Paradijsparade Het werkloosheidsverloop laat zich nog niet gunstig aanzien De Kleine weekelykse CRonycke RECHTSZAKEN Scheepsberichten ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Rust op loongebied noodzakelijk De vooruitzichten voor 1959 watIn de landbouw is de arbeidsvoor- betreft de werkloosheid, zelf als er in ziening iets beter geworden. In het de wereldconjunctuur enige verbete-1 centraal plan voor 1958 werd tegen ring zou komen, zijn niet te rooskleu- i het eind van het jaar een werkloos- rig. Dit heeft minister Suurhoff in heid van 110.000 a 130.000 waarschijn een beschouwing over de arbeidsvoor ziening wel duidelijk laten uitkomen. Er moet worden gerekend op een voortbestaan van de werkloosheid, welke in sommige delen van het land een aanvaardbaar peil te boven zal gaan. In zijn memorie van toelichting toont de minister aan, dat op het ogenblik een lichte verbetering in de situatie lijkt op te treden. Stabili satie van deze toestand of zelfs stij ging van de werkloosheidscijfers kun nen echter niet uitgesloten worden geacht. Na de op achterstand berus tende loonbeslissingen met betrek king tot de landbouw, het bouwbe drijf en de spoorwegen is rust op loongebied beslist noodzakelijk. Het blijft, aldus minister Suurhoff, zinvol werkloze arbeiders, vooral als zij jong zijn, te scholen, om te scho len of te herscholen. De gestegen werkloosheid zal waarschijnlijk tot een grotere toeloop van cursisten op werkplaatsen voor vakopleiding voe ren. De ervaring leert, dat in zulke perioden ook het peil der cursisten stijgt. Voor de gerepatrieerden uit Indo nesië, van wie het aantal ingeschre venen aan de arbeidsbureaus in het begin van het jaar sterk is toegeno men, zal de inpassing in het Neder landse arbeidsproces wel de enige mogelijkheid zijn, hoewel pogingen worden ondernomen tot emigratie bevordering en tijdelijk tewerkstel ling in het buitenland. Leggers van wegver sperring aangehouden Slechts loze grap De Helderse marechaussee heeft donderdagavond twee vliegbuigma- kers van het vliegkamp „De Kooy" aangehouden, die bekendhebben dat zij door het aanbrengen van een ver sperring woensdagmorgen een brom fietser op het rijwielpad naast de ryksweg van Den Helder naar Alk maar hebben doen verongelukken. Het zijn de 17-jarige H. van der P. en de 21-jarige P. J. M. Het onderzoek werd bemoeilijkt omdat de jongemannen op slinkse wijze het vliegkamp hadden verlaten en op dezelfde manier daarin waren teruggekeerd. Tijdens het verhoor bleek, dat boos opzet niet in de be doeling heeft gelegen. De jongelieden, die na een avond van „intens pasa- gieren" niet geheel „fris" meer wa ren, hadden een „mop' met hun col lega's willen uithalen. Door het rij wielpad te versper: jn hadden zij wil len bereiken dat iedereen de volgen de morgen met zijn fiets over de bar ricade zou moeten sjouwen. Det an dere voorbijgangers het slachtoffer van hun grap zouden worden was niet in hen opgekomen. lijk geacht. De seizoeninvloed was daarbij uitgeschakeld. Het verloop van de cijfers op het ogenblik maken die prognose nu iets gunstiger. Een suppletoire begroting werd evenwel ingediend voor subsi diëring van aanvullende werken van 45 miljoen op 87'/» miljoen. Voor het volgend jaar zou een zelfde be groting worden uitgetrokken. Door afgenomen economische acti viteit en werkloosheid in de V. S. en Canada vooral is de emigratiege neigdheid naaf die landen verder af genomen. Dit jaar zal de emigratie het getal van 24.000 personen bijge volg niet te boven gaan. Voor de eerste maal ^inds 1950 wordt dan ook, mede door de toege nomen repatriëring uit Indonesië, een emgratie-overschot verwacht. In 1959 acht de minister een herstel van de emigratie tot 30.000 personen niet onmogelijk. De minister zal verder met kracht optreden tegen de „zwarte lonen" in het bouwbedrijf bevorderen. Ook in de toekomst zal hij alle hem ten dien ste staande middelen aanwenden om dit kwaad tegen te gaan. !n bi ij verwachting Zo heet dit toelichtend en geruststel lend Doktersboek.dat gratis is in gesloten bij een Bobyderm Set, waarin alles voo» een vorstelijke verzorging von Boby's tere huidje. OVERPEINZING (VOOR UE ZONDAG) PROBLEMEN, WAAR IEDEREEN MEE ZIT r\e Leidenaars, tenminste zij, die niet parochieel onder Kerkwerve, of „bij ons aan de Meerburg" behoren krijgen deze week grote schoonmaak of een soort najaars-uithaal. Hun Leidse zieltjes worden binnenste-buiten en onderste-boven gekeerd en als dat alles geschied is, kunnen ze weer fris en als her boren het leven ingaan. Leids en wijds! Voor hen is het overbodig deze week iets extra-zaligs te overpein zen. Na een week zijn er alleen' nog maar heilige Leidenaars. Dit stukje proza is dus uitsluitend bestemd voor de anderen. V Jw geloof waarde anderen moet bestand zijn tegen de ster- ren en tegen de arena! Bij het lengen van de nachten zult ge weer komen te staan voor de verbijsterende grootte van het hgelal, waarin de aarde met haar bewoners als een nul rondsult. Dat vinden wij altijd een zielsverrukkende overpéinzing: mede-be woner te zijn van het heelal (dat zijn de koeien en de kikkers ook) en bovendien te weten, dat je ook in 't schitterend sop van het heelal mee-suddert. Dat weten maakt het pas interessant. Want er is dan natuurlijk Iemand, die weet, dat wij het weten; die het mensdom zo heeft laten ontstaan, dat het ?r weet van heeft. Die wetenschap, dat God ons kent en weet wie en waar we zijn, kan een mens gelukkig en tevreden maken. Die wetenschap houdt ook in, dat wij willen we ons niet als kc.eien gedragen als wetende wezens verantwoordelijk zijn jegens onze Maker. Er is een zichtbare en onzichtbare schepping c.i de mens is wat dat bet.eft een soort kikker, die op het land en in het water thuis hoort. De mens is aards en onaards tegelijk. V/laar uw ge'oof waarde énderen zij ook bestand tegen de arena! In de arena werden duizenden mensen voor de roofdieren gewor pen en ondanks hun smekend opzien naar Hem, die wéét wie en waar we zijn, op afgrijselijke manier omgebracht. Dat wrede spel wordt tot in onze dagen, zij 't op andere wijze, rog steeds voortgezet, niet alleen door mensen, maar ook door de natuurkracht* n. Dat kan wel eens het Godsvertrouwen benauwen! En dat is helemaal niet vreemd want het heeft ook God zelf be nauwd, toen Hij in menselijke gestalte gemarteld werd en uitriep; „Waarom hebt Gij me verlaten?" Het deelgenoot zijn van God met het menselijk lijden (en ook met onze vreugden) is aan het men selijk Godsbegrip vreemd. Het is de volstrekt goddelijke openbaring van Zijn goedheid en ook van Zijnonbegrijpelijkheid. Wij begrijpen het immers niet. Ge kunt echter wèl begrijpen, dat als de majesteit van het heelal ons verbijstert en Overweldigt, de majesteit van het ongeschapen Licht nog heel wat verbijrterendér en overweldigendér is, en het menselijk verstand, daarbij vergeleken, een walmende pit. Zelfs als ge voor de tijgers wordt geworpen (letterlijk of figuur lijk) behoeft het geloof niet te wankelen. God lijdt met Zijn schep ping mede en geeft uitkomst, ook als er geen uitkomst blijkt. (Het was wat lang deze keer. Excuus!) VAN SPINNEN EN WESPEN De zomer is weer voor bij maar nog altijd hebben de wespen hun activiteiten niet opgegeven. Zolang er nog rot fruit onder de bo men ligt en zolang het weer nog zo zacht is, dat er mensen met een glas limonade of .een kop thee met-suiker op een terras je zitten, blijven de geel zwarte „engerds" het de minnaars van wat frisse lucht moeilijk maken Denk nu niet, dat de „Ves- pa vulgaris" zich "iets ge legen laat liggen aan het hotelseizoen want ook ir minder gunstige tijden vindt het beestje wel wat suiker. Laatst op een stil le morgen zagen wij op het trottoir bij een bus halte nog een wesp, druk in de weer, het rugschild van een bij van de laatste sporen suiker en stuifmeel te onldoen. Misschien wcj de bij gesneuveld tegen de radiator van een auto misschien ook had d< wesp haar aangevallen en verslagen. Er zijn namelijk wespen, die zich sp<"- ia1 tegoed doen aan hun col lega's-insecten. Dat doer met name de graafwespen die hun nesten graven ir de grond en zelfs in mu ren., De steekwespen van gen elkaar vliegen af Dar is er ook nog de z.g. „weg- wesp" (Pompilius viaticuf L.), die spinnen vangt (Spinnen zijn geen msec- ten, zoals de meeste men sen misschien wel denken Een spin heeft acht po ten en om insect te lijn mag Je er maar 6 hebber Bovendien komen er geen larven uit spinnengebroed maar jonge spinnetjes.). Zo'n zwart-rode Weg- wesp heeft een voorliefde voor spinnevlee6. Ze is altijd op zoek naar de wolfspin, een loopspin, die dus geen web maakt. Onze wesp vliegt maar zelden Ze loopt en hoopt op een ontmoeting met haar buit. Die is minstens even groot als zijzelf en voorzien van een paar stevige, dolkach tige giftkaken. Ze is flus niet voor de poes maar altijd delft ze het onder spit tegen haar vijand. De wegspin heeft name lijk een „geheim wapen" waardoor ze de spin ver lamt. De strijd duurt maar enkele seconden en hoe de spin wordt uitgescha keld. is het blote oog niet te zien. Tijdens hel schijngevecht wacht de wesp het ogenblik af, waarop de spin zich bloot geeft om dan razend-snel in de onderkant van het borststuk te steken. Daar liggen de ganglions, de zenuwknopen van 't spin- nelijf. Die worden welis waar verlamd door het vergif dat met de prik naar binnenloopt ma - de spin blijft leven want hi' moet nog als voedsel die hen voor het wespen kroost, dat ziel) zal ont wikkelen uit de eitjes, die moeder-wesp en passant in het spinnelijf heeft ge legd. Terwijl het slachtof fer zo ligt te zieltogen, be gint de aanvaller een gang te graven in de grond, die dienst moet doen als mau soleum voor de stervende held en tevens als kinder kamer voor het nageslacht van de overwinnaar. Kostelijk is het. als er gedurende deze werkzaam heden een andere weg- wesp tracht, met de buit vandoor te gaan: er wordt dan aan de spin getrok ken en gesleept, totdat een van de beide partijen aar het eind van zijn krach ten is. Maar ook voor zijn fa milie moert de wegwesp uitkijken. De „Ceropales macula- tus" (vertaald zoiets als Koekoeksspinnendoder) ir een zwart-wit gevlekte wesp, die er soortgelijke manieren op na houdt om zich van voedsel en nage slacht te verzekeren. Ce ropales is c-hter wel eens lui en als hij zijn hardwer kende, zwart-rode neef ziet, maakt hij soms van de gelegenheid gebruik om even bij de buit te gaan kijken. Ze snuffelt er dan bewonderend aan en vliegt weer verder. Na zo'n bezoek hoeft de wegwesp niét meer te ho pen, dat er ooit een rood zwarte wesp uit zijn nest zal komen, want dat wordt steevast een zwarte met witte stipjes. Neef Cero pales had namelijk het e' prachtig verborgen in de longzak van de spin. (Dat is een opening, in het ach terlijf, waardoor de spin lucht naar binnen doet stromen. Longen, zoals wij, hebben de spinnen niet). De jonge Seropales die zich voorspoedig ont wikkelt in het achterlijf van de stervende spin. eet ook de eitjes van zijn tante, op, die hij in het voorste compartiment van de kinderkamer vindt. Nee. de wespen hebben hun activiteiten nog niet gestaakt maar nu de zo mer zover heen is, gelo ven we niet dat de kans groot is. dat u de weg wesp nog veel langs de weg zult aantreffen: hij maakt zich al op voor de winter. BLAUWHUIZER A. B. T. B. AFGESCHEIDEN VAN HOOFD- BESTUUR. Op een te Blauwhuis gehouden pro- testvergadering van de plaatselijke afdeling van de A. B. T. B. (Aarts diocesane Boeren- en Tuindersbond) zijn harde woorden gevallen en is het besluit genomen zich van het hoofd bestuur af te scheiden. De protest- vergadering werd belegd omdat het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening de subsidie aan de enige R.K. landbouwhuishoud- school in Friesland, die in Blauwhuis was gevestigd, heeft ingehouden en een subsidie heeft toegezegd aan een op te richten landbouwhuishoud- school op katholieke grondslag te Bolsward. Men protesteerde in de ver gadering vooral tegen de houding van het hoofdbestuur van de A.B.T.B. te Arnhem, die de overplaatsing naar Bolsward bewerkstelligd zou hebben. Plannen van „St. Martinus" „Mobiele" woningen voor beroepsmilitairen Om te komen tot een oplossing, van de woningnood onder de beroeps militairen heeft de Nederlandse ka tholieke vereniging voor militaire ambtenaren „St. Martinus" plannen ontworpen voor de bouw van flat- en eensgezinswoningen in de premie- sector. De bedoeling is een coöperatie te stichten, die woningen koopt en onderhoudt. De militairen zouden eigenaar kun nen worden van een vierkamerflat, waarvan de stichtingskosten na af trek van de rijksbijdrage 15.240, bedragen. Met een eerste betaling van 1.540,moet maandelijks een bedrag van 67.aan lasten, rente en aflossing van de hypotheek wor den betaald. Ook de aankoop van vijf kamerflats wordt in het vooruit zicht gesteld (stichtingskosten na af trek rijkssubsidie 167707,bij een aanbetaling van 1.670,bedragen de maandelijkse lasten ƒ74,De termijn van aflossing is gesteld op dertig jaar. „St. Martinus" stelt zich WITTE KRUIS HELPT ECHT! Hoofdpijnmaar ook andere plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. tabletten, poeders of cachets! WITTE KRUIS ONGELUKKIGE ECHTGENOOT HOORDE VIER JAAR TEGEN ZICH EISEN Voor de Arrondissementsrechtbank te Groningen heeft gistermorgen een fabrieksarbeider uit Nieuweschans terecht gestaan die na een echtelijke twist zijn vrouw met een broodmes heeft gestoken ten gevolge waarvan zij is overleden. Zowel het requisitoir van de officier als het pleidooi door de raadsman werden met gesloten deuren gehouden gezien de trieste achtergrond van deze zaak. De eis luidde vief jaar gevangenis straf. De raadsman concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging. Aan het begin van de behandeling ging de president de voorgeschiedenis tot deze noodlottige twist na. Op 22 april j.l. ontstond er ruzie toen de vrouw haar man geen eten wilde geven. Toen verdachte zelf brood stond te snijden, werd hij op een bepaald moment zo driftig over de beschuldigingen die de vrouw hem naar het hoofd slingerde, dat hij haar met het broodmes stak. Hij rende naar buiten om een dokter te waarschuwen, kwam terug om E.H.B.O. te verlenen, njaar toen de dokter kwam was het slachtoffer reeds overleden. Uit het verhoor van de getuigen, politiemannen, die pro ces verbaal hadden opgemaakt, bleek dat de levenswandel van de vrouw te wensen overliet. Uitspraak over 14 dagen. Friendships voor Luchtmacht Naar aanleiding van persberichten met betrekking tot de bestelling van Fokker „Friendship"-vliegtuigen voor de koninklijke luchtmacht en een daaruit voortvloeiend geschil tussen de minister van oorlog en de chef luchtmachtstaf, stelt de chef lucht machtstaf er prijs op o.a. het volgen de mede te delen: Gezien de beperkte begroting en het feit, dat de thans bij de konink lijke luchtmacht in dienst zijnde Da kota's nog enige jaren mee kunnen, werd van de zijde van het ministerie van oorlog gemeend, dat op dit ogen blik geen gelden konden worden ge bonden tot aanschaffing van „Friend ships". Intussen werden de beprekin gen toch voortgezet, waarbij naar vo ren kwam, dat hier een groot indus trieel belang en nu in deze tijd ook een groot werkgelegenheidsbelang in het geding is. In overleg tussen de ministers van financiën, van economi sche zaken, en van verkeer en water staat werd dan ook overwogen om toch reeds nu een aantal vliegtuigen te bestellen. Naar aanleiding hiervan heeft de minister zich daarna in beginsel be reid verklaard om onder bepaalde voorwaarden een bestelling van twaalf vliegtuigen te plaatsen. Mede delingen als zouden thans verschillen van mening tussen instanties van de luchtmachtstaf en het directoraat ma terieel luchtmacht bestaan, zijn on juist. De prijsvaststelling heeft nog niet plaats gevonden, omdat door de minister van oorlog hij het nemen van het besluit tot bestelling over te gaan, uitdrukkelijk voorwaarden werden gesteld, waarover partijen nog niet tot overeenstemming zijn gekomen. Deze financiële onderhan delingen zijn nog in gang, maar wel kan worden gezegd, dat het bedrag van 35 miljoen uit de lucht is gegre pen". voor dat ook niet-militairen van deze regeling zouden kunnen profiteren, mits zij lid van de coöperatie zijn. De prijzen van de in het plan genoemde eengezinswoningen worden geraamd op ongeveer 14.000, Om de vorming van militaire wij ken te voorkomen wil men slechts een derde van de op enige plaats te bouwen woningen aan beroepsmili tairen verkopen. De plannen voor de bouw van deze huizen zijn reeds be sproken met de ministers van defen sie en van volkshuisvesting. Ook niet-militairen. De minister van defensie heeft zich in principe bereid verklaard finan cieel bij te dragen in de kosten voor aanbouw van deze woningen. Op de persconferentie, waarop „St. Marti nus" gisteravond in Utrecht deze plannen openbaar maakte, deelde het bestuur mee dat de veelvuldige over plaatsing van militairen bij het ma ken van de plannen een belangrijke rol heeft gespeeld. Doordat de hui zen worden onderhouden door de te stichten coöperatie kan het „uitwo nen" zoveel mogelijk worden tegen gegaan, terwijl er tevens voor ge zorgd kan worden dat de militair die verhuist, elders in een soortgelijke woning wordt ondergebracht, die wederom zijn eigendom wordt. De flatwoningen zijn ontworpen door het architectenbureau A. Verschoor en T. Bier te Loosduinen. Het bestuur van „St. Martinus" verwacht dat met de verwezenlijking van deze plannen een einde zal ko men aan de jarenlange gezinsschei ding van beroepsmilitairen. Binnen kort zal het bestuur over deze plan nen contact opnemen met zusterver enigingen. Met nieuwen moed de veeder op 't pampier. We gaen weer fix end ferm een nieuwe reex beginnen; gaen swoeghen weer op woorden en op sinnen totdat ons breyn tollt van getierelier. Nieuwcoop het eerst aen bod, daer wasset feest by Piet Verlooy en Leentje Hesseling aen 't Syderend. Wie is in Nieuwcoop die Piet en syn Leentje niet en kent? Sy synder sestich jaer niet min getrouwd geweest. Daer past een heysae op en 't hoogh geheeven glas; by sulck een feest moet er de ghilde vroolyck vieren. Sy leeven langh, joechhee, een yeder had playsiere. Het bruydspaer vierde mee off 't nix en was. Ons Ley den kreegh niet sulck playsierigh dingh; daer schrock men by 5-Meylaen sigh de neeten. ,Wie heyt het nu oock ooyt soo sout gegeeten dat men nae dartien jaer daer nogh graenaeten vingh? Graenaeten synder vloeckbaer oorloghstuygh; je weete nooyt wanneer die dinghen springhen. Dan liever Lis, waer meyd- en jonghelinghen van L.T.B. hun rosen lieten springhen met gejuyeh. Genoegh ditmael; gaet, Leydsche leeserskrvngh met boete, moed en vroom van sinnen de naeste weeck dickwyls Uw kereken binnen. Vast comt er beeter uyt dan U er heenengingh! Een missie, leesers lieff, dat is een schoone saeck, al will 'ick self wel arrigh griff bekennen dat het voor myn argh swaere daeghen bennen, want hoe je 't keert of wendt, elck siele-schot is raeck. Ick wensche U een weeck vol van boetvaerdighheyd van veel devotie en daernaest veel schoone preecken. En souden U veel peeckelsonden steecken, die raeckt U, wees niet bangh, heusch nogh wel queyt. Geen seedemeester wil .ick echter syn, dat is geen werek voor myn maer voor de missiepaeter. 't Begint met hel end vaeghevier, maer laeter comt toch de heemel in 't-verschiet, syn donderpreeck ten spyt. WILLEM VAN HORSTENDAEL. OOOCOOMOO(XOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCOOCOOOOOOC3COOOOCOCICC<XO 'Veebeoordelingswedstrijd voor landbouwscholen Voor de 17e maal organiseerde de Vebo een Veebeoordelingswedstrijd. De uitslagen van deze wedstrijd, welke gisteren werd gehouden, luidden: A. afd. Zwartbont: la Rijks Mid delbare Landbouwschool te Alk maar 267 pnt; 2a. Rijks Middelb. Lan^jD.school te Gouda 244 pnt;' 2b. Rijks Middelb. Landb.school te Gou da 231 pnt; 2c. R.K. Middelbare Landb. school te Voorhout 229 pnt. De individuele prijzen vielen ten deel aan: la. H. Kroes te Groot Schermer (N.-H.) 100 pnt; 2a. G. Vergeer te Bodegraven 88 pnt; 2b. S. Kalverboer te Noordervoort bij Alkmaar 87 pnt; 2c. W. Boer te Stol wijk 85 pnt; 3a. C. Visser te Zoeter- meer 81 pnt; 3b. H. Kapteijn te Stol wijk 80 pnt; 3c. P. Mannes te War- menhuizen80 pnt. B. afd. Zwartblaar: la. R.K. Mid delb. Landbouwschool te Voorhout HAAGSE POLITIERECHTER. Voor raar gescharrel met fiets veroordeeld. De officier van justitie bij de Haag se politierechter vorderde vijfentwin tig gulden boete of vijf dagen en twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk wegens schuldheling tegen een 57-jarige los-werkman uit Noordwijkerhout.. Het ging over een fiets van A. P. v. d. Ploeg, een 19-ja- rige bloembollenkwekersknecht, die op. 28 december zijn karretje had ge plaatst bij een café in de Dorpsstraat. Later bleek de fiets verdwenen te zijn en weer een paar dagen later zag hijplotseling de 17-jarige los-werk- man J. L. Piek uit Noordwijkerhout op zijn fiets rijden. Het bleek dat deze de fiets op 29 decemoei van de verdachte had gekocht. Vader Piek had het zaakje al niet erg vertrouwd omdat verdachte zelf op een oude fiets reed en dit heel behoorlijk kar retje voor veertig gulden van de hand deed. „Ik heb de fiets gekocht van twee jongens die ik van gezicht kende. Ze zagen er netjes uit en ik heb hele maal niet gedacht dat de fiets gesto len kon zijn", zo betoogde de ver dachte. Zowel v. d. Ploeg als Piek Jr. getuigden dat ze niet geloofden dat verdachte de fiets had gestolen. Het vonnis /an de politierechter, voor schuldheling. luidde1 vijfentwintig gulden boete of vijf dagen en een ALKMAAR 19 sept. te Port Said; CALTEX Utrecht (t) 19 sept. van Aba- dan naar Rotterdam; CABONKUST 19 sept. van Port Harcourt naar Lagos; KORENIA 19 sept. te Ornskoldsvik; LOENERKERK 19 sept. te Marseille; MELISKERK 19 sept. van Karachi naar Bombay; MOORDRECHT (t) 19 sept. van. Sqlent naar Perzische Golf; RIOUW 18 sept. van I.ondon naar Savana; SE- NEGALKUST 19 sept. te Accra; STRAAT TORRES 19 sept. van Singa pore naar Port Swettenham; ALK- KERK passeert 19 sept. Sabang naar Singapore; BENGKALIS 19 sept. van Singapore naar Port Swettenham: BLOEMFONTEIN 19 sept. van East London naar Durban; BUSSUM (t) 21 sept. te Suez verwacht; CERONIA (t) 20 sept. te Aden; ENA (t) van Donges naar Curagao; KREBSIA (t) passeert 19 sept. Sabang naar Singapore; MAAS- LOYD 19 sept. te Manilla; STAD UTRECHT 19 sept. van Hampton Roads naar Europa; STRAAT BANKA 20 sept. te Sydney; TABINTA 19 sept. van Tandjung Priok naar Pladju; TAPPEN- ZEE 19 sept. te Beyrouth; TELAMON 19 sept. te Auxcayes; UTRECHT 19 sept. van Aden naar Djeddah; KENIA (t) 19 sept. te Rotterdam; WESTER TOREN 19 sept. te Rotterdam; BA- WEAN 19 sept. van Port Said naar Ge nua; CALTEX Pernis (t) 19 sept. te 19 sept. van Le Havre naar Savona; KELLETIA (t) 19 sept. te Gothenburg; 230 pnt; 2a R.K. Lag. Landbouw school, Zoeterwoude 201 pnt; 2b Chr. Middelb. Landb. school, Hoofddorp 198 pnt; 2c. R.K. Lag. Landb. school Zoeterwoude 194 pnt.. De individuele prijzen in deze af deling waren: la. L. Onderwater, Zoeterwoude 88 pnt; 2a. J. Noordam Haarl.meer 81 pnt; 2b. P. v. d. Hulst Voorschoten 78 pnt; 2c. J. v. d. Werf Zoeterwoude 77 pnt; 2d. J. Duyven- voorde, Rijpwetering 76 pnt. UITSLAGEN VEBO-MELKWEDSTRIJD. De uitslag van de gisteren op het veemarktterrein Ier gelegenheid van de Vebo gehouden melkwedstrijd is 1. J. A. Koot, Bodegraven, 2. K. P. Zwanenburg, Bodegraven, 3. mej. J. Vergeer, Bodegraven, 4. L. A. A. de Bruijn, Zwammerdam, 5. C. Vermeij Nieuwkoop, 6. A. de Jong, Alphen aan den Rijn, 7. J. Vroege, Bode graven. De jury bestond uit de heren D. van Vliet en J. Straathof. Arbiter was de heer W. P. de Jong. Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter een 35- jarige matrassenmaker uit Leiden wegens steunfraude tot een maand voorwaardelijke gevangenistraf met drie jaar proeftijd, toezicht van het Ned. Genootschap voor reclassering en tot terugbetaling van f 60.87 bin nen twee jaar van de proeftijd. Ik oktober 1957 had de verdachte zich opgegeven als werkloos en had 60.87 ondersteuning gekregen van de sociale dienst. In hetzelfde tijd vak had hij echter wel inkomsten ge had, namelijk 78.49 uit de ziektewet en dat had hij niet opgegeven. Dé verdachte vertélde een groot gezin te hebben, lang werkloos te zijn ge weest en van het geld door zijn vrouw kousen en schoenen voor zijn kinderen te hebben laten kopen. „Ze hebben me maandenlang een te lage uitkering gegeven", meende hij. Reeds eerder was de matrassenma ker voor diefstal veroordeeld. LOMBOK 19 sept. van "Port Said naar Malaga; MERWELLOYD 19 sept. te Khorramshar; NIEUW HOLLAND 19 sept. van Adelaide naar Perth; ZEE LAND 19 sept. van Suez naar Djeddah; ZUIDERKERK 19 sept. van Newcastle naar Sydney. ARTEMIS 19 sept. te Rotterdam; EENHOORN 19 sept. van Rotterdam naar Antwerpen; HECTOR 20 sept. van Rotterdam naar Algiers; KLOOSTER- DIJK 19 sept. van Rotterdam naar Antwerpen: OMMENKERK 20 sept. van Rotterdam naar Adam; SLAMAT 19 sept. van Rotterdam. 20 sept. te Le Havre; VALHENA 19 sept. van Santos naar Agradosreis; ALKES 20 sept. te Aden; ALPHERAT 20 *sept. te New York;: AMERSKERK 19 sept. le Dar es Salaam; ANGOLAKUST 20 sept. te Lagos; ARENDSKERK 19 sept. te Suez ARGOS 20 sept. n.m. te Amsterdam verwacht: CALTEX Leiden (t) 21 sept. te Singapore verwacht; CASMANCE 19 sept. te Duinkerken: CLAVELLA (t) 20 sept. te Heysman; FARMSUM 20 sept. t.a. Hudsonbaai; KENNEMER- LAND 20 sept. te Laspalmas; LOPPER- SUM 19 sept. van Antwerpen naar Ha milton (Bermudas); MAAS passeert 20 sept. Ouessant naar Antwerpen; MAASKERK 20 sept. van Calcutta naar Madras; MARNELLOYD 19 sept. van New York naar, Nemours; MONTFER- LAND 20 sept. te Santos; NOORDZEE 19 sept. te Kuwait; ORANJE passeert 19 sept. Perim naar Colombo; PRINS WILLEM 2 19 sept. van Detroit naar Greenbay; ROTTI 20 sept. te Halifax; RIJNDAM 19 sept. van Cobhan naar New York; STATENDAM 19 sept. van New York naar Southampton; STATEN- SINGEL 19 sept. van Dry Tortugas naar Port Arthur; STRAAT MALAKKA 21 sept. te Kaapstad verwacht; TALISSE 20 sept. te Port Said; TEIRESIAS 20 sept. van Birkenhead naar Port Said; TÓWA 21 sept. te Santos venvacht, landgenoot van der Ven en Ehlen, die

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8