R IJ N S 1 r R E E K DUINS TREEK ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 DE LE1DSE COURANT PAGINA 5 BOSKOOP De Veiling De noteringen op de Boskoopse bloemenveiling vertoon den deze week een voor de kwekers gunstige tendens. Het was, blijkbaar door de invloed van het warme weer de voorafgaande weken niet zo bij zonder gunstig geweest. Doch nu kwamen de kwekers met grotere aanvoer en werden ook betere prij zen geboden, waardoor de handel weer wat levendiger werd. Het goe de weer van de laatste weken is oor zaak dat er nu een grote verschei denheid van bloemen kan worden aangevoerd. In kwekerskringen is men van oordeel, dat de ongunstigste periode nu wel achter de rug is en dat de nog aan te voeren artikelen nu wel weer lonende prijzen zullen maken. Dit is reeds te merken aan de per- nettyaplanten met bes en verschil lende soorten grootbloomige rozen. De eerstgenoemde brachten het tot 2.50, terwijl voor rozen gemiddeld 3.per 20 stuks werd genoteerd. Bij de babyrozen zorgde Nymph voor de hoogste notering n.l. 4. per 10 stuks. Jeugdwedstrijden ,,Het Zuiden" Onder grote belangstelling zijn de door de buurtvereniging „Het Zui den" georganiseerde kinder wedstrij den gehouden. Een 60-tal jongens en meisjes nam deel aan de speurtocht puzzelrit. Deze tocht moest jn paren worden gereden. De winnaars waren. 1. Anny de Jong-Trudi van Klave ren 37 punten; 2. Hans Ki'aayen- brink-Dick Kraayenbrink 36 pnt; 3. Ineke van Klaveren-Cora Tijster man 35 pnt; 4. Ab. Kranenburg- Henk de Man 34 pnt; 5. Riet en Jack Straver 34 pnt. Verdere uitslagen: bussengooien voor meisjes en jongens t.m. 5 jaar: 1. Jan Domburg; 2. Kees Benschop; 3. Rudi Nieuwets; 4. Sjaak Goudri- aan. Evenwichtsspel voor meisjes en jongens t.m. 5 jaar: 1. Jan Kranen burg; 2. Corrie Harkes; 3. Joke van Dam; 4. Dick Jongejan. Tonnetje rollen voor meisjes en jongens 6 t.m. 8 jaar: 1. Piet Goudri- aan; 2. Addie van Dam; 3. Lida Smit. Zaklopen voor meisjes en jongens 6 t.m. 8 jaar: 1. Lida Smit; 2. Hugo v. d. Velden; 3. Arno van Bemmel; 4. Els Hoogeveen. Na afloop werden door de heer M. Bakhuijzen enkele reis- en tekenfilms vertoond, waar van ook door vele ouderen volop werd genoten. Dammen In het damdistrikt Gouda is een aanvang met de com petitie 19581959 gemaakt. Boskoop 1 en Boskoop 2 hebben de eerste wedstrijden tegen BDV 1 en BDV 2 (Bleiswijk) gespeeld. Het eerste team van de gastheren behaalde een krappe zege en het tweede team kon het dank zij het niet opkomen van een Boskoop-speler tot gelijk spel brengen. HAZERSWOUDE (H. R Aanrijding bij de Bruggestraat. Gisteravond omstreeks 7 uur kwam de heer C. uit de Rhynenburch de grote verkeersweg LeidenUtrecht oversteken. Op een gegeven moment vervolgde hij zijn weg in de richting Alphen en was van plan via de uit rit bij de boerderij van de heer Kas telein het fietspad te bereiken. Al hoewel de heer C. een bromfietser uit de richting Alphen aan den Rijn zag naderen onderschatte hij de snel heid van deze bromfietser. Een bot sing kon niet meer worden voorko men. Zowel de bromfietsberijder uit Zoeterwoude evenals de heer C. uit Hazerswoude werden tegen de grond gesmakt. Beiden hadden enige snij- en schaafwonden, maar de materiële schade aan de bromfiets was groot, terwijl het voorwiel van de fiets gekreukeld uit de strijd te voor schijn kwam. De schade werd onder ling geregeld. LANGERAAR Geslaagde uitgaansdag K.A.V. De afd. Langeraar van de KAV hield voor haar leden een uitgaansdag, die prachtig geslaagd is. Met. circa der tig leden vertrokken de dames met een bus van Langhout naar de bloe menveiling te Aalsmeer. Zij werden daar hartelijk ontvangen en daarna rondgeleid, waarmee ten zeerste werd genoten vgn de uitzonderlijke bloe menpracht. Via het Bosplan waar de koffie werd gebruikt ging de reis naar Amsterdam. Voor de leden was hier een grote verrassing. Er was n.l. gezorgd voor een prima koffieta fel. Ieder heeft hiervan genoten men was weer gesterkt voor het volgende deel van de reis. Dit was een excur sie naar de N.V. Balatumfabriek te Huizen. Ook hier weer een hartelijke ontvangst. Er werd een kop thee aan geboden en de gehele middag werd hier zoet gebracht met het bekiiken van zeer interessante dingen. Eerst werd in beeld gebracht het vervaar digen van verschillende produkten, en daarop volgde een rondleiding door de fabriek. Tot slot werd nog een verversing aangeboden en als souvenir kreeg ieder een kunstleren omslag met blocnote. Het eind van de reis kwam nu in zicht. Via HiJ- versum langs de studio's werd ge reden naar de Pyramide van Auster- litz. Natuurlijk moest er nog even genoten worden van de speeltuin en toen ging men huiswaarts. De dames van de KAV kunnen op een by zonder geslaagde dag terugzien. NIEUWVEEN Middenstandsvergadering De afdelingen Noorden, Nieuwveen en Zevenhoven van de R.K. Midden standsvereniging, kwamen gisteren avond in gecombineerde vergadering bijeen in de zaal van Leliveld. De voorz., de heer Beekman uit Zevenhoven, heette allen welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond de heer J. Bakker uit Den Haag. i De voorzitter sprak zijn teleur stelling uit over de geringe opkomst speciaal omdat men deze avond wilde trachten tot oprichting over te gaan van een studieclub. Naar aan leiding hiervan hield de heer Bak ker een gloedvol betoog over.'t be lang van deze club. 't Is de bedoe ling aldus spr. deze winter een cur sus te geven, waarin alle mogelijk en moeilijkheden op 't gebied van de middenstand, door drie leraren zal worden behandeld. De cursus zal be staan uit 20 lesavonden, waarvan er 10 in Nieuwveen en 10 in Noorden zullen worden gegeven. De totale kosten bedragen 40.en de cur sus is voor ieder toegankelijk. Na af loop gaven zich reeds verschillende aanwezigen op, maar aangezien er minstens 20 deelnemers moeten ko men, zal 't bestuur trachtten alsnog enige belangstellenden te vinden. NOORDEN Winterseizoen L.TJV1. en L.T.J. ge opend. Met het zingen van het bondslied van de gezamenlijke LTM- en LTJ-organisaties werd in de zaal bij M. Maarsseveen te Noorden het winterseizoen voor de beide jonge renverenigingen geopend. Na het openingswoord door de voorzitter van de LTM., L. v. d. Arend, werd het jaarverslag voorgelezen. De se cretaresse meyioreerde met genoe gen het feit, dat de LTM zo'n prach tige tweede plaats had behaald op de districtsportdag in augustus j.l. en spoorde de leden aan, met dezelfde geest en met een nog groter enthou siasme door te gaan om daardoor te bereiken dat de eeuwige rivaal Bo degraven, tot nog toe de sterkste, eenmaal door de afdeling Noorden zal worden overtroefd. Dat van de voorspelde contactavon den tijdens het zomerprogramma niets is gekomen, schuilt in het feit, dat de trainingen e.d. te veel tijd vergden en er daardoor voor verder contcat geen gelegenheid was. Het1 programma voor de winter ziet er weer aantrek kelijk uit, hoewel er nog enige ruim te is gelaten voor eventuele contact avonden met onderwerpen, die door de leden naar voren- zullen worden gebracht. Zoals gebruikelijk zal er ook deze winter weer een ouderavond worden gegeven en tevens staat er een kerst viering op het programma, deze in samenwerking met de LTJ. Als belangrijkste punt bracht de voorzitter van de LTJ,de heer P. Mourits een contributieverhoging naar voren van 10 naar 12 gulden per jaar. Onder leiding van de aal moezenier, pastoor v. d. Sman, werd tot slot een leerzame en interessante causerie gehouden met als onderwerp en uitgangspunt: „Denkt de jeugd internationaal". Sportnieuws voor het weekend. Zondag a.s. wordt oo het terrein aan de Simon v. Capelweg te Noorden een voetbalwedstrqijd gespeeld tus sen N.S.V. en Groot-Ammers. Om half drie zullen de elftallen tussen de lijnen komen voor de wedstrijd, die van de zijde van NSV met ver trouwen tegemoet wordt gezien, in verband met het verdienstelijke resul-, taat dat de ploeg zondag j.l. heeft be haald. Het lijkt daarom zeker niet onwaarschijnlijk, dat N.S.V. ook uit deze wedstrijd weer een kostbaar puntje in de wacht zal weten te sle pen. De leiding is deze week in handen van de heer A. v. Prooijen. 12 u. Nic. Boys 3—NSV 2. Zaterdag 4 u. NSVa 1Bodegraven a 1. Handbal. Gezien het resultaat van de eerste competitiewedstrijd, die het handbalelftal van NSV heeft gespeeld, zien wij ook de wedstrijd van a.s. zondag om 12 uur tegen NEA 2 uit Amsterdam met vertrouwen te gemoet. Wanneer er normaal ge speeld wordt, kunnen de puntjes beiden op Noorden blijven. 1 u. NEA jun.NSV jun. Vertrek 12 u. per auto. 3. u. Zeeburg 2—NSV 2. Vertrek om 1.30 uur per auto. RIJPWETERING Handbal Voor de handbalwed strijden voor zondag 21 sept, is een wijziging gekomen. De senioren spe len niet thuis tegen Foreholte maar spelen een uitwedstrijd, aanvang 1 uur. Ook de junioren spelen een uit wedstrijd tegen MSV, aanvang 3 u; Voor vertrek raadplege men de raambiljetten. TER AAR Damvereniging „Nooit Gedacht". j Aan het begin van de damcom- petitie hield de Dam-Schaakver- eniging „Nooit Gedacht" een leden vergadering. De heer M. Heijmans sprak als waarnemend voorzitter het openingswoord. De secretaris, de heer W. Esveldt Azn., bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek dat de vereniging 16 leden telt. Het le tiental dammers is in de vorige competitie als 4e ge ëindigd. De schaakafdeling is prac- tisch verdwenen door gebrek aan be langstelling. Naar de mening van de penning meester de heer J. v. d. Starren, kan de vereniging zich financieel red-, den als alle leden hun achterstalli ge contributie betalen. Alleen blijft dan de verdere aflossing der klokken nog nodig. WOUBRUGGE Bazar. De speeltuinvereniging Woubrugge organiseert een bazar in de stal van de boerderij Vrouwgeest- weg 2. De opening geschiedt door bur gemeester Van Wageningen op vrij dag 26 september om 4 uur. Verder is de bazar geopend van 710 en zaterdag van 26 en 710 uur. Winterdienst. Ingaande zondag 21 september geldt voor de Provin ciale brug over de Heimanswetering weer de winterdienst. Op zon- en feestdagen blijft de brug dan voor alle verkeer te water gesloten. Rode-Kruis Filmavond. Voor de ioor het Rode Kruis georganiseerde filmavond, die vrijdag in het Oude Raedthuys gegeven werd, bestond grote belangstelling.'Mevroirw Si 11evis Van Ittersium wees er op, dat te Leiden steeds veel bloed nodig bij de langdurige hartoperaties en bloed transfusie bij z.g. Tihesus-kinderen. Zij wekte de aanwezigen op, zich als vaste-donor op te geven bij de afde ling Leiden. Vervolgens reikte spreekster de Landsteinerpenningen uit aan de volgende donors te Hoog- made: P. Beers, S. P. Borst, F. Co- lijn, A. Disseldorp, W. v. d. Geest, L. Hillenaar, S. G. v. d. Ing, P. v. d. Laan, J. van Leeuwen, J. van Leyden, N. v. d. Meer, W. v. d. Meer, P. v. d. Meer, C. v. d. Ploeg, H. v. d. Ploeg. N. v. d. Ploeg, W. v. d. Ploeg, C. T. van Rijn, Th. Pouw, G. J. van Tol en de dames J. C. Colijn, P. M. v. d. GeestDe Vette, W. v. TolVan der Kroft, R. 't Lam, A. v. d. Ploeg H. v. d. PloegHillebrand, C. J. Zwetsloot. Te Woubrugge werden onderschei den: de dames J. AngenentAren- burg, D. M. BontebalHuisman, J. de BraveHofwegen, N. de BruinKia- hel, W. M. v. d. Lip- Van Dorp, N. SchippersVink, J. WolversSchel lingerhout, J. WolversRijnsburger. J. Wolvers en de heren: C. W. Anker, C. Bries, C. J. van Dam, J. M. van Diemen, H. de Jeu, C. Ket, B. Kinkel, J. van Klaveren, G. Linting H. van Luiing, M. v. Nieuwkoop, P. M. Noor- dam, G. van Reenen, J. Roosemalen, H. Schijf, J- Terhorst, C. van Tuil, W. Verzaal, J. Windhorst, A. J. Wol vers en M. v. d. Ploeg. Nadat de heer De Koning nog en kele vragen had beantwoord, wer den een tweetal voorfilms vertoond. Een kleurenfilm over Nederl. bloe menpracht en Goede Vaart, een boot tocht voor langdurige zieken en in validen. De hoofdfilm was de spannende speelfilm: Paula. ZOETERWOUDE- LEIDERDORP R.K. E.H.B.O. In een wat fees telijke stemming hield de afdeling E.H.B.O. de jaarvergadering in het parochiehuis, omdat na een goed ge slaagde cursus aan 17 leden het diplo ma zou worden uitgereikt. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer v. d. Pluim, gaf de secr.- penn., de heer A. Borst, een jaar overzicht. Het financieel jaarver slag gaf aan inkomsten: saldo vorig jaar 174.98, inkomsten 1167.76, uit gaven 1026.96, alzo een batig saldo van 140.00. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer v. d. Pluim, bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature door bedanken van de heer A. Borst, als enkele candidaat geko zen werd de heer M. N. A. van Bas ten van Leiderdorp. De voorzitter dankte de aftredende secretaris voor het vele werk in het belang der ver eniging gedaan. Door de kascommissie, bestaande uit de heren v. Basten en Aniba, wa ren boeken en bescheiden van de penningmeester in orde bevonden. Pastoor Kouwenhoven, die door een andere bijeenkomst slechts even aan- wzig kon zijn, wenste de geslaagden geluk met het succes en wilde daar- KATWIJK Duivensport. Met 91 jonge en oude duiven hielden „De Rhijnmon- ders" de laatste wedstrijd in dit sei zoen en wel vanaf Mons, afstand 196 km. Ze werden in vrijheid gelaten om 12 uur. De eerstaankomende duif arriveerde om 14 uur 49 min. 44 sec., gemiddelde snelheid 1157 meter per minuut. De uitslagen waren als volgt: J. Jungerius 1; T. de Mooy 2, 3 en 7; N. Kleen 4; Kr. Monster 5 en 6; J. v. Maanen 8 en 9; J. Parlevliet 10. LISSE Geslaagd. Aan de Rijkskweek school te Haarlem slaagde voor het examen hoofdakte mej. Toos v. Vel- zen. NOORDWIJK ..Steeds Sneller" Uitslag van de wedvlucht met oude en jonge Hui ven vanaf Duffel. Afstand pl. min. 128 km. In contours 256 duiven. Ge lost te 8.20 uur met Zuid-Westen wind bereikte de eerste duif haar hok te 10.15.24 uur en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1112 meter per minuut. De eerste 20 prijzen werden als volgt verdiend: Haak-Hoonaard 1; C. v. d. Berg 2,3, 7 en 11; W. Vink 4; J. Passchier Zn. 5: A. Cramer 6; J. v. Hensber- gen 8; A. Th. Mooyekind 9 en 16; A. Westgeest 10: A. Boot 12; P. Borst 13; C. Noordermeer 14; Evert Smit 15 en 19; Hoek-de Vries 17; Cor Smit 18 en P. Borst 20. Zwemexamens Schooljeugd Onder de bekwame leiding van mevr. v. Tilburg-v. d. Niet zijn ook deze zomer een groot aantal leer lingen van de scholen onderricht in het zwemmen en met succes. Voor het diploma A slaagden: Tilly Grib- nau, Lineke Aartsen, Marian de Raad, Hermien v. Dijk, Anneke Riemvis, Corrie Caspers, Annet Drexhage, Trudy Tijmensen, Lenie Blitz, Ineke Gaasens, Vera Boort- man, Anja Claus, Jopie v. Vonno, Nelly Geerlings, Johanna v. d. Niet, Ria de Ridder, Thea Salman, Irene Olderiks, Coby v. Duyn, Ina Salman, Oscar Kesselring; Jeroen v. Dijk, Ankie de Haas, Loes Noordergraaf, Stanneke Meyring, Sjaan v. Oud- gaarden, Neeltje v. d. Broeke; Wil Versteege, Annie Versteege, Ben v. d-. Berg, Jaap Plug, Marian v. Rijn, Adrie Warmerhoven, Ria v. Houten, Theo Steenvoorden, Marian v. d. Kant, Polly v. d. Spek en Johnny v. Exter. Voor het diploma B: Paula v. Rui ten, Coby Zuidhoek. Marja Steen- voorden, Anne Peterse, Annie v. Abswoude, Lenie Compier, An v. bij toch ook een klein puntje by ge ven, want het moet niet alleen gezien worden als een sportiviteit. *A1 wat u doet, doe het uit naasteliefde. Nadat de voorzitter een uiteen zetting had gegeven over het nut en de noodzaak van een vervolgcursus om een goed EHBO'er te blijven, werd medegedeeld, dat een vervolg cursus zal worden gegeven, ingaan de 7 oktober a.s. en vervolgens elke lste dinsdag van de maand. Na al dit zakelijke werden de di ploma's uitgereikt. De voorzitter sprak byzonder woorden van dank tot dr. Seine, die geheel belangloos met zoveel zorg de cursus had gege ven en verzocht hem de diploma's te willen uitreiken. Dr. Seine verklaarde zeer tpvreden te zijn over de afgelopen cursus, fe-* liciteerde hen met het resultaat en reikte daarna de diploma's en het in signe uit aan mevr. Beumer-Smits en de heren M. N. van Basten en W. J. H. Aniba te Leiderdorp en aan de dames mej. H. Nieuwenhuizen, mej. M. J. Goedheer, mej. J. Maring, mej. A. E. W. Moen, mej. I. H. M. v. d. Schaaf en mej. Th. Smit allen te Zoe terwoude. Ook aan de eerw. zusters van de Goede Herder, die met zoveel ijver der cursus hadden gevolgd, maar op deze avond niet aanwezig waren, was het diploma uitgereikt, dit waren: zuster Clemens, Adelaide, Anestatia, Anunciata, Bernardette, Germana, Martina, Ursula en Walburga. Na de gelukwensen van de' voor zitter dankte hij dr. Seine voor de ve le zorgen welke hij voor de cursus belangloos had willen geven en bood hem als blijk van dankbaarheid en waardering een pick-up aan en ver raste mevr. Seine met bloemen. Dr. Seine zeer verrast met dit mooie geschenk dankte de voorzitter en zeide dat dit al zeer lang een har- tewens van hem was geweest. Ook aan de instructeur, de heer v. d. Vel den, werd grote dank gebracht, waarbij hem een boekenbon werd aangeboden. Dóór de meisjes van „De Goede Herder" die aan deze avond hun medewerking wilden verlenen, werd onder leiding van zuster Anunciata opgevoerd een EIIBO-Tutti-frutti opera in 2 delen. De le acte EHBO- cursisten krijgen les in Anatomie, 2e acte „Oproep tot de praktijk", het welk besloten weid met de Invalide mars. Hiermede hadden de meisjes succes en ontvingep daarvoor de dank van de vergadering. DE KWAKEL Postduivenver. „Ons Genoegen" Uitslagen wedvlucht Vilvoorde met oude en joyge duiven, in con cours 145 vogels, afstand 148 km., los öm 08.25 uur met zwakke ooste lijke wind en enigszins heiïge lucht, zonnig. Snelheid le duif 1183.73 me ter per minuut, snelheid, laatste duif 1057,35 meter per minuut, aankomst le duif 10.30.13 uur, aankomst laat ste duif 10.45.27 uur. 1 Rekelhof en zn; 2, 8, 12, 13 Schippers; 3, 6, 9 Ver hoef; 4, 10 Janmaat; 5, 18, 23, 29 Cuiper O; 7. Bartels; 11 en 12 Win ters; 14, 15 Haak; 16. 25 De Horde; 17, 26 Rijneveld 19, 22 Kok; 21 v. t Hart; 24, 27 Brouwer L. 28 v. d. Beid. Troost, Marrico Cramer, Trees Oer- lemans, Barry Heemskerk, Mary Bon, Kees Dekker, Adrie Admiraal, Ida van Duiken, Joke Hoogeveen; Joop Claus, Hermien v. Dijk, Annet Drexhage, Annie Riemvis, Corry Caspers. Truus v. Schie, Jos Zand bergen, Margriet de Groot, Hans Lindhorst, Robby Kaptein, Ab v. Oudgaarden. Van een KJB groep slaagden nog: Co de Haas, Jan Ver- kade en Henk Verkade voor A en Leo Heemskerk en Engelbert Oost- dam voor B. Handbal MSV Het programma van de handbal voor zondag bestaat alleen uit thuiswedstrijden en wel te 13 uur: dames MSV-*-VVSB; 14~uur heren: MSVMinerva; 15.15 dames jun. MSVNIO. De binnentraining voor senioren is heden aangevangen en heeft plaats zaterdag te 4 uur in de gymzaal aan de Bx-onckhorst- straat onder leiding van de heer Boers. KJB-nieuws Na de zomex-pauze zal hedenavond het nieuwe KJB- jaar worden geopend met een week eind. Na een judo-demonstratie zal een bespreking volgen over het nieuwe KJB-jaar en welke wegen er in de toekomst gevolgd zullen worden. Zondagmorgen 8 uur wordt er een H. Mis opgedragen in het Ju venaat alleen toegankelijk voor hen die een uitnodiging hebben gekx-e- gen. Na de H. Mis een gezamenlijk ontbijt. SASSENHEIM UITSLAG VOLKSSPELEN. De uitslagen van enkele van de volksspelen zijn: Behendigheidswedstrijd meisjes van 12—16 jaar: 1. Chris Dofferhof, 2. Mien van Asselt, 3. Marinanne Zuyer- veld, 4. Joke Landweex, 5. I.ous Kap- teyn. Behendigheidswedstrijd jongens van 1216 jaar: 1. Kees v. d. Voet, 2. Gerard van Wieringen, 3. Menno Koolstra, 4. Wim v. d. Burg, 5. Jan van Nobelen. Tonknuppelen: 1. Z. Zandvliet, 2. A. Kool, 3. K. Hoogeveen, 4. H. van Assen, 5. J. Oudshoorn. Bromfiets-puzzel: 1. C. van Andel (Hillegom), 2. A. de Mooi (wissel beker), 3. A. ZwaanH. J. Noord- ende, 4. L. de Vogel, 5. J. Juffermans, 6. G. Harskamp, 7. A. v. d. StelK. Eikelenboom, 8. P. Dijkstra, 9. J. J. Geerling. VOORSCHOTEN Schaakver. „Voorschoten". Met grote interesse zijn de schakers weer begonnen en dat er gespeeld zal wor den dit jaar om een gunstige positie. BELGISCHE BISSCHOPPEN OVER GLIJDENDE WERKWEEK. In een gemeenschappelijk hérder- lijk schrijven, dat zondag 21 septem ber, in alle kerken van België wordt voorgelezen, heeft het Belgisch Epis copaat stelling genomen tegen pogin gen om in de Belgische industrie de glijdende werkweek in te voeren. De bisschoppen doen een dringend be roep op industriëlen en arbeiders om de zandagsrust in ere te herstellen. In het bijzonder richten zij zich tot de katholieke werkgevers en het al gemeen christelijk vakverbond met het verzoek om ..in gezamenlijke stu die te zoeken naar een oplossing, die zowel de productie ten goede komt als het gewijde karakter van de dag .des heren". In vele industriële en commer ciële ondernemingen is er een strek king waar te nemen die zich zelf in steeds bredere kring verspreidt, om, met het oog op bepaalde economische voordelen, de zondag te benutten in het arbeidsproces. HONGARIJE MAG EEN LIJST KIEZEN Zaterdag is te Boedapest van wel ingelichte zijde vernomen dat in no vember a.s. algemene vexkiezingen zullen woi'den gehouden, de eerste, sinds de communisten, in 1948, in Hongarije aan de macht kwamen. De verkiezingen zouden aanvan kelijk in mei 1957 zijn gehouden, doch zij werden uitgesteld na de ok- tober-opstand van 1956. De communistische „Hongaarse socialistische arbeidex-spartij" is de enige in Hongarije toegelaten poli tieke partij. Waarnemers te Boedapest achten het waarschijnlijk, dat de kiezei-s slechts op één lijst met kandidaten, wier kandidaatstelling door de rege- ring is goedgekeurd, zullen kunnen stemmen. Zij menen ook, dat regering en parlement van Hongarije door de te houden algemene vex-kiezingen weinig of geen wijziging zullen on dergaan. bewijzen x-eeds de eex-ste twee par tijen. Dit jaar zijn er twee gi'oepen van zestien spelex-s, die onderling zul len uitmaken welke plaats men ver overen zal. Voor enkeie spelex-s is er nog een promotie-degradatie wed strijd om de tientallen te vormen. EVeneens zal er gespeeld worden met drie tientallen in de competitie van de L.S.B. Belangstellenden voor het schaakspel zijn altijd welkom. Uitslagen: Groep I: RenswouwBoven 01; dr. Van Schaikdr. Vermet '/s dr. VermetSmit 10; MaatRens wouw 1/i'/a. Gx-oep II: Akkei'Honsbeek 01; Ankex-Ewijk 10; Bex-khuizen Verstraten 01; HullemanKou wenhoven 10; GrobbenBerkhui zen 10; Berkhuizen jx-Ewijk 10; AnkerHulleman 01; Grobben Anker 10; HonsbeekKouwenho ven VsMareiGroeneberg 10. Projnotie-degx-adatie: Braggaar sr. Braggaar jr 01; Marei Boxman 01; Boxmanv. d. Werf 01. Winnaar van het seizoen 1957'58 is dr.T h. van Schaik. WARMOND Verniewing gemeentehuis. Voor het maken van een riolering en fun dering voor de te maken aanbouw aan het gemeentehuis werd als volgt ingeschreven: C. J. Witsenburg 4895; P. Schrier en Zn 4395; W. de Vos f 3985; Th. J. Leenen 3865; fa. M. Kool 3490. De begroting was 3500. Het werk is gegund aan de fa. M. C. Kool te Warmond. Electrische bemaling Zwanenbur gerpolder. Warmond heeft zich met vrees afgevraagd, wat er met. de bij alle waterspoi'ttoeristen bekende molen in de Zwanenburgerpolder zou gebeuren indien deze zou worden ge- electrificeerd. Nu is de electrifi- catie van de molen een voldongen feit geworden. Dit nieuwe electrische ge maal werd gisteren in tegenvvoox-dig- heid van de ingelanden en vele ge nodigden in werking gesteld. De heer A. Nederburgh voorzitter van de Zwanenburgerpolder, memoreerde dat begin januari de molen door een defect aan de as, stil gezet moest worden. Van de firma Spaans te Hoofddorp is toen dix-ect een nood- gemaal gehuurd. Deze firma kx-'eeg ook de opdracht om een vijzelgemaal teplaatsen met een vermogen van 10 p.k., een opvoerhoogte van M. 1.30 en een kapaciteit van 20 m3 per mi nuut. Hij bracht dank aan deze firma voor de wijze, waarop %ij zich van haar taak gekweten heeft in welk dankwoord hij ook betrok de firma P. Hulsebosch uit Abbenes, welke de beton- en beschoeiingswerken voor haar rekening had genomen. Ook bracht hij dank aan de heer G. van Marie die door zijn deskundige en waax-devolle adviezen veel heeft bij gedragen tot het welslagen van deze electrificatie. Namens het gemeentebestuur werd het woord gevoex-d dbor wethouder P. F. Vergeer, die het polderbestuur feliciteex-de met deze belangrijke ver betering waardoor een goede water- beheexsing in de polder gewaarborgd is. Hij sprak de hoop uit dat de po gingen die van verschillende zyden worden aangewend om de molen voor het Warmondse landschap te behou den, met succes bekroond zullen wor den. Na de bezichtiging van het nieu we gemaal werden in hotel de Stad Rome aan de ingelanden en genodig den verversingen aangeboden. Postduivenvereniging. De door de postduivenvereniging „Warmond" gehouden wedstrijd vanaf Vilvoorde 141 km had# het volgende resultaat. In concours 'waren 81 duiven. Gelost werd om 8 uur. Eerste prijsduif 9.54.32. laatste prijsduif 10.07.27 uur. B. Oskam 1, 9; J. Roest 2; J. v. Seg- gelen 3. 13, 14, 17; P. Vogelenzang 4, 5; A. de Vroomen 6, 710; J. de Weerd 8; Dr. J. Venker 11, 16; J. Smeets 12, 15. jHedische diensten Voor Leiden en Omgeving Wij verzoeken on/e corresponden ten ervoor te willen zorgdragen, dat opgave v. d. dokters- en apothekers diensten voor de weekeinden vrijdag morgen in het bezit van de redactie zijn. Leiden. De artsen Dijkstra. Schaefer, Veldhuyzen, Gaasbeek en Kortmann. Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406, tot zaterdagmid dag 6 uur Zuider apotheek, tel. 23553. Alkemade. De artsen Brinkhoxst, tel. K 1721-260 en Muskens, tel. K 1713—329. Alphen aau den Rijn. Dkt. P. tehouwer, tel. 2170. Hazerswoude. Zr.*M. M. Hart man, Dorpsstraat 20, Kouderkerk. tel. K 1714—505. Katwijk aan den Rijn. Dkt. E. E. v. d. Laan, tel. 2810, apotheek Kerkstraat 18. Katwijk aan Zee. Dkt. L. Bor- leffs, tel. 2182, apotheek Kerksti'aat 18, Katw. aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn. Zie Hazerswoude. Langeraar. Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. K 1722—139. Leiderdorp. Zie Hazerswoude. Leidschendam. Dkt A. H. Key- zer, tel. 2535. Lisse. Dkt. J. M. van Dijk, tel. 3134. Nieuwkoop. Zie Zwammerdam K 1726. Nieuwveen. Zie Langeraar. Noord wijk. Dkt. Kruijt, tel. 2030, apotheek aan zee van 11.30 tot 18.00 uur, Duinrand alleen voor spoedge vallen, Wit Gele Kruis zr. Faasè, tel. 2536. Noordwijkerhout. Dkt. A. G. Th v. d. Lugt, De Zilk, tel. K 2520—5707. Oegstgeest. Dkt. D. Held, tel. 24649, apotheek Wilhelminapark. tel. "26274, behalve zondag van 8 uur 's ochtends tot 10 uur 's avonds. Rijnsburg. Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout. Zie Warmond. Valkenburg. Zie Katwijk kan den Rijn. Warmond. Dr. H. Walenkamp, tel. K 1711—220. Wassenaar. De artsen Jac. H. Jaarsma, tel. 9676, en J. A. J. Paii- üdes, tel. 4561, apotheek, Schouwweg Woubrugge. Z's Langeraar. Zwammerdam. Dkt. D. Ragay tel. 2030 zr. Langeveld, Vosholstraat. tel. 2566. De Kwakel. Dkt. v. d. Stap. Mij drecht, tel. 491, voor spoedgevallen dkt. Rijnders, Uithoorn, tel. 453. WASSENAAR Nieuwe bestuursleden bij suppor tersvereniging Blauw Zwart Op de dezer dagen gehouden jaarverga dering van de supportersvereniging Blauw Zwart is een viertal yieuwe bestuursleden gekozen. De heren J. G. Wensveen en C. J. van der Holst hadden zich wegens drukke werk zaamheden niet herkiesbaar gesteld, de heren J. Lodewijks en P. Bosman hadden tussentijds hun functies door benoeming van de heren G Th. Riem M. van der Kroft, B. Vosse en J. Brouwer. Intussen zijn de functies als volgt verdeeld: voorzitter G. Looyestein. secretaris W. Sassen, Schulpstraat 9, penningmeester G. Th. Riem; 2e secretaris M. van der Kroft; 2 penningmeester B. Vosse; commissarissen A. van der Ham en J. Brouwer. Uit het jaarverslag van dc secre taris bleek, dat het ledental van de vereniging vrijwel constant bleef: het bedroeg aan het eind van het verslagjaar 156. In het nieuwe seizoen zullen weer regelmatig contact- en kaartavon den gehouden worden, omdat daar voor telkens een verheugende be langstelling blijkt te bestaan. Marktberichten LEEUWARDEN 19 sept. Kaas. Gouda volvet f 1.70—1.74: Edammer 40 1.61 tot f 1.03; broodkaas 40+ 1.63 tot f 1.65. Stemming goed. ROELOFARENDSVEEN 19 sept Bloemrif. Ornithogalum 42—60: Helianthen 17—20: Asters 122° Dahlia 10—28; Gladiolen 15—38; Montbreliu 11—18; Freesia 10—28- Anemonen 26—28; Trosehrysantjlen: Chrimson Chapion 2940; Marianne 2188. Rerijl 41Pl; Frecose 30—48' Delightfull 22—38, Chatswirth 18—31 Shirley 22157, Clazina 21-34, Wendv 18—28; Oldland Scepter 24—39- Southdoron Pink 11—16 per bos; Idem geplozen: Gilt 7—14; Carnaval 8—10- Mlllersdalo 5—11: Alretton 812- Champion 7—3: Delightfull 68- Mi- goli 8—13; White Joy 8—14: Dev ream 6—10; Devils Cap 14—18; Am. Anjers: Sim wil 1115; Sim rose 10 —16; Sim rood 9—15; Brenner 7—11; Harvest moon 15—17 per sluk. Groenteveiling. Aardbeien 2r oogst 611.02 tier doosje; Kropsla 3.009.50; Andijvie 7.00; Bloemkoo 10.0022.00; Komkommers 17.00— 28.00; Spinazie 15.0017.00; Tomaten A 35.0043.00; Idem B 36.00—46.CO- Idem C 10.00— 28.00; Idem afw 20.UO —32.00; Snijbonen 37.00—62.00: Ka. snijbonen 71.00—97.00; Stokprinsen- bonen 47.00—68.00; Dubb. stambom 32.0044.00; Pronkbonen 15.00—23.00.

Leidse Courant | 1958 | | pagina 3