p Wat is het beroep van deze lezer? <2E£> Bekroningen op Leidse Vebo erron O— Verwachting Grote familieprijsvraag in vier series met prachtige prijzen Prijswinnaars Grootvee blauw HET IS ALLEMAAL MAAR POPPENKAST EEN MODERN GELUID KIJKERS EN KOPERS TOPHIT VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 ledereen kan meedoen! WAT U DOEN MOET: Vermeld op een briefkaart, wat naar Uw mening het beroep is van de lezer, die wij hier hebben af gebeeld. Stuur deze briefkaart voor 25 oktober a.s. naar: Familieprijsvraag Katholieke Illustratie/Bea trijs, Nassaulaan 51 - Haarlem. L Prijzen in deze seriefiets ter waarde van f 200.-, elektrische koffiemolens, elektrische scheerappa- raten en tientallen andere prijzen. 2. Bij meerdere goede inzendingen beslist het lot. 3. Bewaar een afschrift van Uw oplossing, want die kan u straks nog veel meer opleveren! (o.a. televisietoestel, bromfiets, pick-up, radio enz.) 'b Morgens begin ik al vroeg te werken. De meeste mensen slapen dan nog, maar mijn Idienst. is niet langer dan die vap anderen. De buurt waar ik kom. kent mij heel goed omdat ze mij dagelijks zien komen. Soms breek ik iets, dat kost me dan geld maar dat is het risico van mijn beroep. Dit is een van de vele lezers van de Katholieke Illustratie en Beatrijs. Vrijdag is voor hem - als voor zovele anderen - een be langrijke dag. Dan komt de man van de weekbladen, die hem meer ogen geven, meer levens endie hem een onverwachte kijk op de wereld geven, omdat de K.I. en Beatrijs levende bladen zijn, die een prachtige afspiegeling geven van het wekelijkse gebeuren. Daarom zijn ze in ieder gezin onmisbaar. Moderne mensen, die bij willen blijven kiezen dan ook allemaal de Katholieke Illu stratie en Beatrijs, Advertentie Afdeling Blaarkoppen, klasse I. Emiel, van Coöp. Ver. v. K. I. „Vita Nova" G.A., Hazerswoude. Frits van Asinga, van H. Angenent, Woubrugge. Marinus van J. J. Ver haar, Ter Aar. Reina's Johan van Barend, van Coöp. Ver. v. K. O. „Vi ta Nova" G.A., Hazerswoude. Klasse 2: Trio de Achilles 2, van C. van Zwieten te Alphen aan den Rijn. Noorman, van L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude. Klasse 3: Dianus, van mevr. M. J. M. Straathof-van Blokland, Rijpwete- ring. Klasse 4 I geen eerste prijs. Klasse 4, II: Evert, G. Belt, Zoeter- woude. Klasse 5, A I: Mollina 12 W. v. San ten, Wassenaar. Claziena 5, A. H. Rot teveel, Oude-Wetering. Bertha 2, A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Jolan 8, C. Blijleven-Leeflang, Nieuwoop. Korolien 2, W. v. Santen, Wassenaar. Klasse 5, A II: Nutina, mevr. M. J. M. Straathof v. Blokland, Rijpwete- ring. Koosje 12, Gebr. J. en C. Hoo- geveen, Noordwijk. Kee 2, H. F. J. Mooren, Leimuiden. Thea, Gebr. L. C., H. en G. Th. Hoogeveen, Noord- wijk. Klasse 5, A II: Maartje 4, W. van Santen, Wassenaar. Willy II, H. v. d. Lip, Hazerswoude. Klasse 5, A IV: Reina, S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude. Margo 12, A. II. Rotteveel, Oude-Wetering. Klasse 5 B: Gijsje, H. v. d. Lip, Hazerswoude. Anna 6, H. Angenent, Woubrugge. Klasse 6, I: Gerarda n, H. v. d. Lip, Hazerswoude. Keetje 23, H. v. d. Lip, Hazerswoude. Klasse 6, II: Juliana 8, C. Kempe naar, Woubrugge. Klasse 7: Martje Gebr. J. en C. Hoogeveen, Noordwijk. Maartje 5, H. F. J. Mooren, Leimuiden. Klasse 8, I: Karolien, W. v. San ten, Wassenaar. Elly, W. Hoogen- doorn, Zoeterwoude. Dingena 3, A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Freu le, M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijpwetering. Klasse 8, II: Aaltje 2, II. Ange nent, Woubrugge. Aaltje 6, H. An- genet, Woubrugge. Diena, W. Hoo- gendoorn, Zoeterwoude. Klaartje, mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijpwetering. Klasse 9, I: Nannie 4, Chr. Peters, Woubrugge. Aaltje 23, H. Aangenent, Woubrugge. Matje 6, H. F. J. Mooren, Leimuiden. Klasse 9, II: Margriet 16, W. v. San ten, Wassenaar. Cilia, G. Belt, Zoe terwoude. Letta, W. Hoogendoorn, Zoeterwoude. Klasse 10, I: Maartje 8, W. v. San ten, Wassenaar. Anna 3, T. D. Kem penaar, Aarlanderveen. Trientje 3, S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude. Spaan 6, G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude. Aal tje 30, H. Angenent, Woubrugge. Jo hanna 35, mevr. C. Blij-leven-Leef- lang, Nieuwkoop. Louise 5, S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude. Klasse 10, III: Sientje 14, Jac. Rij laarsdam, Alphen aan den Rijn., Aaltje 32, II. Aangenent, Woubrugge. Carla, A. H. Rotteveel, Oude-Wete ring (klassel2). Mientje, A. H. Rot teveel, Oude-Wetering (klasse 12). Relzama 8, Q. H. Onderwater, Zoe terwoude. Klasse 13, I: Arda 65. H. Roest, Zoeterwoude. Connie 2, G. Belt, Zoe terwoude. Molina 2, G. Belt, Zoeter woude. Willy 19, H. v. d. Up, Hazers woude. Klasse 13, II: Sjanette 2, G. Belt, Zoeterwoude. Tonia 4, G. Belt, Zoe terwoude. Eggie 4, G. W. v. d. Poel, Zoeterwoude. Klasse 14, I: Groep #3. Inzender: A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Groep 4. Inzender: A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Klasse 14, II: Groep 6. Inzender: W. Hoogendoorn, Zoeerwoude. Groep 8. Inzender: H. Angenent, Wou brugge. Klasse 15: Groep 9. Inzender: me vrouw C. Blijleven-Leeflang, Nieuw koop, Groep 11. Inzender: mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijnwe tering. Klasse 16, I: Groep 12. Eigenaar: C. Kempenaar, Woubrugge (3 die ren).Groep 13. Eigenaar: mevr. C. Blijleven-Leeflang, Nieuwkoop (4 dieren). Klasse 16, II: Groep 14. Eigenaar: H. Angenent, Woubrugge. Groep 17. Eigenaar: mevr. M. J. M. Straathof- v. Blokland, Rijpwetering. Klasse 16, III: Groep 19. Eigenaar: H. F. J. Mooren, Leimuiden (6 die ren). Groep 21. Eigenaar: S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude (6 dieren). Groep 22. Eigenaar: A. II. Rotteveel, Oude- Wetering (7 dieren). Groep 23. Eige naar: W. v. Santen, Wassenaar (7 die ren). Aanwijzing beste groep uit klasse 14. Ie pr. groep 3. Gustaaf. Aanwijzing beste groep uit klasse 16. Groep 22 van A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Aanwijzing beste koe uit klassen 7 en 8. No. 117 Dingena 3, A. H. Rotte veel, Oude-Wetering. Kampioen stier: No. 3. Emiel, K.I. „Vita Nova", Hazerswoude. Reserve kampioen stier: No. 14a, Noorman, L. Eikelenboom, Rijnsater woude. Kampioen koe: No. 117 Dingena 3, A. H. Rotteveel, Oude-Wetering. Reserve kampioen koe: No. 123 Klaartje, mevr. M. J. M. Straathof-v. Blokland, Rijpwetering. Afdeling Zwartbont. Klasse Pean- ster Eduard, Coöp. Ver. v. K. I. „Vita Nova" G.A., Hazerswoude. Klasse 2: Linze, Coöp. Ver. v. K. I. „Vita Nova" C.A., Hazerswoude. Kie- lewierster Stilma, Coöp. Ver. v. K. I. „Vita Nova". Klasse 3: geen prijs. Klasse 4: geen le pr. Klasse 5, A I: Richtje 66, Dr. Mr. W. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Hiltje 23, C. P. van Wees, Aalsmeer. Klasse 5 A II: Klaske 9, Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Ur sula 5, C. P. van Wees, Aalsmeer. Klasse 5 B: Grietje's Trijntje 3, H. J. Kompier, Leimuiden. Corrie, Gebr. v. d. Post, Zoeterwoude. Delila, KI. v. Leeuwen, Warmond. Klasse 6 I: Wietske 12, W. Vonk, Leimuiden. Grietje 356, C. P. van Wees, Aalsmeer. Klasse 6, II: Bleske 48. L. Treur, Leimuiden. Arke 2, C. P. v. Wees, Aalsmeer. Klasse 7, I: Aegumer Marie 33, L. Treur, Leimuiden. Maria 42, C. P. v. Wees, Aalsmeer. Afke 55, Dr. Mr. W. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Ytske 33, H. J. Kompier, Leimuiden. Klasse 7, II: geen eerste prijs. Klasse 8: Agnes 2, C. P. van Wees, Aalsmeer. Carolina 4, W. Vonk, Lei muiden. Bleske 42, L. Treur, Leimui den. Leeuwarder 35, Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Klasse 9: Hermina 2 v. d. Stich tingshoeve, Dr. Mr. v. d. Bergh-Stich ting, Noordwijk. Dina 30, H. J. Kom pier, Leimuiden, Afke 56, Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Anna Het teersteblauw of bet meest gloedvolle... blauw met Flexa gaat het gauw! En Flexa blijft trouw: na jaren nog mooi en gaaf... op houtwerk en muTen. de verf voor het schilderfeest Vraag ka gratU boek/, 'Kaap ka op ma Kleur' aan FLEXA. poabmt 2. FLEXA (LA. VERKRIJGBAAR BIJ: PAS OP UW HART! Prof. Fritz Heepe van de universi teit van Munster heeft verklaard, dat nagenoeg een op de drie inwoners van de Duitse Bondsrepubliek aan vroegtijdige uitputting van de hart spier lijdt. De oorzaak daarvan ls nog niet voldoende bekend, zei hij. Op 26 en 27 september wordt in Munster door circa honderd artsen uit binnen- en buitenland van gedachten gewis seld over aandoeningen van de hart spier. 37, H. J. Kompier, Leimuiden. Klasse 10, I: Kaatje 4, G. P. Kui pers, De Kwakel. Marie 78, Bonda's Proef boerderij, Wassenaar. Klasse 10, II: Adriaantje 52, A. P. Blommestijn, De Kwakel. Klasse II: Teuntje 2, L. Treur, Lei muiden. Klasse 13, I: Adema's Willy 22, H. van Dijk, Aalsmeer. Dina 2, H. van Dijk, Aalsmeer. Siska 5, A. P. Straat hof Lzn., Hazerswoude. Klasse 13, II: Teunia 16, H. J. Kom pier, Leimuiden. Gerkje's 7 Zwartkop, H. J. Kompier, Leimuiden. Klasse 14: geen eerste prijs. Klasse 16, I: Groep 4a. Eigenaar: KI. v. Leeuwen, Warmond. Klasse 16, Groep 5. Eigenaar: W. Vonk, Leimuiden (5 dieren). Klasse 17, I: Groep 10. Eigenaar: Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting, Noord wijk (4 dieren). Klasse 17, II: Groep 12. Eigenaar: H. J. Kompier, Leimuiden (5 dieren). Groep 13. Eigenaar: L. Treur, Lei muiden (5 dieren3. Groep 14. Eige naar: C. P. v. Wees, Aalsmeer (7 die ren). Beste groep uit klasse 16: Groep 5, W. Vonk, Leimuiden. Kampioen stier: No. 208 Kielewier- ster Stilma, K. I. „Vita Nova". Reserve kampioen stier: No. 205, Peanster Eduard, K. „Vita Nova". Beste koe uit klasse 7 en 8: No. 259 Marie 42, C. P. v. Wees, Aalsmeer. Beste groep uit klasse 17: Groep 10, Dr. Mr. v. d. Bergh-Stichting, Noordwijk. Kampioen koe, No. 259, Marie 42, C. P. v. Wees, Aalsmeer. Reserve kampioen koe: No. 264, Ytske 33, H. J. Kompier, Leimuiden. Prijswinnaars bij hel Kleinvee Afdeling schapen. Klasse I: No. 1202, M. J. Oudijk, Waddinxveen (kampioen ram). No. F 7205 r.o., N. J. W. Olieman, Leidschendam (reser ve kampioen). Klasse 2: No. 1239 r. o., N. J. C. Koot, Leiderdorp. No. 1262 (7066F), J. Groot, Aarlanderveen. No. 1242 r.o., L. Laan, Woerden. Klasse 3,1: No. 9416 1. o., M. Kroon, Abbenes. Klasse 3, II: geen eerste prijs. Klasse 4: Drietallen lammeren: eigenaar: L. Laan, Woerden, Drietal len: Eigenaar: L. Laan, Woerden. Klasse5: Ooien met lam: Eigenaar: H. Roest, Leiderdorp. Klasse 6: Ooien met 2 lammeren: N: 8893, H. Roest, Leiderdorp, No. 8901, eigenaar: H. Roest, Leiderdorp (reserve kampioen ooi). Klasse 7: Drietallen ooilammeren: N. W. Olieman, Leidschendam. Klasse 8: No. 9172, N. J. W. Olie man, Leidschendam (kampioen ooi). Klasse 9: Drietallen ooien: N. J. W. Olieman, Leidschendam. Klasse 10: Viertallen ooien: N. J. W. Olieman, Leidschendam. H. Roest, Leiderdorp. Afdeling varkens: Klasse I: Jupiter, no. 4643, J. W. Roeloffs, Nieuwe We tering. Floor 4653 P., Fokver. Zeven hoven en Omstr., Nieuwkoop (reser ve kampioen beer). Klasse 2: Rob, 5017 P., M. A. v. Die- men, Zoeterwoude. Cecar, 5031 P., J. W. Roeloffs, Nieuwe Wetering (kampioen beer). Klasse 3: Tarzan, 5175 P., W. A. J. Rimmelzwaan, Leidschendam. Klasse 4: geen eerste prijs. Klasse 5: No. 12741 sterzeug, A. v. d. Eyk, Benthuizen (kampioen zeug). No. 13277 sterzeug, A. J. Uitdenbo- gerd, Zoetermeer. Klasse 6: No. 13812, N. S. Onderwa ter, Stompwijk (reserve kam. zeug). Klasse 7: No. 45990, J. W. Roeloefs, Nieuwe Wetering. Klasse 8: No. 46531, A. J. Uitdenbo- gerd, Zoetermeer. No. 46532, A. J. Uitdenbogerd, Zoetermeer, No. 46741, J. W. Roelofs, Nieuwe Wetering. Klasse 9: No. 12652 sterzeug, J. H. van Leeuwen, Nieuwteen. Klasse 10: No. 42689, Wed. C. Doel man, Leidschendam. Klasse II: Twee of drietallen af stammelingen van een zeug. Drietal, G. A. de Jong, Leerbroek. Drietal, N. S. Onderwater, Stompwijk. Afdeling geiten: Klasse I: Reindert, Eig. Geitenfokver. Nieuw Vennep p.a. P. Clement, Nieuw Vennep (kampioen bok). Pietje de Dood staat in de hoek, maar Jan Klaasen ziet hem na tuurlijk weer niet.Is-tie-weg, kin- Zij stierf in 1922. Zij hoort niet tot de grote dichteressen, maar schreef zeer goede, wat men noemt „gevoelige" verzen. Opvallend is de moderniteit van het gevoel, dat Jacqueline van der Waals uitsprak in „Ik bij mijn zonde moe". Dit is zo'n vers, waar je in een Missie ook in de Missie 1958 iets mee kan doen. Het doet misschien al diegenen iets, die om een of andere reden er toch niet toe kunnen komen die Missie mee te maken. Dat kan een heel geldige reden zijn: ziekte bijv. Het kan ook een minder „geldige" reden zijn. Maar lees je dit gedicht toevallig, dan kan 't je iets doen. Ik ben mijn zonde moe en mijn berouw ik ben mljzelve moede en ik ben het zoeken moe naar God, dien ik niet ken en dien ik toch zoo gaarne kennen zou (k ben mijn zwakheid moe en mijn verdriet mijn arbeid en mijn hoop en mijn genot maar bovenal het zoeken naar mijn God! Ik ben het zoeken moede maar God niet. Hij ziet en kent mijn zonde en vergeeft ze zeventig maal zéven maal en meer. Hij wil niet, dat mijn ziele sterft maar leeft. O, wonderbare goedheid van den Heer die naar zoo moedeloos een ziel nog vraagt, die alle dingen en ook mij verdraagt. Klasse 2: Rien I, eig.: Prov. Bond van Geitenfokver. in Z.H. Gest. Afd. Leiderdorp (reserve kamp. bok). Klasse 3: Tonnie. Eig.: P. Clement, Nieuw-Vennep. Marjan. Eig.: P. Oost hof, Nieuw-Vennep (kampioen geit). H. 393, eig.: J. v. d. Mei, Leiden Geertje, eig.: mevr. Rademaker, Kou de kerk. Klasse 4: Alie, eig.: H. W. Turk, Zoeterwoude (reserve kamp. geit). Gonnie, eig.: Q. Vlasman, Nieuw-Ven- nep. Klasse 5: Geertje, eig.: P. Ooster hof, Nieuw Vennep. Tinie, eig.: dames De Regt, Abbenes. Allegonda, eig. H. v. d, Slot, Lisse. Klas ,asse 6: Sofia, eig.: A. Jansen, Lisse. Jacoba, eig. II. W. Turk, Zoe terwoude. Marja, eig.: P. Oosterhof, Nieuw-Vennep. Klasse 7 A: Albino, eig.: A. Ver meulen, Abbenes. Klasse 7 B: R. v. J. 25, eig.: mevr. Rademaker, Koudekerk, Mary m. 557,, eig.: B. Mooren, Oude Wetering. Joke m. 558, eig.: B. Mooren, Oude Wetering. Tonny II m. 536, eig.: J. C. v, d. Stam, Nieuw Vennep. Klasse 8: Groep van P. J. Rosen- boom, Leiderdorp. Groep van H. v. d. Slot, Lisse. Groep van Q. Vlasman, Nieuw Vennep. Klasse 9: Inzender afd. Nieuw Ven nep. Klasse 10: afd. Nieuw Vennep. Inz. Nieuw Vennep. Inz. Leiderdorp. Klasse 11: Groep van P. Oosterhof, Nieuw Vennep. Groep van Vlasman, Nieuw Vennep. Klasse 12: Grada 2, P. J. Rosen- boom, Leiderdorp. deren? roept hij naar de zaal. En heel het kinderspul rekt zich naar voren en gilt: Neeeeeü Kijk uit, achter je! Vroeger heb ik ook haard meegegild, maar ik weet nu helaas veel te goed, dat niet Jan Klaasen en Pietje Dood maar ge woon meester Jansen in de kast zit die zijn stem zo verdraait, dat hij er misschien twee weken schor van is. Ach, poppenkastGek, dat een preekstoel me ook wel eens aan een poppenkast heeft doen den ken. Zo'n kastje, waarboven een half mannetje uitsteekt, dat min of meer vreemd aangekleed, lange zin nen naar de mensen in de kerkzaal aan het roepen is. En net als in de kinderzaal denk je: Wat stelt het eigenlijk voor? Poppenkast: efen woord dat kin dergezichtjes doet stralen, groot moeders laat glimlachen, maar dat mijn vriend Henk (met hoedje op) precies het zelfde uitspreekt als: waardeloos (Foto: De Leidse Courant) Wat zit er achter? Wie zit er ach ter? In het begin moeten er maar twaalf van die mannetjes geweest rijn. Voor de burgers van Rome en Athene gewoon om te lachen. Om te zeggen dat het maar poppenkast was. Maar die twaalf mannetjes de den hun best omdat Iemand achter hen gezegd had: Wie jullie hoort, hoort Mij. Welnu het heidendom van Athene en Rome zijn voorbij. Achter elke priester op de preek stoel die gelovig zijn best probeert te doen, staat diezelfde Iemand. Hij heet Christus en hij is de Heer (van Pietje de Dood maar veel meer van het Leven en van alles wat dat in houdt: liefde, menselijk geluk, ver lossing uit eenzaamheid). In Leiden is er missie. Allemaal poppenkast? Goed, maar Christus zelf staat er achter Daarom moeten zijn zalen dit keer ook uitverkocht zijn aan jongeren. Het lijkt me een idee met een hoed op. F. K Er is heel wat te koop in de we reld. Waarmee niet gezegd is, dat je het allemaal kopen kan. Het is ook nog maar de vraag, of je ko pen wil. Ernaar kijken is op zich WHEN THE SAINTS GO MARCHING IN Laat mij erbij zijn. Heer, als de heiligen de hemel binnentrekken Ik heb een liefhebbende vader ge had en een moeder die mij zeer be minde. Beiden heb ik beloofd hen terug te zien als de heiligen naar binnen trekken. Dit is zo ongeveer de inhoud van een negro spiritual die na zijn v~r- jazzing algemeen bekend werd. Een aardig lied om eens te zin gen ter afwisseling met de liederen die wij in de tijd van de Missie zullen leren. Op weg van huis naar kerk en terug? T. S al iets. Je neemt er dan evengoed wat van mee. Als je nagaat, wat er zoal ver kocht wordt? In ieder geval een heleboel onzin, en zelfs dat is nog wel eens interessant om te bekijken. Waarom gaan er anders zoveel men sen regelmatig naar de bioscoop? Eigenlijk was het niet de moeite waard, maar toch wel aardig om het eens gezien te hebben. De grote verkopers staan achter televisie- en filmcamera's, en de grootste kleinhandelaars in nieuws zijn de krantenbezorgers. Er is heel wat te koop in de we reld, en al kijk je maar eens, je neemt er allicht iets van mee Voor Leiden is er in de komende dagen goed nieuws. Hèt Goede Nieuws, de Blijde Tijding dat is de vertaling van Evangelie wordt gebracht in de Missie 1958. Er is heel wat te koop in deze da gen. Toch wel de moeite waard om eens te gaan kijken. De kans zit erin, dat je koper wordt. Maar dan moet je niet de andere kant uit kijken. H. H. (Foto: Albert Brusche, Leiden)

Leidse Courant | 1958 | | pagina 8