Scherp De ziekte van Paus Pius XII LWTUGAT KABO, Leiden, vierde 55-jarig bestaan met sociale zondagmorgen Jubileum en afscheid van A.Anneezebij SLF POTLOOD EN GEEST Vriendenkring ter ere van het Allerheiligst Sacrament Goede beurt voor „De Gastspelers" in de Leidse Schouwburg Per straalvliegtuig de over oceaan Tentoonstelling in de hal van Academie D&of Lt r> mi de, &ijL£UT£l$TAD MAANDAG 6 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Huldiging van jubilarissen „Zonder God als de grote stuw kracht, mist elk sociaal werk de die pe betekenis en de grote kracht wel ke daarvan kan uitgaan". Zo sprak g. a. pastoor Auxentius van Schalen o.f.m. op de sociale zondagmorgen, welke de K.A.B.O. (Kath. Bond van Overheidspersoneel) gistermorgen vierde in het St. Antonius Clubhuis ter gelegenheid van zijn 55-jarig be staan. De morgen werd ingezet met een plechtige H. Mis in het St. Antonius Clubhuis. Het zangkoor van de St. Petruskerk o.l.v. de heer H. Rijn beek zong op zeer verdienstelijke wijze de „Missa Pontificalis" van Perosi. In zijn preekje na de H. Mis be handelde pastoor van Schalen de grootheid van God en de afhankelijk heid van de mens van de Almachtige. Hierna schaarden-allen zich om de lange tafels die voor het ontbijt ge reed stonden. Dank. De heer H. Kienjet, verwelkomde als voorzitter van de feestcommissie pastoor van Schalen de g. a., wethou der S. Menken, de vertegenwoordi ger van het hoofdbestuur de heren S. Tiep en H. Zegewaart en de afge vaardigden van sted. K.A.V. en K.A.B. Hoewel het jubilerende be stuur van geen huldiging wilde we ten, voelde spreker zich gedrongen om een welgemeend dankwoord te spreken voor het vele werk dat het voor de bond en haar leden heeft verricht. Spontaan hadden de leden dan ook bijgedragen tot een klein stoffelijk blijk van waardering als een symbool van hun goede wil om dit bestuur te blijven steunen. In dit verband spoorde de heer Kienjet aan tot meer en beter vergaderbezoek in het komende lustrumjaar. Spr. ein digde met de vurige wens dat dit be stuur nog vele jaren zal kunnen ar beiden voor de KABO. Jubilarissen. Pastoor van Schalen kweet zich tij dens de maaltijd met genoegen met het uitvoeren van een tweede pro grammapunt van deze feestvergade- ring: drie leden die reeds veertig ja ren trouw lid van de bond waren moesten zich een huldiging laten welgevallen. De g. a. prees hen om het goede begrip van 't belang van hun organisatie. De jubilarissen heb ben begrepen wat een grote invloed er kan uitgaan van het samengaan J in een organisatie. Onder een storm- achtig applaus speldde hierna de g a. de heren J. v. d. Weijden, H. Ruiten beek en S. v. d. Zee de gouden bonds- speld op en overhandigde hen na mens de plaatselijke bond een kistje sigaren. Ook de heren W. Lager berg en C. Streefland, die in de afgelopen maanden hun veertig jarig jubileum hadden gevierd werden in deze hul diging betrokken. Ook wethouder Menken feliciteer de bond en leden, memoreerde het vele contact dat hij ambtshalve met de organisatie heeft en verheugde zich over het begrip waal-mee de KABO hem steeds is tegemoet getre den. Spreker wekte de leden op om in alle omstandigheden te tonen, dat men Katholiek is en wekte de leden op om in onderling goed begrip het belang van de Kabo te behartigen. Namens het bondsbestuur sprak de heer Zegwaart. Spreker was blij de ze keer niet eens te moeten spreken over classificatie om merit-rating, wees op de resultaten van 55-jaar or ganisatie door een vergelijking van de toestanden van 1903 en 1958 en eindigde zijn gelukwensen met de harte wens dat het nog maar kort zou mogen duren, dat de organisatie in huidige vorm zou blijven bestaan. De heer C. J. van Leeuwen, afge vaardigde van de sted. K.A.B. sloot de ry van sprekers met de wens dat de vele jongeren op deze feestverga- dering het bestuur als jubileumge schenk in het lustrum-jaar trouw vergaderbezoek zouden aanbieden. In zijn dankwoord aan alle spre kers haakte de heer Kienjet in op de laatste woorden van de heer van Leeuwen en spoorde juist de jonge ren aan om de bond te blijven steu nen. Hij hoopte dat deze prachtige sociale morgen rijke vruchten zal af werpen voor de volgende vijf jaren. „The Serenaders" o.l.v. de heer Brokaar zorgde tijdens het ontbijt voor een prettige afwisseling. Zij kregen na elk nummer een hartelijk applaus een teken dat hun muziek, waaronder ook Surinaamse volks muziek, goed in de smaak viel. IN MEM0RIAM HAN ZIRKZEE Zo juist ontving ik 't droef bericht, dat de toonkunstenaar Han Zirkzee op 4 oktober l.L in het Diaocnessen- huis alhier is overleden, na een korte, hevige ziekte, 't Is mij een voorrecht een „In memoriam" van hem te mogen schrijven. Han Zirkzee is jong gestorven; negen een veertig jaar oud, maar hij heeft hard gewerkt in zijn korte leven. Hij was een veel geliefd kundig klavierpaedagoog, die behalve zijn les-practijk zich bijzonder heeft toe gelegd op het begeleiden van instru mentalisten, koor en ballet. Het ter rein van compositie was hem ook niet vreemd. Hij schreef o.a.: kinderliede ren en de aardige vlotte muziek bij de Revue „Leids Goed", onmiddellijk na de oorlog. Ook koorzang was een van zijn favorieten, zodat hij korlei- der werd van het kerkkoor van de Doopsgezinde Gemeente. In zijn be gintijd begeleidde hij de Nutszang- school. Later nam hij 't Gymnasium koor onder zijn leiding; hij had de koorklase van de Haanstraschool voor Fröbelonderwijzeressen. Actief werker op 't gebied van de toon kunst verwierf hij zich veel relaties en veel vrienden. Hij was bestuurslid van de Nederlandse Toonkunstenaars- vereeniging", afd. Leiden, voorzitter van de werkgroep van privé muziek leraren en vorzitter van „de Oprech te Amateur". Nagenoeg vanaf de op richting secundeerde hij de dames gymnastiekvereniging „Nieuw Brun- hilde", welke functie hij een iaar geleden vaarwel zegde bij welke ge legenheid hij tot ere-lid dezer ver eniging werd benoemd. Hij heeft zijn tijd dus niet in ledigheid doorgebracht. Maar boven al was hij een goed mens, een gerespecteerde figuur in Leiden, en in de Leidse en landelijke con certzaal; iemand die men node zal missen. Hij ruste in vrede. J. KORTMANN. Woensdag a.s. om 3 uur zal hij worden bijgezet in het familiegraf te IJmuiden, vertrek station Leiden trein circa 12.50 uur. Het aantal doden bij de mijn ramp in Zuid-Slavië wa> zaterdag tot 61 gestegen. Zaterdag herdacht de heer A. An neeze het feit, dat hij veertig jaar ge leden in dienst trad bij de Stedelijke Lichtfabrieken. In verband, met het bereiken van de 65-jarige leeftijd be tekende dit voor de heer Anneeze te vens het afscheid van zijl werkkring bij het energiebedrijf. In de directie kamer sprak Ir. Klinkert, namens de directeur, de jubilaris toe en bracht hem hulde voor de wijze waarop deze steeds zijn werk had verricht. Spre ker feliciteerde de heer Anneeze met zijn jubileum en wenste hem het bes te toe voor de komende jaren. Hierna overhandigde Ir. Klinkert de oorkon de en de gratificatie van het gemeen te bestuur. De directe chef van de scheidende jubilaris getuigde eveneens van zijn waardering voor het werk en de pres taties van de heer Anneeze. De perso neelsvereniging bood, in persoon van de voorzitter, een geschenk aa-n en wenste de heer Anneeze een goede pensioentijd toe. De heer Anneeze sprak na afloop zijn dank uit voor de vriendelijke woorden en aiangeboden attentie. Men schrijft ons; Slechts eenmaal per jaar roept de „Vriendenkring" zijn leden te samen voor een algemene vergadering Er wordt dus in een heel jaar slechts tijd gevraagd van één avond, om sa men met het bestuur de zaken te be- No. 517. Horizontaal: 1. deel van een fornuis, 4. schel van toon, 6. dwaas, 7. steen, 9. water in Fries land, 10. halsdoek, 11. soort onder wijs (afk.), 12. roem. 13. klein paard, hitje. 14. klein, smal stromend ondiep water, 16. gindse, 17. onderricht, 18. meisjesnaam, 19. voorzetsel, 20. zeer warm, 22. landman, 23. heden, 24. on gevoelig, ruw, 25. zouteloos. Verticaal: 1. zeer korte tijd, 2. huis dieren, 3. maanstand, 4. blauwe boe renkiel, 5. voedsel, 7. afval van ge dorst graan, 8. manier van kleder dracht, 10. ligplaats voor schepen, 11. meisjesnaam, 12 onderricht, 13. graafschap in Engeland. 5. telwoord, 16. smal, toelopende baan in een rok, 18. verdriet, 20. raamscherm, 21. soe zerig, 22. foei, 23. voorzetsel. Leidse agenda MAANDAG 6 OKTOBER Leids Academisch Kunstcentrum. Opening tentoonstelling Moderne Nederlandse Grafische Kunst. Ge welfkamer Universiteitsgebouw, Ra penburg, 12 uur nam. DINSDAG 7 OKTOBER K.A.B. Opening seizoen voor ka derleden (met hun dames). Kort Lof in Hartebrugskerk '8 uur) waarna souper in St. Antonius clubhuis Le zing door pastoor Bakker „Lectuur voor ons gezin". Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden. Aanvangscursus. 8 uur r.k. Lyceum. St. Eloy. Adviesavond 7.308 uur nam. Chr. Soc. Belangen. WOENSDAG 8 OKTOBER Katholiek Vrouwen Gilde. „Tussen Gezin en Wereld". Lezing door dr De Jong. „In den Vergulden Turk", 8 u. nam. Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, kwart voor zeven. Vriendenkring v. h. Allerheiligst Sacrament. Bijeenkomst St. Antonius clubhuis Kwart voor acht nam. St. Eloy. Vergadering C.A.O.- Grootmetaal. Geb. Chr. Soc. Belan gen. Oude Singel 236. DONDERDAG 9 OKTOBER VERON. Lezing over Modulatie systemen. Gebouw Rehoboth, Rapen burg 10, 8 uur nam. Cultureel Centrum voor Jongeren. Filmavond „The Ladykillers". St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. ZATERDAG 11 OKTOBER TJ.G. „Het huis aan het meer" Schouwburg, 8 uur nam. KABO. Feestavond b.g.v. het 55-ja- rig bestaan. Cabaret „Showtime" De Burcht, 8 uur nam. VRIJDAG, 10 OKTOBER. VIRO. Vluchtelingenproblemen. Mevr. G. Kramers. Rapenburg 8, 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN. Museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling Japanse penseeltekenin gen (t.e.m. 11 oktober). Rijksmuseum Geologie en Minera logie v. d. Werffpark 1. Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 1012 en 24 uur Zon- en feestdagen 24 uur. Moderne Grafische Kunst. (Leids Academisch Kunstcentrum) Gewelf- zaal Universiteitsgebouw Rapenburg 6 tot en met 31 oktober. Apotheken De avond- en nacht dienst wordt waargenomen door: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136, Leiden; en Apotheek Oegst- geest, Wilhelminapark 8, tel. 26274, Oegstgeest. spreken, die noodzakelijk behoren bij een goed functioneren van de ver. eniging. De leden van de „Vrienden kring" hebben in de loop van het jaar andere verplichtingen en wel in het vervullen van hun taak als vereerders van het Allerheiligste Sacrament. Er wordt dus met het verzoek om de jaarvergadering op a.s. woensdag bij te wonen, echt niet teveel van de leden gevraagd. Buiten de gebruikelijke agenda punten, die behandeld dienen te wor den, is dit jaar ook aan de orde een wijziging in de statuten, dus in de grondslag van de vereniging. Het is alleen reeds hierom van belang dat de leden van hun belangstelling la ter. blijken. Over de organisatorische vormen heen wil het bestuur, evenals vorige jaren, ook dit jaar de leden enig geestelijk genot bieden en wel in de vorm van een mooie filmvertoning. Het heeft de beschikking gekregen over een film, die veel geroemd is en bijzonder goed past in het kader van de Vriendenkring. Uit de groei en bloei van de gods dienstige vereniging, die de „Vrien denkring" toch is, blijkt, dat ook nu in onze tijd een godsdienstige nog recht op bestaan heeft en zelfs een belangrijke plaats inneemt in het le ven van vele katholieken. Zondag a.s. 12 oktober houdt de vereniging weer de jaarlijkse Vrien denkringdag. De leden vieren deze dag mede in hun eigen parochiekerk met de heilige Mis voor de bijzon dere intentie. Fabricius „Onder één dak" de (R.K.) „Gastspelers" in de Leid se Schouwburg. De keuze van het stuk was verantwoord: Jan Fabricius, (de oude), voortreffelijke verteller en deskundig in het onderwerp, dat hij beschreef: het boerenleven op het schrale Drentse land. Fabricius is ge lukkig niet de man van de boeren- linoleumsnede, voorstellende de boer met het koppige petje en de balstu rige boerenzoon (zoals Carmiggelt dat eens beschreef). Zijn karakters zijn bloedwarme levende wezens, onge twijfeld uit de oude doos, maar stuk voor stuk figuren waar men kan in geloven. Een der verrassingen van deze avond was, dat het figuren wa ren die de „Gastspelers" aén kon den. Zij begrepen het verhaal, zij wisten naar welk hoogtepunt het moest groeien en welk verband bestond tussen de verschillende scènes en ta ferelen. Dit is belangrijk in het ama teurtoneel, waar het meestal schort aan begrip van tekst en inhoud. Fa bricius' verhaal is simpel, maar men selijk. Hij vertelt van een boerenfa milie, waarvan één van de zoons ge trouwd is met een „stadse". Het meis je, hoewel edel van karakter, wordt niet „gepruimd" in dit milieu van keiharde, zuinige boerenzonen en- dochters. En dan ontstaat een con flict. Maar de oude koppige boer, die de vrouw niet wil zien, gaat door de knieën, dank zij haar liefde en ge duld. Zo in het kort klinkt het dra kerig, maar men dient het talent van Fabricius, om een verhaal goed op te bouwen in aanmerking te nemen. Over de spelers kunnen we kort zijn: een tweede verrasing van deze avond was, dat bijna alle medespelen den een gelijk goed niveau hadden bereikt, hetgeen de eenheid in het spel ten goede kwam. Wolter, de keuterboer (P. Jacobs) speelde rustig en waardig; N. Bos man, als zijn broer Jacob, de onder- Burgerlijke Stand Geboren: Petrus Franciscus Maria zn van G. J. Loos en E. C. Korte- kaas; Rudolf Johannes zn van T. van den Oord en C. H. van Leeu wen; Berendina dr van A. Glasber gen en K. W. Klink; Yvonne dr van W H. Seis en M M. Staffeleu; Adri- ana dr van C. van Duyn en W. Aan- dewiel; Ivonne Charlotte Louise dr van A. Honders en A. M. Driessen; Mariëtta dr van J. D. Mulder en E. R. Roodenburg; Robert Joseph Ste- phan zn van J. J. H. Lamers en A. J.' M. Versteeg; Abraham Joannes Hyacinthus zn van P. J. M. Pegt en C. H. T. Smeets; Johanna dr van G. J. Keijzer en J. Mulder; Eibertha Johanna dr van W. Wagemans en M. C. Wendt; Agatha Petronella Ma ria Therèsa dr van J. J. Heemskerk en A. P. Hulsebosch; Hendrika dr van A. van der Heijden en A. J. I. Tiggelovend. Overleden: C. H. H. Langezaal 87 jr man; D. M. van Diggele 75 jr, echtgenote van J. Metselaar; A. A. Droste 73 jr, vrouw. STUDENTENPAROCHIE LEIDEN OPGERICHT Met ingang van 8 oktober a.s. heeft mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam met machtiging van Rome de nieuwe studentenparochie te Lei den canoniek opgericht. De parochie is toegewijd aan Maria, zetel der Wijs heid te Leiden en behoort tot het de kenaat Leiden. Dit is geen territoriale parochie, maar een parochie waartoe behoren degenen, die ingeschreven zijn aan de Rijksuniversiteit te Lei den. Tot pastoor ier parochie is be noemd de zeereerw.zeergel.heer dr. L. G. A. van Noort O.S.Cr., tot ka pelaan is benoemd de zeereerw.heer J. A. A. van Well O.S.Cr. wijzer, gaf een aannemelijke vertol king van de rol van een man, die onder de pantoffel zit. Noemen wij nog Jac. Buis (tevens regisseur), die als de vader voortreffelijk acteerde en Dora de vrouw van Jacob, (Jan- ny van der Kwartel) die een lange en moeilijke rol had. Het spel van bijna allen kwam boven de middel maat uit. De schouwburg was geheel uitver kocht en dat bewijst dat de Gast spelers een goede reputaiti' kregen. Het is ons opgevallen dat „De Gastspelers" dit klaar spelen ook zonder het in Leiden bekende, maar dramaturgisch weinig-verantwoorde bal-na-de-voorstelling. Laatste Berichten Gemeld wordt, dat de toestand van de Paus zijn voorgenomen overbren ging van het zomerpaleis te Castel- gandolfo naar het Vaticaan belem mert. Mgr. Dell'Acqua, een plaatsver vangende staatssecretaris van het Vaticaan, heeft medegedeeld dat de Paus nog niets heeft gezegd. Het was niet direct duidelijk, of hiermede werd bedoeld, dat de Paus het spraakvermogen had verloren. De Duitse kloosterzuster Pasqua- lina Lehnert, die geruime tijd de huishouding van de Paus heeft geleid, waakt aan zijn bed. Er worden een 150 man Italiaanse politie in Castelgandolfo verwacht, die ervoor zorg zullen dragen, dat er de nodige rust in de omgeving van het zomerpaleis heerst. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 6 October 1858. Uit Zwolle schrijft men het volgende: Een veldwachter der Ommerschans zoude een (wei gerende) kolonist, die zich als vrijwilliger hij het leger had verbonden, naar de "plaats zij ner bestemming brengen. On derweg wist de aspirant-mili tair den beambte echter zoo dronken te maken, dat hij hem ongehinderd ontwapenen en en zijne kleederen met die van den geleider verwisselen kon. De guit is op een geheel ande ren weg, in de nabijheid der stad, weder in handen der jus titie geraakt. De Britse luchtvaartmaatschappij BOAC heeft zaterdag de wedloop met de Amerikanen gewonnen en de eer ste dienst met straalvliegtuigen over de Atlantische Oceaan geopend. Een Comet-4 van de BOAC is zater dag met 28 passagiers en 16 beman ningsleden in zes u-ur en twaalf mi nuten van New York naar Londen gevlogen Halverwege boven de oce aan ontmoette het toestel een Cornet, die de eerste vlucht Londen—New York in deze dienst maakte. Dit toe stel deed 10 uur en 20 minuten over de vlucht, een oponthoud van een uur en 10 minuten op Newfondland, waar brandstof werd inge- omen. Voorlo pig wordt een weekdienst onderhou den. Vermoedelijk zullen met ingang van 1 december dagelijks vluchten met Comets over de Oceaan worden gemaakt. De hal van het universiteitsge- wiens werk men met een loep zou bouw, ingang linkerzijde aan het moeten bekijken om de veelheid van Rapenburg, is ingericht als tentoon- gevoelens en gedachten te ontleden stellingsruimte. Wij menen, dat het en van Karei Appel, voor wiens bla de eerste maal is in de geschiedenis den' men een dergelijk vergrootglas van de universiteit, dat weze wijde kan ontberen, ruimte op deze wijze te nutte wordt gemaakt. Men vindt er grafiek in van bekende moderne Nederlandse kunstenaars en de aanleiding tot deze expositie is een viertal colleges te geven door de graficus W. J. Ro- zendaal, docent aan de Haagse Aca demie voor Beeldende Kunsten, over de Nederlandse grafische kunst. In Verband hiermee hebben het Leids Academisch Kunstcentrum en de Commissie voor het Studium Gene rale samengewerkt om deze bege leidende tentoonstelling in te rich ten. De lezingenreeks is een gebeur tenis binnen de wallen van de Leidse academie-stad, maar de tentoonstel ling achtte men van zulk gehalte, dat ook het publiek buiten de uni versitaire kring in de gelegenheid gesteld moest worden haar te be zichtigen. Vanmorgen vond in de gewelfka mer van de Academie de opening plaats. Prof. dr. H. C. v. d. Hulst, voorzitter van de commissie voor het Studium Generale, sprak een be groetingswoord, waarna prof. dr. H. v. d. Waal een korte toelichting op deze tentoonstelling gaf. Het belang van de beeldende kunst, aldus de hoogleraar, wordt aan de Acade mische Centra dikwijls uit het oog verloren, terwijl kunstenaars toch de mensen zijn, die denken met de handen. De tentoonstelling biedt een veel zijdig overzicht van de moderne grafische kunst. Ieder kan er aan knopingspunten vinden. Hendriks, M MES MOEST PLEIT BESLECHTEN In een vechtpartij, die zaterdag avond woedde op de Waardgracht is een 41-jarige colporteur, die aldaar woont, door zijn halfbroer, afkomstig uit Voorschoten met een dolkmes in borst en rug gestoken. Er was tussen de twee vechtersba zen een woordenwisseling ontstaan, die beëindigd werd met enkele rake klappen op het gezicht van des col porteurs halfbroer. Die ging naar huis in Voorschoten en haalde daar een dolkmes om het laatste ar gument in eigen hand te houden. De wonden, die hij de colporteur toe bracht zijn bij behandeling in een der Leidse ziekenhuizen, niet van levens gevaarlijke aard gebleken, het wa ren hoofdzakelijk vleeswonden en het slachtoffer kon daarom naar zijn woning terugkeren. De dader is, ver dacht van poging tot moord voor bedachte rade blijkt uit zijn fiets tochtje naar Voorschoten in het politiebureau te Leiden opgesloten. Nog meer gewonden Ook zondag vielen er te Leiden gewonden; deze keer niet door vechtpartijen maar door het onvoor zichtig oversteken. Omstreeks één uur werd een 6-ja- rig jongetje dat plotsling de Lage Rijndijk overstak, daar een motor rijder aangereden. Het jochie brak het linker onderbeen en kreeg schaaf wonden aan het gelaat. Ook de mo torrijder kreeg wat schaafwonden. Zijn voertuig werd aan de voorzijde ontzet en de koplamp werd vernield. Op de Steenstraat, isr hoogte van het Lido-theater, werd des avonds cyn half zeven een 17-jarige fabrieksar beider uit Zoeterwoude door dezelf de oorzaak door een personenauto aangereden. De jongeman kreeg een hersenschudding en voorts schaaf wonden aan hoofd, armen en benen Inbrekers hebben in de afgelo pen nacht tussen elf en één uur hun slag geslagen in een advokatenkan- toor aan de Breestraat. De kantoor ruimten op de begane grond en op de eerste verdieping werden grondig doorzocht en uit een blikken trom mel, die op een der bureaus was achtergebleven, nam de onbekende een bedrag van ƒ500,mee. Bewo ners van het boven de kantoor gele gen woning werden wakker van het gestommel. Ze zagen licht branden en toen ze poolshoogte gingen ne men, zagen ze nog juist iemand naar beneden rennen. De dader is spoor loos. De heer P. J. H. van der Pluym, handelaar ln nieuwe en tweedehands goederen aan de Hogewoerd te Lei den viert vandaag het feit, dat hij 50 jaar geleden zijn loopbaan in deze branche begon. Praten met de heer Van der Pluuym wil zeggen uren lang geamuseerd worden met de fan tastische verhalen, die hij opdist. Acht jaar oud gipg hij al in de ne gotie:- achter de lorrenkar. En dan is zijn handel een staalkaart van alle produkten die langs de straat te ver kopen zijn: waaronder roomijs, groen ten en fruit. Maar vijftig jaar gele den stapte hü over op het tweede- handsgoed, dat in de praktijk soms een èerstehands negotie blijkt te zijn. Tweeentwintig jaar geleden vestig de de heer Van d ^r Pluym zich op de Hogewoerd en in zijn keurige, opge ruimde zaak hield hij vanmiddag tussen twee en vijf "ur een receptie, die door vele vrienden en bekenden werd bezocht. De stand van het Ned. Jack Lon don Verbond te Leiden bracht zater dag j.l. een batig saldo op van 247,82. OEGSTGEEST KAB-kaartavond. In het winter- programma van de KAB staat ver meld, dat er op dinsdag 9 oktober een KAB-kaartavond zou zijn in het pa tronaatsgebouw. Het bestuur maakt er de leden langs dez° weg op attent, dat de datum van deze kaartavond moet zijn: donderdag, 9 oktober. ALPHEN AAN DEN RIJN St. Nicolaas-lichtweek. De recla me-commissie die uit vertegenwoor- gers van de Alphense Middenstands- vereniging en de R. K. Middenstands- vereniging bestaat en die tot taak heeft bij voorkomende gelegenheden een gezamenlijke actie te voeren, heeft in principe besloten om dit jaar het accent van haar reklame in de St. Nicolaasweek te laten vallen op een groots licht-feest. Behalve de winkels en etalages zullen ook de straten extra worden verlicht om de gemeente nu eens als „lichtstad" in het middelpunt van de Rijnstreek te plaatsen. De commissie zal een hiertoe strek kend voorstel doen aan de ledenver gaderingen van genoemde midden standsverenigingen. M 4 rlfthprirLTon LEIDEN 6 oktober. Groente. Ap pelen 2640; Druiven 1.341.50; An dijvie 79; Augurken 79: T "-k- bonen 1644; Snijbonen 57—1.25; Stambonen 35-34: Stokbnnen 54- Kro ten 7—11; Kroten, gekookt 17—25: Boerenkool 411: Rode kool 715: Gele kool *V-11; Groene kool 711; Postelein ">5-28: Prei 1018: Spina zie 4267; Stoofsla 14: Sm-niten A 23—60: Tomaten A 29—72: idem B 4178; idem 2042- TTien 68: Was- Deen 13; Witlof 81—1.22 oer 1Ö0 kg. Meloenen 2179: Bloemkool A 13 49; idem B 10—37: idem C 16—17: Knolselderij 1017: Komkommers A 13—33: idem B 9—17: idem C 9—10: Sla A 6.90—14.—Sla R R.PO—8.40 per 100 st.' Bosoeen 13—25: *>morse- lie 36- 37: Selderij 3.— tot 4:90. per 100 bos. ROTF.RDAM 6 okt. Vee Vette koeien 1104: varkens 738 vette koeien 300—330. 275—295. 255—285. Varkens 192, 190 1 86. Vette koeien aanvoer korter, handel tamelijk, eerste kwa liteit stiiver in prijs tweede en der de kwaliteit onveranderd. Prima's bo ven noteringen. Varkens aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen lager afloop flauw. VINKEVEEN. 3 okt Groente. - Andijvie 710; Postelein 31; Prei 13 —14: Spinazie 23—41; Tomaten 20— 52; Kassnijbonen 8597; Pronkbonen 1534; Stambonen 2555; Stokprin- cessen 3070 cent per kg. Bleeksel derij 26; Knolselderij 14; Komkom mers 8—40; Sla 3—10 cent per stuk. Bospeen 1020; Radijs 57; Peter- sedie 67; Selderij 5—6 cent p. bos.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2