoonstelling. MAANDAG. HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.40 Idem. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Sport uitsl. 8.25 Gram. 9.00 Voor fle zie ken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Theologische etherleergang. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 11.55 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 School radio. 14.30 Gram. 14.45 Promenade ork. en Omr. koo. 35.30 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopr. en piano. 16.55 Gram. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijks delen Overzee: Nieuw-Guinea pe dagogiek in de praktijk, door K. J. S. Knol. 18.00 Orgelspel. 18.30 Sport. 18.40 Vocaal ens. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Volksliederen. 19.30 Radiokrant. 20.00 Gram. 20.30 Vanaf de toren wappert de geuzenvlag, hoorsp. 21.30 Gram. 21.40 Lichte muz. 22.00 Volk en Staat, caus. 22 15 Gram. 22.25 Celloconc. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. (9.009.10 Gym. v. d. vrouw). VP RO: 10.00 Voor de Oude Daf, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 11.00 Dansmuz. 11.35 Bariton en piano. 12.00 Politiekapel 12.30 Land- en utinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de Middenstand. 13.20 Instr. octet. 13.45 De weg naar volwasenheid, caus. 14.00 Kamer- muz. 14.20 Het schoolopstel, hoorsp. 15.25 Gram. 15.40 Zestig minuten voor boven de zestig. 16.40 Voordr. 17.00 Lichte muz. 17.25 Roemeens ork. 17.50 Mil.camm. ,18.00 Nieuws. 18.15 Comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Open baar kustbezit, caus. 19.00 Parlemen tair overz. 19.15 Muzikale caus. met illustraties. 19.45 Regeringsuitz.: De B.B. van binnen en van buiten, mr. L. Tielenius Kruythoff, directeur van de stichting bevordering bescherming bevolking, vraagt de aandacht v. d. Nederlandse noodwacht. 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muz .20.30 Cabaret. 21.00 Etherforum. 21.40 Geïllustreerde ma gazine. 22.10 Lichte muz. 22.30 Strijk- ork. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.35 24.00 Hammondorgelspel. Televisieprogramma's. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Maandelijks journaal. 21.10 Gevar. progr. 21.50 foto's. GRAMMOFOONPLATEN- PROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lijn). Maandag 20 oktober 1958 van 18-20 u. I. Mily Balakirev: 1. Sympho- nisch gedicht „Rusland". 2. Sympho- nisch gedicht „Thamar". II. Sergei Prokofiev: 1. Concert voor viool en orkest no. 1 in d gr. t. op._19. 2. Luitenant Kijé Suite op. 60. Igor Strawinsky: 1. „Pulcinel- zijn deze dieren in de ver schillende Zuid-Ameri kaanse landen, waaronder Brazilië, beschermd. Zelfs de grootste en giftigste slangen voelen instinctma tig, dat ook zij een mees ter hebben en zijn daarom altijd uiterst waakzaam en schuw in de strijd om la", Suite voor klein orkest. 2. Ca- het bestaan. priccio voor piano en orkest.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 4