Nog 'n nieuwe kerk in Leiden Zuid-West Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN Prof dr Schaberg aanvaardde ambt van Leids hoogleraar POTLOOD EN GEEST ZATERDAG 18 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA Ook Geref. Kerk in Noord Dit is het ontwerp voor de Gere formeerde Kerk in Leiden Zuid West, die in 1959 gebouwd zal worden en naar men in de kringen van de Gere formeerde kerk hoopt in 1960 gereed zal zijn. De kerk wordt geplaatst aan de rand van de korfbalvelden in Zuid West op de plaats waar nu de af te breken molen staat. Ook voor de in een nieuwe stadswijk een kerk te bouwen, met wederzijds recht van medegebruik. Als gevolg van deze overeenkomst zouden de Hervorm den een kerk bouwen in het Mors- kwartier (Maranathakerk) en de Ge reformeerden namen het Haagweg- kwartier voor hun rekening. De Ma ranathakerk werd ingebruik geno men in november 1954. De bouw in het Haagw;egkwartier kon tot op he den nog niet ter hand worden geno men. Naast de restauratie van twee oude kerkgebouwen in de binnen werk, catechisatiekamer en vergader kamer). Als verbinding tussen de kerkzaal en het bijgebouw fungeert een hal, die op haar beurt geschikt is voor grotere bijeenkomsten (250 personen). De kosten van dit gebouw worden exclusief grond en orgel voorlopig geraamd op 400.000. Men hoopt in 1959 te gaan bouwen en in 1960 gereed te zijn. Voor Leiden-Noord is door het Ar chitectenbureau Kraan en van Nieuwkoop te Oegstgeest een wijk centrum ontworpen, dat een kerk- Gereformeerde kerk bestaat de nood zaak voor de leden, die in de buiten wijken wonend een kerkgebouw te stichten, naast de Oude Vestkerk. De Heerengrachtkerk er. de Zuiderkerk, die samen ongeveer 2250 zitplaatsen hebben. Zowel de Ned. Herv. Kerk als de Gereformeerde kerk stonden voor de noodzaak in het zuiden en het zuidwesten voor de bouw van kerken te zorgen. stad is in de bouwplannen van lie verlee tekening gekomen. En voor het Haagwegkwartier zuid-west is dit kerkgebouw ontworpen door het Ar chitectenbureau Nielen, Spruyt en van der Kuilen te Amsterdam. Dit gebouw zal verrijzen in de onmiddel lijke omgeving van de af te breken rnolen bij de Montgomerystraat; en zal plaats bieden aan 600 personen. Als bijgebouw is ontworpen een kos terswoning met vier vergaderzalen Zij maakten de overeenkomst elk (kerkeraadskamer, zaal voor jeugd- zaal (350 zitplaatsen), een kosters woning en drie vergaderzalen omvat. De kerkzaal zal worden voorzien van een podium, waarop de kansel. Deze kansel kan achterwaarts worden ver wijderd, waardoor een grote zaal voor diverse bijeenkomsten kan wor den verkregen. De kosten van dit wijkcentrum worden voorlopig ge raamd op pl.m. 200.000.even eens exclusief grond en orgel. Ook met deze bouw hoopt men het vol gend jaar te beginnen. administratie en de huishoudelijke staf en door de leerlingen. Des middags van drie uur tot vier is er tijdens een receptie in het internaat aan het Noordeinde 50, ge legenheid tot het nemen van afscheid van mej. Schreurs door genodigden; van kwart voor vier tot half vijf zijn daarna ouders van leerlingen, oud leerlingen en relaties van harte wel kom. én Gistermiddag heeft prof. dr A. Schaberg het ambt van gewoon hoog leraar aan de Leidse universiteit in de algemene en bijzondere ziektekun dige ontleedkunde aanvaard met een oratie in het groot auditorium over „Het sociale gedrag van goedaardige en kwaadaardige cellen". Prof. Schaberg behandelde de nor male groei en voortbewegingsver schijnselen van cellen en constateer de aan de hand van resultaten van proefnemingen op het nog nauwelijks betreden terrein van het gedrag der cellen in hun omgeving, dat de on derlinge affiniteit tussen de cellen van een kwaadaardig gezwel minder is, dan tussen goedaardige cellen, terwijl voorts kwaadaardige cellen r.iet in hun bewegingen worden ge remd door contact met goedaardige cellen. Een bestaande affiniteit van een bepaalde cel ten opzichte van zijn omgeving kan zich wijzigen' door verandering in die omgeving of door veranderingen in die cel zelf. Dit laatste zou het geval kunnen zijn bij kwaadaardige cellen, waardoor ze niet meer in hun omgeving passer. Dit kan aanleiding geven tot infiltra ties elders van kwaadaardige cellen. Prof. Schaberg zag op dit zeer be langrijke terrein voor onderzoek een belangrijke taak weggelegd voor do weefselkweek, die ook tot dusverre onderzoekingen mogelijk heeft ge maakt. Na de oratie die met de gebrui kelijke toespraken werd besloten, werd in het academiegebouw receptie gehouden. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jonigsma te Leiden is heden geveild' de percelen Janvossensteeg 46, 46a 48 en 48. en Vestestraat 152, resp. in bod: 13.200 en 4.700 zijn niet ver kocht. Ten overstaan van Notaris A. H. Doyer te Leiden: woonhuis met afz. bovenverdieping Nieuwsteeg 16 hoek Zonneveldstraat la in bod: 6.100, koper: J. C. Uylenbroek te Leiden, q.q. voor: 6100. Ten overstaan van de notarissen J. A. Dil te Zoeterwoude en E. Bruins en A. H. Bessem te 's-Gravenhage. De villa met erf en tuin genaamd „Rijn wilg" te Leiderdorp, hoofdstraat 59 in bod: 2d.400, koper: H. D. van Weizen te Leiden, q.q. voor 41.400. Leidse Universiteit Geslaagd voor het Cand. ex. Franse taal- en letterkunde de heer J. J. van Overeem te Eindhoven; voor het Doet. ex. Franse taal- en letterkunde J. C. M. Beijersbergen te Hillegom. Oplossing. No. 528. Horizontaal: 1. uier, 5. aker, 8. trawant, 11. itala, 13. genet, 15. lob, 17. ge, 18. lek, 20. o.e., 21. ent, 23 rente, 25. reine, 27. ver giet, 29. smet, 30. aren. Verticaal: 2. it, 3. Erin, 4. ratel, 5. aal, 6. knal, 7. et, 9. waterig, 10. ag ger, 12. abeel, 14. een, 16. oot, 19. Kenia, 22. tree, 24. Neer, 26. ert, 27. V.M., 28. te. Burgerlijke Stand Geboren: Ineke dr van C. van Beekum en S. van den Berg. Coen- raad Herman Isaac zn van J. C. Brouwer en S. M. Delfos. Erik Ro bertas zn van W. Stavleu en W. M. van Kampenhout. Jan zn van J. van Rhijn en J. Barnhoorn. Jacoba So phia dr van J. Wijfje en J. G. S. Kruit. Hendrika Johanna dr van J. 'an Egmond en A. H. Gommans. Jacoba Helena dr van J. A. van der Zeeuw en J. H. Rozier. Vincentius Franciscus Josefrhus Maria zn van H. A. Goddijn en M. J. T. Meijer. Overleden: M. C. de Roo 81 jr echtgenote van J. P. Ouwerkerk. J. de Jong 66 jr, echtgenote van A. Gerse. H. Nuis 86 jr, vrouw. N. C. de Graaf 52 jr, echtgenote van J. de Bruijne. M. A. van den Berg 45 jr, echtgenote van J. S. Zoet. Ondertrouwd: J. A. T. Hoek en M. J. Verhage. J. K. H. Metz en M. G. Nauta. J. Zaalberg en H. Cornet. C. de Winter en A. B. Lagerberg. J. de Vries en W. M. C. Peeters. A. E. M. Elferink en M. T. M. Walter. J. G. van Dijk en P. van Dam. E. A. Teske en A. C. A. Hakkaart. J. Hanselaar en M. Uljé. J. Teeuwen en H. M. Aniba. J. A. van Haaren en L. La- man. G. van Eijk en P. de Bruijn P. Pont en M. E. Ouwerkerk. J. T. M. Schrama en G. M. Lucardie Afscheid directrice r.-k. Huishoudschool Op zaterdag, 1 november a.s. zal mej. M. A. A. H. Schreurs, direc trice van de r.k. Huishoud- en In dustrieschool, aan het Galgewater te Leiden, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, afscheid nemen van de school. Voordat ze in 1946 met de leiding van de Huishoudschool te Leiden werd belast, was mej. Schreurs di rectrice geweest van de huishoud school te Maastricht. Daaraan is geen leraressenopleiding verbonden, zodat haar taak te Leiden heel wat zwaarder werd. Vooral het gebrek aan ruimte was haar een voortdu rende zorg, die te zwaarder woog, waar het aantal leerlingen niet alleen uit Leiden en omstreken maar ook uit het gehele land sterk toe nam. Mej. Schreurs legde in de af gelopen" 12 jaar de basis voor de op richting van een tweede school en daarnaast zag ze voorts kans, haar school een voornaam aandeel te la ten hebben in de onderwijsvernieu wing, die sinds enige jaren gaande NIEUW LAMPE De Breestraat ondergaat een ver jongingskuur. Men kan het zien aan de nieuwbouw van de Twentse Bank, die de statige rij gevels doorbreekt met moderne architectuur. Verschil lende winkelpuien hebben intussen in deze Leidse straat een behande ling van plastische chirurgie onder gaan en hierbij voegt zich ook de ge daanteverwisseling van Modemaga zijn Lampe, dat na een vrij diep in grijpende restauratie als een feniks uit de (w)as herrezen is. Achter de nieuwe facade is de winkel, die Lam pe in 1951 te Leiden betrok, geheel verloren gegaan. De etalageruimte is met vier vermenigvuldigd: veel glas, mozaiek in de vloer en een vitrine eiland, dat aan alle kanten door de stroom van winkelende dames om spoeld kan worden. De bedrijfsruim te is met 200 vierkante meter bijna verdubbeld. Een binnenplaats werd hiervoor nuttig gemaakt en de keur troepen van Hare Majesteit de Mode hebben tevens bezit genomen van de werkplaatsen van een sigaren- een kunstbenenfabrikant. Er schijnt meer vraag naar „blousons" dan naar kunstbenen te bestaan Dezer dagen werd bij de volks en kredietbank te Leiden een tekort ontdekt van 245 gulden. Naar aan leiding hiervan heeft de politie een 27-jarige Leidse fabrieksarbeider aangehouden en deze heeft bekend, dat hij tijdens de afwezigheid van de kasbediende kans heeft gezien een greep in de kas te doen. De Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage heeft het aanbrengen van een ziekenlift in het gebouw var. Interne Geneeskunde van het Aca demisch Ziekenhuis gegund aan de N.V. Van Straaten's liften- en ma chinefabriek te 's-Gravenhage voor 34.000,—. Het bestuur van de R.K. Volley balvereniging Argos te Leiden deelt belangstellenden mede dat er nog plaats is op haar vereniging zowel voor beginners als gevorderden. Er wordt getraind iedere woens dagavond in de gymzaal van het Ly ceum aan de Mariënpoelstraat vanaf kwart voor acht voor de heren en iedere maandagavond vanaf half acht tot kwart over tien voor de dames. De R.K. Instuif „Herensingel'' begint morgenavond het seizoen '58- '59; elke zondagavond in het parochie zaaltje aan de Maria Gijzensteeg (naast de Overdekte) voor de jonge ren boven de 17 jaar een ontspan ningsavond. Het bestuur van de In stuif spaart kosten noch moeiten deze avonden zo goed mogelijk te doen slagen. Zij verwacht daarom ook medewerking van de leden. Voor hen die nog geen lid zijn, is nog in schrijvingsgelegenheid op de adres sen: Charl. de Bourbonhof 40, Heren singel 2e, Maresingel 43a of morgen avond vanaf 7.30 aan de zaal. Voor bijzonderheden betreffende de avond ie men advertentie in dit blad. NZH blies weer de feesimars In de Stadsgehoorzaal was het gis teravond al vrolijkheid wat de klol sloeg. Op bijzondere feestelijke wijze werden daar nl. enkele jubilarissen van de Noord Zuid Hollandse vervoer Mij. gehuldigd. Het betrof ditmaal de hoófdconducteur J. J. Leemans uit Leiden en de chauffeur C. M. Ruigrok uit Noordwiik. Heeft de heer Leemans reeds veertig jaar lang zijn beste krachten aan het bedrijf gegeven, de heer Ruigrok vierde er zijn zilveren jubileum. Onder het spelen van de jubileum mars de NZH Harmoniekapel stond onder leiding van de heer P. Baart werden de eregasten van deze avond de zaal binnengeleid. Onder de vele aanwezigen de grote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet bevonden zich de directeur van de NZHVM, de heer J. J. Jurrissen en de oud-com miss a ris van politie de heer R. J. Meijer. Nadat de harmoniekapel een gevarieerd programma van m?,r- sen en walsen had afgewerkt betrad de voorzitter van de feestcommissie, de heer A. Hollinga, het podium om allen hartelijk welkom te heten. De heer A. Ockeloen, die voorzitter van het jubileumfonds is, wenste even la ter de jubilarissen veel plezier toe op „hun" feestavond. Hij maakte tevens van de gelegenheid gebruik om met een enkel woord het overlijden van de heer D. A. E. Immink, oud-secre taris van de maatschappij, die zulk een groot aandeel heeft gehad in het tot stand komen van het jubileum- fonds te herdenken. Vervolgens wer- Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 18 October 1858. Rome De openstelling van China voor de prediking van het Christendom heeft in Rome grote belangstelling gewekt. Naar men zegt zal de Paus, ten einde een aantal zendelingen derwaarts te kunnen zenden, eene collecte in het katholiek deel van Europa laten doen. (C.C. 27 Sept.) Leiden, Maarsmansteeg 8, Telef. 20685 Advertentie. Zwei Herzen in Dreivierteliaki' DE LENTE WAS gisteravond opge- nog zorgeloos koesterde in de glans doken in de Leidse Schouwburg van het keizerschap en de prinsen en wel „der Frühling in Wien", want de Hoofdstad operette de voort zetting van de voormalige Fritz Hirsch operette voerde „Zwei Her zen in Dreivierteltakt" uit één van üe bekende operettes van Robert Stolz. Op zaterdag, 25 oktober a.s., des morgens om negen uur is er in de Hollinga en J. Reijken. C. de Mos en Lodewijkskerk een plechtige H. Mis, Het verhaal van deze operette A Vogelenzang. E. S. Prins en D. M. waarna aan een ontbijt officieel af-1 speelt zich naturlijk af in het oude B'egstraaten. L. de Bolster en G. scheid genomen wordt door hét Wenen van 'n halve eeuw geleden, Oudshoorn 'schoolbestuur, de leerkrachten, del toen de Oostenrijkse hoofdstad zich Casino. Het is niet zomaar een verhaal, die geschiedenis van „Pepote, kind van de straat" die hier op het witte doek verteld wordt. Het is de grootse tragedie van alle mensen, die door het leven stiefmoederlijk be deeld schijnen, maar die liever alle vernedering aanvaarden dan zich te verontschuldigen over de tijd en de omstandigheden, die hen niet gunstig waren. De film is een symbool van het sa- voir-vivre, dat de zuiderlingen zo zeer in het bloed schijnt te zitten: ze mogen berooid zijn en trots, zwak en hartstochtelijk, maar voor alles zijn zij mens en hun eerlijkheid brengt hun steeds weer uitkomst. Pepote, een Spaans straatschoffie, leeft sinds de dood van zijn ouders bij zijn oom Jacinto, die van een be roemd stierenvechter een arme, dron ken zwerver is geworden. Wanneer oom Jacinto een contract wordt ge zonden voor een stierengevecht (ver Scheepsberichten ALWAKI 17 okt. te Port Said; AM STELVEEN 17 okt. te Leith; BANGGAI 18 okt. te Belawan; CAMITIA (t) 16 okt. van Curacao naar Bombay; FARM- SUM 17 okt. van Londen naar Vlissin- gen; KELLET1A (t) 18 okt. te Faslane; KERKEDIJK passeert 17 okt. Landsend naar Antwerpen; KOSIC1A (t) passeert 17 okt. San Miguel naar Landsend; LI BERTY BELL (t) 17 okt. van Mena Al Ahmadi naar Philadelphia; MATARAM 17 okt. van Singapore naar Tandjong Priok; PEPERKUST 16 okt. van Porte Noire naar Abidjan; PROVENIERSSIN GEL ^rt 17 okt. Ouessant naar Zeel- ROTT1 17 okt. van Berbe- ra ri awan; R1JNKERK passeert 17 asquets naar Antwerpen; SCHL -IDRECHT 18 okt. te Tene- riffe; SIBAJAK 18 okt. te Singapore; STAD ROTTERDAM passeert 17 okt. Casquets naar Rotterdam; STATEN DAM 17 okt. te Le Havre; TABINTA 17 okt. van Singapore naar Tandjong Priok; TAPPANZEE 17 okt. te Karachi; TARIA (t) 16 okt. van Madras naar Calcutta; TEUCER 16 okt. van New Orleans naar New Port News; VLIST 17 okt. te Norfolk; WELTEVREDEN 17 okt. van Port Said naar Genua; ZEE LAND 17 okt. van Tandjong Priok naar Songkla. beneden zijn waardigheid) dan neemt hij het aan, hoewel de financiële con sequenties te groot zijn. Hij heeft 300 peseta's nodig om een stierenvech- terspak te huren en samen met Pepo te gaat hij wat scharrelen om die bij een te krijgen, Oom Jacinto, geremd door zijn eergevoel, heeft twee lin kerhanden. Het noodlot drijft hem naar de kroeg maar de liefde voor het kind doet hem zichzelf steeds geheel tot een aantrekkelijke film, die door de KFC voor volwassenen is goedgekeurd. Trianon. Enige spannende mo menten kunt u beleven met de film, die deze week in Trianon draait: „Blanke lading uit Parijs". De voor keur van de moderne cineasten ken nend, behoeft men er niet over in twijfel te zitten, dat met „blanke la- weer overwinnen. De twee houden ding" „blanke slavinnen" bedoeld vol: Jacinto omdat hij zijn oude glo rie wil doen herleven en Papote om dat hij een stierengevecht wil zien. Wat een hoogtepunt moet worden, is een bittere teleurstelling maar on danks dat voelde Jacinto zich voor de stier beter, dan achter het glas en dat is het hoogtepunt van een droeve dag. Een hartverwarmende film, waar in de kleine Pablito Calvo (Angelino, brood en wijn) opnieuw blijk geeft, een aangeboren acteurstalent te heb ben. (Ook de voorfilm: „De rode bal lon", een modern sprookje, is een voorbeeld van zuidelijke blijheid). Toegang voor alle leeftijden. Lido. Nog weer eens worden we geconfronteerd met de laatste wereld oorlog en op een zeer markant deel daarvan, want „Stoottroepen in de aanval" laat zien welk aandeel de stoottroepen gehad hebben in de om keer van het oorlogsbeeld. Majoor William Darby wist zijn superieuren over te halen hem bevelhebber te maken van de Amerikaanse „stoot- troepers", die geformeerd zouden worden naar het Engelse voorbeeld. De opleiding in Dundeq was hard maar de jongens werden even hard. Zij trokken naar Afrika, waar zij te gen Rommel vochten, staken over naar Sicilië en trokken verder Italië in, nu eens met meer dan met min der succes totdat majoor Darby zijn taak aan jongere krachten kon over laten. Het is een imposant verhaal ge worden van de grote bevrijdings- strijd, die de laatste oorlogsjaren kenmerkte, doch daarnaast krijgen we in deze film enkele markante trekjes uit het soldatenleven tc zien, die men alleen daar kan vinden. Lief en leed wisselen zich af en maken het worden. Zij worden op listige wijze van Parijs naar Noord-Afrika gelokt. De techniek van de meisjes-export schijnt een zeer moeilijke en geduld vragende te zijn. Deze film verdui delijkt ook niet hóe men zich dit precies voorstelt; er zijn wat vage aanduidingen van meisjes, die uit Afrika opgetogen brieven schrijven, maar de camera volgt hen niet op de voet, terwijl dit juist klaarheid had kunnen brengen in een veelbespro ken, maar zeer geheimzinnige zaak. Hoe het ook zij, deze film laat een journaliste zien die op jacht naar een serie meisjeshandelaren de reportage van haar leven voorbereidt. Maar zij begeeft zich in een wespennest, en tegen het eind van de rolprent gon zen deze lastige dieren kwaadaardig om haar oren. Zij wordt zeer ruw behandeld door de eerst oliezachte bandieten als dezen haar ware be doelingen achterhalen. Maar het komt allemaal terecht, Fran$oise Arnoul speelt de hoofdrol, dus 3r kon nog best wel een omhelzing en een kus v aan het slot af. Het is 'een film voor 1 Haar partner was de „jeune premier' volwassenen. van het gezelschap Jan Handersen, die zich tegenover haar uitstekend van het keizerschap en de prinsen niets beter te doen hadden dan in mooie officierspakjes gestoken de Weense meisje het hoofd op hol te brengen. En als het dan lente is en „im Prater blühn wieder die Baüme" is er geen houden meer aan-en wordt prins Rudolf hals over kop verliefd op de dochter van de aapjeskoetsier Dominik Gruber. Maar als het zover is, dat do koetsiersdochter Annerl gaat zingen nu „Du solist der Kaiser meinen Seele sein", steekt de oude Dominik er resoluut een stokje voor: hij neemt in zijn „fiaker" zijn dochter mee naar huis en de keizer stuurt de prins op een wereldreis. Dan blijft er niets anders over dan weemoedig te zingen: „Adieu, mein kleiner Garde- offizier". Deze operette eindigt dus niet met een „happy end", zoals te doen ge bruikelijk is bij vele andere operettes die om hetzelfde thema ronddraaien. Er hangt een waasje van weemoed over heen, dat dichter wordt naar mate het eind naderbij komt. Mis schien is dat wel de oorzaak, dat de echte zonnige sfeer maar moeilijk wil doorbreken ondanks veel ver dienstelijk bijwerk en ondanks de vele populaire melodietjes. WAT DE OPVOERING betreft deze was bij de „oude getrou wen" weer in bekwame handen. Eén van de eersten, die met applaus ver welkomd werd, was Claire Clairy, ditmaal in de rol van Rosa, de bloe menverkoopster, waarvan zij zich altijd een snaakse creatie maakte. Ook de beide komieken Fritz Stei- ner en Otto Aurich werden als oude bekenden begroet, ook al waren zij vermomd resp. als aapjeskoetsier en een ietwat ijlhoofdige graaf. Er waren deze keer geen nieuwe sterren aan de Fritz Hirsch-hemel verschenen. Lizzi Schöffmann, die vorig jaar voor het eerst als gast optrad en verraste door de geluk kige combinatie van zang- en acteer talent, was opnieuw als gast aan wezig. Zij vervulde de hoofdrol van de dochter Annerl en bevestigde voor de tweede maal wat wij reeds wisten, dat zij een fraaie zangstem paart aan natuurlijke charme en een juist ge voel voor het acteren in een operette. den de twee jubilarissen toegespro ken door hum directeur, die zijn er kentelijkheid betuigde voor de ver diensten van beide personeelsleden. Hij hoopte dat zij nog vele jaren bij de maatschappij werkzaam zullen blij ven. Na dit min of meer officiële ge deelte werd een begin gemaakt met „v. de cabaret revue „Cocktailklanken", wat de'klok i Behalve de conferencier en liedjes- 1 zanger Willy Rex werkten aan het programma mede de pianist en ballon- nengoochelaar Dick Harris, de jong leur Joe Andy, de acrobate Mary Ma- tonel en de drie Jacksons accordeonis ten. Hoogtepunt van de avnd was hc| optreden van de televisie-parodis Bueno de Mesquita. Zijn prestaties dwongen terecht ieders bewondering I af. Deze gezellige avond werd beslo ten met een bal onder leiding van de heer J. Alphenaar, met medekerking vam Cor Vincourt's dansorkest. De vraag „Wat zal de toekomst ons brengen, bij een verdere uitgroei van de Randstad Holland?" moet de middenstand van Leiden wel zeer bezighouden, daar de Sleutelstad in de Randstad een zeer gevaarlijke plaats zal innemen. De sociaal-economische structuur van de bevolking, de winkelnering, met name de groei van nieuwe cen tra en de verwachtingen van de overheid t.a.v. de middenstand (en die van de middenstand t.a.v. de overheid), dat alles komt ter sprake in een lezing, die de heer S. Menken wethouder van sociale zaken en lid van de Provinciale Staten zal hou den voor de afdeling Leiden van de Nederlandse Rooms Katholieke Mid denstandsbond. De lezing, getiteld „Leiden, stad van 200.00 inwoners", zal een antwoord geven op vele vra gen, die de middenstander direct betreffen. Het is daarom, dat het be stuur van de NRKM rekent op de aanwezigheid van alle leden, op de bijeenkomst die op maandag, 20 ok tober a.s. om 8 uur nam. gehouden wordt „In den Vergulden Turk". Leidse agenda ZONDAG, 19 OKTOBER. Kath. Bond van Werkmeesters. H. Mis in kapel Hazewindsteeg (9.15 uur) waarna ontbijt en uitreiking in signes in St. Antoniusclubhuis. R.K. Instuif Herensingel. Openings dansavond m.m.v. „The Lucky Stars", Maria Gijzensteeg, 8 uur nam. A.R.K.A. Viering 40-jarig bestaan. H. Mis in kapel Hazewindsteeg, (8.15 uur v.m.) waarna ontbijt in St. An toniusclubhuis. MAANDAG, 20 OKTOBER. N.R.K.M. Wethouder S. Menken spreekt over „Leiden, stad van 200.000 inwoners", In den Vergulden Turk, 8 uur nam. K. O. Haagse Comedie. „De Maan- vogels", Schouwburg, 8 uur nam. L.K.K. „Voor Allen". Solopianist Willem Andriessen, Stadsgehoorzaal, 8 uur nam. DINSDAG, 21 OKTOBER. K. O. Haagse Comedie „De Hu morist", Schouwburg, 8 uur nam. St. Eloy-adviesavond, Gebouw v. Chr. Belangen, 7.30—8 uur nam. K. O.-cursus „Hedendaagse filo sofie", Prytaneum, 8 uur nam. Rex. „Kerels en kogels" is een film, waarin verscheidene kerels massa's kogels afschieten. Vanzelf sprekend gebeurt dat in het min of meer wilde westen van Noord-Ame- rika rondom een man, die Ned Ban- non heet. Hij krijgt zelf zo'n kogel in het lijf, maar hij weet niet van wie. De enige aanwijzing is een met goud beslagen geweerloop. Zodra hij die weer ziet, weet hij hoe hij terug moet schieten. Er zit daardoor spanning en sensatie genoeg in dit filmverhaal, dat toegankelijk is voor 18-jarigen en ouder. Luxor. Programma door de KFC afgekeurd. weet te handhaven. Als „dritte im Bunde" wist ook Rosy Parrish (prin ses Salomé) zich tot haar recht te doen komen. Overigens was over het geheel genomen het „stemimenmate- riaal" er zeker niet op achteruitge gaan; er werd voortreffelijk gezon gen, ook door de anderen. De tintelende, meeslepende muziek werd onder de strakke leiding van de dirigent Wilhelm Rittich met élan tot klinken gebracht en op de maat daarvan, de „Dreivierteltakt", wer den de Wiener Walzer en de komi sche dansparodieën met „Schwung" uitgevoerd. Aan het einde een ent housiast applaus als een uitnodiging „tot weerziens". ALKEMADE Royement K.V.P.-lid ongeldig verklaard Het bestuur van de Kieskring Lei den van de K.V.P. heeft aan de heer M. R. van der Veld te Oude-Wete- ring het volgende schrijven gezon den: „In antwoord op uw beroep van 8 september 1958 tegen het be sluit van het afdelingsbestuur van de K.V.P. te Oude Wetering inza ke uw royement als lid van de Kath. Volkspartij, delen wij u mede, dat dit beroep gegrond verklaard is. Een met redenen omkleed besluit zal u later worden medegedeeld." Mededeling van deze beslissing van het kringbestuur, waarbij het roye ment van de heer Van der Veld on gedaan is gemaakt, als zijnde niet overeenkomstig de reglementen, is toegestuurd aan het afdelingsbestuur van Oude-Wetering. Z0ETERW0UDE- LEIDERDORP Dansavond katholieke jongeren Hedenavond is er eei. buitengewone dansavond in het parochiehuis. Me dewerking verleent „The Rythme Club" van Theo Wisse. Aanvang 8 uur. Toegang uitsluitend boven 17 jaar.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2