LFC overspeelde Wassenaar Lisse won bollenstreekderby: zwak Teylingen met 4-0 geklopt Docos speelde beneden zijn kunnen en verloor verdiend van VDS: 2-4 MAANDAG 6 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT EAUlt «A o Vijf doelpunten maar een maiig resultaat Kon de voorhoede van LFC veer tien dagen geleden in de derby tegen Roodenburg geen enkel doelpunt scoren, gistermiddag had de voor hoede van de Kanaries haar schot weer teruggevonden en daarvan werd Wassenaar het slachtoffer, want doel man Vos moest tot zelfs vijf maal de bal uit het net halen. Vijf doelpunten dus voor LFC tegen geen enkel te- genpunt van de Wassenaarse ploeg. Eerlijk gezegd zouden deze cijfers veel hoger geweest zijn indien de voorhoede van de Kanaries wat zui verder en met meer zelfbeheersing had opgetreden, want Henk Heymans en W. van Kampen hebben zeker viermaal een open kans gekregen om te doelpunten, maar door onbesuisd schieten gingen deze verloren. Vooral W. van Kampen viel ons in deze wedstrijd tegen. Geen goed schot hebben wij van zijn schoen zien ko men. Dat LFC tot een zo hoge score kon komen was mede de oorzaak door het zwakke verdedigingswerk van de Wassenaarse defensie. In de eerste 30 minuten kon de verdediging aar dig stand houden, maar toen de geel zwarten wat meer gingen doordruk ken op de veste van doelman Vos, kwam al gauw de verdediging van Wassenaar in moeilijke positie. Ook het vierde doelpunt voor zijn reke ning nam uit een pass van zijn broer (40). Al wat Wassenaar ook opbouwde, verder dan de verdedi ging kwamen zij niet omdat de voor hoede niet over voldoende kwaliteit beschikte om de verdediging van LFC te overspelen. De Kanaries daarentegen bleven constant door drukken op het doel van keeper Vos en nog eenmaal voordat scheidsrech ter Prins voor het einde zou fluiten moest hij nog zwichten voor een prachtig doelpunt gescoord door W Nagtegeller uit een voorzet van Henk Heymans (50). Sectie-afdelingen KNVB over pupillenvoetbal Zaterlagmiddag heeft de sectie af delingen van de K.N.V.B. onder voor zitterschap van ir H. F. Hopster de algemene jaarvergadering gehouden. Op voorstel van de afdelingen Am sterdam zal het bestuur van de sectie trachten de K.N.V.B. te bewegen het voorstel voor de algemene bondsver gadering om 188.500 gulden te be stemmen voor de reserve scheids- rechtersdeclaraties 19571958 ook ten goede te laten komen van de af delingen. Er is lang over dit punt ge sproken. De heer J. Jaspers (Amster dam) zei o.m.: „Men moet bij de K. N.V.B. inzien, dat men één soort le den heeft, die over één kam gescho ren moeten worden, zowel in voor spoed als bij tegenslag. De leden van In de bollenstreek-derby tussen j De weinige ballen, die doelman Lisse en Teylingen hebben de vele Hoogendoorn te verwerken kreeg, toeschouwers alleen kunnen genieten waren wel een duidelijk bewijs van van het goede spel van Lisse, doch j de grote onmacht van de Teylingen dat van Teylingen viel ditmaal wel aanval. Toen na 20 minuten Elfering erg tegen. De thuisclub was over alle na goed samenspel met v. Kesteren linies de betere ploeg en reeds na een er 4 -0 van maakte, leek het, dat het - - kwartier was het duidelijk, dat Tey-op een grote deb&cle voor Teylingen de voorhoede van Wassenaar was lingen niet was opgewasen tegen de j zou uitlopen, maar de doelpuntenhon- zeer zwak, met uitzondering overi-i veel beter spelende Lisse ploeg. In te-ger van Lisse bleek verder gestild, gens van hun rechtsbuiten, die deze genstelling met vorige wedstrijdendaar zo nu en dan de oranje-zwarten middag een brillante partij speelde, bood deze ontmoeting niet veel span- meer lust hadden in show-voetbal, doch geen steun had van z(Jn mede'ning, daar er in het bijzonder van de voorhoede-spelers. I Teylingen-voorhoede niet veel Nadat Wassenaar met de wind in kracht uitgang. Alleen de oud-Lisse de rug had afgetrapt, werd het doel speler v. Leeuwen was zeer actief, der Kanaries al direct onder vuur doch ondervond slechts weinig steun, genomen, want het was midvoor| Al spoedig ging Lisse snel tot de Blanken, die een prachtige schiet-aanval over en had Elfering niet veel kans kreeg, maar door te lang treu- fortuin toen hij tegen de naai schoot, zelen zag hij zich deze ontnomen, doch na 15 minuten was het Hoek- Daarna was het Henk Heymans, die stra, die het leder in doel schoot. Vijf een hard schot op doel loste, waarbij i minuten later werd een goede com- de bal door de bovenlat werd ge-1 binatie tussen Bon en Hoekstra met keerd. Na 37 minuten spelen kwam een tweede doelpunt beloond. Hoe- het eerste doelpunt voor LFC. Aad j wel Teylingen het spel trachtte te j Heymans mocht een corner nemen verplaatsen wist de goed spelende Lis-1 de afdelingen hebben ook bijgedra gen in de contributieverhoging en dienen dan ook mee te delen in de revenuen". Eveneens op voorstel van Amsterdam zal men trachten in de richtlijnen voor het zgn. pupillen- voetbal te 'aten opnemen, dat voor- wedstrijden van pupillen voor ont moetingen van eerste elftallen ten minste één uur voor het begin van de hoofdontmoeting geëindigd zullen moeten zijn. Amsterdam deed dit voorstel omdat men het niet in het belang van de jeugd van 10 tot 12 jaar acht te spelen voor soms tien duizenden toeschouwers. „En voorts omdat gebleken was, dat clubs deze pupillen tegelijk met de eerste elftal spelers vervoerden. Het is gebeurd na afloop van een wedstrijd tussen A.D.O. en Blau Wit, dat de pupillen van de laatste vereniging op de te rugreis van hun veel oudere colle ga's nogal ongezouten opmerkingen over het beleid in de eredivisie-wed strijd hebben moeten aanhoren. En dit klimaat lijkt ons niet geschikt". LUGDUNUM—VOORBURG 2—3 Na een hoopvol begin van de Kik kers, ging het na rust veel minder goed en kon het goed spelende Voor burg nog met de winst naar huis keren. Ondanks dat Voorburg goed partij gaf kon Lugd. in het eerste half uur toch een nuttige 20 voorsprong ne men. Voorburg had in deze periode met vele goede aanvallen geen geluk totdat kort voor rust door een fout van de groen-wit-verdediging toch een verdiend tegenpunt kwam (2—1). In de tweede helft waren de Voor burg-aanvallen veel gevaarlijker en kwam de Lugdunum-achterhoede on- Nog verschilende malen kwam het der zware druk. Toch duurde het nog Teylingendoel in groot gevaar, maar doelman Lefeber behoefde niet meer de bal uit 't net te vissen. I-Iet einde kwam tenslotte met een sprekende 40 zege voor Lisse. die hiermede hun overwinningenreeks hebben voortgezet. Bij Teylingen viel het ge mis van Hooymans en Zoet wel bij zonder op. geruime tijd alvorens Voorburg ge lijk wist te maken (22). Kort voor tijd viel echter de beslissing, toen Krijgsman na een goede Voorburg- aanval in eigen doel schoot (23). De tijd was voor thuisclub te kort voor een beter resultaat en nog steeds staan de Kikkers zonder winstpun ten. VVSB moest in Olympia haar meerdere erkennen: 1-2 Een groot aantal supporters van WSB heeft zondagmiddag moeten toezien hoe hun favorieten op eigen terrein een smadelijke nederlaag te gen de Goudse nieuweling Olympia incasseerde. Weliswaar hadden de Noordwijkerhouters het beste deel van de wedstrijd, maar de doelpunten kwamen van de Goudse schutters. Onmiddellijk na de aftrap zette VVSB een geweldig offensief in om gebruik makend van de wind een veilige voorsprong te behalen Midden in de stormaanvallen op het Goudse doel na 7 minuten for ceerden de gasten een corner en uit deze hoekschop kwam door niet tijdig ingrijpen van de VVSB-verdediging, het eerste Goudse doelpunt (01). VVSB liet zich niet ontmoedigen het had door haar spel daar ook geen reden voor en vijf minuten later wist C. Meijer uit een ihworp van J. van Duin met een goed schot, dat van de binnenkant van de paal in het doel ketste, de partijen weer op gelijke voet te brengen (1—1). Tot een vijftal minuten voor rust bleef de druk van VVSB op het doel der gasten, maar de Goudse verdediging bleef de baas. Kort voor rust wist Gouda zich zelfs van deze druk te bevrijden en met meer geluk dan wijsheid ontsnapte het VVSB-doel nog een enkele maal aan een doorbo- op links, waarbij hij goed voorgaf en Dick Franken was het, die voor LFC scoorde (10). Na de rust was het eerst Wasse naar, dat fel op het doel van Gijs- se-defensie, waarin v. d. Poel weer excelleerde, verschillende aanvallen af te slaan. Juist in de laatste seconde voor rust, nadat tevoren het Teylingen- man opereerde, maar van lieverlee doel op gelukkige wijze aan een door nam de thuisclub het initiatief weer boring was ontsnapt, wist de enthou- in eigen hand en na vijf minuten spe len leverde dit het tweede doelpunt op. Weer was het Aad Heymans, die een prachtig schot vanaf de rechter vleugel voorgaf, waarbij de bal via de keeper in het net belandde (20). Enkele minuten daarna werd Aad vastgehouden in het strafschopgebied. En terecht wees scheidsrechter Prins r.aar de witte stip. Henk Heymans plaatste zich er achter, maar schoot naast. In de 22e minuut herstelde hij zijn gemiste kans, want uit de aan val van LFC scoorde hij nummer siast spelende Elfering met een hard schot het derde doelpunt te fabrice ren, zodat Teylingen met een 30 achterstand de tweede helft inging. ALPHEN—CELERITAS 1—2. Celeritas heeft een felle wedstrijd gespeeld, soms te fel. De linksbinnen van Celeritas bezondigde zich zelfs aan na-trappen en slaan, wat scheids rechter Smit niet strafte. Even zag i »t het er zelfs naar uit dat de wedstrijd drie voor zijn club (3 0). Nu was j uw spej gjng ontaarden. Dat het 11 „1 T VP /J*. Ul/%1» clnort r met zover kwam is vooral te danken het een en al LFC, wat de klok sloeg en de verdediging van Wassenaar kreeg handen vol werk. Gelukkig echter bleek het schot van de voor hoede-spelers niet altijd even zuiver te zijn waardoor het gastendoel dik wijls door het oog van de naald kroop. Het was opnieuw Aad Heymans, die BLAUW ZWART—FLUKS 0—1 Blauw Zwart heeft ook gisteren nog niet haar juiste vorm kunnen vin den; op eigen terrein werd tegen Fluks een kleine nederlaag geleden, die de verhouding van de vertoonde prestaties wel zo ongeveer weergeeft. In de eerste helft werden bij Blauw Zwart soms goede aanvallen opgezet, maar op de beslissende momenten ontbrak het aan doortastendheid, zo dat de verdediging van Fluks betrek kelijk weinig moeite hadden in het afslaan van de aanvallen. De rust kwam met dubbel-blanke stand. Na de rust bleef Blauw Zwart aan vankelijk nog het meest in de aan val, maar na een kwartier ongeveer nam Fluks het heft in handen en werd het Blauw Zwart-doel de meest belegerde veste. Halverwege de tweede helft werd het beslissende doelpunt gescoord uit een mooi op gebouwde Fluks-combinatie. Blauw Zwart kwam enkele keren tot goede kansen. L. van Rhiin loste enkele malen veelbelovende schoten, die echter over het algemeen te zacht bleken en ook B. Jansen, die heel hard werkte, kon in de stand geen verandering brengen. ROODENBURG—RKAVV 1—1 In een snelle en enthousiaste wed strijd, waarin beide ploegen volko men tegen elkaar opgewassen ble ken, zijn de puntjes eerlijk gedeeld. Roodenburg beeon in een hoog tempo, zette de RKAW-verdediging onder hoge druk, maar zag schoten van Ouwerkerk en Choufour het doel missen. Het spel verplaatste zich vaak snel van doel tot doel, maar de ver- dedigincen bleven de baas, zodat er niet gedoelnunt werd. Kort voor rust kreeg de thuisclub een strafschop toegewezen, die Polanen goed nam, maar even keurig zag gekeerd. Het bleek slechts uitstel, want bij een volgende aanval kon J. v. Heek de roos treffen (10). Na rust was het tempo iets min der. Toch kwam RKAVV enkele ma len gevaarlijk voor het Roodenburg- doel, maar kon ook nu de verdedi ging niet overspelen. Van Heek kreeg De eerste nederlaag voor Docos is een feit. En deze nederlaag kwam na een wedstrijd waarin de rood-witten ver beneden hun kunnen speelden. Het rammelde in de gehele ploeg, waarin vooral de achterhoede het zwakste deel was. In dit opzicht heeft het Haagse VDS de zege dan ook verdiend, zij speelde iets beter. Maar zij meende deze zege ook te moeten bereiken met een taktiek die totaal niets met voetballen te maken had. Tot zelfs in de laatste minuut van de wedstrijd, toen hun zege al als een paal boven water vaststond, wilden zij nog een doelpunt forceren door een beetje tegen de keeper te gaan trappen, die de bal in zijn bezit had. Het Docos-bestuur wist zelfs erger te voorkomen. Dat alles zover is ge komen is te wijten aan volkomen fa len van de scheidsrechter, die tegen genoemde praktijken niet optrad. Maar zoals gezegd, de hele rood- aan de Alphenspelers, die niet op de hinderlijke uitdagingen ingingen. Al phen speelde het eerst met de wind mee en belaagde al direct het doel van Celeritas. Goede schoten van Ederveen gingen rakelings naast, of witte ploeg speelde3 slecht. Reeds en- de paal bracht de gasten redding. Ce-1 kele minuten na het begin mocht leritas zat evenwel ook niet stil en zag i VDS óp de rand van het strafschop kans goede aanvallen op te bouwen, j gebied een vrije trap nemen. De bal Zij speelde agressiever; haar aanval-1 ^erd voor het doel geplaatst en in- len waren niet van gevaar ontbloot, gekopt (0—1). Docos, dat met de Na ca. een half uur spelen was het j wind in de rug speelde, was nog niet Ederveen die over rechts de bal gevaarlijk geweest. Het eerste gevaar kreeg toegespeeld. Zijn schot trof de kwam notabene nog van linksback deklat. Boon plaatste de terugsprin- j Westgeest die een hard schot inzond, gende bal beheerst in het doel U-O)- Pas in de twaalfde minuut kwam de Tien minuten later maakte de links-1 voorhoede in actie en het was met- binnen van Celeritas gebruik van een i een raak 0ok. Vanaf de linkervleu- dekkingsfout bij Alphen. Het lagegel werd de baj naar de vrijstaande harde schot dat hierop volgde was J jan Van Marwijk geplaatst, die met voor Man onhoudbaar. Bij de rust t een strak schot de VDS-keeper pas- 1*Ty1- j I seerde (1—1). Hierna volgde een pe Veel geluk had Alphen ook na deriode van overwicht der gasten. Vele rust niet. Eenmaal was de spil van maien kwamen zij gevaarlijk voor Celeritas zo in het nauw gedreven, i doei van keeper Wanst. En ten dat hij de bal kogelhard op zijn eigen k0ste van corners konden .de Docos doel afvuurde. Tot zijn geluk kon de keeper de bal meesterlijk stoppen. Hierna ging Celeritas steeds feller spelen en zo ontstonden menige ang stige momenten voor het Alphendoel. M. Tuinenburg speelde echter een proma partij en bracht steeds weer verdedigers telkens het gevaar weer bezweren. Na een half uur spelen werd de Docos-linksback Westgeest het slachtoffer van de hardheid der Hagenaars en moest wegens een blessure het veld verlaten. Docos speelde nu enkele minuten met tien Marwijk alleen op de keeper afste vende, maar de bal belandde in het zijnet. Nog enkele malen was de thuisclub gevaarlijk, maar het mocht niet meer lukken. En na een kwar tier was het vuurtje bij de Docos mensen weer uitgeblust en zak+e het peil van de wedstrijd. De Haagse gasten gingen door om de binnen het bereik liggende zege veilig te siel - ien. En inderdaad gelukte het hun ook na een half uur de voorsprong te vergroten, mede dank zij een fout in de rood-witte achterhoede, De rest van de wedstrijd zullen wij u maar onthouden, want daar was geen aardigheid meer aan. Een wedstrijd om spoedig te vergeten. DSOADS 2—0 De thuisclub speelde met tegen wind. ADS profiteerde hiervan er stelde de achterhoede van DSO op zware proef. Deze vuurproef werd glansrijk doorstaan en DSO gaf geen krimp. Individueel speelden de ADS- ers goed, maar als vuurlinie bezat ADS geen aanvalskracht. Na het overrompelende begin her stelde DSO zich en de verdediging van ADS kreeg handen vol werk. Keeper Leuven wist met de schoten goed raad. DSO wist pas van door zetten toen de scheidsrechter z ijn horloge raadpleegde voor het rust- signaal. Even flitste Hogerdijk langs de lijn en speelde listig naar Henne- ken, die zich niet bedacht en de eer ste goal plaatste. De tweede helft was mogelijk nog meer in het voordeel -an de thuis club. Aanval op aanval rolde naar het ADS-doel, maar keeper en spil stonden als een rots in de branding. Een uittrap van keeper De Vries naar rechtsbuiten Smit luidde de tweede treffer in Smits plaatste het leder naar C. Pelle die er vinnig van door ging. Op 20 meter afstand loste hij een schot, dat keeper Leuven totaal verraste (2—0). ADS kon de kracht niet meer opbrengen om terug te slaan. Met ADS in de aanval floot de arbiter ten slotte het einde en had de ploeg, die verdiende te winnen, de punten binnen. ring. Een reeds geteld doelpunt van Gouda werd afgekeurd. Na de thee nam VVSB opnieuw het initiatief in handen maar de solo acties van J. Nederstigt verkregen niet het beoogde resultaat. Het schie ten van de WSB-voorwaartsen was trouwens niet zuiver genoeg om ge vaarlijk te kunnen zijn. Opnieuw kwam het doelpunt waar men het niet verwachtte. Een van de snelle open aanvallen van Gouda werd door de WSB-verdediging onvoldoende tegemoet getreden en weer moest P. Peeters zwichten (12). Het spel van WSB werd wat lauw en rom melig. waaraan ook een aantal vreem de beslissingen van de scheidsrechter schuld hadden. De Goudse gasten bleven actief en in vele gevaarlijke momenten moest P. Peeters redding brengen. In de laatste minuten tracht te WSB nog zonder resultaat met een wanhoopsoffensief de gelijkma ker te forceren. BODEGRAVEN—WADDINXVEEN 3—1. Bodegraven handhaafde zich goed aan de kop door het bezoekende Waddinxveen met 31 te slaan. Bo degraven kwam steeds meer in de aanval en nadat een voorzet van Goudkuil tot corner was verwerkt en een tweetal schoten van A. Boe len naast waren gegaan, was het K. Sterk, die een goedopgezette aanval besloot met een hard schot, dat doel trof (10). Aanval op aanval volgde op het Waddinxveendoel en nadat hij een uitstekend schot van Hogen- boom de doelman der gasten redding had gebracht, moest deze even later zwichten voor een goed gericht schot van K. Sterk (20). Wie dacht, dat Bodegraven thans een gemakkelijke zege tegemoet zou gaan, kwam be drogen uit. En vooral toen Weddinx- veen kort voor rust de achterstand verkleinde, toen een van de achter lijn scherp voorgezette bal dor mid denvoor van Geloven net over de doellijn kon worden gewerkt, was de strijd weer geheel open. Rust ging in met 21. Wel was ook na de hervatting Bo degraven het meest in de aanval en leverden de sporadische uitvallen van de bezoekers doorgaans geen ge vaar op, doch Bodegraven slaagde er niet in, haar voorsprong te vergroten, al had dan ook de kogel van A. Boe len, van grote afstand tegen de staan der gelost, gemakkelijk een doelpunt kunnen opleveren. Naarmate de tijd verstreek, nam Bodegraven het wat gemakkelijker op en kwam Waddinx veen nog even gevaarlijk opzetten. De gasten slaagden er niet in, doel man Beens te passeren en toen 7 mi nuten voor het einde bij een snelle uitval van Bodegraven de naar het midden gezwenkte linksbuiten De Wit de stand op 3—1 bracht voor Bo degraven, was het pleit beslecht. De damtweekamp om het wereldkampioenschap begonnen Deslauriers gaf eersie partij gewonnen redding. Tot 1 minuut voor het ein- j m en juist jn deze minUten maak- i brokkelen), de het overwichtsdoelpunt door Ce- tgn beide pioegen een doelpunt. lentas werd gemaakt. Eerst was het VDS, dat de stand op WESTERKWARTIER ALPIIIA 1 1. door "cn doelpunt van Jan van Marwjjk Het verloop van de eerste partij van de tweekamp om het wereldkampioen schap tussen Deslauriers (wit) en Koe- perman was als volgt: 1. 32—28. 19—23; 2. 28x 19, 14x23; 3. 34—30, 18—22; 4. 31—27 (reeds bij de vierde zet heeft wit twee zetten gedaan die in ons land niet zouden worden ge speeld door de meesters, niet omdat ze bepaald zwak zijn. maar ze vertolken een lijn en onze meesters houden er niet van zich zover uit te spreken). 4.22x31; 5. 36x27, 12—18; 6. 41—36, 7—12; 7. 46—41. 10—14; 8. 30—25, 14—19; 9. 25x14. 19x10 (zwart heeft de opening geheel in de stijl van de Wesle.i;opefc meesters opgezet). 10. 40—34. 10—14; 11. 45—40, 5—10; 12. 35—30, 14—10; 13. 30—24. 19x30; 14. 34x25, 10—14; 15. 40—34, 13—19; 16. 34—30. 8—13; 17. 30—24, 19x30; 18. 25x34 (terwijl zwart het centrum zo sterk mogelijk tracht te formeren, stelt wit er zich mee tevreden door venijni ge flankaanvalletjes dat centrum af te De thuisclub ving- de match aan met het voordeel van een sterke wind. Westerkwartier ontwikkelde spoedig een offensief, dat weges een gebrek- (22). Kort voor de rust nam VDS weer een voorsprong, door de Do- cos-keeper voor de derde maal het een Oliensicx, Ucll Wl-gc5 CCll gcUlLK- i» J. rtairan /O 9\ kige afweer weldra tot _gevaarl«ke nak«k® ,ge* .1 Th aanvallen op het Alphia-doel leidde. Maar Rietveld liet zich nilet gemakke lijk verschalken. Dit inspireerde de bezoekers tot overnemen van het overwicht. De Alphianen brachten hun aanvallen echter niet verder dan de achterhoede. De linksbuiten van Westerkwartier, een man die snel ter been was, verbrak de eentonigheid in de stand toen hij na 25 minuten spe len de bal voor het doel plaatste en ondanks ingespannen poging van Bouthoorn om de richting van de zal te wijzigen, Foos van de thuis club gelegenheid kreeg van dichtbij te scoren. S. Bouthoorn drukte hierna vrij spoedig de feestvreugde van Westlanders, toen hij een vloeien de aanval van Alphia bezegelde met een doeltreffend schot. Ondanks in heftigheid toenemende spel behield men wederzijds de sportieve nor men. De rust kondigde zich aan bij een 11 gelijke stand. nog een niet te missen kans. waaruit Na de rust kreeg Koenekoop een echter hoog over 't doel geschoten prachtige kans om alleen voor het werd, iets dat Ouwerkerk even later Westlandse doel in te schieten, doch herhaalde. Het laatste half uur was geheel voor de bezoekers, maar het duurde tot 12 min. voor tijd eer de verdiende gelijkmaker kwam (11). De laatste tien minuten verstreken onder grote spanning, minuten waar in heftig om de leiding werd gestre den. Roodenburg hield echter moe dig stand en na drie wedstrijden zijn de Leid se Houtbewoners nog steeds ongeslagen. Na de rust speelde Th. v. d. Berg als invaller op de- linksback-plaats, en dit gaf weer enig vertrouwen aan de ploeg, zelfs zo dat Doco» in het eerste kwartier de toon aangaf. Reeds in de eerste minuut dacht iedereen aan de gelijkmaker, toen Jan van hij miste. Een hierop gevolgde over rompelende aanval van Westerkwar- tier bleef zonder succes, dank zij de Scunthorpe United 11; Hudders- DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league lui den: Eerste divisie: Arsenal—-West Bromwich Albion 43; Aston Villa Newcatle United 2—1; Burnley— 40; EvertonBirmingham City 31ManchesterLeeds United 21; Leicester City—Luton Town 3—1; Nottingham ForestBlackpool 20; Portsmouth—Tottenh. Hotspur 1—1; Preston North End—Bolton Wande rers 00; West Ham UnitedBlack burn Rovers 63; Wolverhampton WanderersMancester "United 40. Tweede divisie: Barnsley—Grims by Town 3—1; Bristol City—Charl ton Athletic 2—4; Cardiff City- Middlesbrough 32; Fluham wakkere defensie van de Rijnstreek spelers. Het bleef bij 11. Een schaduw viel over de wed strijd toen Van Leeuwen (invaller) bij een kopduel kwam te vallen en een sleutelbeen brak, welk voorval uiteraard de stemming bij zijn club genoten drukte. field TownLiverpool 5—0; Lincoln CityLey ton Orient 20; Rother- ham United—Brighton and Hove Al bion 01; Sheffield Wednesday Shelf field United 2—0; Stoke—Bris tol Rovers 22; SunderlandDerby County 30; Swansea TownIps wich Town 4—2. 2—8; 19. 50—45, 14—19; 20. 44—40, 9—14; 21. 40—35. 1—7; 22. 34—30, 17—22; 23. 45—40, 22x31; 24. 36x27, 11—17; 25. 41—36, 17—21 (tot dusverre verloopt de strijd heel rustig en is in hoofdzaak een aftasten van de stellingen, hetgeen voor een eerste par tij dan ook is te begrijpen. De tegen standers zijn eikaars krachten aan het meten). 26. 37—32, 15—20; 27. 33—28. 20—24; 28. 30—25, 7—11; 29. 17—41. 12—17; 30. 4137, 812 (de zwarte bedoelingen beginnen duidelijker te worden. Zijn korte vleugel is massaal gegroepeerd om te trachten straks tot ontplooiing te komen. De witte stelling daarentegen heeft een passiever karakter). 31. 37—31 (deze zet lijkt te vroeg) 312126 (gedwongen, maar ligt ook in de lijn). 32. 3933, 26x37; 33. 42x31, 17—21 34. 31—26, 12—17; 35. 3631 (een zet, die geen der aan wezige meesters aanstond, maar er is niet veel beters aan te geven, dan bij voorbeeld 35. 43—39. 17—22; 36. 28x 17 gedwongen 11 x31, 37. 26x37, dit slaan is weer gedwongen want op 37. 36x27 volgt 23—28, 38x 12 en 21x45 met winst en op 37: 26x 17 volgt 3137; 38. 32x41, 18—22; 39. 17x28, 23x45 met winst. Na 37. 26x37 volgt 611 (niet direct 1822 wegens 38. 3329 enz. en wat wit nu ook als 38e zet probeert, altijd volgt 21—27 enz. met gewonnen stelling. Het spel ging nu in de partij verder met 3517—22; 36. 28x 17 4034, 9—14; 44. 48—43, 14—20; 45. 28—22, 17x37; 46. 31 x42 een offer waarmee wit geheel uit de brand is, Immers, zwart heeft geen afdoende verdediging tegen de dreiging 27—22 42. 43—39, 9—14 (nu is zowel 48—43 als 40—34 belet door 24—29, 17—21 enz.); 43. 4842 (dus weer gedwongen) 17—22; 44. 28x 17, 11x22; 45. 42—37 (weer gedwongen), immers op 39. 40 34 wint zwart door 45. 3934, 2329; 46. 34x 12, 13—18; 47. 12x23, 19x48; 48. 27 x 18 en nu zonodig 16—21 en zwart wint). 4520—25; 46. 26—21, 24—30; 47. 35x24, 19x30; 48. 40—34, 13—19 (zwart werkt de stelling feilloos af en wit kon hier rustig opgeven) 49. 33—29, 30—35; 50. 21—17. 22x 11; 51. 27—22, 18x36 (het uur der offers heeft gesla gen); 52. 29x 18, 25—30; 53. 34x25, 3510; 54. 39—34, 40x29; 55. 32—28, 29—34; 56. 38—32. 34—39; 57. 28—23, 19x28; 58. 32x23, 39—43; 59. 37—31, 36x27; 60. 18—13. 4349; 61. 13—8, 49—40; 62. 23—19, 14x23; 63. 25—20. 2328, 64. 2014, 40—12. Deslauriers gaf het op. Deslauriers gelooft. iets Na afloop spraken wij nog even met Deslauriers. De Canadees had grote be wondering voor het spel van zijn tegen stander maar was niet ontmoedigd. „Ik heb mij laten verleiden", zei hij, „tot een spelgenre, dat mijn tegenstander speciaal goed ligt, maar toch heb ik ook niet beter is 26 x 17 wegens 24 29 etc. het terrein verkend. En ik geloof dat...." 2.1 Zwa«. hcef? °P verbluffen- hler brak hy Iijn 2i„ en verteWc niet de wijze zijn stelling tot explosie ge bracht en staat belangrijk beter. Wit speelt steeds gedwongen verder. 3517—22; 36. 28x 17, 21 x 12; 37. 33—28, 12—17; 38. 38—33, 4—9; 39. 43—38, 14—20; 40. 25x 14, wat hij kan, waarbij naar onze mening alleen de toeschouwers maar wel bij varen. 49—43, 3—i I9; 43. Deslauriers.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8