Een dw/arsdoorsnee van 3 oktober jj -ju ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Natuurlijk beginnen wij deze kleine trektocht met de camera door feestvierend Leiden bij het zeebanket in het Waaggebouw, dat zo sterk herinnert aan de vreugde van de eerste 3 oktober. De burgemeester (1) was er bij om dit hartige hapje uit te reiken. Bij (2) ziet u de B. B.-nood- wachters, die ook in geval van vreugde (in plaats van nood) wel eens een nuttig woordje mee kunnen spreken. Zij hiel pen mee met de uitdeling. 3. Conferentie op hoog niveau achter het wittebrood. 4. De „Schotten", de trekpleister van dit feest. Het wordt lastig als je zoveel ballonnen hebt (5) en je moet je handen vrij maken om geld te wisselen. Gelukkig kan een handige 3 oktober-ventster haar mond ook nog voor iets anders ge bruiken dan om haar balon- nenaan te prijzen. 6. De heer Commandeur de kranige com mandeur van de optocht bo ven op zijn huurpaard, dat elk jaar met diverse klontjes be loond wordt. 7. 'n Praalwagen: moderne muziek: let op de monumentale ruiter. 8. Een klein stukje uit de „Hongaarse muziek". 9. Hulde aan de mu ziek. 10. Even na het vertrek maakte een van de paarden vóór de muzen-praalwagen bezwaar tegen de manier waarop zij aangespannen was. Zij maakte aanstalten op de achterste benen te gaan staan. Maar toen bleek,'dat zij te kort was aangebonden, was het euvel gauw verholpen. Paardenrennen op het Leven daal (11). De woonwagen uit de circusgroep (12). 13. Pop penkast op het Vijf Meiplein.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3