Stille bioscoop VRIJPAG 10 OKTOBER 1958 DE LF.IDSE COURANT PAGINA 11 De conservator van Texel's natuurhistorisch museum de heer G. de Haan, heeft een „Herstellingsoord voor vogels" ingericht waar meeuwen en andere vogels, slachtoffers van telefoondraden en stookolie verblijven. De dieren ontvangen een prima verzorging totdat zij weer in staat zijn op eigen wieken te leven. Foto hierboven: „Indien het uiterlijk dode lijk was". Dit onplezierig uitziende hagedisje, een Mo loch-hagedis uit Australië, is in feite een heel vreed zaam diertje, want zijn enige voedsel bestaat uit mie ren waarvan hij er in een kwartier tijd minstens 625 op kan Het enige onaangename aan dit beestje zijn de ontzettend scherpe stekels waarmee zijn gehele huid is overdekt. Linksonder: „Een en al oog". De kleine jongen met een groot oog voor een zeldzame postzegel. Dit plaatje werd gemaakt in Londen, op de tentoonstelling „Het verhaal van postzegels". De opzet van deze ten toonstelling was ds schoolkinderen vertrouwd te mak en met de geschiedenis, het gebruik en de vervaardi ging van postzegels. „Niet te vertellen hoe mooi Foto hiernaast: zij de wereld vindt". Midden onder: „Papieren miljonair", de heer Edwin Schuster uit Neuerenberg heeft als hobby het verzamelen van bankpapier (wie heeft dat niet?). Hij specialiseert zich echter op verlopen biljeten, hetgeen zijn liefhebberij aanmerkelijk minder kostbaar maakt. Hier zien we hem gefotografeerd met een deel van zijn verzameling. Het pronkstuk ervan is een biljet van 100 Biljoen mark, uitgegeven tijdens de. inflatie na de eerste wereldoorlog. De handelswaarde van dit biljet is nu nog 150 mark. Rechts onder: Ook de telefooncellen gaan zich aanpassen aan het „Ruimte-tijdperk", althans in de Verenigde Staten. Het hierbij afgebeelde model is ver vaardigd van aluminium en plastic en vertoont veel overeenkomst met de helm van een ruimte-vaarder.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 11