FOBRUX SPECIALIST - A. DE WIT's Handelshuis „De Zonnige Zeurpiet Werkloosheid in district Lisse gestegen KUNST EN ONTSPANNING VOOR DE BOLLENSTREEK De nieuwste Fobrux! Jee/tenf nouwens FOBRUX Oliehaarden Telefoontjes worden dagelijks aangenomen MAANDAG 13 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Niet verontrustend Eind augustus stonden er bij het G.A.B. te Lisse, omvattende de rayons Lisse en Katwijk, 156 mannen en 17 vrouwen als werkzoekenden inge schreven, eind september waren deze getallen resp. 205 en 31. Dit is dus een stijging, maar deze is niet ver ontrustend, aldus de heer Maas, di recteur van het G.A.B. De toeneming van het aanbod is hoofdzakelijk t« zoeken in Katwijk, wegens einde van het badseizoen, en in de groep minder geschikten, die het laatst aan het werk komen doch weer het eerst worden afgestoten. In de land- en tuinbouwsector nam het aanbod iets af, n.l. van 16 in aug. tot 14 in sept. Deze, overigens ge ringe daling, logenstraft de alarme rende berichten die hier en daar zijn opgedoken als zou da. totaal toename van 156 naar 205 mannelijke werk zoekenden te wijten zijn aan (vroe ge) beëindiging van het bollensei- zoen. Met betrekking tot het gemiddelde werkloosheidscijfer staat Lisse gun stig n.l. 7 per mille. Voor de provin cie Z.-Holland is dat 15 per mille, het landelijk gemiddelde bedraagt meer dan het dubbele 20 per mille. Ook de vraag nam af en wel aan merkelijk. Dit houdt vanzelfsprekend wel verband met het bollenseizoen omdat de arbeidsmarkt in deze sector van het bedrijfsleven normaal was voorzien en bovendien de seizoenge- voelige bedrijven als kistenmakerijen en regionaal transportwezen hun in vloed daarop doen gelden. Tegenover deze daling staat echter een stijgende vraag naar bouwvak kers en ongeschoolden. Een zwak punt blijft de administra tieve sector, vooral nu weer een groot aantal afgestudeerden op de rnarkt is verscheden. Gerepatrieerden: moeilijk. Het aantal ingeschreven repatrian ten bedroeg in augustus 32 en 36 in N00RDWIJK PLECHTIGE REQUIEM-A VONiDMIS In de parochie van H. Jeroen zal woensdagavond a.s. te 9 uur een plechtige Requiem-mis worden op gedragen voor Z.H. Paus Pius XII Kerkbollenveiling. Morgen, dins dagavond, zal in café rest. „Flora" de jaarlijkse kerk-bollerweilóng plaats vinden. Zowel voor de dames als voor de heren zullen er extra koopjes te halen zijn, het is d«us te verwachten dat morgenavond te 8 uur alle paro chianen in „Flora" tegenwoordig zul len zijn. De scooter-duorijder H. Schone- wille uit Vriezeveen is gistermiddag om het leven gekomen, toen zijn vrouw, de bestuurster van het voer tuig, door onbekende oorzaak met de scooter kwam te vallen. Mevrouw Schonewille werd slechts zeer licht gewond. september. Zeven hiervan behoren tot de technische beroepen, 15 tot de administratieve sector, 5 agragiers en 9 andere groepen. Zij geven stuk voor stuk moeilijk heden, meestal door aanpassing aan v/at in Nederland wordt gevraagd. Bovendien is het grootste deel Indo nesisch georiënteerd (26) en slechts 10 op Nederland. Hun ontwikkeling ligt bovendien beneden het gemid delde. 25 genoten slechts een lagere opleiding, tien een middelbare en slechts 1 een hogere. In september konden 5 gerepatrieerden worden geplaatst waarva i vier als admini stratief ger^gistreerder, en een om geschoolde op d Rijkswerkplaats. Meer belangstelling voor emigratie. Er blijkt wederom een groeiende belangstelling te bestaan voor emi gratie; ged-irende de eerste 9 maan den van dit jaar kwamen bij het G. A.B. 123 aanvragen binnen. De be- stemmingswensen waren zeer geva rieerd en het lijstje daarvan ziet er uit als volgt: Australië 33, Canada 23, Nw. Zeetand 26, Zd-Afrika 21 en an dere landen 15 LISSE SCHILDERVVOEDE AAN WETTELIJKE BANDEN B. en W. van de gemeente Lisse stellen de raad voor, te besluiten tot vaststelling van een verordening tot aanvulling van de gemeentelijke bouwverordening, met betrekking tot het schilderen van gevels. Het komt de laatste tijd steeds meer voor, dat gevels, die uit baksteen zijn opge trokken, geverfd worden, zonder dat hiervoor technische of esthetische redenen zijn aan te wijzen. B. en W. betwijfelen, of dit alles moet worden toegejuicht, omdat er dikwijls sprake is van wansmaak en ook later het on derhoud van het verfwerk veel te wensen overlaat. Hierdoor wordt de omgeving van zulke gevels in ern stige mate ontsierd. In verband hier mede is er behoefte ontstaan aan voorschriften, waardoor de gemeen te invloed kan uitoefenen op de uit voering van buitenschilderwerk aan woningen en andere gebouwen, zo als dit ook in andere gemeenten set geval is. De legaliteit van zulke be palingen wordt in de jurisprudentie erkend. In verband met vorengaande heb ben B. en W. een verordening ont worpen ter aanvulling van de bouw verordening, bevattende twee arti kelen, waarin is bepaald, dat het ver boden is muren, zichtbaar vanaf de openbare weg of het openbaar wa ter, te verven, te sausen, te bepleis teren, óf op enige andere wijze van een bedekkende laag te voorzien. B. en W. zijn bevoegd van dit voor schrift ontheffing te verlenen. In artikel 96b is voorgeschreven, dat van het voornemen tot het uit voeren van buitenverfwerk mede deling moet worden gedaan aan het bouwtoezicht. De in deze mededeling te vermelden verfkleur mag niet wor den toegepast indien B. en W. schrif telijk te kennen geven, dat het uiter lijk van het bouwwerk daardoor in strijd zou komen met de algemene welstandsbepaling. Voor de bestaande, niet in uitvoe- bouwwerken enz. is even- eens een nieuw artikel opgenomen, B. v. d. Linden, Lisse, plv. P. Have- waarvan het eerste lid luidt als volgt:naar, Lisse (CNV), C. Paauw, Lisse, „Het buitenschilderwerk van bouw- plv. H. Hancmayer, Lisse (NW). werken moet zodanig zijn, dat het uit een oogpunt van welstand geen aan stoot geeft". In aansluiting op het systeem voor nieuwe bouwwerken is in het tweede lid bepaald, dat de nieuwe verorde ningen mede van toepassing zijn op bestaande gebouwen enz. In verband met het vorenstaande stellen B. en W. voor, te besluiten tot aanvulling van de bouwverordening niet bepalingen betreffende het bui tenschilderwerk. Bovendien stellen B. en W. voor artikel 28 der bouwverordening aan te vullen met een bepaling, welke verwijst naar eventuele bebouwings voorschriften, een verwijzing, welke i.v.m. de jurisprudentie terzake nood zakelijk is. De toezichthoudende or ganen staan namelijk op het stand punt, dat in de bebouwingsvoor schriften geen zwaardere eisen mo gen worden gesteld dan in de bouw verordening, tenzij deze laatste, door verwijzing naar de bebouwingsvoor schriften, dit sanctioneert. Commissie van Advies G.A.B. De Commissie van Advies van het Gewestelijk Arbeidsbureau district Lisse, is als volgt samengesteld voorzitter: A. de Vries, wethouder van Soc. Zaken, Lisse; werkgevers: ir A. v. Driel, Oegstgeest. (Dir. Sik- kens Lakfabr.), plv. C. Smits, Hil- legom (Dir. „De Ringvaart"), verte genwoordigers i ndustrie. Midden stand en vrije beroepen: C. Barn- hoorn, Lisse, plv. N. Castien, Lisse. Land- en Tuinbouw: R. B. v. Wave- ren. Zandvoor (Kon. Mij v. Tuinb.), plv. P. Oosterveer, Sassenheim (Kv GB). Werknemers: J. v. Elk, Lisse, plv. J. J. v. d. Voort, Lisse_(KAB), Aantrekkelijk programma Het l{)kt goed beschouwd maar een vreemde geschiedenis met het winterse cultuurleven in de bollen streek. Enkele maanden geleden ging de KunstkringBloembollen streek wegens gebrek aan belang stelling ter ziele en zie, haar op volgster onder de naam .JCunst en Ontspanning voor de Bloembollen streektrekt in enkele weken zo'n 450 leden aan, terwijl verwacht mag worden dat het streefgetal van 600 650 binnenkort zal worden bereikt. Maar misschien is het niet zo vreemd als het schijnt. Vergissen wij ons niet, dan is die .O" van Ontspanning voor een flink deel debet aan de grote belangstel ling. Is dat zo, dan kan de conclusie niet anders zijn: dat de streek (nog) niet rijp is voor Kunst alleen (al gaf de oude kunstkring toch ook aan het amusement een ruime maat) maar dat men de kunst vooralsnog ebenbürtig aan de ontspanning wenst te zien. Nu hoeven Kunst en Ontspanning elkander niet af te stoten, alleen wordt het laatste begrip wel zeer variabel gedefinieerd en dat ver klaart wellicht mede het eerste suc ces van de nieuwe cultuurinstantie. Wij bedoelen met het bovenstaan de niets te zeggen ten nadele van 1P (84) VekislMJi de OoCKWl m K vorm m... Behalve genoemde evenementen onder patronage van ,-K O" is het voorts reeds zeker dat de Toneel groep „Puck" nog met een tweede stuk naar de bollenstreek komt, ter wijl ook het Rotterdams Toneel voor een opvoering is gecontracteerd. Treslongzaal verbeterd. De grote zaal van Treslong in Hil- legom, waar de gezelschappen zul len optreden, is zodanig verbeterd dat het een voor de streek unieke schouwburgzaal is geworden. Het is mogelijk een oplopende vloer aan te brengen waardoor na de eerste vijf rijen de 13 volgende rijen stuk voor stuk hoger liggen, zodat elke bezoe ker, ongestoord door de voor hem zittenden, het toneel kan zien. Meer dan 18 rijen komen er niet want men wil het aanial bezoekers niet hoger houden dan rond 650. De bezoekers komen uit alle plaat sen van de streek. Niet alleen uit Hillegom, Lisse, Bennebroek en Sas senheim, maar ook uit Haarlem, Zandvoort, Noordwijk, zelfs uit Amsterdam en Rotterdam zijn aan vragen voor het lidmaatschap inge komen. Ook de geluidsinstallatie is thans zo verbeterd dat ze aan alle voor een goede toneelzaal te stellen eisen voldoet terwijl een nieuw verwar- ,.K O", in tegendeel, want het mingssysteem zorgt voor een beha programma voor het a.s. seizoen, hoewel enkele graden „lichter" dan dat van de voormalige kunstkring, ziet er appetijtelijk genoeg uit, al is dan de K. een k. geworden. Het programma. „K O" gaat maandag 20 okto ber van start met een viertal be kende vogels van diverse pluymage maar met één intentie: „in een pro gramma een beetje gek (te doen) voor mensen die van een beetje gek houden". De grote vier onder welker naam het startsignaal wordt gege ven zijn Georgette Hagedoorn, So phie Steyn, Hetty Blok en Godfried Bomans. Veertien november verschijnt het Toneelgezelschap Johan Kaart op de Treslongplanken met George M. Montagne's blijspel in drie bedrijven Potasch en Perlemoer en de Peki nees, terwijl op dinsdag 2 december de toneelgroep „Puck" uitkomt met een komische thriller „Taloelah". met acteurs als Aaf en Herman Bou- ber, Sara Heyblom, Nell Knoop, e.a. Dan komen 30 januari Wim Kan en Corry, met Fred Kaps en Ru van Veen liedjes en conferences herhalen uit „Engelen en Spoken" en andere ABC-programma's, waarna op 9 maart het sluitstuk van het „K O" programma volgt, de Hoofdstad operette met „Zwei Herzen in Drei- vierteltakt" van Robert Stols. Al met al dus een programma dat aan veel humor is gewijd. Zeer prettig overigens, al zullen velen de prachtige concerten waarvoor de voormalige kunstkring een plaats placht in te ruimen, slechts node gelijke temperatuur. De wanden zul len worden gedecoreerd met een schat van planten, zodat men het idee krijgt van een wintertuin, kort om men heeft niets nagelaten om het de bezoekers prettig en aange naam te maken. Als bijzonderheid kan tenslotte nog worden gemeld dat tijdens de pauzes en na afloop van de voorstellingen in het restau rant zal optreden de bekende pia nist-entertainer Hor Heierman. Marktberichten LEIDEN. 13 okt. Groente. Drui ven 92144, Andijvie 79, Pronk- bonen 1542, Snijbonen 711.56, Stambonen 4584, Stokbonen 1.43— 1.47, Kroten 69, Kroten, gekookt 25, Boerenkool 813, Rode kool 89, Groene kool 711, Witte kool 8, Prei 1014, Spinazie 5061, Spruiten A 1758, idem B 1459, Tomaten A 2648, idem B 29—56, idem C 20—33, Uien 38, Waspeen 1217, Witlof 17—103 per 100 kg. Meloenen 7—32, Bloemkool A 10—38, Knolselderij 214, Komkommers A 2729, idem B 8—21, Sla A 4.50—12.50, idem B 3.709.40 per 100 stuks. Bospeen 12 24, Selderij 1.503.80 per 100 bos. ROTTERDAM, 13 okt. Vee. Aan voer vette koeien 1045, varkens 659, vette koeien 300-330 275—295 255-265, varkens 194192190. Vette koeien aanvoer iets korter, handel zeer kalm, prijzen als vorige week, prima's bo ven notering. Varkens aanvoer klei ner, handel tamelijk, wat hoger in prijs, enkele prima's boven notering. Tot onze diepe droef heid overleed heden plotseling. nog voor zien van het H. Oliesel, onze zeer zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante Mevrouw JOHANNA HELENA ELISABETH MAAS Weduwe van FRANCISCUS ANTONIUS VARKEVISSER in de ouderdom van 77 jaar. Leiden: A. M. A. Varkevisser Klein H. P. Klein Noordwijk: Th. W. J. Varkevisser A. C. Varkevisser Ruigrok Leiden: J. A. Varkevisser A. Varkevisser Vlasveld Leiden: A. W. B. Uittenhout- Varkevisser Th. C. M. J. Uittenhout Canberra (Australië): W. Th. Varkevisser A. Varkevisser Brakel Canberra (Australië): M. J. H. Haalebos Varkevisser J. M. Haalebos Canberra (Australië): F. J. M. v. d. Berg Varkevisser J. v. d. Berg Kleinkinderen en verdere familie. Leiden, 13 oktober 1958 Timorstraat 31 De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op donderdag 16 okt. a.s. in de par.- kerk O.L.Vr. Hemel vaart en St. Joseph, om 7.45 en 8.15 uur, waar van de gezongen H. Mis van Requiem om 8.15 uur, waarna de begra fenis vanuit de kerk om 11 uur op het r.k. kerk hof (Zijlpoort). Rozenkransbidden maandag- en dinsdag avond om 8 uur aan het sterfhuis en woensdag avond tijdens het Lof van 7.30 uur in de kerk. 2* Groot woonschip, 20x5 mtr., 2 verdiepingen, dou checel. Alle kamers warm en koud water. Ook rui len tegen kleiner. Zoeter- woudseweg 23. tel. 21830, Leiden. 2? Heren schilders. zijn uw ladders wel in orde? Zijn ze wel betrouwbaar? Wij hebben de „Wienese" ladders. Beter is er niet. „De Houthal", Hogewoerd 09. tel. 22536. 3T Credieten t.m. 4000.- voor aankoop meubelen en woningtextiel rechtstreeks van fabriek. Enorme be sparing. soepele betaling er> onder uiterste geheim houding. Vraagt vrijblij vend inlichtingen. Postbus 1083, Rotterdam. Te koop aangeboden: in prima staat zijnde band recorder „Gründig", met versterker. Te bevragen L'Ami, Noordeinde 118. Roelofarendsveen. 2* 100 tot 2500 crediet oeschncbaar ,z. borg) voor aankoop meube en cn wo ningtextiel. rechtstreeks van fabriek, enorme be sparing, soepele betaling geheimhouding verzekerd Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Postbus 538, Den Haag. 3? 1958 de nieuwe Solex. direct leverbaar. Nog mooiei. nog solider, nog krachtige: Gebr Huisman Hogewoerd 66- -68 Eigen financiering Tel 31292 'S' Luxe autoverhuur. Wij verhuren o.a. Mercedes- diesel, Simca en Volkswa gen. Uitsluitend nieuw materiaal. Garage Bierman Voorhout, tel. 02532—7433 Bijzonder fraai van lijn, prachtig van kleur. Oerdegelijk, veilig en uiterst zuinig. Geeft heerlijke warmte tot in alle hoeken van de kamer.óók over de vloert Prijs 395.- Met ingebouwde lank f 440.- IDEALE OLIEHAARDEN Inlichtingen bij Uw handelaar of bij: J. G. DE ZEEUW N.V. Postbus 84, Dordrecht *2* Gedipl. sportmasseur F. X. Goddijn, behandelt met succes zowel dames als heren. Prima massage 2.50, volledige massage 4.-. Wegens verbintenis sen elders behandeling uit sluitend 's avonds en 's za terdags. Cosijnstraat 7, Leiden, tel. 33269. 2* Houtwormbestrijding met langdu'rige garantie severing van alle onge- uierte bestrijdingsmidde len. Speciaal adres voor het spu'ten van stallen. Vraag vrijblijvend advies en offerte. v. Buuren, Soembastraat 63 Leiden, telef 31559. Directiekeet te koop aangeboden, ook te gebrui ken als noodwoning. Te bevragen: Schoolstraat 37. Voorschoten. 2* Kolenzeven. passend op uw vuilnisbak 2.10. Kachels, kookkachels, luxe kachels, gasradiatoren, oliekachels, roosters, kit. vuurspecie, mica, en alles voor uw kachel. A. J. Hartwijk, Nwe Beesten markt 7-9-4, Leiden, tel. 26627. 2* Rokershoest en och- tendhoest geneest U spoe dig met Domproost. 40 ta bletten 1.45. Bij apoth en drogist. 3? Wegens vertrek naar buitenland. Philips televi- sietoest. 475.-; zw. emaille haard 75.-; semi-Eng. crème k.wagen 35.-; z. br. w.mantel, teddyvoering 29.-; zware traploper 7.50; 1-pers. kapokbed 7.50; grijs vloerltleed 225/325 14.50. Haagweg 188, tel. 21781. 2 Engelse herensport- nets met trommelrem- men en 3 versnellingen, in nieuwe staat, van 295.- voor 115.-; sleestofzuiger 125 V. prima 15.-; meisjes- fiets leeftijd 10 jr 25.-. Middelweg 16. Eiken triplex-aanbie- ding. Door speciale inkoop kunen wij deze verkopen voor prijzen welke wii niet kunnen publiceren. Maten plm 205 x 73-83 en 150 x 122. ..De Houthal". Hogewoerd 99. 2* R.K. Meisje. 23 jaar. zag zich gaarne geplaatst in winkel of huishouding; omgeving Leiden. Br. on- 7777 der no. bur. bl. 2* Gevraagd: kamer. Cen trum stad of station. Br. onder no. 183 bur. v. d. bl. 21 Kolenhaard, gasforn., bureaus, enz. Kolenhaar den, gasfornuizen, bran dend te zien, linnenkasten, mahoniestoelen. fraaie kristallen kroon, brand kast. compl. aquarium, fraaie vloerkleden, gas haarden en easradiators. Nieuwe Rijn 60. bij Hooi gracht, tel. 22150. *2* Te koop een nieuwe kofferschriifmachine met 1 jr garantie, af te betalen met 3.- d.w. Gratis op proef bü U thuis. Br. on der no. 7207 bur. v. d. bl. 2* Benodigdheden voor kunstschilders, figuurza gen. fineer- en houtsnij werk. boetseerklei. pitriet. kralen, raffia, linoleum- snijmesjes. drukverf. tube olie- en plakkaatverf (Ta- lens). P'ch J. Bink. Hoee woerd 62. tel. 23123. Er kend schilder. 21 Openlijk dank aan God op voorspraak van Maria, voor een verkregen gunst, door het houden van een novene. 3T B.z.a. huishoudster. 58 jaar. E. Hartman, p.a. C. Plomp, Wilhelminastraat 57. Bodegraven. Alle modellen VRIJBLIJVEND ADVIES voorradig Oude Vest 111 - Tel. 25328 ■BMI TAST TOE T IS VAN mn 2* Gevraagd net r.k. meisje voor de morgen uren bij Van Koppen, Leidseweg 202, Voorscho ten. verkrijgbaar bij: 2" Net r.k. meisje. 20 jr. met winkelervaring, in het bezit van middenstands diploma, zag zich gaarne geplaatst in winkel voor naive dagen, zaterdags de gehele dag. Br. onder no. 7719 bur. v. d. blad. *7? Bii erote Ned. Spaar kas maatschappij kunnen worden geplaatst: vlotte bespraakte medewerkers (sters) voor afsluiten van snaaraandelen. Geen in casso. hoge provisie, goede bijve"''ipnste. Br. onder no. 200 bur. v. d. blad. Pr. brandkastje: gas- radiators; grote en kleine kachels; fraaie blank ge- spiralen; bureau; bad- geijser; dressoir; fraaie lacfekastjes; kasten. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9. t.o. V. en P.. tel. 23261. 2* Welk r.k. meisje of oi jongeman wil zich aan sluiten bij meisjesbandje als gitarist(e) en drummer met drumstel, voor lief hebberij, leeftijd 20 a 25 jr. Br. onaer no. 184 bur. v. 3? Hoest uw kind? Natter- mann's Melrosum Forte iielok. lost taai slijm op, smaakt goed Flacon 2.— bij elke drogist. *2* Te koop: een in goede staat zijnde Jaarsmahaard Wie breit er nu nog met de hand. als U voor 250.- een Knittax breima chine heeft. Knittax. de koning der breimachines. Dagelijks demonstratie! 't Breimachinehuis. Haar- lemmerstr. 196a, Leiden, tel. 23214. Karbonade Vet rookspek Rosbief 2.38 Biefstuk 2.98 Alléén DINSDAG i Alléén WOENSDAG Verse worst 1.28 j Gehakt halfom 1.28 200 gr. gebr. gehakt 0.49 I 250 gr. leverworst 0.49 Alléén DONDERDAG 1 kilogram runderlappen '~-68 200 gram lunchworst0-48 Lamsvlees Rundvlees BORSTLAPPEN 1.40 Doorr. runderlappen 1.80 KARBONADE 1.60 Magere runderlappen 2.10 LAPPEN 1.80 Riblappcn 2.10 LAMSBOUT 2.— 1 Ribstuk 2.20 (Waar niet anders vermeld, prijzen per 500 gram). SPECIALE BOTERHAMRnCLAME gr. heerlijk gebr. rosbief van 1.05, NU 0.90 voor feestelijke boterhammen 250 gr. leverworst 0.60 I 500 gr. palingrookw. 1.35 100 gr. rauwe rookw. 0.42 500 gr. bakbloedworst 0.80 5 GELDERSE SCHIJVEN A. v. d. OUWEELEN 8< Zn HOOIGRACHT 106 TEL. 21069 Levering franco Vakkundige plaatsing

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3