UIT DE OMGEVING Tentoonstelling van amateurfotografie Rheumatiek De invloed van verhitting op voedingswaarde van melk Marktberichten Laatste Berichten B. VAN WIJK woning Wilt U iets weten ADVERTEERT IN DIT BLAD ^JCalette passen is pasvorm^ kiezen! DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Ml——— Nieuw seizoen Kath. Vrouwengilde door dr M. J. de Jong ingeleid Treffende causerie over het gezin Ook het Katholiek Vrouwengilde afd. Leiden is gestart met het nieu we winterprogramma. Het deed dit gisteravond onder grote belangstel ling van leden en introducées in de loop van de avond werden ver scheidene nieuwe leden genoteerd in restaurant „In den Vergulden Turk", waar de presidente, mevrouw LindenhofHop, allen hartelijk ver welkomde, speciaal dr M. J. de Jong, secretaris van het bisdom Rotterdam, die, zoals mevr. Lindenhof opmerkte al een soort traditie heeft gevestigd door het seizoen met een spreek beurt in te leiden. Vooral werden enkele mededelin gen bekend gemaakt betreffende de komende viering van het 10-jarig bestaan sinds de oorlog dat gepland is in januari van het komend jaar. Voorts staan weer verschillende in teressante bijeenkomsten en excur sies in het vooruitzicht. Evenals het vorig jaar behandelde dr De Jong ook ditmaal voor het Gilde bepaalde aspecten van het ge zin en de bijzondere plaats van de vrouw en moeder daarin. Zijn cau serie droeg tot titel „Tussen gezin en wereld" en geïllustreerd met een rijke variatie van voobeelden be sprak secr. De Jong de vele bin dingen, welke het kind met het gezin heeft en op welke wijze speciaal de moeder het kind kan helpen bij zijn overgang naar een meer zelfstandig leven en waarbij de ouders stimule rend moeten optreden. Dr De Jong stipte de belangrijk heid aan van het mee-denken met het kind en het mee-voorbereiden van de jonge mens op bijzondere ge beurtenissen in het leven zoals in het godsdienstige vlak daar zijn de eer ste H. Communie, de Biecht en het Vormsel. De moeders dwingen zich zelf door dit meegaan met hun kin deren de juiste betekenis van deze dingen duidelijk voor ogen te heb ben. Dit is uitgesproken de taak van de moeder en niet op de eerste plaats die van de school. In zijn beschouwing wees spr. op dc noodzaak van het overschakelen van het kind naar een eigen keuze en het beoefenen van de vrijheid. Het moet leren zelf waarden te be palen en ze af te wegen; zo kan het groeien naar 'n gave volwassenheid. Later zal het godsdienstige leven worden bepaald door de eerste con- tactname van het kind met de din gen om hem heen en het is veelal de moeder, die bij deze eerste contacten terzijde staat en het kind juist kan beïnvloeden. Veel meer dan vroeger moet met het kind van vandaag alles uitge praat en overlegd worden, de jeugd is nu eenmaal tegenwoordig veel spontaner en de ouders doen het beste hier niet van te schrikken. De ze situaties geven vanzelfsprekend problemen, vanuit het gezin evenwel moet de kinderen worden geleerd contacten te leggen met de wereld rondom hen; dit zal onmiddellijk zijn weerslag hebben op het eigen huwelijk der ouders. Daarom achtte dr De Jong het zo noodzakelijk de kinderen bij te brengen hoe zij zich te gedragen hebben in omgangsvor men en manieren bij et contact met men en manieren bij het contact met kunnen leggen, zoals b.v. het leren dansen en het voorkomend en vriendelijk zijn. Na de pauze kwamen uiteraard veie reacties bij de dames los, want dr De Jong verstaat de kunst om de juiste snaar te treffen en bovendien, ook hij wilde nog wel wat leren op deze avond. Namens alle dames ver tolkte de presidente de welgemeende dank voor de treffende en recht tot het hart sprekende woorden van dr De Jong .Een volgende avond met hem als spreker heeft bij voorbaat i al het grootste succes dat denkbaar LEIDERDORP De Leiderdorpse Amateurfotogra fen-vereniging „Taguerre" heeft gis teravond haar smaakvol ingerichte tentoonstelling geopend. Vóór de voorzitter, de heer A. Goldberg, de" burgemeester verzocht deze opening te willen verrichten sprak de heer Goldberg een begroetingswoord tot de aanwezigen, waaronder mevr. v. Diepeningen, wethouder Broxter- man en meerdere raadsleden. De vorige tentoonstelling werd 16 maan den geleden gehouden. Toen werd werk tentoongesteld van de vereni ging die toenmaals uit 24 leden be stond. Nu telt de vereniging 38 le den, een toename dus van ruim 50%. Gelukkig is men in staat geweest door de verleende subsidie een appa ratuur aan te schaffen waarmee vooral de jonge leden gebaat waren. De ruim 200 foto's die tentoongesteld zijn, zo verklaarde de heer Goldberg zijn uitsluitend van eigen leden en in onderlinge wedstrijden beoordeeld en uitgekozen. Echter stelde de ver eniging het ook op prijs het oordeel van het publiek te vernemen. Om dit mogelijk te maken ontvangt elke be zoeker een formulier waarop hij de z.i. beste foto moet vermelden. Van de drie hoogst genummerde foto's zul len afdrukken worden gemaakt en onder dé goede inzenders worden verloot. Burgemeester Van Diepeningen, die de eigenlijke opening verrichtte sprak zijn waardering uit over het tentoongestelde. De vrijetijdsbeste ding is wel eens een probleem, zei hij, maar fotografie vindt hij bij uit stek geschikt daarvoor. Het gebrek aan vergader- er. donkere kamer ruimte is hem bekend. Het gemeen tebestuur draagt de vereniging een warm hart toe en zullen zeker steu nen wat dit betreft. Hij hoopt dat de tentoonstelling aanleiding zal zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan, dan zal de vergaderruimte ook wel tot een oplossing komen, zo be sloot de burgemeester. Er is onderscheid tussen beginnem den 'en gevorderden. Maar verras send is het hoe beginnenden soms in vrij korte tijd een hoogte bereiken die spreekt voor de opmerkingsga ven 'van een maker. Dat er ook nog ongedachte mogelijkheden in de fo tografie bestaan, bewijzen de imita tie-kopergravure en de zo kunstig afgedrukte foto's met een relief- efect, dat zo echt is, dat men ge neigd is te voelen of het inderdaad een foto is. Tenslotte mogen niet on vermeld blijven een prachtige serie kleurendia's, eveneens van de leden, bij welks vertoning de heer Van der Sterre op onderhoudende wijze de toeschouwers toont hoe dankbaar de kleurenfoto's zich lenen voor alle onderwerpen zoals de mens in zijn werk; bloemen, waarbij het open barsten en de ontwikkeling van een kastanjeknop in enkele dia's fraai weergegeven werd; water, en ook de reisherinneringen Ongetwijfeld is de vereniging geslaagd in haar opzet naar buiten te tonen wat de vereni ging doet en waartoe zij in staat is. Leiderdorpse Harmoniekapel Ten behoeve van het uniformfonds van het muziekkorps in de gemeente is een dames-comité gevormd dat zich zal belasten met het organiseren van een bazar. Deze zal gehouden worden op 31 oktober en 1 november in de oude Chr. Nat. School. Mevr. v. Diepeningen is presidente van het comité, mevr. Poels, secretaresse en mevr. Edw. Koning penningmeeste- resse. Wrijf uw pijn weg met Kloos- terbalsem, die diep in de huid dringt en de pijn verjaagt, f Kloosterbalsem "gem goud zo goed" J ZOETERWOUDE- LEIDERDORP IJSSPORT VERENIGING VERGADERDE Door de aanleg van een ijsbaan, ge legen naast de nieuwe rijksweg aan de Mauritssingel, is het bestaan van een -ijssportverenigin „IJssport" te Zoeterwoude-Leiderdorp in een dus danig stadium gekomen, dat haar de mogelijkheid beschoren is elke win ter actief de ijssport tebeoefenen. Indien nl. overeenstemming bereikt wordt met het gemeentebestuur over de verhuur van de nieuwe ijsbaan, zal de vereniging de beschikking krijgen over deze baan waardoor niet meer gewacht behoeft te wor den tot de Rijn dichtgevroren is. Nu zullen, na enkele dagen vorst, wel licht reeds de schaatsen ondergebon den kunen worden. In dit licht be zien was de vergadering die gister avond in het Dorpshuis gehouden werd, wel belangrijk. Zij stond onder leiding van de tij delijke voorzitter, de heer C. v. Vel- zen. Namens de Zuid-Hollandse Ijs bond werd de heer A. C. Hendrikse die vanaf de oprichting 1 dec. 1921 voorzitter was geweest voor dit feit gehuldigd met de medaille van verdienste van genoemde bond. Vervolgens werd overgegaan tot het kiezen van een geheel nieuw be stuur. Gekozen werden de heren W. Hendrikse, Chr.zn, die tevens tot voorzitter werd gekozen, J. Borst, M. v. Es, J. v. d. Hulst, C. v. Velzen, H. de Lange en N.' Mol. De nieuwe voorzitter dankte voor zijn benoe ming en deelde mede dat gestreefd wordt half november de baan te openen, terwijl getracht wordt de baan zo voordelig mogelijk van de gemeente te huren. Over de contributie werd men het eens en deze bedraagt nu voor een echtpaar 3,personen boven 16 jaar 2,50, van 1216 jaar 1,50 en kinderen beneden 12 jaar 0,50 NOORDWIJK Politie tegen Marechaussee. Een team van de Noord wij kse Politie- sportvereniging en een vijftal van de sportvereniging van de brigade Lei den der Kon. Marechaussee bekamp- ten elkaar op de hengel De eerste ontmoeting vond plaats aan de Haar- lemmertrekvaart, terwijl de beslis sing viel aan de Vliet bij Voorscho ten. N.P.S.V. bracht 980 gram vis meer aan de wal dan de collega's van de Koninklijke en kwam dus als win naar uit de strijd, rarendse van NPSV werd eerste met 1100 gram vis, 2 de Vries (NPSV), 3. v. d. Groep (Kon. Mar.), 4. Bint (Kon. Mar.), 5 v. Sluuter (Kon. Mar.), 6. Mertens (NPSV). De medaille voor de groot ste vis werd veroverd door Bint var. de brigade Leiden van de Kon Ma rechaussee. NOORfWl.JKERHOUT Riolering plan Guldemond. Bij de gistermorgen in het Raadhuis gehou den openbare aanbesteding voor het leveren en leggen van pl.m. 690 m. riool met bijkomende vlerken in het plan Kerkstraat—Viaduktweg. waar 81 woningen zullen worden gebouwd, is de volgende uitslag uit de bus ge komen. Laagste inschrijver was H. J. met 33.980. Hoogste was N.V. G. W. Polderman, Vessies te IJmuiden met 33.980. te Spaarndam 60.000. Verloren en gevonden voorwerpen. Gevonden: een dolkmes in schede; een plastic regenjas; een damerij wiel. een herenrijwiel, een regenman tel, lederen kinderwanten, een kip. WASSENAAR Nieuwe bestuursleden bij buurt- vereniging Deyleroord In Deyler- huis heeft gisteravond de buurtver eniging Deyleroord en omgeving de jaarlijkse algemene vergadering ge houden. Onder voorzitterschap van de heer F. Bode werden de zaken vlot afgedaan. Uit het jaarverslag van secretaris J. F. Sperings bleek, dat de activiteiten zich in het afge lopen verenigingsjaar vooral richt ten op de jeugd uit de buurtschap, die verscheidene keren vergast werd op een feestelijke middag. Een feestavond voor de leden werd niet zo'n groot succes. Wat de andere za ken betreft, die in het afgelopen jaar de aandacht hadden, noemde de se cretaris o.m. het plan tot het dem pen van de sloot achter de Deyler- weg en het beschikbaar komen van een speelterrein tussen Deylerweg en Rijksstraatweg, welk terrein ech ter bij gebrek aan geldmiddelen nog niet tot een echt speelterrein kon worden ingericht. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevouw M. M. A. Zeedijk-Fein maakte mel ding van een bescheiden batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werd afscheid genomen van mevrouw E. Slot-Schouten en de heren D. Knij- nenburg en L. van Rooyen. Mevrouw Zeedijk en de heer M. v. d. Marei werden herkozen en tot nieuwe be stuursleden worden benoemd de he ren L. S. A. Kooistra en J. M. F. Siegers. Nieuwe brandwachts gediplo meerd In de hoofdpost van de brandweer aan de Pieter Twentlaan heeft gisteravond de loco-burge meester, mr. dr. J. Hazenberg aan een aantal leden van de beroeps brandweer en aan een aantal vrij willigers diploma's uitgereikt, die zij na het afleggen van de daarvoor bestemde proeven van bekwaamheid hebben verdiend. De loco-burge meester sprak, in tegenwoordigheid van de commandant, commissaris J. J. Maandag en van de onder-com mandant, inspecteur G. J. Boven, de geslaagde brandweermannen toe. Hij prees de moeite, die zij zich heb ben willen geven om zich verder te bekwamen in de uitoefening van hun taak. Tot de vrijwilligers sprak hij een extra woord van waardering. Het diploma voor hoofdbrandwacht werd daarna uitgereikt aan de heren K. Koenrades en J. Zonneveld, liet diploma brandwacht le klasse aan' de heren Post, Vermeulen, Paarde- kooper en de Bode, allen van het be roepskorps. Aan een 12-tal leden van de vrijwillige brandweer werd het diploma brandwacht 2e klasse uitgereikt. De commandant, commissaris J. J. Maandag, sprak een woord van er kentelijkheid aan het adres van de instructeur, brandmeester Bloem en dankte de leden van de beroepskern en van het vrijwilligerskorps voor hun trouw aan de brandweer bewe zen en voor de toewijding, waarmee zij zich op de in het afgelopen sei zoen gehouden wedstrijden en op de proeven van bekwaamheid heb ben voorbereid. ZOETERMEER Raadsagenda. De raad der ge meente komt vrijdag 17 oktober a.s. 's avonds te 7 uur, in openbare zitting bijeen. De agenda vermeldt o.m. de beoemingen van een bestuurslid voor het waterschap „De Elleboogse en Stomp wij kse verlaten", en van een afgevaardigde in het algemeen be stuur van de stichting Borgstelling- fends; beschikking op diverse aan vragen ingevolge art 72 der L.O.wet 1920. Intrekking gemeenschappelijke regeling (toelating leerlingen) met de gemeente Delft. Wijziging strafverordening a. Ver ordening tegen besmettelijke ziekten op scholen; b. Zoetermeerse politié- verordening; wijziging bezoldigings verordening; schadeloosstelling pach ters n.l. aan S. Westerman, A. J. Vol- lebregt en gebrs. v. d. Kooij; voor schotverlening aan de woningbouw vereniging „Beter Wonen" voor de garagebouw; subsidieverlening Rauwe melk wordt in ons land nauwelijks meer verkocht. De melk, die wij drinken, is gepasteuriseerd (en daarna al of niet m de huishou ding gekookt) of gesteriliseerd, in ieder geval aan een hittebehandeling onderworpen. De vraag dringt zich op wat het ef fect van deze behandeling op de voe dingswaarde van de melk is. De onderzoekingen, hieromtrent verricht, geven geen gelijkluidende resultaten, mede doordat de tempera tuur en tijdsduur van de verhitting vrij sterk uiteenlopen. Juist deze fac toren (temperatuur en tijd) bepalen grotendeels het behoud en de mate van achteruitgang van de voedings waarde. Pasteurisatie. Men kan niet in het algemeen zeg gen hoe 'n pasteurisatie de voedings waarde van de melk beïnvloedt, daar verschillende pasteuriseer-methoden worden toegepast. Zo kan men onderscheiden: 1. standpasteurisatie: verhitting bij vrij lage temperatuur gedurende lange tijd, b.v. 30 min. op 62 gr. C. 2. laagpasteurisatie: zgn. stromende verhitting gedurende korte tijd bij betrekkelijk lage temperatu ren, b.v. 15 sec. op 72-74 gr. C. 3. hoogpasteurisatie: zgn. stromende pasteurisatie gedurende zeer kor te tijd bij betrekkelijk hoge tem peraturen, d.w.z. boven 80 gr. C. en beneden 100 gr. C., b.v. 5 sec. op 85 gr. C. Standpasteurisatie en laagpasteu risatie in een doorstroomapparaat hebben een te verwaarlozen effect op de voedingswaarde, hoewel enige eiwitomzetting al optreedt. Bij hoogpasteurisatie vindt verdere ontleding van eiwitten plaats en dan wel voornamelijk van lactalbumine en andere serum- en membraan eiwitten. Caseïne, dat vrij thermostabiel is, wordt niet door deze verhitting aan getast. Aangenomen wordt, dat voor al het S-houdende aminozuur cystine veranderingen ondergaat. Een daar van is, dat sulfhydrylverbindingen (met SH-groep) vrij komen, waar onder H, S (zwavelwaterstof)- Het zijn deze zwavelverbindingen, die de kooksmaak veroorzaken. Hiertegen over staat als voordeel, dat de SH verbindingen een anti-oxyderende werking hebben, waardoor het op treden van de zgn. oxydatiesmaak in melk wordt voorkomen of vertraagd. De meeste deskundigen zijn van me ning, dat de biologische waarde van de eiwitten door deze verhitting niet achteruitgaat. Vitamineverlies treedt noch bij laag- noch bij hoogpasteurisatie op voorzover het de vitamipes A, Ba en D en caroteen betreft. Het vitamine C-verlies door de pas teurisatie kan gering zijn, vooral wanneer een kort-hoog pasteurisatie is toegepast; vitamine B, wordt voor een deel vernietigd. Sterilisatie. Bij temperaturen van 120 gr. C en hoger treden veranderingen op in de melksuiker. De lactose wordt ontleed, waarbij diverse zuren worden ge vormd. Tussen eiw:tten en lactose en dieru» afbraakprodukten vinden re acties plaats (reactie van Maillard), gepaard gaande met een bruinver- kle'iring van de melk en een smaak- verandering (caramelsmaak). Door deze reacties vermindert de biologi sche waarde van de riwitten. Men neemt aan, dat dit een kwestie is van een slechtere verteerbaarheid, daar de lactose-eiwitverbindingen minder gemakkelijk toegankelijk zijn voor de eiwitsplitsende fermenten. Bij laboratorium-proeven met rat ten werd door Cook c.s. gevonden, dat een verhitting bij 100 gr. C gedu rende 30 minuten een te verwaarlo zen verandering in de waarde van lactalbumine teweeg bracht, een ver hitting bij 120 gr. C of hoger gaf ech ter een vermindering van het eiwit rendement te zien van 12 Werd lactalbumine verhit zonder aanwezig heid van lactose, dan trad deze ver mindering niet op, zelfs indien de verhitting bij 150 gr. C plaats vond. Opmerkenswaard is echter, dat bij een kort-zeer hoog sterilisatie (bij 130 a 150 er. C gedurende enkele seconden) ae eiwitwaarde van de melk niet nadeliger wordt beïnvloed dan bij pasteuriseren. Ook de bruine verkleuring treedt bij deze korte ver hitting niet op. Het vitamine-verlies btf het sterili seren beperkt zich tot de vitamines C, B, en misschien B.,. Volgens van der Mijll Dekker c.s." bedraagt het vitamine B,-verlies 14 tot 30 Som mige onderzoekers hebben een ach teruitgang van vitamine B, van 9 geconstateerd; anderen menen, dat het lactoflavine thermostabiel is. Het vitamine C wordt vrijwel geheel ver nietigd. GOUDA, 9 okt. Kaas Aanvoer 170 partijen. Notering: eerste kwali teit 2.10 tot 2.20, tweede kwaliteit 2.— tot 2.09, extra kwaliteit f 2.21 tot 2.60. Handel goed. R'VEEN, 8 okt. Bloemen. Ane monen 3038, Freesia 1082, Orni- thogalum 6194, Dahlir 1022, Tros- chrysanthen: Shirley 2962, Chats- worth 2748, Horwood 38—72, Coro na 2839, Berijl 3671, Bambi 60 6L Fimstar 3160, Sucty 3952, Clazina Marv 3553, Chatity 25—44, Bunsty 1739, Normandlë 3847, Garden White 3145, New Prinses 51—69, Oldland Scepter 40—62, Crimsom Champion 3961 ct. p. bos. Idem geplozen: Migoli 817, South down Pink 1422, Champion 1219, Gift 10—15, Millersdale 715, Jacob Maris 1012, Wildfire 911, Bell Spunt 1521, Alfretton 9—14, Car- Telegram van dr Drees De minister-president, dr. W. Drees, heeft de secretaris van het college van kardinalen te Vaticaanstad het volgende telegram gezonden: „Ter gelegenheid van het overlij den van Zijne Heiligheid Paus Pius de twaalfde en een eerbiedige hulde brengend aan diens nagedachtenis, moge ik de gevoelens van de Neder landse Raad van Ministers vertolken door aan Uw Hoogwaardige Excellen tie innige deelneming te betuigen." (Ondertekend Drees). MGR ALFRINK IN TELEVISIEPROGRAMMA Mgr. B. J. Alfrink, aartsbisschop van Utrecht, zal hedenavond »n het televisieprogramma van de KRO om 20.20 uur een toespraak houden naar aanleiding van het overlijden van de Paus. KARDINAAL MASELLA CAMERLENGO. Kardinaal Benedetto Maseila, pre fect van de congregatie der Heilige Sacramenten, is door de vergadering van kardinalen tot camerlengo van de Heilige Roomse Kerk benoemd voor de periode tot aan de verkiezing van een nieuwe Paus. DE OVERBRENGING NAAR ROME. Op de bijeenkomst van kardinalen hedenmiddag werd het geestelijke testament van Pius XII voorgelezen. Men verwacht dat dit later gepubli ceerd zal worden. De kardinalen be spraken ook de wensen die de over ledene kenbaar heeft gemaakt inzake zyn begrafenis. Het stoffelijk overschot van de Paus zal vrijdag zonder enige plech tigheid naar de basiliek van St. Jan van Lateranen vervoerd worden. In deze basiliek (de kathedraal van de bisschop van Rome) zal de absoute worden verricht. naval 1215 Sa'lamander 1013, White Joy 10—17, Develcap 1215. White Hope 1114, Breitner 1013, Daydream 814 ct. per stuk. Am. Anjers: sim rood 1117, sim rose 12 —18, sim wit 1417, Harvest moon 15—16, Brenner 1015, Gerbera 9— 15, Nerine 18—19 ct. per stuk. Bloemen. Aardbeien 2e oogst 1.22—1.45, idem klein 44—73 p. doos je, Kropsla 3.00—7.50, Andijvie 7.00 8.00, Komkommers 15.0031.00. Bloemkool 10.00-2'.00, Tomaten A 74.00—87.00, Idem B 69.00—77.00, Idem C 65.00—85.00, Idem CC 20.00— 28.00, Idem afw. 20.00—49.00, Kas- snijbonen 128.00136.00, idem stek 37.0052.00, Dubb. stambonen 35.00 59.00, Pronkbonen 25.0027.00 per 100 kg. Wegens sterfgeval zal onze zaak op vrijdag 10 oktober tof 2 uur GESLOTEN ZIJN FA. MANK Levendaal 48 Leiden Gevestigd: TANDARTS Kon. Julianalaan 32 Voorschoten Tel, Spreekuren: ma., di.. do.„ vr.: 5f wo. 23 uur; en vc afspraak. 3667 TE HUUR gevraagd: of TE KOOP (of gedeelie) van urgentieverklaring, Brieven met prijsopgave onder no 7604 bur. v. d. zinsverzorging Gereformeerde Kerk; blad. algemene besluiten tot het uitlenen van overtollige financieringsmidde len; verkeersmaatregelen a. ophef fing eenrichtingsverkeer Julianalaan; b. vaststelling verbod tot plaatsing van rijwielen in de omgeving van het marktterrein; benoeming leden vor-1 üe- deringscommissie woonruimte wet; begrotingswijzigingen. Personalia. Vrijdag 11 oktober a.s., hoopt de heer A. Bos, Molen straat 121, de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij Brinkers Margarinefabrieken n.v. De eerste tijd was hij werkzaam in de afdeling ompakkerij Gedurende vele jaren verzorgt hij de expeditie in Den Haag. Gezien de vele relaties zal het de jubilaris die dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. De ju bilaris wordt vrijdag a.s. door de di rectie gehuldigd. Vraag-: Waar zijn r.k. Kraamkli nieken in Den Haag, Haarlem of Am sterdam? (A. v. d. H.). Antwoord: In Haarlem is gevestigd de Mariastichting, waaraan ook een kraamafdeling is verbonden. Adres: Kamperlaan 4. Hetzelfde geldt voor r.k. kliniek Bethlehem, Prinsesse- gracht 8, Den Haag en O. L. Vrouwe Gasthuis, Oosterparkstraat 179 te Amsterdam. Bakkersbediende Gevraagd: nette bakkersbediende Firma Koole Nicola en Co. Geeregraoht 9 - Tel. 20196 Na 4 uur: Rijndijkstraat 4 tel. 21172. Leiden. carbonade 5 p voor de hoogste prijs KLAVERJASSEN met uw eigen maat; in Café ,,'T ZONNETJE" Noord wUkerhout. A.s. vrijdag 10 okt. 8 uur Inschrijfgeld 2 gld. Aanbev.: Frans van Dijk 2T Engelse herensport- fiets met 3 versnellingen en trommelremmen, prak tisch nieuw van 295.- voor 135.-. Aloëlaan 18. R.K. Jongeman 46 jr. werkman, zoekt een een voudige degelijke huis vrouw, liefst van buiten. Br. onder no. 7605 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd voor kantoor flinke kracht m goed kunnen typen. Dipl. Ned. Hand corr. strekt tot aan beveling. Leeftijd 22-25 jr Chemische fabriek „Eure ka", Leimuiden. B.z.a. r.k. meisje voor 4 dagen in de huishouding Br. onder letter E aar. R. Paauw. Kantoorboekhan del, Roelofarendsveen *5? Gevraagd kamer. Cen trum stad of station. Br. onder no. 163 bur. v. d. bl. Wie wil mij heioen met bollen planten, daar ik wegens ziekte zelf niet kan. J. P. v. Klink. Noord einde 188, Roelofarendsv. T Huwelijk. Nette r.k. wed. met eigen woning, goed karakter, flink pos tuur. zoekt serieuze ken nismaking met nette vlot te heer leeftijd 55-60 iaar. Liefst vaste oositie. Br. onder no. 7620 bur. v. d. bl. *5? Zit-slaaokamer gevr. door iongedame (kantoor) ongemeubileerd. Br onder no. 154 bur. v. d. blad. ;ehuwd. Leeftijd 20—40 jr Br. onder no. 7199 bur. v. d. blad. "agersbtdiende of half was. A. v. Klaveren. Hoofdstraat 20. Leiderdorp tel. 22461. fir met Gracial. 50 dragees 1.98. Bij apoth. en drogist fuierwas. Géén bleekmic del géén geïrriteerd huidje 3T Te koop gevraagd: ter rein van enkele duizenden meters waarbij de gele genheid bestaat voor het liggen van boot (ca. 22x4 mtr). Ini.: Mij Verzicht, Veursestraatweg 96. Leid- schendam. tel. K 1761 1951. SIGNORINA beha een strap, leis-beha met j/4, voorge vormde cupt. „Wire" io dc ondercup voor duidelijke separatie; elastieken zijpan den voor prettige pasvorm. Met bijbehorende haak-in bandjes, cup A.Ben C 12.50 SIGNORINA beha. Sierlijk! Nylon met geborduurde nylon-tnarquisctte boven- cups.Elastieken inzetscl voor volledige bewegingsvrijheid. Gevoerde cups. Cup A, B en C met haak-in schouderband 6.95 Lelden Stationsweg 6b Breestraat 126

Leidse Courant | 1958 | | pagina 7