R IJ NS TREEK DUINSTREEK De Zonnige „Zelden komt van weer passé van pas Moeilijkheden na verkiezingen in Gemeenteraad van Alkemade? DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN Postduiven. De kampioenschap pen van de Alphense Postduivenver eniging „De Blauwband" van het vliegseizoen 1958 zijn: Vitesse: 1. H. v. Vegten 1020,3 punten; 2. Gebrs. Hasselaar 700,2 p.; 3. BauerKruis wijk 700,4 p. Fond: 1. H, v. Vegten. 468,8 p.j 2. Van Klaveren en Co. 438.3 p.; 3. Gebrs. De Wit 375.3 p. Jonge duiven: 1. A. Ëkelschot, 500.7 p.| 2. Gebrs. Hasselaar 49.0 p.; 3. Bauer—Kruiswijk 497.9 p. Növlucht: 1. Gebrs. Hasselaar 432,7 p.; 2. BauerKruiswijk 352,4 p.; 3. J. Hogenes 292,9 p. General kampioen: 1. H. v. Vegten 2181,9n.; 2. Gebrs. Hasselaar 1971,8 p.; 3. BauerKruiswijk 1327.4 p. Duif-kampioen Vitesse: H. v. Veg' ten 200,8 p.; dulf-kampiöen Fond Van Klaveren en Co. 177.0 p.; duif-kam- pioén Jonge duiven J. C. v. Donk 148.8 p.; duif-kampioen navucht Gebr. Hasselaar 136.8 p. BODEGRAVEN p FRAUDE. Een Bodegraafs bedrijf had reeds eerder met zijn vertegenwoordiger moeilijkheden gehad. Hij verzuimde namelijk ontvangen gelden van volgt uit. 9 NoV. soc. zondag. In die zelfde maand een ontwikkelings avond. In dec. St. Nicolaasfeeat voor de kinderen. In januari jaarvergade ring. In febr. vastenavonduitvoering en ontwikkelingsavond Bij de rond vraag kwam de wéns naar goedko per dansen in het parochiehuis naar voren. W0UBRUGGE De oogst van de straat Gevon den: paar gymnastiekschoenen, stof fen ceintuur, oud model bril, wollen trui. Verloren: portemonnaie, zilve ren lepeltje, kindersokken. Inlich tingen postcommandant rijkspolitie. Opbrengst Bazar Speeltuin Het resultaat van de onlangs gehouden bazar ten bate van de speeltuinver eniging was alleszins een succes. De netto-opbrengst was ruim 1300 gul den. Het ligt in de bedoeling met TER AAR Klfiverjas-tournooi. Uitslag van de gisteravond gespeelde klaverjas- wedstrijd voor het tournooi, dat door de hengelsportvereniging „De Bra sem" voor haar leden is uitgeschreven. De tien hooggeplaatsten waren in de ze eerste wedstrijd: 1. C. v. d. Ha ven Hz. met 7619 p., 2. B. Rietveld 7148 p., 3. M. Akerboom 6814 p., 4. G. J. Wijzenbroek 6729 p., 5. D. J. Verschuur 6018 p., 0. W. Snaterse 6579 p., 7. M. Roggeveen 0559 p., 8. J. Akerboom 0245 p., 9. D. van Heynin- gen 0194 p. en 10. J. D. Costêris 6082 punten. Primeur. Door de kweker J. v. d. Berg te Leimuiden werd gisteren de eerste witlof aangevoerd aan de Tuinbouwveiling. Dit eerste winterse produkt werd door de groentenhan- delaar A. J. v. .d Jagt te Aalsmeer afgedrukt voor dc prijs van ƒ1.25 per kg. OUDE-WETERING Geslaagd. De heer A. Kortekaas alhier, behaalde te Den Haag de dit geld de speeltuin zo mogelijk uit I hoofdakte. De geslaagde is 20 jaar te breiden met een zweefmolen, een oud en was op het examen wellicht klimrek en een glijbaan. I de jongste candidaat. Raad van Zoeterwoude besluit tot verkoop grond voor particuliere bouw De belajigstelllng voor de nieuwe de werklieden van toepassing brengen. klanten aan zijn patroon af te dra- raatj van Zoeterwoude, die bij de eer- gen. De zaak was toen in der minne ste vergadering zo ongekend groot geschikt en de vertegenwoordiger was weer t0t het nulpunt gedaald betaald» alles terug. Hg was blijk-0p de publlcke tribune verKhenen mo «on o ",D '««or. a^egn twee naaste buren van de bur gemeester. De raadsleden waren allen getrouw opgekomen. De dorre agenda gaf wei nig hoop iets belangrijks te vermel den, maar de vergadering begon al aanstonds zeer actief doordat de heer van Mil aanmerking maakte op de notulen. De nestor had in de notulen gelezen, dat door hem was voorge steld voor de benoeming van leden voor de Raad van Bestuur van de Indiustrieschap volgens art. 32 van het reglement van orde zoveel stemmin gen te houden als er personen te be- wil baar niet van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd, want heden werd hij na arrestatie voor de Offi cier van Justitie geleid. Toneelavond St. Odilla In het Parochiehuis verzorgde de Kath. To neelvereniging Tavenu uit Gouda traditiegetrouw een toneelavond om met de opbrengst daarvan de Kath. Blindenbond St. Odilla te steunen. De propagandist van het rayon Lei den, de heer A. de Jong sprak voor af de eivolle zaal toe. Het is reeds bekend genoeg, dat blinden typen en boekhouden leren, maar momenteel is het gesproken boek object van noemen zijn. Spr. zegt alleen ge- gestage arbeid. Velen bezitten een bandrecorder waarop zij maandelijks het gesproken boek kunnen beluis teren. Hierna kwam Tavenu voor het voetlicht met „De rode pullover" een stuk van Hans Keuls, dat een dankbaar publiek had. Het gezellig samenzijn, dat hierop volgde, bood de talrijke aanwezigen nog enkele uren van grote gezelligheid. Geboren: Dirk zn van A. Koster Verwey; Sake zn van P. Kuipers van 't Hoog; Johannes zn van Nv Kaptein-Spaan; Ellen dr van A. Nottelman-de Vries. Ondertrouwd: J. G. Voordouw en G. E. van den Berg. Het Roode Kruis Ook Bodegra ven nam deel aan de Provinciale kampioenschappen van de Trans portcolonnes van het Rode Kruis. Vooral de herenploeg bracht het er prima af. Met 212 punten eindigden de Bodegravers naast Schiedam op de eerste plaats. Na loting werd Schiedam de gelukkige, de comman- dantsprijs was voor Bodegraven. vraagd te hebben dit artikel te hand haven en te dien opzichte geen voor stel gedaan te hebben. De voorzitter releveert hoe het de bat over deze kwestie verlopen is, meent dat de notiulen juist zijn, en wijst op de bevoegdheid van de voor zitter voor te stellen van het artikel af te wijken. In dit geval is gevraagd of het voorstel van de heer van Mil ondersteund werd. Dit is ook gesteund en alzo als voorstel in stemming ge komen. Nadat de hëer van Mil gere pliceerd heeft en de voorzitter bij zijn mening blijft dat de weergave in de notulen goed is wordt over de juist heid van de redactie gestemd. Met 10 voor en 3 tegen wordt be sloten de notulen ongewijzigd te la ten. Tegen stemden de heren Koek, van Mil en van Hofwegen. Ook de heer van Dunen maakt een opmer king omtrent een verkeerd genoteer de door hem uitgebrachte stem. Deze fout wordt gecorrigeerd. Bij de ingekomen stukken is een bekendmaking van het Ministerie van Volkshuisvesting dat voor de indeling van woning voor Zoeterwoude het maximum-bouwkosten van 27.000. tot 30.000.is verhoogd. Het bij Kon. Besluit tot herzien van het uitbreidingsplan ligt ter in zage. Van de „Citosa" is bericht ingeko men dat bij wijze van proef een avonddienst is ingelast uit Leiden 22.20 naar Leiden 22.40. De hoop wordt uitgesproken dat van deze dienst voldoende gebruik zal worden gemaakt opdat hij gehandhaafd kan worden. Bij afwezigheid of ontstentenis van de burgemeester zal wethouder van Hofwegen als loco-burgemeester fun geren en in diens plaats zal wethou der Kraan optreden. Bij hoge uitzondering uit de voor zitter een adres van de LTB verzoe kende de Weipoortsweg als B weg op te heffen om aanvoer van veevoeder mogelijk te maken en daartoe de max. snelheid voor zwaarverkeer op 30 km waardoor de weg niet te lyden zal hebben. De beslissing op dit verzoek ligt De tweede wedstrijd tussen. Spor- echter bij Ged. Staten zodat besloten ting „Lssabon" en DOS. voor de eerstewordt dit aan adressent mede te de- ronde van het toernooi om de Europese len voettalbeker, ts Lissabon gespeeld, is! gy de aanbiadJng van de reken!n- NIEUWK00P KAB-vergadering In het paro chiehuis hield de KAB zijn eerste vergadering van het winterseizoen. Er waren ongeveer 35 belangstellen den, hetgeen niet slecht was. Voor zitter E. H. van Dam was er in zijn openingswoord goed over tevreden. Hierna las secretaris A. Woerde de notulen van de vorige jaarvergade ring. De heer J. Eijs. die met W. v. Koert de studiedagen in Voorhout had bezocht gaf van het onderwerp Euromarkt, hetgeen daar behandeld was een uitgebreid verslag, waar voor hij een hartelijk applaus oogst- ste. De heer H. J. Bos vertelde toen iets over het jeugdsparen, waarvoor met reden zo'n grote aktie gevoerd wordt en dat hij de jeugdige leden zeer aanbeval. Het winterprogramma ziet er als Sport in 't kort geëindigd in een 21 zege voor de Por- i tugezen. |s>-« li"'1 wuiui ut»iui.eii ue ii-i Alle 'drie doelpunten werden na de i nan«ële commissie te laten fungeren V V l gen over 1957 wordt besloten de fi- Da voorzitter wil daartoe mede werken door de werklieden zodanig in rang te verhogen dat ook voor hen 8% verhoging bereikt wordt. Waar dit gepaard gaat met een begrotings wijziging moet de goedkeuring van Ged. Staten verkregen worden. De heer van Mil betoogt dat de ambtenaren er dan gunstiger voor staan als de werklieden. De voorzitter geeft dit toe. De eer ste groep steunt op de bezoldigings verordening terwijl de opschuiving van de werklieden goedkeuring moe ten afwachten. De heer van Mil spreekt over het rechtvaardigheidsoogpunt en wil de verhoging voor de ambtenaren aan houden tot ook de werklieden die ver kregen hebben. De voorzitter wijst er op, dat om de loonconjunctuur in de laatste ja ren toch al reeds de rangen zijn op gevoerd. De heer Van Leeuwen dringt aan op gelijk indienen. Het college stemt daarmede in, waarmee besloten wordt verhoging voor beide groepen te be vorderen. Aan de Stichting Maatschappelijk werk wordt voor 1958 een subsidie van 2900 verleend. Aan de r.-k. Meisjesschool en O.L. School wordt medewerking verleend resp. tot aankoop van leermiddelen en schoolimeubelen. Weer geheime zitting. Bij het aan de orde komen van het voorstel van b. en w. tot verkoop van bouwgrond in de Kruisbuurt wordt op verzoek van de Kath. Frac tie overgegaan tot geheime zitting. Na drie kwartier wordt de open bare zitting heropend en stellen B en W. voor aan mej. Bleys te Leiden de grond te verkopen voor de som van f 12.500, op voorwaarde dat binnen drie jaar oip deze grond 13 huizen zullen gebouwd worden. Als garantie voor de nakoming van deze bepaling wordt een boete be paald op 5000 waartoe een bank garantie afgegeven moet worden. Bij de aankoop van de grond wordt het voorbehoud gemaakt, dat de gemeen te niet garandeert dat de daarbij be trokken woning ontruimd zal zyn. Het voorstel wordt met algemene stemmen aangenomen. De heer Van Diemen houdt bij de rondvraag een interpellatie over de brug vanaf het Kerkpad naar de Zuidbuurt. Spr. heeft vernomen, dat er plan nen bestaan weer een gebogen kwakel te maken en wijst op het gevaar bij gladheid en op het lastig betreden van zo'n kwakel, vraagt B. en W. of dit plan zo bestaat en zo ja, of B. en W. maatregelen willen nemen, dat deze last de Weipoorters niet zal worden aangedaan. De voorzitter deelt mede, dat het plan en begroting medewerking bij B. en W. kunnen aanvragen met overlegggen van een adres van de Inspecteur van het L. Als deze plannen er zijn kan tot medewerking op grond van art. 72 der L.O, wet worden besloten. W(J zullen het toejuichen als dit werk tot stand komt want de laatste tijd be reikte ons herhaalde brieven over de onhoudbare toeetand waarbij kinde ren in het water zijp terecht geko men. Ook de ouders-commissie heeft aangedrongen op verbetering van de toestand. De heer Van Mil verzoekt B. en W. aan „Citosa" te vragen, een wacht- huiete te plaatsen aan de halte bij Pieterae. Wordt toegezegd. De heer Van der Geest wilst nog maals op de beruchte Battenbrug en vraagt de gevaarlijke ijzeren platen te vervangen door een nieuw brug dek. De heer De Graaf dringt aan op betere verlichting van de Rij neg om- merstraat en wijst er op dat bij de vernieuwing van de oprit bij de spoorwegovergang de heggen niet meer geplaatst z(jn. Om gevaar te voorkomen bij deze onbewaakte over weg verzoekt spr. op de gehele op ritten een parkeerverbod uit te vaar digen. li Gisteravond vond een vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Groote Westeindsche Polder plaats om te belissen over het lot van de sedert 1952 niet meer in gebruik zijnde molen. Dank zij 't initiatief van enige mo torliefhebbers bracht 't bestuur het voorstel ter tafel, de molen voor de somma van ƒ1.te verkopen aan een te vormen stichting, die zich ten doel stelt te molen te doen restau- Alkemade, 8 oktober 1958 Naar aanleiding van ingezonden «tukken d.d. 29 september en 4 ok tober j.l. onder dc titel van „Moei lijkheden na de verkiezingen in de Gemeenteraad van Alkemade" meent het dagelijks bestuur van de KVP- Raadsfractie er goed aan te doen het volgende op te merken. De KVP-Raadsfractie is onlangs door de KVP-Centrale Alkemade of ficieel op de hoogte gesteld van het royement van de heer v. d. Veld te Oude-Wetering. Het is echter onjuist te beweren dat de heer v. d. Veld thans geen deel meer uitmaakt van de KVP- fractie. Hangende het beroep van de heer v. d. Veld bij hogere instanties meent de KVP-fractie op grond van re glement en mede uit voorzichtig heidsoverwegingen zich voorlopig van welke stappen ook te moeten onthouden. Bij eventuele handhaving van be doeld royement zal de fractie zich echter nader beraden. Het dagelijks bestuur van de KVP-Raadsfractie in de Gemeenteraad van Alkemade J. S. WAGENAAR. voorz. N. A. J. RIETBROEK, «eer. reren. Na restaratie zal de polder, blijven aantrekken. B. cn w. menen welke ook middels een afvaardiging zitting zal hebben in de stichting, het recht verkrijgen van bemaling als tweede bemalingsinrichting en ten tyde van oorlog (als de electriciteits- voorziening stagneert) of bij een mo gelijk defect v. d. electriche bema ling. De polder zal hiertoe jaarlijks een vaste bijdrage beschikbaar stellen als aandeel in kosten van onderhoud, ,„„j w werd door een groot aantal leden van «nüttirSfif ornfj m* I het Kath- Vrouwengilde een excursie klemmen «InfeSomrn Sernaakt naai' één van de grote melk- i fbrieken te Rtjswyk. Om 2 uur ver paal en perk gesteld aan het verdere trokken 2 zussen naar Rijswijk. In verval van één der weinige Inziens- d fabrlck ï/erden de gas waardigheden langs Riiksweg 4a, wat gcn en getracteerd op chocomelk. dan ook, dat met de onthouding van goedkeuring aan dit gebied geen en kel gemeentebelang noch enig alge meen belang is gediend. Daarom «tel len b. en w. voor, te besluiten tot het instellen van beroep bij de Krcon tegen de door G. S. genomen beslis sing. Kath. Vrouwengilde. Gisteren menig gebruiker van deze weg veel ergernis zal besparen! Prijsjassen. Zaterdagavond a.s. begint in de Don Boscozaal een nieu we serie van prijsjasavonden. Gezien het succes van het afgelopen seizoen wordt weer een grote deelname ver wacht om hierdoor de jeugdbeweging te steunen. Er zijn weer prijzen te winnen. KATWIJK AAN ZEE Woningbouw. De goedkeuring voor het bouwen van 39 flatwoningen en 38 eengezinswoningen met 26 ga rages in het uitbreidingsplan ,,Over- duin" is thans verleend. Reeds eer der op 23 juni 1.1. waren 39 flatwo ningen van dit plan gegund, het ge noemde aantal is nu door het archi tectenbureau Groosman te Rotter dam namens de Katwijkse Bouwver eniging gegund aa- het Bouwbedrijf Gebr. de Best, Zuid-Boulevard 91. Na aftrek van de eerder gegunde 39 flatwoningen voor een bedrag van 1.004.148. LEIDSCHENDAM Kath. Vrouwengilde. De vrou wen, verenigd in het Kath. Vrouwen gilde, hebben het winterprogramma geopend met een H. Mis in de oude parochiekerk aan de Sluiskant, waar in de geestelijk adviseur een toe spraak hield over het rozenkransge bed. In de avond werd een druk bezoch te bijeenkomst gehouden in het pa tronaat, waarbij ook enkele heren aanwezig waren. De presidente, me vrouw Kraayvanger, deelde mede, dat inmiddels een kookcursus is aan gevangen. Gezien de belangstelling wordt gewerkt aan een tweede cur sus. De mededeling dat het Wit-Gele Kruis een kraamcursus zal organise ren voor „grootmoeders" werd met bijval ontvangen. Staande de verga dering gaven zich reeds een voldoend aantal dames op, zodat reeds dade lijk gedacht wordt aan een tweede cursus. Wat betreft de weekmarkt kwam naar voren, dat vele dames de voor keur gaven aan een dinsdagmiddag- markt in plaats van dinsdagmorgen. Dr. M. de Jong, de secretaris van het bisdom Rotterdam, hield vervol gens een belangrijke verhandeling over „Wij en onze grote kinderen". In een vlotte causerie hield de spre ker de vergadering voor, dat het voor de opvoeding van de kinderen van groot belang is hoe de verhou ding in het gezin is. Maar vooral in de liefde tussen de ouders en de schoolbestuur met overleggen van 'n kinderen ligt de grote kracht voor een goede opvoeding. Niet alleen de goede verstandhouding met de moe der is belangrijk maar ook de vader moet het zijne er toe bijdragen en de reeds grote kinderen op bevredigen de wijze bezighouden. De rede werd met grote belang stelling gevolgd. VOORSCHOTEN G. S. WEIGEREN GOEDKEURING AAN UITBREIDING IN HOOFDZAAK. 18 Juni 1957 besloot de raad tot partiële uitbreiding van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak. G. S. ont houdt nu zijn goedkeuring aan de bestemming van het gebied, dat ge dacht was als een geringe uitbreiding van het reeds bestaande industrie terrein aan de Dobbeweg-Donklaan. Volgens b. en w. is dit voor uitbrei ding bedoelde terrein wel degelijk noodzakelijk, omdat de mogelijkhe den bij de Molenlaan tot industrie vestiging beperkt is en het terrein gereserveerd dient te worden voor bedrijfjes, welke onmiddellijk bij de bebouwde kom dienen te liggen. Voor bedrijven, waarvoor een betere verkeersligging nodig is, ligt het ter rein nabij de Dobbeweg-Donklaan veel gunstiger. Gezien de industriali satienota, die aangeeft, dat Neder land in de eerstkomende 25 jaren het dubbele moet presteren van het geen in de afgelopen 25 jaren is tot stand gebracht, moeten naar de me ning van b. en w. dan ook industrie terreinen worden ontsloten daar, waar zij als zodanig aantrekkelijk zijn gelegen en waar dit geen ernsti ge bezwaren oproept. Dit door b. en w. bedoelde terrein ligt tussen een spoorbaan en een hoog viaduct in de zgn. „forensemveg". B. en w. kunnen niet inzien, welk landschap zou wor den geschaad op deze tussen twee kunstwerken gelegen „verloren hoek". Uit een oogpunt van indus trialisatie ligt dit terrein gunstig, vlakbij een voor de industrie attrac tief woongebied, vlak bij een grote autoweg en in de nabijheid van een te heropenen spoorwegstation. Hoe wel Voorschoten ee.. vrij belangrijke woonfunctie heeft, zal Voorschoten toch bepaalde industrieën moeten rust gescoord. als raads-commissie en daartoe het Doordat Sporting zowel de eerste als aantal leden, in vervand met het ge- de tweede wedstrijd heeft gewonnen I tal van deze commissie uit te breiden komt de ploeg uit Lissabon nu in de tot vier. tweede ronde uit tegen Standard Luik DOS is definitief uitgeschakeld. Voor de eerste ronde van het toer nooi om de Vriendschapsbeker werd de eerste wedstrijd tussen Racing de Paris en Anderlecht (Belg.) gesoeeld. De Bel gen wonnen de ontmoeting met 10 De tweede wedstrijd tussen PSV en Fortuna (Dusseldorpl voor de voorron de van het toernooi om de Vriendschaps beker is door de Eindhovenaren met 23 verleen. Bij de rust leidden de Duitsers met 20 Doordat de eerste ontmoeting tussen beide clubs, verleden week te Dussel- dorp, met 51 zege voor PSV had opge leverd, gaat de Nederlandse ere-divisie- club over naar de volgende ronde. De eredivisieclub Blauw Wit heeft gisteravond in het Olymnisch Stadion te Amsterdam met 72 verloren van Dyna mo Slovia uit Praag. De Tsjechen hadden bij de rust reeds een 42 voorsprong. De interland voeetbahvedstrijd tus sen de jeugdploegen van Engeland en Spanje, gisteravond te Madrid gespeeld eindigde in een 42 zege voor de Brit ten. Bij de rust was de stand gelijk: 1-1. De voetbalwedstrijd tussen twee vertegenwoordigende elftallen van de Schotse en Engelse league, gisteravond te Glasgow gespeeld eindigde in een J*-l gelijkspel. Voor de Engelse league is gisteren voor de eerste divisie gespeeld de wed strijd Manchester UnitedPreston North End: 0—2. De voorzitter geeft een toelichting hoe de procedure van de behandeling van dc begrotingen zal zijn. Na het ontwerpen van de begrotingen zullen de commissies van Openbare Wer ken en Financiën rapporteren aan B. en W. Het college zal in een nota antwoorden. Als verdere werkwijze wordt besloten dat de commissie van Financiën daarna als begrotingscom missie zal rapporteren. De begroting gewone dienst heeft een tekort van 129.420.94. Deze is sluitend gemaakt door te beschikken over de saldi-reserve, momenteel nog groot 198.000. Op voorstel van B. en W. worden de woonhuizen Miening 6 en Dorps straat 24 wederom voor dezelfde huurprijs verhuurt. Jaarweddeverhoging In verband met het overschrijden van het inwonerstal boven 6ÖOO stel len B. en W. voor de daartoe door de Minister gestelde normen de jaarwed de van ambtenaren- met werklieden met 8% te verhogen. De heer van der Ploeg deelt mede dat dc Kath. Fractie geen bezwaar heeft doch deze verhoging ook voor tv (80 f ton stipend sMbeetirechthouden Efmrmnmia vroouü/xonraa snmumtorx HUTHFlMSiBCmm ECHwesnvrnvemm wc.atSimgilUsa nmm.BMcmi,or Kfunci/csnuim Ik tonre metollma inmsammhtmf^W Urn met eenmxneethMwelie/rte doenir^-^ a m WÈÊÊÊ Ik Kfiiet dot Mciier om hm hern, en re Meen er met hm ïrermrmtxn- Daarna werd de groep in tweëen ge splitst en werd de fabriek bezichtigd. Vanzelfsprekend werd door het bege leidend personeel de nodige uitleg en toelichting gegeven. Na de be zichtiging werd in de grote zaal de bedrijfsfilm vertoond. De dames had den hierna weer de nodige voorlich ting ontvangen en keerden voldaan huiswaarts. Gemeenteraad. De raad van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare bijeenkomst bijeenge roepen op vrijdagavond 10 oktober a.s., 's avonds om half negen. Het is maar een korte agenda. Voorstel van b. en w. tot het instellen van beroep bU de Kroon tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Zuid Hol land tot gedeeltelijke onthouding van goedkeuring aan de door de raad vastgestelde herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaak. WARMOND PLAN „LEEVLIET" VOOR GED. STATEN. In een zitting van de Raad van State is gisteren het partiële uitbrei dingsplan „Leeuliet" te Warmond in behandeling geweest. Behalve door Gedeputeerde Staten waren er na melijk ook bezwaren tegen inge bracht door de hoof ding.-dir. van de prov. directie van volkshuisvesting en bouwnijverheid in de provincie Zuid-Holland en door de hoofding.- dir. van de volkshuisvestingafde ling planologie. Het „plan Leevliet" betreft de be bouwing van een terrein tussen de Jan Steenlaan en de Leede, dat vroeger deel uitmaakte van het bui tengoed „Leevliet". De grond werd enkele jaren geleden verkocht, ten behoeve van de bouw van drie vil la's, overeenkomstig het vigerend uitbreidingsplan. De kopers van de grond hadden nu bezwaar gemaakt tegen de ver plicht gestelde oppervlakte van 3000 m2 grond per villa, een verplichting, waartoe reeds in 1934 werd beslo ten. Aan dit bezwaar werd door de raad een eindweegs tegemoet geko men door een besluit, die diepte van de bouwterrein tot 105 meter in te korten. De villa's werden daarbij een weinig verder in de richting van de Jan Steenlaan geprojecteerd. Aan die zijde blijft dan grond over, waar op een hof ontworpen is, bestaande uit een plantsoen van 10 m. diepte, omgeven door een rijweg, dat ter weerszijden begrensd wordt door een blokje van 6 middenstandswo ningen. Tussen de gevels hiervan is 37 meter ruimte. De drie villa's zijn op deze wijze ook gemakkelijker te bereiken. De bezwaren waren, dat er bij uitvoering van de partiële wij ziging van het plan Leevliet geen visueel contact meer zal zijn tussen de Jan Steenlaan en de Leede met de daarachter liggende polders. Namens de gemeente werd de wij ziging verdedigd door de gemeente- architect, de heer A. J. P. Bakkers, die aanvoerde, dat er thans ook geen uitzicht bestaat op de Leede, door de aanwezigheid van een aan tal oude bomen. Indien men het vi gerend uitbreidingsplan zal aanhou den, dan zal er rond de villa's nog meer beplanting komen, waardoor het uitzicht nog beperkter wordt. Voorts zal de bouw van de mid denstandswoningen een geringe ver lichting brengen in het gebrek aan bouwgrond, waarvoor minder van de kostbare bollengrond zal behoe ven te worden gebruikt. St. Matthias Zaterdag 11 okto ber zal het winterseizoen weer wor den geopend. De afdeling toneel zal dan de klucht ,.Wie wint de pot" op voeren. Tijdens deze toneeluitvoe ring zullen de prijzen door de drum band en de harmonie op het Federa tief Bondsconcours te Roelofarends- veen behaald, waaronder de burge meester Keijzerbeker, door de heer C. A. Volgering, voorzitter van de R.K. Bond van Muziekgezelschap pen in Zuid-Holland, aan het be stuur van de vereniging ter hand worden gesteld. Bij deze gelegenheid verwacht het bestuur, gezien de grote populariteit die de harmonie in de gemeente heeft, zeer vele donateurs in deze uitvoering. Wie nog geen donateur is, kan zich hiervoor voor de uitvoering aan de grote zaal van hotel De Zon bij het bestuur opgeven.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 5