R IJ N S DUINS TREEK Scherp POTLOOD EN GEEST REEK Wordt Nieuwkoop 'n (orensenplaats? 0m KORTie 9aan; ZATERDAG 4 OKTOBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 BOSKOOP NIEUWE GROEPSCOMMANDANT RIJKSPOLITIE. Woensdag vond in de raadzaal van het gemeentehuis te Boskoop de in stallatie plaats van de nieuwbenoem de groepscommandant der Rijkspoli tie te Boskoop, de opperwachtmees ter P. C. Groeneweg. Hierbij waren tegenwoordig burge meester dr mr E. P. Verkerk van Boskoop alsmode burgemeester H. C. A. M. Schölvinck van Nootdorp. Van de zijde der hogere rijkspolitie waren tegenwoordig de distriktscom mandant drs L. J. v. d. Meulen en de toegevoegd officier, kapitein A. P. Spaanderman. Nadat de wnd. groeps commandant te Boskoop, opper wachtmeester J. Madern, de voltal lige groep van de Rijkspolitie te Bos koop aan de distriktscommandant had gemeld, werden de leden per soonlijk aan de nieuwe groepscom mandant voorgesteld, waarna de in stallatie volgde. Hierbij werd het woord gevoerd door burgemeester- Verkerk en door de distriktscommandant, die beiden opmerkten, dat zij het volste vertrou wen in de nieuwe groepscommandant stelden en hem in zijn nieuwe werk kring alle goeds toewensten. Vervolgens sprak burgemeester Schölvinck zijn waardering uit voor de wijze, waarop de voor de Boskoop nieuwe groepscommandant in Noot dorp het postcommando had vervuld, waarna spr, hem gelukwenste met de bevordering. Dammen. Voor de onderlinge competitie werden door leden van de damclub „Boskoop" in „Het Zuiden" de volgende wedstrijden gespeeld: T. de BruinD. Lankhuijzen 2—0; D. v. WijkA. Koetsier 20; H. C. Trimp T. van Eek 02; J. van TolJ. Mesman 1; H. van KlaverenT. de Bruin 20; J. MesmanW. van Jaarsveld 20; H. van Klaveren D. W. v. d. Zeeuw 20; J. van Es M. Vuijk 20; E. J. HoogerbrugC. A. Metselaar 20. HAZERSWOUDE Zakenjubileum. Gisteren her dacht de firma M. Krijgsman wonen de in de Dorpsstraat alhier, haar zil veren zakenjubileum. Dit jubileum werd gevierd met de opening van de geheel verbouwde zaak door burge meester L. J. den Hollander, die zijn hartelijke gelukwensen bij dit feest uitsprak. Ook de voorzitter van de Middenstandsvereniging voerde het woord. LANGERAAR Uitslag ballonwedstrijd. De SWL- ballonwedstrijd, die werd gèhóuden ter gelegenheid van de Oranjefeesten, had de volgende uitslag: Jan van Kints, autostep; Paul Egberts, gara ge; Ineke Keizer, grote pop; Thea v. d Jagt, electr. wasmachine; Tootje Mark wat, tas gereedschappen; G. en Sj. Voortman, badmintonspel; Piet Koeleman, fornuis; Ben Touw. school- étui; Annie Ubink, couvert; Bennie Zwirs, grote voetbal. De ballon, die het verst kwam, leg de een afstand af van 251 km. en kwam terecht in Oldendorff, Duits land. Die het dichtstbij landde van de winnaars bracht het tot een af stand van 91 km. Alleen de ballon, die het verst kwam landde in Duits land, de overige ballons in Gronin gen, Friesland en Drente. De prijs winnaars mochten van hoog tot laag een keufce doen uit ien prachtige prij zen. Op het nippertje gered. Een kind van ongeveer anderhalf jaar van S. v. d. Jagt geraakte gisterein 'n on bewaakt ogenblik, in een modderige sloot achter de huizen van de nieuw bouw in het Noordeinde »an Lange- raar. Als bij toeval werd Joor de 71- jarige weduwe v. d. Meer het kind in de sloot opgemerkt. Zij mocht het genoegen smaken het kleine drenke- lingetje nog juist op tijd op het droge te brengen en zodoende te redden van een wisse verdrinkingsdood. TER AAR Damclub. De uitslagen van de deze week voor de onderlinge bor dencompetitie gespeelde wedstrij den zijn als volgt: W. J. v. d. Star renW. Snaterse afgebr. W. v. Vliet H. Muhr 20; Ant. HartveldD. Spek 02; H. C. A. Broer,J. Bese- mer 02; Jac. LandwaartW. Es- veldt Az. 02; D. van Leeuwen Jac. v. d. Starren afgebr. Verkeersongeval. Gistermiddag reed de heer W. N. O. uit Den Haag op zijn motor over de Westkanaalweg in de richting van Aardam. Voor hem reed een luxe-auto, bestuurd door de heer H. A. J. S. uit Leiderdorp. Deze moest afremmen voor een tegenlig ger, omdat een wielrijder voor hem reed. De heer Otto bemerkte dit te laat en reed met zijn motor achter op de auto, waarbij hij op de bumper terecht kwam. De heer O., wiens mo tor werd beschadigd, moest naar het ziekenhuis te Leiden worden ver voerd. Oplossing No. 516. HoriionUal: 1. ark, 3. haard, 8. pi, 9. venter, 10. pa leis, 12. e,a„ 13. een, 14. h.s., 15. leer, 17. beta, 19. tg, 20. Gen, 21. os, 22. Berkel, 24. nepent, 26. de, 27. trade, 28. bes. Verticaal: 1. appel, 2. Ria, 3. Hein, 4. Ans, 5. at, 6. Reest, 7. dra, 9. veer, 11. leeg, 14. Henk, 16. etser, 17. Bert, 18. alles. 20. gene, 21. ont, 22. bed, 23. Ede, 25. pa. NOORDEN 20-jarig bestaan Maria Congregatie. Morgen zal in Hotel de Leeuw te Noorden het feest gehouden worden ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de Maria Congregatie van de St. Martinus parochie te Noorden, 's Morgens H. Mis en algemene H. Communie. Om twee uur 's middag wordt een lof gecelebreerd door de eerw. heer pastoor, waarna 's avonds om acht uur het feest begint. LTB afd. tuinders kwam bijeen. Donderdagavond vond bij P. Maarsse- veen onder zeer matige belangstelling een ledenvergadering plaats van de LTB afd. tuinders ven Noorden. On der de ingekomen stukken was een antwoord van de Polder Nieuwkoop op een verzoek van de afd. tuinders om het water in de wintermaanden od een la eer peil te houden. Hieron anfwoordde de polder dat het zoveel mogelijk rekening zou houden met de wensen van de ingezetenen van de polder. Als eerste belangrijke tmn* werd de viering van de oogstdanicdag onder de louue genomen. Zoals reeds ver schillende jaren de gewoonte is wordt ook dit iaar de oo^dankdf»? gevierd op de elfde november, wan neer er tenminste van de afd. boeren geen bezwaren naar voren worden gebracht. Het ligt in de bedoeling om de iearliikse feestavond nu ook op de 11de no-v. te houden, nu ech ter niet im samenwerking met de afd boeren, wan4 deze afd. is reeds een dag uit geweest en de kosten ziin dus danig geweest dat ze nu maar liever van de feestavond afzien. De feest avond zal worden georganiseerd in dezelfde geest als voorbeen. De laatste jaren is de nastorietnin grondig verwaarloosd, en de parochi anen, marar vooral de tuinders hebben zich er reeds verschalende malen aan geërgerd, vandaar dat men nu het nian heeft oogevat om deze eens gron dig op te knannen. In princine is men nu overeengekomen, dat in sa/men werking met de leden van de LTB de tuin eerst zal worden omgespit en de grootste obstakels zullen worden ver wijderd, waarna men waarschijnlijk pas na d^ winter de tuin zal inzaaien Het is n.l. de bedoeling, dat het groot ste gedeelte zal worden herschapen tot een gazon, met ertussen enkele ruimten voor enkele vaste vlanten of iets dergelijks. De lelijke groene muur van de pastorie zelf zal worden weggewerkt door er lage struiken te gen te planten. Een en ander is in overleg met de pastoor tot stand ge komen. DE KWAKEL Ernstige autobotsing. Donder dagmorgen om ongeveer 8 uur heeft een ernstige autobotsing nabij het beruchte kruispunt provinciale weg- Poelweg plaats gevonden. Twee ge wonden, waarvan één ernstig, moes ten in het ziekenhuis worder opgeno men. Op genoemd tijdstip reed een vrachtwagen van de expediteur B. uit Ter Aar op de provinciale weg van Aalsmeer richting Uithoorn, ter hoogte van de Poelweg zwenkte de bestuurder iets naar links, om beter de haakse bocht naar de Poelweg te kunnen maken. Juist op het moment, dat de vrachtwagen deze in wilde slaan, werd deze van achteren aange reden door een luxe-auto, bestuurd door H. Y. uit Leiden. Door de schok kantelde de vrachtwagen om, terwijl de luxe-wagen geheel aan de voor kant werd ingedeukt, aan de linker kant van de provinciale weg tot stil stand kwam. De bestuurder bleek zwaar gewond te zijn. Hij werd, even als zijn medepassagier, de heer R. uit Den Haag, per ziekenwagen naar de Maria-stichting te Haarlem vervoerd. Toen nauwelijks een jaar geleden door de N.V. Bouw- en Aannemings maatschappij Bakhuizen uit Hilver sum de eerste palen in de grond werden geslagen voor 42 van de 130 geprojekteerde huurkoop-wo ningen in het uitbreidingsplan tus sen de Provinciale weg en de Ach terweg, was dit naar veler mening een riskante onderneming. Voor ingezetenen bestond-aan der gelijke huurkoop-woningen beslist geen behoefte Al waren de kondities niet ongunstig, ze zouden toch ze ker de financiële draagkracht der vele woningzoekenden te boven gaan. Naast enige partikuliere wo ningbouw, bestond hier bij het over grote deel der woningzoekende be volking vooral behoefte aan gemeen tewoningen. Deze konden dan ook, al bleef het aanbod begrijpelijkerwijze beneden de vraag, mede door de aanwezig heid van een uitgebreide plaatselij ke industrie, in verheugende mate gebouwd worden. De toekomstige bewoners van deze koophuizen zouden dus van buiten moeten komen. Maar zou het afge legen Nieuwkoop zulk een aantrek kingskracht kunnen uitoefenen, dat er zich in belangrijke mate vreem delingen zouden gaan vestigen? Velen betwijfelden het. Een be staan zouden de vreemdelingen zich hier niet of slechts in geringe mate, kunnen verschaffen. Als forensenplaats leek Nieuw koop, ofschoon gelegen midden in de uithoek, waarvan de hoekpunten worden gevormd door de grote ste den Amsterdam, Haarlem, Leiden en Utrecht, daarom toch te ver verwij derd, terwijl bovendien de verbin dingswegen hiermee nog verre van ideaal zijn. De bouwers evenwel za gen brood in het experiment. Het voortvarende gemeentebestuur zag De bestuurder van de vrachtwagen bekwam geen letsel. „Ons Genoegen". Uitslag laatste vlucht vanaf Ghislain met oude en jonge duiven, in concours 104 vo gels, afstand 212 km. Los om 8.05 uur. Tijd snelste 1244.90 m. p. min.. 1, 21 Bartels, 2. Verhoef, 3, 15. Rekelhof en Zn., 4, 6, 10. 11, 12, 13, 16 De Horde, 5, 7, 8. Cuiper, 9. Winters. K.D.O. Morgen speelt het eer ste elftal een uitwedstrijd tegen ,,'t Centrum", aanvang 2 uur, vertrek per extrabus om 1 uur precies vanaf Leenders. De reserven spelen een thuiswedstrijd tegen JHK H, aan vang 2. u. 15 min. Het derde elftal speelt om 12 uur een thuiswedstrijd tegen RODA IV (veld 1). Junioren programma: Aristos 2KDO Al, aanvang 12 uur, vertrek per lijn dienst om 10.25 u., vanaf Uithoorn. KDO 1Ambon B3. ROELOFARENDSVEEN .Sociëteit Ouden van Dagen. In de Pancratiuszaal heeft de opening weer plaats gehad van het wintersei zoen voor de sociëteit Ouden van Dagen. Namens het comité sprak de heer Nic. van Berkel een welkomst woord, waarna een aanvang gemaakt werd met het prijskaarten en brug- biljarten. De uitslagen hiervan wa ren: 1. Jaap van Klink en Dirk v. d. Zwet. 2. Jac. v. Berkel en J. v. d. Meer-Koot, 3. G. Castelein en Cors van Veen, 4. Ant. Bakker en Dirk Hoogenboom, 5. John. Castelein en Jac. de Jong Gz. WOUBRUGGE Mutatie secretarie. Met ingang van 1 december is benoemd tot ad junct-commies a ter secretarie de heer J. A. C. Leijgraaff, thans als klerk lste klase werkzaam bij de afdeling financiën van de secretarie te Slie- drecht. ZOETERWOUDE Raadsagenda. De raad van de gemeente Zoeterwoude, vergadert op woensdag 8 oktober n.m. kwart voor acht uur. De agenda bevat o.m. aanbieding rekening 1957 en begroting 1958; ver huring van de woonhuizen Miening 6 en Dorpstraat 24; wijziging bezol digingsverordening; voorstel van b. en w. tot het verlenen van subsidie aan de Stichting Maatschappelijk Werk; idem tot medewerking voor het aanschaffen van leermiddelen aan de R.K. Meisjesschool Zuidbuurt; idem tot aanschaffing schoolmeube- len O. L.-school; idem tot verkoop van een perceel grond in de Kuus- buurt. Tekorten en reserves. Ten aan zien van de gemeentebegroting delen b. en w. mede dat bij een raming van een post „onvoorziene uitgaven" van HILLEG0M Damclub „Hillegom". De wed strijd, die de damclub Hillegom deze week speelde tegen het befaamde Haarlemse KNC, is in een gelijk spel geëindigt, 1010. KATWIJK AAN DEN RIJN Damnieuws. In verband met het 25-jarig bestaan van KDC in februari a.s. organiseert KDC een achttal ne derlaagwedstrijden. Deze week vond de eerste wedstrijd plaats in deze serie en wel tegen WDG uit Wasse naar. Tegen de verwachting in werd het na een spannehde strijd een gro te overwining voor de organiserende vereniging. De uitslagen luiden: Jac. Freke KDC—J. van Doorn WDG 1—1; B. BijsterbosP. Gijsbertse 02; H. J. KoelewijnC. Stigter 11; J. v. er toekomst in en verleende alle medewerking. Na een aarzelende aanloop waren de eerste 42 woningen nog voor ze gereed waren alle verkocht en spoe dig bewoond. De volgende 54 zijn al weer voor een deel uit de stijgers en hebben alle een eigenaar. De ani mo blijkt zo groot, dat er voor de laatste 34 van het plan reeds tal van gegadigden zijn. Eerstdaags zal er een aanvang mee worden gemaakt. Velen van hen die kwamen, woon den op een zolderkamertje in de stad, of waren inwonenden, die door gezinsuitbreiding niet langer geduld werden of stonden al jaren op het lijstje van een woningkommissie en wensten te trouwen Zij hebben hun bezigheden elders, zijn forensen. Per auto of bus gaan ze naar hun werk en zijn gelukkig, wanneer zij 's avonds in hun eigen woning terugkeren. Alle verwachtingen van pessimis ten ten spijt, zal binnen afzienbare tijd het gehele uitbreidingsplan vol gebouwd zijn. De N.V. Strokenbouw uit Loosdrecht heeft haar eerste 6 woningen van de geplande 56 reeds klaar. Aan de grens van het uitbrei dingsplan, langs de Tocht, waar mo menteel 12 woningwetwoningen ge bouwd worden, is nog plaats voor 30. Er is ruimte vrij gehouden voor de geprojekteerde Christelijke en Openbare scholen, waaraan een dringende behoefte is. doch waarvan de realisering nog steeds een vrome wens blijkt te zijn, alsmede een gymnastieklokaal. Langs de Roer domplaan, die de verbinding geeft met de Provinciale weg ligt dan nog enig terrein, voor particuliere wo ningen. Er zal daar in de polder in weinige jaren tijds een geheel nieuw dorp zijn ontstaan, dat met het oude wei nig gemeen zal hebben. Het is ruim opgezet en aan begroeiing en be- Advertentie 10.000.— het tekort op de gewone dienst 129.420.94 bedraagt. Daar nog niets bekend is omtrent de mogelijkheid tot indiening van verzoeken om subjectieve verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds, is in afwachting hier van de begroting sluitend gemaakt door te beschikken over een gedeel te van de saldireserve. Afgezien van et resultaat over 1958 bedraagt deze reserve momenteel 198.214.51. Bezoldigingsverordening. Over eenkomstig de voor het rijksperso neel getroffen salarisvoorzieningen werd bij besluit van 2 mei j.l. de in art. 2 van de Bezoldigingverordening opgenomen salarisschaal voor de ambtenaren niet werklieden met 1 periodieke verhoging verlengd. Nu de gemeente per 1 jan. '58 een aantal inwoners heeft bereikt van 6016, bedraagt volgens de door de minister vastgestelde normen voor de le ambtenaar ter secretarie per 1 januari 1958 7236.en per 1 april 1958 7.428.—. Volgens de geldende bezoldigings verordening bedraagt de maximum- wedde van deze ambtenaar op ge noemde data resp. 6708.en 6.876 hetgeen neerkomt op een verhoging van 8 Daar deze verordening doorwerkt op de wedden van de overige rangen stellen b. en w. voor a. de in art. 2 opgenomen salarisschaal zoals deze luidde vóór de bij besluit van 29 mei 1958 aangebrachte verlenging per 1 april 1958 met 1 periodieke verhoging ingaande 1 jan. 1958 zodanig te wij zigen, dat de daarin vermelde salaris bedragen, geldende voor de ambte naren niet-werklieden, met 8 wor den verhoogd; b. deze nieuwe sala risschaal in verband met de bij meer genoemd besluit van 29 mei j.l. ge troffen salarisvoorzieningen ingaand 1 april 1958 met - periodieke verho ging te verlengen. Aanschaffing leermiddelen R.K. Meisjesschool. Aangezien de aan wezige bijbelse geschiedenisboeken nog in de oude spelling staan en de doorlopende methode niet aanweizg is stellen b. en w. voor hiervoor me dewerking te verlenen. DuyvenbodeH. v. Bocksel 20; H. KlinkenbergJ. Vermeulen 02; H. VoorzaatN. Noort 02; C. v. Kla verenA. Schutte 11; J. Heems-, kerkJ. van Duren 11; J. Zwaan W. C. van Laar 20; C. van Rijn Th. Orie 20; J. SlootwegJ. Mul der 11; J. Houwer—A. Rijsdijk 20 Am. v. Beeleriv. Biezen 2—0; Ab. van BeelenG. Nieuvaart 20. Op donderdag 9 okt. spelen KDC 1 en KDC II voor de competitie van de LDDB een uitwedstrijd tegen Samen Sterk I en II in Hazerswoude-Rijn- dijk. Vertrek vanaf de Roskam om half 8. KATWIJK Geslaagd. Aan de Rijksuniver siteit te Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde 2A de heer H. L. C. Borleffs, alhier. planting, aan gazons en plantsoen is goede aandacht en zorg besteed. Het bouwplan als geheel zit goed in elkaar. Nu de huizen gaan leven door bewoning en er tuintjes, trot toirs, straten en verlichting komen, krijgt het geheel een aantrekkelijke en vriendelijke sfeer In het centrum langs het Grutto plein zullen een 5-tal winkelpanden komen, evenals enige garages. De N.V. Bakhuizen heeft aan de ge meente de benodigde grond te koop aangevraagd. Er schijnen voor en kele winkelwoningen al liefhebbers te zijn. Ten einde in de behoefte aan nieuw bouwterrein te "voorzien, heeft het gemeentebestuur voor kort reeds uitgebreide gronden van de heer v. d. Marei, gelegen langs de Nieuw veenseweg aangekocht. Eerder dan men aanvankelijk verwachtte, zal ook hier gebouwd gaan worden. Het succes, dat de N.V. Bakhui zen in Nieuwkoop heeft geboekt, is in aannemerskringen niet onopge merkt gebleven. Aan de gemeente zijn van diverse zijden reeds meer dere aanbiedingen gedaan. In de raadsvergadering van maandag a.s. zullen B. en W. hierover met voor stellen aan de raad komen. Raadsvergadering Maandag avond te 7.30 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. Op de agenda komen o.a. voor: enige sub sidie-aanvragen, schooltandverzor- ging, leden vleeskeuringsdienst, geldlening Bank Ned. Gemeenten, verkoop bouwterrein aan N.V. Bak huizen voor winkelhuizen, uitgifte bouwgrond a. d. Nieuw veenseweg en afvalwater-zuivering. Schaken Uitslagen onderlinge competitie: J. G. Bremer—D. v. d. Laan afgebr. G. v. d. LaanG Bosch 10; J. G. VroonhofA. A. Ruiter- man afgebr.; J. v. GinkelA. A. de Troye 01; J VerweijP. J. de Rooy 10; W Jansen jr.A. Plai- zier V;; Th. J. F. TeunissenW. Jansen 10. j LEIDSCHENDAM GEMEENTERAAD In afwijking van vorige vergade ringen kon men deze keer zeker niet zeggen, dat de raad het beperkte aantal agendapunten in een vlot tempo heeft afgewerkt. Vooral de benoeming van de verschillende commissies vergde geruime tijd. De samenstelling van de adviescommis sie woonruimtewet 1947 veroorzaak te een uitgebreide discussie. De heer G. Kranenburg (Pr. Chr.) adviseer de, om evenals bij de huurcommis- sie, ook bij deze commissie een aan beveling ten aanzien van het voor zitterschap te doen. Toen de burge meester hierop voorstelde de heer A. van Delft (KVP) als voorzitter te benoemen, lokte dit ernstige critiek uit van de heer P. Boone (P. v. d A.) die meende, dat de heer J. Koerts (VVD), die reeds geruime tijd in de betreffende commissie zitting heeft, hierdoor op weinig elegante wijze gepasseerd zou worden. De stemming bracht uit, dat de heer van Delft gekozen werd en de heer Koerts het vice-voorzitterschap zou vervullen. Het voorstel van de heer Kranen burg om ten bate van een vrucht baarder samenwerking tussen colle ge en de woonruimtecommissie daarvoor de nodige richtlijnen vast te stellen, had een uitgebreide, maar onbevredigende discussie tengevolge. Te dien aanzien werd door de raad geen besluit genomen Wel werd be sloten de bestaande adviescommissie op de hoogte te brengen met de in houd van de verplichte verordening betreffende de woonruimteverdeling, waardoor deze commissie aan het college bij haar besluitvorming eventueel waardevolle adviezen zal kunnen verstrekken. Behalve de he ren v. Delft en Koerts werden in de adviescommissie woonruimtewet ge kozen de heren J. C. van den Bosch, K. D. Dorsman en J. v. d. Plas. Het voorstel van de heer K. Wes- terouen van Meeteren (Pr. Chr.) om tegelijkertijd met de verbetering van de aansluitingen van de Rijksweg 4a op de Vlietweg ter plaatse een fiets pad aan te leggen vond algemeen weerklank in de raad en werd door het college overgenomen. Het voor de uitvoering van het gehele plan gevraagde crediet ten bedrage van 32.000.werd zonder bezwaar door de raad verleend. Het grootste deel van de verdere raadsagenda betrof voorstellen be treffende onbewoonverklaringen, verlenging van ontruimingstermij nen, grondruil, vestiging recht van opstal en dergelijke voorstellen, welke alle vlot onder de hamer van de voorzitter passeerden. Ook ging de raad accoord met het verlenen van een krediet groot 27.130.ten behoeve van de verlegging van een gedeelte van de Damlaan naar het definitieve wegtraject ten einde een overzichtelijke verkeerssituatie te verkrijgen met betrekkingtot de aansluiting Damstraat-Zaagmolen straat en Plaspoelstraat-Damlaan. Verder werd een krediet van 44.709.voor de vernieuwing van een gedeelte van de beschoeiing van de Stomp wij kse vaart zonder be zwaar toegestaan. Ditzelfde was het geval ten aanzien van een bij de Bank voor Ned. Gemeente te sluiten geldlening groot 32.000. Nadat in de commissie voor geor ganiseerd overleg nog benoemd wa ren wethouder L. ten Heuvelhof (Pr. Chr.) en de heren Boone en L. Learbuch (KVP) vond tenslotte de voorlopige vaststelling plaats van de rekeningen van het gas- en electri- citeitsbedrijf en van gemeentewer ken over het jaar 1957. EHBO Het Roode Kruis heeft weer een opleiding georganiseerd voor het EHBO-diploma. De lessen waarvoor men zich bij enige adres sen kan aanmelden, vangen aan op vrijdag 10 oktober as. en zullen ge geven worden door dokter A. Keij- ser. NOORDWIJKERHOUT Kursus Eerste Hulp. Door de af deling van de Alg. Ned. EHBO wordt ook dit winterseizoen een kursus ge organiseerd voor het diploma Eerste Hulp. De kursus over 26 lessen van elk 2 uur wordt gegeven in de gemeente woning, tegenover het Raadhuis, elke dinsdagavond en vangt aan op 7 ok tober. Aanmelding is dan mogelijk, evenals eerder op de adressen mevr. Alkemade, Herenweg 22 en S. Verde- gaal, Herenweg 214a. NOORDWIJK Weekmarkt en Middenstanders. Sinds enige tijd bestaan er plannen om te komen tot een weekmarkt in Noordwijk. In verband hiermede zal naar wij vernemen onder leiding van de Noordwijkse Middenstands Cen trale een grote vergadering worden gehouden op dinsdagavond 8 uur in het Hof van Holland, waar alle ne ringdoenden, die voor dit vraagstuk belangstelling hebben, worden ver wacht. Tijdens deze vergadering zal de mening warden gevraagd hoe men over een weekmarkt denkt. Derhalve is het van belang, dat iedere midden stander deze vergadering bezoekt en dar zijn mening hierover naar voren zal brengen. Schietwedstrijd. Bij de schiet wedstrijd van „Blijft voor 't land" werden de wissel medailles gewon nen door: J. Go.udriaan 45 p. le klas se, P. Borst 46 p. 2e klasse. C. Boon 41 p. 3e klasse. In de onderlinge wedstrijd werden de prijzen gewon nen door J. P. Goudriaan, v. Bohe- men, Borst, Boon, K Goudriaan en v. d. Tang. Bij het schieten met wind buks v. d. Ploeg, de Groot en van Bohemen. Geslaagd. Onze plaatsgenote mej. M. Teenstra slaagde voor de hoofdakte en werd benoemd aan de BL.O.-school te Leiden. De heer H. A. Schelvis slaagde te Den Haag voor le stuurman Han delsvaart G.H.V. De heer J. v. Es slaagde voor Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 4 October 1858. Amsterdam Het galabal, ter gelegenheid van het bezoek der Kon. familie aan Amsterdam is schitterend geweest. Onge veer 800 uitnodigingen waren daartoe gedaan. Het orchest van den heer Stumpff, achter bloe men en gewassen verborgen, voerde de dansmuziek uit. Het bal werd te 8.30 ure met eene wals geopend en ten 12J30 ure met eene polka besloten. PRIJS VOOR BACONVARKENS GEWIJZIGD Gezien de ontwikkeling van de var- kensmarkt heeft het bestuur van het produktschap voor vee en vlees be sloten de prijs voor baconvarkens waarvan bij de berekening van de toeslag op uitgevoerde bacon wordt uitgegaan met ingang van maan dag 6 oktober a.s. met 5 cent par kg. te verhogen. Voor varkens van 63 t.m. 70 kg in de kwaliteitsklasse 1 t.m. 4 bete kent zulks een prijs respectievelijk van 2.37, 2.33, 2.29, en 2.25 per kg koud geslagd gewicht. AUTO TEGEN BOOM EEN DODE EN EEN ZWAARGEWONDE In Lippenhuizen, ongeveer acht kilometer van Drachten is gister avond omstreeks zeven uur een auto met grote snelheid tegen een boom gereden waarbij de bestuurder, de 71-jarige aannemer H. Smeenge uit Borger zwaar is gewond en een 61- jarige passagier, uit Assen werd gé- dood. Het ongeluk gebeurde, toen dé auto bij het verlaten van het dorp op de naast de weg liggende tramrails terecht kwam, waardoor de bestuur der de macht over het stuur verloor en de wagen, na dwars over de weg te zijn geschoten, tegen een boom botste. Met het oog op de talrijke geval len waarbij Europeanen in hun auto's door inboorlingen met stenen werden bekogeld, heeft de Noord-Rhodesi- sche wetgevende vergadering een wetsontwerp in behandeling krach tens hetwelk men na een eventueel wegongeluk mag doorrijden, indien men voor zijn eigen veiligheid vleest. De Italiaanse notarisklerk Giusep pe Gnudi heeft een record gebroken door 152 uur achtereen te tikken en 3.672.000 letters en cijfers te produ ceren. het diploma vakbekwaamheid brood bakker. M.S.V. Het programma voor zondag is: Dames MSV—MMO, 1 uur, Peren: Quick Sport—MSV, 1 uur; Dames jun. MSV—Raaphorst, 2 uur. De heren vertrekken om 11 uur per bus vanaf Lindenplein. De afd. hand bal MSV zal maandagavond 6 Okt. haar jaarvergadering houden. Schaken. Het eerste tiental van de Noordwijkse' Schaakvereniging Daniël Noteboom zal in de competi tie van de Leidse Schaakbond uitko men in de hoogste klasse. Tegenstan ders zullen zijn: Alphen 1, Voorscho ten 1, Boskoop 1, Leiderdorp 1, LSG 2 Philidor 2. Het tweede tiental zal spelen tegen; Roelofarendsveen, Phi lidor 4, SPW 1 en 2, Lei then 2 en Voorschoten in de 3e klasse B. Steeds Sneller. Wedvlucht met jonge en oude duiven vanaf Vil voorde, pl.m. 146 km; 214 duiven in concours, te 8 uur gelost. Aankomst eerste duif 10.02.06 uur, snelheid 1203 m p/m. Uitslag: Haak en Hoonaard 1, 3; A. Mooijekind 2. 11, 15, 17, 18, 19; A Boot 4; J. de Ridder 5, 10; J. Pas- schier Zn 6, 12; C. v. d. Berg 7, 16; E. Smit 8, 9. WASSENAAR Geslaagd. Aan de rijksuniversi teit te Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen tandheelkun de, de heer E. W. Herder, Wassenaar. Drumband van Excelsior heeft uni formen nodig. Er heeft zich een klein comité gevormd, dat zich tot doel stelt geld bijeen te brengen voor uniformen voor de drumband van Excelsior. Er is thans, na een interne reorganisatie een nieuwe drumband in opbouw onder leiding van instruc teur Onderwater uit Der. Haag, die uit 24 man zal bestaan. In het voor jaar hoopt de instructeur met de le den zo ver te zijn, dat zij naar buiten zullen kunnen optreden. Instrumen ten zijn er, maar uniformen ontbre ken. En daarom is bij een aantal ..Vrienden van Excelsior" de gedach te opgekomen, een beroep te doen op de burgerij van Wassenaar om het daarvoor benodigde geld bijeen te brengen, zodat .in het voorjaar een goed geoefend en. keurig gekleed korps in het openbaar kan verschij nen. Afscheid W. F. de Bree. Op bij zonder hartelijke wijze is donderdag avond tijdens een zeer drukbezochte receptie in het schoolgebouw af scheid genomen van de heer W. F. de Bree, die 27 jaren hoofd van de openbare school aan de Bloemcamp- laan geweest is en nu het onderwijs w^egens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft verlatem In vele toespraken is getuigd van de grote waardering, die voor de heer De Bree in vele kringen bestaat en van de grote dank die men hem ver schuldigd is voor wat hij ten dien ste van het onderwijs heeft gedaan.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 2