De Zonnige Zeurpiet Kring De Veenstreek LTB besprak de toestand in de tuinbouw Chefarine 4 Om het aardse slijk Nationaal monument en bouwval Ex-sowjetspion houdt lezingen in ons land VOOR DUIZENDEN GESTOLEN KORT 'e gaan: WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 8 Meer bescherming van overheid gewenst De kring De Veenstreek van de L.T.B. vond in de minder rooskleu rige gang van zaken in de tuinbouw bedrijven aanleiding om aan deze toestand een bespreking te wijden. Hiertoe waren in café Hoogendijk te Langeraar afgevaardigden van de afdelingen Roelofarendsveen, Lange raar, Noorden, Nieuwveen, De Kwa- kel en Aarlanderveen bijeengekomen. Ook waren aanwezig de heren N. Turk en C. Hoogervorst, resp. direc teuren van de veilingen Roelof arendsveen en Ter Aar, en een af vaardiging van de bloemistenvak kring Ter Aar. Voor het hoofdbe stuur van de L.T.B. was de heer Baars aanwezig. De heer G. Kerkvliet, voorzitter van de kring, sprak een welkomst woord tot alle aanwezigen. Het ver heugde hem, dat de afgevaardigden de moeite genomen hadden om naar te trachten de volgende punten ver wezenlijkt te krijgen. Ten eerste: Geen teeltvergunningen voor tuinbouwprodukten buiten het bestaande tuinbouwareaal. Hiermede is bedoeld het tegengaan van con tractteelten van de industrie buiten de tuinbouw. Ten tweede: De regering te vragen eenzelfde systeem toe te passen als door België wordt toegepast. België beschermt de eigen tuinbouw door de invoer van tuinbouwprodukten uit Nederland te verbieden als deze de eigen produkten door te lage prijs kunnen beconcurreren. In Nederland is er door de import van Belgische produkten een nadelige invloed ge weest voor die van eigen bodem. Daarom wil men bescherming door gelijke maatregelen. Tenslotte stelde men nog vast, dat de beoogde doel stelling der produktenfondsen door het achterwege blijven van maatre gelen wordt ondergraven. Hoewel niet gesproken mag wor den van een algemene noodtoestand, wilde de heer J. Volgering toch de vraag ter tafel brengen wat er ge daan moet worden voor de catego rie van tuinders, die de volle zwaar- BETER EN SNELLER Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine .,4" helpt ook vaak dan, wanneer andere middelen falen en doet werkelijk wonderen I m ff SmJÊÊÊBLlMjdau£9HNL Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de qevoeligrie maag, w«nl die wordt beichermd door het bestanddeel Oielaro*. (Advertentie) Langeraar te komen, teneinde een c tegenslag 0„dervMen Naar aan,eidin! hiefvan zal men streek heersende algemene toestand. Vervolgens stelde de voorzitter het enige agendapunt voor deze bijeen komst aan de orde. Het behelsde, zo als reeds vermeld, de bespreking van de algemene toestand in de tuin bouwbedrijven van de Veenstreek. Het is vooral het verloop van de campagne in de laatste maanden die aanleiding zijn geworden de alge mene toestand eens onder de loupe te nemen en uit de besprekingen hierover een conclusie te trekken. De uitkomsten van de augurken en snij- bonenteelt zijn dit jaar zeer onbe vredigend. De veilingdirecteuren gaven aan de hand van cijfers een inzicht in het verloop aan de veilingen. Voor Roelofarendsveen was het vooral de augurkenteelt die een somber beeld vertoonde. De oogst gaf daar ten op zichte van verleden jaar een terug gang en de lage prijzen voor dit pro duct gaf een geldelijke uitkomst, die meer dan de helft onder die van vo rig jaar bleef. Dat de doordraai van augurken betrekkelijk gering is ge weest, werd toegeschreven aan de grote afname door de industrie. Maar de prijzen die werden gemaakt be naderden dikwijls het minimum en dan is de opbrengst niet lonend. Voor Ter Aar lag het met de augurken weer anders, omdat daar een record aantal kilo's was aangevoerd. De prijzen waren echter'te laag om te voorkomen, dat er toch een flinke achterstand in de opbrengst ontstond. Hier komt nog bij de slechte uit komst van de snijbonenteelt. Lage prijzen en veel doordraa\ Al met al een weinig bemoedigend beeld van de toestand in de tuinderij. Dit was de conclusie van de voor zitter en hij legde de vergadering de vraag voor: moeten we er zo in be rusten, of moeten we proberen mid delen te vinden die kunnen leiden tot verbeteringen. Verschillende af gevaardigden hebben hun mening over de toestand ten beste gegeven. Diverse oorzaken werden veronder steld. Er is over het algemeen een ruime oogst geweest en er was wei nig export. Men sprak over verho ging van de minimumprijzen, maar tegen dit denkbeeld bestaan veel be zwaren. Vooral met het oog op de handel met het buitenland en ook om het gevaar, dat er gebieden zou den kunnen zijn waar men voor die minimumprijzen zou kunnen telen. Ook werd de gedachte geopperd, van de overheid maatregelen te verkrij gen welke aan de tuinbouw meer bescherming zouden bieden. Na een uitgebreide en diepgaande bespreking kwam men tot het besluit voorlichting overwegen inzake mogelijkheden, die de sociaal-econo mische bijstandregeling biedt. Mej. W. Smits. Spui 239, in 's-Gravenhage belde maandag ir. Meiman te Hoogeveen en ver telde dat zij 1350 gulden kwijt was geraakt in de vuilnisbak. De vorige week vrijdag had haar verloofde het geld (veilig voor de gemiddelde inbreker) zolang in de prullemand gestopt, voor dat het paar naar de Haagse kermis ging. Toen het gesprek zondag op geld kwam, kwam mej. Smits tot de ontdekking dat het geld verdwenen was. Het huisvuil was in een wagen van de vuilnis afhaal maatschappij terecht ge komen en via de Haagse reini gingsdienst naar het plaatsje Wijster in Drenthe vervoerd waar men het ten nutte van de landbouwbemesting verwerkt tot compost. De heer Meiman gaf mej. Smits door de telefoon de raad in 's-Gravenhage bij de reini gingsdienst te weten te komen met welke wagen zaterdag het kostbare huisvuil was getrans porteerd. Toen mej. Smits hier van op de hoogte was, ging ze op uitnodiging van de heer Mei man naar Wijster waar zij de hele middag heeft gezocht. Vruchteloos echter, het geld viel tegen het gestorte vuil niet op. Gisterochtend echter heeft iemand van het personeel op het stortterrein die 1350 gulden ge vonden. Over twee maanden, dat is het plan, trouwt een dolgeluk kige mej. Smits met haar ver loofde. Amsterdams Nieuwe Kerk: Blijkens een verslag van „Monu mentenzorg" behoort tot de monu menten. die in bouwvallige staat ver keren, ook de Nieuwe Kerk te Am sterdam. Dit gebouw vertoont constructieve gebreken, die voorziening behoeven. Op grond van de voorlopige resulta ten van het onderzoek, dat hierom trent wordt ingesteld, valt te ver wachten, dat voor het herstel van deze constructieve gebreken 2M mil joen gulden nodig zal zijn, terwijl de totale restauratie 5 a 5,5 miljoen zal vereisen. De voor de subsidiëring van restauraties beschikbare gelden laten in verband met de reeds ge dane toezeggingen niet toe, dat hier voor in de eerstkomende jaren een belangrijk bedrag wordt gereserveerd Het gevaar bestaat, dat in het tran sept en het koor stenen uit de gewel ven vallen. Om deze reden kan in dit gedeelte geen publiek worden toe gelaten. In een bestendiging van deze toe stand kan niet worden berust uit hoofde van het bij uitstek nationale karakter van deze kerk, welke im mers de plaats is waar de koning wordt ingehuldigd en andere natio nale manifestaties plaats vinden. Op grond van deze overweging heeft de minister een afzonderlijk artikel op gevoerd, om de mogelijkheid te scheppen dat het herstel onverwijld wordt aangevat. Als rijksbijdrage in de uitvoering van de eerste étappe is hierop voor 1959 een bedrag van 500.000 uitgetrokken. BUURMANS BROMMER IN BRAND GESTOKEN De Apeldoornse politie heeft een 59-jarige man aangehouden onder verdenking van het opzettelijk stich ten van brand. De man heeft de bromfiets van z'n overbuurman over goten met petroleum en het vehikel vervolgens in brand gestoken. Blijk baar heeft hij zich nogal geërgerd aan het lawaai, dat de brommer van zijn buurman maakte. Op zekere nacht dronk verdachte zichzelf met een flink aantal glazen bier moed in en stapte vervolgens naar het schuurtje van de overburen, waarin de brommer gestald was. Hij zette de bromfiets buiten tegen een aldaar geparkeerde auto, in de me ning verkerend dat dit een boom was, en bracht vervolgens zijn snode plan nen ten uitvoer. Daardoor liep ook de auto, die evenmin als de brommer tegen brand verzekerd was grote schade op. Na een diepgaand onder zoek werd de brandstichter gearres teerd en toen men hem thuis kwam inrekenen trof de politie meteen twee zo goed als nieuwe fietsen aan, die verdachte in het centrum van Apel doorn had gestolen. PHILIPS BOUWT ELEKTRONISCH REKENCENTRUM. Enig in Europa. Ir Th. P. Tromp, lid van het presi dium van Philips, heeft gisteren in Eindhoven de eerste paal geheid voor een gebouw waarin het rekencen trum van Philips zal worden geves tigd. Dit rekencentrum waarin straks ongeveer 250 mensen zullen werken, zal uniek zijn, omdat het voor het eerst in Europa is, dat een industrie een dergelijk groots opgezet eigen centrum sticht. Het centrum zal bestaan uit twee afdelingen, het eigenlijke rekencen trum en de ponskaartenmachinecen- trale. Deze twee afdelingen zullen met elkaar verbonden zijn door een hal die tegelijkertijd de functie ver vult van ontvangstruimte. Het geheel zal een oppervlakte van ongeveer 7000 vierkante meter beslaan. In ok tober van het volgend jaar hoopt men het eerste gedeelte van het gebouw in gebruik te kunnen nemen en het resterende deel begin 1960. HET BOEK VAN PRINSES WILHELMINA Zoals wy gisteren reeds vermeld den, zal van de hand van prinses Wilhelmina in het najaar een boek verschijnen. Het boek, dat is verlucht met een vijftigtal foto's waarvan verscheidene nog nooit zijn gepubliceerd en met tien reproducties van tekeningen en schilderijen van prinses Wilhel mina, omvat 450 bladzijden. De tien hoofdstukken hebben resp. tot titel: 1. inleiding; 2. vader en dochter; 3. mijn jeugdjaren; 4. het begin van de nieuwe eeuw; 5. de eerste wereldoorlog; 6. tussen de oorlogen; 7. de tweede wereldoorlog; 8. de bevrijding en daarna; 10. wachtte mij nog een taak? Het omslag is getekend door prof. C. T. Roelofsz, verbonden aan de rijksacademie van beeldende kunsten te Amsterdam. De typografische ver zorging is in handen van de heer Th. Kurpershoek uit Amsterdam. De uitgever zegt in zijn toelichting op het boek o.m. dat het werk een bijzonder persoonlijk karakter draagt, waar het de lezers iets verhaalt over de laatste jaren van koningin Emma en prins Hendrik en over ons konink lijk gezin en waar het de overwegin gen betreft, die geleid hebben tot haar abdicatie. Het verhaal geeft een indruk van de brede belangstelling, de werk kracht en de toewijding, waarmee Wilhelmina haar taak als vorstin heeft vervuld, in het bijzonder in het hoofdstuk over de tweede wereld oorlog, de Londense periode. KATHOLIEKE ACTIE BRENGT „RUIMTE". Katholieken, protestanten en niet- gelovigen werken mee aan een nieuw driemaandelijks tijdschrift in boek vorm, dat onder de naam „Ruimte' deze week voor de eerste maal ver schijnt. De Katholieke Actie heeft hiermee een initiatief genomen met het doel alle aspecten van het he dendaagse leven in een authentiek Christendom te integreren. In dit blad is bewust afstand geno men van de methode der redenering om daarvoor de beschijvende metho de in de plaats te stellen. „Ruimte" beoogt de problematiek van de moderne mens op fenomeno logisch existentiële wijze mede te helpen oplossen. De methode der be- schrijviug maakt de behandeling der problemen gemakkelijker leesbaar, ook wanneer men dieper graaft. Het blad is dan ook niet alleen bestemd voor academisch gevormden, doch voor al degenen wier interessensfeer ruimer is georiënteerd. In zijn verantwoording in het eer ste nummer schrijft mr drs L. Stallaert: Dit tijdschrift wil „een ononder broken poging zijn om alle aspecten van menselijke wetenschap en van menselijk 'even terug te voeren tot hun verzoenende grond. Deze grond is de eenheid van het zijn, dat geen gesloten maar een jpen mysterie is. „Ruimte" stelt zich derhalve niet tot taak kritiek te leveren op Kerk, Staat of wetenschap". „Ruimte" wordt uitgegeven dooi de Katholieke Actie bij uitgeverij Paul Brand N.V. De abonnements prijs is 7.50 per jaar. BOND ZONDER NAAM. De Bond zonder Naam houdt op 28 september zijn jaarlijkse D-day (denk-durf-doe-dag). Tegelijktijdig zal dan in zalen te Leeuwarden, De venter, Haarlem, Goes, 's-Hertogen- bosch, Nijmegen, Maastricht en Utrecht een toespraak van pater Loop kunnen worden gehoord. De P.T.T. heeft voor de technische voor zieningen gezorgd in verband met deze „simultaan-toespraak". Vijf Poolse toeristen hebben zich niet weer ingescheept op het Poolse passagiersschip „Mazowzse", voordat het uit Stockholm vertrok. tij verzochten om politiek asiel. Hier- oor is het aantal Poolse toeristen, dat in de afgelopen maanden in Zwe den is gebleven tot negentig geste gen. De voormalige agent en kapitein met haar heeft hij de stap naar het van de geheime Russische staatspoli tie, Nikolay Khokhof, vertoeft op het ogenblik in ons land. Ter gelegenheid van een in 't Nederl. verschenen ver taling van zijn boek getiteld: Jtecht op eigen geweten", zal hij een aantal lezingen houden in onderscheidene plaatsen. „Hier en daar is mijn boek aange kondigd als de memoires van een voormalig geheim Sovjet-spion", zo vertelde hij. Doch dat is niet de inhoud van het boek. Het handelt over het conflict tussen de Russische burger en de Sovjetstaat". Er is in Rusland naar zijn mening een groeiend moreel besef van een drang naar vrijheid van geweten, een groei die sterker zal blijken te zijn dan de druk van het communistisch regiem. Deze drang naar gewetensvrijheid is ook voor Khokho, naar hij vertelde, de kracht geweest zich te ontworste len aan de geheime dienst, de M.V.D., waarvoor hij als agent was opgeleid, na zijn partisanenarbeid achter de Duitse linies van het Oostfront in 1941. Toen hem einde 1953 werd op gedragen een der leiders van de or ganisaties der Russische emigranten te liquideren, besloot hij deze opdracht niet uit te voeren. Hij werkt thans voor deze emigrantenorganisatie met het doel, het uitdragen van zijn idea len, speciaal onder zijn landgenoten. Hieraan wordt ook zijn boek in het Russisch dienstbaar gemaakt: er is een speciale pocketuitgave, die ter hand wordt gesteld aan Russische touristen, zeelieden en congressisten, die de Westerse landen bezoeken. Khokhlofs vrouw en zijn zoontje bleven in Rusland achter. Hij ziet zijn vrouw als een symbool van het groeiend verzet tegen de onderdruk king van het geweten. In overleg westen gedaan. Zijn vrouw speelt ook een belangrijke, rol in het boek. Hij zal onder auspiciën van de plaatselijke organisaties van boek handelaren achtereenvolgens lezin gen houden in Nijmegen, Utrecht, Amsterdam, Groningen, Den Haag, Rotterdam, Eindhoven en Maastricht. GOUDEN JUBILEUM ZUIVEL INDUSTRIE. In de voor dit jubileum versierde Kurzaal te Scheveningen is gister middag het 50-jarig bestaan gevierd van de vereniging voor zuivelindus trie en melkhygiëne. Op voorstel van de voorzitter besloot de vergadering onder applaus een huldetelegram aan de koningin te zenden. De voorzitter, de heer G. J. Blink, heette o.a. mi nister Vondeling welkom en mengde in zijn openingsrede het verleden met enige gedachten over de toekomst. Hierop nam de minister dr. ir. A. Vondeling het woord, na een geluk wens met dit jubileum uitgespro ken te hebben, noemde hij de jubilarisse een jonge en vooruitstre vende organisatie. Het was spreker een genoegen te kunnen mededelen, dat de .koningin de heer Blink benoemd heeft tot rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hierna volgde nog een aantal spre kers. Prinses Margaret van Engeland zal van 29 september tot 2 oktober te Brussel verblijve- en de wereldten toonstelling bezoeken. Haar bezoek zal van particuliere aard zijn. Bijna niets vermist! Nadat een winkelier te Blerick een van hen een electrisch scheer- aangifte had gedaan van de diefstal apparaat had weten te bemachtigen, van enige levensmiddelen en het sig nalement van enkele koopsters had beschreven, is de Venlose politie op het spoor gekomen van een opzien barende reeks winkeliefstallen. Er konden twee gehuwde vrouwen uil Venlo worden aangehouden, die reeds een jaar op pad bleken te zijn en hun slag hadden geslagen te Ven lo, Blerick. Tegelen, Roermond en Eindhoven. Bij huiszoeking werden goederen ter waarde van 2300,in beslag genomen. Het betrof hier artikelen van de meest uiteenlopende aard, zo als blikjes vlees, vis en knakworst, flessen wijn, kristallen kandelaars, schemerlampjes, elektrische strijk ijzers, bij elk van de vrouwen een gascomfoor, electrische klokken, on- derkleding, lappen stof, tafelkleden, vloermatten, regenmantels, nylon kousen, een electrisch scheerapparaat en zelfs enkele schilderijtjes met de afbeelding van heiligen. De twee vrouwen opereerden rtü eens samen, dan weer alleen. Toen Aetherklanken DONDERDAG HILVERUM I, 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water- st. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11.15 Kamer- ork. 11.45 Spoorloos verdwenen schepen, caus. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het bedrijfs leven, caus. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Thea.terork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Fagot, klari net en piano. 14.30 Voordr. 14.55 Gram. 15.20 De jacht op de dader, hoorsp, 16.10 Cabaret. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Hammondorgelspel. 18.00 Nws. 18.15 Dansmuz. 18.45 sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Mondharmonica en piano. 19.20 Ook zij vragen onze hulp, kTank'b. 19.40 Amius. muz, 20.00 Nws. 20.05 De reünie van Oud-poli tieke gevangenen, caus. 20.10 Omr. ork. en solist. 21.05 Ik was hem on derworpen, hoorsp. 22.05 Gram. 22.40 Act. 22.50 Sport. 23.00 Nws. 23.15 Koersen v. New. York. 23.16 24.00 Gram. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en liturg, kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 School radio. 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. 11.00 V. d. zieken. 11.45 Omr. koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.25 V. h. platteland. 12.35 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Cello en piano. 13.45 Gram. 14.00 Promenade ork. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Am us. muz. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijkkwart. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 Koorzang. 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte rrniz. 19.50 A.R., caus. 20.00-Radiokrant. 20.20 Cabaret. 21.15 Gram. 21.35 Het Midden-Oos ten, kruitvat v. d. Wereld, caus. 21.45 Lichte muz. 22.00 Tijdsohrif- tenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Joum. en weeroverz. NCRV: 20.20 Kunstrubriek. 20.5< Het probleem van het Midden Oos ten, film. 21.10 Scherzo. 21.55 Dag sluiting. rustte de ander niet voordat ook zij hierin was geslaagd. Zij wist ook een elektrisch scheerapparaat op de kop te tikken, maar toen haar man be merkte dat het apparaat in reparatie gegeven was, leek hem dat toch te riskant. De vrouw bracht het appa raat in dezelfde zaak terug zonder er een nieuw voor in de plaats te kunnen nemen. Van al de in beslag genomen goederen was slechts in 2 gevallen aangifte van de diefstal ge daan. Het betrof hier de ontvreem ding van twee draagbare radiotoe stellen. Om De 25-jarige Londense schilder Bill Crozier heeft een abstract por tret van prinses Margaret vervaar digd dat „gefrustreerde liefde" heet. Het schilderij moet 630 gulden kos ten. Het is voor een derde ongeveer scharlaken-rood (de kleur van het koningschap) en de rest is een men geling van goud, wit en bruin (voor vreugde en charme) met witte en zwarte strepen (die de gefrustreer de liefde symboliseren). De Duisburgse politie heeft een inval gedaan in het kantoor van een liefdadigheidsorganisatie voor oud nazi's in de stad. Er werden op de band opgenomen nazistische redevoeringen in beslag genomen. In een hiervan werd ver klaard, dat de slag van 1945 in Ber lijn „een grandioos slotstuk" was, dat „over duizend jaar of eerder in de geschiedenis zal worden geboek staafd als een nieuw Nibelunge.n- lied". Belgische oudheidkundigen hebben nabij Charleroi overblijfselen gevonden van een vierkant Romeins Fort, dat in de derde eeuw na -Chris tus gebouwd zou zijn. De zijden van het fort zijn zestig meter lang. De leider van de groep oudheidkundigen, Graff, veronderstelt, dat de sterkte in het jaar 276 door de Franken is ver woest. In de omgeving werden stuk ken aardewerk en wapens gevonden. (69) Scheepsberichten ABBEKERK 23 sept. v. Shanghai n. Cebu; ALBIREO 24 sept. te Antwerpen; ALCOR 23 sept. te Santos; ANTONIA (t.) 23 sept. v. Pladju n. Singapore; BINTANG 24 sept. te Songkhla; CAL- TEX NEDERLAND (t.) 24 sept. te Port Said; CALTEX THE HAGUE (t.) 23 sept. v. Osaka n. Singapore; CALTEX UTRECHT (t.) pass. 23 sept. Ras Feu-- tak n. Rotterdam; EOS (t.) 23 sept. Ne Algiers; GAASTERKERK 23 sept. te Antwerpen; GUINEEKUST pass. 23 sept. Fm:sterre n. Bordeaux; LAARDER- KERK 23 sept. nog te Basrah; LAER TES 23 sept. v. Hongkong n. Singapore; MALEA 23 sept. v. Geelong n. Houbart; MENTOR pass. 23 sept. Start Point naar Amsterdam; OVERIJSSEL 24 sept. te Fremantel; PARKHAVEN 23 sept. Fi- nisterre gep. n. Rotterdam; PRINS CA- SIMIR 23 sept. v. Montreal n. Toronto; SCHIE 24 sept. te Alexandrië; SIBIGO 23 sept. te Sydney; SLOTERDIJK 23 sept. tc New York; STAD AMSTERDAM pass. 23 september Wight n. IJmuiden; STRAAT TORRES 23 sept. v. Penang n. Bombay; TAHAMA pass. 23 sept. Fi- nisterre n. Isle of Grain; TEIRESIAS pass. 23 sept. Gibraltar n. Port Said; VAN NECK 24 sept. te Tientsin; WA TERMAN 23 sept. te Halifax; ZEELAND 23 sept. van Port Sudan naar Djibouti. ARTEMIS 23 sept. v. Rotterdam naar Hamburg; BANTAM 24 sept. te Rotter dam; FRIESLAND (s.s.m.) 23 sept. te Vlaardingen; GORDIAS 23 sept. v. Rot terdam n. Amsterdam; KREEFT 23 sept. te Amsterdam; SIETER (s.) 23 sept. van Rotterdam naar Swansea; STAD SCHIE DAM 23 sept. te Rotterdam; STEEN- WIJK 24 sept. v. Rotterdam n. Hamp ton Roads; TAMO 23 sept. te Rotterdam, AGAMEMNON 24 sept. te Curagao; ALDAB1 24 sept. te Hamburg; ALHËNA 23 sept. v. Vitoria n. Bahia; ALKAID 23 sept. v. Buenos Aires n. Montevideo; ALMDIJK 23 sept. v. Londen n. Bre men; ALPHERAT 23 sept. v. New York n. Boston; ALWAKI 24 sept. v. Bremen n. Antwerpen; APPINGEDIJK 23 sept. v. Liverpool n. Londen; AXELDIJK 23 sept. v. Baltimore n. Philadelphia; BE- NINKUST 23 sept. v. Antwerpen naar Dakar; BOISSEVAIN 23 sept. v. Bue nos Aires n. Montevideo; FRAVIZO 24 sept. te Liverpool; HOLLAND 23 sept. v. Durban n. Beira; JASON 24 sept. te New York; KARIMATA 24 sept. v. Port Said n. Halifax; KORATIA (t.) 23 sept. v. Norfolk n. Curagao; LAURENSKERK 23 sept. v. Bombay n. Aden; LEERSUM 23 sept. te Jacksonville; LEKHAVEN pass. 23 sept. Finisterre n. Las Palmas; LOENERKERK 23 sept. v. Genua naar Port Said: LOMBOK 24 sept. te Malag; MARON 24 sept. te New York; MAU REEN (t.) 23 sept. v. Savannah n. Lon den; MITRA t. 23 sept. v. Durban n. Curagao; MODJOKERTO 24 sept. te Belawan; MOLENKERK 24 sept. te Port Said; MONTFERLAND 23 sept. v. San tos n. Montevideo; MYLADY 23 sept. te Las Palmas; PROVENIERSSINGEL 24 sept. te Puerto Ordaz; SARPEDON 24 sept. te Antwerpen; STRAAT MALAK- KA 23 sept. v. Kaapstad n. Port Elisa beth; SUNETTA (t.) 24 sept. te Sin gapore; TARA 23 sept. v. Buenos Aires n. Santa Fé; TERO 23 sept. v. Rosario n Buenos Aires; VIVIPARA (t.) 23 sept. van Port Said naar Montreal; WAAL 23 sept v. Algiers n. Antwerpen; WA TERMAN 23 sept. v. Halifax naar New York; WIELDRECHT (t.) 23 september te Providence. REMPANG 23 sept. v. Amsterdam n. Oost-Azië via Rotterdam en 24 sept. te Rotterdam; AAGTEKERK 24 sept. te Amsterdam; BALTICBORG 23 sept. te Amsterdam; DELFLAND 24 sept. te Amsterdam; GORDIAS 24 sept. te Amsterdam; JAGERSFON TEIN 24 sept. te A'dam; KREEFT 24 sept. v. Amsterdam n. Wabana; WOLTERSUM 23 sept. v. A'dam n. Golf van Mexico via Bremen. BA WEAN 24 sept. v. Genua naar Marseille; JAPARA (krl.) 24 sept. v. Le Havre n. Houston; KYLIX (t.) 24 sept. te Los Angeles; POLYDO- RUS 23 sept. v. Port Said n. Duin kerken.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8